m m *wêë F.C. Baasrode oog in oog Jeen denderend vertoon p Dendermonde met de leiders s - - S.K. Lebbeke tevreden over verrichting Van Gheem redt punt Elk een helft Verdiende zege jreen problemen indanks numerieke minderheid BASKETKALENDER Sterke Wase burcht De Voorpost - 11.11.1988- 19 VOETBAL MïSSafc LEBBEKE-DENDERLEEUW 0-0 Tweede provinciaal (abt) jVD-Zulte 2-0. De Baere, die een vrij goede wedstrijd speelde, lag aan de basis van het rste doelpunt. De Kunder zal na deze pass afdrukken (vh) .A.V.D. - Zulte 2 - 0 Ondanks het 0-0 eindresultaat groeide de wedstrijd tussen S.K. Lebbeke en F.C. Den derleeuw uit tot een gezellig kijkstuk. Er werd degelijk voetbal geproduceerd en langs beide kanten werd gere geld een vuist gemaakt. On betwist was het Lebbeke dat een paar keer dicht bij een doelpunt kwam. Niettemin was het bezoeker Lacroix die de mooiste kans voor de voet kreeg. Hij botste achter op een attente doelman Johan Vinck. De Lebbeekse goalie etaleert de laatste weken een opmerkelijke konditie. Hij verhinderde in deze kompeti tie enkele doelpunten en heeft ongetwijfeld een ruim aandeel in de tien punten die S.K. Lebbeke momenteel op het aktief heeft. - Onze middenlinie speelde deze keer en belangrijke rol, zegt klubleider Willy Meert. Peeters, Frankie Van Hecke, De Vliegher en Frans Peel- man vormen momenteel zo wat de ruggegraat van de ploeg. Geregeld hebben ze de spitsen aan het werk gezet. Dat leidde tot doelkansen maar jammer genoeg tot geen doelpunten. Op basis van het aantal kansen meen ik toch dat we aanspraak op de zege konden maken. In de tweede helft waren we uitgesproken de dominerende ploeg. In die periode trok Denderleeuw zich terug en was duidelijk uit op het behoud van de 0-0 score. Daarin zijn ze ge slaagd. Ik meen dat we in de komende weken punten kun nen winnen op voorwaarde dat we in dezelfde in als vori ge zondag blijven reageren. Gelet op de evolutie in de algemene rangschikking is het nodig dat er uit de komende matchen een aantal punten worden gepuurd. De situatie is van die aard dat twee of drie nederlagen je onderaan de klassering brengen. Met tien punten uit evenveel wed strijden zijn we bepaald niet ongelukkig. In de bezoekende middens was men na afloop tevreden met het winstpunt. Op Lebbe ke hebben we het nooit mak kelijk gehad, was de kom- mentaar van de gasten. E.G. Baasrode - Zelzate 2-1 Ongetwijfeld wordt de match tussen F.C. Baasrode en Kal- lo van komende zondag de topper in tweede provinciaal. De Waaslanders vatten post als leider terwijl de achter stand van F.C. Baasrode am per twee punten bedraagt. Zelfs na afloop van de wed strijd tegen Zelzate was het komende duel het onderwerp van de gesprekken. Over de voorbije match valt ook niet veel bijzonders te vertellen, zegt de Baasroodse trainer Guido De Leeuw. We werden eigenaar van de punten maar de verrichting was niet om over naar huis te schrijven. Het werd een ma ger vertoon en alleen om de overwinning heerste er tevre denheid. We zijn halfweg de eerste helft op voorsprong ge komen. Aan het doelpunt ging er een kombinatie tussen Gino en Mario Ringoot voor af. Eddy Van Keer werd er de auteur van. Gino Ringoot kreeg daarna nog een doel kans voor de voet. Een terug speelbal leidde na de rust tot de gelijkmaker. Ik moet toe geven dat we toen even in paniek zijn geslagen. Met de bedoeling om rust in de ploeg te brengen voerde ik onmid dellijk twee wissels door. Marc Van Keer en Johan Ver- heyden ruimden de plaats voor Rudy Comelis en Benny Vercauteren. Achteraf bleek dat dit een gunstige invloed had op de verrichting en voor een deel het winnende doel punt in de hand heeft ge werkt. Mario Ringoot had een ruim aandeel in de voor bereiding. Eddy Van Keer kwam vervolgens in bezit van de bal die hij oordeelkundig wist af te schermen. Hij reali seerde tot slot een doelpunt dat van een uitstekende ma kelij was. Metéén werden we twee punten rijker en dat is ook de enige gunstige faktor van de hele match. Komende zondag in Kallo zullen we al vast anders moeten reageren willen we de leider voor hete vuren plaatsen. De spelers weten waar ze aan toe zijn. E.G. A.V.D.-Zulte werd be- geen hoogstaande ver- htihg. Het paarsblauwe dat nu als leider postvat, ;ft zich al beter doen gel- Nu is het wel zo dat de rsteprovincialer vaak te mpen krijgt met onbeschik- re voetballers. Manu De ninck en Nico Van Bogaert men rekupereren maar gs de andere kant moest Van Nieuwenhuyse dan er forfait geven. Dat noop- oefenmeester Pfaff ertoe aan zijn elftal te sleutelen voor de zoveelste keer een uitgegeven formatie in het d brengen. Begrijpelijk dat de samenhang niet ten ede komt. Het duurde dan geruime tijd alvorens A.V.D. een aantrekkelijke ibinatie liet bewonderen, y De Baere lag er aan de van. Hij vond eerst een •ast intercepterende Van Heede op zijn weg. Later rok hij zijn collega De nder bij zijn ideeën en die rd auteur van de openings- l' ffer. Meen nu niet dat het wekende Zulte er maar al- li op uit was om een punt te streven. Doelman Kurt ai Meirvenne werd een ar keer stevig op de korrel nomen maar had weinig tblemen om die schoten te teren. was opmerkelijk dat na het Dendermondse doelpunt metéén het spelpeil als een baksteen naar beneden tui melde. In de lokale middenli nie was het alleen Philip Se- gers die boven de middelmaat uitstak. Wie op verbetering hoopte na de rust, diende snel zijn mening te herzien. Den dermonde bleef wel de domi nerende ploeg maar was nau welijks bij machte om daad werkelijk een vuist te maken. Mare De Kunder en Guy De Baere kregen wel een reële kans voor de voet maar die bleef onbenut. Het laatste kwartier verliep emotioneel. Van Bogaert be zondigde zich aan een onnodi ge overtreding die hem een geel kartonnetje opleverde. Nadien wilde De Kunder een «copiebook-doelpunt» raali- seren, wat hem slecht be kwam. Uit de mooiste faze van de hele match werd het tweede doelpunt geboren, Philip Seghers stond in voor de regie en Guy De Baere werd de auteur. Dat het geen hoogstaande wedstrijd was, daarover was ook oefenmeester Toon Pfaff het eens. Gedwongen door omstandig heden werd ik verplicht het hele elftal te herschikken wat natuurlijk niet bevorderlijk is voor de cohesie. We speelden bijwijlen met vijf spitsen. De Olsa Svelta Melsele Voetbal. Alain Moens was een van de uitblinkers van KAVD (arch) Baere en De Kunder evo lueerden merendeels in het centrum en Kambala en Van Bogaert op de flanken. Voeg er nog aan toe dat Philip Se ghers vaak in de vuurlinie ver scheen. Wie zegt dat we niet offensief genoeg spelen, doet de waarheid geweld aan. Ik hoop dat we komende zondag in Geraardsbergen een betere verrichting tonen, aldus de Dendermondse oefen- meester. E.G. Pffj gggj"vt* Met een scoreloos gelijkspel op het veld van Olsa Brakel heeft Svelta Melsele eigenlijk meer gekregen dan het wer kelijk verdiend heeft. Afge reisd naar Brakel met in het achterhoofd van te proberen één punt te halen heeft de Melseelse ploeg nooit kunnen imponeren tegen de thuis ploeg die ook al geen hoog vlieger is in deze competitie. Tijdens de eerste helft kwam er van Wase zijde weinig tus sen de Brakelse palen terecht. Enkel aan verdedigen den kend haalde Melsele dan de problemen zelf in huis. Maar gelukkig voor de Aardbeijon gens was er nog altijd Pascal Van Gheem die als waardig sluitstuk van zijn ploeg elk thuisoffensief in de kiem wist te smoren. Ook al had Van Gheem in de eerste helft het geluk aan zijn zijde toen thuisspeler Meysmans een knal van een vrije trap tegen de dwarsligger plaatste waar na het leder recht in de grijp armen viel van Pascal. Ook in de tweede helft moest Melsele een afwachtende houding aannemen en zonder echt ge vaarlijk te zijn moest het ini tiatief dan toch weer aan de thuisploeg gelaten worden. Met nog een kwartier te spe len zou dan uiteindelijk de beslissing gaan vallen toen Gelein in de strafschopzone het leder met de hand speelde en de ref. niet anders kon dan naar de stip wijzen. Meys mans terug oog in oog met Van Gheem en weer was het Van Gheem die deze elfme- tertrap stopte zodat zeker kan gezegd worden dat Pascal een punt wist te redden voor zijn ploeg. En het kon zelfs meer geweest zijn want door de inbreng van Waegemaeckers enkele minuten later kwam Melsele plots toch uit de om knelling en dwong het zich nog een tweetal goede moge lijkheden af. Eerst was er een gekende ren van Luc Van Mieghem op zijn rechterflank die net geen doelpunt ople verde maar de vrije trap van Kenny Van Spittael net over de opgestelde thuismuur kon slechts met moeite door de thuisdoelman gepakt worden. Maar een zegevierend doel punt zou wel een anti-climax geweest zijn in deze matige partij langs Melseelse zijde waar men bijzonder tevreden was met het behaalde punt. Nu zondag speelt Melsele thuis tegen S.K. Aalst. Het wordt voor de Wase club bij zonder goed uitkijken want in Aalst heeft men juist een trai nerswissel achter de rug en iedereen weet dat een ploeg dan zich meestal overtreft. De Aarbeijongens kunnen even wel over hun basis opstelling beschikken sedert een lange tijd zodat het best wel een aangename partij zou kunnen worden, op deze laatste af spraak te 15 uur van dit jaar. M/S Tweede provinciale Lovendegem - J.V. Kruibeke 1-1 Kruibeke dat voor dit duel enkele spelbepalende figuren moest missen zoals Kris Stit- sels, Rudy Beck, laatste week schorsing, en Hannebeau keek in de eerste helft van deze wedstrijd naar het beste voetbal dat dit seizoen al op de mat gebracht werd door een tegenstander. De jonge Vemimmen die thuisspelma- ker De Meyer moest schadu wen kreeg dan ook geen mo ment rust. Toch had het over donderde meesterschap van de thuisploeg eigenlijk niet zo veel invloed wanneer het op doelkansen aankwam. De Kruibeekse verdediging waar in Benny Goossens nog steeds de rots in de branding blijkt te zijn terwijl ook doelman Ver- straeten een moeilijk in te nemen stelling is kon de thuis- aanvallen die eerder schaarser waren in verhouding met het overwicht, goed aan banden leggen,. Toen dan toch geen thuiskans scheen te zullen slagen stak de scheidsrechter maar een handje toe en floot prompt een strafschop voor een ver meend Kruibeeks handspel zo'n goede vijf meter buiten de zone van de waarheid. De thuisploeg die met rode wan gen van beschaamdheid de strafschop blijkbaar niet «wil de» benutten «rolde» dan als het ware de bal naar doelman Verstraeten in het midden van het doel... Zo bleef alles op een 0-0 en het zag er naar uit dat Kruibe ke zonder kleerscheuren naar de koffie zou kunnen. Dit was dan wel even zonder de Meyer gerekend. Op zijn voorzet kon Gallens in de 43' minuut van de eerste helft toch voor de 1-0 zorgen en gezien het spelbeeld was dat zeker niet onverdiend te noemen. Met een bang hartje kwamen de groenwitte Kruibekenaars dan ook uit de katacomben van het gigantische Lovende- gemse sportstadion. Doch tot eenieders verbazing kon de thuisploeg in de herneming nooit meer het peil halen dat zij tijdens de eerste 45 minu ten hadden laten bewonde ren. Vanaf de eerste minuten namen de bezoekers dan on der impuls van een formida bel hard werkend middenveld waarin Vereycken, Temmer man en Wuylack zich onder scheidden, het initiatief. Dat resulteerde dan reeds in de 50' min. tot een doelpunt van Leo Wuytack toen een vrije schop van Verreycken via de muur tegen de paal was be land en Wuytack als eerste er bij was om af te ronden. De thuisploeg die nadien nog alle kleuren van de regenboog te zién kreeg zag eveneens tus sen de kleurtjes door Leo Wuytack nog twee maal de paal beroeren terwijl ook Cockheyt zij het in mindere mate zijn kans waagde. Enkel in de slotfase zette Lovende gem nog eens alles op alles maar verder dan een 4-tal hoekschoppen allen door het duo Goossens Verstraeten probleemloos opgelost brach ten geen verandering meer in de juiste eindstand die beide ploegen een punt oplevert. Nu zondag speelt Kruibeke thuis tegen Meulestede en Rudy Beck zal opnieuw van de partij zijn zodat punten- winst weer tot de mogelijkhe den behoort. M/s KEMZEKE-T. MELLE 2-0 (4VD-Zulte 2-0. De Coninck begint zich meer en meer te manifesteren als een Vtoritaire middenvelder vh) Luc. n dan kan jt •Kaalst - zottegem 2-1 uloen- 1S een wedstrijd met veel fturie geworden tussen Rudv en Z°tte8em- Voor de Luc ^ers star,te de partij «leen goed. Browaeys 'long zich goed tussen enkele 'talen door en scoorde, flst dat het wederoptreden tocht vieren van De Jaegher, tynd meteen aangeslagen, tfiter niet voor lang, want jjtele minuten later scoorde T Naeyer. Van Damme Jwd er kansloos naar te kij- ji; Aalst was nu wel op l'jke hoogte gekomen maar Eloor rond het halfuur Van keren. Deze uitsluiting gaf wedstrijd meteen een an der imago. Nu was het Zotte gem dat het meeste balbezit kon afdwingen. De nieuwe Aalsterse trainer, Romain Van Stichelen, en nog vele anderen hadden er alvast geen trouw oog in. De tweede helft verliep evenwel gunstig voor Aalst. Ook al bleef Zot tegem het spelbeeld bepalen, de Aalstenaars liepen het meest tegen de beste kansen aan. Zo mocht De Naeyer een strafschop nemen, enkele mi nuten na de herneming, maar... hij faalde. Wat toen niet lukte, namelijk op voor sprong geraken, zou tien mi nuten voor inrukken wel kunnen. Het was alweer De Naeyer die scoorde, al gebeurde het nu wel zeer fortuinlijk. Aalst haalde de zege ondanks de lange numerieke minderheid. De Naeyer was alvast de spe lers die het meest in de ver kleumde kijker liep. Aalst De Saedeleer, Van Oost, De Jonge, Van Loke ren, Verbestel, Roelandt, Keymolen, De Naeyer, De Jaegher (84' De Kegel), De Bruyne (42' De Smet), Wae- geman. Nadat Melle een week eerder de zege kon behalen bij Krui beke, dachten ze ook Kemze- ke twee punten lichter te kun nen maken, maar dat liep wel even mis voor de talentrijke bezoekers. Reeds na een achttal minuten was het de jonge Peter Calle die met een enorm vluchtschot na voorbe reidend werk van Filip Strob- be voor de openingsgoal kon zorgen. Melle, dat zich aan vankelijk niet gewonnen gaf, gaf gepast antwoord aan de rood-zwarten maar het staal harde schot van een bezoeker belandde gelukkig voor Jan Smet op de staander. Na nog enkele opmerkelijke num mertjes van een vlot draaien de thuisploeg, waarbij vooral Peter Calle en Luc Van Lie- rop opvielen in afwezigheid van de gekwetste Patrick Coppens, kon Kemzeke toch stand houden tot aan de rust. Na de pauze moest Kemzeke dan toch het initiatief aan de bezoekers laten maar toen ook dezen niet tot een suk- sesrijke aanval konden ko men en Kemzeke via de coun ter niet zo goed uit de verf kwam, was het uiteindelijk nog wachten tot de slotminu ten alvoren Peter Calle met zijn tweede doelpunt enige zekerheid kon brengen over de thuiszege, die net op zijn tijd komt want na hekkeslui- ter F.C. Wieze na de trainers wissel blijkbaar uit een ander vaatje tapt, wordt het achter aan de rangschikking drum men om uit het zicht te blijven van de rode lantaarn. Hope lijk put Kemzeke uit deze ze ge genoeg zelfvertrouwen om de ingeslagen weg verder te bewandelen. M.S. 2e AFDELING HEREN 20u30 (12.11): Okapi Aalst-Vilvoorde 3e AFDELING 18u00 (13.11): B.C. Zele-Waregem 20ul5 (12.11): Brabo-Panters Baasrode 4e AFDELING B: 20ul5 (12.11): Hennes St.-Nikl.-Bavi Gent 20u30 (12.11): Etterbeek-Scheldejeugd Temse 17u00 (13.11): Ginz Aalst-Eikenlo Eeklo 2e AFDELING DAMES: llul5: (13.11): BC Zele-Eikenlo Eeklo le PROVINCIALE 15u45 (13.11): Deinze-Lokeren 15u30 (13.11): Hansbeke-Aurora Zele 2e PROVINCIALE lluOO (13.11): Baasrode-Gembas le PROVINCIALE HEREN 18u00 (13.11): Wasocub Waasm.-Laame lluOO (13.11): Gentson-St-Niklase 20ul5 (12.11): Hoger Op-Erpe Mere 20u30 (12.11): Hemaco Denderm.-Hansbeke 20u30 (12.11): Lcde-MeUe Vogelhoek 2e PROVINCIAAL B 20u00 (12.11): Dendermonde-Beveren 18u00 (13.11): Moerzeke-Cibo Zele 15u45 (13.11): Sportief Temse-Grembergen 20u30 (12.11): Melsele-The Tower Aalst 20u30 (12.11): Eksaarde-Bazel 3e PROVINCIAAL lluOO (13.11): Buggenhout-Lokeren 20u00 (12.11): Maldegem-Waasland lluOO (13.11): Nolas Denderm.-Vlierzele 18u00 (13.11): Terlindenboys-White Star JE?»"* Lokeren-Cercle 2-1. John Etim in een duel met bewaker Poorteman. Deze laatste kreeg een gele kaart na een fout op de Nigeriaan (ds) Grembergen-Gerda 0-0 S.K. Grembergen kon tegen Gerda St.-Niklaas niet tot scoren komen. De bezoekers organiseerden een stevige af weer rond hun doelgebied en geen enkele lokale voetballer was in staat om er doorheen te dringen. De thuisploeg, bij wie Didier Debusschere een opmerkelijke inzet demon streerde en een vaardige in druk liet, domineerde de wed strijd. Doordringen tot in de zone van de waarheid was onbe gonnen werk, zeggen Grem- bergse klubleiders. Gerda hield bestendig acht tot negen voetballers in verdedi ging. Het was wel oppassen geblazen voor de hoge ballen die af en toe in ons doelgebied werden gedropt. Het was dui delijk de bedoeling van de gasten om het hoofd van de hoogopwippende Staelens te zoeken. In de lucht kan hij zijn mannetje staan. Op die manier kwam hij overigens enkele keren tot scoren in vorige wedstrijden. Vandaar dat we op onze hoede bleven. Een wenkende kans kreeg Bart Nobels maar hij voerde te veel nummertjes op toen hij een duel aanging met de bezoekende doelman. Was de eerste helft nog enigs zins bekijkenswaard dan werd het na de hervatting een rom melig gedoe. Grembergen bleef wel het betere team maar langs de andere kant diende keeper Brems een keertje of twee bij de zaak te zijn toen Staeensn zijn tanden toonde. Met negen punten uit tien wedstrijden blijft de Grem- bergse derdeprovincialer on der de vooraf gestelde ver wachtingen. Met Buggenhout op bezoek zal er te knokken vallen wil men twee punten aan huis houden. E.G.

De Voorpost | 1988 | | pagina 19