BWCL B.W.C.L.-renners duiken het veld in Omer Van Molle won in 1948 Bordeaux-Brussel (1.000 km) Madeion B goed gestart Veertig jaar geleden waren er nog renners die konden afzien Wanneer wordt Stefaan De Rijcke A2? Bij onze O.V.W.B.-veteranen Patro A klopt ongeslagen Drive B 28 - 21.10.1988 - De Voorpost VELDRIJDEN B.W.C.L. wielrennen-Cyclocross uitslagen Zondag 16 oktober -1' sterrit - Laarne Reeks C en D - Mussche Lucien en Van Impe Lucien Wielrennen. Bordeaux-Brussel voor veteranen in 1948. We zien winnaar Omer Van Molle in volle aktie de morgen van 11 april tussen Compiègne en Saint-Quentin WIELRENNEN Met het goed weder der laat ste dagen, kregen we nog zeer lichtlopende parcours, hier door speelden nog tal van wegrenners een vooraan staande rol, alhoewel de echte crossers reeds een vooraan staande rol speelden, degene die echter nog geen wegwed strijden in de benen hadden kregen het zwaar te verduren, nietwaar Schuddinck Marcel en Vettenburgh Etienne. Reeds van in de start ging Willy De Clercq er keihard tegenaan, maar na deze blik- semstart ging Gustaaf Sonck er vandoor, slechts Mussche Lucien kon nog meewippen en de rest was reeds op ach tervolgen aangewezen. De twee besten uit de wedstrijd waren echter weg, en toen Sonck uitgleed en viel was een sterke Mussche er alleen van door om onbedreigt te winnen voor de ongelukkige Sonck. Vervolgens kregen we Ver- braeken Raoul en Colman Roger over de eindmeet, dan Goossens Jean en Roels Willy die met twee lekke bandjes had af te rekenen en Schud dinck Marcel met daarachter een Willy De Clercq die toen hij nog in zesde stelling reed een zware val deed en hierme de achterop was geraakt. Bij de D-renners ging het pleit in de spurt beslecht worden, het was Lucien Van Impe die het nipt haalde voor een protes terende Boone Jozef en ver der Van Vaerenbergh Victor, kort daarop Jozef Gevaert verachterd nog wegens val en dan Willy Daem, De Gusse- me Lucien en een verrassend goede De Baere Omer. Reeks A en B - Janssens Dirk en De Geest Marcel De twee kampioenen van Bel gië hebben reeds bewezen er te staan, konden in het begin nog Biché Paul en een verras send sterke Willy Nuel nog voor tegenwerk zorgen, toen Dirk Janssens er alleen van door ging was het enkel Mar cel De Geest die er nog zou in slagen om bij Janssens te ge raken, de beide kampioenen lostten elkaar van geen vin meer en in een spannende eindspurt was het De Geest die het nipt haalde voor de even verdienstelijke Dirk Janssens. A-reeks 1. Janssens Dirk, 2. Bicke Paul, 3. Temmerman Eddy, 4. De Paepe Jimmy, 5. Ber- ckenbosch Luc, 6. Baele Pe ter, 7. De Wagter Danny, 8. Ryde Freddy, 9. Heyvaert Bruno, 10. Van Der Eecken Luc. B-reeks 1. De Geest Marcel, 2. De Nuel Willy, 3. Brondeel An- toine, 4. Dessein Pol. 5. Ver- haegen Etienne. 6. Debert Herman, 7. Van Steerthem Freddy, 8. Cornelis Hendrik, 9. Van Hoorebeecke Ernie, 10. De Smet Danny. C-reeks 1. Mussche Lucien, 2. Sonck Gustaaf, 3. Verbruecken Raoul, 4. Colman Roger, 5. Goossens Jean, 6. Roels Wil ly, 7. Schuddinck Marcel, 8. De Clercq Willy, 9. Fiers Re- né, 10. Roels Elie. D-reeks 1. Van Impe Lucien, 2. Boone Jozef, 3. Van Vaeren bergh Victor, 4. Gevaert Jo zef, 5. Daem Willy, 6. De Gusseme Lucien, 7. De Baere Omer, 8. Van Den Hoecke Gaston. 9. Van De Velde Francis, 10. Vinck Mario. Laarne de B-reeks, Dirk Janssens de A-reeks BWCL-Veldrijden. Marcel De Geest won (xl) BWCL-Wielrennen. De vier nationale kampioenen werden op het stadhuis van Sint-Lievens-Houtem ontvangen door de burgemeester en zijn schepenen (xl) BADMINTON Je moet het maar durven. De Belgen. Omer Van Molle en Alfons Vanderlinden gooi den Frankrijk de handschoen toe om in een soort van ploe- genkoers een tijdrit te rijden over 1.000 km tussen Bor deaux en Brussel. De Fransen Koger Ferrero en André Ma- réchal namen de handschoen op en gedurende drie dagen (9, 10 en 11 april) zouden de duizend kilometers afgehas peld worden Het waren alle vier ervaren en solide renners, die van geen kleintje vervaard waren. Er werd dus ook druk geoe fend, al waren de beide Bel gen specialisten in de lange afstanden. Beroemde renners waren het niet, maar doorbij ters, ijzervreters, die zelfs niet eens ten volle "prof konden genoemd worden. Bordeaux Op vrijdag 9 april 1948 om 23 uur stond er een massa volk te wachten op het start schot dat zou gegeven worden door Roger Lapebie, de vroe gere winnaar van de Ronde van Frankrijk. De weg op dus naar het verre Brussel. Omer Van Molle, die nog steeds koerst bij de veteranen, ver telde ons dat hij voldoende voorraad had ingeslagen: een bus echte witte jenever, twee bakken export Vandenheu- vel, een halve hesp, twee boe renbroden en zeker tien rijst- taartjes. Daarbij goot hij nog tien "potten" zwarte koffie naar binnen met cognac. Ge lukkig waren er toen nog geen ademtesten of dopingkon- troles... Er waren drie bevoorra- dingskontroles voorzien: Tours, Versailles en Bergen. De renners waren vergezeld door twee volgauto's om het goede verloop van de koers te waarborgen en voor diegenen die de aankomst haalden was een vette premie voorzien. Op weg Vrij kort na het vertrek zat Vanderlinden al in de puree. Hij moest lossen en in Libour- ne, na 50 km wedstrijd, gaf hij er de brui aan. De drie anderen reden verder, maar ook André Maréchal was niet in beste doen. Hij hield het toch nog zo'n 600 km vol en pakte in Avesnes de trein naar huis. Aan km 927, even buiten Chartres, liet Omer Van Mol le zijn maats in de steek. Hoe Ferrero zich ook weerde, Van Molle zette zonder omkijken zijn poging verder. Ook Fer rero zou het nutteloze van zijn pogingen inzien en in Maubeuge (840 km) de strijd staken. Omer Van Molle zette zijn weg onverdroten verder en bereikte de eindmeet op zon dag 11 april 1948 aan het café restaurant "Au Gourmet Ar- dennais", Ninoofsesteenweg te Brussel, waar een grote massa sportmensen was sa mengetroept om hem te ver welkomen en toe te juichen. Van Molle bleef 48ul4'30" in het zadel. Hij verbeterde zijn eigen rekord over de 1000 km op de weg met onge veer 2 km per uur! In die tijd moesten de ren ners er wat voor over hebben om hun boterham (met hesp en jenever) te verdienen! De veteranen die deelnamen aan deze eerste veldrit in Groot-Bijgaarden, stonden voor een zware opdracht. Na eerst een 300 m asfalt moes ten zij door het plaatselijk bosje, waar zij fel gehinderd werden door het lange gras. Dan moesten zij over een beekje springen om tenslotte de berm van de autostrade Brussel-Oostende te bestij gen, wat bijna onmogelijk was met de fiets. De meeste deelnemers moesten het dus al lopend doen. Frans Van Eyck was de enige die een deel van de berm per fiets op kon. Voor de anderen werd het meer een loopkoers dan een vfeldrit. Van bij de start gingen Frans Van Eyck, Yvan Donnay en Giuseppe Sallesse aan de haal, kort gevolgd door Gust Delaen, Jozef Herremans en ouderdomsdeken Omer Van Molle. Nog verder en meer afgescheiden volgden Julien Loggier, Guy De Waerzeg- ger, enzomeer. Gedurende gans de wedstrijd zouden deze standen onge veer dezelfde blijven en Frans Van Eyck won deze eerste veldrit met een voorsprong van 1*30". Uitslagen IFrans Van Eyck, 2. Giusep pe Sallesse, 3. Yvan Donnay, 4. Guy De Waerzegger, 5. August Delaen, 6. Julien Log gier. 7. Omer Van Molle, 8. Maurits Goossens, 9. Victor Herck, 10. Eugeen Beelen, II. Jozef Herremans, 12. Jean Hofman. Dat Stefaan De Rijcke van de Flying Shuttles veel te sterk is voor de B-reeks bewees hij weer afgelopen weekend te St.-Niklaas tijdens het weer uitverkochte tornooi van de Mintons. In de heren enkel verloor De Rijcke geen enkele set. De hoogste tegenscore op het ganse tornooi was 10 punten. Zelfs finalist Chris Deckx van Vosselaar kwam niet verder dan twee keer 15-6, en dan zal De Rijcke waarschijnlijk nog toegeefelijk zijn geweest. Met broer Bart (B2) speelt Stefaan op elk tornooi finale Maar Bart is lager geklasseerd en dus de zwakkere schakel in het broederduo. Net iets te zwak alleszins om een dubbel- finale te wjnnen. Verloren de broers uit Lochristi in drie sets de finale tijdens het tor nooi van Scaldis van Deckx- Leuten, dan kwamen ze te Sint-Niklaas niet verder dan een 17-14 en 15-7 verlies van Daems-Kelders van Olympia. Met clubgenote Els Brisau was Stefaan De Rijcke in de gemengd finale dan weer te sterk voor Verheyden-Ver- haeghe van De Klamp. Hoewel moet gezegd dat met 15-10 en 18-15 dit een boeien de finale was. De derde in rij voor Stefaan De Rijcke. En toch lijkt het steeds alsof Stefaan De Rijcke nooit vol uit speelt in de B-reeks! Ook clubgenote van Stefaan, Martine Verhellen, was te sterk voor Petra Van Nauw van Olve in de enkel Bi- finale. Verhellen won met 11- 8, 4-11 en 11-2. Veel spannender en eigenlijk een pluim voor B2 Ann Bri sau was de dubbel dames die ze met Martine Verhellen zeer nipt met 6-15,15-7 en 15- 13 won van BI dames Cools- Morriens van Amateurs. Jan De Kinder van Buggen- hout had een zeer zware lo ting in de enkel B2. Zo zwaar dat hij verplicht was alle wed strijden in drie sets te be twisten. Finalist Rudy Colijn van Olve had meer geluk en kwam in finale zonder een set te moeten prijsgeven. Voor De Kinder was die finale te gen Colijn de gemakkelijkste wedstrijd van het ganse tor nooi. Hij won immers met 15- 9 en 15-11. Spijtig voor De Kinder was deze finale on geldig. Ann Brisau ontsnapte net aan drie sets in de finale tegen Sarina Eerdekens van Olve. Brisau won met 11 -4 en 12-11 De verrassing was de finale heren enkel Cl, waar Johan Baeyens van Scaldis, die 14 dagen geleden op eigen tor nooi B2 werd, de duimen moest leggen tegen Sven Vlerick van Maspo. En dan mag Baeyens nog van geluk spreken dat hij de finale heeft bereikt. In kwart finale had hij immers drie sets nodig om in de derde een ijzersterke Kurt Maes van de Mintons met 17-16 te verslaan. Vlerick won van Baevens met 8-15, 15-10 en 15-3. Sandra Goigne van Brugse klopte zus Chantal van Flee Shuttle in halve finale dames enkel en won de finale met 11-6, 4-11 en 11-2 van Mie Van Doorne van Ucon. De Lancker-Temmerman van Ucon wonnen de dubbel bij de heren met 15-6 en 15-12 van Baeyens-Claessens van Scaldis. Sandra en Chantal Goigne hadden het moeilijk met Van Migro-Robberecht van Merchtem, maar wonnen toch de finale dubbel met 16-17, 15-8 en 15-5. De Lancker-Van Doorne van Ucon wonnen weer eens een gemengde finale van deze keer Temmerman-Haegeman van Ucon en Eikenlo met 15-7 en 18-13. Weer twee Cl spelers erbij in de laagste C2 reeks die bijna volledig werd beheerst door Merchtem. Allen Guy Cazaerck van Evergemse doorbrak twee keer het Drop monopolie. In de enkelfinale won Ca zaerck met 15-6 en 15-9 van Dirk Dermaut van Deinze. Met clubgenoot Verstraete klopte hij even later Stefaan Van Riet en Stefaan Inslegers van Drop in de dubbel met 15-11, 13-15 en 15-10. En dan beginnen we aan de triomftocht van Merchtem. Een sterk en agressief spelen de Lieve Van De Perre wordt Cl door de finale te winnen met 11-5, 7-11 en 11-7 van clubgenote Machteld Van Riet. Met Katrien Geraerts wint Van De Perre ook de dubbel met 15-8 en 15-9 van Wauters- Van Den Bossche van De Lieve. En tot slot winnen Van Riet- Geraerts het gemengd met 15- 5 en 15-9 van Cat-De Beleyr van de Mintons. (L.C.) BWCL-Veldrijden. Roland Mussche was de primus van de C-reeks en Lucien Van Impe van de D-reeks in Laarne. Madeion B Buggenhout dat te werpen. Met 4-6 moest Waasmunster de volle buit te vorig seizoen uit de eerste BZP de overwinning aan de kunnen meepakken. Zover afdeling van de KVKT-kom- bezoekers laten. Noël Wit- zijn ze niet geraakt. In hel petitie tuimelde is al flink ge- tock was bij Lokeren de beste begin zat een overwinning er start. Deze week kregen ze man. Hij won alles. Okapi B ruim in voor De Caluwe en Pardaf A te bekampen en de speelde thuis en moest Vlam- bezoekers werden uitgewuifd mers in de ogen kijken. Maar met een 7-3 nederlaag. Daar- ze werden verblind. Na de voor zorgde Remi Vergauwen eerste reeks enkels was het al en Guy Buyens die al hun duidelijk dat de lokalen het wedstrijden konden afronden moei lijk zouden krijgen, 2-4 in winst. En dat zou uiteinde lijk de doorslag geven in de eindafrekening. BAC B ge raakte in eigen midden niet ondanks een steengoede Van vrienden. Van 1-3 ging hei naar 2-4. Jammer genoeg vie len ze dan volledig stil en geraakte de Dynamicaploeg op winst 5-4. Het dubbel moest dan beslissen. Geluk kig konden de bezoekers daar konden de Vlammers de volle TAFELTENNIS verder dan een 5-5 score te- buit meenemen. Toen Een gen Patro B. Het was een dracht E en Eendracht D wedstrijd met wisselende kan- tegenover elkaar stonden sen 3-1 en 3-4. In de laatste werden er in de sporthal van twee enkels konden de BAC- Buggenhout geen geschenken jongens telkens het laken uitgedeeld. Het is een span- naar zich toetrekken 5-4 zodat nende wedstrijd geworden I het dubbel nog een zekere waar beiden elkander niets waarde had. Hierin waren de toegaven. Uiteindelijk werd j Patro's met Van Couwen- het een 6-4 voor de E-forma- berghe-Van Dender toch de tie. Janus Meuris en Van besten en meteen 5-5. My- Droogenbroeck wonnen bij riam Muylaert van BAC was de overwinnaars alles, niet te verslaan in deze ont- In de vierde afdeling hebben moeting. Terwijl Fr. Van de Vlammers op eigen terrein Dender ongetwijfeld de beste de duimen moeten leggen te- bezoeker was. Drive B stond nog ongeslagen strijden. Met twee volgden mtl aail aan de leiding. Daar is nu een Mare Stallaert cn Paul De „verwinning legen Okapi A eind aan gekomen want in Schoesitter. Mike D Hollan zaal Familia moesten ze het der won éénmaal, hoofd buigen. De bezoekers n r. werden mït een grote neder- Gouden punten voor Patro D dat onderaan de rangschik- gen BAC C. Misschien kwam In de derde afdeling geraakte dat wel omdat Leo Rooms er BZP Lokeren niet aan een maar niet in slaagde een over- laag huiswaarts gestuurd 13-3. enart(,i. pn Pr ;n claaoHe a-a. tr Kwam wei een iOKaie L)irK baert en Leon ver- Carl Goossens won al zijn te boeken op heropflakkering, maar deze specht de beste elementen, wedstrijden. Mare De Key- De e echter was van korte duur om Einduitslag 4-6. Sint-Pauwels fohM Vm Her wonnen elk was ongetwijfeld Bart Van veel tegengewicht in de schaal had gehoopt op Dynamica winning vast te leggen. Jozef Van bij de start was het al D'Hauwe heeft wel zijn taak duidelijk dat ze moeilijk over- overgenomen maar kreeg eind zouden kunnen blijven, weinig steun van zijn medes- De gasten liepen uit tot 1-3 en pelers. Bij BAC was vooral 2-4. Er kwam wel een lokale Dirk Baert en Leon Ver- Johan Van Hecke wonnen elk r - Hrip ïfppr Couwenberghe die alles won wat er te winnen was (vier n D rj A wedstrijden). Van Dender Patro B dat Zomergcm A m bjjna de ogen moest kijken werd „verwLingen. verblind, want met 4-12 cij- 6 6 fers werden de lokalen versla- JoKf Va„ couwenberghe en gen. Gurdo De Block, Ene Wa|(er De w0„„en De Clercq, Dirk Stallaert en één keer Peter Van Cauteren wonnen elk één wedstrijd. Tenslotte was er nog Patro E dat tegen Sint-Pauwels sneu- In tweede provinciale kon Pa- veWe met 4_12 De lokalen tro C toch weer een puntje hie|den stand tot 2-2. maar meepakken bij de komst van verloren naderhand veel ter- Sleidinge C. De bezoekers rejn Mar|0 De Smet gaf als schenen op zeker moment te kapitein het goede voorbeeld kunnen weglopen niet een 2-4 met drje overwinningen. Da- stand. Maar Patro zette de yy yan Cauteren won één wedstrijd naar zijn hand 8-6, maai [)e resj kon Patro niet verder helpen: Chris Van De zege lag binnen handbe- Geert (0) en s Q (0) reik. Maar De Schoesitter en Straetman konden van de laatste wedstrijd geen enkele winnen. Eindstand 8-8. Hilai- re Straetman won drie wed- Strydonck kon Okapi het niet de overwinning vastleggen en waarmaken. Met 3-7 cijfers meteen toch nog één puntje meepakken. In de vijfde afde ling geraakte Patro H toch aan een overwinning op hel geduchte Vlierkouter. Na een 3-3 stand was er geen houden meer aan de bezoekers aangevoerd door een steen goede Erik De Keyser meteen een hakken over de sloot-zege vastlegde. Triumf C Lokeren werd op eigen veld de over winning afhandig gemaakl van Juvenes E. Kurt Van der Vreken en M. Van Boxelaere hielden de thuisploeg lang in de wedstrijd. Alleen naar hel einde toe moest Triumf gas terugnemen en dat bood de kans aan Juvenes om nog nip te winnen 4-6. Madeion C Buggenhout Opstal liet hei ook afweten toen ze thuis Om Huis B ontvingen. Op zeker moment 4-4 en in de laatste twee wedstrijden klikte hei altijd in het voordeel van dr bezoekers 4-6. De beide Ro- bijnsen, Gilbert en Freddy, waren niet te houden. SK Rupelmonde-Eksaarde 2-1. Reeds na zeven minuten stond Rupelmonde met 2-0 vooi (polo)

De Voorpost | 1988 | | pagina 28