Patrick Versavel Tweemaal E. Aalst hield AA Gent van eerste periodetitel Geel en blauw lijkt vertrouwen volledig kwijt l -l BONITA E. Aalst Vivian Bogaert Miniemen KAVD - KV Mechelen Voetbalkalender lApoU Supportersklub van Anderlecht in Dendermonde 18 - 11.11.1988 - De Voorpost VOETBAL Zonder de gekwetste Didier M'Buyu en met Palmers als vervanger voor Meszaros - op de bank heeft Sporting Lokeren de kruciale wedstrijd tegen Cercle Brugge zegevierend afgesloten. De man in de kijker was ongetwijfeld Patrick Versavel. Met twee vrijschopdoelpunten zet'e hij zijn team op rozen. De aansluitingstreffer van Cercle, via een betwis te strafschop, zou nog voor een bang laatste kwartier zorgen maar uiteindelijk sleepte Lokeren zich verdiend naar de overwinning. Beide ploegen begonnen ero_ en toeschouwer had zeer gemotiveerd aan deze in feite veel spektakel bijwijlen erg bitsige wed- gekregen. De rust bracht be strijd. Cercle Brugge kroop in terschap, al zou dat pas goed de beginfase al door het oog merkbaar worden diep in de van de naald toen Broeckaert helft Etimt ,ot dan rood riskeerde toen hij Pa- toe Weinig gezien, snapte wat trick Van Veirdeghem torpe- van jjem verwacht werd. De deerde. Het bleef echter bij uejne Nigeriaan kon zich ge- een gele verwittiging. regeld vrijspelen van zijn be- Amper een kwartier was Waker Poorteman maar dat weggetikt toen de Lokerse ieverde aanvankelijk weinig openingstreffer viel: onnodig op het centrum van de Brug- en beven. Cercle gelukte de handspel van Poorteman en 'verdediging bleef te goed aansluitingstreffer. Scheids een vrije trap voor de gasthe- afgegrendeld. rechter Grayet kompenseerde ren. Patrick Versavel knalde j}e eersle feUe counter van de Brugse uitsluiting immers de bal strak in voorbij een Cgrde zou nieuwkomer door een botsing tussen wanhopig graaiende keeper Krommendijk - een debuut Krommendijk en Kalusha als Devriendt. jn mineur - in de schijnwer- penalty-fout te beschouwen. 1-0, een verdiende voor- plaatsen. De ex-Ajacied De Zambiaan van Brugge zet- had - alleen voor doel - tot le de strafschop om en 2-1 tweemaal toe de Brugse goal Verder kwamen de bezoe- aan de voet, evenveel keer kers niet meer in een zeer Lokeren-Cerele 2-1. Patrick Stalmans Versavel brutaal onderuit trapte (ds) i duel met Frenay (13). Deze zou rood krijgen nadat hij de doorgebroken Pat sprong voor Lokeren dat de tegenstander tot op dat mo ment met de rug tegen het eigen doel geplakt hield. amateuristisch geklungel van spektakel te zorgen. Ik wilde enigde Emiraten. Daar wer- Frenay. Zijn terechte uitslui- vooraf tekenen voor die twee den in de loop van deze week ting steekt ons nog meer in de punten, eender op welke ma- twee oefenduels betwist. Met problemen aangezien wij hem nier die behaald werden. We uitzondering van de gekwet- kortelings zullen moeten kwamen 2-0 voor, riant zou je sten Moors, Laroy en M'Buyu missen." zeggen maar toen Cercle de zou de gehele spelersgroep Aimé Anthuenis van zijn aansluitingstreffer lukte, afreizen maar in extremis kant gaf grif toe dat de wed- sloop de zenuwachtigheid in moest ook Meszaros thuisblij- onze rangen met een bang ven. Het visum van de Hon- laatste kwartier als resultaat." gaar werd door de plaatselijke De spelersgroep vertrok autoriteiten geweigerd. Van- E. Aalst, dat zich verleden zondag in de kijker speelde door A. Gent voor een voldongen feit te plaatsen, krijgt thans Hasselt op bezoek. «We moeten kunnen bevestigen - voor eigen publiek», seinde ons sekretaris J.P. Van Droogenbroeck. «Maar let wel op, Hasselt dat verleden week zwaar werd geklopt wordt geen gemakkelijke tegenstander. Het is beslist een ploeg die de match kan 'gesloten' houden. Het zal er op aankomen om zo snel mogelijk een doelpunt te scoren om nadien rustiger te kunnen spelen». Ondertussen wordt in de schoot van Eendracht uitgekeken naar de tijd waarop Samardzija uit J zijn sloffen zal schieten. De Zuidslaviër mist als spits nogal wat open kansen. Dat is een kwestie van vertrouwen, zegt oefenmeester Eddy Everaert, die ondertussen flink op weg is om van Eendracht Aalst een stevig geheel te maken. Hoogstwaarschijnlijk zal de Eendrachtcoach niet veel aan zijn team moeten herschikken, ofschoon hij rekening zal moeten houden met de terugkeer van Wim De Wolf uit schorsing. Wie de plaats zal ruimen stond in allerlaatste instantie nog niet vast. Dat wordt een klein probleem voor de Aalsterse oefenmeester, vooral nu ook Glenn Geeraerts stilaan naar de form van vorig jaar glijdt. Het ziet er dus naar uit dat de plaatsjes in de kern duur worden. (abl) strijd Lokeren-Cercle een eerder matige vertoning be trof. "Het belang van deze miste hij in de afwerking en nerveus en spannend laatste match was, gezien de plaats maandag jl. voor een oefen- daag vrijdag keert de Lokerse tempo en de inventiviteit ont braken om écht spanning te kreëren. van beide teams in de rang schikking, té groot om voor stage naar Qatar, een staat die deel uitmaakt van de Ver delegatie terug naar Daknam. Na de openingstreffer bleef tensiotte besloot Kalusha in kwartier. Cercle Brugge staat Lokeren domineren maar het ap rphnimH hnnt» over nu op een gedeelde laatste Daarmee w7en de kamen plaarsta de klassering, Loke- vpof Cercle verspeeld en het ren van zijn kant nestelt zich was Didier Frenay die zijn 'n de veilige middenmoot. Cercle van zijn kant bakte team helemaal in de vemie- Na afloop was Cercle-trai- er helemaal niets van. Doel- jjng (jUW(je toen hij Patrick ner Han Grijzenhout niet te man Danny D'Hondt kwam Versavel brutaal onderuit spreken over de verrichting slechts één keer in gevaar bij shopte. Rood voor Frenay van zijn team. "We verliezen een kopbal van Frenay. Aan en Versavel plaatste zijn door twee grote flaters. Het de overkant moest de Brugse vrije trap voorbij de handspel van Poorteman was goalie een kopstoot van Peter muur; 2-0. onnodig en daarop scoorde Een sterk gemotiveerd Een- ver. Het aanvalsspel van AA waar het moest zijn. Glenn Eikelboom wegwerken. -poch werd het op het einde Versavel de eerste Lokerse dracht Aalst slaagde erin AA Gent verliep dus duidelijk te Geeraerts van zijn kant speel- Het eerste gedeelte zat voor Loipen nog schudden g°a'- De 2-0 kwam er na het Gent de eerste nederlaag van steriel om een honkvaste de- de o.i. zijn beste wedstrijd Club Brugge 3 - Beveren I Na de 3-1 nederlaag van SK lingen tegen Monaco toch wel Beveren op Olympia leek andere voetbalschoenen uit trainer René Desaeyere echt de kast moesten halen. Toch ontgoocheld. De door zoveel was het Brugge dat nog voor tegenslag getroffen Wase het halfuur de wedstrijd in voetbaltrainer meende im- zijn beslissende plooi legde mers dat er voor zijn ploeg toen eerst Beyens, met een een gelijkspel had ingezeten verrassend hard schot voorbij en hij stelde dat zijn spelers al Rosez, en drie minuten later te snel het vertrouwen verlo- Dimi M'Buyu, met een ver ren en de armen lieten zak- lengde voorzet van Creve, de ken. «We hadden de stand stand onterecht op 2-0 plaat- kunnen openen en dan moest sten. Beveren kon de rug niet Brugge het spaarzame spel meer strekken en de hele eer- wel veranderen en zou het ste helft bleven de toch bijna ook makkelijker geworden 10.000 kijkers in de koude, zijn. Trouwens ook na de Na rust veranderde er weinig, Brugse openingstreffer kre- behalve dan de kleur van de gen we nog enkele betere Brugse truitjes die in de eer doelkansen. Maar de spelers ste helft te veel op de Wase geloofden er toen blijkbaar kledingsstukken leken. Beve- niet meer in...». ren liep zonder veel lijn over Het vertrouwen lijkt dus zoek het grote veld en Brugge zag bij SK Beveren maar daarvan niet direkt de noodzaak de was in de aanvangsminuten brave Waaslanders nog dieper op het glibberige Olympia- in de ellende te duwen, veld weinig te merken want Rond het uur kwam bij Brug- het waren de bezoekers die de ge de Australiër Frank Farina eerste gevaarlijke akties te- zijn kompetitiedebuut maken kenden. De Wase Nederlan- en hij trok zich van de ver ders Viscaal en Van Kessel houdingen blijkbaar niets konden het in dat eerste aan, hij kreeg van het publiek kwartier echter niet waar- trouwens dankbaar applaus maken. tot wanneer hij, vermoedelijk Brugge speelde mak en het getipt door een gezel, zich was duidelijk dat de Brugge- beter aanpaste in het lakse Naar aanleiding van de wedstrijd SK Lebbeke - KV Mechelen die uitzonderlijk doorgaat op dinsdag 15 novem ber 1988 om 19.30 uur op het A-terrein van KAV Dender- monde, omdat SK Lebbeke niet over een verlichting beschikt, wordt van deze bijzondere gelegenheid gebruik gemaakt om een wellicht zeer genietbare inleidende wed strijd te organiseren tussen de miniemen van KV Mechelen en deze van KAVD. Dit wordt uiteraard een loodzware opdracht voor de KAVD-voetballertjes want de KVM-Miniemen staan vlot aan de leiding in de provincie-Antwerpen. Maar wie weet wordt dit geen propagandawedstrijd als je vaststelt dat de «gewestelijke» KAVD-miniemen de best scorende Oost-Vlaamse jeugdploeg is op dit ogenblik 9 wedstrijden en 120 doelpunten) en zy in vriendenwedstrij den gelijk speelden tegen SC Lokeren (1-1) en won tegen Eendracht Aalst (3-2). Respektievelyk 2e en 3e gerang schikte b(j de Oost-Vlaamse provinciale miniemen. Deze voorwedstrijd gaat door op 15/11/1988 op het KAVD- terrein te Grembergen en start om 18 uur. het seizoen toe te brengen, fensie als die van Eendracht van het seizoen In ieder geval Halverwege de eerste helft uit verband te kunnen halen, geen gestolen overwinning kwamen de Ajuinen op voor- D'Hooghe, speelde tegen zijn van Eendracht dat in feite sprong langs Moortgat, al ex-ploeg een verdienstelijke tijdens de eerste helft de zege kreeg die wel de hulp van een wedstrijd als mandekker, ter- nog breder had kunnen uit- VoCtbdlllitSlB&CIl tegenstander. Een lucky-goal wijl ook Droeven in een gun- werken. Voor de interim-trai- zei men in het kamp van de stige zin wist te bevestigen, ner Everaert was het uiter- Gentenaren, maar die verga- Dé grote man op het midde- aard een «grote voetbalna- ten er bij te zeggen dat de neld was echter Godfried middag». Hij prees na de Ajuinen in de eerste helft nog Moortgat. De Westvlaming match de geweldige inzet van de betere kansen wisten te was niet alleen sterk in de zijn team, dat stilaan maar -- - creëeren. Uiteraard kreeg opbouw, maar kwam vooraan zeker naar een grotere vorm zwakte van Beveren ongewild Aalst tijdens de tweede perio- regelmatig de neus aan het groeit. «Deze zege is beslist toch nog een resem doelkan- de van de wedstrijd een sterke venster steken. Ook Samard- een hart onder de riem voor sen maarde Europese schut- druk te verwerken. De Gen- zija, die in de eerste helft een de komende wedstrijden. De voetbalgezelschap. Brugge kreeg echter door de 1' nationale Club Brugge-Beveren Lokeren-Cercle Brugge 2* nationale AA Gent-E. Aalst 5» Bfy"6- C®u'emans en tenaren deden dit echter met paar wenkende kansen niet ploeg vertoont een voorbeel- M Buyu modderden maar wat hoge ballen en achteraan bij kon verzilveren was, toen dige mentaliteit waarmee men aan. Tot wanneer de tweede Aalst stond een zekere Miiko Aalst onder druk stond van de tenslotte bergen kan verzet- invaller Yves Audoor tien nu- Derijck die wel raad wist met thuisploeg, een verdienstelijk ten» aldus Eddy Everaert. nuten voor tijd toch voor 3-0 jje hoge voorzetten vóór de element. De Zuidslaviër (abl) zorgde. Beveren kreeg met Viscaal ondertussen nog een goede scoringskans maar Van Wijk stopte de bal op de doel lijn met het hoofd. Beveren kon de eer redden in de aller laatste minuut toen de nog steeds snelle Kusto ongehin derd Van de Walle mocht op warmen. Geen geslaagde repititie voor Gub Brugge dat alleen met de winstpunten mag tevreden zijn terwijl voor SK Beveren de situatie steeds maar erger wordt. Met de punten winst voor Lierse, Charleroi en Ra cing Mechelen en met het zware programma dat voor de deur staat kunnen de Waas landers alleen overleven met meer inzet, wilskracht en ver trouwen. Voor dat laatste heeft men blijkbaar meer no dig dan een voetbaltrainer. Hugo Aerts neus van doelman De Schrij- werkte keihard en stoorde 2* Nationale E. Aalst-Hasselt (De Bruyn) 3' Nationael Oostende-VW Hamme (Mortier) Sint-Niklaas - Roeselare (Romain) Bornem-J. Lede (Javeaux) E. Zele-Union (Bosschaerts) 1* Provinciale Zottegem-S Lebbeke (Mejor) Melsele-SK Aalst (Van Damme) Olsene-E. Meldert (Okladnicoff) G'bergen-KAVD (Lievens) Temse-Zultse (Taeleman) 2* Provinciale Kruibeke-Meulestede (Opdecam) St.-Kruis-W - Kemzeke (Kneuvels) Robur-Oostakker (Van Damme) Kallo-Baasrode (Roelandt) Wieze-Sint-Amandsberg (De Ruysscher) 3* Provinciale D W. Moorsel-Hcrzelë (De Block) Burst-Erpe (Vercruyssen) Schellebelle-Bambmgge (Backaert) Serskamp-Gijzegem (Van Renterghem) Erembodegem-Nieuwerkerken (Vercauteren) Aaigem-Hofstade (De Decker) Heldergem-Doggen (Boeykens) Kerksken-TK Meldert (Van Imschoot) 3' Provinciale Sombeke-Sint-Pauwels (Weyn) Stekene-SK Overmere (Heerwegh) Haasdonk-Lokersc (Haers) Excelsior-Bazel (Van Leuven) H. Vrasene-Klinge (Verstraeten) Grcmbergen-Buggenhout (Van der Stylen) St.-Gillis-D.-Klein Laar (Van Hoey) Gerda-St.-Gillis-W (De Cock) 4' Provinciale D Westrem-Edixvelde (De Vlecschauwer) Merc-Oordegem (Goossens) Erondegem-Smetlede (Redant) 4' Provinciale G Berlare-Opdorp (Dhondt) R. Lebbeke-Herdersem (Heirbaut) Wichelen-Oudegcm (Lambrechts) Schoonaarde-S. Moorsel (Saadouni) Lutterzele-Welle (Behiels) Appels-Terjoden (Roosens) FC Aalst-Boonwijk (De Bosscher) Opstal-Baardegem (Van Damme) 4* Provinciale H Daknam-Rupelmonde (De Loose) VK Hamme-SK Lokeren (Van Lombergen) Sinaai-Straatje (Siccard) White Boys-Waasmunster (Teugels) Tielrode-Kieldrecht (De Wilde) Hoogeinde-Heikant (Aendenhof) Meerdonk-Eksaarde (Van de Moortere) Verrebroek-FC Moerbeke (Van de Perre) 3' nationale A J. Lede-St.-Niklaas 1-3 VW Hamme-E. Zele 0-0 1' provinciale SK Aalst-Zottegem SK Lebbeke-DC leeuw KAVD-ZULTE Olsene-Temse E. Meldert-Aalter Olsa-Melsele 3* provinciale E Bazel-Haasdonk Lokerse-Stekene SK Overmere-Sombeke St. Pauwels-St.-Gillis-D. Klein Laar-St.-Gillis-W. Grembergen-Gerda Buggenhout-Vrasene Klinge-Excelsior 2-1 Dender- 0-0 2-0 3-1 1-2 0-0 2' provinciale Kemzeke-Melle Lovendegem-Kruibeke Kallo-Wieze Baasrode-Ze lzate Destelbergen-Robur 3* provinciale D Gijzegem-Schellebelle Erpe-W. Moorsel Doggen-TK Meldert Aaigem-Kerksken Hofstade-Erembodegem Nieuwerkerken-Serskamp 0-1 4' provinciale D Edixvelde-Hillegem Mere-Erondegem Oordegem-Kwatrecht 4* provinciale G S. Moorsel-Wichelen Oudegem-R. Labbeke Herdersem-Berlare Opdorp-FC Aalst Boonwijk-Baardegem Appels-Opstal Terjoden-Lutterzele Welle-Schoonaarde 4' provinciale H Waasmunster-Sinaai Straatje-VK Hamme Rupelmonde - Meerdonk Eksaarde-Moerbeke Heikant-Tielrode 6-lKieldrecht-White Boys f Hoogeinde-Verrebroek J" flfei Lokeren-Cercle 2-1. Keeper Devriendt had heelwat meer werk op te knappen dan zijn Lokerse kollega D'Hondt (ds) Lokeren-Cercle 2-1. Envin Palmers moederziel alleen tussen vijf Bruggelingen (ds) Goed nieuws voor de voetballiefhebbers en vooral voor dé' talrijke supporters van RSC Anderlecht, nog steeds de meest prestigieuze klub van ons land. In Dendermondf ï(J zijn ze, in Pub-Snack The Horse, gelegen aan het station f van Dendermonde, gestart met een heuse supportersklubj Het is de bedoeling om wekelijks de wedstrijden van dr paars-witte klub bij te wonen, en daarom zijn nieuwenjs leden nog steeds welkom. Het bestuur bestaat uit volgen- ;t()r de personen: Dupont Fabien, telefonisch te bereiken via L. het nummer 052/47.29.70, Baetens Gino, Jacobs Rudy, ^zoe Van Ranst Peter, Van Hove Marc en De Geyter Luc. etee telefonisch te bereiken via nummer 052/22.55.58, en dan j kom je terecht in het lokaal. Voor meer informatie kan je steeds bij één van deze mensen terecht. SUPPORTERSCLUB THE HORSE Namme Voorn.: Straat. Gemeente: wordt lid van de supportersclub van RSC Ander lecht. r.: S; C Ander I,|kl

De Voorpost | 1988 | | pagina 18