Score had andersom kunnen zijn! In 't Sukkelstraatje Maats in de top GZK Darts 1988-1989 En maar blijven winnen! Beterschap Sportiefjes uit Temse Agnes Durinck, koningin bij de Zoggeschutters Gestaltevoordeel De Voorpost - 21.10.1988 - 25 BASKETBAL DARTS RUGBY WAREGEM 85 PANTERS BAASRODE 68 Tegen de puntenloze hek kensluiter Waregem kreeg Baasrode een zware neder- te incasseren. De ploeg geraakt niet uit de diepe put waarin het momenteel is ver zeild geraakt. Niet alleen het zware verlies maar de wijze waarop geven aan dat er mo menteel nog geen beterschap te onderkennen is bij het zwak acterend Panters. Het begon goed als De Vos met driepunters voor 7-7 maar ge leidelijk aan deemsterde de ploeg terug weg en het score bord gaf de realiteit aan met 21-15 en 29-16. Een ingreep met Goossens-Stevens op het terrein en een iets kleinere ploeg, verkleinde aan de rust de achterstand tot 38-33. Na de rust startte Panters op nieuw met drie grote jongens en hield tot de 5e minuut 47- 42 stand. Het kreeg een 8-0 te incasseren langs De Rouck en via 55-42 ging het naar 61-44 aan de 9e minuut en meteen wist Panters dat winnen een utopie zou zijn. Verstappen - Moens probeerden nog te rea geren maar stokten aan de 14e minuut bij 68-60. Een gelaten Baasrode werd in de slotminuten weggespeeld. Het is hoogst nodig dat aan de slechte periode een einde komt, want vroeg in punten- nood geraken werkt nefastop het moreel. Punten: Waregem: De Rouck 15-11, Rogge 7-12, Biebuyck 7-2, Delmulle 3-10, Lannoo 6-12. Baasrode: Verstappen 10-8, De vos 8-5, Moens 7-13, Es- selderus 9-0, Stevens 2-2, Vel- deman 2-7, Goossens 4-0. BENO HOGER OP GENT 76 HEMACO DENDERMON- 79 De Collegeploeg profiteert nomenteel van de enthousiaste aanpak die trai ner Van Hoyeweghen de ploeg voorhoudt. De aanpas- ingstijd is duidelijk voorbij en een collectief sterke groep an nu ook buitenshuis de «sten aan. Het bewijs werd ij Hoger Op geleverd. De «zoekers kregen het niet ge- lakkelijk, maar beschikken iver veelzijdigheid zodat ze iteindelijk een nipte over- inning behaalden. In de eer ie helft was het bijzonder tlijkopgaand met aan de rust :n licht lokaal voordeel met 1-39. apitein Pat Van Lembergen omschreef de tweede time als een gebeuren in twee schij ven. De thuisploeg nam tien punten voorsprong en Hema- co begon aan een remonte die voor de bezoekers hetzelfde voordeel opleverde. Uitein delijk hield Dendermonde voldoende voorsprong om te winnen. Met die uitzege schuift Hemaco steeds dichter bij de kop van de klassering. Punten: Hoger Op: De Rocker 22, De Meyer 18, Verheye 32, Bet- tens 6, Cleuren 6, Van Pouc- ke 2. Hemaca Dendermonde: Pat Van Lembergen 6, Van Lie- dekerke 22, Sergeant 16, Ver smessen 18, Blancquaert 6, Platteaux 5, Goedgezelschap 4, Vermeulen 2. BENO i- jLeidersploeg faalt DC De Corner. 5-5 D.C. Grembergen Tijdens de 5de speeldag noteerden wij een verrassing van formaat. F.C. De Corner maakte de mannen van D.C. Grembergen een punt afhandig, en zeker niet onverdiend. Een sterk tegenvallend en zwak uit de hoek komend D.C. Grembergen had al de moeite van de wereld om een puntje te pakken tegen het anders bescheiden De Corner. Langs deze weg een dikke proficiat voor de mannen van Larry De Schrijver. D.C. Atletico Darts 10 D.C. Den Beer II 0 Wat de uitslag laat vermoeden strookt in geen geval met de realiteit. Ondanks de grote cijfers heeft Atletico moeten strijden voor de punten tegen de Dendermonde- naars van den Beer II, die enkel de precisie misten bij de uitworpen. Den Beer I 8 De Ton 2 Een superieure ploeg van den Beer I had weinig moeite met een zwak uitvallende ploeg van de Ton. Een wedstrijd zonder veel verhaal met een oververdiende winnaar. Klassement 1. Atletico Darts 2. Den Beer I 3. D.C. Grembergen 4. 'tMolekenll 5. De Ton 6. De Corner 7. 'tMolekenl 8. Stinnyboys 9. Den Beer II 1 wedstrijd minder gespeeld. Programma 21-10 (20 u.) De Ton - De Stinnyboys 22-10 (20 u.) 't Molekei) I - Den Beer II Den Beer I - De Corner DC Grembergen - 't Moleken II 23-10 (15 u.) Stinnyboys - 't Moleken I Dendermondse Rugby Club - Avia Brussel 11-18 Zoals verwacht bracht de ont moeting DRC-Avia een span nend verloop en tot de laatste 5 minuten onvoorspelbare uit slag. Twee ploegen die elkaar weinig toegaven, gaven zich volledig. Het scoreverloop 0- 3, 0-7,4-7, 8-7, 8-10, 8-14,11- 14 en dan een Dendermonde dat absoluut wou winnen en zware druk uitoefende. Avia beet moedig door, kon tijdig alle bressen dichten en finaal DRC neerhalen met een laat ste try, 11-18. Hoewel DRC niet hoeft te blozen, zijn er toch tekortkomingen naar bo ven gekomen die een serieuze aanpak vereisen. Hierover straks meer. Er werd bliksemsnel gestart. Dendermonde nam de boven hand in de line-out, dank zij flink werk van onze springers Filip De Coene en Rudy Wauters, die een maximum ballen wonnen voor hun ploeg. Toch kwam Avia op voorsprong toen Poskin van praktisch op de zijlijn een vrijschop mooi binnentrapte 0-3. DRC bleef vechten en drukte de Brusselaars in hun kamp. Op vrijschop voor DRC miste Cambier echter de kans om gelijk te komen. Erger was dat Avia, na maul, en slechte opstelling der 3/4 Dendermondse verdedigers, kon uitbuiten, toen Poskin in snelheid, Michel te grazen nam, en er 0-7 van maakte. Hierop kwam een geweldige DRC reactie en uiteindelijk kon Luc Pierson een ingestu deerd nummertje opvoeren, veinsde meesterlijk voorbij 2 verdedigers en ging in kracht over de doellijn 4-7. Cambier miste de gemakkelijke con- vertie. Dendermonde was nu losgebroken en op een balbe twisting dicht bij de Aviadoel- lijn kon Ch. Sluys, goed ge steund door Flip De Coene en Jo Vertongen er zelfs 8-7 van maken. Bij een slecht uittrap pen van Cambier vanop de 22 m lijn kreeg Avia een scrum toegewezen. De bal kwam zuiver in bezit van de goed opgestelde Poskin die met een mooi drop-shot Avia op winst schoot 8-10. Nog erger was het toen Avia, terug zich zelf, met een snedige aanval een nieuwe try lukte 8-14. Den dermonde wou niet begeven en begon terug te slaan. Toch viel het op dat DRC onbe kwaam leek om met de 3' lijn spelers langs de scrum weg te geraken. De tandem Wau- ters-Vertongen slaagde er ge woon niet in uit te breken. En toch op nieuwe Dendermond se aanval, kreeg Rik Cassier de gelegenheid een vrijschop om te zetten 11-14. De span ning steeg ten top. Avia voel de het gevaar en ontzette zijn kamp met flink geplaatste kicks naar de zijlijn die bijna altijd aanzienlijk terreinvoor deel opleverden. Vijf minuten vóór tijd viel de beslissing, toen een scrum bij de Den dermondse doellijn door het Avia pack gewonnen, hen ook met de bal over de doel lijn bracht, 11-18 eindstand. Verdiende zege voor de Brus selaars die het echter niet on der de markt hadden met de thuisploeg. Hier moet toch worden aangestipt, dat Cam bier op laag pijl akteerde. We hebben de indruk dat deze speler te veel alles zelf wil forceren en dat is verkeerd. Rugby is vooral een ploegspel en collectiviteit gaat voor al les. Zonder in herhaling te willen vallen, moeten we toch weer het sterk spelen van Rik Cassier vermelden. DRC le verde, ondanks de nederlaag het bewijs haar plaats in 's lands hoogste klasse waard te zijn. En dat is al veel! F.V.d.V. Rugby 4' afdeling Alfa St. Gillis - Eeklo 31-3 Aangename wedstrijd om vol gen. Eeklo speelde dapper mee, maar met te veel nieu welingen konden ze de meer ervaren Alfa spelers niet stop pen. Ronny Lauwers opende al snel de score, op vrijschop werd het 3-0. Eeklo sloeg te rug en maakte gelijk langs Thijs 3-3. Mario Minnebo goed gelanceerd trok dan in een lange rush naar de doel lijn en lukte een flinke try 7-3. Steven Goubert zette om en 9-3. Eeklo dat tot halftime flink had standgehouden, kreeg het nu hard te verduren en kon het vele aanvalswerk van de Alfa-jongens niet tij dig meer afstoppen. C. Diele- man, elke week vorderingen makend, bracht 13-3 op het bord, omgezet door St. Gou bert 15-3. Steven Goubert ging dan maar zelf door de hele Eeklo rangen, lukte een nieuwe try en zette ook om, 19-3 en 21-3. Een nieuwe Alfa aanval werd succesvol afge rond 25-3. Na flink werk van de Alfa-ploeg lukte Mere- mans 29-3 en St. Goubert leg de de eindcijfers vast 31-3. Ondanks deze goede uitslag viel het op hoe ongeconcen treerd Alfa bij vrijschoppen acteerde. Hier moet aan ge dokterd worden. F.V.d.V. TÏGA Jfcdu Vdsele it koplopers uit Melsele temeer omdat na 53-50 (11* min.). Melsele steriel bleef gedurende zeven volle minu ten. Deyaert ging tegen coach Meire tekeer en Melsele Biden slechts 10 minuten m0eSt toezien hoe Modu kol- vuist maken. Met een lektief een verdiende zege op zak stak. Oostakker wordt nu alleen leider in de reeks en de ploeg van sekretaris Stout is ikwetste Van Wou we in de logen (22-18) bleef het is een in het be8in 8eüik °P" Wa. «h muur dun kwam Dany r achtervolgen kangewran n her- ^Raed'op de proppen. Hij tau; Modu. De Raedt D irzitter °"ho>1,.db?a' dc Ts 36 P" De Raedt R- P wezig- 8 Modu een 35-19 Dooms 14 p., Diericki 4 p.. etsen !fiPronS "a 15 Van de Velde 6 p. gsele sloeg terug tot 37-30 Me|se|e. De Cauwer 13 uterjfers en plaatste nu De Van Wouwe ,5 De «linck op de spelverdelers- 6 Deyaert 6 p.Van de Juts. Toch kon Melsele met Vijver 5 Van 0Mlhem 2 herzetten. Het ontbreken p„ De Coninck 11 p. tan Becquet en Stout (vinger- ees kwetsuur) was dodelijk. Beveren Cibo Zele it mag ander ers ei- elieft. :erstok Nim- s 16-6, auw 1- 6, De ■0, Co 16, Ge- ien helft evenwicht 0STAKKER HEMBERGEN scheen dejeugd Dat had iddellijk ïg Kort- itcijfers. iten van boet en tweede e winst, ïpunten naderde De be-' WEGA egen de ongeslagen leiders- kxg speelde Grembergen verdienstelijke eerste dft. Een heroptredende «hoeven zorgde er samen «Verhoeven voor dat na 20 inuten er bij de thuisploeg t schrik nog inzat. Temeer odat het topduo Bontinck- •efrainge met vier fouten Mden. In de tweede helft Wikten de bezoekers aan- tücnd niet meer hetzelfde til en ze konden niet replike- n om de preciesheid van ierman - Van Waes. Al- tn Jan Van Doorselaere probeerde een reactie op gang te brengen. Na 61-45 aan de 4e minuut besefte Grember gen dat de tegenstand te fel was. Punten: Oostakker: De Kesel -4, Van Waes 6-11, Bontinck 9-0, Defraigne 8-1, Snoeck 10-3, Ackerman 6-17, De Pauw 0-4, Van Der Straeten 0-4. Grembergen: Jo Van Wam- beke 2-2, Tom Van Wambeke 2-0, Bart Van Doorselaere 0- 2, Jan Van Doorselaere 3-13, Thiré 4-2, Vermeulen 4-0, De Kimpe 12-2, Verhelst 0-3, Verhoeven 12-4. BENO Beveren dat een aantal spe lers om diverse redenen moest missen, moest het ook voor deze kapitale match stel len zonder Verstraeten. Toch bleek nu weer Goeman een ploeg apart te zijn. Een 0 op 7 van Van Loo werd echter door Beveren opgevangen tot 19-16 (10* min.) en Michelet bleek de ideale waakhond voor Permentier te zijn. Goe man bleef zijn medemaats as- sist toestrooien en halfweg was Beveren nog steeds op 38-31 voorsprong. Zele pro beerde wat aan de achter stand te doen, maar gebrek aan training bij sommige fa- nions kwam nu tot uiting. Per mentier gleed volledig uit de wedstrijd van Van Loo - Schmitt zorgden samen met Goeman voor 58-51 (10* min.). Cibo kon geen vuist maken en verloor nog Per mentier voor fouten. Het werd dus een gemakkelijke zege tegen de makke bezoe kers die tot heel wat beter in staat moeten zijn. De thuis ploeg recupereert straks Van Dossclaer en Dujardin terwijl Daniël Bries terug de shoes aanbindt. Het wolkendek trekt dus open boven de Be verse ploeg. Punten: Beveren: Van Raem- donck 4 p., Goeman 18 p., Luyckx 8 p., Van Loo 21 p., Schmitt 21 p.Michelet 2 p. Cibo Zele: Moens J. 5 p., Goetmaeckers 15 p., Permen tier 14 p., Heirwegh 10 p., Van der Burght 7 p., De Maesschalck 6 p., Moens P. 0 P- WEGA Zwemmen voor gepensioneerden in het Scheldebad Iedere dinsdag van 16 tot 17 uur vindt wekelijks in het Scheldebad een zwemuur plaats enkel toegankelijk voor gepensioneerden. Een zwemkaart van 10 zwembeurten kost slechts 250 frank, dit betekent slechts 25 frank per zwembeurt van 1 uur. Bij voldoende interesse wordt er ook zwemles gegeven aan de geïnteresseerden door een gediplomeerd lesgever. Dus van 16 tot 17 uur kan iedere gepensioneerde vrij zwemmen (of les volgen in het Scheldebad, zonder door anderen gestoord te worden). Zonder zwemkaart kan men aan dit zwemmen niet deelnemen. Wie geïnteresseerd is, kan zijn 10-beurtenkaart verkrijgen aan de kassa van het Scheldebad. Voor meer inlichtingen: gemeentelijke sportdienst, ge meentehuis, Markt, Temse, tel. 03-771.09.41, toestellen 135-137. Van 12 tot 20 november 1188 Vlaamse Zwemweek Dit in het gemeentelijk zwembad Scheldebad, Kas teelstraat te Temse. Ook dit jaar zullen er tal van aktiviteiten voorzien zijn waaraan kan worden deelgeno men in ploegverband. Hieronder zijn o.a. watervolleybal (minstens 1 dame opstellen), waterspelen (OWT), water estafettes voor volwassenen (in groepjes van 4 personen met minstens 1 dame). Voor de kinderen (tussen 8 en 14 jaar) worden er eveneens estafettes voorzien: 'wedstrijd sportiefste vereni ging'- Voor deze estafettes worden ploegen verwacht van 8 personen. Niet alleen jeugdbewegingen en sportclubs kunnen hiervoor inschrijven, ook gelegenheidsploegjes komen hiervoor in aanmerking. Buiten deze groepsactivi teiten staan er nog een heleboel andere prettige dingen op het programma zoals de dagelijkse schattenduik, een zweminstuif voor kinderen, het aperitiefzwemmen en niet te vergeten... enig in het Waasland... de disco-swim-party. Voor al deze activiteiten zal spoedig de exacte informatie worden doorgegeven, doch de geïnteresseerden kunnen reeds vanaf nu terecht op de gemeentelijke sportdienst voor inschrijving en/of bijkomende informatie. Nieuw opgerichte sportclub te Temse Triathlonclub Waesmeer Lid van de Belgische triathlonfederatie. Geïnteresseerden kunnen steeds terecht voor inlichtingen en inschrijvingen op volgend adres: dhr. Jean-Pierre Michiels, Eupenlaan 1 te Temse, tel. 03-771.14.98. MS Erpe Mere Lede Een niet vlot draaiend Ledt moest al onmiddellijk een 16- 2 (5* min.) toestaan. Het duo Vanden Broeck - Bieseman bleek in rebound meester van de zaak te zijn. Even later zorgden echter Hellinckx en 8-2. Vö wketbal. De heren van BBC Lokeren (polo) Hans Van Driessche voor 18 - 14 maar dan ontplofte de thuisploeg definitief. Bij Lede was de afwerking mank en Van der Eecken kon met quick-breaks voor 34-18 (18* min.) zorgen. Bieseman lukte onopvallend zijn punten en halfweg was Lede al op 39-27 geplaatst. Het verging de be zoekers van kwaad tot erger. Het falen van Geert Van Driessche - Van Impe - Van Boven bleek de oorzaak van het algehele concentratiever lies. Mere ging resoluut naar 59-39 (10* min.) en behield zonder forceren deze twinti ger tot op de streep. De goede kompetitiestart van Lede lijkt voorbij te zijn en misschien wordt het heroptreden van Dirk Deneve afgewacht om orde op zaken te stellen. Punten: Erpe-Mere: Mertens 4 p., Meuleman 9 p., Van den Broeck 22 p., Lievens 4 p., Bieseman 24 p., De Kimpe 2 p., Van der Eecken 17 p. Lede: H. Van Driessche 9 p., G. Van Driessche 4 p., Hel linckx 16 p., Mertens 3 p.. Van Boven 8 p., Van Impe 6 p., Goeman 13 p., Denil 5 p. WEGA In het lokaal Sint-Cecilia, Kerkstraat te Waasmun ster had de jaarlijkse ko- ningschieting plaats van de Zoggeschutters. Opmer kelijk is dat de laatste drie jaar telkens dit kampioen schap werd gewonnen door een dame. In :986 werd Lea Van Hecke ko ningin der Karabijnschut- ters. Vorig jaar ging deze eer naar Marie-Jeanne Geerinck en dit jaar werd Agnes Durinck koningin van de Zoggeschutters. Jos Mariman werd prins, nadat hij na negen ronden de duimen moest leggen voor Agnes Durinck. Tij dens hun 30-jarig bestaan dienden ze noodgedwon gen meermaals van klublo- kaal te veranderen. Na ja ren bij voorzitter Jerome Vercammen te Hamme- Zogge gehuisvest te zijn, diende men na het overlij den van de toenmalige voorzitter op zoek te gaan naar een ander lokaal. Vrij vlug kon men de schuttersaktiviteiten ver der zetten in het lokaal bij Marcel De Clercq. Enkele jaren nadien verhuisde de schuttersvereniging naar café 't Hoeksken in Ham- De Zoggeschutters vierden hun koningin in Waasmunster me Sint-Anna. Momenteel club zelf hebben er vanwe- hebben ze hun lokaal in ge het verbond nog twee Waasmunster in lokaal schietingen plaats. Ook Sint-Cectlta b,j Pierre Ver- tijdens de wintermaanden bustel. Daar worden er el- de schlittersactivitei- ke maand twee schietingen ten verder jn sint.Cecilia. op touw gezet, één op de De Zoggeschutters heb- wip en één op kaart. De j,en wjnd ;n de zeden_ Be- Zoggeschutters nemen kmgstellenden die lid wen- verder deel aan een 16-tal sen te Worden van De schietingen georganiseerd Zoggeschutters kunnen door het Verbond. In de (dw) steeds terecht bij voorzit ter-secretaris Pierre De Bder, Osschaerthoek 8, telefoon 052/47.04.93 of bij de bestuursleden Wal ter Van Gucht en Alfons Van de Cauter. (V.G.P.) Apotheose van de aktie "Oost-Vlaanderen Sportief' Pedaal '88 Op zondag 23 oktober wordt zowel voor wielertoeris- tenklubs als voor rekreatieve fietsers in het kader van de kultuurbeurs Happening '88 een fietstocht georganiseerd met start op het Gentse Sint-Pietersplein. Men kan kiezen tussen 100 km, 60 km en 25 km. De eerste start wordt gegeven om 8 uur. De eerste aankomsten worden ver wacht in het Citadelpark tegen 12 uur. Men kan zich inschrijven via de Stedelijke Sportdienst, Van Langenho- vestraat 203a, tel.: 052/21.06.12.

De Voorpost | 1988 | | pagina 25