Trainerseffekt V. W. Hamme kreeg de best uitgespeelde kansen Uitsluiting Van Cauter maakt thuisploeg vleugellam Te veel afwezigen., Etienne De Wispelaere (Eendracht Zele) «Tevreden met punt» u»o wuuipuai - M.I I. iyoo - ilME-ZELE 0-0 t derby tussen V.W. Ham- en Eendracht Zele groei- tot een pittige wedstrijd iarin voetbal op een dege- niveau werd gepresen- éerd. Vooral de thuisploeg een vaardige indruk en iep een aantal uitgespeelde isen. Voor 3000 toeschou- 'ang wers werd het een aantrekke lijke voetbalnamiddag. Het amt was alleen maar jammer dat )ve( er doelpunten ontbraken. Die r k nening deelde ook oefen- and, meester Willy Meersman >ië t« Ik meen dat we technisch ing een hoger peil ontwikkelden west en globaal genomen betere /|aa kansen afdwongen, zegt Bn Meersman. De bezoekers koesterden de intentie om ons dadelijk bij de keel te grijpen. Even maar werden we in het defensief gedrukt maar binnen de kort ste keren haalden we gelijke tred. De bezoekende storm loop luwde snel en naarmate de eerste helft evolueerde, werden we meester van de situatie. Tweemaal kwamen we erg dicht bij een doelpunt toen Paul Vermeir telkens te gen het doelhout besloot. Nu wens ik hier grif aan toe te voegen dat de gasten zich ook enkele keren lieten gelden. Het verschil was dat hun kan sen merendeels tot stand kwa men uit stilstaande fazen of uit hoge voorzetten daar waar er bij ons heelwat meer voor bereiding aan vooraf ging. Zele straalde opmerkelijk veel vertrouwen uit. Vandaar dat het zonder komplexen in het derby van stapel liep en er duidelijk op uit was om bin nen de kortste keren te scoren. Willy Meersman ging in de loop van de tweede helft over tot een vervanging. Serge Geldof ruimde de plaats voor Paul Coucke. - Ik merkte dat Vervaet een offensievere rol begon te spe len. Hij is sterk in de lucht. Vandaar ook dat ik beroep deed op Paul Coucke. Niet om de 0-0 na te streven. Ge woon omwille van de grotere gestalte die Coucke heeft ten overstaan van Serge Geldof, aldus Willy Meersman. - Ik meen dat we het hoger geklasseerde Zele een uit- muntende repliek hebben ge boden, zegt Claudio De Paepe. Alleen wat gestalte betreft legde de opponent meer ge wicht in de schaal. Technisch stonden we beslist een trapje hoger ben ook inzake doel kansen helt de balans in ons voordeel over. In zijn geheel bekeken realiseerden we een flinke verrichting. Ik meen dat het gunstige resultaat in de Beker van België het ver trouwen heeft aangewakkerd. Hadden we gewonnen dan had dat beslist niet onlogisch geweest na een partij waarin we meer kwaliteit lieten zien en mooie kansen kreëerden. - Als we de komende weken spelen zoals we nu bezig zijn dan winnen we bepaald een hele reeks punten, zegt een VOETBAL opgetogen Dirk Van Der Stock. Vrijwel ir. geen enkele match hebben we het onderspit moe ten delven. In de meeste ge vallen demonstreerden we een vaardig overwicht. Ik meen dat we tegen Eendracht Zele op dat vlak hoge ogen hebben gegooid. We hadden recht op een punt meer. Ik meen dat dit de mening zal zijn van iedereen die neutraal de match heeft gevolgd. V.W. Hamme heeft in elk geval weer een flinke publiciteit ge voerd. Weinig ploegen in der de komen voetballend sterker uit de verf. Alleen de produk- tiviteit ontbreekt. Wanneer dat lukt wordt Vigor Wuitens beslist een toonaangevend team. E.G. W Hamme-E. Zele O-O. Nardus van Hamme heeft het niet gemakkelijk tussen de twee eelse verdedigers vh) w<x IV Hamme-E. Zele 0-0. Verbustel kon wel de Zeelse defensie omzeilen, maar besloot op paal vh) ls KA jn gt ;n ni ijn pred tal bij bi gonn in ele aibew ^e(*e 1 Sint-Niklaas 3 b eig t trotse leiders uit Sint-Nildaas hebben ook in Lede een t da publi 1," *de beurt achter de rug ook al hadden de klaasjes het i bijzo us sW nar Hindei aak te van ur! Zoals verhoopt kon Eendracht Zele voor de gewestelijke derby met Hamme zowel beschikken over Van Den Broeck, Van Renterghem als Van Speybroeck. Zelfs Keppens vierde na de rust als vervanger van Toujani zijn rentree... «Een belangrijker pluspunt» stelde Eendracht- trainer Etienne De Wispelaere... «Ik vrees vooral het entousiasme bij Hamme na hun suksesvolle bekercampag ne. Toch denk ik dat het gelijkspel een logisch verdickt is. Wij waren de betere ploeg voor rust. Zij kwamen in de tweede periode het meest aan bod. Langs Van Den Broeck en De Wolf kregen we overigens twee uitstekende doelkansen. Hun verdedigers verhinderden een gemaakt doelpunt net voor de doellijn. Anderzijds hield Van Puyvelde ons tweemaal overeind. De wedstrijd kon overi gens net zo goed op 2-2 geëindigd zijn. Het zou voor de toeschouwers attraktiever geweest zijn...». «We hebben gespeeld om te winnen. Uiteraard ben ik tevreden met het behaalde resultaat» aldus de Gente naar... Hamme staat niet geklasseerd volgens zijn moge lijkheden. Het kan aan huis tegen iedereen winnen. Daarom pakten we de zaken na de rust iets voorzichtiger aan. In de laatste tien minuten bliezen we alle hens aan dek toen het thuispubliek de spelers naar een eindoffensief stuwde. Na deze vierde puntendeling blijven we op verplaatsing ongeslagen en puren zes punten uit vijf uitwedstrijden. Een positief punt nu er ons nog een moeilijke novembermaand staat te wachten met nog twee verplaatsingen naar Bergen en Wervik. Om die reden het bedongen punt van goudwaarde. Enkele spelers kwa men immers wedstrijdritme te kort door een gebrek aan training. Nu iedereen opnieuw fit lijkt wacht ons eindelijk een normale trainingsweek. Dat kan belangrijk zijn. Tegen Union zullen we verplicht zijn een tandje meer te steken» Joost Arens VW Hamme-E. Zele 00. De Hammenaar Van der Stockt komt net iets te laat. Zele heeft de bal al weggewerkt vh) Eerste provinciale Olsene - K.S.V. Temse 3-1 Of we werkelijk van een «wedstrijd» mogen spreken in dit duel tussen Olsene en Temse kunnen we moeilijk stellen. Te veel spelers ont breken op dit moment in het K.S.V. huishouden'om met de besten te wedijveren. Liefst acht spelers die in aan merking komen voor de fa- nion-ploeg stonden wegens uiteenlopende redenen naast de ploeg. Floris Verstraeten en Luc Volckerick hadden een gele zondag en voor Vol ckerick blijft dat ook nog nu zondag want dan komt zijn laatste strafweek er aan. Na deze gele jongens volgen dan De Wilde, Rodrigo, Waem, Peersman, Van Raemdonck en Rombout die allen met een kwetsuur «out» zijn of waren voor enkele wedstrijden. In alle lijnen ontbraken dus en kele spelbepalende figuren die de Temse-ploeg naar een hoger niveau moeten kunnen tillen. Met een onuitgegeven ploeg vertrok K.S.V. dan ook met een bang hart naar Olsene waar de plaatselijke ploeg het ronduit schitterend doet in deze competitie. Toch kon Temse in de eerste helft heel wat meer weerbaarheid tonen dan gevreesd werd. Getuige hiervan is wel dat Frank Van Buynder in de beginperiode op voorzet van Kurt Migom de thuisdoelman al een se rieuze opwarming cadeau gaf. Even voorbij het halfuur dan nog beter voor Temse toen harde werker Filip Snijkers een terugspeelbal van thuis- speler Haeck kon onder scheppen en mooi en kalm de thuisdoelman omspeelde en vlot scoorde. 0-1 na 33 minu ten. Als dat geen geschenk was... K.S.V. dat toch be kend staat om de goed geor ganiseerde verdediging kon nu rustig een afwachtende houding aannemen en zelfs wanneer de rust kon bereikt worden met deze kleine voor sprong kon nog een en ander taktisch besproken worden. Helaas, driemaal helaas, in de blessure tijd van de eerste helft want we speelden op dat moment 49 minuten kon thuisspeler een dekkingsfout van Bert Brijs maximaal uit buiten en Hantson verslagend zo de gelijke ruststand opte kenen. De thuisploeg die na tuurlijk moed putte uit deze onverwachte meevaller ging in de tweede helft door op het elan en na een uur spel werd het terug warm in de buurt van een zeer goed akterende Hantson in de Temse kooi. Eerst knalde Coecke een po ging tegen de paal en enkele ogenblikken later was het dan het ttrste helft lang niet gemakkelijk. Na de uitsluiting Rik Van Cauter werd de thuisploeg evenwel vleugel en lag de weg naar de overwinning voor de faaslanders wagenwijd open. int-Niklaas had het bij hek- Cauter speelde zich meer- BUV kuiter Lede helemaal niet maals in de kijker en doelman de markt. Ook al start- Van Raemdonck diende al wedstrijd voor de leiders zijn klasse aan te spreken om nooit fttl- Reeds in de eerste vijf doelpunten te verhinderen, tighe nuten kwamen de bezoe- Eenmaal vond men Van :n bee i* op voorsprong toen De Raemdonck kansloos maar een v 'achter steeds gevaarlijk op- toen bracht het doelhout red- aring tikend, van de sokken werd ding. Ook aan de overzijde lopen door De Cremer. bewees speler-trainer Theunis heidsrcchtcr Hus legde de zijn klasse. Zijn mooie om- 'I op de stip en De Wachter haal spatte evenwel tegen de "self versloeg Van Der staander. Rond het halfuur "eten. Maar... Lede vocht geschiedde dan toch gerech- tmoedig terug. Rik Van tigheid. Rik Van Cauter zon derde zichzelf mooi af in de strafschopzone en wist de Wa- se doelman laag te grazen te nemen. Lede leek nu gelan ceerd voor het plaatsen van zijn stunt maar scheidsrechter Hus bestelde een tweede gele kaart aan Van Cauter en die kon net voor rust het veld verlaten. Een eerder trieste afgang voor een man die een puike eerste helft had afgele verd. Die uitsluiting zou Lede voor grote moeilijkheden brengen in de tweede helft. Wat zich aankondigde als een feest werd voor de thuisploeg een lijdzaam toezien. Sint-Ni- klaas had niet de minste moei te meer om het onthoofde Lede naar de slachtbank te voeren, Lacroix rond het uur en Cornelissen een kwartier voor inrukken voltrokken het vonnis. Sint-Niklaas blijft dus de trotse leider en voor Lede blijft de rode lantaarn verder branden. Scheidsrechter: Hus. Jong Lede: Van Der Straeten, Asselberghs, Baten, De Win- ne, De Cremer (60' Impens), Moortgat, Van Troos (70' Meys), Eeckhaudt, Van Der Stockt, Van Cauter, Corthals. Sint-Niklaas: Van Raem donck, Cornet, Nijs, Maes, Everaert, Struyf, Lacroix, De Wachter, Quintelier, Theu nis, Cornelissen. Doelpunten: 4' De Wachter (0-1), 33' Van Cauter (1-1); 60' Lacroix (1-2), Cornelissen (1-3). Geel: Van Cauter, De Cre mer, Corthals, De Wachter. Rood: Van Cauter. G.D.T. Kallo - F.C. Wieze 2-2 Kop tegen staart in Kailo maar daar was aanvankelijk weinig van te merken. Een verbazend goed spelend Wie- ze, dat plots toch wél met heelwat karakter en inzet kan spelen, heeft zelfs met enkele juniores tweemaal een achter stand weten weg te werken. Wieze, zonder trainer Lip pens, kwam al vrij vlug op achterstand toen Tom Van Strijdonk even voor het half uur met een afstandsschot de jonge junioresdoelman Bour- gois versloeg. De jeugdige Wiezeploeg liet zich echter niet uit het lood slaan en nog in dezelfde minuut kon op portunist Ferket met een haarfijne knal thuisdoelman Rijsbrack verslaan, zodat de bordjes in minder dan geen tijd terug in evenwicht hin gen. Het was sinds deze kom petitie wellicht nog niet ge beurd dat Wieze een achter stand kon ongedaan maken en nu werd als het ware direkt geantwoord op de openings treffer van Kallo. Na het halfuur kreeg Wieze een tweede opdoffer te ver werken. Ignace Deckmijn, die in de thuisbasis werd op genomen door het wegvallen van Marc Van Stappen die een gele schorsing uitzat, kon met een kopstoot na voorbe reidend werk van Danny Ha- merlinck de thuisploeg op nieuw op voorsprong bren gen: 2-1 na 35 minuten. Het geen niemand voor mogelijk hield gebeurde toch. Wieze kwam nog voor de rust op nieuw op gelijke hoogte en opnieuw was het Ferket. die biijkbaar terug zijn doelschut- terskwaliteiten heeft terugge vonden, die kon scoren: 2-2 na 44 minuten. Na de rust kwam De Rechter Tweede provinciale in de thuisploeg ter vervan ging van de gekwetste De ckers, terwijl de jeugdige be zoekende ploeg op post bleef. Hierbij viel dan vooral de klasse op van doelman Bour- gois, die voorheen blijkbaar geen kans had gekregen en nu een aantal thuispogingen uit zijn doelvlak ranselde alsof het oliebollen waren. Zo stuitten achtereenvolgens Van Strijdonck, Hamelinck, Deckmijn en Rotthiers op het jeugdige talent uit Wieze. Dat deze ploeg dan ook meer ta lent herbergde dan aanvanke lijk verondersteld werd, kwam tot uiting toen de regle mentaire speeltijd om was en de bordjes nog altijd de gelij ke stand aantoonden wat in de gegeven omstandigheden voor Wieze wellicht een zege waard was. M/S toch raak toen De Croix op voorbereidend werk van Kindt dan toch Hantson kon verslaan, 2-1 na 66 min. Pa trick Van de Vel die ondertus sen zijn mening ging uiten bij de scheidsrechter werd voor deze visite getrakteerd op een gele kaart (een nieuwe in de reeks) maar kon toch ook niet beletten dat met nog een kwartier te spelen een derde thuisdoelpunt viel waarbij de Temse verdediging niet vrijuit ging. Op een inworp van Van Heule mocht Coecke zonder belaagd te worden verder het leder doorkoppen naar Kindt die op zijn beurt doelman Hantson mocht verschalken ook al met het hoofd dit zon der dat een Temse ook maar enig verweer kon geven aan dit kopbalsterke doelpunt. 3-1 na 75 min. Een ontketende thuisploeg zou in de slotminuten dan nog eens langs de gevaarlijke Coe cke de dwarsligger treffen maar uiteindelijk bleven de bordjes toch hangen op een 3- 1 winst voor Olsene in deze wedstrijd té ongelijkmatig verdeeld was voor wat het talent betrof. Terwijl in Olsene met volgen de ploeg werd aangetreden: Hantson, Brijs, Van De Vel, Martens, Storms, Riské, Van Buynder, Snijkers, Pieters, Verbeke en Migom en als banksitters Smidts, D'Hondt en Verheyen hoopt men van toch enkele pionnen te kun nen rekupereren voor het eerstvolgende thuisduel nu zondag tegen Zultse. Verstraeten komt zeker terug na zijn gele zondag, Volcke rick dus nog één week geel, Rodrigo treedt hoogstwaar schijnlijk zaterdag aan bij de reserven maar voor de fanion staat hier nog een vraagteken achter. Patrick Waem en Ru dy Peersman zijn nog in volle revalidatie terwijl ook Frank De Wilde nog onzeker is voor zondag. Dit terwijl ook Wen- del Storms die tegen Olsene al omzwachteld meedraafde ook onzeker wordt voor deze week. Dus nog heel wat pro blemen bij K.S.V. dat on danks alles een 7 op 8 wil behalen in de eerstvolgende opdrachten. Zulte, Meldert en Olsa Brakel moeten kun nen overwonnen worden ter wijl Geraardsbergen al een ander paar mouwen zal zijn Toch is het vooropgestelde puntentotaal een must voor K.S.V. wil het niet reeds aan de helft van de competitie hopeloos achtcruitgeslagen worden. Veel hangt nu af van de ziekenboeg en wanneer die spoedig leeg komt zal men in Temse eindelijk opgelucht kunnen herademen. M/S

De Voorpost | 1988 | | pagina 17