Zwarte parel John Etim maakt het verschil Spektakulaire slotminuten Noodlot blijft VW Hamme achtervolgen Toujani steelt de show Bekermatch benutten om vertrouwen aan te wakkeren Eendracht Aalst Voorzitter Van de Waeter (Eendracht Aalst) "Een vroeg doelpunt vermijden" Willy Meersman "d 18 - 28.10.1988 - De Voorpost VOETBAL Beveren - Lokeren 0-3 De derby tussen SK Beveren en SC Lokeren, een paar jaar terug nog ais voetbalhoogdag voor het Waasland op de kalender, trok nu slechts 7000 toeschouwers en veel begeesterend werk kreeg men niet te zien. Gelukkig was er de 18-jarige Nigeriaan John Etim die met enkele hoogstaande nummertjes bijwijlen toch sfeer op Freethiel kon scheppen. Het was trouwens Etim die SK Beveren in een sterke tweede helft tegen een 'te zware' nederlaag liet opkijken. Beveren nam de eerste helft voor zijn rekening en geel en blauw kreeg vooral ruimte langs de flanken waar Marek Kusto, Van der Hey- den en Carette het Lokeren moeilijk maakten. Rond het kwartier knalde Kusto op de uitgelopen doelman D'Hondt en in diezelfde periode werd Erik Van Kessel op dubieuze wijze van de bal gezet in het strafschopgebied. Even voor rust zou trouwens ook aan voerder Van Veirdeghem se rieus in de fout gaan om die zelfde Van Kessel te stoppen. Eric Viscaal had het ondertus sen voortdurend aan de stok met zijn landgenoot Peter Ei kelboom en hij plofte even voor rust tegen de grasmat na tussenkomst van Eikelboom. Beveren domineerde de eerste helft en alleen een hard schot van Etim verontruste de stevige Beverse verdediging. Beveren verknoeide alle kan sen en met de 0-0 ruststand leek de thuisploeg ook haar beste pijlen verschoten te hebben. De tweede helft was inder daad voor Lokeren en voor de Nigeriaan John Etim. Al kreeg opnieuw Van Kessel een reuzekans om Beveren na vijf minuten toch nog op voorsprong te brengen. Toen kon de Etim-opvoering be ginnen. De zwarte parel kwam zelf de bal in de verde diging ophalen en hij bracht met een heerlijke doorschuif- pas Versavel in uitstekende scoringspositie. Rosez had geen verhaal. Beveren kon niet meer reageren en de wed strijd was nu volledig in het voordeel van Lokeren. Tien minuten na het openingsdoel punt was Etim er opnieuw om geel en blauw de genadeslag te geven. Toen was er vanwe ge de thuisploeg toch nog een kleine heropstanding en aan voerder Pfaff schoot op de paal. Het was het laatste bete re aanvalswerk voor Beveren dat de laatste vijftien minuten weer volledig aan Lokeren moest laten. Het zou trou wens de beker volledig moe ten ledigen want in de aller laatste minuut kon De Roo- ver de wanhopig uitlopende Rosez nog lobben. Lokeren schuift met de ze- gepunten wat verder van de direkte gevarenzone terwijl Beveren één puntje van de staart wegblijft. Met voor bei de Wase eersteklassers duels met Brugse ploegen voor de boeg - Lokeren thuis tegen Cercle en Beveren weg naar Club- zou de kloof tussen beiden na de veertiende groter kunnen zijn. Hugo Aerts Eendracht Aalst-Diest 3-1. In het laatste kwartier stond er geen maat meer op de thuisploeg (da) Eendracht Aalst - Diest 3-1 Eendracht Aalst kreeg zon dag jl. wat het eigenlijk in de eerste helft al verdiende, na melijk de volle pot. Een dracht, dat op de 26e minuut op achterstand was gebracht na een fraai afstandsschot van Metman, zou deze keer de armen niet laten zakken. Met vereende krachten werd jacht gemaakt op de gelijkmaker en die kwam er nadat Chunga van aan de hoekschopvlag de bal gemeten op het hoofd van Derijck had geschilderd. Ei genlijk had de wedstrijd toen al gespeeld kunnen zijn. Aalst kende na de openingstreffer van Diest enorm veel tegen slag. Twee keer werd de paal getroffen en één keer de lat toen de bezoekende doelman geslagen was. Na de rust trok Aalst reso luut alle aanvalsregisters open. Diest werd op zijn doel geplakt en zou daarna hele maal in het eigen hok verdwij nen nadat Jeurissen na een lichte tik tegen de hielen van Chunga zijn tweede gele kaart onder de neus kreeg. Diest moest dus het laatste halfuur met tien man trachten de plaatselijke stormloop in te dijken. Tot drie minuten vóór het eindsignaal konden de bezoekers de poort geslo ten houden. Tot uiteindelijk Somers ging mistasten en uit die misser wist Moortgat met een juiste laterale voorzet Ja- mardzija te bereiken. Voor de Joegoslaaf een koud kunstje om de bal tegen het net te tikken. Toen D'Hooge nadien nog een derde treffer lukte, was het hek helemaal van de dam. Het was na de wedstrijd wel even interessant om te praten Voor de 1/16 finales van de Beker van België krijgt Eendracht Aalst de topploeg KV Mechelen over de vloer, Zo te zien wordt dat een topper voor Eendracht als men j weet dat de ingangskaarten als zoete broodjes worden verkocht. Er worden voor deze wedstrijd bijzonder scher- pe veiligheidsmaatregelen getroffen, zodat men mag ver wachten dat gebeurlijke incidenten in de kiem zullen gesmoord worden. Op het sportieve vlak maakt Eendracht Aalst weinig kans tegen de Maneblussers, hoewel iedere match dient gespeeld te worden. We herinneren ons nog het bekertref- fen tegen Waregem. De Westvlamingen hadden toen verlengingen nodig om verder door te stoten in de bekerkompetitie. "Laat ons realist blijven", zegt voorzitter Van De Waeter. "In de eerste plaats geldt het parool ons niet te laten vernederen en voor een spektakel te zorgen dat de supporters in beide kampen kan bevredigen, zodat we met opgeheven hoofd de arena kunnen verlaten." De kwetsuur van Luc Limpens is zover genezen dat hij tegen KV Mechelen zal kunnen aantreden. Godfried Moortgat van zijn kant zal vanaf het startsein in de strijd geworpen worden. Langs de andere kant wordt het spannend uitkijken hoe groot de weerbaarheid is van Derijck Co tegen de full-profs uit Mechelen. "Om het spektakel zelf moet o.i. langs Aalsterse kant een vroeg doelpunt vermeden worden", zegt nog voorzitter Van De Waeter. (abl) met de beide trainers. Wil- fried Van Moer (Diest) was niet te spreken over de leiding van de Limburger Mannaerts. "Ik betwist de einduitslag niet, maar wat die man san ctioneerde bij het minste li- chaamskontakt loopt de spui gaten uit. Hij was niet opge wassen om een wedstrijd in tweede klasse te leiden. We verliezen hier de wedstrijd door de slechte interceptie van Somers. Daarmee is alles gezegd." Eddy Everaert van zijn kant was uiteraard opgetogen met de Aalsterse zege. "Het kon vandaag niet stuk. Reeds tijdens de eerste helft kon de match gespeeld geweest zijn. Lat en slaken stonden echter in de weg. Tijdens de tweede helft leverden mijn man schappen een indrukwekkend pressing-voetbal en dat liep zij het in de slotminuten, nog volledig af mede door het feit dat een ploeg die voortdurend onder druk komt te staan fou ten begaat", aldus oefenmees- ter Eddy Everaert. (abl) Eendracht Zele-Ninove 3-2. De Zeienaars bleven drukken, maar deze poging ging naast Eendracht Zele-Ninove 3-2. Van Renterghem kan ontzetten voor de aanstormende Ledenaars (vh) Eendracht Zele-Ninove 3-2. Hier kwam Toujani (Zele) toch dicht bij een treffer (vh) Bergen - VW Hamme 3-1 VW Hamme verloor wel, Franco Pirelli wegens een ver maar leverde geen slechte wonding aan de lies na twintig verrichting in Bergen. Het is minuten de pijp aan maarten zelfs zo dat de Durmezonen gaf. zich tijdens het grootste deel "We worden achtervolgd van de wedstrijd als het bete- door het noodlot", zucht oe- re team aandienden. Twee lo- fenmeester Willy Meersman, kale doelpunten kwamen in "Het laatste wat ik de spelers ongelukkige omstandigheden kan aanwrijven is dat ze slecht tot stand. Een eerste door gespeeld hebben. Deze keer onoplettendheid uit stilstaan- werd agressiever dan ooit van de faze, terwijl Mare stapel gelopen. De hele match D'Hondt de tweede Waalse toonden we ons de betere treffer voor zijn rekening ploeg. Dat de thuisploeg voor nam. Voeg er nog aan toe dat rust kon scoren is voor een Eendracht Zele - VK Ninove 3-2 De krachtmeting met VK Ninove is tot een spannend en spektakulair kijkstuk uitge groeid. Met vijf doelpunten en tal van prangende fazen voor de beide doelen kwamen de aanwezigen voluit aan hun trekken. Tweemaal reageer den de bezoekers alert op de lokale treffers. Van Renter ghem deed een kwartier voor slot definitief de deur dicht. De thuisploeg kwam overi gens vrij onverwacht nog ge wijzigd aan de aftrap vermits na Frank Van den Broeck ook Luk Keppens wegens een ver stuikte voet op de donderdag training verstek liet gaan. Daardoor kwamen Moham med Toujani en Jan Geens aan de aftrap. De 18-jarige Tunesiër, sinds vorig seizoen aangesloten bij Eendracht, greep de kans met beide han den en ontpopte zich meteen tot de grote figuur uit deze ontmoeting. Tot nu toe ble ven de kansen om zijn aange boren technische mogelijkhe den aan te tonen beperkt in speeltijd. Dat dit jonge talent de negentig minuten voluit aankon was voor velen een aangename verrassing. Het spektakel dat beide of fensief voetballende ploegen brachten was uiterst geniet baar. Met twee treffers span de Dirk Van Renterghem in de afwerking de kroon. Een sterk spelende Geert Van Speybroeck zorgde op rechts voor de nodige impulsen ter wijl Toujani volledig ontbol sterde na de pauze. Het uit vallen van Patrick Maache na een kopduel met De Coeyere gaf aan John Christiaens de leans op een wederoptreden als rechtsachter. Jan Geens, terug van weggeweest, klaarde zich behoorlijk van zijn taak en werd diep in de tweede helft hoopvol vervan gen door Filip Fiers die overi gens het derde en beslissende doelpunt voorbereidde. Nino ve zorgde voor een knappe repliek en sloeg na vroege doelpunten in iedere speel- helft telkens verdiend terug. Toen de lokalen voor een der de maal met sukses uithaal den was er voor de bezoekers geen herstel meer mogelijk. "Wij hebben een mooie wedstrijd gewonnen". liet. Eendracht-trainer Etienne De Wispelaere zich tevreden ont vallen. "Met vijf doelpunten in totaal kregen de supporters waar voor hun geld. Wij van onze kant haalden niet het spelpeil van vorige week. De derbysfeer en de aanpak van Ninove zat er voor een stuk tussen. De vervangers lever den knap werd af. Moham med Toujani speelde een moeilijk te verbeteren wed strijd. Enkel zijn explosieve flitsen waren ons bekend. Vandaag heeft hij aangetoond dat hem een grotere toekomst wacht." Joost Arens Schaken. Schaakklub 64 werd ontvangen op het kasteel Cortewalle in Beveren (Iv) deel onze schuld. Voor de zoveelste keer lieten we ons betrappen op onoplettend heid. Dat zijn van die slip pertjes die in derde genade loos worden afgestraft. Na tien minuten in de twee de helft kreeg Mare D'Hondt de bal ongelukkig op de voet met een doelpunt als gevolg. Dat was jammer, niet het minst voor Mare zelf.-Intus sen lieten de lokalen niet na om zich aan overtredingen te bezondigen. Het was opmer kelijk dat de spelleider niet ingreep. Paul Vermeir, die al enkele keren het slachtoffer werd, reageerde ongelukkig en mocht naar de kleedka mer. In het laatste halfuur zijn we voluit in het offensief gegaan. Uit een geharrewar konden we de aansluitings treffer puren. Van toen af hing de gelijkmaker in de lucht. Dirk Van Der Stock had op een gegeven ogenblik de sleutel in de hand maar miste jammerlijk. Daarmee was de kous af." Het kan onmogelijk blijven duren dat Hamme, dat zich vaak als de beste ploeg aan dient, nederlagen inkasseert. Eén keer moet het tij keren. Voegen we hier tot slot aan toe dat Dirk Verbustel en Robbie Nardus door kwetsu ren niet aan de wedstrijd deel namen. (e.g.) Jachtcursus De Kon. Sint-Hubertusclub orga niseert vanaf 9 januari te Drongen en vanaf 11 januari te Antwerpen een avondcursus ten behoeve Het gaat de laatst weken niet zo best met VW Hamme. De derdeklasser bevindt zich in de algemene rangschikking op een weinig benijdenswaardige plaats. Reden tot paniek is er niet, maar het wordt toch de hoogste tijd om punten te winnen. In de derde afdeling zijn verschillende ploegen aan mekaar gewaagd. Dat blijkt overduidelijk na acht kompeti tiespeeldagen. Twee of drie opeenvolgende overwinningen zijn voldoende om aansluiting te krijgen met de kopgroep of om in het sukkelstraatje terecht te komen. Opmerkelijk is dat Vigor Wuitens nog voor geen enkele opponent moest onderdoen. Het tegendeel was vaak waar. Wel hebben individuele tekortkomingen regelmatig tot puntenverlies en nederlagen geleid. Wat in bevordering over het hoofd werd gezien, wordt nu afgestraft. "We werden in deze kompetitie acht keer gewogen maar vrijwel geen enkele keer te licht bevonden", zegt oefen- meester WiUy Meersman. "Toch is het zo dat we met een bescheiden puntenaantal tevreden moeten zijn. Het is vaak zo dat we een overwicht realiseren, maar het niet in doelpunten kunnen uitdrukken. Vorige zondag bijvoor beeld leidde een individuele flater tot de lokale openings treffer. Dat is ons de laatste weken nog overkomen. Op die manier punten uit handen geven is hemeltergend. Boven dien wordt het eens op achterstand gekomen, dubbel zo moeilijk om de schade weg te werken." WiUy Meersman is wat de toekomst betreft niet zonder hoop. "Goed spelen en punten verliezen kan onmogelijk een ganse kompetitie duren, hoopt hij. Belangrijkste vereiste is dat in de huidige omstandigheden het vertrouwen onge schonden blijft. In dat opzicht meen ik dat de bekermatch tegen Overpelt benut moet worden om dat vertrouwen aan te wakkeren. Na de uitschakeling van Union, Bosvoorde, Gerhees Oostham en de eersteklasser Lierse moeten we j proberen om een vijfde opeenvolgende keer een vuist te I maken. Indien we winnen van Overpelt, krijgen we in een volgend stadium met een tegenstrever van formaat te i maken." Het is niet waarschijnlijk dat VW Hamme op de voltalli- I ge kern beroep zal kunnen doen. Franco Pirelli - de j smaakmaker tegen Lierse - werd vorige zondag in Bergen gewond aan de lies en nam deze week niet deel aan de trainingen. Het is dan ook onzeker dat hij zondagnamiddag aan de aftrap verschijnt. Robbie Nardus ontbreekt alles- j zins. Hij is geschorst. De match tegen Overpelt begint om 14 u. Het vroege aanvangsuur wordt door de voetbalbond opgelegd aan die ploegen die over geen verlichting beschikken. Het is immers j mogelijk dat er verlengingen aan te pas komen. Wanneer j op het gewone uur wordt gestart worden verlengingen j nagenoeg onmogelijk, gelet op de vroeg invallende duister- i nis, zeker bij regenachtige of donkere weersomstandig- heden. De groep: De Wilde, Verbustel, D'Hondt, De Paepe, Couck, Van Der Stock, Vermeir, Geldof, Smet, Ledens, Lenaerts (De Borger, Herreman). van de jagers die een comple- sen voor te bereiden op het jacf* mentair examen moeten afleg- examen 1989, dat in apnl gen, alsook van kandidaat-jagers plaats hebben Inlichtingen w en -jachtwachters die zich wen-

De Voorpost | 1988 | | pagina 18