Glasnost en Perestroiko moeten handelsbetrekkingen nieuw elan geven Waters en Bossen verkoopt hout te Berlare en Stekene Alkuone-gala Miel Cools Tids Van Rillaer Vlaamse Kamers voor Koophandel nodigen Russische delegatie uit De Voorpost DE 3 KLOKKEN tot evergreens van Vlaamse liedkuituur! De Vereniging van Vlaamse Kamers voor Handel en Nijverheid nodigde in samenwerking met de Technische Universiteit van Eindhoven een Sovjet-Russische Han delselegatie uit om er te praten over de handelsbetrek kingen tussen het grote Rusland en de kleine Lage Landen by de zee. Het Vlaamse luik van deze bijeen komst vond plaats in Sint-Niklaas, voor de voorzitter van de Vlaamse Kamers, Hammenaar Marcel Verschel den, gastheer was. «Perestrojka» en «Glas- nomische mogelijkheden nost» zijn allang geen ma- uit de doeken werden ge- gische woorden meer voor daan door Russische, Ne- grote bedrijven. Onder de derlandse en Vlaamse spe- maakt. Algemene aspek- ten van het zakendoen en konkrete informatie von den dan ook hun weg naar het gretig oor van de tal rijk opgedaagde zakenlui. Aansluitend op dit sympo sium organizeerde de Ver eniging van Vlaamse Ka mers een individuele kon- taktendag. Vlaamse en Nederlandse bedrijfslei ders konden op die dag Sint-Niklaas. De voorzitter van de Vlaamse Kamers Marcel Verschelden (rechts) in gesprek met de oud-ambassadeur van de Sovjet-Unie in ons land (vh). nieuwe sterke man Gor- cialisten ter zake. Door de een individueel gesprek batsjov lijkt de Sovjet- decentralizatie van be- aangaan met Sovjetspecia- Unie zich meer en meer voegdheden is de USSR listen uit de sektoren elek- open te stellen voor het worden direkte kontakten trotechniek en machine- Westen en wat blijkt: Rus- hier en daar mogelijk ge- bouw, bouwnijverheid, land is een veelbelovende markt voor de westerse landen. Die markt staat ook open voor de kleine en middelgrote onderne mingen. Dat werd duide lijk tijdens het tweedelig symposium dat in Eindho ven en Sint-Niklaas werd gehouden en waarbij de bestaande handelsrelaties en de te verwachten eko- chemie en milieutechniek, zakelijke dienstverlenin gen en grafische industrie. De mogelijkheid tot het oprichten van joint ventu res en de vraag vanuit de Sovjet-Unie om met de hulp van het westen zich sneller aan te passen aan de moderne marktekono- mie, bevestigen het nut van individuele kontakten. Met een uitvoer naar de Sovjet-Unie van 18,3 mil jard vooral scheikundi ge produkten, edele meta len, textiel, plastiek en machines en een invoer van bijna 48 miljard (voor al minerale produkten, bont, parels, edelstenen, edele metalen, vervoerma- teriaal kan er zeker wat gedaan worden aan dit on evenwicht. Naast degelij ke informatie inzake han delsrelaties met de nog vaak onbekende Sovjet- Unie en een politiek van Perestrojka zijn deze indi viduele kontakten de daadwerkelijke aanzet tot zakendoen. In zijn slotwoord bena drukte de voorzitter van de Vlaamse Kamers Mar cel Verschelden, de rol die de Kamers voor Koophan del als neutrale interpro fessionele patronale orga- nizaties kunnen spelen bij de bevordering van de ekonomische ontwikkeling ten gunste van oost en west. Een ontwikkeling die ook ten goede komt aan het welzijn van de be volking. Zonder massale delega ties, aangevoerd door staatsleiders, maar met een kleinschalige pragma tische aanpak, werken de Sint-Niklaas. De deelnemers aan het colloquium werden op het stadhuis door burgemeester De Vidts ontvangt »er <vh). ijk, Vlaamse Handelskamers mee aan de Perestroika en hun aanwezigheid in oost en west. Het mag duidelijk blijken dat het zakelijke ijzeren gordijn nu wel de gelijk aangepast wordt. België en Rusland In zijn slottoespraak be lichtte voorzitter Marcel Verschelden de relaties bevoegdheden is het im mers mogelijk geworden om van onderneming tot onderneming te praten, te handelen en handelskon takten af te sluiten. Toen enkele maanden terug een delegatie van de Dender- mondse Kamer voor Koophandel Rusland be zocht, werd dit zeer duide lijk. tussen de Sovjet-Unie en Met Vlaanderen en Ne derland zit men wat dit rechtstreeks kontakt be treft zeer goed. België is, aldus de heer Verschel den, de grootste exporteur teur is van diamant en ta pijt, de tweede exporteur ter wereld van koperpro- dukten, de derde wereld- uitvoerder van glas en alu minium en de vijfde wat de uitvoer van voertuigen aangaat. Zoals eerder gezegd voert België voor 18,3 miljard frank uit naar Rusland. Het gaat hem vooral om scheikundige produkten, edele metalen, textiel, plastiek en machine. Maar België voert voor bijna 48 miljard frank in vanuit Rusland. Minerale pro ter wereld met zijn 6860 dukten, bont, parels, edel- ecu per hoofd per jaar. stenen, edele metalen, HEBT U EEN HUIS TE KOOP? Is uw prijs tussen 700.000 en 4 miljoen? Is er een tuintje aan? Er mogen kosten aan zijn! Bel dan WOONBEMID- DELING 053/78.99.36 en na 18 u. 053/62.44.62. U stelt de voorwaarden en wij garanderen een snel le en discrete service zonder kosten. Op dinsdag 22 november a.s. te 10 u. worden in het kantoor van de ontvanger der Domeinen en Penale boeten te Dendermonde, een aantal loten hout verkocht uit de staatsbossen "Berlarebroek" en "Stropersbos te Stekene". Het gaat hier om de openbare verkoop van 108 m' populier te Berlare en 178 stère schaarhout te Stekene. Deze verkoop staat open voor iedereen. De te koop gestelde bomen zfjn ingedeeld in loten: zowel brandhout als zwaardere bomen worden te koop gesteld. De bomen worden op stam verkocht, wat inhoudt dat de koper zelf de bomen moet vellen binnen de door het lastenboek vastgestelde termijn. België en wees erop dat in 1992 de Europese Eenma king een feit zal zijn. Eu ropa zal dan 320 miljoen inwoners tellen en de hoofdstad van dit Vere nigd Europa zal Brussel zijn. België dus. Juist omwille van deze grondige wijzigingen en de even fundamentele wijzi gingen die zich in Rusland voordoen, is het sympo sium «De Sovjet-Unie za kelijk in zicht» van groot belang, zo zei de voorzit- 5891 ECU per hoofd en aanzet móet zijn tot een ter die vervolgde dat de per jaar. De hoge bevol- stimulans voor de ekono- Glasnost en de Perestroika kingsdichtheid, zeg maar mische ontwikkeling ten die Rusland nu kenmer- de hoogste ter wereld, is gunste van beide landen ken aan de handelsbetrek- een bijkomende troef voor en tot meer welzijn voor kingen tusen de Sovjet- bevordering van de han- de bevolking. Unie en België een nieuw delsbetrekkingen. Even in elan moeten geven. Door herinnering brengen dat de decentralizatie van de België de grootste expor- Voor Vlaanderen moet dit cijfer veel hoger liggen, want zowat 70 procent van wat de Belgische export inhoudt, komt uit Vlaan deren. vervoermaterialen in hoofdzaak. Volgens de voorzitter van de Vlaamse Kamers moet aan dit onevenwicht wat gedaan worden en dat kan Nederland komt op een ook via aktiviteiten zoals goede tweede plaats met dit colloquium dat een De Vlaamse Kamers Tenslotte nog een woordje over de Vlaamse Kame was voor Koophandel. Oveiü(^ in de wereld zijn er K Deri mers voor Koophandi Ke ook in ons land. België ti er in totaal 28 die ine Kn deeld zijn in drie gewest 01 lijke verenigingen: Vlaa ^ns deren, Wallonië en BniM" sel. De Vereniging Vlaanderen is de Vlaam Kamer voor Koophandi en Nijverheid waarbij f arrondissementele Kamejj zijn aangesloten die gotf zijn voor 13.000 ondern mingen. De Vlaamse I" mers zijn een neutrale, 1 politiek interrofessiontj patronale organisatie. Niet gebonden aan een p litieke partij dus. Zij vatten verschillende gesloten beroepsverei gingen en onderneming! en verdedigingen de langen van deze patror In het gefederalizeerd België zullen de Vlaai Kamers voor Koophandi in de toekomst ook belangrijke sociale nale gesprekspartner zijd Kultuurcentnim De Werf te Aalst Uitgeverij De Cuyper n.v. Oude Vest 34 9330 Dendermonde Tel. 052'21 40 60 Telefax 22 54.64 HRD 33.579 BTW 419.120.172 Hootdredakteur S. Dewachter Sportredaktie M De Backer Redaktie Waasland W. Vloebergh Abonnementendienst tel 052/21.40.60 jaarabonnement 2.000 F 6 maand 1.040 F 3 maand 520 F los nummer 40 F Bankrekening: 442-8601481-36 Aangesloten bij de Verantwoordelijke uitgever D De Cuyper Drukkerij A. De Cuyper-Robberecht Drukkerijstraat 11 9140 Zele Telex 25765 Geïnteresseerden in deze verkoop kunnen een kata- logus aanvragen bij de ver antwoordelijke brigade chef van Waters en Bos sen, Kasteelstraat 250 te 9360 Buggenhout (052/ 33.44.56). De katalogus vermeldt nadere gegevens over de aard van de loten, het volume per lot, enz. Waarom bomen kappen Rekening houdend met het feit dat de bossen bij ons geen natuurlijke bos sen meer zijn, en met het feit dat we meer dan de helft van ons houtwerk in voeren, zijn gekontroleer- de kappingen verant woord. In een natuurlijk bos is het immers ook zo dat naarmate het bos ouder wordt, er minder bomen overblijven. Er heerst im mers steeds een onderlin ge strijd voor het licht, waarbij alleen de sterkste bomen overblijven. Zij die afsterven worden lang zaam maar zeker tot hu mus omgezet; vooral bak- teriën en zwammen zorgen voor dit verteringsproces Nu is het ook zo dat de sterkste bomen niet altijd de meest waardevolle zaagbomen zijn. Het is precies daarom dat de bos bouwer ingrijpt, met het doel dus een zo hoogwaar dig mogelijk produkt voort te brengen. Hij wil dus een welbepaald type bos verkrijgen. Door hon derden jaren ervaring en onderzoek weten de spe cialisten hoeveel bomen ze van langenhovestraat 1 st. gillis, dfjndermonde Uitslag van de winnende paren van de wedstrijd van donderdag 3 november: 1. Paul Van Damme en Mark Vereecken; 2. Monique Buydts en Werner Cornelis, 3. echtpaar De Saeger, 4. echtpaar Chris- tiaens, 5. Magda Weynants en G. Stas. Brigeavond elke donderdag om 19.45 uur stipt in het lokaal «De Drie Klokken», Van Langenhove- straat 1 te Sint-Gillis Dendermonde (vlak bij de kerk). Gedurende tien weken is er een in hetzelfde lokaal telkens op maandagavond een bridgekursus (sys teem Acol) gegeven door een erkend leraar. op een bepaalde leeftijd mogen wegkappen, zon der het bos te vernietigen. Het kappen van bomen gebeurt dus enkel ten voordele van andere exemplaren; of om het vervangen van oudere exemplaren mogelijk te maken en de kontinuïteit van het bos te verzekeren. Het is best mogelijk om via een verantwoord bos beheer het bos als vol waardig natuurgebied te behouden. Het komt er voornamelijk op aan dat de menselijke ingrepen op die manier georganiseerd worden, dat ze geen dras tische wijziging in het eko- systeem veroorzaken. En het is precies dit wat de bosdienst tracht te reali seren. Praktisch De te Berlare en Steke ne te koop gestelde loten worden verkocht bij verze gelde inschrijving, waar van de opening zal gebeu ren op dinsdag 22 novem ber te 10 u stipt in het kantoor van de Ontvanger der Domeinen en Penale Boeten te Dendermonde. Voor de formaliteiten i.v.m. deze verkoop ver wijzen we naar het kan toor der Domeinen te Dendermonde (Noordlaan 107, tel. 052/21.76.47) evenals naar de Dienst Groen, Waters en Bossen, Gebr. Van Eyckstraat 2-6 te 9000 Gent (091/ 25.13.83). De algemene veiligheidsvoorwaarden liggen ter inzage bij voor melde diensten. Pierre Van Rossem Dans, kabaret en «luisterlied»: Alkuone, Ronald van Rillaer en Miel Cools. Men zou voor minder uit zijn luie stoel voor het tv-toestel komen. In De Werf kan u ervoor terecht. 10-11-18-13/11: Alkuone-Gala Dansgroep Alkuone be staat dertig jaar. Sommige jubilerende verenigingen zouden dit gedenken met een overzichtaprogramma. Alkuone niet! De, inmid dels sterk verjongde dans groep, brengt een gloed nieuwe produktie! «Gala 30» zo heet het nieuwe programma wordt een boeiend spekta kel, een enscenering van de zoektocht van elke mens naar de betekenis van zijn bestaan. Dit gala is te zien in De Werf op donderdag 10 (9 en 13 uur), vrijdag 11 (20 uur), zaterdag 12 (20 uur) en zondag 13 november (15 uur). 14.11: «Tids» van en door Ronald van Rillaer De vereniging Alfabetize- ring Aalst organiseert op maandag 14 november om 14 en 20 uur een kabaret- programma in De Werf. Hiervoor nodigde het een van onze jonge kabaretiers uit, Ronald Van Rillaer met zijn nieuwste pro gramma «Tids», inmiddels toch ook al enkele maan den in omloop. Ronald van Rillaer startte zijn karrière suksesvol met een eerste prijs op het Humorfestival van Knok- ke-Heist. Kort daarop charmeerde hij zowel Ne derland als Vlaanderen met zijn «krisiskabaret», een snedig programma dat een fors alternatief bood voor de krisis en tientallen voorstellingen beleefde. Met zijn nieuw soloprojekt zet van Rillaer een regel rechte parodie op rond ak- tuele verschijnselen in het medialandschap, vooral het televisiemedium. Hij heeft zijn programma op gevat als een edukatieve voorlichtingskampagne ter bestrijding van «Tids», Television Immune Defi ciency Syndrome, een ver nietigend virus dat via het medium televisie de men selijke geest ondermijnt en leidt tot de totale aftake ling. Van Rillaer belicht even eens in zijn gekende, be proefde stijl het fenomeen van de kommerciële televi sie, het probleem van de objektiviteit, de sponso ring enz. Wie de T.V. op 14 novem ber laat voor wat hij is, kan in De Werf genieten van een anderhalf uur durend komisch «teaterprogram- ma», dat behalve visuele en humoristische pret ook stevig muzikaal en vokaal werk biedt. Hoge kijkcij fers verdient dit program ma alleszins. Ronald Van Rillaer «doet» het programma: de muziek is van Johannes Kim pen en Geert Plaisier zorgde voor het dekor. 18.11: Kleinkimstavond met Miel Cools «kleinkunstavond met Miel Cools zo heette het nu bijna dertig jaar gele den; zo heet het blijkbaar ook nog vandaag de dag. Tenminste, onder die titel organiseert de Davids- fondsafdeling Mijlbeek een avond in de teaterzaal van De Werf, om 20 uur op vrijdag 18 november e.k. In 1974 liet Pol Van Mosse- velde een «groot boek show uit noord en zuid» ver schijnen onder de titel «Met toeters en bellen». Hierin schrijft hij op o.m. over de «grote drie van het Vlaamse luisterlied»: Kor Van der Goten, Hugo Ras poet en Miel Cools. Over de eerste twee hoort of leest men nog wel eens iets in een of ander historisch overzicht. Miel Cools staat echter nog bijna dagelijks «hier of aan de overkant» ergens op een podium zijn boodschap uit te zingen. Een fenomeen dus, hoewel het toch wel erg stil is in onze media over deze Limburgse Cools (°1935) probeerde op 15-jarige leeftijd zijn eer ste muzikale eksperimen- ten op het kollege te Has selt, het waren een soort Hawai-klanken. Na klas- sieke-zangstudie8, bon te- avond groepjes, liedjes- kwelen bij een dansorkest kwam hij tenslotte in de kommerciële muziek te recht. Uit deze tijd dateren zijn optredens als «Miel Cools en zijn meisje» (1959). De muzikale ommekeer kwam kort daarop doordat Jaak D ree sen hem in de richting van het Franse chanson (Brassens) en Ju les De Corte duwde. Met Louis Verbeeck, Jef Claessen en Bert Broes kwam de Limburgse con nection tot stand en Ernst Van Altena en Ed Leeflang introduceerden hem in Ne derland, waar hij momen teel minstens zo bekend en geliefd is als bij ons. In opdracht van de Neder landse regering trok hij in 1972 reeds voor een toer- nee naar Indonesië, in het zelfde jaar werd hij door de Belgische regering op rondreis gestuurd door de States. Sindsdien blijft ij in Vlaanderen en Nee" land een instituut van b luisterlied, voor de Nee landers dus van het son». Zonder nog dikw de voorpagina's van onJ kranten te halen, hits maar zich nog ste vernieuwend gaat zijn eigen weg Een i die door een groot deel vl het publiek geapprecieë wordt. Terwijl ander reeds lang verdwenen z En we halen hier de wod den aan die Joe Ghysenfl 1965 schreef: «Soms ovtj leeft men het. Zoals I Cools. Waarom? Een f ter talent? Misschien r Maar bij hem zijn i kleinkunstpaarden pre op tijd uit de stal i haald... Omdat het bij fa bijzonder klein begonni is. Omdat hij doorheen trische gitaren, «Miel f zijn meisje», Hawai muziek en rotensemfa^ geleidelijk groeien naar wat hij al jaren met zekerheid tyg geweten heeft: de beti tekst en de goede eig If jr melodie. Hij heeft da heen alle soorten publi mogen roeien en het ffl et tier leren zonder zelf te b an 1 seffen dat je in de gildeza van Ravels (Eel) een bijzo faa, der moeilijke cursus sU te volgen. nt-f Cools heeft die cursus n> s|uj sukses beëindigd. Iemai 1(jef die ergens heen groeii j kan, komt ook ergens M Maar hij arriveert nooit Speelse droefgeestig!» nuI lentelijke poëzie, een bee !rs i stoute verzen en een v 'ach wassen, viriele ervaring tike De troubadours Boer Ba |0p, - De soldaat - De nar - was een tijd - De Vlinde Mirabella: Cools maakte 16 - 11.11.1988 - De Voorpost

De Voorpost | 1988 | | pagina 16