n Kallo vloert leider Robur Meneer Leo Wuytack Puntwinst enige positieve Streep door de rekening van SK Lebbeke FC Baasrode geen goals, wel flinke verrichting Aalsters voetbaloverzicht Buggenhout beter op dreef Verdiende winst voor SK Grembergen Gr Voe 20 - 21.10.1988 - De Voorpost Tweede Provinciale VOETBAL SK Kallo - Robur Moerzeke 2-0 In het polderlandschap te Kallo heeft leider Robur dan toch een eerste kompetitiene derlaag van het seizoen ge kend. Onverwacht enigszins, maar na een wedstrijd die geen al te hoge toppen scheer de met heel wat gevechtsvoet bal waarin de thuisploeg ze ker haar deel had mocht de zege van de thuisploeg ver diend genoemd worden. Vooral het laatste kwartier van de eerste helft en de hele tweede helft wist de thuis ploeg de leiders te bedwingen en zelf de initiatieven te ne men om uiteindelijk tot twee maal toe te scoren. Voor Ro bur betekent deze nederlaag dus dat zij het leiderschap moeten afstaan aan Lovende- gem. Maar een ramp is dit zeker nog niet. Wie Robur ziet voetballen weet dat de ploeg dit seizoen zeer dicht bij de top zal eindigen. Het ver schil met vorig seizoen is heel groot en wie daar zeker zijn aandeel in heeft is Eddy De Malsche. De ex-Lebbekenaar duwt Robur naar een onge kende hoogte met zijn goed speldoorzicht en onvermoei bare inzet. Eddy Huylebroeck mist de kans Van bij de aanvang werd duidelijk dat leider Robur op geen geschenken moest reke nen bij de thuisploeg. Vooral Mare Van Stappen en Danny Hamerlinck maakten het de Moerzeekse verdediging knap lastig. Toch kon het eerste échte doelgevaar na een kwartier achter de naam van de leiders genoteerd worden. Na enkele ïmappe kombinaties kwam het leder bij Verhelst, die mooi Eddy Huylebroeck in het straatje stuurde en alleen voor Rijsbrack verscheen. Danny, die weer de voorkeur had gekregen op Van Hal, kwam gepast uit zijn kooi en met een mooie karpersprong redde hij deze unieke Robur- kans. Robur, nu gestimuleerd door deze vloeiende aktie, liet enkele minuten later weer zien dat zij niet ten onrechte bovenaan de rangschikking te vinden zijn. Nu was het spel maker De Malsche zelf die op de solotoer ging. Het strakke schot van Eddy ging echter voorlangs zodat de stand nog steeds blank bleef. Na een halfuur spel dan kwam de thuisploeg toch een eerste maal de neus aan het venster steken. En niet ongevaarlijk trouwens, want Willy Raem- donck moest ten koste van een gele kaart en een vrije trap net buiten de gevaarlijke zone een ongrijpbare Mare Van Stappen neerleggen. Le verde de daaropvolgende vrije trap niets op dan was dat een tiental minuten later bijna wel het geval met de vrije trap van Tom Van Strijdonk, die slechts in extremis door Gui- do Laureys over de lat kon worden getipt. Het werd nu meer dan voel baar dat de thuisploeg stilaan de wedstrijd onder kontrole Tweede provinciale Oostakker-JV Kruibeke 0-2 Het begint eindelijk naar wens te lopen bij JV Kruibe ke. Na de aartsmoeilijke sei zoenstart heeft de ploeg nu blijkbaar toch terug wat aan vertrouwen gewonnen. Wie natuurlijk een groot aandeel heeft in deze metamorfose is Leo Wuytack. De in het tus senseizoen overgekomen spits van Robur Moerzeke werd omzeggens als noodzaak door trainer Van Nieuwenhove uit gespeeld in de centrale positie in het middenveld en niet zon der resultaat, zoals we kun nen afleiden uit het feit dat JV toch een 3 op 4 weet te beha len sinds Leo in de middenli nie is verschenen. En eigen lijk is dit zelfs nog een ver keerd beeld weergeven van de kapaticiteiten van Leo Wuy tack, want als centrale as is hij de eerste aanvaller bij zijn ploeg, maar zal hij ook als eerste verdediger zijn maats Goossens en D'Hondt bij staan. Zonder de gekwetste Filip Vereycken was het voor Krui beke nochtans eerst wat zoe ken en tasten op het Gentse plein. De thuisploeg dwong dan ook in de beginfase enke le mooie doelkansen af langs Mussche en De Rudder, maar doelman Verstraeten kon de hoge ballen steeds onder kon trole houden. Toen de thuisploeg dan even voorbij het halfuur een bal slecht wist te ontzetten en het leder voor de voet rolde van Robert Temmerman we zen de bordjes meteen de 0-1 stand aan. Het in één tijd schot van Temmerman was onhoudbaar voor de thuis- doelman. Deze opdoffer is de thuis ploeg nooit meer te boven gekomen, want in de tweede helft kontroleerde Kruibeke rustig het wedstrijdverloop. Zo waren er nog uitgesproken kansen voor Van Bobaert en Cockheyt. Eenmaal kwam Kruibeke nog goed weg toen de thuisploeg kon skoren, maar de scheidsrechter geluk kig de buitenspelpositie ge zien had. Het was tenslotte nog Kruibeke dat logischer wijze de stand wist te verdub belen langs Danny Cockheyt halverwege de tweede periode. Een rustig uitverdedigend Kruibeke hield in de slotfaze alles onder kontrole, zodat de winst niet meer in gevaar kwam. Nu zondag ontvangt JV Kruibeke op eigen veld in de Van Hovestraat de Klau- waerts uit Kemzeke, ploeg die ook een moeilijke aanvang kende maar die nu blijkbaar toch ook gepast de vorm te pakken heeft. Het belooft dus een spannend derbytreffen te worden dat zeker aan te raden is voor de supporters. (M.S.) nam en zich met gevaarlijke standjes voor het Robur-doel meester wist te maken van het spelbeeld. Getuige hiervan nog was de noodzakelijke tus senkomst van Guido Laureys in het Roburdoel net vóór het affluiten van de eerste helft toen Marc Van Stappen nog maar eens alleen voor hem verscheen, maar Guido eens te meer bij de pinken was zodat scheidsrechter Ger ry Vercauteren beide ploegen met de blanco-stand de rust kon insturen. Hamerlinck en Deckmijn vellen leiders Het was duidelijk dat Ro bur in de beginfase van de tweede helft een ietsje behou dender ging akteren want het snedige spel van de eerst helft kon niet zo direkt onopge merkt worden. Kallo van hun kant bleven in de voor hen kenmerkende stijl verder knokken op weg naar het Ro bur-doel. Met verre en hoge ballen probeerden zij hun spitsen Haemerlinck en Van Stappen in gunstige schietpo sitie te brengen. Nu ja, gunstig? Het dient gezegd dat de Kallo-spitsen een goede leer school hebben gehad want hetgeen we bij veel ploegen niet meer terugvinden wordt bij Kallo blijkbaar met de paplepel ingegeven: naar doel knallen vanuit alle onmogelij ke afstanden en hoeken. Deze speelwijze bracht de leiders zodanig van de kook dat rond het uur de thuisploeg op voor sprong kon komen. Geert Van De Graef had met een vrije trapvoorzet waar geen einde aan leek te komen mooi Danny Hamerlinck op rechts kunnen afzonderen. Danny knalde meteen op doel en Guido Laureys was er aan voor de moeite: 1-0 na 60 minuten. Wie dacht dat Robur nu alle registers zou openhalen om zo vlug mogelijk deze kleine achterstand ongedaan te maken kwam bedrogen uit want buiten het feit dat Mare Van Stappen geel kreeg we gens spelbederf en de neus- breuk'van Jaak Arcati bij de thuisploeg (vervangen door Mare Rotthier) gebeurde er niet veel meer. Tot een kwar tier voor tijd. Willy Raemdonck, die ge wisseld werd voor Van Moe- seke, zag dan ook net niet de drie unieke scoringskansen die Kallo kreeg in de 76e minuut bij dezelfde fase. Ach tereenvolgens misten Van Stappen, Hamerlinck en Van Strijdonck een ongelooflijke kans om de stand te verdub belen. Het bleef echter bij 1-0 en Robui, dat het anders moest hebben van de vloeien de kombinaties, begon nu de zelfde taktiek toe te passen als de thuisploeg. Met verre voorzetten trachtte Franky De Vos Luc Vercouteren te bereiken, maar zonder suk- ses. Terwijl Robur dan in de slotminuten toch enige druk afdwong was het de ingeko men Ignace Deckmijn die van de ontstane ruimte gebruik wist te maken om alleen voor Laureys te verschijnen. Met een mooi gelift balletje plaat ste Ignace dan het orgelpunt op de thuiszege, die gezien dit spelbeeld zeker verdiend mag genoemd worden. Kallo: Rijsbrack, Arcati (75' Rotthier), Van Loo, Van de Graef, Quasten, Dekkers (84' Deckmijn), Ongenae, Van Strijdonck, Van Stappen en Hamerlinck. Robur: Laureys, De Vos, Vercouteren Fons, Vercoute ren Luc, Nobels, Raemdonck Willy (70' Van Moeseke), Verhelst, De Malsche, Huyle broeck Benny, Ost en Huyle broeck Eddu. Geel: Van Stappen en Raem donck. Marc Stevelinck Kallo-Robur 2-0. Amerlinck van Kallo op weg naar het eerste doelpunt (Iv) Tweede provinciale hoo] W.S dus KI. Kemzeke - Wippelgem 1-1 De thuisploeg heeft wel licht de slechtste prestatie neergezet van deze nog jonge kompetitie. Zelfs in enkele wedstrijden waarin verloren werd kon men een beter Kemzeeks elftal aan het werk zien dan in deze wedstrijd. Blijkbaar kan de rood-zwarte formatie op eigen veld het spel niet helemaal maken en moet het de wil van de tegen stander ondergaan. Wellicht is de ploeg in haar totaliteit nog iets te jong om reeds deze zware opdrachten in tweede provinciale aan te kunnen. Toch zat het Kemzeke mee even voorbij het kwartier toen een vrije trap van Peter Martin voorbij de bezoeken de doelman dwarrelde via verdediger Maes. Toch kon de thuisploeg zich nadien niet ten volle optrekken aan deze meevaller, want naarmate de wedstrijd vorderde in de eer ste helft werden de kansen schaarser en werd het duide lijk dat Patrick Coppens als snelle spits zowat alleen stond voor het thuisgevaar. Toen kort na de rust dan de bezoekers ook op een al eer der gelukkige wijze aan de gelijkmaker kwamen toen een hoge bal wat verkeerd beoor deeld werd door Jan Smet en Mario Marin, waardoor be zoeker De Vetter maar voor in te tikken had, vreesde men het ergste bij de thuisaan- hang. Zeker toen met nog een kwartier te gaan Benny Van Goethem met een rode kaart vervroegd richting kleedka mers werd gestuurd en de thuisploeg met 10 verder moest. Toch werd het puntje nog thuisgehouden, hetgeer meer was dan men verhoopt had na het afwegen van de verrichtingen van de thuis ploeg. Nu zondag reist Klauwaerts richting Kruibeke om er het derby met Jong Vlaanderen af te werken. Kruibeke, dat eveneens een moeilijke sei zoenstart kende maar blijkbaar toch gelanceerd lijkt door Leo Wuytack naar de middenlinie te brengen, wordt beslist een moeilijke dobber voor de jonge Kera- zeekse ploeg. (m.s.) Lebbeke - Geraardsbergen 0-1 Baasrode - Sint-Kruis 0-0 F.C. Wilskracht Gijzegem (Derde Provinciaal D) Buggenhout - Haasdonk 2-2 De periode van laagkon- junktuur is blijkbaar achter de rug bij Sparta Buggenhout. Tegen Red Star Haasdonk werd er een behoorlijke ver richting geleverd hoewel er geen overwinning uit de bus kwam "De laatste twee weken doen we het veel beter, zegt klubleider Luypaert. Tegen Haasdonk hadden we te ma ken met een ref die de bezoe kers blijkbaar gunstiger ge zind was. Dat bleek vooral tijdens het laatste halfuur toén hij een paar beslissingen nam waaruit de gasten voor deel haalden. We zijn vroeg op voor sprong gekomen na een aktie van Danny De Vos en een doelpunt van Bert De Mey. Mits wat geluk hadden we een tweede keer kunnen scoren. Tegen de gang van het spel in konden de bezoekers uit een tegenaktie de cijfers op gelij ke hoogte brengen. In de tweede helft hadden we pech toen een teruggespeelde bal werd onderschept die vervol gens door Geerts over het hoofd van Danny Verstrepen in het doel werd gedepo neerd. Dadelijk hebben de spelers initiatieven genomen en werd jacht gemaakt op de gelijkmaker. Het was duide lijk dat iedereen kost wat kost een nederlaag wilde vermij den. De beloning volgde op een kwartier van het einde toen een vrije trap door Van Langenhove tot een doelpunt werd verlengd. Ik meen dat de ploeg in haar geheel een degelijke ver richting ten beste gaf. Indien ik namen moet noemen dan citeer ik Francois Laurent en Eric Van Belle als uitblin kers." Sparta Buggenhout heeft nu twee verplaatsingen voor de boeg, naar Excelsior en Overmere. Het komt er op aan om toch een paar punten te sprokkelen, ook al worden het geen gemakkelijke op drachten. (e.g.) Grembergen - Excelsior 2-1 FC Baasrode biedt als neo- tweede provincialer een flinke repliek. Vorige zondag tegen Sint-Kruis-Winkel kwam het weliswaar niet tot scoren, maar dwong doorlopend een veldmeerderheid af, schiep een paar kansen en liet zowel technisch, taktisch als fysisch een meer dan degelijke in druk. In dat opzicht had oe- fenmeester Guido De Leeuw geen reden tot klagen. "Alleen maar jammer dat we het overwicht niet in doel punten konden vertalen, zegt de Baasroodse trainer. Nu is het zo dat de spelleider zich een paar keer op dubieuze beslissingen - in het voordeel van de tegenstandr - liet be trappen. Langs de andere kant leverde de bezoekende doelman een uitstekende ver richting. Hij mag ongetwijfeld als de figuur van de match worden bestempeld. Het was een onmogelijke opgave om hem te "passeren". Tijdens de eerste helft kregen we een kans langs Johan Verheyden die niet werd benut. Dat was jammer want op dat ogenblik waren we volop in het offen sief en zou een doelpunt sti mulerend hebben gewerkt. In de tweede helft hebben Eddy Van Keer en Pascal De Man zich enkele keren onderschei den maar ook op hun pogin gen was de bezoekende goalie paraat. Gelet op de globale verrichting ben ik van oordeel dat een overwinning best op zijn plaats was geweest. Uit zeven wedstrijden hebben we acht punten gepuurd. We stonden bovendien maar vijf doelpunten toe en kwamen twaalf keer tot scoren. Dat is toch een resultaat dat er mag zijn. Mits wat geluk hadden we nog een punt of twee meer kunnen vergaren. Over de mentaliteit van de spelers ben ik tevreden. Met deze jongens werken is echt aangenaam. Bovendien kun nen we ook op een heel stel supporters rekenen. Zo'n 350 kijkers verenigden zich achter de omheining en voor een gewone match in tweede pro vinciale is dat een behoorlijke belangstelling. Nu zondag staat de verplaatsing naar Ro bur Moerzeke op het pro gramma. Als we met eenzelf de ingesteldheid van stapel lopen, maken we kans op een degelijk resultaat. Ook al is de tegenstander nu niet de eerste de beste." Wie vorige zaterdag getuige was van de wedstrijd tussen SK Lebbeke en Geraardsber gen is alles behalve tevreden huiswaarts gekeerd. Het werd op zijn zachtst gezegd één van de slechtste matchen die je in Gijzegem w Moorsel eerste provinciale kan mee maken. Nu is het wel zo dat Klassering het bezoekende Geraardsber- 1. Hofstade gen zich de minst slechte 7. Gijzegem ploeg toonde en op basis 16. Erpe daarvan niet onverdiend als winnaar te voorschijn is geko- Wedstrijden voor 22 en 23 oktober 88 men. Lebbeke bakte er nau- 22.10: Scholieren: Oudegem - Gijzegem welijks wat van en bleek zelfs 22.10: Knapen: Appels - Gijzegem niet in staat om een degelijke 22,10: Miniemen: Gijzegem - Wieze kombinatie uit te tekenen. 22.10: Preminiemen: Heikant A - Gijzegem Het hoeft dan ook niet gezegd 23.10: Reserven: Gijzegem - Lutterzele dat na afloop de ontgooche- 23.10: Eerste Elftal: Burst - Gijzegem. ling zich van de Lebbeekse kiubieiders had meester F.C. Oranje Erpe: Derde Provinciaal D 8 "Ik hoop dat we zoiets niet Jj*Pe Melderl JoHoro mm moon,*- ->-> Steens 1-1 7 5 0 2 18 9 12 7 4 3 0 14 18 7 0 4 3 9 16 3 P001 Yrase le 0-1 Sup] Ren Op de Iracht dub ené I doo endr; sorters Merl uit' restat tl. st. ijwint gSKt Z1 Aalst n De k «vat c iedere zondag gaan meema ken, jammerde klubleider Willy Meert. Weet je dat bei de doelwachters tijdens de eerste helft vrijwel geen enke le keer moesten tussenkome- Neys Klassering 1. Hofstade: 16. Erpe 7 5 0 2 18 9 I 7 0 4 3 9 16 I n? Wat het duidelijkste bewijs Wedstrijden 22 en 13 oktober '88 is dat cr praktisch niet op doel 22.10; Miniemen; Erpe - Ede werd geschoten. Alleen Cha- 22.10: Scholieren: Erpe - Oordegem rey ondernam een poging die 23.10: Reserven: H.O. Kalken - Erpe door de bezoekende doelman 23.10: Eerste elftal: Heldergem - Erpe in hoekschop werd gekeerd. 23 junjores; E s, L Houlem Later haalde De Langhe uit met een kopstoot maar de bal Erembodegem: Derde Provinciaal D ging nipt naast. De hoop op Erembodegem - Kerksken een betere tweede helft was vervlogen toen bleek dat er weer gekrasseld werd. Het leek erop dat de match op een scoreloze puntendeling zou eindigen maar toen Peelman zich op een kwartier van het einde liet betrappen op een Klassering Derde Provinciaal D 1. Hofstade 12. Erembodegem 16. Erpe 7 5 0 2 18 7 2 4 1 7 15 7 0 4 3 9 16 SK Grembergen behaalde tegen Excelsior Sint-Niklaas ongetwijfeld een verdiende overwinning. De Gremberge- naars hadden doorlopend het overwicht maar werden tij dens de eerste helft op achter stand geplaatst. Voorzitter Herman Burgh- grave over de match: "Voor een onschuldige beweging van Catrysse kregen we na tien minuten een penalty tegen die door bezoeker Van Daele werd ingetrapt. Voor ons dus een slechte start. Niettemin hebben de spelers krachtig op die achterstand gereageerd en een paar keer werd er stevig uitgehaald. Nu is het ook wel zo dat we net voor de rust door het oog van de naald kropen toen een bezoekende speler vrijwel alleen voor on ze kooi het vertikte om de bal tegen de touwen te knallen. We hebben hem dat uiteraard niet kwalijk genomen. Overi gens zou het de onlogica zelf geweest zijn want in feite heb ben de Waaslanders zich in die eerste helft niet zo vaak doen gelden. Toen Bert Ver- cauter in de zone van de waar heid onderuit werd gehaald, volgde een strafschop en die werd door Hans Burghgrave zonder dralen tegen de tou wen geknald. Op zo'n kwar tier van het einde brachten we met Nobels en Van Damme twee verse krachten in het veld. Burghgrave en Debus- schere ruimden de plaats. In de slotminuten leverde een persoonlijke aktie van Nobels ons een doelpunt en de over winning op. Uit zeven wed strijden hebben we zes punten gepuurd. Dat is natuurlijk geen resultaat om over naar hus te schrijven. Toch ver wacht ik beterschap. Overi gens hebben we al vaak met pech te kampen gehad. Hier door verloren we een paar punten en had onze rang schikking gunstiger kunnen zijn. Nu zondag ondernemen we de verplaatsing naar Vrasene. Niet verliezen is uiteraard de belangrijkste opgave. S.K. Terjoden Vierde provinciale G 16.10: Terjoden - Wichelen Tweede helft: 75' Bruylandt 1-0 Strafschop 85' Carael 2-0 Klassering 1. Terjoden 16. F.C. Aalst Wedstrijden 22 en 23 oktober '88 haakfout kregende bezoekers 22.10: Preminiemen B: Erembodegem - Kerksken een strafschop toegekend die 22.10: Preminiemen A: Meerbeke - Erembodegem door De Paepe keihard buiten 22.10: Miniemen: Schroevers - Erembodegem het bereik van onze doelman 22.10: Kadetten: Erembodegem - E. Aalst werd geponeerd. Achteraf 22.10: Scholieren: Doggen - S. werden er nog een paar ver- 23.10: Juniores: Appelterre - Erembodegem geefse pogingen ondernomen 23.10: Reserven: Erembodegem - Baardegem om de scheve situatie recht te 23.10: Eerste ploeg: Erembodegem - Aaigcin. trekken Geraardsbergen heldert Derde Provinciaal Reeks D 7 6 0 1 28 6 13 7 1 6 0 5 22 2 Wedstrijden 22 en 23 oktober 88 22.10: Scholieren: Terjoden - S. Moorsel 22.10: Knapen: Haaltert - Terjoden 22.10: Miniemen: Doggen - Terjoden 23.10: Juniors: Terjoden - Kerksken 23.10: Reserven: Ede - Terjoden 23.10: Eerste elftal: Schoonaarde - Terjoden. heeft mijn inziens de punten niet gestolen. Vooral dan op basis van veel snellere kombi naties die het geregeld wist op te zetten. Een grote ploeg is het nu ook wel niet maar uit de strijd tegen ons kwamen ze toch sterker uit de verf. In ieder geval zijn het twee kost bare punten die we zomaar te grabbel hebben gegooid. Mis schien was er wel de handicap dat Philip Balis en Koen Cooreman ontbraken door kwetsuren, maar dat doet niets af aan de globale ver richting die volkomen onder maats was." (e.g.) Erpe -T.K. Meldert Tweede helft: 55' Neys 1-0 88' Steens 1-1 Klassering 1. Hofstade 5. TK Meldert 16. Erpe 7 5 0 2 18 9 7 4 2 1 12 9 7 0 4 3 9 16 Wedstrijden 22 en 23 oktober '88 22.10: Miniemen: Vrij 22.10: Knapen: SK Aalst - TK Meldert 22.10: Scholieren: Hofstade - TK Meldert 23.10: Juniores: TK Meldert - SK Aalst 23.10: Reserven: Meerbeke - TK Meldert 23.10: Eerste elftal: TK Meldert - Herzele

De Voorpost | 1988 | | pagina 20