\AM<5AZ!N£f Ondergrondse parkings op Hop- en Graanmarkt komen er H Jef Burm te gast in Sint-Annaschool te Aalst ^Weekblad van Bender - i tP jj Wi LimBGRaen Door de gouverneur geschorste gemeenteraadsbeslissing wrdt gedeeltelijk gehandhaafd De CVP en de toekomstige koalitie Voor wie iets beter zoekt 0^7 De Voorpost VRIJDAG 21 OKTOBER 198R JAARGANG NR. «1 - 40 F r ORAT/S' TIP ondergrondse parkings aan de Hop- en op de Graanmarkt komen er. Na ellenlange besprekingen, Rfaril afstekend tegen de vorige punten, net op tijd uit Marokko teruggekomen Jan Caudron, na verschillende jlemmingen en na een door de huidige oppositie ge- naagde verdaging werd het punt finaal goedgekeurd. )t VU, de SP en de onafliankeiyk zetelende raadsleden Dierick en Baita stemden tegen. De CVP en de PW en nk de loyaal gebleven schepen Ghisleen Willems keur den het ontwerp goed. Hier werd het licht op groen gezet loor onderzoeken en voorbereidend werk. Dat er nood is bijkomende parkeergelegenheid staat als een paal oven water voor iedereen. Over de modaliteiten waar- zulks kan gebeuren liepen de meningen echter fel ■teen. Niet in het minst na het schorsingsbesluit van de puverneur der provincie, na de klacht van VU-fraktie- dder Jan Caudron. Schorsingsbesluit gouverneur toegestuurde nrgemeester Maurice De schorsingsbesluit voor aan lerpel las het door de de raad. Hij stelde echter 1 afwezigheid van de wegens gezondheidsredenen weerhouden afdelingsvoorzitter Omer De Sadeleer wide ondervoorzitter-fraktieleider Herman !»ossens in 't Groen Kruis in aanwezigheid van 'hrgemeeter De Kerpel de evaluatie van de verkie- angsuitslagen voor. Dat Maurice De Kerpel en Jaliaan Vinck de plaats zouden ruimen in de jemeenteraad werd kategoriek tegengesproken. Het terugvallen van de CVP werd niet uit de weg gegaan. Van 30 naar 24% en van 14 naar 11 zetels, is eigenlijk niet te verwonderen, in acht genomen het afsterven van tenoren als Etienne Bogaert, Raymond Uyttersprot en Remi Van Vaerenbergh cn het onbeschikbaar worden van Robert De Pauw. Voeg daarbij de afscheuring door de Vrije Demo kreten en verlies was dus niet te ontgaan. Toch werd gesteld dat het stemmenaantal van Ilse Uytter sprot, Vera Van der Borght en Eddy De Backer dermate hoog ligt dat, zonder de afgestorven leiders enigermate te kort te doen, de schade kon beperkt worden. Anderzijds is het zo dat de CVP een aantal stem men rekupereerde van de Volksunie, wat het verlies aan de Vrije Demokraten begrenst. Dat Edgard Hooghuys na 5 jaar de plaats ruimt voor Marc Galle is voor de CVP hoopgevend. Galle ral inderdaad over zes jaar een gooi wagen naar het burgemeesterschap en de CVP sluit een partner schap met de SP niet uit. Ondertussen wil de CVP aan zinvolle, opbouwende doch nauwkeurig toekij kende oppositie doen. Volgens de CVP is niet de CVP zelf, wel de middenstand de grote verliezer van deze verkiezin gen. De VD moest zich met één schepenzetel tevreden stellen en van de drie zetelende VD-ers was er maar één echte middenstander en die moest dan nog wegens familiebanden worden vervangen. Volgens burgemeester De Kerpel is er groot risiko dat de noodzakelijke kohesie tussen partijen van gans verschillende signatuur ontbreekt en verder stelt hij zich vragen over mogelijke vrijzinnigheid die zich zou kunnen manifesteren, o.m. bij het Sbehandelen van problemen rond kerkfabrieken, onderwijs, kuituur, jeugdverenigingen enz. LH Hoogstraat 28 Aalst Tel. 053/21.23.22 V M Huwelijkslijsten Porselein ft geschenken Meubelen en decoratie voor, tegen het schorsings besluit in, de beslissing van de gemeenteraad te handhaven. Maar dan wel met uitzondering van arti kel 3 waarin er sprake was van het erfpacht geven van de ondergrond van Hop en Graanmarkt aan de fir ma Immo uit Temse. Dit voor een duur van 99 jaar. Gehandhaafd zouden dan blijven de principiële be slissing van aanleg van on dergrondse parkeergara ges onder Hop- en Graan markt; het overhevelen van de erfpacht naar de privésektor zonder even wel er een naam op te plakken, de opdracht aan het kollege om het dossier verder uit te voeren en de verplichting, de definitieve voorwaarden voor de rea lisatie voor te leggen aan de goedkeuring van de ge meenteraadsleden. Dat wegens de inderdaad drin gende behoefte aan meer parkeergelegenheid. Hoe de fout herstellen? VU-fraktieleider Jan Cau dron hield de interpellatie die eigenlijk bedoeld was voor de zitting van 27 sep tember, die echter werd verdaagd, wat hij uiter aard betreurde. Hij noem de het zelfs «beunhazerij» en «ontvluchten van ver antwoordelijkheid». Hij stelt alleszins dat de VU allerminst tegen bijko mende parkeermogeiijk- heden gekant is. Hij kant zich echter wél tegen een dossier dat in der haast bijeen gegooid werd en dat «bulkte van fouten, nalatigheden en onwette lijkheden». Het voorstel werd niet eens besproken in de verkeerskommissie, er was geen stedebouw kundig dossier en evenmin een milieu-effektenrap- port en noch politie noch adviesraad ruimtelijke or dening kregen de kans hun woordje mee te praten. Jan Caudron vindt het vreemd dat waar het toch de bedoeling was het ver keer zoveel als mogelijk buiten de Wallenring te houden om het stadscen- tum veiliger, levendiger en meer milieubewust te ma ken, men nu auto's naar het stadscentrum gaat lok ken. Zijn kritiek richtte zich niet minder naar het ontbreken van enig ernstig vergelijkend onderzoek tussen de verschillende voorstellen van meerdere aannemers van bouwwer ken. «Een Aalsterse firma die zorgt voor een aan zienlijke plaatselijke te werkstelling en die jaar lijks miljoenen stadsbelas ting betaalt werd zomaar genegeerd». Niettegenstaande alle tegenargumenten en niet tegenstaande de aankondi ging dat hij klacht bij de gouverneur zou indienen volhardde de meerderheid in haar projekt en werd het meerderheid tegen minderheid goedgekeurd. De gouverneur liet dan ook weten dat de gemeen teraadsbeslissing van 5 juli geschorst wordt omwille van de «schending van de wet». Jan Caudron had daar bij twee vragen. Eén: hoe gaat het kollege reageren op dit streng schorsingsbesluit? Twéé: waarom werd het dossier van de onder grondse parkeersilo's uit handen genomen van de bevoegde ambtenaar van openbare werken en toe vertrouwd aan de ambte naar van de dienst ruimte lijke ordening? Buiten het stadscentrum! Beide onafhankelijk zete lende dames Baita Dolo res en dr. Anny Dierick opteren voor parkeermo- gelijkheden buiten het stadscentrum en voor SP- fraktieleider Edgard Hooghuys omvat de schor sing door de gouverneur niet alleen het artikel 3, maar de hele gemeen teraadsbeslissing. Voor hem werd het agendapunt lichtzinnig behandeld zon der voorafgaande onder zoeken. Wat met de markt? Met de kermis? Met kar naval? Met de handelsza ken? Het projekt van deze parkeersilo's is volgens Hooghuys in strijd met de bedoeling, autovrije stra ten te bekomen in de bin nenstad. Met de ondergrond heb ben we te Aalst reeds vol doende problemen gehad waarbij Hooghuys verwijst naar de «kulturele put» van De Werf. Namens de SP vraagt Hooghuys dan ook de verdaging van dit punt. Wederwoord De Kerpel Volgens de burgemeester is het schorsingsbesluit van de gouverneur vooral ge motiveerd door artikel drie waarin het gaat over het toevertrouwen van de ondergrond aan een firma. Beide plaatsen Hop- en Graanmarkt zijn voor de burgemeester zeer ge schikt voor ondergrondse parkeermogeli j kheden Ze zijn dicht bij stadhuis, kultureel centrum en ad ministratieve diensten ge legen en bovendien is er de kans, de pleinen via groenvoorziening zeer at- traktief te maken. De bur gemeester beklemtoont bovendien dat het hier en kel om een «princiepsbe slissing» gaat, maar dat standpunt wordt ernstig aangevochten. «Koncessie» of «erfpacht» Voor schepen De Maght is de schorsing gebaseerd op «koncessie», maar het stadsbestuur heeft het over «erfpacht». En die is een zakelijk recht dat kan gelden van 27 tot 99 jaar. Wat betreft de kwestie van de ambtenaar stelde de schepen dat alle kontrak- ten worden behandeld door de dienst grondbe leid. Hier gaat het echter om een dossier gebaseerd op vroegere vaststellingen, om het struktuurplan, om grondonderzoeken bij aanleggen van rioleringen e.d.m. en daarom werd het dossier overgesluisd naar ruimtelijke ordening. Tenslotte stelde De Maght dat bijkomende parkeer ruimte moet worden ge- realizeerd zowel binnen als buiten het stadscen trum en dat gekoppeld aan maatregelen betreffende het openbaar vervoer. Dat er sprake kan zijn van eni ge lichtzinnigheid bij de behandeling wijst de sche pen echter kordaat af. Terug schorsen? Edgard Hooghuys her haalde andermaal dat het schorsingsbesluit over de totaliteit gaat en is van mening dat zo het stadsbe stuur zijn beslissing zelfs gedeeltelijk handhaaft, de gouverneur andermaal tot schorsing zou kunnen overgaan. Baita Dolores voegt bij deze schorsingsperikelen nog de steeds door de vol tallige oppositie geuite fundamentele bezwaren. «Dat de beslissing over het in erfpacht geven geen in vloed zou hebben op de verdere afhandeling van het dossier kan er bij haar niet in. Ook voor Danny Denayer is deze beslissing nemen het geven van een blanco cheque zonder dat enig onderzoek is gebeurd. Verdaging Na deze verhitte debatten kwam het tot een vraag van Hooghuys tot schor sen van de zitting voor enkele minuten. Een wel kome gelegenheid voor velen om even wat frisse lucht te happen. Begin van uitvoering Na de schorsing van de zitting stelde CVP-fraktie- leider Herman Goossens dat «verdagen» alleszins geen vooruitgang brengt. Voor hem is deze beslis sing de aanzet tot mogelij ke uitvoering. Deze ge meenteraadsbeslissing houdt enkel in dat in de toekomst aan het pro bleem kan gewerkt wor den. Of de uitvoering van dergelijke werken inder daad hinderend zal zijn is nog af te wachten. Uitrit ten kunnen ook aangelegd worden aan de andere oe ver van de Dender of aan de Wallenring. Dat zou perfekt mogelijk zijn. Dc vraag naar verdaging werd echter meerderheid tegen minderheid weggestemd. Finaal werd gestemd over het handhaven van de ge meenteraadsbeslissing van 5 juli, uitgezonderd dan het artikel over het toever trouwen van de grond in erfpacht aan de firma Im mo. Dit punt werd door de meerderheid, schepen Ghisleen Willems inbegre pen, goedgekeurd tegen de zin van SM, VU, Die rick en Baita. LH Aalst. Jef Burm wist met zijn verhaaltjes de hartjes van de kleutertjes te veroveren (a) Aalst. Hapjes klaarmaken aan de hand van kookboeken was een van de klasoverschrijdende aktiviteiten (a) Aalst. Mariette Vanhalewijn signeerde haar boeken (a) De Sint-Annaschool van Aalst heeft zopas een projektveertiendaagse achter de rug. De kleutertjes en de meisjes van de basisschool hadden het veertien dagen na elkaar over het boek. En als klap op de vuurpijl werd niemand minder dan Mariëtte Vanhalewijn, schrijfster van heel wat kinderboeken Uitgenodigd en ook Jef Burm kwam even langs om te vertellen. Mariëtte Vanhalewijn stelde haar nieuw boek «De dag dat Sientje kwam» voor. De leerlingen van de laatste graad brachten een bezoek aan een uitgeverij en alle leerlingen gingen met juf naar de stedelijke biblioteek om kennis te maken met de werking ervan. Maar ook de kleuterschool deed meer dan aardig haar best. De leerlingen van het derde leerjaar hadden een reuzeboek gemaakt en dat was voor de allerkleinsten biezonder prettig om in te kijken. Maar voor hen was het hoogtepunt de komst van Jef Burm. bekend van toneel en van televisie en een verteller van de bovenste plank. De kleutertjes en de meisjes van het eerste leerjaar hingen werkelijk aan de lippen van deze rasartiest die met zijn verhaaltjes over de twee reuzen en over Klein Duimpje en de kikker biezonder veel sukses genoot. De veertiendaagse werd afgesloten met klasoverschrijdende aktiviteiten voor de lagere school. De hele projektveertiendaagse werd gedragen door alle leerkrach ten en door het ouderkomitee en de direktie van de Sint-Annaschool. da

De Voorpost | 1988 | | pagina 1