'mm ^aatsklub Sportkring Hamme >estaat niet meer O fn Verbroederingsfeesten tussen Dendermondse en Friese Duivenmelkers! De Rijcke Beton stort zich op St. Michael Geen winst voor de Patro-ploegen M.T.S.A.-Digest 15e Nat. Veldloop van Zele voor Heren De Voorpost - 11.11.1988 - 31 DUIVENSPORT t duivenverenigingen De ie uit Appels en l'Estafette it Sneek-Friesland onder ouden sedert enkele jaren juwe vriendschapsbanden. I der seizoen worden die met I sn bezoek en onderlinge dui kvluchten steeds dichter ■1 jegehaald. 1 Ie leden van De Bie-Appels (fokken reeds tweemaal naar ederland om hun Friese ienden in Sneek te bezoe- De Friesen waren dit aan de beurt om uitge breid kennis te maken met Dendermonde en zijn kultu- reel patrimonium. Een ont vangst in het Stadhuis en be zoek aan de binnenstad was een belangrijk onderdeel van het programma. Naast de schepenen Jan Van Damme en Marcel Borms was er een belangrijke delegatie van de K.B.D.B. present. De voor zitter van de nationale propa- gandakommissie, tevens na tionaal penningmeester Mar cel Van Driessche, directeur- generaal André Van Coppe- nolle, provinciaal sekretaris Geert Philips en sektorover- ste Frans Van Riet hadden eraan gehóuden om de Ne derlandse duivenliefhebbers te verwelkomen en hen een kristallen vaas aan te bieden. De schepenen Borms en Van Damme wezen op de positie ve ervaring die Dendermonde heeft met jumelage-steden en meenden dat de duivenlief hebbers ook hun plaats daar bij hebben, omdat die in Den- eek li 1 uivensport. Een Friese maatschappij uit Sniek kwam op bezoek naar Dendermonde. 't zien de voorzitter van de Friesen in gesprek met de schepenen Borms en Van Damme, voorzitter van de KBDB en Baziel Poppe, bestuurslid van de Appelse maatschappij De ie (foto P. Hermans) dermonde een ruime plaats in het verenigingsleven inne men. Ook het stadsbestuur bedacht de Sneekse bezoe kers met een aandenken. Nationale voorzitter Marcel Van Den Driessche had niets dan lof over het initiatief dat beide verenigingen namen en noemde hem de voorlopers van de Europese duivensport die in 1992 vaste vorm zou kunnen krijgen. De voorzitter van De Bie, Francois Kinders, meende dat de tanende duivensport ideeén en internationale uit wisselingen het best kan ge bruiken om te zien wat er over de grenzen gaande is. De voorzitter van L'Estafette uit Sneek, Johan Bakker, noemde het bezoek leerrijk, omdat in Nederland België en meer bepaald Vlaanderen nog altijd wordt aangezien als de bakermat van de duivensport en de voortbrengers van de gegeerde reisduiven. Ander zijds was hij verheugd over de ontvangst in Dendermonde. Hij kon zich moeilijk inden ken dat zoiets in Nederland mogelijk zou zijn. Een be zoek van een duivenvereni- ging die interesse krijgt van de overheid en de leiders van de duivensportorganisatie. Voorzitter Marcel Van Den Driessche spelde de Dender mondse schepenen en de Sneekse voorzitter het bonds- kenteken op. BENO Duivensport. Op het Dendermondse stadhuis werd een afvaardiging ontvangen Friesland (foto P. Hermans i een maatschappij uit Sneek in LIEFHEBBERSVOETBAL KAATSEN 'n- houc tze week viel het bericht als bom in de Hamse kaats- Idens: Sportkring Hamme volgend seizoen niet meer ten in de kompetitie van KNB. Een klub die al meer 50 jaar bestaat heeft op- luden te bestaan. Er It wel gezegd dat het ir een inaktiviteit betreft ir één jaar. Maar ingewij- weten dat na een jaar rust opstarten van een klub tier onmogelijk zal worden. :t ging al een tijdje slecht j Sportkring. De vaart was al een tijdje uit sedert Ed- ird De Rechter, duivel Luk* Lui,, Mark t R°ï, o mit Kae"|ordt Vre- UI Frank m obert n An- i Aco fe, Ron- doet-al bij de klub, de uitba ting van het klublokaal opgaf, wist men dat Sportkring een moeilijke tijd tegemoet ging. De nieuwe lokaalhouder Ja- cky Eeckhoudt deed geweldig zijn best samen met voorzitter Hubert Van Den Berghe, schoonzoon Van Den Bran den en nog een paar dapperen trachten de klub in stand te houden. Men mag dan heel wat opgespaard geld binnen gekregen hebben van trans- ferts, het blijft allemaal niet duren. Temeer daar er van ontvangsten weinig op te ra pen was. Verleden jaar in be vordering heeft men gespeeld voor schier lege banken. Wanneer men geen prestaties lukt en helemaal onderaan de rangschikking bengelt, krijgt men geen toeschouwers. Sportkring werd vaak getrak teerd op zware nederlagen. Uiteindelijk kon het zijn be houd verzekeren. Maar in de ze reeks weer moeten starten met dezelfde spelers is op voorhand een kaartjer retour schrijven. Sportkring is dan ook op zoek gegaan naar versterking maar de transfertsom was zo hoog dat men er niet moest aan denken met de klubbesturen te onderhandelen. Er restte voor Sportkring weinig keuze. Geld gaan «bedelen» bij mid denstanders en andere groe pen vonden de bestuursleden te gek. Geld gaan schooien waarvoor? Daarmee bestaat er in Ham me zelf geen enkele club meer die aantreedt bij de KNK en dat zullen velen spijtig vin den. Er is nu nog alleen kaats- bedrijvigheid in de buitenkant van Hamme, Hamme-Zogge en Sint-Anna. Verder nog te Moerzeke-Kastel Rap en Vlug. Land van Beveren Sportief 3 De Jager 2 Onder het motto «elk een helft» werd deze zaterdagse wedstrijd beslist tussen twee goed voetbal lende ploegen. In de eerste helft was Sportief duidelijk beter dan de bezoekers, hetgeen tot uiting kwam langs Gino Somers, Benny Smet en Johnny Meul, die voor de 3-0 ruststand tekenden. Na de pauze evenwel voerden De Jagers het hoge woord en kon Sportief nog net het hoofd boven water houden wanneer Paul Oste en Franky Van Drom de aanslui tingstreffers wisten aan te tekenen. De Rode Duivels komen stilaan en juist op tijd voor de belangrijke duels in konditie. Onder leiding van trainer Pfaff (Louis) speelden de Rode Duivels aan een hels tempo de mannen van Het Tafel tje Rond A van het kastje naar de muur. Johny Koudijzer en Ronny Van Esbroeck zorgden reeds aan de rust voor een geruststellende 0- 3 voorsprong en na de kampwissel waren het nogmaals Johny Koud ijzer en Eddy Catthoir die uitein delijk het half dozijn tegen de thuisnetten prikten, onder het goedkeurend oog van scheidsrech ter Roland Snijders, die een faire wedstrijd voorgeschoteld kreeg tussen beide teams. Col. R.M.S. 6 Kobekesvrienden 2 Geen al te beste partij volgens onze zegsman ter plaatse. Het belangrijkste, de zege, bij de thuisploeg werd behaald, zodat uiteindelijk dit nog het voornaam ste feit werd van deze speeldag. Winnen was een must voor Col. R.M.S. en in de eerste helft doel den dan ook Ivens en Bourdhau- dhuy voor de thuisploeg zodat de 3-0 aan de rust als bevredigend mocht genoemd worden. Later werd het zelfs 6-0 langs genoemde spelers, maar dit was dan met naar de zin van Kobeken, Van Den Bossche die de eindstand tenslotte op 6-2 bracht. St. Elisabeth 0 F.C. De Meir 1 ngetwijfeld dé topper in de zon dagsreeksen. De Meir kon zich na de verleden week opgelopen ne derlaag geen tweede nederlaag veroorloven St. Elisabeth zou nogal wat graag door een zege de leiding van de mannen van «Den Bob» overgenomen hebben. In de eerste helft heel wat middenveld spel maar De Meir toch iets beter. Toch diende gewacht tot net voor de rust, alvorens het eerste en enige doelpunt van de wedstrijd werd aangetekend door Dirk Ge- leyn die een verre inworp van Marc Van Houtte suksesrijk ver lengde. Ook na de rust liet F.C. De Meir er geen twijfel over be staan dat zij de waardige leiders zijn, want met twee pogingen die van de lijn werden gehaald en een poging tegen de staander van Robby Van Nieuwenhove, kwam St. Elisabeth nog goed weg. Dat 0-1 evenwel niet genoeg is om veilig te staan ondervond De Meir dan in de slotfase toen doelman Cool twee gevaarlijke thuiscoun- ters moest onschadelijk maken van Peter De Maeyer van de thuisploeg. Alles bleef echter bij het oude, zodat we mogen spre ken van een verdiende zege van F.C. De Meir Were Dl 2 De samenkomst was blijkbaar verrast van het goede spel van Were Di, dat in deze competitie nog geen puntje kon halen maar na een twintigtal minuten toch kon terugblikken op een duchtig bij elkaar werden gestoken kon den De Bruyne en Patrick Van Duyse de thuisploeg nog voor de rust toch weer op voorsprong brengen. 3-2. Na de pauze zou de thuisploeg dan rustig de wedstrijd blijven domineren en zelfs langs Van Duyse de voorsprong nog weten aan te dikken, zodat uitein delijk de zege toch een feit was. Scheidsrechter Kris Smet kon een heel rustige en fairewedstrijd lei den, tussen twee goed voetballen de ploegen. Combori dat de laat ste weken goed bij schot is wist ook nu goed waar de zwakke punten lagen bij Renault Waas land en via Patrick Claeys en Ger ry Van Esbroeck kon aan de rust een mooie 2-0 voorsprong voorge legd worden. Na de rust zou Com bori dan in deze vier puntenwed- strijd verder het hoge woord blij ven voeren en langs Patrick Qaeys en Kris Vercouteren werd het nog een forfaitscore. Meteoor 2 Kalishoek 2 Beide ploegen namen een helft voor hun rekening. In de eerste periode stond er geen maat op het meesterschap van de thuisploeg, die langs Walter De Maeyer en Francois Janssens toch een mooie 2-0 voorsprong kon bewerkstelli gen. Kalishoek dat blijkbaar uit de koffie heel wat krachten had gepuurd kon in een spetterende tweede helft toch nog langszij komen. Van Hoecke 2 V.K. Veile 4 Velen zullen kouwe kip geproefd hebben zondagmiddag, want met ruim een halfuur vertraging omdat de scheidsrechter niet kwam op dagen. startte deze wedstrijd V.K, Veile dat de klus dan ook zo snel mogelijk wilde klaren kwam vlug op een 0-2 voorsprong, langs Etienne Audenaert en Gino Van De Vijver. Even zag het er naar uit dat Van Hoecke nog zou kun nen aansluiten door een doeltje van Verbraecken maar een klaar- kijkende Etienne Audenaert bracht inmiddels de ruststand toch op 1-3, in het voordeel van de Vellenaars Na de koffie die wel erg snel diende genuttigd, kwam Van Hoecke langs Erik De Man toch weer gevaarlijk opzetten, maar verder dan deze tweede aan sluitingstreffer kwam de thuis ploeg niet. want de bezoekende defensie stak haarfijn in elkaar, terwijl Pietje Robberecht naar het einde toe alle twijfels wegnam door nummer vier tegen de thui- stouwen te knallen. In deze sportieve match werd een eigenaardige hattrick gescoord door Van Dorselaer Johan van de Rode Arend. Nadat de thuisploeg eerst op 1-0 was gekomen, slaagde de jeugdige Van Dorselaer er toch maar in om nadien tweemaal de eigen doelman de verschalken, terwijl hij diep in de tweede helft nogmaals kopn scoren maar dan in het goede doel. Ondertussen was de K.W.B. na tuurlijk al uitgelopen tot 5-0 langs Ward Van Raemdonck en Ri chard Verhelst. Maar een slotof- fensief van Rode Arend bracht deze sportieve ploeg nog dicht in de buurt met doeltjes van Wim Convent en Barry DE Kerf. St. Michael 0 De R(jcke Beton 9 De Rijcke Beton stortte zich op de tegenstander die weinig of niets kon inbrengen tegen deze bezoe kende overmacht. Verhulst Jan was de grote slokop in deze partij met een half dozijn doelpunten. Wanneer ook nog na een 0-6 tus senstand bij de rust Erik De Cleene. Wilfried Van Goethem en Freddy Heyndrickx konden sco ren namen de cijfers ongekende hoogten aan. Mare Stevelinck Bij Volvo Gent is de mil joenste auto van de assembla gelijn gelopen. Het ging om een Volvo 740 vierdeurs be stemd voor de Belgische markt. De produktie bij Vol vo Gent startte in 1965. Mo menteel worden er 92.000 au to's op jaarbasis gemaakt. TAFELTENNIS Je Patro-ploegen hebben de- I week niet veel punten ver sneld. Dat de B-ploeg tegen n van de favorieten Kiel- echt A geen kans zouden Krijgen wist men al. De Ham- penaars werden met 4-12 uit- tklopt. Dirk Stallaert (2), Erik De Clercq en Peter Van Muteren wonnen één wed- Irijd. Patro D kreeg twee [pare nederlagen te slikken, fp verplaatsing bij Temse B »erden ze met een 14-2 naar Van Dender en Glas Konden de eer redden voor de VELDLOPEN Hammenaars. Thuis tegen Sint-Niklaas werden ze op nieuw uitgeteld met 5-11. Bart Van Couwenberghe met twee overwinningen was nog de beste man. Zijn ploegma ten Van Dender, Behiels en Glas konden maar één keer het laken naar zich toetrek ken. De E-formatie zat zowat in hetzelfde schuitje. In eigen midden moesten ze Temse C bekampen en deze formatie ging zo wat hun petje te bo ven. Ze kregen een 6-10 ne derlaag. Davy Van Cauteren Deze gaat door op zondag 13 november 1988. Eerste start om 14u30. te Zele, Rotstraat, School Pius X, onder de reglementen van de V.A.L. Programma Pupillen 800 m 2 reeksen Miniemen 800 m. 2 reeksen Kadetten 1500 m. 2 reeksen Scholieren 3000 m. 2 reeksen Juniors 6000 m. Seniors 8000 m Veteranen 5000 m. Kleedkamers: verwarmd. School Pius X, in de omgeving vsn de omloop. Wedstrijdsekretariaat: School Pius X. Klubklassement: vanaf kadetten per drietal Prijsuitreiking: School Pius X. Podiumplaatsen: voor eerste drie van elke reeks (me daille) Jwchrijvingen: worden ingewacht met vermelding geboor tejaar voor Pup. Min. Kad. Schol. won vier keer. Chris Van Geert twee keer, terwijl de overige het zonder winst moesten stellen. Vlierkouter van zijn kant deed het heel wat beter. Thuis tegen Eeklo A werd het een vlotte 10-6 overwinning. En dat was na zes wedstrijden al duidelijk 5-1. Alleen Eric Joos had toen al de nederlaag geleden. Eeklo zou echter nog eens terug komen 7-4. Maar een ijzersterke Kurt De Cock (4 overwinningen) en Igor Van Assche (3 overwin ningen) deden de schaal defi nitief naar Vlierkouter over hellen. De B-formatie haalde het van Sint-Niklaas D met vlotte 13-3 cijfers. Van de Velde en Daniel Dehon wa ren niet te verslaan. Op ver plaatsing kon Vlierkouter C zeer nipt de overwinning mee brengen met 7-9. De meeste overwinningen werden hier binnengehaald door Hubert De Bock die vier keer won en Patrick Van den Bossche met drie overwinningen. De D- ploeg bracht de zege mee van Erpe A. Ook hier zouden de twee kopmannen van Vlier kouter de grootste doorslag geven. Cesar Permentier en Eddy Quintelier totaliseerden samen al zeven overwinnin gen. Van Hemelrijk en Dan ny Ruys deden de rest. En om het klavertje vier van Vlier kouter vol te maken won de E-ploeg nipt op Temse C met 7-9. Dirk Temmerman en An dré De Kimpe waren niet te verslaan. De overwinnende match werd dan nog gewon nen door Johan Van der Vreken. Fond in "Fondclub Land van Aalst" De liefhebber die meest prijzen behaalde met de eerst afgegeven duif op Cahors, Montauban. Bar celona, Marseille, Nabonne en Perpignan Winnaar Hok Daisy Slots uit Lede met vier prijzen Opvolger Paul Govaert, Schoonaarde. met drie prijzen. Merkenstrijd Fond 1988 1 Hok Slots, Lede (32 punten); 2. Neuten Maurice, Vlierzele (29 p., 291,84%), 3. Paul Govaert, Schoonaarde (29 p., 296,76%); 4 Maurice Luyckx, Schoonaarde (27 p.); 5. De Cone en zoon, Lede (26); 6. Gerard Bracke, Schoon aarde (21); 7. August Matthijs, Schoonaarde (20); 8. Alfons De Vuyst, Berlare (17); 9. Hok Bos- seman, Oordegem (17); 10. Jean Van den Bossche, Wichelen (15); 11 Remi De Mol. Erpe (14); 12. Van Huyck-Eeckhout, Lede (13); 13 Jozef Ponnet, Borsbeke (12); 14 Jean Van Buggenhout, Wan- zele (11 112,17%); 15. Albert Eeckhout, Wichelen (11 151,07%); 16. Bauwens Emiel, Erondegem (9); 17. Roger De Geyter (9); 18. Achiel Hoebeke (5); 19. Hok Smetrijns, Aalst (4); 20. Alfons De Meersman, Impe (3); 21. Copstant Van Nuffel (3). (D.A.) BEKER Wt FINALE M.T.S.A.: Rode Roos en Excelsior haal den zwaar uit op respektieve- lijk Leeuwerik A en Waterval met 2-5 en 1-4. Leeuwerik A-R. Roos werd een genietbare wedstrijd on der ruime belangstelling en met een goed leidende ref. Garcia. Ondanks de totale in zet van beide elftallen moest deze laatste, die nochtans geldt als een strenge scheids rechter, geen enkele speler met geel bedenken. Zo spor tief werd er gevoetbald. De bezoekers kwamen 0-1 voor door een misrekening van de thuisdoelman, die de bal los te. Zo ging het spelletje door, zodat uiteindelijk de bezoe kers een klasse te sterk waren voor de thuisploeg. Schalck B. (3 x), Bracke W. en Bombeeck G voor de be zoekers. Verhofstadt en Cor- nand voor de thuisploeg. Stand: 2-5. Ook Waterval-Excelsior was een spannende wedstrijd waarbij de thuisploeg onge lukkig was bij de afwerking ondanks haar sterke elftal. De bezoekers die alles op de be ker zetten, sloegen keihard terug en wonnen nog vlot, met doelpunten van Corthals P. (2 x) en Van Snick (2 x). De Windt P. redde de eer voor de thuisploeg. Uitslag: 1- 4. Na de zware nederlaag vorige week opgelopen, 0-5 op eigen terrein tegen Octopus, ston den beide ploegen terug tegenover elkaar in de beker en nu op Octopus daar zorgde Verleyen R. voor de stunt, door de thuisploeg met 0-1 uit de beker te spelen. Endoka - BI. Wit was een slordige wedstrijd waarin de thuisploeg zwaar gehandikapt moest aantreden met 4 spelers die langs de kant moesten blijven wegens kwetsuren. BI. Wit daarentegen trad voltallig aan maar speelde tamelijk ruw zodat ref. Daem meer maals moest ingrijpen. Na 15" spel maakte De Coster G. een prachtig doelpunt. Dat was alles wat er te beleven viel; met wat geluk zou het nog 1-1 kunnen geworden zijn, toen De Brauw W. on deruit werd gehaald in de strafschopzone, maar de scheidsrechter reageerde niet, zodat de bezoekers nog goed wegkwamen. Endoka pro beerde in de tweede helft nog aan te vallen, maar geraakte niet tot bij de BI.-W.-doel man, die een rustige namid dag kende. Gipak-Zwaanvrienden ge tuigde van een formidabele inzet van beide ploegen. De thuisploeg super gekonsen- treerd, tegen een vlot spelend bezoekend geheel. Deze laat- sten kwamen dan ook ver diend op voorsprong en waan den zich toen reeds zeker van de zege maar ging nog op zoek naar een grotere score. De thuisdefensie was echter attent en ruimde netjes op. Een counterend Gipak kon echter nog gelijk maken langs Haerens I. 1-1, zodat uitein delijk de strafschoppen moes ten beslissen. Het waren de bezoekers uit Uitbergen die uiteindelijk en verdiend ver der bekeren, zij het nipt met (2-3). Ook Sportief '81 zorgde voor de stunt door het gereno- meerde Camu uit Hofstade met 2-1 uit de beker te wip pen. Nochtans hadden de be zoekers dit seizoen alles gezet op de beker. Van Ackoleyn P. en Braem R. zorgden voor de zege. Sportkring-Snas was eveneens een boeiend spektakel. Beide ploegen vreesden de aanval niet en gingen op zoek naar doelpunten. Coppens R. zorgde uiteindelijk voor de gelijke stand: 2-2, maar Snas moest bij het nemen van de strafschoppen de duimen leg gen (6-5). N. Wijk stormde als een piet- wals over Alexander, dat wel met 11 spelers aantrad, maar heel wat fanionspelers moest missen, zodat de thuisploeg op een gemakkelijke zege af stevende. Van Driessche I. (4 x), Keymeulen D. (3 x). Eestermans F. en Kestemont, zorgden voor de ruime 10-0 zege. Kalender Zaterdag 19 november 1988 om 15 uur EERSTE AFDELING Alexander - Octopus, Roelandt P. 14.00 u. Blauw-Wit-Rayo Espanol, Van der Cruyssen M Camu - AZ 77, Garcia A. Edo - Excelsior, Van Belle R. 13.30 u. Melckebeekvr -Waterval. Bossaer R. O.C. Aalst-Endoka, Van der Veken L. Snas-Giwo, De Sutter F TWEEDE AFDELING: Bartan - Leeuwerik A, De Wolf W. De Kring - Onder den Toren, Van de Velde A. Groen-Wit - Zandput, Velge E. Jong Timarcha-Bamboe, Van Impe E Royal Sportief-Dressel, Impens R. Vrij Denderleeuw - Breughels, Meert R. Vrij: Leeuwerik B. DERDE AFDELING: 16.00 u Baccara-Nieuw Hofstade, Borms J. 16.00 u Blauwe Vlam-Pie Boys. Everaert F 13.30 u. De Zwaan-Groendal. Heiremans E. Galop - Animalia, Van Delsen F. Houtmarkt - Reynaerds, De Witte C. 16.00 u. Mijlbeek-Cobilas, Van Schuylenbergh Zondag 20 november 1988 om 10 uur: Adelaars-Nieuwe Wijk. Bovendaerde A. Koszen-Rode Roos. Van den Bossche E Pano-Gipak. Van der Stockt J Real Familial-Amapola. Dalschaert K. Sportief '81-Park, Flores F. Sportkring-Star Boys, Van den Steene E. Sunset-Porcistampers. De Winne H. Reserven: Degrieck. Van den Eeckhaut. Deboelpaep en Everaerts R.

De Voorpost | 1988 | | pagina 31