Lutterzele helpt Wichelen aan de leiding Onstuitbare thuisploeg Vierde provinciale Aalst-Dendermonde Pas na de rust op volle toeren! De Voorpost - 11.11.1988 - 21 VOETBAL rollet wan en De uc De n. De sergani id oc ninst te Star oe noj vas ge- de rus r laten er de Saede- ant nu lelman Toen stoom :h wat n wer- doffen 'ellicht ïunen. toege- r ref. iut ediger ly Seg- P geen kwa- elkaar, jurlijk as van n een defini- n op- ge har- ^n 1-2 n slo- lang» net en geen at het ache] e ne- r niet spel- Lutterzele blijft verbazen na één derde van de kompetitie. Nadat het vorige week reeks de kanonnen had opgepoetst bleef Lutterzele ook nu goed by schot en kon het leider Terjoden in eigen nest gaan bedwingen en een verdiend puntje richting Dendermonde meenemen. Waar men natuurlijk gelukkig was met deze gang van zaken, was in Wichelen. De ploeg van trainer Bellon die steeds op de sokken vooraan meedraaide komt nu, door zelf Schroevers Moorsel af te houden, aan de leiding. Een Ywrassing zeker niet want samen met Berlare, dat ook ruimschoots ging winnen in Herdersem en Kapide Lebbeke, dat eveneens knap won tegen gebuur Oudegem, behoort Wichelen tot het kransje favorieten. Welle blijkt zich ook wat hersteld te hebben, zodanig zelfs dat na de nieuwe zege tegen Schoonaarde de winstcijfers terug die van het verlies overtroeven. Samen met Welle ïormen dan Appels en Opstal het kransje out-siders die in de volgende wedstrijden kleur zullen moeten bekennen en ofwel mee doorstoten of hopeloos achter moeten Iffljven en wachten op betere tijden. nt laatste geldt al bijna zeker voor Oudegem. De ploeg van trainer De Vroe kan maar mét meer winnen en zakt hopeloos verder weg, na nieuw verlies tegen Lebbeke. Dit in tegenstelling met Baardegem dat won in Boonwijk en het reeds vernoemde Lutterzele. Beide ploegen stijgen stelselmatig hoger. Ook F.C. Aalst blijkt de vorm te pakken te hebben want een puntje buitsnhuis is voor de mannen van de «square» altijd meegenomen, ook al blijft de rode lantaarn nog branden, toch zien we de Aalsterse ploeg bij de eerstvolgende thuisbeurt zich opnieuw punten toeëigenen. Opdorp 0 RC. Aalst 0 Scheidsrechter De Bolle nam de hoofdrol op zich, want er »erd tevergeefs op hem ge wacht door beide ploegen... Met wat vertraging dan was bezoekend trainer Jefke Cor dis dan toch bereid om de Kheidsrechterlijke taak op zich te nemen ails gelegeheids- referee. En zeggen dat hij dit slecht deed zou de waarheid jeweld aan doen zijn. Vol- geps de volgelingen van Aalst zelfs een beetje té goed want i&j onthield de eigense spelers ten strafschop Dewedstrijd zelf was netjes ïgrdeeld voor wat de kansen betrof. Bij Opdorp konden zich vooral Johan Daman en Xvan De Man doorzetten ir bezoekend doelman tin Van Hoelen stond steeds op de juiste plaats. In de herneming was het dan tljuisdoelman Dirk Heyrman die gevaarlijke standjes voor zijn doel moest opklaren. Zo opesten ondermeer pogingen tan de twee Jantjes: Van Den Berghe en De Weghe onscha delijk gemaakt worden en slfs éénmaal moest de dwars- gger redding brengen, toen iOm Lorie vanop grote af- ipd een raket afvuurde. Het tkeltje geluk ontbrak eigen- \bij beide ploegen, om de olie winst te kunnen binnen ben, zodat dan maar beslist wrd om de puntjes te delen hetgeen voor iedereen de bes te oplossing leek. In het Aal- fletse lokaal Square toch re den,genoeg om de Blauw Wit te vlag de lucht in te hijsen ten teken van zege. Boonwijk 0 2 Boonwijk dat voor het eerst onder trainer Leo Piessens aantrad, wilde natuurlijk aan hun nieuwe patron wat bewij zen. En gedurende heel de wedstrijd kon de Boonwijk ploeg dan ook gelijke tred houden, met de Baardegemse bezoekers. Doch wanneer het op kansen verzilveren aan kwam, moest de thuisploeg steeds inbinden. Zo miosten in de eerste helft jongens als Guy Holbrecht en Guy Van Parijs reeds enkele mogelijk heden om de score te kunnen openen. Maar dit moest dan wel aan de bezoekers gelaten worden, want in de 25ste mi nuut kon Alex Croos voor Baardegem in twee tijden thuisdoelman De Rop vers laan en meteen werd het moeilijk voor de thuisploeg om nog iets te kunnen oog sten. Zeker toen na deze wat lucky-goal op slag van rust Mare Aendekerk na een ge harrewar opnieuw Baarde gem aan een doelpunt kon helpen en zo meteen de be slissing voorgoed op het bord bracht. Onder impuls van Herbert Van Renterghem in gekomen voor Enrico De Oli- veira en van Hugo Van Ou- denhove speelde Baardegem dan gedurende de hele 2e helft rustig overwicht kon creëren maar nooit geen vuist kon maken in de gevaarlijke zone, moest zo noodgedwon gen inbinden en beide punten aan het bezoekende team laten. Appels 1 Opstal 1 Weinig opwindends te vertel len over de eerste helft. Enkel het uitvallen van thuisspeler Jean De Koning die vervan gen werd door Van Buggen- hout, en het vele middenveld spel dienden genoteerd. Na de rust ook heel wat verkeer op het middenveld en toen alles er op leek dat de blanco score zou behouden blijven dan toch nog heel wat venijn in de staart. Omer De Feyter kon Opstal op een tiental mi nuten van het einde op voor sprong knallen en toen Ap pels langs Dirk Raes een strafschop werd onthouden door ref. De Beelde maakte deze zich zo kwaad dat twee gele kaarten nog niet volston den om hem het zwijgen op te leggen. Raes dus met rood vervroegd richting douches en 0-1 op Het bord. Men zou voor minder wanhopen. Toch klom de thuisploeg nog in deze sensationele slotminuten nog op gelijke hoogte van de bezoekers. Een vrije trap van Frans Francois werd na een geharrewar uieindelijk door Kris Rosez voorbij de Opstal- se doelman geduwd zodat het verdiende punt toch nog be haald werd door de Appelse ploeg. Herdersem 0 F.C. Berlare 3 De Herdersemse verdediging die door het ontbreken van enkele pionnen als Marcoen, Schoofs en Van Mol door el kaar moest worden gehaald heeft juist in deze zone enkele steken laten vallen, die moei teloos door Berlare achteraf werden opgeraapt. Van bij de aanvang was het duidelijk dat Berlare een te sterke partij zou zijn voor dit gehandikap- te Herdersem. Van Bever en De Vuyst bleken al gauw boe mannen te zijn voor de Her dersemse verdediging, maar het zou aanvankelijk nog du ren tot even voor het halfuur alvorens Reggie Ellegeert op voorzet van Patrick Van Impe een eerste serieuze flater van de thuisploeg kon afstraffen 0-1. En twee minuten later was de thuisverdediging al weer uit verband gespeeld, door de Berlaarse aanvallers. Via De Meyer ging het op nieuw richting Elegeert deze was niet egoistisch en legde nogmaals breed naar De Cock die het tweede doelpunt mocht aantekenen. 0-2 na 28 minuten. Na de rust herstelde Herder sem dan wel het evenwicht in het wedstrijdbeeld, maar ge vaarlijk zijn was er niet bij, zodat het niet verwonderlijk was dat het doelpunt langs de bezoekende kant viel. Nadat Beeckman al een mooie kans had laten liggen was het op nieuw De Cock die voor 0-3 kon zorgen, nadat Van Bever Dirk het voorbereidende werk had gedaan. 0-3 na 75 minuten en meteen konden de Herdersemse boeken dicht. Wel gaf men grif toe dat deze nederlaag opgelopen was tegen de beste ploeg uit de reeks, waartegen men dit seizoen al gespeeld had. Als dat geen pluimpje is voor Berlare. S.K. Welle 1 Schoonaarde 0 Bij S.K. Welle blijft men nog steeds in hetzelfde bedje ziek, Na een goed uur voetbal waarin de tegenstander wer kelijk wordt versmacht, kan de trend niet aangehouden worden en moet het initiatief aan de tegenstander gelaten worden. Ook in deze wed strijd was het Welle dat in de eerste helft het hoge woord voerde, langs De Neve en Hertefeld met als kracht op het middenveld Johan Van Mulder. Na 10 minuten kon dan Peter De Neve het ope ningsdoelpunt scoren op aan geven van Bart Meert. Na dien zou Welle nog langs Hertfeld en De Neve over enkele uitstekende kansen be schikken om de wedstrijd de finitief te beslissen, maar deze werden niet benut. Na de rust kwam dan weer die duivelse terugval en was er een goede Guido Praet nodig om achter aan alles veilig af te stoppen. Samen met Erik Goossens in het Welle doel, moesten bei de de Schoonaardse druk die was ontstaan proberen in te dijken. Met de kleine winst score op het bord lukte dit de thuisploeg dan toch uiteinde lijk zodat de twee punten thuis konden gehouden worden. S.K. Terjoden Lutterzele Prachtwedstrijd van beide ploegen, waarvoor heel wat volk was afgezakt naar het terrein van Terjoden. In de aanvangsfase was het Lutter zele dat door leek te gaan op het élan van verleden week. Het drong de thuisploeg terug op eigen helft en na een kwar tier was het Abbeel Danny die na een missertje van een thuisverdediger kon scoren 0- 1. Tegen het einde van de eerste helft nam de thuisploeg dan met een klein technisch overwicht de partij in handen, mr de gelijkmaker viel slechts op slag van rust, toen Van Rijckegem een voorzet van De Kerpel tegen de bezoe kende netten kon duwen. Na de rust bleven de leiders van Terjoden de aanvalsklok luiden maar de Lutterzeelse keeper Huyck Franky bewees dat hij uit het goede hout gesneden was en stopte pogin gen van onder meer Kerstjens en Rudy Troch. Lutterzele dat och via de counter nadien kon onderscheiden, wist ook bij een gelijkaardige uitval langs Abbeels Danny terug aan de leiding te komen, in deze spektakulaire en geniet bare wedstrijd. 1-2 na 55'. Lang heeft de voorsprong echter niet stand gehouden want amper vijf minuten later was de gelijkmaker een feit. J.C. Kerstjens zette zich door en kon Vijvermanicietpositie brengen. Deze laatste miste niet en opnieuw was alles te herdoen na zo'n 70 minuten wedstrijd. 2-2. De thuisploeg bleef maar op zoek gaan naar de winnende treffer maar hoe ook Kerstjens en Rudy Troch de Lutterzeelse doelman be stookten, de juiste opening werd pas gevonden een kwar tier voor tijd langs Patrick Vijverman die een collektieve aanval suksesrijk besloot. Naarmate het einde dan na derde trok het bezoekende Lutterzele op zoek naar de gelijkmaker. Enkele pionnen werden extra naar voor ge schoven en dit risico houdend voetbal werd in de toegevoeg de tijd slechts beloond toen Van Borsbeke Eddy de gelijk maker toe nog kon netten, waardoor in extremis nog een punt kon behaald worden, in het leidersnest door de Den- dermondse club, hetgeen oververdiend was. S. Moorsel 0 F.C. Wichelen 1 Wichelen dat nog altijd Nico Van Kakenberghe, De Winc- kler, Poppe en Verstraeten moet missen, heeft via een laat doelpunt de beide punten weten te behalen tegen een verdienstelijk spelend Schroe vers Moorsel, dat bijwijlen té veel inzet toonde, waardoor de partij vrij hard kreeg beti teld. Na de eerste helft kon de wedstrijd daarbij nog beslist geweest zijn in het voordeel van de Wichelse ploeg, maar de thuisdoelman bleek niet te kloppen voor de bezoekende aanvallers. Nadat Verheyen, Fruythof en Eddy De Winter in deze volgorde niet konden besluiten voor Wichelen, kon de Schroevers doelman zelfs een strafschop stoppen van Fruythof. Nadien volgde dan nog een afgekeurd doelpunt en een Wichelse poging die al dan niet achter de lijn zou gekeerd zijn, maar toen de koffie geserveerd werd waren de bordjes al met al nog on aangeroerd gebleven. Moor sel kreeg ook wel een enkele kans in deze eerste helft, maar de Wichelse doelman De Wilde redde prachtig het schot. Het sterke bezoekende team nam ook in de tweede helft het initiatief in deze partij, maar net als in de eerste pe riode kon men de thuisdefen- sie niet verschalken. Moorsel liet zelfs een kwartier blijken dat zij de beste aankunnen, want doelman De Wilde kreeg nog enkele gevaarlijke kansen te verwerken. Op één minuut van het einde viel dan het verlossende doel punt van de bezoekers. Op een hoge voorzet kon Eddy De Winter uiteindelijk dan toch de doelman verslaan, waardoor het meteen 0-1 werd. Vreugde en ontgooche ling dus alom rond het Aal sterse terrein maar gezien het wedstrijdbeeld toch een ver diende zege voor Wichelen, dat nu alleen aan de leiding gaat in deze reeks. Damesvoetbal Tweede Nationale Kamillekes Aalst - D.V.V. Brugge 5-1 esvoetbal. Kamillekes .4 alsl-DVV Bragg, S-l. Myriam Van Slembroeck speelt Paula ck aan en de Brugse defensie heeft nog maar eens het nakijken (da) Het gereputeerde D.V.V. Brugge kreeg tegen de Kamil lekes zelden de gelegenheid om te demonstreren dat zij als derde geklasseerde ook aan spraak maakt op promotie naar de hoogste voetbal klasse. Al na drie minuten klom de thuisploeg op voorsprong en gedurende de hele duur van de wedstrijd bleef zij rustig de toestand meester. Scheidsrechter Peter De Buysser was de eerste spellei der die dit seizoen aan de Zandberg dc voetballende meisjes op dezelfde voet be handelde als hun mannelijke kollega's. Hij had dan ook niet de minste moeite om het hele gebeuren onder kontrole te houden. Het werd meteen een match op behoorlijk ni veau, al viel het element span ning net vóór de pauze weg toen de Kamillekes hun voor sprong verdubbelden. De Brugse voetbalsters waren meteen op louter sportief weerwerk aangewezen om de schade binnen de perken te houden. Toch kwamen er uit eindelijk afgetekende cijfers op het scorebord en mogen de D.V.V.-ers voorlopig hun promoveringsdromen ver geten. Brugge hapte naar adem Kathleen Stevens lifte na am per drie minuten spelen de bal handig over de D.V.V.-ver dediging naar Myriam Van Slembroeck, die keihard in het dak van het doel knalde (1-0). Brugge replikeerde en even later moest Conny Adam zich reppen om een verrassend schot weg te tippen. De Ka millekes speelden aan een hoog tempo en deden de be zoeksters voortdurend naar adem happen. Een schot van Paula Bisback raasde over de deklat, een hoekschop lever de niets op omdat Lutgart Viaene hem voor één keer achter het doel deponeerde en even later werd een mooie doelpoging van dezelfde speelster door de Brugse doel vrouw gestopt. Het werd toch nog 2-0 in de eerste helft toen Renilde Clompen een vloeiende kol- lektieve aanval suksesvol af rondde. Na de pauze was de bal amper twee minuten aan het rollen toen de Kamillekes reeds een hoekschop afdwongen. Lut gart Viaene zette weer eens onberispelijk voor doel, een schot van Kathleen Stevens werd eerst weggekopt, maar Paula Bisback ving de bal op en kogelde de 3-0 op het bord. Enkele minuten later drong Renilde door tot voor de doelvrouw, doch die kon knap redding brengen. Ook een schitterend samenspel tussen Bisback-Van Slem- broeck-Clompen en Van Cae- lenbergh, werd door de Brug se goalie gestopt. De Kamillekes bleven aanval len en als de gasten al eens aan bod kwamen, werden ze sekuur opgevangen door de Aalsterse defensie met Peggy Van de Maele als autoritair sluitstuk. Het hele elftal trok zich op aan de gave prestatie van haar stoppen en straalde de rust uit die ze anders soms wel eens ontbeert. Brugge zou toch aan het eer- reddend doelpunt komen, toen na de vervanging van Kathleen Stevens door Pasca- le Flamion, de koncentratie heel eventjes zoek was. 3-1 dus, na twintig minuten. Vier minuten later rende Pas- cale Flamion haar lijntje af, zond fraai voor doel, waar Myriam Van Slembroeck klaar stond om met het hoofd af te ronden (4-1). Brugge dwong nog een hoek schop af doch Aalst replikeer de met een hoekschop aan de overkant. De bal kwam bij Renilde Clompen die Pascale Flamion aanspeelde; het schot van Pascale vond echter de deklat als onverzettelijk opponent doch weer was het Myriam Van Slembroeck die op de juiste plaats stond en de 5-1 realiseerde. Net voor tijd trapte Hilde Van Caelenbergh op hoek schop de bal over het doel, maar het verdikt was al zwaar genoeg voor het moedige en sportieve D.V.V. Brugge... Kamillekes Aalst: Conny Adam; Lutgart Viae ne, Peggy Van de Maele, Nancy De Cremer en Brenda Van den Eeckhout; Paula Bis back, Sandra Van der Linden, Hilde Van Caelenbergh en Kathleen Stevens; Myriam Van Slembroeck en Renilde Clompen. Wisselspeelsters: Pascale Fla mion. Marijke Buyse en Sas- kia Molly. C'yriel Temmerman Damesvoetbal. Kam. Aalst-DW Brugge 5-1. Paula Bisback vangt de bal op en zal het derde Aalsterse doelpunt op het bord knallen (da) Provinciaal Damesvoetbal Kamillekes Aalst - Meerbeke 7-1 svoetbalHet team van Kamillekes Aalst dat na een schitterende wedstrijd DW 28T "ff 5"7 ciÜen "^peelde. Staande v.l.n.r.: verzorgster Claudine Hulstaert, $3?" Conny Adam' Myriam Van Slembroeck, Paula Bisback, Kathleen **ns, aanvoerster Sandra Van der Linden, Brenda Van den Eeckhout en coach Jo T*u f ,"tend: voorzi"er Kami,e Sergant, Peggy Van de Maele, Pascale Flamion, Holly (d Pe"' HUde Van Caelenbergh' A"" Floot, Nancy De Cremer en Saskia In de aanvangsfase van de wedstrijd dwongen de Kamil lekes een tweetal hoekschop pen af, maar dan ging Meer beke in het tegenoffensief en Marie-France Dubois werkte in eerste instantie de bal weg. In de rebound werd de bal nog tegen de deklat getrapt. Met negen speelsters weerde Meerbeke zich kranig en de nonchalante, bijwijlen zelfs slordig spelende thuisploeg, mocht van geluk spreken dat een bezoekende aanvalster naast het open doel besloot. Aan het kwartier werd het dan toch 1-0. Een fraaie aan val via Saskia Molly en Ann Eloot werd door Sandra Dag- huyt tot in het doel verlengd. Die dekselse dwarsligger De Aalsterse meisjes speel den niet onaardig, maar vat ten hun opdracht toch al te licht op. Sandra Daghuyt schoot eerst nipt naast en nog dezelfde minuut lifte zij de bal in de vlucht over. Net voor de rust trapte zij een hoekschop achter het doel, maar onmid dellijk daarop ging Saskia Molly aan de haal en beëin digde haar rush met een raak schot. Met 2-0 mochten de Aalsterse meisjes dan gaan pauzeren. Trainer Freddy De Boom las in de kabienen zijn overmoe dige poulains de levieten en dat was al dadelijk te merken. Eerst moest de Meerbeekse keeper een kanjer van Saskia Molly in hoekschop ranselen en ten tweede ging de voor Belinda Schalck ingevallen Pascale Flamion op de solo toer. Meteen stond de 3-0 op het bord. Sekonden later trapte Dag huyt tegen de deklat, greep vertwijfeld naar haar hoofd, zodat zc de bal niet zag die opnieuw in haar bereik kwam. Onmiddellijk daarop loste de bezoekende doel vrouw de bal en Saskia Molly was bij de pinken om toch te scoren (4-0). Direkt nadien trof Sandra Daghuyt opnieuw die deksel se dwarsligger, doch aan de achtste minuut was het einde lijk toch raak. Op inzenden van Ann Eloot schoof Sandra onder de duikelende keeper de vijfde Aalsterse treffer te gen de netten. De forfaitscore bleef een tijdje op het bord. Aan de 23c minuut werden Saskia Molly en Ann Eloot vervangen door Anja Lam bert en Annemie Ver- meersch. Aan het halfuur konden de moedige bezoeksters de eer redden via Patricia Arijs (5- 1). Dit was voor de Kamille kes blijkbaar het sein om de pedaal wat dieper in te druk ken. Op pas van Daniëlla De Meersman trof Sandra Dag huyt raak en vier minuten later pakte zij uit met een fraai nummertje en legde de 7-1 eindstand vast. Kamillekes Aalst: Marie-France Dubois; Nancy Schuddinck, Helga Van der Donckt. Belinda Schalck en Carine Van Mellaert; Ann Eloot. Marijke Buyse, Da niëlla De Meersman en Ann Van der Gucht; Saskia Molly en Sandra Daghuyt. Wisselspeelsters: Pascale Fla mion. Anja Lambert en An nemie Vermeersch. Cyrid Temmerman

De Voorpost | 1988 | | pagina 21