Een eerste round-up 4L/ *.R 8 ik ST Nopri Lebbeke niet beloond A. Jaichi maakt het verschil Nopri Lebbeke zonder trainer-coach Als dat tikkeltje meeval ontbreekt.. Handbalkalender Vijf minuten teveel De Voorpost - 11.11.1988 - 29 Door- nd. ten de verde lg wel it. de t bleef nan 7 ip 21. iet to- )ij 68- wen- t han- hot. 8 drie- 1 Van teulen ere 8- oeven le 0-0, 2-0. le 0-0. )en 6- Haute eke 5- sp 26 Pauw ok 23. Pat rgeant itteaux Blanc- hap 2, mis en erschil ge van af topper n Ros- Van ove F. 2-17-0, 2-2-0. 2-11-5, npe Vos 6- erlo 6- HANDBAL Nu er een eerste kompetitie- stilstand ingebouwd werd om de Europees spetende ploe gen vrij te maken lijkt het ogenblik geschikt voor een eerste round-up. De meeste streekploegen hebben er 5 of 6 wedstrijden opzitten zodat een eerste evaluatie een beeld kan geven over de ambities die zij zich nog kunnen/mo gen maken voor het seizoen 1988-1989. lij de heren startte Avanti Buggenhout als het grote vraagteken in 1' nationale. De ploeg van voorzitter R. Ghij- sels had gesteld dat het sei zoen 1988-89 gespendeerd werd aan de heropbouw van de ploeg zowel organisato risch als sportief. Of het lukt blijft nog een open vraag want ook nu nog blijft er een lange, moeilijke weg af te leggen. Avanti zou dolgraag in de vijf eersten eindigen om deel te kunnen nemen aan de «kam- pioenen-play-off» maar met een zesde plaats in de huidige rangschikking lijken zij daar net uit te zullen vallen. Maar de kompetitie begint pas en alles is nog mogelijk alhoewel die vijfde plaats het hoogste is dat zij kunnen ambiëren. In tweede nationale treffen wij Ajax Lebbeke aan als lei der met twee punten voor sprong. Trainer J. Princen be seft dat met deze spelersgroep enkel de promotie als doel gesteld worden. Niette- zal alles maar beslecht worden in de play-offs en stel nu eens dat juist in die perio de een basispion om een of andere reden «uitvalt». In elk geval tot nu toe heeft Ajax rijn kontrakt vervuld, dat valt ook op te maken op de be stendig stijgende publieke be langstelling bij de thuiswed strijden. In diezelfde reeks treffen wij E.V. Aalst aan op een achtste plaats. Eendracht, op sportief vlak opnieuw in handen van M. Wellekens, heeft het duidelijk moeilijk. De uitgedunde spelerskem wordt ook al niet gespaard van kwetsuren zodat Aalst zijn objectief moet beperken tot een goede prestatie in de play-offs en zeker niet in de degradatie-zone mag te rechtkomen. In derde afdeling doet Loke ren het bepaald goed. Een gedeelde eerste plaats en na vijf wedstrijden nog onversla gen, geeft uitzicht op de titel. De ploeg van J. De Proft moet enkel kwetsuur-vrij blij ven want de basiskern is erg smal. H.K. Waasmunster, de nieuwkomer in derde kan met een vijfde plaats pronken. Als dit jonge en klasrijke geheel kan samenblijven ligt hen een bijzonder mooie toekomst te wachten. Maar constateren wij hier en daar reeds een barstje of is het gewoon toe val dat wij sommige belofte volle spelers niet altijd terug vinden in de samenstelling van de ploeg. Ook in vierde afdeling vinden wij een streekploeg terug aan het kommando. Robuco Bug genhout, de doodgeverfde fa voriet, leidt met twee punten voorsprong op Desselgem en Zandvliet en het zou al sterk moeten tegenzitten indien ook dit seizoen de promotie aan hun neus voorbijgaat. Niettemin is trainer-coach Trienpont ervan overtuigd dat Robuco nog sterker voor de pinnen zal komen tijdens de terugronde als de ploeg in een definitieve vorm is gegoten en de automatismen beter zullen gaan renderen. Een zesde plaats is gewoon weg schitterend voor Brabo Denderbelle dat aan een co- me-back lijkt toe te zijn die herinnert aan de voor hen «gouden jaren 70» toen Brabo zelfs tot in 's lands hoogste reeks klom. Natuurlijk is men nu nog lang niet zover maar de ploeg van trainer M. De Proft is hard aan het werken en het ziet ernaar uit dat Bra bo een bijzonder positief in gangsexamen in de landelijke reeks zal lukken. Voor H.B.C. Dendermonde komt het er dit seizoen op aan zich te handhaven in 4' afde ling. Het wordt wellicht moei lijk voor H.B.C. maar niet onmogelijk. Het trainersduo moet na «de leegloop» aan een nieuwe ploeg bouwen en alle hoop is gevestigd op de terugronde want ook nu valt er van week tot week vooruit gang te konstateren. De steun van de uitgebreide suppor tersclan kan een stimulans be tekenen voor E. Van Geel C°. In de provinciale reeks is At. Temse zijn rol als outsider aan het waarmaken. A. Baeck en C° zijn niet direkt echte titelpretendenten maar toch zal men in de eindafreke ning met hen moeten reke ning houden. Als wij ook de rangschikkin gen in de beloften- of reserve- reeks eens van dichterbij be kijken krijgt men ook een betere indruk hoe het gesteld is met de basis van de klub. Zoiets kan echt leerzaam zijn. Bij de dames is ook Nopri Lebbeke in een «overgangs jaar» terechtgekomen. Basispionnen verdwenen en Nopri zal hard moeten knok ken wil het een play-off plaats bemachtigen. Nochtans is het opmerkelijk dat er een zekere nivellering in 's lands hoogste reeks is opgedoken. Hasselt Handbal. Enkele bestuursleden en supporters van E.V. Aalst (da) blijft ongenaakbaar, Sasja zal zich ook wel weten te plaatsen maar dan lijken een achttal ploegen sterk aan elkaar ge waagd. Nog twee play-off plaatsen blijven dan onbezet en waarom zou een werklustig Lebbeke zich niet kwalifi ceren. In tweede afdeling zijn de stn-ekploegen in een figuran tenrol gedwongen. E.V. Aalst en Squadra Lebbeke mogen hopen op een plaats in de bovenste helft van de rang schikking maar zowel Robuco Buggenhout als R.B. Dender monde zullen moeten strijden tegen de degradatie. In de jeugdreeksen, hoe kan het anders, blijft H.K. Waas munster domineren. P. Dau- we heeft hier een groot deel verplichtingen van de schou ders van De Vlieger afgeno men, met succes kunnen wij stellen. Vanaf 1 november is 1' nationaler Nopri Lebbeke zonder trainer. Eddy De Vlieger die de ploeg sedert augustus onder zijn hoede nam had begin oktober het Avanti- bestuur meegedeeld dat beroeps- en familiale omstandig heden hem niet meer toelieten de taak van trainer-coach bij de damesploeg verder te vervullen. Als datum had hij 1 november vooropgesteld. De Vlieger is inderdaad ook nog speler-trainer bij H.K. Waasmunster en oefent sinds kort de funktie uit van Technisch Direkteur bij het Vervolma- kingscentrum van de Vlaamse Handbalvereniging. Samen met het opvoeren van zijn lesgeversopdracht in het onderwijs waren al deze taken niet meer te kombineren, ook al wegens familiale redenen. Meteen stond het Avanti bestuur voor de moeilijke opdracht zowat midden in het seizoen een andere, valabele trainer aan te werven. Tot zondag was dit nog niet gelukt zodat de trainingen ondertussen geleid worden door A. De Brouwer die samen met ploegverantwoordelijke E. Van Damme Nopri coachte in de wedstrijd tegen Sasja. Wellicht wordt de knoop nog deze week doorgehakt, zodat het komende weekeinde de nieuwe trainer-coach meereist naar Visé. Alleen de naam van de man gaf men nog niet zo graag prijs omdat de betrokkene niet zo direkt door alle bestuursleden wordt gesteund. EVA Handbal - dames 1' nationale Beker van Oost-Vlaanderen Nopri Lebbeke - Sasja: 9-10 De uitgestelde wedstrijd tus sen Nopri Lebbeke en Sasja kende een eigenaardig ver loop. Gedurende meer dan 30' domineerde de thuisploeg een zwak Sasja maar daarna viel het totaal stil bij Lebbeke en waren het de bezoekers - zonder A. Maes - die het wedstrijdgebeuren beheer sten. Met nog minder dan een halve minuut te spelen kwam Sasja dan voor het eerst aan de leiding en meteen waren alle inspanningen nutteloos geweest voor de thuisploeg. En op een inspanning werd niet gekeken bij Lebbeke. Beroofd van heel wat aanvals- kracht door het verdwijnen van Maes, Brixhe, Bieseman en Lissens moet Avanti roei en met de beperkte riemen waarover het nog beschikt. Willen er punten geoogst wor den dan moet dit gebeuren dankzij hard labeurwerk in verdediging en tegen Sasja leek dit lange tijd te zullen lukken. H. Bleyaert in erg goede doen deed reuzewerk als één-speelster en de vijf man op de cirkel toonden zich een echt blok waartegen Sasja vrijwel machteloos stond. Als er dan toch eens een bal «doorkwam» was goalie Van Langenhove erg gedecideerd in haar tussenkomsten. Zo lukte Sasja in de eerste helft amper één veldgoal want hun tweede treffer kwam er maar na 23' op 7-m worp. Onder tussen had Avanti in aanval erg degelijk werk verricht en de 4-1 stand na 20' mocht gevleid genoemd worden voor Sasja want twee doelworpen van Van Damme verdienden een beter lot dan via de bin nenkant van het doelhout te rug in het veld te botsen. Met een mooie afrol op vrijworp zorgde Bleyaert voor 5-2 aan de rust. De vraag werd ge steld of Nopri dit labeurwerk ook in de tweede helft kon volhouden. Het zag er in elk geval bijzonder goed uit voor de thuisploeg als het na 33' 7- 2 werd met treffers van Van Damme en Bleyaert. Daarna liep het echter fout bij de thuisploeg. Minder agressief in verdediging en duidelijk de tol betalend van de geleverde inspanningen kon de druk van Sasja nog maar tijdelijk wor den opgevangen. Het werd nog 8-4 na 40' als Bleyaert een 7-m worp omzette maar daar na werd het vruchteloos trachten de Sasja aanvalgol- ven op te vangen. Het werd 8- 8 na 55' en Nopri bleek niet meer in staat een vuist te maken. Toch kon de thuis ploeg na een verwarde fase nog eens scoren maar tijdens de laatste 3' zou Sasja-kapi- tein Veroocken het Lebbeek- se lot bezegelen. Het werd 9- 9, Nopri leed nog balverlies tijdens de laatste minuut en met minder dan 30 seconden te speten kon ook Van Lan genhove niet vermijden dat Sasja nog scoorde en meteen de twee punten veroverde. Nopri, met interim-trainer A. De Brouwer op de bank sa men met ploegverantwoorde lijke E. Van Damme, was er het «hart van in». Nopri Lebbeke: Van Langen hove, De Backer,Bleyaert 3, Terroir, Van Damme 3, Se- gers, Hermans, De Rijcke 2, Van Handenhove 1, Van Boxelaer, Van Renterghem. EVA lij luk- ronder op ir Ver met 6 :n6op is ver- zodat wissel- :n hel r niet ivanti Buggenhout - H.K. Waasmunster (+10): 28-26 Voor de eerste schiftingswed- ïrijd in het kader van de Oostvlaamse Bekerkompeti- as verrassend veel be- hngstelling. De tribune van Je Buggenhoutse sporthal 'is dit seizoen nog nooit zo foed gevuld maar of de toe- ichouwers tevreden de sport- kal verlaten hebben betwijfe len wij. Bij beide ploegen ont braken een aantal basisspe lers, Avanti zonder de doel- nannen Vinck en Moens en tonder Van Mol, Marblie en A. Maes leek wel het sterkst geteisterd maar de afwezig heid bij Waasmunster van Du Tré, Leunis, Van Damme en «ooral H. Borgers maakte dat Je ploeg uit de Heide-ge- meente wellicht de zwakste «edstrijd van het seizoen le verde. Enkel W. Roels haalde «n aanvaardbaar niveau want de andere H.K.W.-spe lers lieten zich verrassen door Je agressieve aanpak van de Avanti-verdedigers die met ver uitstappen het Waasmun- «erse spel totaal ontregelden. De jeugdige leeftijd van de H.K.W.-ploeg kan hier wel verontschuldiging ingeroe pen worden zodat deze wed strijd voor hen als een «har- Je» leerschool kan betiteld *orden. Dit alles doet echter iets af aan de verdienste van Avanti waarin een grootse tóchi voor het verschil zorg de. Met 15 doelpunten was Jaichi ongrijpbaar voor H.K.W. en meteen beves tigde de aalvlugge Avanti- speler zijn sterke prestatie dit seizoen. Ook nog een woord je van lof voor invallersdoel man J. De Mayer die het knap deed tussen lat en palen. De wedstrijd zelf werd vrij hard betwist maar gelukkig bleef de faktor spanning de toe schouwers boeien. Vanaf het wedstrijdbegin liet Jaichi ech ter zijn bedoelingen blijken. Een echte «meester» in het onderscheppen van risico-pas sen scoorde hij al in de eerste minuten maar in die beginpe riode kon H.K.W. nog regel matig repliceren langs Roels zodat na een klein kwartier Avanti nog niet veel van de 0- 10 voorgift van H.K.W. had afgeknabbeld (6-15). De Vlie ger kende in die periode wel enige tegenslag met doelwor pen die op de palen strandde en Orlowski miste twee 7-m worpen. Megos en Jaichi be gonnen toen aan een recital dat naar 10-15 leidde en aan de rust hield H.K.W. nog am per vier doelpunten over van de voorgift (13-17). Als Or lowski onmiddellijk na de rust driemaal raak trof leek het lot van H.K.W. definitief beze geld. Het werd 19-19 na 40' en Jaichi - wie anders - zorgde ervoor dat Avanti voor het eerst aan de leiding kwam na driekwart wedstrijd (21-20). Eigenaardig genoeg kon Avanti dan niet doorgaan. De wedstrijd werd harder en na dat H.K.W. opnieuw op voor- 4' afdeling Brasschaat H.B.C. Dendermonde: 17-16 Handbal. Abdel Jaichi maakte het verschil (arch) sprong was gekomen (22-23 in de 49' minuut) bleef Avanti op achtervolgen aangewezen tot 5' voor het einde (24-25). Een onstuitbare Jaichi bleef echter twee versnellingen ho ger akteren dan al de anderen en vrijwel op zijn eentje zorg de hij voor 27-25 2' voor het einde. Als doelman De Mayer dan toch even in de fout ging naderde H.K.W. nog tot 27- 26 maar ook de laatste treffer kwam van Jaichi, de man die de wedstrijd aantrekkelijk had gemaakt. Avanti Buggenhout: J. De Mayer, El hafi, Vlassenroot 2, Megos 5, Jaichi 15, De Brouwer, Van Beveren, Or lowski 6, W. Vinck. H.K. Waasmunster: Van Renterghem, Willaerts, De Clercq 3, Sanders, De Vlieger I, Gijssels, Roels 7, Van Mele 2, De Meerschman 1, De Bo de 2. EVA i. Avanti Buggenhout-Mechelen. Mannen I' nationale Zat. 12/11 te 20.30 u 2* nationale A Zat. 12/11. te 20.30 u. E.V Aalst-Ransart. Zat. 12/11 te 20.15 u. Jemeppe-Ajax Lebbeke afdeling Zat- 12/11 te 17.15 u. Izegem-H.K. Waasmunster Zat 12/11 te 20 u. Lokeren-Alken. 4' afdeling Zat. 12/11 te 17 u. Iepcrse-Robuco Buggenhout. Zat 12/11 te 17.30 u. Br. Denderbelle-Olse Mcrkscm 2. Provinciaal Zond. 13/11 te 19.40 u. Gr. Bijgaarden 2-Robuco Buggenhout 2. Zat 12/11 te 16.10 u. Br Denderbelle 2-Temse. Zond 13/11 te 14.15 u. E.V. Aalst 2-Eeklo Zond. 13/11 te 19.15 u Evergem-Berlare. Vrouwen 1' nationale Zond. 13/11 te 15.30 u Fcm. Visé-Norpi Lebbeke. 2* afdeling Zat. 12/11 te 19.45 u. Merkscm-Robuco Buggenhout. Zat 12/11 te 16.45 u. R.B. Dendermondc-M. Gent. Zond. 13/11 te 13.45 u. Squadra Lebbeke-Duffel. Zond 13/11 te 19 u. Pecr-E.V Aalst. Jeugd Zond. 13/11 te 14 u. Desselgcm-H.K. Waasmunster Zond. 13/11 te 14 u Lokeren-Eeklo Zat 12/11 te 13.30 u. Kortrijk-Ajax Lebbeke Zat. 12/11 te 18 u. Grembergen-Zwijnaarde. Kadetten Zat. 12/11 le 14.30 u. Kortrijk-Ajax Lebbeke. Zond. 13/11 te lë u. Lokeren-Waasmunster Al maakt men er bij Dender monde geen drama van toch is het jammer dat dit seizoen de bal nog niet wil botsen voor de ploeg van het trainersduo Buelens-Van Den Borre. In derdaad, ook in Brasschaat werd verloren met het kleinste verschil zodat men bij H.B.C. terecht besluit dat mits vier doelpunten meer te scoren men nu zes punten meer zou tellen. Niettemin konstateert men een besten dige vooruitgang bij het «nieuwe» Dendermonde en meteen heeft men heel wat hoop voor de terugronde als de ploeg in een definitieve vorm zal gegoten zijn. Ook tegen het prestigieuze Bras schaat werd het een dubbeltje op zijn kant. Vrijwel gans de wedstrijd bleken de ploegen sterk aan elkaar gewaagd en met treffers van Impens, sterk seizoen, en De Smedt was het H.B.C. dat het meest aan de leiding kwam. Via 2-2 na 6', 3-4 na 14' en 5-5 na 20' leidde Dendermonde met 7-8 aan de rust. Het kon ook meer zijn geweest maar enkele open kansen werden verknald waardoor Brasschaat in de wedstrijd bleef. In de tweede helft werd er heel wat hard nekkiger gespeeld wat resul teerde in twaalf 2'-straffcn en The Tower - Bazel: 72-66 ook H.B.C. kreeg zijn deel kon scoren zodat Brasschaat pens, Claessens, Merckx 2, van deze koek. Tot de 49* 16-14 voor raakte 3' voor het Bogaert, Van Geel, Van minuut bleef Dendermonde einde. Dendermonde kon de- Steen 2. Van Renterghem 1. niettemin het wedstrijdgebeu- ze situatie niet meer recht- Grijp 1, Bouteille 1,"impens ren kontroleren. Het was toen trekken en het 16' doelpunt 5, De Smedt 3, Wesemael 1. 12-13 maar dan viel het stil bij op de valreep kon de thuis- EVA Van Geel en C°. Het duurde ploeg niet meer bedreigen. 8' vooraleer H.B.C. nog eens H.B.C. Dendermonde: Cop- JEUGDVOETBAL Jeugdvoetbal. Enkele duiveltjes van Eendracht Aalst tijdens de opwarming (da) ;OMAR Aanvankelijk bleek de ploeg van trainer Stoop naar een gemakkelijke zege te wande len. Na 10 minuten kwam Ba zel al op voorsprong (15-24) en met het reboundoverwicht van Vercauteren wist de thuisploeg helemaal geen raad. De torenploeg bleef echter doorwerken zoals het moet en Deckmijn De Troyer zetten halfweg hun kansen toch nog in de verf (29-39). De tweede helft liet Bazel weer iedereen hopen en een nieuwe voorsprong van 14 punten werd opgebouwd. De inzet van The Tower werd echter beloond. Spelmaker Van Damme kwam niet los en ook De Brucker vond zijn gepast ritme niet. Vijf minu ten van het slot kreeg The Tower een bevlieging en de Bazelse voorsprong was ver dwenen De Brucker ging nog vroegtijdig naar de kleedka mers en Vercauteren kreeg nog een vrijwillige fout. Bazel stond de laatste minuut op achterstand maar Werner Bolssens kon met een drie punter het tij keren (64-64). De verlenging bleek er teveel aan voor Bazel. Niets wilde nog lukken en De Troyer- Deckmijn-Van den Bremt maakten van het uitvallen van Bolssens gebruik om verdiend de punten thuis te houden De inzet van de torenploeg was beslissend voor de zege. Punten: The Tower: Van den Bremt 14 p.. Deckmijn 24 p.. De Troyer 14 p., Van Nuffel 6 p.. Van Driessche 8 p., De Pauw 6p. Bazel: De Brucker 2 p., Ver cauteren 25 p., Van Damme 13 p., Huyghe 6 p.. Bolssens Wemer 15 p.. Borghgraef 5 p. WEGA Tot 11 december kan men in de KB Galerij te Brussel (Grote Markt 19) een ten toonstelling gaan bekijken van Chinese exportkeramiek uit de 12e tot de 16e eeuw. De tentoonstelling omvat meer dan 200 stuks Men kan er terecht vanaf dinsdag tot za terdag van 11 tot 18 uur en tijdens de zon- en feestdagen van 11 tot 13 uur. Voor 3.400 fr. kan je een lang weekend doorbrengen in het zuidoosten van Engeland. Het transport omvat de auto met twee personen en twee nachten logies met ontbijt. Voor meer informatie. Britse Dienst voor Toerisme. Berg straat 52 te 1000 Brussel (02/ 511.43.90)

De Voorpost | 1988 | | pagina 29