Zevende gelijkspel voor RS Haasdonk Mil Pover vertoon 20 - 28.10.1988 - De Voorpost 3' Provinciale In derde provinciale heeft leider Bazel zich goed hersteld na de nederlaag tegen Sombeke. Tegen Stekene Sportief waarvan net hetzelfde kan gezegd worden, hebben de geel-blauwen een gelijkspel behaald na een hoogstaande wedstrijd zodat hun koppositie nauwelijks in het gedrang kwam. Temeer omdat Sombeke zelf thuis een eerste gevolg kreeg te verwerken van het Hoogenboom-effekt en het onderspit moest delven. Klein Laar Vrasene wordt nu de dichtste belager van de leiders want na een forfaitzege by Gerda komt Vrasene nu samen met Klinge op de tweede plaats postvatten. De grensploeg moest het met heel wat minder stellen dan vorige week. Van Vlierberghe en Co zaten goed in de greep van de lokale Haasdonk-defensie en dat Red Star een stevig geheel mag genoemd worden bewyst toch weer dit gelyke spel, het zevende in de rij. Sint-Gillis-Dendermonde lykt ook over het moeilykste heen en klopte thuis SK Overmere terwijl Grembergen het niet onaardig doet en net als Sint- Gillis-Dendermonde geruisloos mee naar de top schuift na nieuwe winst by Herleving Vrasene. Meer onderdaan won Sint-Pauwels het derbytreffen tegen Sint-Gillis-Waas en zien we hoe Excelsior steeds verder wegzakt wegens gebrek aan offensieve kracht. Nu had Sparta Buggenhout genoeg aan één doeltje om ook beide punten mee te Sint-Gillis-W. 0 H. St.-Pauwels 1 Sint-Gillis-Waas, dat de laatste weken toch sterk op dreef leek, heeft tegen gebuur Sint-Pauwels dan toch verras send verloren. In een even wichtige partij die geenszins lekruid was met een derby- sfeertje hadden de bezoekers genoeg aan één offensieve ak- tie van Dirk De Beule in de 55e min. om meteen de volle buit een straat verder mee te nemen. In de eerste helft bleef dit duel met schaarse doelkansen zeker onder maats. Beide doelmannen Vijt en Van Poecke kregen dan ook weinig op te lossen. Het begin van de tweede helft liet eerst een kentering doorschemeren toen Corry De Loore bezoekend doel man Karei Van Poecke tot een knappe save noopte en toen het doelpunt van De Beule viel. Maar na dit op windend offensief bleef alles weer zoals voorheen en kon den de pogingen van Yvan Bosman en De Baere niet écht als kansen beschouwd worden in deze matige partij waarin een gelijkspel een juis tere weergave zou geweest zijn van het spelbeeld. FC Gerda K.L. Vrasene Niets in de beginfase het vermoeden dat de thuisploeg op zo'n afstraffing zou getrak teerd worden. Drie mooie kansen langs Gerda-zijde ble ven zelfs onbenut om aan spraak te maken op een vroe ge voorsprong. Zowel Hen drik Staelens als Jaak Heyr- man misten om beurten deze gelegenheid ook al omdat Vriesackers mooi tussenbeide kwam in het Vrasense doel. Nadien herstelde zich het evenwicht in de partij en kwam Klein Laar ook een woordje meepraten. Klein Laar, dat het zelfs niet bij woorden het en prompt over ging tot daden kon dan zelfs in één minuut tijd er in slagen waar anderen bijna heel de kompetitie naar gestreefd hebben: 2 doelpunten maken tegen Gerda. In de 35e mi nuut wist Gerrit Stremersch een inzenden vanop rechts voorbij Franky De Pelsmae- cker te deviëren en één mi nuut later was De Felsmae- cker alweer geklopt toen Boon bij een geharrewar via de rug van thuisspeler Van Spittael raak kon treffen, 0-2 na 36'. Na de rust moest de thuis ploeg dan ook iets aan deze onverwachte wending gaan doen. Trainer Chris Van Puy- velde startte dan met drie spitsen, Staelens, Van Spit tael en Heyrman om toch zo vlug mogelijk de aansluitings treffer te kunnen bewerkstel ligen. Maar aan de plannen van de thuistrainer kwam al vlug een einde toen Peter Van Marcke J.P. Boon foutief stuitte in de grote rechthoek en de bal op de stip kwam te liggen, plaats waarvan Zaman geen enkele moeite had om De Pelsmaecker een derde maal te kunnen verslaan: 0-3, 53'. De wedstrijd was natuur lijk gespeeld en terwijl de thuisploeg nog wat probeerde langs de flanken leverden en kele counters van Klein Laar nog de forfaitcijfers op in de ze wedstrijd. Stremersch en J.P. Boone legden zo in de 86' en 89' de eindcijfers vast in deze wedstrijd waarbij de eindbalans wel iets te fel over helde naar de bezoekende kant ondanks de verdiende zege. Excelsior 0 Sparta Buggenhout 1 Bij Excelsior werd een zo veelste refrein aan het reper toire gevoegd: eens een doel punt tegen wordt het heel moeilijk om van enige pun- tenwinst zich meester te ma ken. Ook nu weer tegen Bug genhout kon de gewijzigde thuisploeg een doelpunt ach- Gerda - Klein Laar 0-3. De Gerda-jongens liepen wel veel achter de bal maar het bleek tevergeefs (Iv) Sint-Gillis-W. - Herl. St.-Pauwels 0-1. In dit sportieve derby trachtte de thuisploeg goed uit te verdedigen (Iv) Sint-Gillis-W. - Herl. St.-Pauwels 0-1. De Sint-Gilüsse doelman kan gepast tussenkomen (lv) VOETBAL terstand niet ongedaan ma ken. In doel werd Peter Maes vervangen door de 17-jarige Kris De Cleene die het verder uitstekend deed. Dat kan trouwens ook gezegd worden van Gunther Smolenaers die John Gabriëls verving terwijl de kleine Malik ook naar de kant werd gehaald en vervan gen werd door Filip Mette- penningen die het op zijn beurt mocht waarmaken in de spits. De eerste 20 minuten van de wedstrijd was het wer kelijk een goede thuisploeg die langs Mettepenningen voor gevaar wist te zorgen. Maar op voorbereidend werk van Glenn Goossens en Alain Audenaert wist ook Filip niet te scoren nadat de bezoeken de keeper hem steeds te vlug af was. Na dit eerste thuisof- fensief begon Excelsior slech ter te kombineren wat de be zoekers toeliet zich in de de batten te mengen. En een eerste maal dat dit gebeurde was het ook meteen raak. Een verre vooorzet werd door Diego de Saegher wat ver keerd beoordeeld waardoor bezoeker De Sutter eerst bij de bal kon en mooi de debute rende doelman versloeg met een perfekte lob. 0-1 na 32 minuten en meteen was het duidelijk dat Excelsior nog moeilijk iets zou kunnen oog sten in deze partij. Want wie weet hoe moeilijk de Sint- Niklase ploeg tot scoren komt zal dit zeker kunnen beamen. Toch vocht een moedig Ex celsior in de tweede helft te rug tegen Sparta Buggenhout dat op de eigen helft werd terug gedrongen. Enkel een Bert De Mey kon sporadisch eens ontsnappen maar ook voorlopig zonder gevaar. Het gevaar speelde zich meer maals af voor de Buggenhout- se kooi maar de onmondig heid van de thuisploeg kwam meermaals tot uiting. De ver moeide Filip Mettepenningen werd nog vervangen door Ste fan Audenaert terwijl eerst Martin Van Daele en daarna ook Gunther Smolenaers en Van Den Branden naar voor werden gestuurd door trainer Van Haver maar verder dan een poging van Martin Van Daele die voorlangs ging ge raakte groen en zwart niet. Dit terwijl Kris De Cleene in het thuisdoel nog enkele ge vaarlijke nummertjes van Bert De Mey moest onscha delijk maken toen deze zo goed als vrij spel had gekre gen van de thuisploeg. Alles bleef echter bij het oude zo dat Excelsior nu ook van Bug genhout verloor met miniem verschil. Verschil dat nooit kan worden weggewerkt wat blijkt uit de slechts drie ge scoorde doelpunten in deze kompetitie waarvan verdedi ger Van Daele dan nog de akteur is. W.S. Sombeke 2 Lokerse SV 3 In Sombeke wreef men zich de ogen uit bij het zien van deze Lokerse ploeg. Dat S.V. zo ver was weggezakt in de rangschikking kon men, en nu nog niet, begrijpen. De ma nier waarop het Sombeekse middenveld werd overklast door het duo Wim Waege- mans-Dirk Catrysse grenst aan het ongelooflijke. Voeg hierbij dan nog de onvermoei bare werklust bij van een Cos ta Vervaet en een sekure Bob Hoogenboom in het Lokerse doel en men heeft meteen alle ingrediënten die deze Lokerse zege waarmaakten. Het be gon nochtans goed voor de jeugdige thuisploeg die even voor het halfuur op voor sprong wist te komen toen een slecht ontzetten in de Lo kerse defensie in de voeten kwam van Johan Baert die als een volleerd eersteklasser Bouke Hoogenboom geen schijn van kans liet. 1-0. Lo kerse, dat in tegenstelling met andere wedstrijden, nu niet in paniek sloeg en mooi de aan wijzingen van Hoogenboom volgde, kon dan bijzonder gunstig op slag van rusten aan de gelijkmaker komen toen Franky Polfliet een vrije trap haarfijn over de muur schil derde voorbij thuisdoelman Aendenhof: 1-1, 43'. Terwijl de wedstrijd een ware middenveldslag werd waarin Lokerse zich heer en meester toonde, kon de thuis ploeg wel enkele kansjes ver sieren maar wellicht de schrik voor Hoogenboom deed de jonge thuisspitsen te over haast besluiten. Costa Ver vaet van zijn kant wendde al zijn ervaring aan toen hij in de 65' vrij en ongedekt de thuisdoelman mocht verslaan. Lokerse, dat nu werkelijk niet meer te stuiten was en bij wie Vervaet en Waegeman meer dan bergen werk verzet ten, kwam dan met nog een tiental minuten te spelen op een riante uitgangspositie toen Costa Vervaet mooi zijn belager had uitgespeeld en via de staak én de handen van Aendenhof nummer drie voor Lokerse wist te netten. De bezoekende winst was meteen ook binnen, ook al kon een tegenaanval van Ru dy Seghers in de slotminuut suksesvol worden afgerond door de snelle thuisspits die hierdoor de einduitslag op 2-3 bracht. Oververdiende zege van Lokerse evenwel dat vooral in het middenveld deze slag heeft gewonnen. Bij de thuisploeg roept men verzach tende omstandigheden in om dat Danny Vergauwen out is in datzelfde middenveld voor de rest van het seizoen, we gens een afgerukte achilles pees. R.S. Haasdonk 0 SK De Klinge 0 Zoals de uitslag al laat ver moeden hebben beide doel mannen, De Roos en Ferket, die als de beste in deze reeks beschouwd worden, een groot aandeel gehad in dit scoreloos gelijkspel. Haasdonk, dat het seizoen met miserie begonnen is, dreigt maar niet uit het sukkelstraatje te geraken. Desondanks heeft de ploeg van voorzitter Waterschoot zich toch altijd goed uit de slag weten te trekken. Meer zelfs, Haasdonk is de enige ploeg in deze kompetitie die nog niet verloor. Liefst zeven gelijke spelen staan dan ook achter de naam van de Ster jongens. Mocht Red Star dus eventueel kunnen aansluiten met enkele overwinningen, dan zou rood-geel zich direkt in de kop van het gebeuren in derde provinciale situeren. Terwijl nog steeds gewacht wordt op Van Leuvenhaege kwamen Mare Geerts en Ste ven De Jonghe in de spits van het thuisgebeuren. Dit terwijl Karei De Beule de gevaarlij ke Van Vlierberghe uit de wedstrijd moest houden ter wijl De Smet dezelfde op dracht kreeg met Van Him- ste. Erik Van der Jeugt die bij Haasdonk er opnieuw bij is na zijn zona-aanval speelde dan ook nog maar op halve kracht. Veel kansen in deze wedstrijd waren er evenwel niet en alles situeert zich een beetje in dc tweede helft toen eerst Steven De Jonghe voor Haasdonk tot tweemaal toe Ferket op zijn weg vond ter wijl thuisdoelman De Roos bijzonder alert moest zijn op een bezoekende poging van Lieven De Boey. Alles bleef echter zoals het begonnen was en daar waren beide teams achteraf ook best tevreden mee. Stekene Sportief 2 E. Bazel 2 Bij Sportief Stekene kwam het er in eerste instantie op aan om zich zo snel mogelijk te weten herpakken na de grote pandoering die hun vo rige speeldag in Klinge te beurt viel. Maar alles liet ver moeden dat het van kwaad naar erger ging bij de geel- witten uit de Stadionstraat want na amper 20 minuten tijd stonden de Bazelse lei ders met een voorgift van 2 doelpunten op rozen. Voor Stekene, dat zich voor deze wedstrijd sterk eigen had ge maakt dat het door een zege tot op 4 punten van de leiders zou kunnen terugkomen een zware klap, temeer omdat de Stekense elf geen vuist kon den maken en zich als makke schapen lieten afslachten. Trainer D'Hanis nam dan ook zijn verantwoordelijkheid en na de rust liet hij Pascal Merckx in de kleedkamers. Voorgoed, zoals Pascal ach- Gerda - Klein Laar 0-3. Een sterk akterend Vrasene kwam vlot tot scoren (lv) Gerda - Klein Laar 0-3. Al probeerde Gerda wel, er lukte vrijwel niets (lv) teraf meedeelde aan wie het wou horen want aan voorzit ter Thuysbaert verklaarde Merckx dat hij zijn schoenen voor Stekene Sportief niet meer zou binden. De voorzit ter replikeerde dat in dit geval maatregelen genomen zouden worden. Al met al toch een goede beslissing van Dré Dhanis want Stekene toonde zich een stuk strijdlustiger in de herneming en zo kon het gebeuren dat Bazel na een uur spel volledig door de knieën ging terwijl Sportief nog een meer dan verdiend gelijkspel kon weten te behalen. Bazel vertrok dus zoals ge zegd heel sterk aan dit duel. Na 20 minuten opende de kleine maar vaardige Jan De Smet na samenspel met Kris Lyssens de score en nog geen paar minuten later wist bezoe ker Buytaert de thuisdefensie op te rollen en mooi de voor sprong te verdubbelen, dit terwijl tussendoorthuisdoel- man Van de Wiele bezoeker Lyssens nog van een derde doelpunt had moeten houden. Stekene, dat nu volledig de pedalen kwijt was, moest de bezoekende pletwals volledig over zich heen laten gaan en enkel een gevaarlijk schot van Rudy De Jongh dat strandde op de vuisten van Troch was het enige wapenfeit van de bleke thuisploeg in de eerste helft die werd afgesloten door bezoekende aanvallen van Francois De Keersmaecker en Pat. Janssens die opnieuw de voorkeur had gekregen op Pa trick Impens. Na de rust bleven dan de licht gekwetste Vercauteren en belhamel Merckx in de kleedkamer voor de thuis ploeg en maakten Mario De Vos (zéér goed) en Verdonck hun opwachting. Meteen werd duidelijk dat er een an dere thuisploeg op het veld te zien was. Het was nu net of de ploegen hadden van shirt ge wisseld binnen het koffie- kwartiertje... Achteraan bij Bazel kreeg laatste man De Dijcker het meer dan warm en ook doel man Troch's vuisten gloeiden toen zowel Gekhiere als Ver donck hun kans waagden. Ook Ronny De Smedt die tegen zijn oud-ploegmakkers uitkwam deed zijn duit in het zakje, maar de leiders die nu echte lijders waren konden alsnog het hoofd boven water houden. Na 65 minuten dan evenwel was er een atoomschot van Patrick Merckx dat in de bo venhoek verdween van het Bazelse doel waartegen Troch helemaal geen verhaal had, 1- 2. De leiders replikeerden kort daarna nog wel langs Janssens en De Smet maar het was evenwel Frank Mercix die zijn broer nadeed en ook van- op zo'n 25 meter keihard in het dak van het doel kon trappen, 2-2 na 82'. Bazel, dat het nu echt moeilijk kreeg ontsnapte dan in de slotminu ten tot driemaal toe nog aan de nederlaag toen achtereen volgens Ronny De Smedt, Freddy Kerxnots en Ver donck hun schot voorlangs za gen gaan. Zo bleef uiteinde lijk de gelijke stand op het bord en aangezien de beide teams op elk één helft aan spraak mogen maken is dit wellicht een juiste weergave van het spelbeeld. Bij Spor tief Stekene hoopt men uit eindelijk gelanceerd te zijn en dat kan nu zondag bewezen worden tegen White Star Sombeke. Herl. Vrasene 1 SK Grembergen 2 SK Grembergen kreeg de overwinning cadeau van de thuisploeg die zonder al te veel inzet tussen de lijnen kwam gedurende deze wed strijd. Zonder al te fel te moe ten aandringen kon de Den- dermondse klub zo beide pun ten meepikken in het Waas land. Grembergen, dat aanval lend ook al niet te veel inspi ratie had, werd dan maar ge holpen door thuisspeler Nijs die slecht terugspeelde op doelman Verté die op zijn beurt de bal slecht beoordeel de waarna Bart Nobels van Grembergen als het ware de openingsgoal op een presen teerblaadje kreeg, 0-1 na 43 minuten. Na de rust toch een wat agressiever Vrasene na een bolwassing van trainer Van Puymbroeck en dit resulteer de dan in een gelijkmakend doelpunt van Mare Vercaute ren die zijn voorzet-schot voorbij de bezoekende doel man zag dwarrelen. Een be zoekende keeper die zich hierbij kwetste en diende ver vangen te worden door de reservedoelman. Deze laatste bleek echter vrij vlug uit het goede hout gesneden te zijn want gevaarlijke schoten van Verley, De Jonghe en De Clercq werden onschadelijk gemaakt. In de slotminuten dan nog sensatie toen Grem bergen plots met de volle buit kon vertrekken na een goede counter van Bart Verhoeven terwijl thuisspeler Van der Jeugt nog van het terrein werd verwezen met een rode kaart. Voor Vrasene nu een 1 op 4 en het zal nu zondag voor ae grote schok tegen Klein Laar uit een ander vaatje moeten tappen, wil het pun- tenwinst laten noteren. Marc Stevelinck 2' Provinciale Kruibeke-Kl. Kemzeke 1-0 Op het zware veld van Jong Vlaanderen hebben de beide Wase formaties er nauwelijks nog iets van terecht gebracht. Door te stellen dat Kruibeke won met 1-0 tegen Kemzeke is zowat alles gezegd over de ze rommelige wedstrijd waar in beide teams akteerden op degradatieniveau. In de eer ste helft amper één doelkans van thuisspeler Temmerman maar voor het overige viel er niets te noteren. Veel mid denveldspel met sporadisch eens een Kemzeke-aanval die dan weer door de thuisachter- hoede onder leiding van Ben ny Goossens goed werd opge vangen. De verdediging is het enige dat bij Kruibeke renda bel is want verder is het in alle lijnen nog vrij chaotisch. Dat kwam trouwens tot uiting be gin tweede helft toen spits Cockheyt plots in het midden verscheen en de bal naar zijn eigen doelman Verstraeten toespeelde. Dit maneuver werd door Coppens goed doorzien maar ook de Kem- zeekse spits bleek onmondig te zijn voor wat de afwerking betrof. Met nog een kwartier te gaan viel dan toch vrij on verwacht een doelpunt in de ze wedstrijd. Vereycken was door de mazen van het net geglipt en enkel Marin van de bezoekers kon Vereycken noe foutief stuiten door het wel bekende "truitje trek". Dit leverde Martin prompt een gele kaart op en de thuisploeg een vrije trap. Stitsels, die samen met Cockheyt wat uit vorm lijkt, zette zich toch moedig achter de bal en welke kapriolen het leder nadien maakte om voorbij Smet in het Kemzeekse doel te gera ken zal wel altijd een raadsel blijven. Feit was dat Jong Vlaanderen deze dans leidde met 1-0. Bij Kemzeke was de veer nu gebroken. Het omgekeer de zou ook zo geweest zjin, en enkel een poging van Van Goethem moest door een alerte Goossens nog van de doellijn gehaald worden in deze sportieve derby die ei genlijk geen winnaar had mo gen kennen. Nu zondag speelt Kruibeke weer thuis tegen Melle en dan volgende dins dag 1 november wordt de heenwedstrijd gespeeld in het kader van de Beker van het Waasland tegen White Boys Sint-Niklaas. Hopelijk bete kent dit toemaatje voor Krui beke de heropstanding want zoals de ploeg nu draait kan ze moeilijk hoog van de toren blazen. (m.s. Wielrennen. Tom Steels uit Nieuwkerken-Waas behaal de in het voorbije seizoen V> maar eventjes 24 zegepralen (lv)

De Voorpost | 1988 | | pagina 20