4 Eddy De Malsche mist de kans voor Robur Kambala en De Ruyter ontbreken in topper Thuisploeg mist strafschop m Derde nederlaag op rij Judoka's Joachim Jacobs en Michel Van Assel Belgische Jeugdkampioenen Doelpunten na de rust Guy Debussere in hoofdrol Ereprijs J. Hendrickx in Burst Voetbaluitslagen De Voorpost - 28.10.1988 - 19 VOETBAL 2' Provinciale Zelzate-SK Kallo 0-1 Robur - Baasrode 0-0 Het derby tussen Robur Moerzeke en FC Baasrode, waarvan 700 toeschouwers ge tuige waren, is uitgegroeid tot een aantrekkelijk spektakel. Voegen we hier dadelijk aan toe dat de puntendeling een logische weergave is van het geen negentig minuten lang te zien was. Nu is het wel zo dat de lokale speler Eddy De Malsche, vaak als strafschop- penspecialist genoemd, om streeks de tiende minuut de kans miste om zijn ploeg op voorsprong te brengen. Even voordien was De Vos onheus onderuit gehaald waarop een logische beslissing van de spelleider volgde. De Malsche knalde de bal tegen de staan der. Langs de andere kant is het dan weer zo dat Baasrode in het slotkwartier een paar wenkende kansen kreeg die niet werden afgewerkt. In bei dt kampen was men het ero ver eens dat het resultaat al leen maar als logisch om schreven kon worden. "Alleen maar jammer dat er geen doelpunten vielen want daar hadden de toe schouwers zeker recht op", zegt klubleider De Maere. "Er werd in het algemeen goed voetbal geproduceerd. Wat zeker ook van Baasrode kan worden gezegd. De ploeg liet op mij een degelijke in druk. Ook op sportief vlak valt niets negatief te zeggen. Overigens etaleerde de Baas- roodse defensie zich als een moeilijk te slopen vesting. Na het missen van de penalty ge raakten we onder de indruk, wat de bezoekers toeliet om ons onder druk te zetten zon der ons echter daadwerkelijk te bedreigen. Na de hervat ting waren de rollen omge keerd. Het was toen Robur dat uitgesproken de betere ploeg was. De gasten, duide lijk uit op één punt, speelden op de tegenaanval. Het dient gezegd dat ze zich voorname- flH lijk in het laatste kwartier een paar keer lieten gelden. Onze keeper was echter bij de zaak en ook onze defensie liet zich op geen tekortkomingen be trappen. Al bij al zijn we tevreden over het resultaat. Jammer dat we vorige week een punt te veel hebben prijs gegeven. In de komende twee weken staan met uitmatchen op Sint-Amandsberg en Des- telbergen, twee zware op drachten voor de boeg. Er zal te knokken vallen. Trainer Guido De Leeuw van Baasrode toonde zich al even tevreden over het be reikte resultaat. (E.G.) Robur - Baas rod' Een spektakulaire tussenkomst van de bezoekende keeper (vb) Robur - Baasrode O-O. Moerzekenaar De Vos passeert zijn tegenstrever maar zal tegen de paal besluiten (vh) SK Kallo, dat vorige week Robur versloeg, had het nu ook weer bij het rechte eind door direkt de forcing te voe ren en een vroege beslissing af te dwingen. Via de snelle spit sen Danny Hamerlinck en Tom Van Strydonck, goed bijgestaan door Marc Van Stappen slaagde Kallo in dat opzet. Reeds na 16 minuten kon Danny Hamerlinck Kallo op voorsprong brengen nadat hij als overwinnaar uit een geharrewar voor het Zelzaat- se doel kwam. Zelzate, dat slecht akteerde in de eerste helft, moest gedurende de he le duur van de eerste helft het initiatief aan de Wase ploeg laten. Doch de kansen die Hamerlinck en Co kregen werden door een goede thuis- doelman uit de juiste baan Na de rust kwam Zelzate meer in de wedstrijd en werd het nog enkele malen warm voor het bezoekende doel. Zeker toen thuisspeler Claus een strafschop mocht nemen. Maar net zoals zijn drie voor gangers miste ook Claus de elfmetertrap zodat direkt de ziekte van Zelzate werd blootgelegd: Hoe scoor ik een doelpunt? Bij Kallo zitten ze daar niet verlegen om maar de counter mogelijkheden die Van Loo en Van Stappen uiteindelijk kregen waren niet van die aard om de thuisdoelman nog te bedreigen. Ook de wissels Deckmijn en Van Steenhuy- zen voor Dekkers en de op nieuw gekwetste Ongenae brachten niet al te veel veran deringen meer mee zodat Kal lo dank zij de gemiste straf schop toch de volle inzet kon meenemen naar het Waas land. Svelta Melsele - E. Meldcrt 0-1 Tijdens de eerste helft was de Wase ploeg veruit de bete re, maar de kansen die Jaak Waegemaekers, Mare Jans- sens en Luc Van Mieghem zich schiepen werden door een uitmuntende Meldert- doelman De Coninck een halt toegeroepen. Svelta, dat tij dens het begin van deze kom petitie scoorde tegen omzeg gens 100%, krijgt nu al enkele weken de grootste moeite om een schot tussen de palen te doen belanden. Het vertrou wen zakt weg en enkel een goede verrichting kan dat te ruggeven. Ook na de rust bleef Melse le de betere ploeg maar een ononderbroken offensief werd verstoord door een snel le bezoekende counter van De Brandt, die thuisdoelman Van Gheem meteen kansloos liet: 0-1 na 75'. Melsele, dat nadien nog eens alles op alles zette waar bij Waegemaekers vervangen werd- door Luc Maes kon in de slotminuten dan bijna toch nog een gelijkspel uit de brand slepen toen Mare Bos man krachtig naar het doel van de geklopte De Coninck kopte, maar zijn kopbal via de dwarsligger weer in het veld zag springen. Zo bleef Meldert overeind in deze niet al te hoogstaande partij, waarin Melsele toch minstens een gelijkspel verdiende. (m.s.) KAVD-Aalter zaterdag om 19u30 Ongetwijfeld is de wedstrijd tussen KAV Dendermonde en Eendracht Aalter die zaterdagavond om 19u30 wordt gespeeld de absolute topper in eerste provinciale. Insiders beweren overigens dat het debat om de titel een aangele genheid wordt tussen beide ploegen. Of dat inderdaad ook zo zal zijn zal de toekomst uitwijzen. In de meeste gevallen worden de prijzen pas na-de jaarwisseling gedeeld. KAVD boekte vorige zondag op Temse een flinke verrichting. Het was eigenlijk de eerste keer dat paars blauw tijdens een ganse match zijn vaardigheid liet blijken. De prestatie stak schril af met hetgeen een week voordien te Ertvelde werd gepresenteerd. "De ene wedstrijd is de andere niet, zegt oefenmeester Pfaff. De omstandigheden lagen anders. In Ertvelde kwamen we op een akker terecht terwijl SV Temse toch over een degelijk veld beschikt. Dat verklaart natuurlijk niet alles. Er werd met meer inzet en overtuiging gestart en dat was nodig wilden we een tweede nederlaag uit de weg gaan." De match op Temse liet sporen na. Patrick De Ruyter werd er o.a. zwaar aangetrapt. Hij onderging deze week een geneeskundig onderzoek en daaruit bleek dat hij een beentje brak in de enkel. Het getroffen lichaamsdeel werd verpakt in een plaasterverband. Dat betekent dus dat hij zaterdagavond niet zal aantreden. Ook Albert Kambala ontbreekt. Hij is geschorst. Waarschijnlijk zal Nico Van Bogaert wel speelklaar zijn, hoewel dat deze week nog niet helemaal zeker was. "Het ontbreken van De Ruyter en Kambala betekent ongetwijfeld een verzwakking, meent oefenmeester Pfaff. Toch mag dat geen reden zijn om ons met minder dan twee punten tevreden te stellen. Het wordt trouwens tijd dat KAVD laat blijken dat het in staat is om Aalter te overwinnen. Sinds ik het bewind voer in Dendermonde werd geen enkele keer gewonnen. Ook het jaar ervoor werden er tegen Aalter geen potten gebroken. Ik zag deze ploeg overigens aan het werk en hield er een flinke indruk aan over. Ze heeft een aantal ervaren voetballers en beschikt over een stevige voorlinie. We zullen op onze hoede moeten zijn en mets aan het toeval overlaten, willen we een kans maken op de zege." De Nederlander Mare De Kunder komt voor het eerst in de basis van KAV Dendermonde. Hij speelde vorige zaterdag met de invallers en bood een gunstige repliek. Uiteraard zal hij krediet nodig hebben om zich aan te passen en niemand kan verwachten dat hij al meteen de pannen van het dak zal spelen. De Dendermondse suppor ters mogen hem dan ook niet met een kritisch oog onder de loupe nemen. Dat zou onrechtvaardig zijn ten opzichte van een voetballer die zeker nog tijd nodig heeft om te wennen aan de principes van enerzijds KAV Dendermon de en anderzijds van eerste provinciale. De ploeg: Van Meirvenne, Jacobs, De Schrijver, Coo- jeman, De Koninck, Segers, Van Bogaert De Baere, Van Nieuwenhuyse, Moens, De Kunder (Lebrun, Lau- rcys, Van de Perre of Putseys). (e.g.) De Malssche, die al een strafschop had gemist, kan deze bal v Tijdens de nationale jeugd kampioenschappen judo in Etterbeek is Asahi Kwai twee nationale kampioenen rijker geworden. De Zeelse judo- klub met vijf vertegenwoordi gers afgereisd klom tweemaal op het hoogste schavotje. Bij de kadetten toonde Joachim Jacobs zich in de kategorie -65 kg net als op de provin ciale en regionale kampioen schappen de beste judoka. Joachim won zijn eerste kamp met waza-ari. Vervolgens eli mineerde hij uittredend kam pioen Van der Meerssche na beslissing. In de finale vloerde hij de Waalse kampioen Ber nard Leclerc met ippon. Michel Van Assel regionaal in finale geklopt door klubge- noot Alain Van Avermaet hernieuwde zijn nationale ti tel in de -86 kg. gewichts klasse. De klasrijke Zelzate- naar dwong een finaleplaats af na twee ippon-overwinnin- gen. In de eindstrijd won hij met yuko-voordeel. Vlaams kampioen Alain Van Aver maet moest zich in de -86 kg tevreden stellen met een bronzen medaille. Na verlies op beslissing in rijn eerste kamp tegen de lat -re finalist won Alain vervolgens met ko- ka van De Boel. Een overwin ning goed voor brons. De der de junior Edwin Van de Cau- ter (-71 kg) boekte winst in zijn eerste wedstrijd. Tegen de latere kampioen Bart Ver- meire inkasseerde hij han-so- ko-make verlies. Met de der de plaats als inzet kreeg de Zeienaar een ippon aange smeerd. Tenslotte kon Carl Christiaens bij de beloften in de -57 kg. de verwachtingen niet inlossen. Carl verloor achtereenvolgens met koka en ippon. (AJZ) FC Denderleeuw-SK Aalst 2-1 rcw v.> «SSaHrfM— Robur - Baasrode O-O. Met deze kopstoot van Huylebroeck kwam Robur dichtbii een doelpunt (vh) Sint-Gillis-D. - Overmere 2-0 Op grond van een betere tweede helft behaalde Een dracht Sint-Gillis onbetwist een verdiende overwinning. Centrale figuur was ongetwij feld Guy Debussere. Hij gaf in de middenlinie een flinke verrichting weg en was bij de meeste akties betrokken. De bussere werd eind vorig sei zoen weggehaald bij Sparta Waasmunster. Zijn broer Di- dier kwam vrijwel tegelijker tijd bij SK Grembergen te recht. Aan Debussere heeft Eendracht Sint-Gillis een flin ke aanwinst. "De eerste helft kende nochtans een gelijkopgaand verloop", meent klubleider Georges De Looze. "Er wer den in die periode vrijwel geen kansen geschapen. Geen van de twee keepers heeft echt handelend moeten optre den. In de tweede helft zijn we offensiever van stapel ge lopen. Dat resulteerde binnen de kortste keren in de ope ningstreffer waarvan Luc Maes auteur werd. Dat doel punt was uiteraard een stimu lans. Halvelings had ik een reaktie van de bezoekers ver wacht, maar die kwam er tot mijn grote verwondering niet, ik had zo de indruk dat men zich goedschiks bij de situatie neerlegde. Wij zijn duidelijk de betere ploeg gebleven en dat vertaal de zich op drie minuten van het einde in een tweede doel punt, dat door Wim Alens werd aangetekend. Al bij al meen ik te mogen zeggen dat we een verdiende overwinning in de wacht heb ben gesleept. Net voor inruk ken kwam de bezoekende doelman Jean-Pierre Wouters op een ongelukkige wijze ten val. Hij bleef enige tijd bewu steloos. Een bijgeroepen ge neesheer stelde een hersen schudding vast. Aan de val van de Overmeerse doelman was geen overtreding vooraf- Voor het derby tussen Den derleeuw en Aalst stonden de kanonnen alvast op scherp. Aalst zou waarschijnlijk kie zen voor de defensie en... lonken op counters. Dender leeuw, bekend voor zijn opentrekken van alle regis ters, zou het offensieve deel van de partij opeisen. Zo lagen de kaarten voor de wedstrijd. En Aalst startte inderdaad voorzichtig. Het liet het initiatief bijna kon- stant over aan de thuisploeg, doch voor de rust bracht dit geen zoden aan de dijk. Alles verliep dus naar wens voor de Aalstenaars maar... na de koffie zou het noodlot toe slaan. Wim De Bruyn viel uit met gescheurde gewrichtsbanden en dit bracht de bezoekers even uit evenwicht. Daar pro fiteerde Denderleeuw onmid dellijk van. Lacroix lukte dan ook luttele minuten later de Berghe bediende gevat De openingstreffer. Maar Aalst Petter die de doelman De bleef niet bij de pakken zitten Saedeleer het nakijken gaf. en scoorde even later de ge- Een gevleide overwinning, lijkmaker langs Arijs. Het be- Missenae doelpunt viel dan even voor inrukken. Van Den Op vrijdag 11 november richt Atletiekvereniging Burst- Bambrugge, in samenwerking met VITA, een eerste officië le veldloop 'Ereprijs J. Hen drickx in, voor heren, met volledig programma. Deze gaat door op 't Eiken te Burst, de eerste start is voor zien om 14 h. Inschrijvingen en kleedka mers zijn voorzien ter plaatse en in de gebouwen van de gemeenteschool te Burst, op 300 m. van het terrein 't Eiken. Er zijn prijzen voorzien voor alle deelnemende atleten. In kom bedraagt 100 fr. Voor verdere inlichtingen kan u terecht op tel. nr. 053/ 62.77.86 of 053/62.14.64. JM Hevman. In ieder geval is Eendracht Sint-Gillis de laatste tijd in betere doen. Nu zondag staat de trip naar Haasdonk op de agenda en dat wordt beslist toch geen gemakkelijke on derneming. (e.g.) ve^l'rinJ' GfWesl.eli/ke Vereniging van de klubs uit de Denderstreek hielden een ergadenng in hun Aalsters lokaal. Wally Beckaert is voorzitter en Willy C^crtUe van SK Aalst is sekretans en duivel-doet-al (da) 1' Nationale Beveren - Lokeren 2* Nationale E Aalst-Dicst 3* Nationale SK Roeselare-J Lede Sint-Niklaas-Menen Bergen-VW Hamme E. Zele-Ninovc 1' Provinciale 0"3 Waarschoot-SK Lebbcke Denderleeuw-SK Aalst Melsele-E. Meldcrt 3_j Temse-KAVD 2* Provinciale 5-1 Kruibcke-Kemzeke 3-1 Robur-Baasrodc 3-1 FC Zelzate-Kallo 3-2 Wieze-SLV Zelzate 3' Provinciale D W. Moorsel-Bambrugge r' Burst-Gijzegem Schellebcllc-Nicuwerkerken Serskamp-Hofstade Erembodcgcm-Aaigem TK Mcldert-Herzele j.q Heldergcm-Erpc Q.0 Kerksken-Doggcn 0-1 3* Provinciale E 0-2 Sombcke-Lokerse Stekene-Bazcl 1-3 Haasdonk-Klinge 2-1 Excelsior-Buggcnhout 2-0 Vrasene-Grembergen 1-1 St.-Gillis-W. - St.-Pauwels 1-3 St.-Gillis-D. - SK Overmere 0-1 Gerda-Klein Laar 4-0 4' Provinciale D Vlierzele-Edixvelde 2-3 Westrem-Oordegem 2-2 Kwatrecht-Mcre 0-0 Erondegem-Woubrcchtegem 0-1 I]? 4' Provinciale G Berlare-Oudegem ni B- Lebbeke-S Moorsel J Wichelen-Welle Schoonaarde-Terjodcn Lutterzele-Appels 1-4 Baardegem-Ópdorp 1-0 FC Aalst-Herdersem 2-J Opstal-Boonwijk 4-j 4* Provinciale H Daknam-Straatje 1-3 2-0 VK Hamme-Waasmunster 2-2 0-0 Sinaui-Kieldrecht 2-0 2-1 White Bovs-Hcikant 0-0 1-0 Ticlrode-Hoogcinde 4-2 0-2 Mocrbeke-Rupclmonde 1-2 0-3 Meerdonk-SK Lokeren 4-0 1-4 Verrebroek-Eksaarde 1-3

De Voorpost | 1988 | | pagina 19