Lokerse Durmebad beleeft weerom een thriller D.Z.O. op het goede spoor Kampioenschappen Noyon Vierverbond Aalst Kleine Omtrek 18 - 21.10.1988 - De Voorpost BOOGSCHIETEN Boogschieten. Bij de Bastiaenen van Sint-Anna was Daniel Eeckhoudt de nieuwe (vh) week vie oordeeldi WATERPOLO L.Z.V.-T.Z.K.: 14-14 Zaterdag j.l. heeft de Lokerse Waterpolo in eigen bad weer voor een sensatie wedstrijd gezorgd. Het Lokerse Durme zwembad beleefde dan weer om een ware thriller mee. Dat de Durme jongens meer had den verdiend mag zeker ver noemd worden. Een falende scheidsrechter heeft aanlei ding gegeven tot een klein incident, waarbij Lokeren in de slotsekonden een tegen doelpunt te verwerken kreeg. Ook keurde de ref 4 West- Vlaamse doelpunten toe, die al rechtstaand of al springend werden gemaakt. De duidelij ke sympathie was dus zeker niet weggelegd voor de toch zo moedige Lokerse spelers. Toch zagen we een weerom brede glimlachende trainer Guido Maes, die ons na de wedstrijd graag eventjes te woord stond. «Ik ben zeer tevreden over de prestatie van mijn team in deze toch zo spannende wed strijd. De Lokerse Waterpolo had nog meer doelpunten kunnen skoren indien er in de laatste periode niet zo ge knoeid werd. De fysiek was bij mijn team toen niet meer aanwezig. Tot slot wil ik ver melden dat de Lokerse Wa terpolo zich zelf al overtroffen heeft. Ik had gerekend dat we nog geen enkel punt zouden behaald hebben, het zijn er nu al 3, dus graag meegeno men», aldus een zeer tevre den trainer Guido Maes. Het was dan ook twee seizoe nen geleden dat Lokeren nog eens speelde tegen de bezoe kende ploeg Tielt. Het was toen de slotwedstrijd van het kampioenschap '85-'86, toen de uitslag 6-6 werd. Lokeren was er wel van verwittigd dat deze West-Vlaamse ploeg Tielt, fysisch en taktisch zeer sterk waren en dit overtrof wel een beetje de West-Vla mingen die meende hier de volle buit mee te nemen. Opvallend in deze wedstrijd was het verdedigingswerk van Yves Wauters, die spijtig ge noeg begin de vierde periode tegen een rode kaart stootte en dus definitief het water mocht verlaten maar wel met vervanging. In de eerste periode zag men een goed spelend Lokeren. I Tielt nam de openingskore pas laat in de eerste set voor I zich, maar Lokeren replikeer de kort daarop via Erik Pee- ters. Tielt kon weerom op voorsprong komen, via de man meer situatie maar be nutte deze unieke tweede kans niet, integendeel skoor- de Lokeren in deze faze via Patrick De Block. Toch kon den de Durmejongens niet beletten dat er nog een tegen doelpunt viel, stand 2-3. De tweede periode begon niet schitterend voor L.Z.V., via de nummerieke meerderheid kon Tielt via een boksslag de stand met één doelpunt op drijven. Via een prachtige aanval opgezet door Yves Wauters, kon Guido Maes, Lokeren bijbrengen tot 3-4. Enige ogenblikken later kwam Lokeren langszij via Michael Geerts, die skoorde tijdens de nummerieke meer derheid. De West-Vlamingen profiteerden nog twee maal van de man meer situatie, terwijl Yves Wauters, toen al twee persoonlijke fouten ach ter zijn naam probeerde zijn verdedigingswerk voortreffe lijk uit te voeren. Guido Maes, spelend als piket die al zwaar werk had geleverd, bracht zijn team met één doelpunt hoger. In de slotmi nuut zag men weer een prach tige goal van Eddy Van Puymbroeck op aangeven van Erik Peeters. In de slotsekon den kon Guido Maes zijn ploeg op gelijke hoogte bren gen, stand 7-7. Lokeren begon in de derde periode zeer sterk te spelen. Benutte men eerst de numme rieke meerderheid niet, kon men het enige tijd later weer overdoen dat leidde tot een verdiend doelpunt van Yves Wauters. Het skoremachine begon nu op volle toeren te draaien. De Durmejongens hadden nu duidelijk de wed strijd overgenomen en in hun handen. Tielt werd zenuwach tig want het kon de man meer situatie niet meer uitbuiten. Guido Maes voerde weer een solonummertje op, dat goed was voor één doelpunt. Intus sen werd ook verdediger Jan- Willem Blocklaend het water uitgestuurd, na puike presta ties te hebben geleverd. Op nieuw faalde Tielt in deze man mee situatie, dankzij de sterke Lokerse verdediging. Loerc-i van zijn kant benutte de nummerieke meerderheid via Rudy Van Puymbroeck In de slotminuut van deze set kon Michael Geerts op gepa ste wijze de skpore verhogen tot 11-7. Tielt kon toch nog onverwacht twee treffers in de Lokerse netten brengen zdat de stand 11-9 werd. De laatste periode werd voor de spelers van Guido Maes de beslissende srt. Kort na de aanvang mocht Lokerse ster- verdediger Yves Wauters de finitief het water verlaten, om zijn derde persoonlijke fout ontvangen te hebben, en dus tegen de rode kaart aankeek. Ter vervanging kwam de jeugdige Geert Hullaert die dan samen de verdediging met Jan-Willem Blacklaend op zich namen. Omwille van deze uitsluiting wedtielt als maar slordiger en benutte de ze unieke meerderheid weer om niet. Lokeren nam zijn wraak voelde de overwinning nabij, dreef het doelsaldo steeds hoger op via de piket speler Guido Maes. Tielt ant woordde steeds snel terug met een doelpunt en bleef daarbij nog steeds op korte afstand van de overwinning. Peter Bleyaert stuurde Eddy Van Puymbroeck ten aanval en skoorde weerom een prachtig doelpunt. Ondertussen begon het talrijke publiek steeds ze nuwachtiger en ontevreden te worden over de leiding want ZWEMMEN In het Dendermondse zit de zwemsport duidelijk in de lift. DZO prees zich gelukkig met de komst van en aantal nieu we en beloftevolle elementen. Die jonge aanwinsten blijken helemaal niet kompetitie- schuw te zijn. De resultaten van de jongste weken bewij zen dat ten volle. Bij de eendjes-meisjes was Kim Buggenhout zowel in Temse als in Lebbeke aktief. Na vier disciplines klasseerde ze zich als derde bij de C- zwemmers in Temse en kon zowaar een week later haar tijd in de 100 m schoolslag nog gevoelig verbeteren op de meeting te Lebbeke, waar ze oververdiend beslag legde op een tweede plaats. Karen D'Hondt, Gracy Poppe en Griet De Wit waren alleen in Lebbeke van de partij. Ka ren presteerde zeer flink in de 100 m vrije slag, maar Gracy en Griet waren zeker niet minder verdienstelijk. Gesta dige vooruitgang geeft meer voldoening dan een kortston dig vuurwerk, dachten zij en zo hoort het. De eendjes-jongens zagen in Tim Rijckmans weer een lijst trekker, die na de vier wed strijden te Temse uit de kop van de rangschikking niet was weg te slaan en in de totaal stand uiteraard de eerste plaats wegkaapte. In Lebbeke bereikte hij niet hetzelfde niveau, maar won toch overtuigend zijn beide wedstrijden. Hij spaart zich vermoedelijk voor het ko mend eendjescriterium, waar we hopelijk ook Willem Van- derheyden zullen terugzien, die te Lebbeke met steengoe de resultaten heeft bewezen dat hij klaar is voor het grote werk en van niets of niemand bang moet zijn. De benjamins-meisjes moch ten in Temse rekenen op Wendy Roelandt en Sarah Moens, waar Wendy met knappe prestaties in alle disci plines een vijfde plaats be haalde in de eindstand bij de A-zwemmers, met als absolu te uitschieter een tijd van 1*27" in de 100 m schoolslag en Sarah met evenwichtige re sultaten in alle zwemwijzen beslag kon leggen op de 2e plaats bij de B-zwemmers. Caroline Van Cleemput is een nieuwkomer die in Lebbeke voor het eerst kennis gemaakt heeft met de kompetitie. Alle begin is moeilijk, maar dat lijkt nu achter de rug. Bij een volgende kans zal zij zeker van zich laten horen. Haar plaats bij de groep is alvast gereserveerd. De benjamins-jongens waren zoals gewoonlijk sterk ver tegenwoordigd. Filip De Boeck, pas terug na gedwon gen inaktiviteit. presteerde meer dan behoorlijk met zijn vierde plaats in het algemeen klassement en Steven De Schutter toonde zich vooral regelmatig in zijn resultaten. De tweede plaatsen die hij er behaalde waren zeker geen toevalstreffers. Ook zijn klub- geest is voorbeeldig en een dergelijk element is steeds welkom in de ploeg. Stefan Vanderheyden, Sven Van Der Stock, Tom Cooreman en Sven D'Hondt, maakten de zaak rond voor wat de benja mins betreft. Zo er een prijs bestond voor ijver en inzet dan mochten ze allen samen op het podium. Voor dergelij ke kerels past slechts één woord: hou vol en zet door! Die zien we nog wel meer... Bij de miniemen-meisjes leg den Nathalie Van Hauwe en Mirel Huay beslag op vrijwel alle eerste prijzen die er te verdienen waren, eerlijk ver deeld onder hun beidjes zoals het goede vriendinnen past. Cindy Philips wou echter geen duimbreed toegeven en zag zich beloond met een eerste plaats bij de B-zwemmers. Tinneke Van Kerckhoven kon zich nog niet mengen in het grote debat, maar met een derde plaats bij de C-zwem- mers en een verbetering van haar beste tijd met liefst 13" ging haar prestatie niet onge merkt voorbij. I De miniemen-jongens zagen in Alex D'Hooghe niet alleen een nieuwe kameraad, maar ook een goed zwemmer die nog maar eens zijn prestaties van de voorbije weken zal bevestigen en verbeteren. De hoofdvogel werd toch afge schoten door Bart Uytter- sprot, die duidelijk in super- forme verkeert. Onlangs ge promoveerd tot A-zwemmer, verwees hij nu ook de besten van het distrikt naar de twee de plaats, met resultaten die er niet om liegen: 1*19" in 100 m scgoolslag en 1'04" in 100 m vrije slag. Dat zijn tijden waarvan de meesten van zijn kategorie alleen maar kunnen dromen. Kadetten zijn er momenteel bij DZO op de vingers van één hand te tellen. Mario Van Hecke rooide het dan maar alleen en op zijn manier: be scheiden en onopvallend, doch zoals altijd als een spor tieve vriend en een graagge- ziene klubgenoot. Naast den derende prestaties mogen ook die eigenschappen eens on derstreept worden. Bij de juniores en de seniores kwamen Mamick De Paepe en Bart Vercauteren hun neus nog eens aan het venster ste ken. Bart kon in Temse be slag leggen op de tweede plaats in het algemeen klasse ment bij de A-zwemmers en dat is een prestatie die er mag zijn. Marnick van zijn kant Zwemmen. Twee nieuwkomers bij DZO: Lucy Poppe en Stijn De Schutter (vh) had minder oog voor het klas- Het nieuwe seizoen is nog niet sement, maar stelde iedereen zo lang geleden begonnen, tevreden met een tijdsverbe- maar DZO zit blijkbaar op tering in de 100 m vrije slag, het goede spoor en zal nog de derde op rij sinds de laatste veel genoegen beleven aan de weken en dat deed niemand kleppers die het thans in huis hem na! heeft. O.R. Algemeen kampioen meeste prijzen op alle vluchten Schoc- kaert Johan, Gijzegem 163 prij zen, Koppens Roger Aalst 163 prijzen; Roels-Van Neck 132, De Winne Gustaaf 130, Huylebroeck Luc, Aalst 115 prijzen. Meeste prijzen bij de oude dui ven Keppens Roger, Aalst 40; Van Keymeulen Georges 38, Ca- mi René-Aalst 36; Roels-Van Neck 35 en De Wilde Rcmi 33. Meeste prijzen oude duiven 1 2-3 Cami René-Aalst 35 prijzen. De Wilde Rcmi 27. Roels-Van Neck 27, Van Keymeulen Geor ges 27 en Cardon Camiel en Geert 22 prijzen. Meeste prijzen oude duiven 1 2: De Wilde Remi-Aalst 24 prij zen, Roels-Van Neck 23, Cami René 23, Van Keymeulen Geor ges 22 en Boterberg Hector 17 prijzen. Asduif oude duiven kleine om trek: Roels-Van Neck-Hofstade 14. Ringnummer 4857628/86 Car don Emiel en Geert, 7 prijzen. Meeste prijzen bij de jaarlingen: Rogiers Alain-Hofstadc 47, De Winne Gustaaf 42, Roels-Van Neck 39, Boterberg Hector 34 en Cardon Emiel en Geert-Aalst 33 prijzen. Meeste prijzen bij de jaarlingen 1 2 3 Roels-Van Hcck-Hof- stade 31 prijzen, Cardon Emiel en Geert 26, De Winne Gustaaf 25, Boterberg Hector 21 en Spaens Kamicl 20 prijzen. 96 prijzen. Borms Paul 70, Kep pens Roger-Aalst 64 en De Winne Gustaaf 64 prijzen. Meeste prijzen bij de jonge dui ven 1+2 3 Huylebroeck Luc- Aalst 26 prijzen. Vermelding Uyt- tersprot Robert 21, Schockacrt Johan 19, Van Geert Emiel 18, cf. 286,68%, Besscms Hubcrt-Hof- stade 18 prijzen 287,75%. Meeste prijzen bij de jonge 1 2 Huyle broeck Luc-Aalst 18 prijzen. Uyt- tersprot Robert 15 en Schockacrt Johan 13. Vermelding Van Geert Emiel-Aalst 12 prijzen cf. 202,15%. Besscms Hubert Hof- stade eveneens twaalf prijzen 205,96%. Asduif jonge duiven kleine omtrek Cardon Emiel en Geert-Aalst 8 prijzen, ringnr 4859243/88. Cardon Camiel en Geert 8 prijzen, 4863678/88 Roels-Van Neck-Hofstade 6 prij zen 4901815/88 en Roels-Van Neck zes prijzen 4901801/88. (D.A.) Falende scheidsrechter kost Lokerse Waterpolo een punt Tielt skoorde voor de tweede maal in deze periode al recht staand. Er begon ondertussen vermoeidheid te vertonen in het Lokerse kamp en weerom werden twee Lokerse spelers achtereenvolgens uit het wa ter gestuurd. De West-Vla mingen konden van deze si tuaties maar één keer gebruik maken. Zo werd de stand op onverwachte wijze 13-12 met nog twee minuten te spelen. Alex Vanhove bediende Eddy Van Puymbroeck, die ook in zijn nopjes was, en bracht Lokeren opnieuw op een vei lige plaats met een doelpunt. Spijtig genoe kon weerom een Lokerse speler het water ver laten, zodat Tielt deze unieke kans nu benutte en tot één doelpunt naderde. De onte vredenheid van de supporters bleef steeds groeien. Toen Tielt een aanvallende fout maakte, voor het Lokerse doel, precies 25 seconden voor het eindsignaal en twee Lokerse speles naar het West- Vlaamse doel spurtte die daar roekeloos alleen lagen, speel de zich een klein incident af. De Lokerse doelwachter Pe ter Wettinck snelde vlug naar de bal om één van de twee Lokerse spelers te bedienen en zo de stand met nog één doelpunt te verhogen. Maar spijtig genoeg speelde de fou te West-Vlaamse speler on sportief door de bal, bij zich te houden en zo tijd te winnen wat normaal recht geeft op een definitieve uitsluiting met vervanging maar niet gebeur de. Dan werd het maar een getrek en geduw onder beide spelers om toch die bal te Waterpolo. Ondanks de prachtige prestatie van verdedig 'em Yves Wauters, keek hij in het begin van de vierde peria tegen een rode kaart aan (pb) slaa wan bemachtigen, monde uit op tochtenbal». dat zal plaa een oneerlijke uitsluiting van hebben op zaterdag 22.10. de Lokerse doelwachter Peter in zaal Hoogendonck Wettinck. Tielt kreeg dan on- Waasmunster, aanvang 2 verwacht een vrije worp, uur. Er zullen dan 250 zwej maar op dat moment lagen mers en zwemsters van jt dan alle Lokerse spelers op het tot oud gehuldigd word West-Vlaamse speelhelft, zo- Zwemmers en zwemsters i dat ze hun doel niet meer Dender - Durme en Waas i rechtvaardig konden verdedi- in grote getale bij de w gen en de eindstand 14-14 naars, werd. De eerstvolgende wedst Na de wedstrijd zagen we een vindt plaats op zaten zeer aangeslagen Lokerse 29.10.88 in het Lokerse D bald doelwachter Petr Wettinck, mebad, Sportlaan te Lokei die het allemaal niet begreep. De Lokerse Waterpolo net Getroost door zijn kollega's het dan op tegen Moeskro en zeer ontevreden suppor- begin 19.45 uur. En alle s fjder ters (Lokerse) werd Peter porters op post... niets verweten. Alles zou op De ploeg: een overwinning uitgedraaid j. Wettinck Peter, 2. hebben, indien de ref korrekt Block Patrick (1) 3. had geweest. Deze wedstrijd Erik (1), 4. Maes was dan ook goed voor 18 5. Wauters Yves (1), 6. - uitsluitingen waarvan één spe- hove Alex;n 7. Van Pu tel- N Ier rood kreeg. broeck Eddyb (3), 8. Blo ÏOOrsl De Lokerse Waterpolo krijgt iaend Jan-Willem; 9. Bieyi P" nu een weekje rust, die goed peter, 10. Hullaert Geert, ïeerd is voor het inrichten van hun Van Puuymrbeock Rudy bkale jaarlijks nationaal «Door- 12. Geerts Michael (2). een 0- den v, Boogschieten. Gustaaf Pauwels schoot zich koning bij «De Verenigde Schu Moerzeke-Kastel (vh) Sint-Niklaas. De organisatoren van de "Nacht van de Oosterse krijgskunst", die tijdens het komend weekend plaats heeft in de stedelijke sporthal (dw) Meeste prijzen bij de jaarlingen 1 2: Roels-Van Neck 21 prijzen. Vermelding: Cardon Camiel en Geert, Aalst 17 prijzen; De Wilde Remi 16 prijzen 253,61%, De Winne Gustaaf 15 prijzen Asduif jaarlingen kleine omtrek Cardon Camiel en Geert 11 prijzen cf. 122,15%. Roels-Van Neck Hof- stade 11 prijzen. 192,5%, ring nummer 4878708/87. Meeste prij zen bij de jonge duiven: Schoc- kaert Johan-Gijzcgem 133. Ver melding Huylebroeck Luc-Aalst Jeugd en Muziek Vlaanderen, Koningsstraat 10 te 1000 Brussel. In de maand oktober ver schijnt het 500e nummer van «Selection du Readers Di gest- en in de Nederlandstali ge editie is een exclusief ge sprek met de kandidaten voor het Amerikaans president schap opgenomen. Boogschieten. Jean D'Hollander is de nieuwe koning (vh) «Ons vermaak» ut i Sluisk t di fovinciaal De ploei De Schrijvi De Baerc b zo'n on kunnen blijft. niet wai didaat z He. jaar? voetb; wel d betere va gemaa Wie g' gewon Voo zelf vo moge li onvold in de s team a

De Voorpost | 1988 | | pagina 18