Niet Stekenaar Lauwaert, maar Van Riet uit Merchtem de winnaar Algemene winnaar: de Toeschouwers! Midweek wedstrijd Nogmaals Frans Van Eyck 24 - 11.11.1988 - De Voorpost W ')ÖN> UDHIMH •«•uwig BWCL-Wielrennen. In Balegem won Jean Goossens de C-reeks en Willy Van der Eeckti de D-reeks. (xl) 24' Grote Prijs van Bosdorp Cyclo-cross Het zijn blijkbaar moeilijke tijden voor inrichters van zo genaamde «regionale» cyclo crosswedstrijden. Een derge lijke A-wedstrijd voor profs dus organiseren is zowat een onmogelijke zaak geworden. De «groten» én zelfs de mindere goden zijn niet meer te strikken voor enkele briefjes. Ze worden aangetrokken door de grote en/of buitenlandse, in ieder geval beter betalende, organi saties ofwel gaat hun aan dacht naar de super-prestige. Zo moeten de organisatoren van veldritten-te-lande één voor één afhaken en dienen de veldritfanaten zich tevre den te stellen met een B-cross als hoofdschotel op het cyclo crossmenu. Veel deelnemers Ook in het Stekense Bosdorp hebben de inrichters van «Ne ring door Sport en Steun - Stekene» dit reeds enkele ja ren geleden ingezien en be staat de «Grote Prijs van Bos dorp» uit een wedstrijd voor D, C en B-renners. Natuurlijk is het sport-spekta- kel daar niet prioro minder om. Integendeel, zelfs al den ken sommige veldrit-aanhan gers toch met weemoed terug aan de tijd dat De Vlae- mincks, Van Damme, De Bruyne, De Brouwer en noem maar op in de Bosdorp- se beemden strijd leverden... Misschien heeft het gebrek aan «sport-aan-de-top» toch ook z'n invloed op het gestaag slinkende toeschouwersaan tal. Feit is dat er te Stekene- Bosdorp liefst 94 deelnemers waren voor de 3 wedstrijden, maar dat het toeschouwers- na de zesde renner, dan weer definitieve afscheiding in deze moesten een 3- of 4-tal veld- snel betwiste veldrit. We za- rijders enkele meters goed- gen de plaatselijke «krack» maken. Paul Lauwaert aan de leiding sleuren. Bij de volgende In de spurt doortocht voerde plaatselijke Met nog 5 ronden voor de Paul echt de forcing, want hij boeg was er nog steeds géén dook met een 15-tal meters aantal zeker niet in verhou ding was. Natuurlijk er was voetbal, er was tennis op TV en 't was niet te warm... Stuk voor stuk «geldige» ekskuses om net niét te gaan kijken. Snel Ofschoon de hinderende en dus gevaarlijke volgens de officiële instanties althans artificiële hindemissen (bal ken) achterwege waren geble ven, viel er in de jongste kate- gorie toch een spijtig ongeval te noteren. Kurt Van Lande- ghem zoon van Ghislain uit Sint-Gillis werd met een sleutelbeenbreuk afgevoerd. Er werd nog een paar keer gevallen in de verschillende reeksen. Gelukkig met min der erge gevolgen. Men kan zich afvragen of die valpar tijen niet het gevolg zijn van de (té?) snelle omloop... Ook de 36 opgekomen B-ren- ners maakten er een «vlucht- koers» van. Met een tiental liefhebbers die mekaar geen duimbreed toegaven en een beetje als een «trekzak» door de Bosdorpse velden reden. Reeds na de eerste ronde had zich een groepje van een 7-tal renners afgescheiden, doch na BWCL-VClUnjQ6I1 de tweede ronde kwamen een 6-tal achtervolgers aansluiten. Tijdens de volgende ronden bleven deze renners het wed strijdverloop bepalen. Het waren Mario Lammens, Pas cal Van Riet, Dirk Coolens, Wim Coussement, Paul Lau waert, André Van den Bosch, Luc Joos, Dirk Raman, Filip Van Herreweghe, Erik Gey- sen, Ignace Spruyt, Johan Buelens en Walter Marijnis- sen. Nu eens viel er een kloof voorsprong de aankomstlijn voorbij en terug het veld in. Rudy Van Craen, Dirk Cool ens, Mario Lammens, Pascal Van Riet, André Van den Bosch en Walter Marijnissen volgden evenwel op een afstand. Pascal Van Riet kreeg in Stekene-Bosdorp de overwinningsbloemen (d. Brol) Na enkele kilometers was het de na een meer dan verdien- liedje van Stekenaar Lau- stelijke wedstrijd voor eigen waert dan ook uitgezongen en volk. in de voorlaatste ronde lieten Dirk Coolens en Pascal Van Riet hun vluchtgezellen in de steek. Het bleek de definitie- De uitslagen Reeks B: Paul Lauwaert eindigde in «eigen» Stekene pas vierde. Na de rit diende hij zich in een kort vraaggesprek te verantwoorden, (d. Brol) ve breuk »ant hoe vooral 5,eke"e 36 deelnemen,; 1 Paul Lauwaert en Mario Lam- Pas?! Van (Merchtem) mens en even verder ook 'n 5,9 - Dl[k Coolens, 3. Rudy Van Craen, André Van Marto Lammens, 4, Paul Den Bosch en Walter Marij- 5 Rudy Van nissen ook nog terugvoch- Eraen' X^n. ten, het duo bleef voorop, 7',™*r Manjms- In de spuirt voor de kus van 8' Joze' B"ele"s' het bloemenmeisje hield Pas- CmaxmU 10. Rudy Van cal Van Riet uit Merchtem ImPf' 'l ,Fl',p.VannHprre' zijn vluchtgezel Dirk Coolens l\. L"c 13 Ene netjes achter zich. Fra"kV Le)«ete- Plaatselijke favoriet Paul D"k Raman. Lauwaert werd «slechts» der- Reeks C: Stekene - 40 deelnemers: 1. Rudy Van de Sompel (Loten- hulle) in 49', 2. Kurt Rogge, 3. Chris Van Hooste, 4. Kurt Plynaert, 5. Chris Engels, 6. Franky Pennewaert. 7. Ronny Coulier, 8. Yvan Detier, 9. Peter Devos, 10. Patrick Van de Vijver. Reeks D: Stekene - 18 deelnemers. 1. Jozef Thielemans (Wolver- tem) in 45', 2. Marcel De Geest, 3. Patrick Annecour, 4. Walter De Coninck, 5. Mare Baetens, 6. Dirk Ver- cauteren, 7. Frank Willems, 8. Dirk Fruytier, 9. Gino Mes, 10. Benny Van Buynder. 1 November - Balegem Reeks C en D. Goossens Jean en Van der Eecken Willy Veel volk, een prachtig herfstweertje en twee magni fieke wedstrijden, zoals re porter Franky zegde, zo moesten er meer crossen zijn. Dus, weer succes over de gan se lijn voor onze vriend Lu- cien De Gussene. Van in de start nam Gustaaf Sonck reso luut de teugels in handen, maar eerst Lucien Mussche, en nadien ook Jean Goossens konden hun karretje aanpik ken, drie leiders, met kort daarachter Willy Roels die za delbreuk had opgelopen. Van Oudenhove J. Paul, Willy Van der Eecken en Roels E. Vooraan bleven de drie te samen, maar toen Mussche een vluggertje maakte ging Goossens resoluut door, en wat de anderen achteraf ook deden nr. 1 was en bleef Jean Goossens, voor Lucien Mus sche an Gustaaf Sonck, dan Willy Roels die Serge Bie in de spurt klopte vervolgens een sterk rijdende Van Der Eecken Willy voor Van Ou denhove J. Paul, Roels Eli, De Clerck Willy en Van Impe Lucien. De plaatselijke De Gusseme Lucien werd weer knap vierde. Reeks A en B. De Geest Mar cel en Van Thourenhout Ronny Met een bliksemstart van Tummeleer Andre en Joos- sens Dirk kwamen ze de eer ste ronde uit het veld. Dirk Joossens had lekke band en ging daarna in zijn nervositeit nog tegen de grond erbij, meteen was Dirk uitgescha keld voor de zege. Vooraan nam Marcel de Geest het vaandel over van Tummeleer en leek zo maar naar de zege te snellen. Halfweg wedstrijd aan de leiding, De Geest Mar cel, vervolgens Tummeleer A., Coopman Ivan en Stey- vers Rudy, daarachter Van Thourenhout Ronny en ver volgens een flink opgerukte Loomans Hubert, Janssens Dirk. Vooraan begon Tum meleer aan de voorsprong van De Geest te knagen en op twee ronden van het einde toen hij op het achterwiel van Marcel geraakte, leed hij bandbreuk, alhoewel hij on middellijk een andere fiets kreeg verloor hij een tachtig tal meters en tevens de ka- dans, en een steeds kort in de buurt zijnde Van Thouren hout pikte niet alleen aan, maar zou een uit zijn lood geslagen Tummeleer nog in de steek laten om een 50 tal meter van oververdiende win naar De Geest te eindigen, te ongelukkige Tummeleer werd knap derde, vervolgens Stey- vers, Coopman, Loomans en Janssens. Een cross zoals wij er nog meer zouden willen zien. Uitslag Reeks A 1. Van Thourenhout Ronny, 2. Tummeleer Andre, 3. Stey- vers Rudy, 4. Coopman Ivan, 5. Janssens Dirk, 6. Van der Eecken Luc, 7. De Maer- schalk Patrick, 8. De Wagter Danny, 9. Ryde Freddy, 10. De Leeuw Bert Reeks B 1. De Geest Marcel, 2. Loo mans Hubert, 3. Brondeel Antoine, 4. Dassein Pol, 5. De Bruyn Jozef, 6. Van Steer- thegem Freddy, Van Handen- hove Theo, 8. De Gent Her man, 9. De Boelpaepe And- re, 10. De Mey Frans. Reeks C 1. Goossens Jean, 2. Mussche Lucien, 3. Sonck Gustaaf, 4. Roels Willy, 5. Bie Serge, 6. Van Oudenhove Jean-Paul, 7. Roels Ely, 8. De Clercq Wil ly, 9. Cobbaert Eddy, 10. Col man Roger. Reeks D 1. Van Der Eecken Willy, 2. Van Impe Lucien, 3. Roe- lands Arnold, 4. De Gusseme Lucien, 5. Gevaert Jozef, 6. Daem Willy, 7. De Baere Omer, 8. Van den Hoecke Gaston, 9. Van De Velde Francis, 10. De Kerpel Frans. BWCL-tombola 4306 3381 3643 3034 1108 1304 6303 5904 0349 0335 1508 2875 0784 3383 4919 6345 5089 3389 3078 1864 1499 3843 2810 1934 1389 1151 5699 0985 4504 0566 6422 6248 4470 4520 0038 0970 3704 6503 6503 2240 7419 3068 7057 7262 7269 7072 4542 3482 4009 4540 0538 5846 2062 6605 6267 Prijzen af te halen bij Gustaaf Sonck, Langehaagstraat 3, Nieuwerkerkan 9430. Dank U. Zaterdag in Erembodegem Jozef Van Cauter en de leden van FC Terjoden hadden er een mooie koers van gemaakt en ze werden beloond met talrijke renners en genietbare wedstrijden. De toeschou wers mochten tevreden naar huis. C- en D-reeksen Jean Goossens en Jozef Boone Onder kommando van Gus taaf Sonck doken de renners het veld in. Na een ronde krfgen we Sonck op kop met vervolgens Goossens, Roels, Boone, Van Impe, Mussche, Bie, De Clercq en kampioen Vettenburg. Vooraan werd Sonck bijgebeend door Jean Goossens en ook Lucien Mus sche kwam oprukken. Bij de D-renners kregen we een tweestrijd tussen Boone en Van Impe, telkens met wisse lend sukses. Terwijl Sonck nu Goossens moest laten gaan, kwam ook Mussche aanslui ten, terwijl Willy Roels vast op de vierde plaats bleef en een sterk verbeterende Serge Bie, net als Raoul Verbrae- ken naar voren oprukten. Kampioen Vettenburg en Willy De Clercq deemsterden langzaam weg. Jean Goossens won afgescheiden voor Lu cien Mussche en Gustaaf Sonck, terwijl bij de B-ren- ners Jozef Boone op het laatst het laken nog naar zich kon toehalen en knap won voor Lucien Van Impe. A- en B-reeksen Marcel De Geest en Ronny Van Thourenhout Marcel De Geest verkeert in de vorm van zijn leven. Het is lang geleden dat we de natio nale kampioen nog zo hebben zien fietsen. Ook nu weer was hij de eerste aanvaller en kon in het begin een Van Thou renhout, Pol Desseyn, Paul Bicqué, Dirk Janssens en De Wachter nog voor wat weer werk zorgen, eens op volle toeren liep De Geest steeds maar verder uit en alleen Van Thourenhout kon op redelij ke afstand blijven. De ande ren kregen allemaal een paar minuten aan hun been! Ach ter De Geest en Van Thou renhout kregen we Paul Bec- qué en daarachter een steeds verbeterende Luc Van Der Eecken. Verder kampioen van België Dirk Janssens, De Wachter en Brondeel, terwijl Pol Desseyn nog steeds wat te kort komt. Uitslagen: A-reeks: 1. Ronny Van Thou renhout, 2. Becqué, 3. L. Van Der Eecken, 4. Janssens, 5. De Wachter, 6. De Paepe, 7. Van Geyte, 8. Baele, 9. De Maerschalck, 10. De Leeuw B-reeks: 1. Marcel De Geest, 2. Brondeel, 3. Desseyn, 4. De Bruyn, 5. De Gent. 6. Verhaegen, 7. Van Handen- hove, 8. De Boelpaep, 9. Van De Meirssche, 10. Ysebaert. C-reeks: 1. Jean Goossens, 2. L. Mussche, 3. G. Sonck, 4. Roels, 5. Bie, 6. Verbraeken, 7. Fiers, 8. Van Oudenhove, 9. Vettenburg, 10. De Clercq. D-reeks: 1. Jozef Boone, 2. Van Impe, 3. W. Van Der Eecken, 4. Gevaert, 5. Roe land, 6. De Gusseme, 7. Daem, 8. De Baere, 9. Van De Velde, 10. Arijs. Zondag in Scheldewin- deke C- en D-reeksen Raoul Verbraeken en Jozef Boone Lucien De Gusseme en zijn helpers van «'t Open Veld» hadden voor een knappe om loop gezorgd en meteen kre gen we fraaie koersen te zien. Gustaaf Sonck, gewoontege trouw als een bolide het veld in, Willy Roels, Verbraeken, De Clercq, Schuddinck, Boone, Bie, Eli Roels, e.a. volgden. Vooraan kregen we steeds wisselende situaties met Verbraeken-Roels en Sonck. Het was tenslotte Ver braeken die als winnaar uit de bus kwam, voor Gustaaf Sonck, Willy Roels en Roger Colman (in een nijdig spurt je), Serge Bie en een wat achterop geraakte Marcel Schuddinck. Bij de D-renners kon Jozef Boone op het laatst nog Willy Van Der Eecken verrassen en de meer dan ver rassende Willy Daem, die op het laatst nog sterk naar voren kwam. Verder Jefke Gevaert, die langzaam aan het komen is, voor Lucien De Gusseme, de heropredende Van De Velde, Ache en verder De Baere en Francis Van De Velde. A- en B-reeksen André Tummeleer en Antoine Brondeel We begonnen de koers met Pol Dessein aan het komman- do. Daarachter kwamen Tummeleer, Steyvers, Dirk Janssens, Van Der Eecken, enz. Na deze inleiding nam Dirk Janssens het roer in han den. Dan ging Tummeleer in de aanval, gevolgd door Jans sens en Steyvers. Daarachter een steeds groeiende kloof met Brondeel, Dessein, De Wachter, De Maesschalck, Van Handenhove en Rogge. Vooraan ging Tummeleer er alleen vandoor en hoewel Steyvers hem nog eens dicht kon benaderen moest die toch stilaan lossen, terwijl Dirk Janssens nog meer terrein moest prijsgeven. Brondeel Sleepte bij de B-renners zijn eerste seizoenzege in de wacht, voor de oprukkende Pol Dessein, Noël Rogge en Theo Van Handenhove. Uitslagen: A-reeks: 1. André Tumme leer, 2. Steyvers, 3. Janssens, 4. De Wachter, 5. De Maer schalck, 6. Seeuws, 7. De Mil de, 8. Rottiers, 9. Ryde, 10. Baele B-reeks: 1. Antoine Bron deel, 2. Dessein, 3. Rogge, 4. Van Handenhove, 5. Van Steerthem, 6. De Smet, 7. De Geest, 8. Van Hoorebeeck, 9. Colino, 10. Ruysberghe. C-reeks: 1 Raoul Verbrae ken, 2. G. Sonck, 3. Roels, 4. Colman, 5. Bie, 6. Schud dinck, 7. Van Oudenhove, 8. Roels E., 9. De Clercq, 10. Cobbaut. D-reeks: 1. Jozef Boone, 2. Daem, 3. W. Van Der Eec ken, 4. Gevaert, 5. De Gusse me, 6. Van De Velde, 7. De Baere, 8. Acke, 9. Van De Velde F., 10. Van Den Hoecke. Volgende wedstrijden Vrijdag 11 november in Impe, Benedenstraat, café Ak kershof. Zaterdag 12 november, 2e Sterrit, Schildekensstraat, voetbalplein-Smetlede Zondag 13 november in Vlier- zele, Oordegemstraat, café Dallas. BWCL-Wielrennen. In Scheldewindeke Boone de D-reeks (xl) i Raoul Verbraeken de C-reeks en Jozef terwijl Antomt BWCL-Veldrijden. André Tummeleer won de A-reeks in Scheldewindeke, i Brondeel de B-reeks op zijn naam schreef (xl) Bij onze O.V.W.B.-veteranen Reeds kort na de start demar reerde Fans Van Eyck, on middellijk gevolgd door Yvan Donnay. Deze twee zouden steeds aan de leiding blijven, kort gevolgd door Julien Log- gier, Omer Van Molle en Eugeen Beelen. Dan volgden iets meer afgescheiden Guy De Waerzegger, Guiseppe Salesse en Augu Delaen. Tij dens de afdaling van de berm naar het plaatselijk voetbal veld kwamen beide leiders ten val, maar zonder eg. In de achtergrond kwam Julien Loggier gevaarlijk opdagen juist op het ogenblik dat ook hij de berm afrolde. Hij kon echter spoedig de achtervol ging hernemen, maar van aansluiten bij de twee leiders was geen sprake meer. Omer Van Molle, Eugeen Beelen en Guy De Waerzegger streden op de achtergrond voor de vierde plaats en het was ou derdomsdeken Van Molle die het haalde. Bij de twee leiders kwam er geen verandering meer en Frans Van Eyck mocht voor de vierde keer dit seizoen zegevieren. Uitslagen 1. Frans Van Eyck, 2. Yvan Donnay, 3. Julien Loggier, 4. Omer Van Molle, 5. Eugeen Beelen, 6. Guy De Waerzeg ger, 7. Jules Vinck, 8. August Delaen. De overige deeine- BWCL-Wielrennen. Marcel De Geest was de beste l mers gaven op. Toumkout de A-reeks won (xl) in Balegem, terwijl Val p 'tnar

De Voorpost | 1988 | | pagina 24