Volleybaloverzicht Heren Volleybalkalender Heren Volleybaloverzicht dames Probleemloos Olympisch zilver en brons in Gent op 20 december De Voorpost - 28.10.1988 - 29 I VOLLEYBAL de tegenstander op pje. Hij was onhoud- Maaseik Vitesse Kruibeke: 3-1 11-15, 15-13,15-10, 15-9 De thuisploeg, zonder de ge kwetsten van de Velde en Jo- han Praets, had te kampen met selektieproblemen. De plaatselijke ploeg diende be roep te doen op de jeugd. Met amper twee basisspelers van vorig seizoen ging de ploeg op zoek naar enige samenhang nissen de zes pionnen. De talrijke receptieflaters werden door de Vitesse spelers afge straft. Kruibeke speelde en thousiast en pakte uit met gesprongen opslagen. De set werd in hun voordeel be slecht. Bij een 5-7 stand vatte een zestienjarige post in de thuisploeg. Toch konden de bezoekers niet meer ver schalkt worden In de tweede set probeerde Vitesse met De Beer. Vereec- ke en Baeckelandt, de wed strijd naar zijn kant te doen overhellen. Maar Maaseik le verde bij 12-12 nog een krach tinspanning en haalde uitein delijk de setzege binnen. Vanaf de derde set kon Krui beke niets meer forceren en Maaseik haalde eerder ge makkelijk de totaalzege. Eerste nationale La Calamine 1 VCZele 3 6-15, 15-11, 15-7, 6-15. Een spannende wedstrijd, waarin de leiders de eerste set vrij vlot naar zich toetrokken. Tijdens de tweede set onder vond Zele heelwat meer tegenstand. Aan het net wer den de bezoekende aanvallen gestopt. Terwijl tijdens de derde set het een dubbeltje op zijn kant werd. Zele kwam wel verdiend, maar met wat geluk aan de deelzege. Het legde hier de basis van de totaalzege. Eerste landelijke Appelterre 0 Steendorp VC TofT 3 12-15, 9-15, 17-19 Na de onverwachte nederlaag op Assebroek opteerde trai ner-coach Speleman voor een 4-2 opstelling. Kris De Wolf en Eddy Verstraete stonden in voor de spelverdeling en als aanvallers werd er een beroep gedaan op Van Mele, Bert De Gendt, Danny Van Acker en Patrick Van Eynde. De eerste set was geiiikop- gaand tot 5-5. Maar dan kwam Steendorp opzetten via 5-9 tot 9-13. Hoogstaand vol leybal langs beide zijden van het net met lange rallys. De thuisploeg kon terugkomen tot i2-13, vooraleer Steen dorp uitmaakte. In de tweede set kon Van Eynde zijn gesprongen opsla gen etaleren, hetgeen in de eerste set onmogelijk was we gens plaatsgebrek. Hij ont redderde de plaatselijke re ceptie en de gasten liepen uit tot 0-4. Bij een 5-5 op het bord was alles opnieuw te be ginnen. Steendorp draaide goed en het bouwde via 5-10 en 8-14 een riante voorsprong uit. De eerste setbal werd afgeno men. De thuisploeg skoorde 9-14 en de volgende setbal was raak. Ondertussen had Tom Speleman de plaats van Bert De Gendt ingenomen. Tijdens de derde set bleef Speleman op het terrein. De bezoekers gingen op hun elan verder langs 1-8 en 2-11. Dan vielen de Toff spelers stil. Hiervan maakte Appelterre gebruik om teurg te komen. Bij 7-14 slaagde Steendorp er in de set niet uit te maken! In een helse sfeer kwamen de thuisspelers op gelijke hoogte bij 14-14. Ze heroverden de setbal bij 15-14. Spanning op en rond het terrein. Een vol ledige rotatie bleef het 15-15. Om beurten kwamen de ploe gen aan een setbal. Tussen standen waren 15-16 en 17-16. Verdiende zege van Toff Steendorp, hoewel Appelter re zeker een set verdiende. De volgende wedstrijd tegen Bredene. Dan speelt Steen dorp in sporthal Tielrodia, op 29 oktober om 16.30 uur. De Steendorpse volleybalclub heeft nu alle hoop gevestigd op 9 december Het wil op die datum aantreden in de ge meentelijke sporthal te Steen dorp. Op die datum wordt een match betwist tegen streekgenoot Pardaf Krui beke. Derde landelijke VK Aalst 3 Huizingen 1 11-15, 15-7, 15-8, 15-7 Melsele-Hamme. De smash van de Hammenaar D'Hauwe gaat door het Melseelse blok met Van Lokeren (4) en Van de Voorde (17) (Iv) Ondanks hestel kon spelver deler Pascal Boeykens niet starten in de basisploeg. Trai ner-coach Coops stond erop met dezelfde opstelling te starten als in de vorige wed strijden. De eerste set was gelijkopgaand tot 9-10, maar in de eindfaze verrasten de bezoekers de thuisspelers aan het net. De drie Aalsterse wissels brachten geen veran dering in het spel en de eerste set ging dan ook naar de be zoekende ploeg. Voor de tweede set werd Pas cal Boeykens van de bank gehaald en Paul Philips kreeg maar geen voet aan de grond. Hij werd vervangen door Coops. Van bij het begin van deze tweede set nam Aalst de leiding in handen en de Bra banders kregen geen kans meer om aan de leiding te komen. Drie sets lang klopte Ivan De Groodt vanuit alle een hoopje. baar voor de tegenstander. De wedstrijd was van een hoog niveau, zodat de suppor ters meerdere keren hun te vredenheid uitten en de zeer goede leiding van de scheids rechter leidde het spelpeil de hoogte in. VC Kemzeke 0 Eeklo 3 12-15, 12-15, 7-15 Bij de thuisploeg ontbrak Luc Bosman, wegens ziekte en Mark Heirbout (kwetsuur) diende op halve kracht aan te treden. Tijdens de eerste twee sets konden de Waaslanders gelijke tred houden. Tijdens de tweede set bouwden de gastheren een comfortabele voorsprong uit, die daarna uit handen werd gegeven. Door het verlies van deze set waren Volleybal. Hamvoc-Temse. De Bondt (Hamme) smasht en scoort (vh) Ere-afdeling 19.45 Blauwe Hoek Hamme-Wachtebcke 30.10.1988 30.10.1988 17.30 Vitesse Kruibeke-Maasmcchclen 15.15 Oudenaarde-Dendcrwindeke Eerste nationale heren Tweede provinciale A 29.10.1988 30.10.1988 20.00 VC Zele - Genk Opglabbeck 19.45 Denderleeuw-Lede Eerste landelijke B Tweede provinciale B 29.10.1988 29.10.1988 20.00 VC Steendorp-Bredcnc 19.30 St.-Gillis Waas-Beervelde 19.30 Moerbeke Waas-Pardaf Kruibeke 19.30 ATB St.-Niklaas-Baasrode Tweede landelijke B 20.00 Temse-Evergem 30.10 1988 20.15 Nilco Lcbbeke-Waarschoot 18.00 Puurs - Herzele 20.00 Ursel - Hamme Hamvoc Berde landelijke A Derde provinciale A 29.10 1988 29.10.1988 19 00 Nazarcth-Kemzeke 16.30 Aalter VC - Bcrlare 20.30 St. Amandsbcrg-Rocpovo 19.30 Lovendcgcm-Juvenes Zele Berde landelijke C 20.00 Zelzate-Stekene 30.10.1988 20.00 Lokeren - Wontcrgem 17.00 Borgerhout-VK Aalst Derde provinciale B Eerste provinciale 29.10.1988 29.10.1988 17.00 Aalst - Heusden 16.30 Elverscle-Melsele 18.00 Zulte-Ercmbodegem 19.30 St Pauwels-Bazel de thuisspelers uit hun lood geslagen. De gasten waren collectief heel wat sterker en Kemzeke kon maar niet op tornen tegen het Eekloos ge weld. Aanvallend waren de gasten heel wat beter. Dat maakte het verschil! Kemzeke was in de verdediging goed, maar aanvallend schoot het tekort. Eeklo ging verdiend met de zege aan de haal. Eerste provinciale Melvoc Vlelsele 3 Blauwe Hoek Hamme 2 7-15, 15-7, 11-15, 15-11, 15-8 Voor Melsele betekende het men 11-5 voor. De gasten probeerden hun spel open te trekken en de aanvallen op te bouwen via de hoeken. Zo kon St. Pauwels zijn tegen stander remonteren om daar na vrij vlot de eerste deelzege binnen te halen. Nadat St. Pauwels de aanwe zigheid van zijn tegenstander moest dulden (1-1) tijdens de derde set, ging het volledig de boot in. De bezoekers kenden wat meeval, wanneer in de vierde set bij de thuisploeg de middenman en beste speler van de ploeg Van Craeyzele uitviel. St. Pauwels profiteer de van dit ongeluk en het Melsele-Hamme. Bosman (8) en Pfeiffer (1) van Melsele kunnen deze smash van bezoeker Heyrman afblokken (Iv) sters konden de illusies op setwinst al snel opbergen. Hamme wint Ereklasse VSTEMSE 3 VLAMTERTINGE 1 15-6, 15-3,12-15,15-12 Een homogeen, sterk spelend Temse kende tijdens de eerste twee sets geen problemen. Vrij vlot werden de bezoekers afgestraft. De tegenstand was minimaal, zodat trainer-coach Hugo Huybrechts terecht Ann Govaerts en Daisy De Caen inschakelde. De derde set bracht evenwichtig volley bal en de gasten zorgden voor weerwerk. De derde set ging naar de bezoekers, maar in de vierde faze werd orde op za ken gesteld. Hierin onder vond Temse heelwat tegen stand van de bezoeksters. Ge makkelijke en verdiende zege voor de ongeslagen leiders, die een oefentred hielden in het vooruitzicht van het Euro- patreffen op 5 november om 20 u. tegen het Spaanse Medina. Eerste landelijke PARDAF KRUIBEKE 3 DJLBEEK 0 15-2, 15-6, 15-11 Voor het eerst traden de Par- dafmeisjes in de eigen ver trouwde zaal aan. Het is met een een voltreffer van for maat geworden. Dilbeek, dat nochtans goed meespeelde werd door Pardaf zwaar afge straft. Bij de thuisploeg trad Connie Geerts weer op en meteen in een hoofdrol. Krui beke ging het best van start. Pardaf ging daarna op zijn elan verder. De thuisspeel- sters akteerden op een hoog peil. De gastvrouwen pakten zonder problemen eveneens de tweede set. Een zelfzeker Pardaf vierde tijdens de derde set de teugels zodat Dilbeek wat meer tegenstand kon bie den. De Brabantse meisjes scoorden wat meer punten. In de eindfaze werd het gaspe daal ingedrukt en de bezoek- 2e Provinciale MARTINIQUE BAASRODE - WAARSCHOOT 3-0 Volleybal. Hamvoc-Temse. De Block v duel aan het net vh) de 26ste opeenvolgende kom petitiezege. De overwinning heeft wel aan een zijden draadje gehangen. Het scheelde niet veel of Hamme was met de buit aan de haal gegaan. Bij Melsele waren de blok kers telkens weer iets te laat om de Hamse spelers het sco ren te beletten. Daarbij wa ren de lokale aanvallers te laks om te verhinderen dat Hamme 1-2 uitliep. Wanneer Jean Van de Voor de in de vierde set zijn aanval lers goed aanspeelde bij een 12-11 stand, steeg het vertrou wen bij de gastheren. In de vijfde en laatste set kon Hamme geen vuist meer ma ken, want op de thuisploeg stond geen maat meer. Ham me diende in te pakken na een vijfset wedstrijd. Wachtebeke 2 St. Pauwels 3 12-15, 15-12,15-10, 3-15, 9-15 De thuisploeg verraste St.- Pauwels in de beginfaze van de eerste set. De gastheren startte zeer sterk en ze kwa- strafte de thuisploeg af met zware 3-5 cijfers. In de beslissende vijfde set kon St. Pauwels de zwakke opslagen van zijn tegenstan der gemakkelijk bij de spel verdeler brengen, zodat de aanvallers voor punten kon den zorgen. De bezoekers gingen op hun elan verder en ze behaalden zo een overwin ning. Tweede provinciale B Evergem 3 Sigivok St.-Gillis-Waas 0 15-8, 15-8,17-15 Tot op heden prijkten de twee ploegen ongeslagen aan de leiding, maar dan dienden ze tegen elkaar uit te komen. Hetgeen als een ware topwed strijd had aangekondigd, is op een ware flop uitgedraaid. Al le spanning ontbrak. Enkel in de derde set toonden de Sigivok spelers dat ze iets in hun mars hadden, wanneer ze een 12-6 achterstand om bogen in een 14-15 voor sprong. Op het nippertje werd alsnog verloren. Het werd zondagavond een vlotte zege voor Baasrode dat Waarschoot met kurkdroge 3- 0 cijfers naar huis stuurde. De thuisploeg kwam tegen een te zwakke tegenstander nooit in de problemen. Het won de eerste set met 15-8 waarin de thuisploeg van een 4-0 vlot doorging om deze set te win nen. Ook de tweede en de derde kregen we een zelfde spelbeeld met telkens cijfers die voor zich zelf spreken 15-7 en voor de derde set 15-9. In deze laatste set liep de ploeg van Martinique vlot uit tot 8-0 een voorsprong dat de bezoe kers niet meer liet terug ko men. Het basis zestal dat deze zege op hun naam schreef waren: K. Lenssens - E. Van Uytfang - D. Nobels - K. Meert - W. De Maersschalck - J. Aerts. Reserven MARTINIQUE 0 WAARSCHOOT 3 In de reserve wedstrijd kon de thuisploeg het niet klaren en verloor met 11-15, 4-15, 11- 15. In deze wedstrijd liet Jerry Burm zich opmerken met een puike prestatie waardoor hij de deur naar het fanion team openduwdè. Deze speler met inzet die met zijn 34 jaar nog voor dergelijke prestaties kan instaan mag alvast een voor beeld genoemd worden voor zijn ploegmaats. Zondag reist Baasrode naar ATB St.-Niklaas en kan daar ook voor een zege zorgen ge zien de mindere prestaties van de thuisploeg in de vorige wedstrijden. ANDRE Tweede landelijke JUVENESZELE 0 SINDA SINT-NIKLAAS 3 12-15, 13-15, 10-15 Zele deed opnieuw beroep op trainster Van Severen. De re ceptie verliep katastrofaal voor de Juvenameisjes. Re ken daarbij een ontketende Els Vercruysse van Sinda en de thuisploeg werd op een 5- 11 achterstand geplaatst. Zele gaf zich niet zomaar ge wonnen... Het vocht terug. In de lage verdediging werden vele ver loren gewaande ballen gered. De Klaasjes mogen zich nog gelukkig achten, dat zowel de eerste als de tweede set zege vierend kon afgesloten wor den. Sinda had tijdens de tweede set de ervaringrijke Chris Broeckaert nodig om Zele van een deelzege te houden. Eerste provinciale EVERGEM 2 SIGIVOK SINT-GILLIS- WAAS 3 4-15, 5-15,15-10,16-14,14-16 Sigivok vloog als het ware uit de startblokken. Met snelle aanvalskombinaties werd het thuisblok voor schut gezet. Het Evergems blok is in nor male omstandigheden een sterk wapen, maar nu wist men geen raad met de aan- valskracht van de grensmeis- jes. Twee sets lang vlogen de ballen hen om de oren. Het was pas vanaf de derde set dat de gastvrouwen een woordje konden meepraten. Zo gaven de thuisspeelsters in de vierde set een 13-7 voorsprong uit handen en ze moesten in de eindfase hun beste beentje voorzettgen om een zevende setbal te verzilveren. Tijdens de beslissende vijfde set kwam Sigivok 13-10 achter. De thuisploeg miste een op slag en de bezoeksters konden punten scoren. De overwin ning verhuisde verdiend naar Sint-Gillis-Waas. Volleybal. Madavoc-Temse 3-0. Het Hamse blok De Ridder-Verbeke in aktie (vh) In het kader van het tiende tornooi om de Beker van de Rozenstreek, pakt organisator Geert Baeyens uit met een indrukwekkende jubileumwedstrijd in de Gentse volley baltempel «Bourgoyen» op 20 december aanstaande. Niemand minder dan de absolute damestoppers, Peru en China, maken hun opwachting in een onderling duel. Wie de Olympische finale nog vers in het geheugen heeft, weet dat dit spektakel van het allerhoogste niveau zal worden. Peru, als vice-kampioen na Rusland in een konfrontatie met China (de huidige wereldkampioen) is een wedstrijd die nu al belangstelling wekt bij de vele volleyballiefheb bers. De voorverkoop loopt momenteel al in een snel tempo. Voor verdere informatie: 091/30.18.85. Volleybal. Madavoc-Temse 3-0. Een goede aktie van de Hamse Laemers (vh)

De Voorpost | 1988 | | pagina 29