i Ajax Lebbeke alleen leider Steeds hetzelfde scenario Attila Temse plots co-leider! Robuco tevreden Een hele opluchting Beker van België Handbalkalender Beker van Oost-Vlaanderen GZK Darts 1988 - 89 26 - 28.10.1988 - De Voorpost HANDBAL 2e nationale li le nationale Beyne-Avanti Buggenhout: 24-19 Net als tegen die andere via 3-3 na 10' 6-6 werd na «toppers» Sasja en Has- een kwartier en even later selt, lag Avanti eigenlijk zorgde Orlowski er voor nooit onder bij Beyne dat Avanti zelfs ging lei maar ook nu moesten de den met 6-7. Nikolic en Buggenhoutenaars afha- Cuck, onder hun beiden ken naar het wedstrijdein- goed voor 20 van de 24 de toe. De reden voor dat Beyne treffers konden j steeds terugkerend scena- echter reageren en aan de I rio ligt voor de hand. Trai- rust leidden de onversla- ner Nooteboom moet nog gen Walen met 12-10. Ook altijd een gebrek aan trai- in het eerste gedeelte van ningsarbeid aanwezig- de tweede helft bleef het heid) konstateren zodat gelijkopgaand. Jaichi Hengelen. Het bestuur en de kampioenen van "De Stormvissers" uit Grembergen (foto p. njet alleen de fysiek het maakte er onmiddellijk hermans) begeeft maar ook de auto- 12-11 van en na 40' ston- matismen niet aanwezig den de ploegen nog gelijk zijn. Kan men dat verdoe- (16-16). Maar dan werd zelen tijdens driekwart het moeilijk voor Avanti. van de wedstrijd, door in- Tot de 51e minuut kon dividuele mogelijkheden, Buggenhout nog enigszins naderhand kan het niet an- gelijke tred houden (19- ders of een gelijkwaardige 17) maar dan viel de ploeg ploeg trekt aan het langste totaal uit elkaar zodat eind als de afrekening ge- Beyne via 22-17 nog naar maakt wordt. Ook in Bey- een ruime 24-19 zege stuw- ne was dit het geval want de. Ondertussen is Avanti Avanti leek lange tijd in teruggezakt naar de on- staat het laken naar zich derste helft van de rang- toe te trekken. Hamza, va- schikking wat de deelname der geworden, ontbrek aan de top-play-offs pro- wel op het appel, maar blematisch maakt. Maar zelfs zonder hun bikkel- dat veronderstelden wij harde verdediger hield al... Avanti goed stand. Een Avanti Buggenhout: uitstekend keepersduo Moens, Vinck, Marblie 3, Moens-Vinck zat hier wel Orlowski 8, Jaichi 3, Van voor veel tussen maar ie- Mol 3, Maes 2, De Brou- dereen draaide in die pe- wer, Vlassenroot, Megos. riode goed mee zodat het EVA Ajax Lebbeke-FOC Flémalle: 25-18 Na het onverwacht verlies van meteen ging Ajax ook de man co-leider Montegnée is Ajax tegen man situatie beter be- Lebbeke alleen aan de leiding nutten waardoor vooral een gekomen in 2e nationale A. zich regelmatig vrij lopende Na zes wedstrijden blijft Leb- Luypaert voor de definitieve beke de enige ploeg die nog kloof zorgde. Ook B. Van niet verloor en met 11 punten Ransbeeck bleek naar zijn uit die zes wedstrijden is Ajax beste vormkurve te gaan toe- zeker niet uit zijn favorieten- groeien en voor de talrijke rol gevallen. Gemakkelijk is aanwezige Ajaxsupporters het echter niet geweest want eindigde de wedstrijd nog met ook tegen een fris spelend een orgelpunt toen de bezoe- Flémalle kregen de Lebbeke- kers ter plaatse werden gela- naars het lange tijd moeilijk, ten. Vooral de laatste 10' van De 25-18 einduitslag is eigen- Ajax zorgden voor heel wat lijk een beetje gevleid voor de animo in de zaal. Ajax startte thuisploeg want na 43' wees veelbelovend. Reeds in de het scorebord nog 14-14 aan eerste minuten leidde Ajax en 10' voor het einde telde met 3-0 met treffers van De Ajax amper twee doelpunten Man en Verlinden. Niettemin voorsprong. Ajax ondervond had De Bruyn toen al een 7-m in die bange periode heel wat worp en open doelkans moe moeilijkheden met het snel en ten stoppen en daarna werd op interceptie spelende Flé- het duidelijker. Een beweeg- malle. Het was opvallend dat lijk Flémalle onderschepte de Ajaxieden regelmatig op tweemaal en het werd 3-2 en balverlies werden betrapt en na 17' waren de vurige maar de logische tegenzet tegen de fair spelende Walen gelijk ge ver uitstappende verdediging komen (6-6). Ajax liet zich niet toepasten. Naar het wed- door de ver uitstappende Flé- strijdeinde toe bleek de «lich- malleverdediging steeds maar te cavalerie» van de bezoe- verder van het doel wegdrin- kers dan toch leeggespeeld en gen, ook De Proft slaagde er niet in diepgang in het Leb- beekse spelpatroon te krijgen en het werd 7-8 na 23'. Echt tekenend was het feit Ajax met zes tegen vier zich nog maar eens de bal liet afsnoepen en de 9-10 rust stand was dan ook niet onlo gisch. Het werd zelfs 10-12 nr 36' en het duurde nog tot dt 43' minuut (14-14) vooraleer Ajax echt ging gebruik maken van de enorme openingen in de Waalse defensie. Ook het feit dat Flémalle duidelijk over zijn beste krachten heen was speelde in de kaart van de thuisploeg maar Ajax ging taktisch nu eindelijk beter spelen. Het werd 18-16 na 41 en Luypaert, regelmatig goed aangespeeld, zorgde voor 22- 18 5' voor het einde. Een goed geïnspireerde Van Rans beeck zorgde nog voor 25-18 wat meteen voor Ajax de lei dersplaats opleverde. Voor Ajax scoorden: De Proft 2, Luypaert 6, Van Ransbeeck 6, De Ridder 3, De Man 5. Verlinden 2, Cristiaens 1. Provinciaal Hengelen. De voltallige klub van "De Stormvissers" uit Grembergen was bijeengekomen j- om haar kampioenen te vieren. Zij gaan vrijwel iedere week het zeegat uit (foto aiueiing Na de nederlaag van Temse tijdens de eerste kompetitie dag tegen Merchtem zag het er even naar uit dat de strijd om de titel een onderonsje ging worden tussen Eeklo en Merchtem. Daar is nu plots verandering in gekomen door het onverwacht verlies van de Vlaams-Brabanders tegen Gent. Meteen komen er drie ploegen aan de leiding nl. Rangschikking Gent, Temse en Merchtem 1. Gent zodat de strijd opnieuw open- 2. Temse getrokken wordt. Het feit van 3. Merchtem het ongelijk aantal wedstrij- 4. Berlare den maakt de rangschikking 5. Eeklo op dit ogenblik nogal ondui- 6. Woluwe delijk maar als men rekening 7. Evergem houdt met het «verloren» puntentotaal leiden Eeklo en Gent. Rubocu Buggenhout-Meise 23-14 Het was een opgeluchte trai- speelde Robuco verrassend ner-Trienpont die wij zondag- sterk en na 12' leidde Buggen- middag aan de telefoon kre- hout reeds met 6-2. Meise kon gen. Na de slechte er varingen daarna iets meer in de wed- van de laatste weken met als strijd komen maar met een dieptepunt het verlies in 11-5 ruststand had Robuco al- Groot-Bijgaarden, sprak le mogelijke twijfels wegge- Trienpont nu lovend over de werkt. Ook in de tweede helft prestatie van zijn ploeg, bleef Robuco regelmatig sco- «Meise is nu niet direkt een ren. De Vuyst viel wel uit met echte waardemeter, maar de een vingerontwrichting maar, ploeg draaide voortreffelijk de verdediging, met een secu- en gedurende de eerste 25' re St. Mannaert in het doel, werd er zelfs uitstekend hand- bleef zijn wedstrijdconcentra- bal geproduceerd. Ik had ge- tie houden. Het werd 19-8 na sleuteld aan mijn basisopstel- 47' en alle spelers brachten ling met de gebroeders Man- hun doelpunt aan. Meteen naert en Thijs in de tweede blijft Robuco samen met Des- lijn. Hertsens en Asaert selgem en Zandvliet aan de speelden op de vleugels en leiding en in Buggenhout is Troch op de pivotplaats. Deze men duidelijk van plan de opstelling speelde de pannen favorietenrol tot de laatste van het dak en de trainingsar- speeldag waar te maken. Ro- Boogschieten. In Uitbergen werd de titel "koning der koningen van Groot-Berlare" beid bracht duidelijk resul- buco Buggenhout: Mannaert, betwist. Het was de lokaalhouder van het Vennehof, Jozef Peleman, die de kroon mocht taat. Enkel aan de verdedi- Janssens, Troch 3, Asaert 8, opeisen (jj) ging dient er nog wat veran- Hertsens 3, F. Mannaert 3, D. derd, maar wees gerust ook Mannaert 1, De Vuyst 1, Ver dat komt in orde» aldus de beien 1, St. De Swaef 1, P. De Robuco-trainer. Swaef 1, Thijs 1. Gestart met een jonge ploeg EVA Ook Beloften blijven onverslagen Ajax Lebbeke-Flémalle: 15-12 bord 5-4 aan en via 11-8 en 12- Van Rossem, M. Vlassennxx De Ajaxbeloften blijven ook 10 werd het 15-12. Twaalf 3, Bosman, De Busschere. na «Flémalle» met het tegentreffers is duidelijk ab- Verheyden 5, Cleymans 2. D? maximum aan punten na zes normaal voor de Ajaxieden Bruyn 1, Maesschalck 1, Ver wedstrijden. Niettemin on- die in de vorige vijf wedstrij- cammen 1, De Decker, dervonden zij zaterdag ook den gemiddeld minder dan 7 Moens 2. heel wat tegenstand van een doelpunten moesten incas- EVA beweeglijk spelend Flémalle seren. Aan de rust wees het score- Ajax Lebbeke: Van Bosbeke, Overmeerse Biljartclub uit café De Kroon vierde haar jaarkampioenen (jj) Zondag: HK Lokeren-Robuco Buggenhout Het komende weekeinde wordt gespendeerd aan de l/32e finales van de Beker van België. Voor onze streekklubs lijken er geen onoverkomelijke hinderpalen uit de lottrek- king te zijn gekomen. Zeker niet voor Avanti dat in eigen zaal hat bescheiden Ieperse mag bekampen en ook HK Waasmunster zal het wel waarmaken in Tessenderlo. Wel vinden wij het jammer dat Lokeren en Robuco Buggen hout het nu al tegen elkaar moeten opnemen want één klub moet er onverbiddelijk uit. Wie dat zal worden wordt zondagavond om 20 uur uitgemaakt in de Lokerse sporthal en wij hebben het gevoel dat de ambitieuze Waasianders zich beslist niet willen laten verrassen. Bij de dames komt EV Aalst uit tegen het pas gepromoveerde Daza en Simal en Co mogen hier zeker geen misstap begaan. Nopri Lebbeke komt maar in het stuk voor op 17-18 december, weekeinde waarin de 1/16 finales worden gespeeld. EVA Schuifbak. De Halfwegvrienden uit Erpe (da) Beker van België Heren Zat. 29.10 te 20.30 u.: Avanti Buggenhout - Ieperse (+5) Tessenderlo (+5) - H.K. Waasmunster Zond. 30.10 te 20 uur: Lokeren - Robuco Buggenhout (+3) Dames Zond. 30.10 te 15.15 u. E.V. Aalst - Daza Jeugdhandbal Miniemen Zat. 29.10 te 13 uur: D.B. Zwijnaarde - H.K. Waas munster Zond. 30.10 te 14 uur: Lokeren - Kortrijk Zat. 29.10 te 13.30 u.: Ajax Lebbeke - Grembergen Zat. 29.10 te 14 uur: Avanti Lebbeke - Eeklo Kadetten Zat. 29.10 te 14 uur: D.B. Zwijnaarde - H.K. Waas munster Zond. 30.10 te 15 uur: Lokeren - Kortrijk Zat. 29.10 te 14.30 uur: Ajax Lebbeke - Gent EVA EV Aalst-Huy: 23-21 Na de duurbevochten zege te gen Huy slaakte men bij Een dracht een zucht van opluch ting. Terecht menen wij want de ploeg was de laatste weken wel bijzonder zwaar op de proef gesteld. Gehandicapt door de onbeschikbaarheid van enkele basispionnen had Aalst de ene nederlaag na de andere moeten incasseren en ook zaterdag kon Eendracht geen beroep doen op Danny Bayens, Mare Bayens en De Ketelbutter. Meteen wachtte de ploeg van trainer-coach Wellekens opnieuw een bij zonder zware opdracht maar gesterkt door de goede pres tatie van een week vroeger tegen Montegnée was Aalst bijzonder gemotiveerd. Huy, snel en ook schietkrachtig uit de tweede lijn werd goed op gevangen door een taktisch voortreffelijk spelende thuis ploeg. Aalst vermeed in elk geval balverlies door een rus tige opbouw en de Roemeen van Huy werd door Welle kens met een mandekking be dacht. In aanval lukte Van der Borght een opgemerkte prestatie met enkele verras sende treffers uit de tweede lijn en die blijkbaar onver- slijtbare J. Steemans scoorde ook driemaal. De eerste helft verliep totaal gelijkopgaand maar Eendracht raakte nooit op achterstand. Na een kwar tier stonden de ploegen nog gelijk (7-7) en ook 5' voor de rust was er geen afscheiding (10-10), Van Malderen en Van der Borght zorgden toen nog voor een 12-10 ruststand die perspectieven opende voor een vlot spelend Een dracht. In het begin van de tweede helft leek Aalst dan in staat de kloof te zullen slagen (16-13 na 37') maar een strijd lustig Huy wou niet begeven. Via 19-17 na 49' werd het nog een spannend wedstrijdeindc. Met nog één minuut te spelen telde Aalst nog amper één doelpunt voorsprong (22-21) en de bezoekers hadden bal bezit. Huy werd er echter op betrapt op een aanvallende fout en het was Van Huffel die in de laatste seconden alle twijfels wegnam. EV Aalst: Mertens. Van Pottelberghe, Van Malderen 2, W. Bomon 4, Van Nuffel 4, R. Bayens, R Arijs 1, Steemans 3, Van der Borght 9, R. Van Herre- weghe, K. Bomon. Reserven: EV Aalst-Huy 14-21 Aalst had in de eerste helft weinig verhaal tegen het snel le Huy dat elk balverlies af strafte en met snelle tegen aanvallen tot 6-14 uitliep aan de rust. In de tweede helft kwam Eendracht dan beter ii de wedstrijd maar toen was dt winnaar gekend. EV Aalst: E. Van Malderen, Van Pot telberghe, T. Wellekens, F. Van Eyghem, Bosman 1, J.P. De Jaegher 4, F. Van Herre- weghe 4, E. Van Goethem 4, De Gendt. Steenhout, Dt Doncker. Van Nieuwenborgk 1. EVA De interesse voor deelname aan de Oostvlaamse Beker is bij de klubs niet erg groot. Bij de heren schreven slechts zes klubs in en bij de dames vijf. Het programma is inderdaad goed volzet voor de meeste klubs maar toch kan men zich vragen stellen over deze houding. Dat is wat het organiserende PKO ook doet en ondanks alles wil men de Oostvlaamse Beker, als propagandamiddel blijven ge bruiken. De deelnemers bij de vrouwen: EV Aalst, Mylène Gent, Squadra Lebbeke, RB Dendermonde en Nopri Lebbeke. Bij de heren ziet de reeksindeling eruit als volgt: Reeks A: Avanti Buggenhout, EV Aalst, HK Waas munster. Reeks B: Ajax Lebbeke, HC Lokeren, Brabo Dender belle. Ook de volgorde van de wedstrijden werd reeds vastge legd door kompetitieleider F. D'Hanis maar daar komen wij later wel op terug. Eva Eerste overwinning van DC Stinnyboys op DC 't Molekea I Uitslagen De Ton - Stinnyboys 10-0 DC Grembergen - 't Moleken II 1-9 't Moleken I - Den Beer II 6-4 Den Beer I - De Corner 9-1 't Moleken I - Stinnyboys 4-6 Klassement 1. Atletico Darts 2. Den Beer I 3. 't Moleken II 4. DC Grembergen 5. De Ton 6. 't Moleken I 7. De Corner 8. De Stinnyboys 9. Den Beer II Programma Za. 29.10.88: GZK regelmatigheidskreterium (enkel voor GZK leden) in café La Paloma te Grembergen. Start H 12 11(51- 9)

De Voorpost | 1988 | | pagina 26