W.S. Sombeke en Klinge stunten Groot Breugheliaans Eetfestijn De Voorpost - 21.10.1988 - 21 vaerts :r het :ren af Derde provinciale VOETBAL Derde provinciale Waas land blijft een onberekenbare reeks. Met deze wetenschap zullen we dit seizoen nog dik wijls gekonfronteerd worden. Neem nu leider E. Bazel. Tot aan deze speeldag nog vlekke loos en ongeslagen aan het maximum der punten geko men. En dan nu plots een enorme dreun rond de oren van een andere ploeg die de hoogten en laagten afwisselt, W.S. Sombeke. Eerste verlies dus voor de leiders, waardoor Sombeke en de beide Vrasen- se ploegen dichterbij schui ven. Herleving kon thuis FC Gerda niet van zich afduwen terwijl Klein Laar met vlotte cijfers in Sint-Pauwels wél de twee punten naar Vrasene wist te halen. Toch kijken we nog een ploegje over het hoofd, dat tot hier toe al op kousevoeten meegeschoven is en plots door een merkwaar dige uitslag op de tweede rang komt postvatten alsof het daar reeds jaar en dag in der- i. Irasene-Gerda 0-0. Al was Vrasene geregeld in de aanval, ie 0-0 geraakte niet van het bord (dw) de provinciale vertoeft. We hebben het hier natuurlijk over SK Klinge of het Van Vlierberge-syndroom. Liefst negenmaal op twee wedstrij den wist deze jonge Klingse spits de netten van de bezoe kers bol te trappen, zodat zijn ploeg nu enkel nog Bazel voor zich heeft in de rangschik king. Nog in deze reeks blijft de ongekroonde kampioen van de gelijke spelen uiteraard Red Star Haasdonk. De ploeg van voorzitter Waterschoot haalde een zesde gelijkspel in Buggenhout. Hetzelfde resul taat kwam er bijna in Grem- bergen op het bord maar de thuisploeg zette een scheve situatie toch in extremis in winst om. Voor S.V. Lokerse breken nu wel erg donkere tijden aan. Met Bob Hoogen- boom in het doel kon men wel stand houden tegen Sint-Gil- lis-Dendermonde maar de Dendermondse ploeg had wel al vroeg in de partij weten te scoren zodat de zege toch naar Sint-Gillis ging. Ook het Wase Sint-Gillis bevestigde in de goede zin. De jonge ploeg van sekretaris Verschelden bevestigde haar kunnen en won nu aan het Donkmeer twee punten van goudwaarde die hen nog enige tijd als stevige middenmoter moeten laten. Lokerse SV 0 St.-Gillis-Dend. 1 SV Lokerse blijft in het sukkelstraatje hangen. Nadat Bob Hoogenboom de ploeg terug wat nieuwe impulsen Vrasene-Gerda 0-0. Een goede tussenkomst van de Gerdakeeper (Iv) Lokerse SV-Sint-Gillis-D. 0-1. De Denderzonen konden hun gelukkig verworven voorsprong met hand en tand verdedigen (polo) had toevertrouwd viel reeds na een tiental minuten in deze de kaart van bezoeker De Rop die bij een snelle counter Supportersklub Glenn Geeraerts en René Peeters organiseert Op 19 augustus 1988 werd ja de socio-club van Een- pacht Aalst de supporter- fclub "Glenn Geeraerts cn lené Peeters" officieel boven ft doopvont gehouden en was fendracht meteen een sup- prtersklub rijker. Merkwaardig is dat de Hub, ondanks de mindere prestaties van het fanionelf- al, steeds meer supporters kjwint en zich terecht nu al gnet zijn 180 leden als de 9*16 3P°°,ste van Eendracht Aalst mag beschouwen. De klub heeft het plan op- [evat om steun en sympathie 9 12 18 aan zijn spelers en Eendracht Aalst te kombineren met een aantal gezellige en feestelijke aktiviteiten, waarop ook niet- leden van harte welkom zul len zijn. Zij organiseert op 29 okto ber 1988 om 20 uur in de kantine van Eendracht Aalst een groot Breugheliaans Eet festijn. Een erg gevarieerd buffet met Vlaamse streekge- rechten en -bieren staan borg voor een onvergetelijke avond. De klub doet daarenboven beroep op het orkest "John Wooley and his Friends" voor de muzikale begeleiding Discobar. Leden kunnen aan de feest dis voor 250 fr. en niet-leden betalen er 300 fr. voor. Kaar ten zijn op voorhand te beko men in de volgende suppor terslokalen: - Café The Old Time Bredestraat 80, Aalst Tel. 053/77.42.14 - Café 't Ajuintje Statieplein, Aalst 053/77.47.81 - Café De Voermansrust Schroeverstraat 39, Wieze Tel. 053/21.30.96 Lokerse SV - Sint-GiUis-D. 0-1. Sint-Gillis kwam gelukkig weg in Lokeren, dankzij een swn-doelpunt van Helon (polo) Voetbalkalender 1' Nationale Bevercn - Lokeren (Moons, 22.10, 20.00) t Nationale E. Aalst-Diest (Adriaensen) y Nationale SK Roeselare-J. Lede (Matthys) Sint-Niklaas-Mcnen (Bosschaerts) Bergen-VW Hammc (Vliegen) E. Zele-Ninove (Van Nijlen) 1' Provinciale Waarschoot-SK Lebbeke (Van der Eecken) Denderlccuw-SK Aalst (Taeleman) Melscle-E. Meldert (Van Zande) Temse-KAVD (Van Gansbeke) y Provinciale Kruibekc-Kemzekc (De Decker) Robur-Baasrode (Mejor) FC Zclzate-Kallo (Kncuvels) Wicze-SLV Zelzate (Dierickx) 1' Provinciale D W. Moorsel-Bambrugge (Weyn) Burst-Gijzcgem (Boeykens) Schellebcllc-Nieuwerkerken (De Mesmaecker) Serskamp-Hofstade (Van der Stylcn) Erembodegcm-Aaigem (De Cock) TK Meldcrt-Herzclc (Vercauteren) Hcldergem-Erpc (Lambrcchts) Kcrksken-Doggcn (Roosens) Provinciale F. S°mbeke-Lokerse (Put) Stekene-Bazel (Boone) Haasdonk-Klinge (Aendenhof) Excelsior-Buggenhout (Coppcns) Vrasene-Grcmbergen (Van Bogaert) St -Gillis-W. - St.-Pauwels (Moons) St.-Gillis-D - SK Overmere (Reyniers) Gerda-KJein Laar (Wauters) 4' Provinciale D Vlierzele-Edixvelde (De Greef) Westrem-Oordegem (De Beelde) Kwatrecht-Mere (Paul) Erondegem-Woubrechtegem (Van dc Moortere) 4' Provinciale G Berlare-Oudegem (Heerwegh) R. Lebbekc-S. Moorsel (Van Imschoot) Wichelen-Welle (De Bosscher) Schoonaardc-Terjoden (Heirbaut) Lutterzele-Appels (Boone) Baardegcm-Opdorp (Behiels) FC Aalst-Herderscm (Herregodts) Opstal-Boonwijk (Drieghe) 4' Provinciale H Daknam-Straatje (De Middeleir) VK Hamme-Waasmunster (Van Ransbeeck) Sinaai-Kieldrecht (Van Laere) White Boys-Heikant (Dillis) Ticlrode-Hoogeinde (Dc Loose) Mocrbeke-Rupelmonde (Dc Wilde) Meerdonk-SK Lokeren (Van de Perre) Verrebroek-Eksaarde (Maes) wedstrijd een spijtig doelpunt nummer 4 voorbij Van Den te noteren. Thuisspeler Helon Bossche knalde, zodat de rui- kreeg het voor elkaar om zijn me maar ietwat overdreven doelman Kris Lammens van winstcijfers vaststonden in de- dichtbij met een kopbal te ze aangename en sportieve verslaan. Een tevergeefse partij. 0 0 grabbelende Lammens kwet ste zich daarenboven nog zo erg bij deze faze dat hij ge wond het speelveld diende te H. Vrasene F.C. Gerda Bij de thuisploeg was men verlaten en Bob Hoogen- het er roerend over eens dat boom mocht meteen opdra- met de komst van FC Gerda ven. Toch trachtte Lokerse de beste ploeg uit deze kom- zich enigszins te herstellen petitie aan het werk was ge- van deze tegenslag, maar de weest. Met kleppers als een doelkansen die Costa Vervaet Staelens en de vlugge Van en Galmi Farrid zich toeèi- Spittael als spelbepalende fi- genden werden één voor één gUren was thuistrainer Bert de nek omgewrongen zodat Van Puymbroeck maar wat al de thuisploeg herviel in de te blij dat hij met zijn nood- ziekte die het al gedurende ploeg een scoreloos gelijkspel het hele seizoen in de huid had weten af te dwingen. zitten heeft: gebrek aan af werking. Terwijl Sint-Gillis- Dendermonde massaal terug- Wim De Wit, Koen Van Wijnsberghe en Gunther Robberecht waren de piep- trok en de kleine voorsprong jonge vervangers van titularis met man en macht ging verde- sen als Kris De Maere, Dirk digen Weef dc thuisploeg zich Verley en Mare De Clercq, steeds op Dendermondse die nog altijd onbeschikbaar helft situeren. Leon Jans- zijn. Vooral de grote Hendrik soone, die was ingekomen Staelens maakte indruk op de voor Catrysse, kon in de thuisploeg. Maar de forme die tweede helft ook al het tij niet Henk Verté nu uitstraalt geeft doen keren. Het was zelfs de Vrasense ploeg het nodige Hoogenboom die in de slotfa- zelfvertrouwen. De thuisdoel- se enkele vrije trappen zélf man bewees ook in deze wed ging nemen en zo nog het strijd nog maar eens dat hij de dichtst bij de gelijkmaker wist grote klasse bezit en dat hij te komen. Het bleef tenslotte zijn ploeg nog onschatbare bij deze nipte nederlaag voor diensten kan bewijzen. Zeker de thuisploeg die dnngend en- jn de eerste helft was Verté bij de pinken en op aanvallen van De Bruyn, maar ook en vooral van Staelens, die nog wel wat meer kan dan alleen maar koppen. In de tweede periode bleef Gerda de meest aanvallende ploeg, maar de jonge thuisspelers verdedig- kele afwerkers nodig heeft. H. Sint-Pauwels 0 K.L. Vrasene 4 Klein Laar was ontegen sprekelijk de betere ploeg in deze wedstrijd, maar de cij fers zijn enigszins overdreven. Het was pas in de tweede helft ^en z'c^ z°a's hethoorde, toen de thuisploeg enige risi- zodat de billijke gelijke stand ko's ging nemen om terug langszij te komen na een vroege achterstand dat Klein Laar zich de ruime zege kon toeëigenen. Na een halfuur was het J.P. Boon die na een kollektieve Vrasene-aanval de Klein Laarploeg op voorsprong had weten te brengen. Betaald dan liever tegen een goede antwoord van de thuisploeg Pjoeë dan tegen een staart- behouden bleef. E. Bazel 0 W.S. Sombeke 3 Eerste verliesbeurt voor de thuisploeg. Dat het er ééns ging van komen besefte men voluit bij de thuisploeg, maar, zoals men eraan toevoegde, kwam er langs Van Duyse, maar het gelijkmakende doel punt dat deze thuisspeler voorbij Vriesackers kon trap pen werd wegens een dubieus buitenspel niet gevalideerd door ref Van Leuven. Ook in de tweede helft kon de thuisploeg, die nog steeds op zoek was naar de gelijkma- ook van zo dichtbij dé kans op 1-1 liet liggen weet men waar schijnlijk nu nog altijd niet. Tot overmaat van ramp werd het i.p.v. 1-1 nog 0-2 toen bezoeker De Rop wél in bui tenspelpositie mocht scoren. Sint-Pauwels gaf zich nog niet gewonnen en Van Duyse trof Sombekedoelman wist zowat bij een nieuwe poging nu de mel a"e neerdwarrelende bal- dwarsligger, een schot dat ze ker méér verdiende. Het le- nog een kwartier te spelen velde Gerrit Stremersch de thuisploeg door de 0-3 aan te tekenen na een kollektieve Van der Koelden en ging ach teraan nog grotere risiko's ne men om toch nog deze achter stand te proberen ongedaan zette en voor de 0-2 tekende. In de tweede helft bracht thuistrainer De Bruyne dan de kopbalsterke Patrick Im- pens in de thuisvoorhoede ter vervanging van Patrick Jans- sens. Ook Jan De Smet, die weldra gratis verblijf in Duits land wordt aangeboden door de legerleiding, werd inge haald ter vervanging van Adri De Winter. Bij de thuisploeg vlotte het nu wat beter en een schot van Mare De Clercq kon enkel van de lijn gehaald worden door een bezoekend been. Nadat Impens op rechts ook al dicht bij de aansluiting was geweest en ondanks de grenzeloze inzet van de thuis spelers Kris Lyssens en Peter Buytaert was het toch Sombe ke dat van de offensieve inge steldheid van de thuisploeg wist gebruik te maken om verder uit te lopen in de slot fase. Rudy Seghers, altijd goed voor een spurtje in re- kord-tempo, ging aan de haal en enkel de bijl van laatste man De Dijcker bleek bij machte om hem te stoppen in de gevaarlijke zone. De logi sche strafschop werd omgezet door Tom Verbeke, die zo het misschien wel té zware ver dikt op 0-3 bracht. Ondanks deze cijfers kon echter moei lijk gezegd worden dat Som beke niet verdiend deze wed strijd gewonnen had tegen de leiders, die enkel in de tweede helft voor goed weerwerk hadden kunnen zorgen. SK Klinge 7 Stekene Sportief 2 Onwaarschijnlijke derby uitslag op het veld van Klinge. Bij Stekene Sportief gaat het blijkbaar van kwaad naar er ger, want ook nu kon tegen en supergemotiveerd Klinge-elf- tal waarbij Lieven De Boey tegen zijn oud-makkers speel de geen vuist gemaakt wor den. Alleen in de eerste helft kon de wedstrijd het etiket "gelijkopgaand" verwerven, want het duurde immers tot rond het halfuur alvorens Mare Van Himst bezoekend doelman Van de Wiele kon verslaan. Het zou echter de eerste worden van een lange reeks. Want nog vóór rust zou doelman Van De Wiele zich een tweede maal moeten laten kloppen toen Dirk Van Vlierberghe op aangeven van Van Hauwermeiren nummer twee tegen de Sportiefnetten prikte. Het enige wat Stekene hiertegenover kon stellen in de eerste helft was de kopbal van Frank Merckx even voor het halfuur en het schot van Noël Van den Branden dat thuisdoelman Ferket evenwel niet in verlegenheid bracht. Aan de rust dus zeker nog geen uitzichtloze situatie voor Stekene Sportief. Maar am per was de herneming bezig of daar lag het derde doelpunt achter de rug van Van de Wiele. Opportunist Van Vlierberghe was op de solo toer gegaan en besloot mooi onder de uitkomende Steken- se portier: 3-0 na 47'. Sportief Stekene, dat vanaf dat moment zwalpte en geen enkel verhaal meer had tegen een allesgevende thuisploeg, kreeg enkele minuten later een nieuw doelpunt te slikken van Dirk Van Vlierberghe, die opnieuw op de solotoer was gegaan. 4-0 na 52 minu ten. Na deze goal bleef het dan betrekkelijk stil maar het was slechts stilte voor de ei genlijke storm. In de 72e mi nuut dikte Dirk Van Vlier berghe na samenspel met Marc Van Himste de cijfers aan tot 5-0. Eén minuut later dan mocht Stekene Sportief een cadeau-strafschop nemen van scheidsrechter Santon. Twee Klingenaars liepen el kaar onderuit in eigen straf schopgebied, maar dat was voor de fluitenier toch reden genoeg om de bal op de stip te leggen. Ronny De Smedt zet te het doelpunt van de hoop (of was het de eer?) feilloos om. De 400 toeschouwers die dit treffen natuurlijk als een onvergetelijke gebeurtenis waar mochten nemen werden door uitblinker Van Vlier berghe op een extraatje ver wend. In twee minuten tijd (80' en 81') bracht de Klingse ex-joker dc stand eventjes naar 7-1, zodat de wedstrijd stilaan pijnlijk begon te wor den voor Stekene Sportief. Toch streed de ploeg sportief verder, hetgeen bewezen wordt door het laatste en ne gende doelpunt in deze wed strijd dat van de voet kwam van Freddy Kerkhofs en twee miuten voor tijd geskoord werd. Voor Stekene Sportief was het een wedstrijd die zo snel mogelijk vergeten moet worden. De ploeg van trainer D'Hanis zakt echter alsmaar dieper weg in de rangschik king. Traditioneel heeft Ste kene wel een moeilijke start, maar deze cijfers kunnen toch moeilijk in deze optiek pas sen. Bij Klinge natuurlijk niets dan lachende gezichten. De ploeg draait momenteel vlot mee en na de recente uitslagen prijkt men zelfs al leen op de tweede plaats... SK Overmere 1 Sint-Gillis-Waas 2 De thuisploeg kreeg een lesje in technisch hoogstaand voetbal door de jonge bezoe kende ploeg waarin Corry De Loore eens te meer een hoofdrol opeiste. In alle on derdelen was Sint-Gillis net iets sterker dan de thuisploeg en kwam daarbij dan nog de snelheid waarmee gespeeld werd, dan was de rekening van de thuisploeg vlug ge maakt. Even vóór het halF uur was het Sint-Gillis dat de stand wist te openen langs Van Loo toen deze al dan niet door buitenspel heen glipte van de thuisploeg. De thuis ploeg replikeerde wel gepast en enkele minuten later we zen de bordjes terug de gelij ke stand aan. Op inworp van Rudy Blanckaert kon De Mets mooi verlengen tot voorbij Sint-Gillis-doelman Vijt. 1-1 na 41 minuten. Het technisch sterke Sint-Gillis kontroleerde dan verder de wedstrijd, maar zou toch tot na de rust moeten wachten alvorens Yvan Ringoet met een atoomschot de winnende goal zou weten aan te teke nen. Doelpunt waartegen thuisdoelman Wauters abso luut géén verhaal had. Over mere gaf zich na deze tweede bezoekende treffer niet zo maar gewonnen en via Johan De Saedeleer, Bruno De Wil de. Freddy Christiaens en uit blinker Rudy Blanckaert zou het nog dikwijls enkele ge vaarlijke standjes weten op te zetten voor de bezoekende kooi. Het ronde ding wou echter niet voor de voet van een thuisspeler vallen zodat de Donkboys uiteindelijk met klein verschil het onderspit moesten delven in deze spor tieve partij. Marc Stevelinck ploeg. Zeggen dat Sombeke niet tot die eerste soort be hoort zou de waarheid geweld aan doen zijn. Want White Star heeft in deze kompetitie reeds één en ander bewezen. Nog iets te onregelmatig mis schien om zelf naar het leider schap te dingen maar mocht de gelegenheid zich voordoen ker, zich niet doorzetten. Hoe om de macht te kunnen grij- thuisspeler Vergauwen dan pen dan zou White Star niet wachten om toe te happen. Bazel speelde zeker niet al te verstandig tegen dit goed draaiende Sombeke. Zo slin gerde de thuisploeg steeds maar hoge voorzetten voor het doel van Danny Aenden hof. De grote en talentrijke Hofstade-Schellebelle 3-2. Al opende de plaatselijke ploeg de score op strafschop, de match bleef toch genietbaar (da) len raad, zodat er voor Jans- sens en co ditmaal niet veel te der rolde echter niet voor de rapen was vooraan. Dit in thuisploeg, hetgeen niet kon tegenstelling met de bezoe- gezegd worden voor de be- kers, die in de 38' op voor- zoekende ploeg, want met sprong konden komen langs Johan Baert, die thuisdoel man Troch kon verslaan met het hoofd nadat Rudy Seghers de juiste voorzet had afgele- aanval. De thuisploeg verving verd. Bazel, nauwelijks her nadien nog Bressinck door steld van dit doelpunt én de ongewone achterstand, kreeg amper twee minuten later een nieuwe opdoffer te verwerken toen Marnix Van Eyck enkele maken. Dit was natuurlijk in thuisverdedigers in de wind SK Lokeren-Moerbeke 1-2. De thuisploeg moest wegens pech deze klus met tien afwerken (polo)

De Voorpost | 1988 | | pagina 21