l Terjoden wint toptreffen HHH Aalst liep op Looise muur te pletter De Voorpost - 21.10.1988 - 23 fs via eerste ereec- r) aan White >eman ht on- :antas- x>ging :t toch van ij Van dooi ;r die >eg op /s wal ;e spel d nog toege- Duyse :rflank lelman e keer ar hei lanken na 20 oor de n deze den zij Dirk :eld en na de Ie lat. lft vol t's meer streffet geindse VOETBAL Vierde provinciale Aalst- Dendermonde Alle aandacht ging de voor- spelen in deze jonge ploeg die bije speeldag naar de topper aangenaam verraste bij de in vierde provinciale G tussen thuisdelegatie. Het verschil Terjoden en Wichelen, twee met het Opstal van voor de toonaangevende ploegen in kompetitie was zeer groot vol- deze reeks. Na een spannende gens de thuisdirigenten, zodat strijd ging de zege tenslotte een puntendeling ruimschoots naar de Aalsterse klub die verdiend mag genoemd wor- stevig aan de leiding komt. den voor Opstal. Bij Lutter- Oudegem, dat ondertussen op zele bleven de schaarse kan- kousevoeten naderbij sluipt sen ook gedurende de tweede geen minuut later wezen de en door de zege tegen FC helft onbenut zodat het gelijk bordjes al 2-0 toen Hans Hof- Aalst nu op de tweede plaats spel ook als logisch mag be- mans een kollektieve aanval komt, wordt vanzelfsprekend schouwd worden in dit kamp. met sukses besloot. En de ~p Mare Beeckman enkele wen- zoen ook wil blijven, kende kansen onbenut lieten. De thuisploeg daarentegen Opdorp 3 moest wachten tot in de twee- Rac. Boonwijk 2 de helft om via enkele stil- Buggenhout, zondagavond, staande fazen zoals hoek- Kermisvlaggen wapperden schoppen en vrije trappen via overal in het rond. Nieuwsgie- De Witte, De Valk en Hen- rigen vragen zich af of er soms drickx even de neus aan het venster te kunnen steken. SK Berlare bewees dan verder in de tweede helft dat het niet ten onrechte hoog aange schreven staat in deze reeks. Ronny De Cock bracht de Donkjongens verdiend op een na-verkiezingsdag werd gehouden of dat er een ritaan- komst van de Tour de France op het programma staat. Na wat over en weer gebabbel komt men er echter achter dat de plaatselijke voetbalklub Red Star Opdorp een zege voorsprong wanneer hij de heeft weten te behalen. Op bal voorbij de thuisdoelman zichzelf niet zo'n wereld- Voetbal. Leidersploeg Terjoden won tegen Wichelen met 2-0 (da) Houwe voorbij André Van Paepeghem kon koppen. Nog de dichtste belager. Nog klubs die deel uitmaken van de kop groep zijn Berlare, dat ruim de zege wist te behalen bij Schroevers Moorsel en Rapi- dolle tien minuten bij Oude- Sparta Appels 1 J. Schoonaarde 1 Het venijn zat duidelijk in de staart bij deze wedstrijd. Nadat de wedstrijd steeds met wisselend doelgevaar het op kon koppen nadat verdediger Dirk Van Beveren de hele rechterflank had opgerold. Met nog een kwartier te gaan verdubbelde Ben De Meyer de voorsprong voor schokkend nieuws, ware het niet dat Red Star al enkele seizoenen verstoken is geble ven van zo'n heuglijke ge beurtenis. Twee seizoenen lang heeft Opdorp zonder ze- 2 gem werden besloten door Herdersem Baardegem 2 Hans Hofmans, die een voor- Aangename wedstrijd die zet van Marnix Van Boven heel wat te bieden had en vol ook al voorbij Van Paepe- deze zevende speeldag. Beide Berlare en toen nog enkele ge gevoetbald, maar nu tegen ploegen begonnen als toon- minuten later Ronny De Cock een wat zwalpend Racing aangevers aan deze opdracht met een mooie kopstoot er 0- Boonwijk bij wie trainer Ma- en bii eventueel verlies viel er 3 wist van te maken, was de reels en voorzitter Mon Hiel een kieine kloof. De thuis- beslissing natuurlijk een feit. de laan zijn uitgegaan, was ploeg was reeds voor de wed- Dit voor wie er nog aan twij- het uiteindelijk raak. Vooral gekomen publiek toch had strijd in haar nopjes want een fe'de. Door deze nieuwe zege de eerste helft was schitterend weten te boeien, vielen de grote belangstelling bracht nestelt Berlare zich dus hoog bij Opdorp. Johan Daman doelpunten in de slotminuut, natuurlijk niet alleen veel in de tabellen, een plaats waar scoorde na een kwartier het In een gelijkopgaande eerste volk rond het terrein maar het voor de rest van het sei- openingsdoelpunt en even la- helft had Appels wel enige ook de kantine werd na de kansen kunnen kreëren langs zege druk bezocht zodat het Hofmans, Rosez en Francois, zowaar een dubbel sukses maar tot doelpunten was het werd voor Terjoden. Beide niet gekomen. Zelfs een ga- supporterslegioenen zagen ter was Yvan De Man op snelheid iedereen te vlug af om de verdubbeling op het bord te zetten. Na de rust zouden de vreugdetaferelen bij de thuis ploeg slechts grote normen aannemen toen Johan Daman voor 3-0 wist te zorgen toen Boonwijkspelers De Coeman en De Looze elkaar hinder den en Daman maar voor het inleggen had. 3-0 na 62 minuten. Opdorp, dat dacht dat de wedstrijd nu zeker gewonnen was, kwam bijna nog in de problemen want Boonwijk milderde eerst langs Hol- brecht op strafschop en even later was het Luc De Meester die de aansluitingstreffer kon binnentikken. Boonwijk, dat nadien zelfs alle registers opentrok om de gelijkmaker te kunnen scoren, werd nog op enkele thuiscounters ge trakteerd van Heymans en De Man, maar de einduitslag bleef toch bepaald bij 3-2 in het voordeel van de Buggen- houtse klub, die hiermee weer geschiedenis schreef. Marc Stevelinck Damesvoetbal Tweede Nationale Kamillekes Aalst - Looi Sport Tessenderlo 2-0 pende doelmond was er voor Goossens nog te veel aan om op voorzet van Dirk Baers even voorbij het halfuur Spar ta op voorsprong te brengen. Een 0-0 stand aan de rust was dan ook het logische gevolg. Na de rust eiste het bezoeken de team de hoofdrol op. Maar n fali edigii Ie Neu- wam en moedi- j was. 2- Appels-Schoonaarde 1-1. De Juventus-speler heft het been hier wel erg hoog, gelukkig zonder erg (vh) de Lebbeke dat bij Welle met afwisseling zat voor wat het een arsenalscore beide punten doelgevaar inhield. Voeg én een hoge onderscheiding daarbij nog dat beide ploegen ging weghalen. elk één helft op hun rekening Dit voor wat de kop betrof, plaatsten voor het scoren en Maar wat een opvallend feit we hebben de ingrediënten itond er nog onderaan te ge- voor deze aantrekkelijke leuren! Opdorp, dat al enke- wedstrijd. In de aanvang was le seizoentjes de smaak van het Baardegem dat zich het de zege verloren was, heeft gevaarlijkst opstelde. Toch die tegen Rac. Boonwijk te- was het de thuisploeg die zich rug kunnen proeven. In Lut- langs Bart Heyvaert en Luc terzele ontbraken de doelpun- Marcoen twee open kansen ten om te mogen spreken van wist toe te eigenen, maar tot een doelpunt kwam het niet. Dit wisselend spelbeeld duurde tot de slotminuten mocht juichen Goossens, die op een hoge voorzet Laenen kon verslaan. De overwinning betekende zulks nog niet voor de bezoe kers, want amper één minuut later was het Dirk Rosez die ghem deponeerde, 3-0 na 30'. op een geharrewar de thuis- Gelukkig voor FC Aalst ploeg terug langszij kon bren- stopte de regelmaat van sco- gen waardoor toch nog een ren bij de thuisploeg zodat puntje kon worden behaald, met deze stand de rust kon hetgeen een logische weerga- aangevat worden. Na de rust ve was van deze wedstrijd, liet thuistrainer Eddy De Vermelden we nog dat gis- Vroe de teugels was losser en teren (donderdag) Appels een snelle start van hun klub en met technisch hoogstaand voetbal kon men terecht spre ken van een topper. Toch ble- Tegen een hard aanklampend ven aanvankelijk de doelpun- en snel spelend Looi Sport, ten uit. Ook al claimde de dat verdedigend geen enkel thuisaanhang een strafschop risiko nam, konden de Kamil- na een kwartier spel toen uit- lekes slechts zelden hun flit- blinker Kerstjens gehaakt send samenspel ontwikkelen, hoe Claessens en co ook het werd in de fatale zone. Nu dit De eerste vijf minuten dwong doel van Laenen belegerde, geen doorgang vond was het de thuisploeg twee hoek- Fruythof die bij de bezoeken- schoppen en evenveel kansen de ploeg samen met De Wilde af en dat leek voor de bezoek- voor enig gevaar wist te zor- sters het sein om hun verdedi- wanneer eerst Schoonaarde gen. Maar ook deze pogingen ging ekstra te organiseren, mocht iuichen lanos Hepen op niets uit, zodat het Aanvankelijk met drie speel- tenslotte met een blanco sters in de spits opererend, stand was dat de akteurs zich kwam de Looise coach al heel terugtrokken voor de koffie, vlug tot de konklusie dat één Na de rust dan direkt toch aanvalster ruim zou volstaan, het stadion in lichtelaaie toen Taktisch niet slecht bekeken, thuisspeler Rudy Troch kon want snel counterend slaagde scoren. Een voorafgaande Looi er zowaar in Conny fout op de bezoekende doel- Adam tot uitlopen te dwingen man was de scheidsrechter en dwong ook nog een hoek- echter niet ontgaan, zodat dit schop af. thuisfeest niet doorging. Na ruim een kwartier namen Naarmate de strijd nu vorder- de Aalsterse meisjes resoluut de werd de spanning voel- het initiatief weer over. Een baarder. Zowel op als naast hard schot van Paula Bisback n eerste )k in dl el wen aon on man at een ro te Boy erlore: mocht invallersdoelman Van speler Christiaens geopereerd het veld werd met spanning zeilde voorlangs het bezoe- der Poten samen met Dirk werd aan de knie zodat een uitgekeken naar het eerste kend doel. Ann Eloot dwong Vercouteren mee van de zege tergkeer mag verwacht wor- doelpunt. Dat viel dan met een hoekschop af, een vrij proeven. Veel verandering in den binnen enkele maanden. i„-„uj j de stand kwam er niet. Het enige gevaar was voor Hans Welle Rapide Lebbeke 0 1 Goede wedstrijd langs bei de zijden. Met technisch hoogstaand voetbal zoals we Rapide ook kennen, hebben de Lebbekenaren de ex-lei- ders werkelijk een lesje gege ven in bewegingsvoetbal. De- nog een kwartier te gaan langs schop van Bisback werd door de thuiskant wanneer Mare de Looise doelvrouw vóór Bruylandt na een fel aandrin- het hoofd van Peggy Van de gen van hemzelf de opening Maele weggeplukt, maar het kon vinden voor het eerste Aalsters doelpunt scheen doelpunt. maar niet uit de grauwe hemel Wichelen riskeerde nu alles te willen vallen, op alles om toch de gelijkma- Damesvoetbal. Altijd opgewekt, steeds op de bres: morgen zaterdag is Brenda Van den Eeckhout aan haar zoveelste come-back toe. Zij is het glimlachend symbool van de Aalsterse Kamillekes (ct) - Bezorgde Kamiel ker nog in extremis op het bord te plaatsen. Maar met jf nunujten v,°°r de Pauze direkt richting Renilde circu- dat langverwachte leren, welke het leder gevat in plaatsen. Maar met 1 een gevaarlijke Kerstjens in m toe dat met Rapide de beste ploeg al over de vloer was geweest dit seizoen. In de eer ste helft echter was het voor Rapide een hele aanpassing om op het afhellende en smal le Welle-terrein zich een weg te banen. Enkel een water kansje van Marnix Van Cau- >nd op het programma. rust, toen er met de mee en bergaf (ideaal voor wielrenners) moest ge speeld worden, was Rapide niet meer te houden. Talrijke f4 kansen stapelden zich op voor het thuisdoel. Toch diende men te wachten tot een kwar- ten aantrekkelijke wedstrijd, Baardegem-doelman Benny Hofmans, die zijn derde doel- f„m,>WI!!i(!r^V!hl?lld™i^!II Opstal kon door het scoreloos De Cooman hield alles netjes punt za gestuit door zowel DanJ v Pu m'Ta" gelijkspel wel weer een puntje buiten zijn doelvlak. Tegen Van Paepeghem als door het £2 hi waTom hel Sokkelen, hetgeen ze nu tol de rust aan was het dan toch doelhout. Van Paepeghem doetant uh dezT wedstrijd lievige middenmoter aanstelt, vrij verrassend Geert Perk die was in deze tweede helft de F. ÏJÏL wedstrijd In iets mindere mate mogen Baardegem op voorsprong beste man op het veld, want *e dan Appels vernoemen, kon brengen. En wanneer hij behoedde zijn zwalpende Terjoden 2 Doelman Laenen was in een kort na de rust Adinghof ploeg van een grotere afstraf- Wichelen 0 1/v -VII gwruuinjav 1WI3IJVU3 111 laatste gaven dan ook grif de thuisploeg kon de verdedi- f°altJe er dan J1, j_. r» - t F.pn nipnwp nlfa de loop van de oprukkende ging zeker niet verwaarloosd n'eu^e, ^°^a'e hoek- Kathleen Stevens schoof. De worden bij Wichelen Wan- °P' Pe"ekt getrapt door trefzekere schuiver van de neer Kerstjens dan in de slot- Lf'eart Viaene, vond het gre- Aalsterse 16-jarige liet de minuten toch kon doorgaan pge va? Van L"0™ P°rtieI kansloos en kon men hem enkel nog fou- 5le™broecï- dle de 1-0 teBen melee» s'°»d de 2-0 stand op tief van het tweede doelpunt de Tessenderloose netten ka- het bord, houden, net in de gevaarlijke ÏFpuLteeF zone. De logische strafschop Fia ,e a 111 Sandra werd omgezet door Luc Ca Van der Lmde" a tussen de lij- Niet bang zijn voor emancipa tie, heren! _V jgg. Appels-Schoonaarde 1-1. Franqois, de beste speler Appels, wint ook dit luchtduel (vh) X» 1 ter stond op het programma, rael die zo de beslissing in "en m plaats Manlka Eloot Jaalde de bezoe- Na de rust, toen er met de deze wedstrijd bracht. Terjo- BuJ,sa:.,Sandra decd het v00r" kende knksback onderuit en wind mee en bergaf (ideaal den dus nu verlig aan de lei- ®*fcl'Jk maad«a'l™d dP' dle z° ongelukkig dat zij ding terwijl Wichelen na deze fht en verrichtte ook prima haar schouder bezeerde en Storend werk moest afoevoerd worden minder produktieve bui en Baardegem op 0-2 bracht daardoor werd het slechts een werd het bedenkelijk voor de puntendeling, ditmaal tegen thuisploeg. Maar onder im- Schoonaarde. Ook een pun- puls van een samengebundel- tendeling in Herdersem, waar de wilskracht en de inzet van Baardegem te gast was. Met Mario Boel kwam de thuis- «er doelpunten en een hele ploeg in de kortste tijd terug, kast gemiste kansen keerden Er was zelfs nog een goede de supporters hier tevreden De Cooman nodig om een fing. Ongetwijfeld de topper van tweede opeenvolgende neder laag de rol moest lossen. Schroevers Moorsel 0 Berlare 3 Schroevers Moorsel kon de gave prestatie van vorige week tegen FC Aalst niet in herhaling brengen voor eigen supporters, SK Berlare leek te sterk voor de thuisploeg die in de eerste helft al een drietal keren goed wegkwam toen achtereenvolgens Ronny De Cock, Olivier Baeyens en puntje te redden voor Baar degem in deze aangename wedstrijd. Oudegem 3 FC Aalst 0 Rustig meesterschap van de i ksaari huiswaarts. Lutterzele 0 Opstal 0 Zoals de uitslag al laat ver- I moeden was er heel wat ver- I «er op het middenveld tij- .„«„„.w..™...,, hens deze wedstrijd. Met ver- thuisploeg tegen een wat 'e hoge ballen voor de doelen tegenvallend FC Aalst. Wel- Ptobeerden beide ploegen el- licht valt de gekwetstenlast kaar tot een knieval te dwin- iets te hard door voor de 8en» maar de goed georgani- Ajuinenploeg. Bij de thuis- «erde verdedigingen hielden ploeg, die toch nog ook enke- heel de duur van de wedstrijd le titularissen moeten missen, s'and. Bij de thuisploeg viel liep alles veel gesmeerder en y°°ral Alain Verbeke op, die vooral in de eerste helft werd "e' nu als linksback helemaal vlot gescoord. Iets voor het *aarmaakte. Dat terwijl bij halfuur werd het 1-0 door Opstal Omer De Feyter zich Marnix Van Boven, die een weneens in de kijker wist te inzenden van J.P. Van den Voetbal. Marc Bruylandt en Luc Carael zetten de zege van Terjoden vast (da) storend werk. De eerste kans was nochtans voor de bezoeksters, die een kopbal nipt naast het doel zagen suizen. De Kamillekes replikeerden met een hoekschop en een flitsende kollektieve aktie, die door Renilde Clompen niet kon worden afgerond. De hardwerkende Renilde kende geen greintje meeval bij het afwerken en zou later nog enkele kansen onbenut laten. Looi poogde met verrassende tegenaanvallen de Aalsterse defensie in de luren te leggen, doch hun akties brachten de oranje verdedigsters zelden in verlegenheid. Toch zagen we Kamillekes- voorzitter Kamiel Sergant wel even bezorgd kijken toen dat geruststellend Aalsters doel punt maar niet wilde vallen. Want een schot van Ann Eloot in de handen van de keeper en een doorbraak van Renilde Clompen die door dezelfde goalie duikelend moest verijdeld worden, werd afgewisseld met een Loois schot dat het zijnet bol zette... Aan de 17' minuut nam het lokale elftal dan eindelijk af stand van de moedige bezoek sters. Op aandringen van Re nilde Clompen had de doel vrouw de bal even gelost doch zich herpakt. Sekonden later kwam Sandra Van der Linden in balbezit. Die liet de bal moest afgevoerd worden. Geel bleef uit. Ook toen My- riam Van Slembroeck enkele minuten later met de hand scoorde, liet Johan De De cker het geel kartonnetje in de borstzak zitten. Ditmaal kwamen de foutieve Kamille kes dus goed weg, doch het moet ons van het hart dat de voor haar ongewone rechts backplaats gaf ook zij blijk van lef, dat de jongste lichting Kamillekes kenmerkt. Kathleen Stevens - Saskia Molly - Daniëlle De Meers man: drie piepjonge voetbal sters die het ver kunnen schoppen op voorwaarde dat zij met de shoe's stevig op de grasmat blijven en verder kei hard trainen en de raad van trainer Jo Loeman in de oren knopen. De weg naar het suk ses is lang en wie te vlug denkt dat zij er al is, komt vaak met een harde smak in de realiteit terug... Zaterdag a.s. staan de Kamil lekes voor een zware opgave. In Brussel moeten zij leider Union in de ogen kijken. Net als zij een ploeg met slechts één verliespunt, maar ook met één wedstrijd meer ge speeld. Een overwinning bij het vrouwenvoetbal toch enigszins onderschatten. Zij doen er goed aan de dames op mannelijke scheidsrechters de hoofdstedelijke geelblau- *1"' *""u wen zou de Kamillekes defini tief in de richting van Eerste Nationale stuwen. In dergelij- dezelfde manier aan te pak- ke konfrontatie moeten de ken als hun mannelijke kolle- Aalsterse meisjes daadwerke- ga's. Niet bang zijn voor de Hjk bewijzen dat zij de hoog- emancipatie, heren! ste afdeling van ons dames- Rond het halfuur slalomde voetbal waardig zijn. Renilde Clompen schitterend Kamillekes Aalst: doorheen de zwart-witte muur, doch haar schot zoefde centimeters naast de verkeer de kant van de staak... Saskia Molly kwam in de wei voor Ann Eloot en speelde zich onmiddellijk met enkele fraaie akties in de kijker. Ook Daniëlle De Meersman kwam nog in de ploeg voor Lutgart Viaene en het was haar niet aan te zien dat zij als Sandra Van der Linden, amper 15-jarige tussen de «groten» debuteerde. Op een Conny Adam; Lutgart Viae ne, Peggy Van de Maele, Nancy De Cremer en Hilde Van Caelenbergh; Ann Eloot, Marijke Buyse, Paula Bisback (aanvoerster) en Kathleen Stevens; Renilde Clompen en Myriam Van Slembroeck. Wisselspeelsters; Saskia Mol ly, Daniëlla De Meersman en Cyriel Temmerman De Regie der Posterijen zal op 7 november een postzegel uitgeven ter gelegenheid van de 75e verjaardag van het bestuur der Postcheks. En op 21 november verschijnt er een zegel over Kerstmis en Nieuwjaar. Van 28 november tot en met 4 december hebben in het sportpaleis te Antwerpen de achtste wereldkampioen schappen sportieve akrobatie plaats. Gymnasten uit 20 ver schillende landen nemen er aan deel.

De Voorpost | 1988 | | pagina 23