Sportklub Post - F.C. Briel: 2-5 Walivoteek Walivo's wedstrijd van de week Tornooi van Stad Lokeren FC Cado uit Stekene in 't nieuw 30 - 11.11.I9öö - L>e voorpost r Liefhebbers sporten zo Uitslagen Zaterdag, 1' afdeling: Siera I-Avanti Sparta-Bondgalm Drie Linden-Puyvelde Hemelaer-Oud Geel Comer-JBTTroch Den Bos-Raap V.K.W. 70 is vrij. 2* afdeling A: Dino Boys-Bristol Briel-Qub 69 Videoclub-Welkom FC Hofv. Gremb.-1000 Appels De Kroon-Tripoli Wijnveld en T 2* afdeling B: Herten Aas-Milano Tromp-Rodeo Nantes-Ankerhof Eendracht-Leopoldstad Steels-Centrum vrienden De Pekton en Wazoo vrij. 3* afdeling: De Vlasbloem-Familia Novelty-Scoutshuis Sportarena-Compose Welkom Sport-Den Helder Moerheide-De Strijders Bazel en De Witten vrij. Zoodag, 1' afdeling: Siera II-Bobby's Qub De Cock-Bondgalm Centrum vriend .-Metallo's Volksuni-Troch Textiel Wijnveld-Were di Sparta-Sankentral Den Bos is vrij. 2* afdeling A: Witte Pen I - Moerheide Brouwershof-Wijnveld Atlantic-Sp. Waasm. 't Klokhuis-Feestpaleis KWB St.-Anna-V.d. Voorde Siera 4 is vrij. 2* afdeling B: Studio 69-Hemelaer 1000 Appels-Drie Linden Post-Brie! Cado-Rode Duivels Koekoek-Ponv SK Belsele-FC Geywa 2* afdeling C: Anitec-Rui tershoeve Gouden Leeuw-Klub 65 Wembley-Witte Pen II Oostberg-Inter Decor Samara-Anker Ons Huis is vrij. Vrije beker (zaterdag): Wijnveld-De Witten Wazoo-Temsica Bazel-De Pekton Rangschikking 05/11/88,1'afdeling zaterdag: 1. Den Bos 2. Corner 3. Hemelaer 4. Bondgalm 5. Avanti 6. Siera I 7. Raap 8. Drie Linden 9. V.K.W. 70 10. Puyvelde 11. Sparta 12. J.B.T. Troch 13. Oud Geel 2* afdeling zaterdag A: 1. Hof. v. Gremb. 2. Temsica 3. FC Welkom 4. Videoclub 5. De Kroon 6. Bristol 7. Wijnveld 8. Briel 9. 1000 Appels 10. Qub 69 11. Tripoli 12. Dino Boys 2* afdeling zaterdag B: 1. Milano 2. Leopoldstad 3. Eendracht 4. Tromp 5. Centrumvriend. 6. Tr. Steels 7. De Pekton 8. Wazoo 9. Herten Aas 10. Rodeo 11. Ankerhof 12. Fort Nantes 3* afdeling zaterdag: 1. De Witten 2. Scoutshuis 3. Moerheide I 4. Den Helder 5. De Vlasbloem 6. Compose 7. Bazel 8. Sportarena 9. Welkom sport 10. Familia 11 Novelty 12. De Strijders 4-5 0-5 FF 4*0 (3-3) 3-5 3-5 (4-3) 06.11.88, zondag 1'afdeling: 1. Were Di 2. Bobby's Club 3. Bondgalm 4. Den Bos 5. Siera II 6. De Cock 7. Wijnveld 8. Sparta 9. Troch Textiel 10. Volksuni 11. Centrumvriend. 12. Sanicentral 13. Metallo's 2* afdeling zondag A: 1. V.d. Voorde 2. Feestpaleis 3. Brouwershof 4. Witte Pen 5 Moerheide 6. 't Klokhuis 7 Atlantic 8. Sp. Waasmunster 9. KWB St.-Anna 10. Wijnveld 11. Siera 4 2* afdeling zondag B: 1 Koekoek 2. Cado 3. Pony 4. Hemelaer 5. 1000 Appels 6. S.K. Belsele 7. Geywa 8. Rode Duivels 9. Studio 69 10. Drie Linden 11. Briel 12. Post 2* afdeling zondag C: 1. Anker 2. Klub65 3. Anitec 4. Samara 5. Gouden Leeuw 6. Inter Decor 7. Witte Pen 8. Ruitershoeve 9 Ons Huis 10. Wembley 11. Oostberg 8 7 1 0 27 6 14 7 6 0 1 28 12 13 8 4 1 3 14 12 11 8 4 2 2 19 13 10 8 4 4 0 18 16 8 8 4 4 0 22 20 8 7 3 2 2 16 9 8 8 3 3 2 14 13 8 7 3 3 1 22 20 7 8 1 7 0 12 26 2 7 1 6 0 9 27 2 8 0 7 1 6 33 1 7 6 0 1 25 7 13 8 4 1 3 22 13 11 9 3 2 4 25 24 10 7 4 2 1 25 7 9 8 4 3 1 19 14 9 9 3 4 2 13 10 8 7 3 3 1 17 15 7 7 3 3 1 16 21 7 7 3 4 0 18 37 6 8 2 5 1 12 22 5 8 1 5 2 15 30 4 7 0 4 3 7 14 3 7 6 0 1 40 5 13 9 5 2 2 28 20 12 7 5 2 0 30 15 10 7 5 2 0 25 15 10 7 5 2 0 15 8 10 7 3 1 3 16 14 9 8 4 4 0 40 22 8 7 2 4 1 16 23 5 8 2 6 0 10 43 4 8 16 1 6 17 3 7 1 5 1 7 32 3 6 0 5 1 6 25 1 Kalender Wedstrijden van 12/11/88 en 13/11/88 1. Zaterdag (telkens om 15 o.); 14.30 u.: Avanti-Sparta, Bals Raap-Siera I, Van Geem JBT Troch-Den Bos, Beniers A. Hemelaer-Comer, Van Brussel Bondgalm-V.K.W. 70, Van Damme 14.30 u.: Puyvelde-Oud Geel, Foubert Drie Linden is vrij. 2* afdeling A: 14.30 u.: Bristol-Briel, V. Steelant R. Tripoli-Dino Boys, Heirbaut 1000 Appels-De Kroon, V.d. Voorde F. Qub 69-Wijnveld, De Dobbelaere FC Welkom-Temsica, Vergauwen Videoclub en Hof v. Grembergen zijn vrij. 2* afdeling B: Miiano-Tromp, Moortgat De Pekton-Herten Aas, V. Hoomijck Leopoldstad-Steels, De Corte M. Ankerhof-Wazoo, V.d. Voorde A. Rodeo-Nantes, Boone Centrumvr. en Eendracht vrij. 3* afdeling: 14.30 u.: Familia-Novelty, Pannecoucke De Strijders-De Vlasbloem, Van Overmeire Den Helder-Moerheide, Consemere Compose-Welkom Sport, Bruggeman Scoutshuis-De Witten Bazel en Sportarena vrij. Zondag (telkens om 10 n.), 1' afdeling: Bobby's club-De Cock, Michiels Sanicentral-Siera II, Consemere Were Di-Sparta, Foubert Metallo's-Volksuni, Beeldens Bondgalm-Centrumvrienden, Moortgat Troch Textiel-Den Bos, Van Geem Wijnveld is vrij. 2* afdeling A: Siera 4-Moerheide, Bals SP. Waasmunster-Brouwershof, De Block Feestpaleis-Atlantic, De Corte V.d. Voorde-'t Klokhuis, Beniers M. KWB St.-Anna-Witte Pen I, V. Puyembroeck Wijnveld is vrij. 2* afdeling B: Drie Linden-SK Belsele, V. Hoornijck Briel-1000 Appels, Bruggeman Rode Duivels-Post, Pannecoucke Pony-Cado, Beniers A. Koekoek-Studio 69. V.d. Voorde A. FC Geywa-Hemelaer, Van Damme 2* afdeling C: Ankcr-Ruitershoeve, V. Overmeire 9.45 u.: Klub 65-Samara, Brijs Witte Pen II-Gouden Leeuw, De Dobbelaere Inter Decor-Wembley, Felix Ons Huis-Oostberg, V. Vüerberghe Anitec is vrij. Vrije beker (zaterdag telkens om 15 u.): Centrumvriend.-Hof v. Grembergen, Laheyne 14.30 u.: Bazel-Videoclub, Felix Sportarena-Eendracht, Wijmeersch Daknam Eendracht Sport Vapo 2 - 3 Moeizame zege voor Een dracht Sport bij een zich moe dig verdedigend Daknam. Het eerste en enige doelpunt in de eerste helft was van zuiders makelijke toen Gero- gé Paz zijn broertje kon aan spelen die op zijn beurt wist te scoren. 0-1. Na de rust dan werd de wed strijd beslist in een dolle 10 minuten. 47' 1-1 Freddy Hil- laert. Eén minuut later 1-2 langs Eddy Van Rossem die Sinds een aantal seizoenen werd Sportklub Post uit Sint- Niklaas, telkens een degelijke middenmoter in Walivo's zon dagse tweede afdeling. Een lange tijd als titelkandidaat was er in het vorige kam pioenschap ook nog bij en thans, staan de postmannen helemaal onderaan in de rangschikking. Na een zeven tal matchen nog steeds pun- tenloos en bijna hopeloos af gescheiden. Een weinig be moedigende situatie dus wel ke bij de trouwe vrienden groep van Sportklub Post, echter nog geen duidelijke pa- niekreaktie heeft losgeweekt. Daar kent men voldoende de eigen mogelijkheden en tot nu toe, schoten die te kort voor enig puntengewin. Het werd trouwens al een onge lukkig kampioenschap voor Sportklub Post. Er werden reeds verschillende matchen met een oneven doelpunt ver loren en onlangs bij F.C. Drie Linden in Belsele, werd nog een 1-4 winst uit handen gege ven. De tweede helft werd daar toen ook fataal voor Sportklub Post waar ondanks alles, de goede sfeer blijft be houden. Een ploeg welke bij Walivo ook al regelmatig de fair-playbeker won en het hui dige kampioenschap, nog niet als helemaal verloren wil be schouwen. Het optimisme wordt er naar de toekomst geschoven met straks ook nog een jeugdige versterking voor de oude spelerskem. Deze Liefhebbersvoetbal. André De Block blies Walivo's wedstrijd van de week (dw) werd voor het seizoen ook al aangevuld met Luk Van Camp en Eddy Behiels als doelman Onvoldoende blijk baar voor een positieve trend bij de resultaten en indien Walivo voor het volgende sei zoen niet tot het inlassen van een derde reeks zou beslui ten, zijn er geen degradatie problemen bij Sportklub Post. Toch willen de mannen van klubvoorzitter Guido Van Overloop, hogerop in de rangschikking. We komen te rug in de tweede ronde be weerd Richard Van Dries- sche, de coach, en de bevesti ging daarvan, moeten we voorlopig nog afwachten. Verleden zondag aan de Kou- terwijk in Belsele, kregen de rood-witten wéér vijf goals op het passief aangesmeerd van nieuweling F.C. Briel uit Bug- genhout. Het werd meteen ook de eerste volle winst voor deze ploeg, die daar trouwens een uitstekende indruk liet. Technisch beter en vooral in snelheid werden de voetbal lers van Sportklub Post geno men en met een besluitvaardi ge Frank De Block in de ran gen van F.C. Briel, werd de winst tenslotte nog afgete kend. Goed voor het moraal alleszins en indien als een middenmoter kan worden geëindigd, wordt dit voor het zondagse F.C. Briel al een sukses. Dit werd ook reeds bereikt met de zaterdagse ploeg in de tweede afdeling en welke thans al het derde sei zoen bij Walivo heeft aange sneden. Een duidelijk teveel aan spelers en een enquête, hebben tenslotte naar het zondagse F.C. Briel geleid waarvan Robert Kaekelbergh speler-trainer en coach werd. Bij de clan van klubvoorzitter Pierre Van Cauwenberghe wordt de struktuur van Wali vo algemeen gewaardeerd met een nieuwe aansluiting, als logisch gevolg. Alhoewel met een 1-1 tegen F.C. Drie Linden werd gestart, werd het nadien toch een serieuze aan passing. Het werden toen vijf nederlagen op een rijtje, weet Dirk Van Kerckhove de gele genheidsafgevaardigde en thans, schijnt door F.C. Briel een gunstige kentering be reikt. Vooral aan de schot- vaardigheid is opeens een doelmatige injektie gegeven en tegen Sportklub Post, skoorde F.C. Briel méér doel punten dan in de zes matchen vooraf. Er was nu ook wel een beetje meeval bij gemoeid, maar tenslotte was het resul taat voor de ploeg uit Buggen- hout, niet helemaal onver diend. Voor deze afstraffing had Sportklub Post ook wel enige verontschuldigingen: een viertal afwezigen met Ronny De Ruysscher, Dré Thiron, Ronny Van Steen- landt en Marcel Bauwens, die voor het voetbal nu definitief kan afgeschreven worden. Een handikap welke zich bij Sportklub Post ook al vlug liet gevoelen. De bezoekers zou den het trouwens niet lang bij een studieronde houden. Reeds vrij vroeg werd tot in het lokale doelgebied doorge drongen en met een scherpe aktie langs Frank Averhals en Frank De Block, bestelde Ronny Andries al de eerste doelpoging. Kort nadien schoot Frank De Block een wenkende kans hopeloos naast, nadat Marcel Jacobs de jonge vijftiger van Sportklub Post, de bal nogal ongelukkig verspeelde. Dit gebeurde alle maal in de eerste vijf minuten en met Gery Dieleman en Luk Van Puyembroeck, had den de lokalen toen ook al een paar schichtere pogingen ondernomen. Veel zaaks was het echter nog niet, maar zon der echt overspeeld te wor den, moest de opudere gene ratie van Sportklub Post het meestal toch afleggen tegen de snelle en jeugdige bezoe kers uit Buggenhout. Deson danks zouden de gastheren toch het eerst skoren: een voorzet van Mark Van Grim- berge, een korte weifeling in de bezoekende verdediging en vlot afgestraft door Gery Dieleman (1-0,18e min.). De lokale vreugde duurde echter niet lang. Bij een uitstekende vrijschop van Frank De Block veranderde de bal even van richting en hiermede, stonden de ploegen terug gelijk (1-1, 20e min.). Het zelfvertrou wen bij F.C. Briel werd er ook door gesterkt en een ideaal afgezonderde Fred Arijs, knalde rakelings naast. Een knappe poging van die zelfde bezoekende aanvaller werd door Eddy Behiels spek- takulair gehouden en de doel man van Sportklub Post, werd toen ook het meest aan het werk gesteld. Een vlot spe lend F.C. Briel beheerste vooral tijdens het derde kwar tier duidelijk de wedstrijd en de tegenstoten der lokalen, waren toen eerder schaars tenoemen. Zoals gewoonlijk verdedigde Sportklub Post zich uiterst sportief, maar toch kon niet worden belet dat Ronny Doms met een vluchtschot voor F.C. Briel ook skoorde (1-2, 42 emin.). De plaatselijke sloegen echter nog gevat terug en met een Liefhebbersvoetbal. FC Briel (dw) Buggenhout speelde Walivo's wedstrijd van de week Liefhebbersvoetbal. De Sportklub van FC De Post (dw) vrijschop van Mark Van Grimberge, had Gery Diele man nogmaals sukses (2-2, 43e min.). Twee vervangin gen tijdens de rust bij F.C. Briel en hierdoor, zou de be zoekende voetbalmotor ook tijdelijk verstoort worden. Langs Guido Kaekelbergh werd de eerste kans uit de tweede helft, echter wéér op de bezoekende rekening ge schreven. Aan het uur zou de 46-jarige Cesar Verdonck van Sportklub Post door een kwetsuur afhaken en dezë werd door de jonge Kris De Naeyer vervangen. Toen kon aan de dreiging van F.C. Briel ook nog moeilijk ontkomen worden en na een geweerd afstandschot van Etienne Wil- lockx, skoorde Ronny An dries tenslotte bij de rebound (2-3, 61e min.). Hiertegen kon het lokalen team echter geen vuist maken en de be weeglijke bezoekers met vol doende variatie in hun speel wijze, lieten de gastheren ach teraan slechts weinig verpo zing. Een listige kopstoot van Patrick Vanzulpele werd in laatste instantie nog geweerd en even later, was er geel voor een protesterende Luk Luyckx van Sportklub Post. Ook voor een flagrant spelbe derf van Dirk Bracke en dat werd voor de lokalen nog fa taal. Ook al omdat op die vrijschop van Guy Staljans- sens, een opportunistisch Frank De Block voor F.C. Briel nogmaals skoorde (2-4, 74e min.). De zege der gasten werd toen praktisch ook een zekerheid en Sportklub Post met een sterke tweede helft van de reeds 49-jarige Fred Heyninck, kon daar nog wei1 nig aan verhelpen. Scheids rechter André De Block had toen ook nog een geel kaartje voor een foutieve overtreding van de lokale Eddy De Naeyer en F.C. Briel, kon nog moeilijk van het lijf wor den gehouden. De plaatselij ke doelman speelde zich na dien nog een paar al in de kijker en een tweetal knappe pogingen van Guy Staljans- sens, werden telkens in hoek schop verwerkt. Op één daar van werd doelman Behiels toch verslagen en voor Frank De Block van F.C. Briel, werd dit meteen zijn derde doelpunt in deze match (2-5, 80e min.). Een wedstrijd wel ke ondanks het overwicht dei gasten, toch nog aantrekke lijk werd en met een late wissel bij F.C. Briel, werd een schitterende kollektieve pres tatie tenslotte nog afgetekend en suksesvol afgesloten.. De ploegen: Sportklub Post: Eddy Be hiels, Marcel Jacobs, Dirk Bracke. Luk Van Camp, Ce- sar Verdonck (57e min. Kris De Naeyer), Fred Heyninck, Eddy De Naeyer, Luk Luyckx, Gery Dieleman, Luk Van Puyembroeck en Mark Van Grimberghe. F.C. Briel: Emiel Van Roy, Ludwig Stallaert (81 min Dirk Rubbens). Guido Kae kelbergh, Theo Van Der Vre- lai ken, Etienne Willockx, Frank Averhals (46e min. Robert n w Kaekelbergh). Ronny An- dries, Jean-Pierre Van Aco ||jei leyen. Frank De Block, Ron a ny Doms. Guy Staljanssem j - en Fred Arijs (46e trick Vanzulpele). Roger Van Laen hoi irdt p« Y ird Liefhebbersvoetbalploeg FC Cado - genoemd naar het gelijknamige en nu reeds 12 jaar bestaande plaatselijk grootwarenhuis aan de Stekense Heirweg - is nietmeer weg te denken uiti het liefhebbersvoetbalgebeuren in het Waasland. De geel-zwarten speelden enkele vruchtbare jaren in het ter ziele gegane «Tornooi Stekene». Meer nog, de ploeg uit Klein-Sinaai was er één van de smaakmakers en deze periode werd afgesloten met een dubbelslag: de titel én de beker aan het einde van één en hetzelfde seizoen. In het aan gang zijnde voetbaltornooi scheert FC Cado alweer hoge toppen. De ploeg komt nu uit in de Walivo-kompetitie, reeks 2 B, waar tot nu toe géén enkel puntje verloren werd. De geel-zwarte aanvallers scoorden reeds een 25-tal doelpunten en... de Cado-keeper diende zich nog maar één keer om te draaien. Ongelooflijk toch. FC Cado maakt zich sterk dat het eerste seizoen in Walivo wel eens meteen een schot in de kampioenenroos zou kunnen zijn. Momenteel bekleden de Klein-Sinaainaars evenwel «slechts» de tweede plaats. FC Koekoek heeft inderdaad één puntje meer maar ook een wedstrijd meer gespeeld. FC Cado staat er dus best voor! Vorige week was het zo'n beetje feest bij Cado, dat z'n 12-jarige aanwezigheid te Stekene vierde. Onder meer daarom kregen de spelers en bestuursleden van FC Cado van sponsor Henri Van Der Dussen een prachtig nieuw trainingspak aangemeten. De ploeg dankte de sponsor met een klinkende overwinning tegen «De Rode Duivels» d. Brol een voorzet van Patrick De Vos kon afwerken. 52' 1-3 Freddy Paz bereikt mooi Frankcy Schiettekatte die be heerst afwerkt. En in de 54ste min. tenslotte 2-3 toen de thuisbroertjes Franky en Ben ny Hillaert tot een suksesrijk combineren kwamen waaruit deze laatste de eindcijfers kon aantekenen in deze sportieve match. King's FC Erotica 3 F.C. De Jos 2 Erotica leek op een vlotte overwinning af te stevenen in deze wedstrijd: na 9 minuten was het al 1-0 via een doel punt van Piet Van den Key- bus. Erotica was duidelijk de betere ploeg en drukte dit ook uit in de cijfers na een tweede treffer van Piet Van den Key- bus in de 24ste minuut. Eroti ca behield zijn rustig mees terschap tot aan de rust. Ook na de koffïe-pauze bleef Ero tica zijn wil opleggen, doch er werden een resem van kansen gemist. Vooral Koen Van den Abeele was erg ongelukkig in het besluiten. Een kwartier na de rust kwam De Jos zelfs tot 2-1 terug, toen Rudy De Smet een erg betwiste strafschop voorbij de plaatselijke doel man trapte. De Jos putte hier uit moed en knokte keihard om de gelijkmaker op het bord te brengen. Dit lukte zowaar in de 70° minuut Jean-Pierre Mets schoot naar doel waar Jo Wiewauters (Erotica) de bal via de onder kant van de lat uit het doel- vlak leek te houden. Doch de scheidsrechter bleek de bal over de lijn gezien te hebben en valideerde het doelpunt. Erotica bleek eindelijk wak ker geschud en ging dc laatste twintig minuten volop in de aanval. Bij een van aie aan vallen kwam de bezoekende doelman ongelukkigerwijs is botsing en hij diende de wed strijd te staken. Zijn plaats werd ingenomen door één van de veldspelers, zodat de Jol nog met 10 effectieven over bleef. Het was tenslotte in dc 88' minuut dat Koen Van del Abeele de winninggoal kot aantekenen voor Erotica M!

De Voorpost | 1988 | | pagina 30