Klasse-verschil Manu De Coninck stimuleert K.A.V.D. mm. mzM mil§!§ Toon Pfaff "Verdiende zege" Bert De Lamper "Geen verontschuldigingen S.K. Lebbeke- K.V. Mechelen Vijf vóór twaalf voor FC Wieze Temse Memorialmatch Marc Bosman l>6> voorpost - 28.10.1988 - 17 De Voorpost SPORT Redaktie: Oude Vest 34, 9330 Oendermonde. Tel. 05^21.40.60 VOETBAL 1' Provinciale KSV Temse - KAV Dendermonde 0-4 Dat voor Temse na deze wedstrijd zulk resultaat was weggelegd, zal wellicht niemand van de blauw-witte formatie gedacht hebben. De scheepsbouwers moesten echter een viertal titularissen missen op strategische plaatsen. Zo moesten achteraan Patrick Van de Vel (geelgeschorst) en Rudy Peersman (meniscus) vervangen worden. In het middenveld mocht Frank Van Buynder ook al van een vrije zondag genieten terwijl meer vooraal Guy Rodrigo het duel tegen zyn ex-ploegmaats niet kon meemaken, ook al wegens kwetsuur. Zo kwam de jonge Chris Van Raemdonck achteraan postvatten bij Frank De Wilde, die noodgedwongen de plaats van Rudy Peersman moest innemen. By Dendermonde heelwat minder selektieproblemen want zelfs Nico Van Bogaert kon aan de aftrap verschynen ondanks zijn lichte kwetsuur. Ref Van Gansbeke in geert op het woordje "atten- G(l)ansrol tion": 0-1 na 10 minuten. Dat deze derby toch steeds Een betere start kon Den- kele minuten later ook Nico iets in zich draagt was duide- dermonde zich niet gedroomd Van Bogaert naar de kant lijk van in het begin. Beide hebben. Naarmate de minu- halen. Van Bogaert, die Wijk teams akteerden zenuwachtig ten verstreken en het duide- baar toch nog niet 100% fit en van enig samenspel was hjk werd dat Temse het moei- was, werd in een duel met tijdens de aanvangsminuten lijk zou krijgen werd door de Kurt Migom ook zo erg ge- geen sprake. Naarmate de thuisploeg nog zenuwachtiger raakt dat hij verstek moest wedstrijd vorderde kwamen geakteerd. Hetgeen resulteer- laten gaan voor het verdere de Dendermondse gasten de in enkele tackles die voor verloop van de wedstrijd. Met toch meer en meer postvatten Dendermonde althans verdra- de inbreng van Hans Vereist voor het doel van Smidts. En- gende gevolgen hadden. Zo was de reservebank van Den- kele hoekschoppen bewezen had De Ruyter niet veel ple- dermonde helemaal opge- dat, maar de kopstoten van zier aan zijn openingsdoel- bruikt na 20 minuten spel. zowel De Baere als Seghers Punt- want amper vijf minu- Trainer Pfaff, die bijna richt- werden door Schmidts uit de ten later liep hij tegen thuis- lijnen gaf óp het veld, mocht goede baan geduwd. speler Floris Verstraeten aan dit ongestraft doen van Dit kon Smidts dan na een en meteen mocht De Ruyter scheidsrechter Van Gansbeke tiental minuten niet doen toen inbinden. Scheidsrechter Van die wellicht had toegelaten Patnck De Ruyter hem ver- Gansbeke die blijkbaar ook in dat "den Toon" nog zelf had sloeg aan de eerste paal met een derbysfeer verkeerde meegespeeld ook. een vrij zwakke poging, na hield de vermanende gele KAV Dendermonde. dat voorbereidend werk van haart in zijn zak en daar gin- nu was moest zoeken naar een Kambala, die technisch heel gen de poppen aan het dan- nieuwe kohesie, moest via begaafd lijkt, maar enkel rea- sen. Terwijl Moens de onge- Waem en Pieters de thuis- Temse-KAVD 0-4. Temsenaar Martens kan nog voor bezoeker Van Nieuwenhuyse de bal lukkige De Ruyter verving wegwerken (vh) moest trainer Toon Pfaff en- jjP** Temse-KAVD 0-4. En opnieuw trekt KAVD-er Van Nieuwenhuyse in de aanval (vh) Brijs enkel nog in extremis de feit was, was er toch nog doorgebroken Van Nieuwen- thuisspeler Jan Pieters die f6 e®n, afstraffing kreeg die huyse stoppen (32e min.) en zich de duik van Dirk Van !\et a no8 8 heugen, was er een fout nodig van Nieuwenhuyse herinnerde. Naar verzachtende omstan- Frank De Wilde opnieuw op Jan dus aan de overzijde de 16 d|gheden gnjpt men niet di- Van Nieuwenhuyse, die een meter in en natuurlijk ook ten 1 1 Temse maar het mis- kwade klant bleek voor de gronde, terwijl elkeen zich sen van P'onnen die Temse-defensie. Deze laatste aan een strafschop verwacht- yan onschatbare waarde blij- fout, net buiten de grote te, kreeg een verbolgen Pie- te aJn homen nu toch rechthoek en de daaropvol- ters zélf geel voor dit stukje £,ens te mceer ,tot u'hng. gende vrije trap die niets op- -toneel. Enkele minuten later lemse: Smidts, Volckerick, leverde, waren trouwens de dan toch weer KAVD dat ^erstraeten, De Wilde, laatste wapenfeiten in deze dicht bij de 0-3 was toen het j"?5' "Js', ;an Raem" eerste helft die als zenuwach- hakje van alweer Van Nieu- G? (46 Verbeke), Pieters, tig en weinig hoogstaand kan wenhuyse tegen Smidts botste Y,36?1' »7^0m Bom" omschreven worden. zodat ook deze KAVD-kans J0"!'®11 Martens. KAV Dendermonde heeft zich herpakt van de opdoffer op Ertvelde. Temse werd er het slachtoffer van. Van bij de start nam paarsblauw het heft in handen, dwong de thuisploeg tot de terugtocht en haalde vrywel dadelijk met sukses uit. Aan het doelpunt ging een nummertje vooraf van Guy De Baere. Je weet wel, de man die vorige week een overwinning op Temse had voorspeld. Hij betrok Patrick De Ruyter bg zyn ideeën die vanuit een moeilijke hoek de bal binnentrapte. Een betere start konden de paarsblauwen niet dromen. Het pad naar de zege liep echter niet over rozen. We laten hieromtrent de Dendermondse sekretaris Fern and Van den Bergh aan het woord. "Tien minuten na het doelpunt hebben we twee spelers verloren. Patrick De Ruyter en Nico Van Bogaert werden gewoon uit het veld getrapt. Een karwei die de Temsenaar Volckerick voor zyn rekening nam. Als geen ander kent hij het recept om een opponent tegen de enkels te trappen. Zware overtredingen, die onbestraft bleven. Alain Moens en Hans Vereist volgden de 'getroffenen' op. Nog voor het rustsignaal werd Vereist gewond, in de tweede helft was hij van geen nut meer. Zowel voor als na de hervatting bleven we domineren. Temse liet op mij geen indruk. Ik zag ze drie keer aan het werk en telkens hield ik er een ontgooche lende indruk aan over. Na tien minuten in de tweede helft resulteerde een overtreding binnen de zone van de waar heid in een penalty. Kambala klaarde de klus. Korte tijd later werd hij auteur van een derde treffer. Op dat ogenblik leken onze schaapjes op het droge. Gelet op de omstandig heden zyn we vanaf dat ogenblik op "voorzichtigheid" gaan spelen. Daarmee bedoel ik dat Dirk Van Nieuwenhuyse werd uitgespeeld als éénmansvoorhoede. Het is nu niet de gewoonte dat we defensieve stellingen betrekken maar het feit dat we al zoveel builen en blutsen hadden opgelopen, noopte ons tot die stelling. In het slot bezegelde Dirk Van Nieuwenhuyse met een vierde doelpunt de flinke verrich ting van het hele elftal. Zonder de verdiensten van andere voetballers te minima liseren meen ik dat Manu De Coninck wel even in hel zonnetje mag gezet worden. Hy presteerde flink op het middenveld, vertolkte er de rol van fourier en was tevens by de pinken wanneer defensieve posities moesten worden ingenomen. Manu De Coninck is een vaardig voetballer die ons een hele kompetitie van nut zal zyn." KAV Dendermonde krijgt nu zaterdagavond Eendracht Aalter op bezoek. By die gelegenheid mag de Nederlander Mare De Kunder aantreden. De formulieren die de Neder landse voetbalbond moet overmaken worden deze week in Dendermonde verwacht. By de invallers vorige zaterdag liet De Kunder een flinke indruk. Het is niet uitgesloten dat paarsblauw dezer dagen een tweede Zeeuw naar Grember- gen haalt. Er dient zich daar alweer een valabele spits aan en het lykt mogelyk dat hy binnenkort door KAVD wordt aangeworven. (e.g.) Temse-KAVD 0-4. Kambala zet een strafschop om en scoort meteen de tweede treffer (vh) Dat Toon Pfaff na de wedstrijd opgelucht was met deze mooie zege hoeft geen betoog. "Ik denk dat we hier vandaag bewezen hebben dat we terecht zo hoog in de klassering staan. Het feit dat Temse zonder Patrick Van de Vel moest aantreden, stemde mij aanvankelyk gelukkig maar nu de wedstrijd gespeeld is denk ik dat wy' van geen enkel team schrik hoeven te hebben. Deze zege is goed maar de kwetsuren die er rechtstreeks aan verbonden waren zyn zoveel te erger. Nico Van Bogaert, die al licht gekwetst was, wordt wellicht een vraagteken en De Ruyter zal geenszins «le komende weken op spelen moeten rekenen. Voeg daarbij dat Kambala nu zondag geel geschorst wordt en ge be gr(jpt... Zeker nu het tegen V.V. Aalter is, toch ook een topploeg in deze reeks. Maar kom, onze kern is groot zoals je ziet want met Moens en Vereist erby vanaf het eerste kwartier domineren we hier Temse toch ook heel de wedstrijd", aldus Toon Pfaff die met dit Dendermonde een ernstige gooi wil doen naar het kampioenschap. Voor Bert De Lamper kwam de nederlaag hard aan. "De noodgedwongen wyzigingen die wy moeten ondergaan komen in alle ploegen al eens voor tydens de loop van een kompetitie. K(jk naar K.A.V.D., nu zondag moet het toch °ok drie basispionnen missen. Neen, dit mag geenszins als verontschuldiging aangehaald worden. We waren een klas je Ie licht tegen dit stevig Dendermondse geheel. In alle 'ünen werden we overspeeld net zoals wij verleden week «nel Aalter deden. Al hetgeen w(j kunnen doen is hard werken en in de volgende wedstrijden proberen om ons te herpakken om de kleine kloof die nu ontstaan is minstens te proberen houden of liefst te verkleinen", aldus Bert De Urn per. (M.S.) AHonHnn a v k i we8 was- B'j Temse had men Meirvenne, De Attention, daar is Kambala ondertussen wel Luc Volcke- Co°111*' De Sdmjver, Ja- De aanhoudende druk van riek naar de voorwacht ge- Gooreman, Kambala, de Dendermondse ploeg was stuurd maar ok dit brak Tem- Y31! BoSa"t (18' Vereist), ook nog aanwezig begin twee- se zuur op. De man tegen De Ruyter (15' de helft. Bij de thuisploeg had man-situaties achteraan wa- °5ns'* an Nieuwenhuyse men wel Hubert Verbeke in- ren een kolfje naar de hand ^re- gebracht in het middenveld en van de kundige paars-witte toeschouwers: 1.000 verdediger Van Raemdonck aanvallers. Vooral Van Nieu- }lele *aarten: Jan Pieters ploeg wat meer vrijheid gun- opgeofferd, maar ook deze wenhuyse kreeg hierdoor vrij (Temse) nen, maar het plukwerk dat ingreep van trainer De Lam- spel en in de 76' vertrok hij Marc Stevelinck Kurt Van Meirvenne in het per had geen effekt op het vanop eigen helft voor een bezoekende doel op te knap- spelbeeld. KAVD had wel solo die eindigde in de voeten pen kreeg, was niet van die meeval omdat scheidsrechter van Kambala, die natuurlijk aard om over een thuiskans te Van Gansbeke plots in zo'n niet twijfelde en de 0-3 op het kunnen spreken. Gevaarlijker vrijgevige bui leek. Op de 50e bord plaatste, werd het voor Van Meirvenne minuut liep Van Nieuwenhuy- Hetgeen nadien nog volgde toen Frank De Wilde in de se zich immers vast op Luc was feitelijk een formaliteit 25e minuut Patrick Waem Volckerick. Van Nieuwen- voor de Dendermondse lanceerde maar deze wachtte huyse valt de strafschopzone ploeg. Op de counter loerend te lang om gevaarlijk te kun- in en meteen wees de ref naar kon Van Nieuwenhuyse ten- nen zijn. Nadat Kambala ook de stip. Voor Kambala een slotte in de 85e minuut op- ze. Uit negen matchen puurde fers niet vrijuit, nog eens hetzelfde had ge- koud kunstje om de bordjes nieuw aan de haal gaan maar de neo-tweede provincialer Voorzitter Dolf daan aan de overkant, werd op 2-0 te brengen. het opnieuw warm voor de Op dinsdag 15 noveber om 19u30 speelt S.K. Lebbeke een vriendschappelijke wedstrijd tegen Europacup n-winnaar K.V. Mechelen. Let wel op: deze wedstrijd heeft plaats op het terrein van KAV Dendermonde, Grootzand te Grembergen, ornaat er daar aangepaste verlichting is en het voor de Mechelse supporters eenvoudiger is om de weg te vinden. De toegangsprijzen werden zeer demokratisch gehouden: 200 F voor een staanplaats en 250 F voor een zitje. Wieze-Zelzate 0-2 tegen Zelzate. In de eerste voetballen, meent de heer helft kwamen de bezoekers Moens. Een vaststelling is wel twee keer tot scoren. Doel- dat we te weinig op doel Het botert niet bij FC Wie- man Matthijs ging bij die tref- schieten. Langs de andere kant staan we te vaak doel- r--Moens punten doe. Er schort dus - ditmaal rondde de kundige amper twee punten. Vorige hoopt binnen de kortste keren wat. Aan inzet ontbrak het Ierwijl in alle achterhoof- Dendermondse spits zelf rus- zondag werd andermaal ver- op beterschap. "Ik mae in niet tegen Zelzate. In de 'n <1A llltclnn AAn ur.IHr.ni.Ar. tin „fJ_. n?-_. II r r PT .r. Temse-kooi. Zo kon Bert den de uitslag een voldongen tig af zodat uiteindelijk Tem- Temse-KAVD 0-4. Van Nieuwenhuyse kijkt toe hoe Volckerick van Temse ontzet (vh) loren, deze keer op eigen veld feite niet zeggen dat we slecht tweede helft waren we duide lijk de betere ploeg. Jammer lijke vaststelling was wel dat we geen kansen konden scheppen. Willen we niet in nesten geraken dan zal vooral daar spoedig wat aan gedaan moeten worden." Bij FC Wieze ontbrak Ru dy Matthijs in de basis. Hij onderging deze week een heelkundige bewerking. Ook Chris Ferket kwam niet in de opstelling voor. Speler-trainer Jean-Pierre Lippens had hem naar de invallers verwezen na dat er een konflikt was gere zen. Wil FC Wieze het be houd realiseren dan moet er eendrachtig worden geknokt en konflikten worden verme den. Indien men komende zondag op Oostakker een punt uit de brand kan slepen dan wordt allicht een eerste stap in de goede richting gezet. (e.g.) Op dinsdag 1 november e.k. speelt S.K. Beveren met het eerste elftal, dus met Viscaal, Kusto en Rosez, een herdenkingsmatch ter nagedachtgenis van de verleden seizoen in tragische omstandigheden om het leven geko men Temse-doelman Maic Bosman. Ook de spelers uit (groot) Temse zoals Van Britsom, Volckerick en Buyens, die momenteel deel uitmaken van de Beverse kern, zullen aan de aftrap verschijnen. Deze memorial kwam tot stand na enkele gesprekken tussen Danny Pfaff, die goed bevriend was met de betreurde Marc Bosman en door Chris Verbeeck, persverantwoordelijke bij K.S.V. De Temsesupporters die Marc Bosman nog niet verge ten zijn, worden dan ook verwacht in de Schoolstraat om 15 u. bij de aftrap.

De Voorpost | 1988 | | pagina 17