OPEN-DEUR-DAGEN bij 'dwnbaut RIMBAUT Cubanen, Chinezen, en Oosteuropeanen In Aalst Deense, Yankee en Québecoise in Lyceum Feest voor senioren in Aalst Uit de gemeenteraad Omtrent Interimarbeid Sjt'üilliliiFi VRIJDAG 21, ZATERDAG 22 OKTOBER VAN 9-19 U., ZONDAG VAN 9-13 u. Iffl Mi 4 - 21.10.1988 - De Voorpost Het Feest van De Rode Vaan De organisatoren van het Feest van de Rode Vaan op zaterdag 29 oktober in de Aalsterse Keizershallen zijn erin geslaagd een feest op te bouwen waar zowat jan en alleman aan zijn trekken komt. Voor amper 100 fr. kan er in het oude gedeelte van de Keizershallen terecht voor merkwaardige stands in de internationale tentoonstel ling en voor aktiviteiten allerhande moet u in de nieuwe spektakelzaal zijn. stands uit Griekenland, Italië, Spanje, Portugal, Ierland, de Filippijnen en Turkije en u vindt er stands van de auto's Sko da, Lada en Wartburg. In deze expo zorgen Slash voor jazz en Vladimir Pol- jakov van het Bolsjoi- theater voor zang, terwijl het ensemble Usmèv fol kloristische acts verzorgt. Verder zijn er nog present Vrede en Socialisme, Toe standen, Volkstoestanden, Netwerk Vlaanderen, Christenen voor het Socia lisme, Ikove, het Aalsters Sociaal Overleg, de Aids- bus, de BGJG, de Medi sche werkgroep tegen de atoombom, Amnesty In ternational, Vrede, Ver- Aalst, rood internationaal centrum Te 11 u. worden heel wat ambassadeurs er door het Aalsters stadsmagistraat ontvangen en wordt o.a. de internationale persten toonstelling bezocht. Zijn er present. De kranten Gramma uit Cuba, de Volkskrant uit de Volksrepubliek China, Neues Deutschland (DDR), Unsere Zeit (BRD), Seven Days (GB), L'Humanité (F) de Waar heid (NI), de Pravda en uiteraard Le Drapeau Rouge en De Rode Vaan. De internationale scène wordt verder aangevuld met informatieve kulturele zet, Biologische materia len van Tliif, VAKA en uiteraard de Mikisklub. Stand van De Rode Vaan De Rode Vaan krijgt niet alleen een nieuw kleedje (formaat), maar wordt ook bijgewerkt qua in houd. Een jongerenkrant wordt erin uitgebouw, men kan er zijn meningen kwijt in een «Speakers Corner» en elke maand wordt een dossier gepre senteerd, produkt van het kollektief van de redaktie. Eerste dossier in de eerste ling die op het Feest wordt gepresenterd is dossier «Europa 1992». Op de stand van De Rode Vaan kan u te 12.30 u. terecht voor een gesprek over de wielersport met vooraan staande sportievelingen, te 14 u. voor een ploegen- kwis «Het stond in De Ro de Vaan». Om 15 u. zit Vladimir Pol- chanov op de praatstoel. Hij is een Nederlandstalig journalist van radio-televi sie Moskou en bereid op vragen te antwoorden over glasnost en perestrojka. Te 16 u. is er een groot debat over «Europa 92» en te 17 u. draagt Jaak Visse naken voor uit «Waarom werkt gij?» van Frederik Van Eeden. En te 18 u. gaat er een gesprek «Gastvrij Vlaan deren». Elk van deze aktiviteiten duurt 45 minuten, waarna ze onverbiddellijk worden weggespeeld door de Oni on River Slowboat Jazz band van Odilon Mortier. Formule als «De zevende dag». Ook sport Te 18 u. is er in de spektakel zaal sport te genieten op hoog niveau met tumdemonstraties door uitgesproken kampioe nen van het hoogste allooi en artistiek turnen. Verder is er ook simultaan schaken, waar bij de Russische grootmeester Evgenyi Vasjoekov partij geeft aan 40 partners tegelijk. En voor een met 15.000 fr. prijzen begiftigd dartstomooi zorgt EVA (ofte Engelse Vo- gelpik Aalst). Entertainment Te 14 u. kan u genieten van de Freddy Greyshow en te 15.15 u. treedt het «Omroepkoor» op. Te 20 u. volgt een fuif uit de fifties en de sixties met Oh Boy en verder zijn er de Tjechische folkloregroep Aalst. Het bestuur van de Arendkarnaval in vergadering bijeen (a) Usmev en de jazzgroep Splash. Naar meer wereldburgerschap In De Werf op woensdag namiddag 26 oktober van 14 tot 17.30 u. en op maandag 31 oktober van 9.30 u. tot 17.30 u. feest voor senioren in vergader lokalen 1 en 2. Kursusgeld 250 fr. voor woensdag en 500 fr. voor maandag, broodmaaltijd inbe grepen. Het feest is bedoeld voor alle bejaarden die zich nog jong van hart voelen. Tij dens 2 woensdagnamid- dag-doesessies wordt er gezocht hoe feesten op een andere en ook prettige wijze kan gevierd worden. En daarna is er op maan dag een feest. Het is de eerste bedoeling om met de groep zelf een aantal aspecten van het feesten te onderzoeken en toe te passen. Zo denken wij aan: het brengen van toneelstukjes, het ontwer pen van een dans, het ma ken van een grote feest omgeving (bv. decor, in kleding), het maken van feestgezichten (grime en schmink), het maken van originele hapjes. De groep zelf kan hierin voorstellen doen en keu zes maken. De cursus omvat twee hal ve dagen waarin twee as pecten nader onderzocht worden. De cursus sluit met een ganse dag waarop met de groep zelf een groot feest gemaakt en ge vierd wordt. Voor het feest mag je dan ook vrienden en vriendinnen meebrengen. Het spreekt voor zich dat het feestend samenzijn het belangrijkste is. Toch valt er ook heel wat te leren. Daarom zijn met name be geleiders van groepen be jaarden zelf uitgenodigd. Lesgever is Rik Declercq, medewerker aan het Insti tuut Kunstzinnige Vorming. Twee jaar terug waren in het Koninklijk Lyceum aan de Pontstraat een Amerikaanse, een Joego slavische en een Franchise te gast. Met het oog op 1992 en het streven naar wereldburgerschap volgen dit schooljaar de 16-jarige Michael Dunbar uit Ohio (USA) en de iets oudere Anny Ypperciel uit Mont real, de lessen te Aalst. Anny drie dagen per week want de andere twee da gen volgt ze kursussen En gels en Italiaans te Brus sel. Te Aalst volgt ze ook Engels maar dan gekop peld aan muziek, tekenen en lichamelijke opvoe ding. In Québec is de voertaal inderdaad Frans met Engels als tweede taal. Uiteraard kan ze ook in Canada Engels leren doch via een verblijf in "Europe" wil ze haar we reldblik verruimen. Deense lerares De gasten zijn niet en kel studenten. Ook Lene Buryel die reeds 16 jaar Engels doceert te Skan- derbdrg en gevestigd is te Aarhus kwam veertien da gen poolshoogte nemen in het Aalsters Lyceum. Dit in uitwisseling met de Aal sterse lerares Engels Frie da Van der Paal die haar te Skanderbprg twee we ken verving. Wat het schoolwezen betreft ziet deze Deense lerares veel gelijkenissen met Deense scholen. Bel gische scholen ervaart ze wel als "old fashion" (ou derwets) zowel vaak wat betreft gebouwen als wat aangaat de administratie. Wat dan meer de kursus Engels betreft stelt ze dat in Denemarken meer de klemtoon wordt gelegd op literatuur terwijl bij ons parate taalkennis, diskus- sie en debatten aan de or de zijn. Even tussendoor dan een Vlaamse stem: "Vroeger stond ook hier bij de kursus Engels de literatuur centraal doch men moest ervaren dat studenten geen Engels konden spreken. Momen teel is men meer pragma tisch ingericht en verdie ping in de Engelse letter kunde komt dan ach teraf." Geen vrye schoolkeuze in Ohio Michael Dunbar volgt in Ohio de Tundaw High School, een "public school". In Ohio is men verplicht, wil men niet heel wat supplementaire transportkosten voor ei gen rekening moeten ne men, de dichtstbijgelegen school te bezoeken. Scho len in Ohio voeren een strengere discipline, straf fen met "schoolstudies" tijdens het weekend en besteden veel aandacht aan sportieve aktiviteiten na schooltijd. Normaal lo pen de schooluren van 7.45 tot 15.05 u. Men doet meer in de klas doch heeft minder huiswerk zodat er tijd rest voor sport. De scholen zijn daarenboven ook gebonden aan een veel meer egale uurrege ling en per vak is er een lokaal. Niet de leraar, wel de studenten verplaatsen zich binnen de school. Minder gebonden in Canada Voor de franssprekende Anny Ypperciel verloopt het leven in de school te Montreal heel wat vrijer, minder klokvast en meer gericht op zelforganisatie. Er is heel wat minder con trole want de trend van het schoolleven is er vergelijk baar met onze universitei ten waar men meer onaf hankelijk doch dan ook meer zelfverantwoordelijk aan bod komt. Heel wat studenten werken er vanaf donderdagavond vaak in allerhande jobs, o.a. in eet- en drankgelegen heden. De buitenlandse link Voor de leraren betreft het hier gewoon een we derzijdse uitwisseling. Voor de student uit Ohio kadert zijn verblijf in een projekt van Rotary. Na zijn aanvraag en het on dergaan van diverse inter views werd hij voor een verblijf van één jaar gese- lekteerd. Reis en kledij blijven wel zelf te betalen. Rotary zorgt voor bijko mende kosten en verblijf in het gastgezin, de familie Wambacq te Hofstade. kost de student niets. Voor Anny Ypperciel is het een wederdienst. Els uit Erembodegem verbleef reeds een jaar bij de ou ders van Anny in Montreal en dit geldt nu als weder- bezoek. Little Europe Beide Noordamerikaan- se studenten ervaren Eu ropa als een mini-wereld deel. De afstanden zijn er uitermate klein en voor hen is het ondenkbaar om de 20-30 km een stad te vinden. In Canada kan men drie uur rijden en alleen bomen zien zonder één woning. In de States mag men wel autorijden vanaf 16 jaar doch niet roken vóór 18 en geen alkoholische dranken gebruiken vóór 21. Het valt de Amerikaan op dat hier uitermate snel gereden wordt en evenzo dat het uitgangsleven hier zeer intens is. Wegens de o zo grote afstanden is daar van bij hen zelden sprake. "Buitenlandse reizen" zijn voor de Amerikaan grote uitzonderingen. Het eigen land is immers zelf reeds zo immens groot. De mensen zijn hier wel i opener en vriendelijker dan bij hen. Voor Michael laboreert de Europeaan meer aan allerlei vormen van stress en overhaasting doch voor Anny leeft men hier rustiger, blijven vrou wen meer in het huishou den na een eventuele dag taak en spendeert men hier meer zorg en tijd aan het bereiden van culinaire specialiteiten. (L.H.) Aalst. In de Arendwijk wordt het karnaval van volgend jaar al druk voorbereid (a) Het derde nummer van het tijdschrift «Toerisme in Oost- Vlaanderen» is gewijd aan De Pinte, Gent, Geraardsbergen, Laarne, Haaltert en Sint-Ni- klaas. Het nummer kost 100 fr en kan bekomen worden bij de federatie voor toerisme in Oost-Vlaanderen, Koningin Mana-Hendrikaplein 64 te 9000 Gent. In het jongste nummer van Weekberichten van de Kre dietbank worden een aantal grafieken afgedrukt over de Belgische ekonomie. Belang stellenden kunnen dit num mer aanvragen op het adres Opzichterstraat 41 te 1210 Brussel. Van 30 oktober tot 6 novem ber heeft in Anspach Center op de zesde verdieping een Hobby Model Show plaats. Het Anspach Center is gele gen aan de Anspachlaan 30- 36 in het hartje van Brussel. Men kan er dagelijks terecht van 10.00 tot 18.30 uur. «Gelet op de slechte toestand van de middenweg van de begraafplaats Aalst-Centrum zal er een heraanleg worden gedaan te ramen op zowat 2,3 miljoen. Te Erembodegem wordt bij Sporthal Denderdal een voetbalterrein aangelegd. Er komen ballenafscher- ming, aluminium voetbaldoelen en doelnetten samen te ramen op 300.000 F. Een nog resterend krediet van 1,2 miljoen zal worden gespendeerd aan de aankoop van elektrische materia len, aan sanitair en centrale verwarming om werken aan stadsgebouwen in eigen beheer mogelijk te maken Voor 850.000 F worden verkeerslichten te Herdersem aan de Grote Baan ter hoogte van de voetgangersover- steek opgesteld. Het betreft zes driekleurige seinlicn- ten en voetgangerslichten (4 op de Grote Baan en 2 op het Dorp-). De dakaansluitingen van verschillende platte daken van sporthal Denderdal te Erembodegem zijn in slech te staat en aan herstelling toe. Daartoe is 2 miljoen F voorzien. - Voor «meer- en minwerken» (gewoonlijk is het «meer») is bij de eindafrekening van de elektrische installatie nog 5.430.553 F bij te passen. - De stedelijke school aan de Moorselse Tinnenhoek krijgt op de speelplaats een overdekte ruimte Gegal vaniseerd staal met dakbedekking in lichtdoorlatende profielplaten van geëxtrudeerde harde PVC. Groot 15,50 bij 7,50 m. - Verfraaiïngswerken zullen worden uitgevoerd aan de openbare toiletten aan de Sint-Annabrug. Een absolu te must. Er komt muur- en vloerbedekking in gegla zuurde tegels te ramen op 150.000 F. - Op de Oude Vismarkt en op het Stationsplein komen parkeerbanden ter vervanging van beugels die hinder end zijn op het voetpad. Het geldt hier op beide plaatsen een experiment. Te ramen op 251 000 F. De ACV besturen van Erpe- Mere nodigen u uit op een informatie avond over Inte rimarbeid. Een panel met deskundigen zal u te woord staan: afgevaardigden van in terimkantoren, RVA, de vak bonden en uitzendkrachten. U bent van harte welkom op donderdag i december om 2D u. zaal Patronaat Mere. Gemeenteraadsverkiezingen 9 oktober 1988, algemene resultaten 50,00% -T- 45,00% -- 40,00% -- 35,00% -- 30,00% 25,00% -- 23,85% 23,93% 20.00% -- 15.00% 10,00% 5.00% -- 71% 1,22% 0,00% Lijst 2 Lijst 3 Lijst 4 Lijst 5 Lijst 9 (V.U.) Lijst 10 (VL.BLOK) (C.V.P.) (AGALEV) (P.V.V.) (S.P.) Lijst 12 Lijst 13 (K.P.) (V.D.) QOoimjui-POanbui BLOEMEN EN PLANTEN jf* I» Dendermondse steenweg 130a SCHELLEBELLE Tel. 091/69.95.52 Uitzonderlijke keuze in snijbloemen, opgemaakte plantenschalen, groene en bloeiende planten, bloembollen, rotsplanten, rozen, fruitbomen, koniferen, sier heesters, enz... NU! PRACHTIGE CHRYSANTEN IN VERSCHEIDENE KLEUREN!! KEUZE VAN GRAFSTUKKEN IN DIVERSE PRIJZEN!! GRATIS VERSNAPERINGEN EN GESCHENK Van loop kerl stel! wijd Mar wen roet Imn kinc Het steil «Mi

De Voorpost | 1988 | | pagina 4