w Bekwame, onpartijdige scheidsrechters (M/V) om het Belgische korfbal uit het provincialisme te halen Lokerse waterpolo wint topper in Durmebad D.Z.O.-eendjes in de kijker JGevraagd: Korfbalgala der Vlaanderen Talentspeler Patrick De Block debuteert De Voorpost - 11.11.1988 - 25 KORFBAL Dat het Belgische korfbal een in hoofdzaak Antwerpse aan gelegenheid is, staat al jaar en dag vast. Dat de leiding van de Koninklijke Belgische Korfbalbond - Vlaamse liga, ernaar streeft deze sport te laten uitdeinen over de overi ge Vlaamse provincies, mo gen we redelijkerwijze veron derstellen. Een verspreiding over het gehele Vlaamse land zou misschien, op termijn, ook voor wat meer media- aandacht kunnen zorgen. Dat sommige mensen, o.a. scheidsrechters, zich door een opvallend partijdige houding io wedstrijden waarin Oost- rlaamse klubs het tegen Ant werpse moeten opnemen, van dit streven naar verruiming een 'fluit' aantrekken, maar oppig bewijzen dat het An- werpse hemd nader is dan de rok, vinden we niet alleen doodjammer, maar legt tege- ijk getuigenis af van enggees- igheid en gebrek aan toe- omstvisie. Demoraliserend lovendien voor die Vlaamse Jubs die het korfbal in een iredere kring ingang willen loen vinden. )at we voornoemde feiten iet baseren op eenmalige nt, maar ze al jaren een oud eer vormen, daarvan kan enieder die het korfbal on- artijdig benadert, getuigenis Heggen. Wie zondagnamid- ag de wedstrijd Appels- 'oorwaarts bijwoonde, kreeg an dit staaltje 'Aantwaarps' hauvinisme overigens op- ieuw een meer dan duidelijk aaltje. C Appels - Voorwaarts (7- cheidsrechter voerde ander- laal nummertje op! ippels moest vorige zondag igen Voorwaarts, dat samen met Espero de rangschikking in eerste klasse aanvoert, met 7-13 de duimen leggen. De plaatselijke supporters beleef den echter andermaal een wedstrijd, waarin de Ant werpse scheidsrechter over duidelijk liet blijken dat het terrein van KC Appels verder van de 'Boerentoren' verwij derd ligt dan dat van Voor waarts. Niet minder dan vijf van de zeventien korven van de be zoekers waren immers het ge volg van 'een strafworp, Ap pels van zijn kant kreeg er slechts één toegewezen. Meest opvallend was echter dat de man in het zwart zijn taalgenoten in de eerste wed strijdhelft twee strafworpen toekende op momenten dat de thuisploeg op het punt stond gelijk te maken of de gelijke stand verworven had. Ik geloof, pldus Anne Schud- dinck, dat sommige Antwer penaars bang zijn dat Appels promoveert. Jammer dat we steeds de houding van de scheidsrechter moeten bekri tiseren, maar de feiten zijn er nu eenmaal. Het wedstrijdverloop. Anne Schuddinck: Na een slechte start - 0-3 na negen minuten spel - slaagden we erin via een korf van Winnie Janssens en een strafworp van Wim De Wilde, tot 2-3 terug te keren. De bezoekers kregen toen hun eerste strafworp (2-4), maar dankzij twee korven van Dirk Duym (een afstands worp en een doorloopbal), maakten we gelijk (4-4). Voorwaarts liep opnieuw uit (4-5), maar Dirk Van Royen zorgde voor het evenwicht (5- 5). Bij de rust was de stand opgelopen tot 6-6; Voor waarts skoorde uit strafworp, Annette Verstraeten skoorde vanonder de korf. De tweede speelhelft kende aanvankelijk een bijna gelijk aardig verloop. De bezoekers zouden tot 6-9 uitlopen. Eén van die drie korven - wat dacht je wel? - was het resul taat van een strafworp. Dirk Van Royen milderde de ach terstand vanop afstand (7-9), maar dankzij o.a. nog twee strafworpen werd de eind stand 7-13 bereikt. Volgende zondag gaat Appels op bezoek bij medeleider Es pero. En ook dat is een Ant werpse klub. Loenhout-Vos Reinaert St.- Niklaas (0-16): Skore spreekt voor zichzelf Onbedreigd leider in vierde klasse, Vos Reinaert St.-Ni- klaas, had vorige zondag evenmin problemen om Loenhout in te blikken. Bij de rust hadden de Waaslanders reeds een 0-7-voorsprong bij een gekorfbald. Het ging vrij makkelijk, aldus Jacques Bogaert, hoewel Loenhout kwa kombineren lang niet onaardig uit de hoek kwam. In al hun kombinaties vergaten ze echter de bal rich ting korf te werpen en dat heeft hen de nul-skore opge leverd. Van de zwakkere teams in vierde klasse heeft Loenhout echter de beste in druk op mij gelaten. Voor Vos Reinaert skoorden volgende speelsters en spe lers: Serge Van Hove (4), Alex Van Hove (2), Joke De Wolf (2), Frank De Waele (2), An De Witte (1), Els Van Looy (1), Patrick Herssens (1), Evert De Witte (2) en Tom Duymelinck (2). Maken we de optelsom, dan bereiken we het zeventiental. Een ver gissing die we van de kant van de h. Bogaert best begrijpen. vermits de Vos-speelsters en spelers, met een overloed aan korven, het hem allesbehalve makkelijk maken. Vos Reinaert St.-Niklaas voert nu, ingevolge het gelijk spel van tweede gerangschikte Hoevenen, met drie punten voorsprong - ongeslagen bo vendien - de rangschikking in vierde klasse aan. Zaterdag namiddag krijgen de Waas landers te Sinaai Ekerse op bezoek. Atlantis-Rapid Eeklo (5-7): Beschamend zwakke tweede helft van de Lebbekenaars Was de ruststand (4-2) in de wedstrijd Atlantis Lebbeke- Rapid Eeklo vrij belovend voor de thuisploeg, aan het eind van de match keek ieder een bij Atlantis eerder sip. De Lebbekenaars waren er im mers in geslaagd hun voor sprong prijs te geven en meer nog, moesten toekijken hoe Eeklo in de laatste wedstrijd minuten als een pletwals over hen heen rolde en nog een 5- 7-overwinning in de wacht sleepte. De wedstrijd was voor Atlan tis inderdaad veelbelovend begonnen. De bezoekers kreëerden in het aanvalsvak wel kansen, maar verzuimden die te verzilveren. Atlantis van zijn kant miste wel een strafworp (Nicolas Van den Broeck), maar Luc Vermeir zette zijn ploeg na een kwar tier, vanop afstand, op voor sprong. Die korf werkte inspi rerend, want Nicolas Van den Broeck dreef de voorsprong, ook al vanop afstand, op tot 2-0. Eeklo slaagde erin via een strafworp de achterstand te milderen, maar in een druk einde van de eerste wedstrijd helft kreeg de skore nog een geheel ander uitzicht: Ronny Van Hamme vond vanop af stand de korf (3-1), Eeklo skoorde opnieuw tegen (3-2), maar Danny Peersman de monstreerde, haast van bij het begin van het middenvak, hoe een afstandsworp geno men moet worden. Jammer genoeg verzuimde hij dit ach teraf nog eens over te doen. Na de rust kregen we opnieuw een Atlantis in zijn meest slechte gedaante te zien: bal verlies (vooral in het midden vak) ingevolge gebrek aan koncentratie, moedeloosheid ook, eens de tegenstander op gelijke hoogte gekomen was. Luc Vermeir miste de kans, via een strafworp, de Atlan- tis-voorsprong aan te dikken en daarna begonnen de fou ten zich op te stapelen, zodat Eeklo langszij kon komen. Even nog schoot 'Piet Maes- schalck, met een pracht van een korf, de hoop in de plaat selijke rangen, maar opnieuw een persoonlijke fout zorgde ervoor dat de bezoekers gelijk maakten. In de laatste zeven minuten liep Eeklo nog uit tot 5-7. Atlantis stond er bij en keek er naar! Atlantis blijkt in vele bedjes ziek. De steen werpen naar trainer-coach Damien De Rouck is totaal verkeerd, ver mits de man tijdens het aan de gang zijnde seizoen er niet eens kon toe komen met vol ledige vakken te trainen. Sommige spelers laten het konstant afweten op de trai ningen, andere komen de ene keer wel, de andere keer niet. De schuld van het mateloos slecht presteren ligt dan ook bij de spelers zelf, die zich onvoldoende voor hun klub inzetten en zich onvoldoende op het wedstrijdgebeuren koncentreren. Sommige spe lers halen bovendien niet het peil dat van hen normaliter mag worden verwacht. De moedeloosheid sluipt boven dien in de rangen. Kankeren helpt echter niet. Eerstdaags wordt een bespreking belegd tijdens dewelke een round-up zal worden gemaakt van de eerste kompetitiehelft. Laten we hopen, dat vooral de spe lers hun verantwoordelijkheid nemen en konstruktief mee werken aan een Atlantis-revi val. Zondag moet Atlantis op be zoek bij Joki Itegem. Olympia Anderlecht-Ago Aalst (18-2): Overklast We hebben, aldus Ago-voor zitter Steven Daelman, op Anderlecht gewoon slecht ge speeld. We werden eenvoudig overklast, hoewel we, eerlijk gezegd, Olympia, gezien zijn rangschikking, niet zo sterk hadden verwacht. De uitslagen van de voorbije zondag bewijzen andermaal de stelling dat in vierde klasse een enorme kloof gaapt tus sen de eerste zeven in de rangschikking en de laatste drie: Lebbeke, Aalst en Op vrijdag 11 november wordt in de sporthal Wolfput te Oostakker (Gent) het 7* 'Korfbalgala der Vlaanderen' georganiseerd. De korfballiefhebbers krijgen er drie wed strijden geserveerd: junioren Oost-Vlaanderen - junioren Zeeuws-Vlaanderen (18u.l5), beloften Oost-Vlaanderen - beloften Zeeland (19u.30) en selektie Oost-Vlaanderen - selektie Zeeland (seniores) (21 u.). De ploegen uit de regio vaardigen voor deze ontmoetingen diverse spelers af. Zo maken Sandra Van Rossem en Piet Maesschalck (allebei Atlantis Lebbeke) deel uit van de Oostvlaamse juniorenselektie, behoren Alex en Serge Van Hove (Vos Reinaert St.-Niklaas) en Dirk Duym, Winnie Janssens en Veronique De Paepe (KC Appels) tot de Oostvlaamse beloften en maken Frank De Waele (Vos Reinaert) en Annette Verstraeten, Anne Schuddinck, Wim De Wilde en Edwin Borms (allen KC Appels) deel uit van de Oostvlaamse seniorenselektie. Een degelijke afvaardi ging, zo te zien. (pvr) Loenhout. Het zal er dus voor ons op aankomen precies te gen die ploegen nog punten te pakken. Ook bij Rapid Eeklo kunnen we misschien nog wat oogsten. Alle andere wed strijden, daarmee moeten we nu eenmaal leren leven, moe ten we van tevoren als verlo ren inschatten. De Aalsterse korven kwamen vorige zondag allebei van Jan De Rouck. Zondag krijgt Ago Aalst Erica 's Gravenwe zel op bezoek. Pierre Van Rossem Korfbal. Ago Aalst in aktie (da) WATERPOLO L.Z.V.-C.C.M. 13-11 L.Z.V.-D.M. 17-7 Een opwarmingsoefening voor het eerste elftal van Ago-Aalst (da) ZWEMMEN fnge zondag mochten de m HKlermondse zwemmers i nieten van een rustdag J -'-t voor de eendjes kwam flur niets van in huis want zij urnen te Eeklo hun eigen trium. De voltallige 'Z O,-bende was er aanwe- vastbesloten om er het van te maken nu dat alle tcht eens op hen geves- vas. men Buggenhout bleef met n tijd van 1.51 in de 100 m hoolslag en een identieke ij r°no in de 100 m rugslag Niets boven haar beste pres- Émaar hield er toch een plaats aan over. D'Hondt verbeterde ïek terug haar tijd in de vrije slag met 3 secon- m Het zou teveel van het ^>3 *de geweest zijn om op- euw met een dergelijke Statie uit te pakken maar C1 een tijd van 1.36 hand le ze toch haar niveau, enboven verraste ze aan- un in de 100 m dolfijn haar debuut met een ,tde plaats in een tijd van ^2 geslaagd kon genoemd y Poppe was duidelijk in ""der goede doen. Haar vo- l 8' prestaties kon ze niet "'naren maar dat is geens zins verwonderlijk; presteren op het toppunt van eigen kun de kan niet zomaar elke week en binnenkort staat ze er weer, geen mens die daaraan twijfelt. Een beetje rust zal haar intussen geen kwaad doen. Voortgaande op de resultaten kan van Griet De Wit hetzelf de gezegd worden. Ook zij kon haar prestaties van de vorige weken niet verbeteren maar daar heeft men bij de club wel begrip voor. Het zou niet erg realistisch zijn om van de allerjongsten voortdurend topprestaties te vergen, daar voor hebben ze nog alle tijd en wat ze totnogtoe al lieten zien bewijst wel dat er vol doende aanleg aanwezig is. Met vakkundige begeleiding en een verantwoorde dosering van de inspanningen zijn er nog veel hoopgevende resul taten te verwachten. Willem Vanderheyden weet maar al te goed wat er van hem verwacht wordt In de 100 m schoolslag lukte het hem ei zo na zijn beste presta tie nog eens over te doen maar in de 100 m vrije slag was het wel raak, 1.34 en een tijdsverbetering met 4 secon den. Hij klimt nu stilaan op naar een hoger niveau en zijn volgende prestaties brengen daar wellicht de bevestiging van. Tim Ryckmans zorgde voor het exploot van de dag. Slechts één wedstrijd vond ge nade in zijn ogen: de krach- tenslopende 400 m vrije slag waar hij zou bewijzen tot de besten te behoren. Tim hield woord en hoe! Met een tijd van 5.40 bracht hij de tijdop nemers even in verlegenheid; iedereen schudde eens onge lovig met de chronometer, denkend'dat het apparaat het had laten afweten, maar het resultaat bleek juist. Een ver betering van het clubrekord met liefst 11 seconden en een prestatie die hem rangschikt, ook buiten het distrikt, tussen de allerbesten van zijn kate- gorie. Als verrassingseffekt zou een plaatselijke aardbe ving het niet beter gedaan hebben D.Z.O. beschikt duidelijk over een goede lichting van jonge elementen die op hun beurt de successenreeks kun nen voortzetten en wie zich geroepen voelt deze groep van sympathieke sportievelin- gen te komen vervoegen is er van harte welkom. (O.R.) Zaterdag jl. vond in een no- petitie nog alle kanten uit», kvol Lokers Durmebad de aldus een zeer tevreden trai- topper plaats, namelijk de ner-speler Guido Maes, die eerste in het klassement, Ber- na de wedstrijd zijn team feli- gen (Mons) tegen het tweede citeerde voor de prachtige geplaatste, Lokeren. Onder prestaties, een joelend publiek werd Lo- In de eerste periode was het keren naar de overwinning geluk voor de Lokerse Water gedragen. De Durmejongens polo niet weggelegd, zenuwen konden niet voltallig aantre- speelden hen parten, maar den, zodat er maar 2 wissel- Guido Maes, dit seizoen spe- spelers beschikbaar waren. lend als piket, nam de ope- Peter Bleyaert, ziek en Geert ningsskore voor zich. De be- Hullaert, gekwektst, bevon- zoekende ploeg, Bergen, ant- den zich toch tussen de toe- woordde vrij vlug met 2 tref- schouwers. Jan-Willem Blok- fers, maar via de man meer land kon niet aanwezig zijn, situatie ontpopte de jeugdige wegens werkomstandigheden, speler Patrick De Block zich Toch werd het een zeer span- al vlug door 1 doelpunt voor nende wedstrijd waarin 15 uit- zijn rekening te nemen, zodat sluitingen vielen, maar toch L.Z.V. op gelijke hoogte opvallend was het debuut van kwam. Maar tot ongenoegen de zeer jonge 17-jarige speler, van het trouwe supporterspu- Patrick De Block, die het bliek, liep Lokeren in een meeste werk verrichtte. Hij mum van tijd een 2-6 achter- nam zo maar liefst 5 doelpun- stand op. Via een terecht toe ten voor zich, was onstuitbaar gekende penalty voor Loke en was overal in het spel aan- ren skoorde Alex Vanhove en wezig. Was de aanwezigheid kon Erik Peeters op aangeven van zijn klasgenoten aanlei- van Yves Wauters de stand op ding geweest tot deze grote 4-6 vastleggen, motivering? Patrick, de ve- Lokeren wist nu duidelijk dat dette van de wedstrijd was na de bezoekende ploeg, Ber- deze topwedstrijd onvind- gen, taktisch, technisch en fy- baar! Begrijpelijk, want hij sisch zeer sterk was. Bergen heeft Lokeren naar de leiders maakte begin deze tweede pe- gebracht. In een kort gesprek riode tweemaal gebruik van met vader De Block konden de numerieke meerderheid en we vernemen dat hij Patrick het was weer de jeugdige spe- graag terug ziet deelnemen Ier Patrick De Block die op aan de waterpolo-distrikt- aangeven van Guido Maes kampioenschappen om zo skoorde. En zo kreeg het Lo- door te stoten naar de natio- kerse waterpoloteam weer het nale ploeg juniors, aldus een volle vertrouwen in de wed- zeer tevreden vader De strijd. Bergen werd van dit Block. Dat deze jonge talent- moment af overspeeld en speler nationaal waardig is, kwam nog nauwelijks aan de mag zeker vernoemd worden, bal. Guido Maes en Patrick Ook waren de Lokerse water- De Block konden via de man polospelers versteld van Pa- meer situaties Lokeren elk trick's prestatie. één doelpuntje rijker maken. Tevens denkt het Lokerse wa- Alex Vanhove bracht tenslot- terpoloteam al aan de play- te na een solo-nummertje de offs om te promoveren naar Durmeploeg op gelijke hoog eerste nationale, maar trai- te, maar enkele sekonden ner-speler Guido Maes voor het eindsignaal van deze spreekt dit formeel tegen, set, konden de bezoekers nog «Het blijft een verkennings- skoren, stand: 8-9. ronde in II' Nationale dit sei- De voorlaatste periode begon zoen en II* Nationale moeten vrij goed voor L.Z.V. Rudy we absoluut behouden. De Van Puymbroeck maakte een weg is nog veel te lang om nu definitief einde aan de achter- al over promovering te pra- stand en bracht zijn team ten. Tenslotte voeg ik er nog weerom op gelijke hoogte, aan toe dat alle ploegen in Opnieuw zagen we het jong deze reeks aan elkaar ge- talent Patrick De Block aan waagd zijn, dus kan de kom- het werk: een pracht-doel- punt kon dan ook niet uitblij ven want de bezoekende doel wachter was in deze fase kans loos. De franstalige ploeg, Bergen, begon nu te knoeien, men benutte maar 1 op 3 kansen van de numerieke meerderheid. Lokeren van zijn kant nam de volle buit via Guido Maes. Ondertussen bleef Patrick De Block verder debuteren en opnieuw wist hij een ongekontroleerde bal in de bezoekende netten te ke gelen, stand: 12-10. De slotperiode werd span nend, zowel voor de spelers, scheidsrechter als het suppor- terspubliek, want de wed strijd kon nog alle kanten uit. Maar Lokeren was duidelijk de sterkste ploeg, doch faalde nu in de afwerking. Bergen begon kritiek op de scheids rechter te uiten, terwijl hun fysiek aanzienlijk verminder de. Het jong talent Patrick De Block, kreeg nu een speciale verdediger op zich en vader De Block verliet nu het zwembad, want de spanning steeg in stijgende lijn. Hij volgde de wedstrijd verder vanuit de kantine, begrijpe lijk! De franstalige ploeg skoorde door een verdedi- gingsfout en het werd 12-11 De spanning bleef steeds stij gen in het Lokerse Durmebad want de bordjes bleven zo hangen tot in de laatste mi nuut centraal verdediger Yves Wauters, op aangeven van Michael Geerts, de winning goal skoorde en de eindstand vastlegde op 13-11. In deze set konden de Lokerse water- polospelers tweemaal de nu merieke meerderheid niet uit buiten en miste tal van kan sen, maar toch kon het mas saal opgekomen publiek te vreden huiswaarts keren. De ploeg: 1. Wettinck Peter, 2. De Block Patrick (5), 3. Peeters Erik (1), 4. Maes Guido (3), 5. Wauters Yves (1). 6. Van Puymbroeck Eddy, 7. Vanho ve Alex (2), 8. Van Puym broeck Rudy (1) en 9. Geerts Michael. Ook twee weken geleden dienden de Durmejongens een kompetitiewedstrijd af te haspelen, thuis tegen het zeer ruw spelende, maar toch ver jongd Moeskroen (DM). De ze wedstrijd was dan ook goed voor amper 10 uitsluitin gen. Tevens mag ook vermeld worden dat Yves Wauters ook geen dankbare plaats in een waterpolowedstrijd inneemt. Yves zijn taak is namelijk centraal verdediger en loopt dan ook m$er kans elke wed strijd tegen een rode kaart aan te kijken, maar dan zon der schorsingen. Schorsingen bij de K.B.Z.K.B. worden enkel gegeven bij brutaliteit en/of juryleden of scheids rechters hevig bekritiseren. Yves is een ervaren verdedi ger en vervult zijn taak graag. Ook het publiek ziet liever Yves in de verdediging werken. In de eerste periode nam Yves Wauters de openings score voor zich, maar enige ogenblikken later mocht de Lokerse doelwachter. Peter Wettinck, zijn eerste goal in- kasseren. Via de man meer situatie skoorde Patrick De Block en de skoremachine kwam stilaan op gang. Ach tereenvolgens skoorden: Alex Vanhove, Eddy Van Puym broeck, Patrick De Block en Guido Moens ieder één doel punt. Moeskroen kon via de numerieke meerderheid de stand met 1 doelpuntje op drijven, stand: 6-2. In de tweede set kende de referee een penalty terecht toe aan de bezoekers, wat leidde tot een doelpunt. Eni ge tijd later zorgde piket-spe ler Guido Maes voor een on verwacht prachtig doelpunt. Even faalde de Lokerse ver dediging waarvan Moeskroen gretis gebruik maakte en zo de stand met 1 doelpunt op dreef. Maar Blokland Jan- Willems stuurde Erik Peeters ten aanval, en deze laatste rondde af. Ook Alex Vanho ve liet van zich horen op aan geven van Patrick De Block. Tenslotte zorgde Erik Peeters nog voor een verrassingsgoal. Toch kon Moeskroen in de slotminuut nog 2 treffers in de Lokerse netten brengen, stand: 11-6. Het zeer jonge en vinnige Moeskroen bleef zoeken in de derde periode naar doelpun ten. Zo moest centraal verde diger Yves Wauters, toen al heel wat geïnkasseerd, het wa ter voor de tweede maal ver laten en op het strafbankje gaan zitten. Moeskroen be nutte deze unieke kans maar Guido Maes antwoordde kort daarop weer met een doel punt. In de slotminuut van deze set kon de jeugdige spe ler Patrick De Block een pe nalty omzetten in een doel punt, stand: 13-7. In de laatste periode werd Moeskroen zeer zenuwachtig, keurde de beslissingen van de wedstrijdleiding af en het spel werd steeds maar brutaler. Gelukkig was er nog een sterk leidende scheidsrechter, die alles in toom hield. Vrij vroeg in deze set skoorde Erik Pee ters op aangeven van Peter Bleyaert. Michael Geerts schoot spijtig genoeg op de doelpalen, terwijl Patrick De Block dan afrondde. Via de man meer situatie werd de franstalige verdediging door elkaar geschud en kon Alex Vanhove rustig afronden. Jan-Willem Blokland gaf nog een mooi balletje aan Rudy Van Puymbroeck, die de eindstand op 17-7 vastlegde. De ploeg: 1. Wettinck Peter, 2. De Block Patrick (4), 3. Peeters Erik (3), 4. Maes Guido (4), 5. Wauters Yves (1), 6. Van hove Alex (3), 7. Van Puym broeck Eddy (1), 8. Blokland Jan-Willem, 9. Van Puym broeck Rudy (1), 10. Bleyaert Peter en 11. Geerts Michael. De Lokerse Waterpoloploeg promoveerde dit jaar naar IIC Nationale en pronkt nu, on verwacht, aan de leiding in het klassement. Zaterdag aanstaande. 12.11.88 reist het team van Guido Maes af naar het verre en laatste geklas seerde Ciney. Vertrek met de autobus om 15.30 uur aan het clublokaal. Markt te Loke ren. Ook supporters kunnen meereizen. De wedstrijd start om 18.15 uur. Hopelijk ze.ten de Durmejongens deze trend verder en verstevigen zo hun leiderspositie. Veel succes!

De Voorpost | 1988 | | pagina 25