Programma van de Vlaamse Zwemweek Jan Caudron: «Veel invalide Walen...» Voordrachten in Centrum Hoger Onderwijs 11.11.11-aktie goed doch onvoldoende van het vti Aalst Nieuwe NCMV-afdeling Erembodegem start met informatieavond «Op weg naar Boekegem» vk. Raar maar waar Mlssiecross in SMI-Aalst 6 - 11.11.1988 - De Voorpost In het nieuw stedelijk zwembad aan de Zwembadlaan worden ter gelegenheid van de Vlaamse Zwemweek een waaier aktiviteiten geprogrammeerd met een typisch Aalsterse inslag. Hierbij een overzicht van de diverse programmapunten. Zaterdag 12 november Nationale Opening van de 10" Vlaamse Zwemweek 20 u.: Verwelkoming door de heer M. De Kerpel, Burge meester. 20.10 u.: Openingstoespraak door de heer E. Roelandt, Nationaal Voorzitter van het I S B. 20.15 u.: Knippen van het lint door de heer P. Dewael, Ge meenschapsminister van kuituur. 20.20 u.; Demonstraties van de Aalsterse Zwemvereni- G. Bourlon, schepen van Sport, Jeugd en Vrije Tijd. Zondag 13 november 15 u.: Wa te rpolowedst ri j d Z.N.A. - Geel, organisatie Zwemclub Neptunus Aalst. Maandag 14 november 18 u.: Sint-Maartenfeest voor kinderen tot 12 jaar in samen werking met Z.N.A. 19 u.: Gratis initiatie overle- vingszwemmen (1' les) Dinsdag 15 november 18.30 u.: Watervoileybaltor- nooi. In samenwerking met Z.N.A 19 u.: Gratis initiatie overle- vingszwemmen (2* les). 20 u.: Open-training kompeti tie- en Fitnesszwemmen. Or ganisatie Z.N.A. 20 u.: Initiatie Waterpolo. Organisatie Z.N.A. Woensdag 16 november 14 u.: Zweminstuif voor kin deren tot 15 jaar 19 u.: Gratis initiatie Overle- vingszwemmen (3d" les) 20 u.: Hydrobic (aerobic in het water) 20.30 u.: Initiatie Diepzeedui- ken. Organisatie Diepzee duikschool Hydra Aalst. Donderdag 17 november 18 u.: Discozwemmen 19 u.: Gratis initiatie Overle- vingszwemmen (4" les). Vrijdag 18 november 14 u.: Tweede Zwembadbe- lotting. In samenwerking met de cafétaria Zwembad 19 u.: Schattenjacht (duiken naar geldstukken) 19 u.: Afname brevet Overle- vingszwemmen 21 u.: Open-training Vetera nen Zwemmen. Organisatie Z.N.A. Zaterdag 19 november 10 u,: Gratis brevetzwemmen voor kinderen tot 15 jaar. 14 u.: Natuurwandeling in de omgeving van het zwembad. In samenwerking met de dienst Leefmilieu. Gratis zwembeurt of tas koffie voor de wandelaars 20 u.: Waterballet-show «Do It». Organisatie Synchro Aalst. Doorlopende aktiviteiten (van zondag 13.11 tot zater dag 19.11) Happy Hour: zwemmen aan schooltarief (25 fr.) tussen 12 en 13 u. Knutsel-Kleur- en Tekenwed strijd voor kinderen van 3 jaar tot 12 jaar in samenwerking met de dienst Gezinszorg Gratis Tombola «Het Sportie ve Zwemgezin» Geleide bezoeken aan de technische ruimte van het zwembad in samenwerking met de verwarmingsdienst. Omnibrevetzwemmen voor kinderen van 7 tot 15 jaar. Trimzwemmen Gratis zwembeurt voor het stadspersoneel. LH Aalst. Bij de opening van de Zwemweek, zette schepen Bourlon alles op een rijtje (a). Uit een interpellatie van stadsgenoot volksvertegen woordiger Jan Caudron ter gelegenheid van het onder zoek van Test Aankoop bij 54 klinische laboratoria blijkt dat Willen heel wat meer worden doorgelicht dan Vlamingen. De som besteed aan Klinisch Biologie In Vlaanderen kost de K.B. per inwoner tussen de 313 BF. en de 677 BF. In Wallonië varieert die som van 882 BF. in Luxemburg tot liefst 1.555 BF. in Henegouwen. In de ziekenhuizen wordt per bed drie maal (3 x) meer uitgegeven in Henegouwen dan in Limburg. In datzelfde Henegouwen, waar minister Busquin woont, vragen de huisartsen 7,5 maal méér onderzoe ken aan dan hun Limburgse collega's In Wallonië vraagt een huisdokter gemiddeld voor anderhalf miljoen (1,5 mio) labonderzoeken aan of drie maal (3 x) méér dan in Vlaanderen. De «enveloppe» Jan Caudron zette zich af tegen het invoeren van het enveloppesysteem op basis van de omzet van vorig jaar wat een premie betekent voor de fraudeur en een diskriminatie ten nadele van ernstig werkende labs. Volgens Caudron moet een eventuele enveloppe stoe len op reële bevolkingscijfers van de diverse lands delen. Invaliden Ook hier moet Vlaanderen offeren op het altaar van een verkeerd begrepen federale loyauteit. Er blijkt eerder profitariaat dan solidariteit uit volgende cijfers: Gewest Invaliden t.o.v. de bevolking 1,29% 2,27% 1,93% 1,67% LH 73.039 72.843 18.800 164.682 De Molenstraat in Aalst. Je zal er maar proberen rustig door te wandelen. Toch staat er een bord "plaatselijk verkeer" en worden er voertuigen tot 5 ton toegelaten. Die rijden dan ook de straat in en parkeren zich langs de stoep. Waarbij ze een flink deel van de stoep in beslag nemen. Overigens heeft men de paal waarop de drie borden zijn opgehan gen ook al mooi in het midden van het voetpad neergezet, zodat het echt moeilijk wordt om er rond te lopen. Dat sommige handelaars ondertussen aangedron gen hebben op een betere openbare verlichting, zal niemand verwonderen. Misschien hebben ze dat gedaan opdat men 's avonds de verkeersborden beter zou kunnen lezen. (D.A.) Ruim 1400 studenten van en ietwat minder jong het Aalsters Sint-Maarten- leerkrachten die wel een instituut waren op de Os- op een drawn eindigden. Dr. Jef De Loof van Vredeshuis roept op tot steun aan de 11.11.11 aktie maar heeft er wel een aantal bedenkingen bij. Literaard is het resultaat dat de elfelfelvers andermaal zullen halen slechts een druppel op een hete plaat maar dan wel een belangrijke druppel want elk gesteund projekt biedt een aantal mensen de kans hun levenslot in eigen handen te nemen en enkele passen te zetten op de lange weg naar een menswaardig bestaan. LH ken en voor oefeningen. Bovendien moeten er techniekers voor onttrok ken aan de burgerlijke sektor. Een arm land wordt er enkel nog armer door. 11.11.11 moeten we alleszins blijven steunen. Toch wordt de positieve Nooit stegen de militaire de te laten lijden. Wapens Maar ook aan die vreselij- inzet van velen geneutrali- uitgaven zo hoog als nu. die daarenboven de bud- ke uitbuiting moet iets ge- seerd door de permanente Wapens die arme landen getten permanent bezwa- daan worden zoniet blijft uitbuiting van het arme alleen kunnen betalen ren door kosten voor on- de 11.11.11-aktie gewoon Zuiden door het rijke door hun inwoners armoe- derhoud, voor wisselstuk- een slag m het water. Noorden. In die zin blijft de 11.11.11-aktie slechts een schouderklopje één in het lange jaar dat er dan toch 365 telt. Welke uitbuiting? «We betalen toch wat we bij hen kopen! We lenen hen toch geld zonder woe- kerintrest te vragen! We laten zelfs enkelen van hen bij ons komen werken!» Schijnheilige onschuld van de rijke die de arme toe laat voor hem te komen werken om zelf steeds rij ker en rijker te worden. jest broekterreinen present Op de uitslag werd da Het Centrum Hoger Tech- zijn te verkrijgen (indien voor een schoolcross en ook gepronostikeerd wa nisch Onderwijs van het nog voorradig) aan 50 BF/ een missiematch. Een dan wel goed was voor ee Vrij Technisch Instituut exemplaar. kombinatie van jewelste. royale bijdrage voor t' Aalst organiseert onder Gestart wordt op maandag De missiematch is in het pauselijke missiewerken, leiding van voorzitter ing. 14 november te 19 u. met SMI reeds uitgegroeid tot Parallel met de voetbal W. De Clippeleer en se- het voorkomen van brand een heuse traditie. Vroe- match gaan de crossei kretaris ing. Gilbert De en verstikking. Spectacu- ger werden de lessen er door voor de diverse leef Cort een reeks voordrach- laire voordracht, met een gewoon voor gestopt te 15 tijdsgroepen waarbij ooi TE ten. Deze hebben plaats in aaneenschakeling van u. Deze sportieve happe- de vrouwelijke schoolbe ™l' de konferentiezaal van het proeven. Hoe brand voor- mng lokaliseerde zich eer- volking aan bod kwam. VTI, Vakschoolstraat 41 komen? Hoe brand do- der jn FFR-aanhanke- In de diverse reeksen wa te 9300 Aalst. ven? Welke voorzorgen hjkheden. ren de winnaars Koen Die Maandag 14 november nemen? Welke beveihgin- -j-ot de jdee evolueerde rickx, Wim Van de Verre j}', te 19 u. «Het voorkomen gen zijn er. door Lt. Kolo- naar een schoolcross waar- Peter Trog, Carlos Scheet mt van brand- en verstik- nel Ir. L. Kerkhofs van de Voor dan het Osbroek zou linck, Hans Rooms, Koe 21 kingsgevaar» door Ir. L. stedelijke brandweer te wor(jen gebruikt. Soetens, Wouter Bayens Kerkhofs, kap. komman- Antwerpen. Objektief bleef in eerste Wim De Smet, Nico Fla dant der stedelijke brand- instantie het inzamelen mez, Pieter Van de Verre weer te Antwerpen. q maan<jag 21 november van geld voor de missies. Jurgen Van Royen Maandag 21 november v0^ dan te 19 u «p.M.S. Eerder waren er ook ont- Veerle Van der Veken. 1988 te 19 u. «Robotisatie Jn de lastechniek» F.M.S. moetingen tussen jongere LI in de lastechniek» door staat VQOr foible Move Dhr A. Goos enDhr P. ment Systems. Jacobs van Esab Brussel. -oMaandag 28 november MIG.lasro5ots vormen «Antiblok- reeds een vertrouwd beeld in de metaalverwerkende industrie. Doch sinds de introductie van de eerste «Wat denkt de klant over de middenstand» 1988 te 19 u keersystemen» Op dinsdag 13 december logne, hoofd van de Kul- van deze gegevens zal een door Dhr. N. Loens van gaat de kersverse afdeling tuur- en Vormingsdienst beeld geven van de visie Alfred Teves, Mechelen. mirouui;uc vau uc CCISVC van het NCMV (Nationaal van het NCMV werd een van de klant over de des- Maandag 5 december rnhot«. hebben zich in In het kader van de Week 9700 Oudenaarde ker en njker te worden. Christelijk Middenstands- man uitgenodigd die in het betreffende handelszaak, 1988 te 19 u. «Injectie en d ekonomische omeeving van de Openbare Biblio- Philippe Reynaert, Woi (ie We halen inderdaad hun verbond) in Erembode- licht van zijn jarenlange de totaalvisie over de mid- oppervlakkige betonbe- aantai wiizieineen vol- teek van 17 tot 21 oktober venstraat 5, 9700 Oudt 21 grondstoffen aan veel te gem Qfficjeei Van start met ervaring de relatie klant denstand in Erembode- scherming» door Dhr. L. ,--1.1.— wordt op donderdag 17 naarde lage prijzen. Prijzen die zo een eerste aktiviteit: een middenstand door en door gem en de verwachtingen yan de Put van Trimetal november overgegaan tot Denis Van den Abeek laag zijn omdat ze er moe- informatieavond rond de kent. Hij zal dan ook die- van de klanten naar de Paint C° Machelen. jjj Kanban zijn begrip- de prijsuitreiking. Te 19 u. recent uitgevoerde enquè- per ingaan op deze studie toekomst toe. Deze gege- Maandag 27 februari die steeds meer naar worden 1 personal compu te over «Wat denkt de en samen met de deelne- vens dienen dan als uit- 1989 te 19 u. «Toepassin- komen Het spreekt ter, 5 walkmen en 33 boe klant over de Midden- mers een aantal conclusies gangspunt voor een cursus gen van de elektrowarmte vanzej# dat 'deze evolutie kenpakketten uitgereikt. "w~* H' """"I" in de industrie» door dhr. w„relag hebbcn De persona! computer W. Van De Sande van In- het produktieproces. werd gewonnen door Ber nard De Wilde, Roos ten werken aan hongerlo nen. Prijzen die afhanke lijk zijn van omstandighe den waarop zij niet de minste vat hebben en die bovendien afhankelijk zijn van onze eigen goodwill. We lenen hen geld voor de realisatie van prestigieuse stand». formuleren Deze avond vindt plaats op dinsdag 13 december te Onderzoek naar relatie 20 uur in Zaal Gerstenhof, klant-middenstand in Gerstenstraat te Erembo- Erembodegem degem. Aansluitend op deze infor- «Werk aan de winkel», waarvan het de bedoeling is conclusies te trekken om de relatie klant-midden stand nog te verbeteren. Roosbroeklaan 63, 92(f Lai Wetteren. Mare De Wilde, Speui straat 14, 9260 Oudegetn Hilde Chaves Daguili I Stratem 34, 9880 Aalter Doyen Nicole, Massema steenweg .81, 92 tercom. r In deze lezing zal nader broeklaan 63 te Wetteren. Maandag 6 maart 1989 ingegaan worden hoe een De walkmen plus telkens Wetteren - - brte 19 u. «Pneumatische lasrobotinstallatie haar een boekenpakket gingen Wendy Malega, Wulvi projekten die we hen via De initiatiefnemers willen matieavond zal het Het NCMV bestuur van handlingsystemen en posi- bijdrage kan leveren in het naar Isabelle Arickx straat 12, 9730 Nazareth zware steekpenningen met deze av0nd het start- NCMV-Erembodegem de Erembodegem is ervan tionering» door de firma gjobale flexibele produk- (Gent), Jacques De Raedt Maria Van De Veldl 02 hebben aangesmeerd. We ^hot geven van een eigen handelaars de kans bieden overtuigd dat met deze ak- Martonair. tieproces. Aan de hand (Aalst)', Lucie Van den Wetterstraat, 92C verkopen hen nog steeds bloeiende NCMV-afde- een eigen doorlichting van tiviteit en met de plannen Een abonnement tot het Van gerealiseerde installa- Berghe (Wetteren), Mau- Wetteren vri heel wat waarmee in hun dje enerzijds een vor- hun klantenbestand door voor de toekomst zowel de bekomen van de begelei- ties zal het basiskoncept rits Vansteenbrugge (Wor- Erwin De Velder Leirekt Innrt niPtS t P hülpn IS. Wfi .1 ...Ml.:nn ln.An .1^ A n m A nlr l/lunt .Jam/Ia talrrtan Ï/O n HaTA I— 1n I I 1 TIVM P.IUI IV land niets te halen is We mende werking nastreeft te laten voeren door mid- middenstand als de klant dende teksten van deze Van een flexibele lasrobot- teeem-Petegem)°en Mar- handelen met hun «elite» i>„aa~ a„\ a.„ n„n w;; imi inn rp v, voor haar leden uit de del van een enquête in de terwijl de massa van hon- middengroepen, en ander- eigen zaak. De verwerking ger krepeert en lijdt aan zjjds mee vanuit de mid- allerlei ziekten. denstand het aanzicht van Oost en West vechten nog Erembodegem in de toe- steeds hun ideologische komst wil bepalen. tegenstellingen uit op hun grond: China, Afghani- De relatie klant-midden- stan, Angola, Etiopië, stand Tsjaad, Cambodja, Met de dag van de mid- Soedan. denstandsklant van 24 sep- We stoppen hen nog tember 11. werd de klant steeds vol met wapens door de middenstanders in waarmede ze plaatselijke de bloemetjes gezet. Tege- veten kunnen beslechten, hjkertijd werd deze bij- We spelen in op de groot- zondere relatie aan een heidswaanzin van blaaska- enquête onderworpen ken volgespeld met erete- door het marketingbureau kens die ze zich zelf toe- Dimarso-Gallup. De re- kennen. Wapenfabrikan- sultaten van deze opinie ten laten zich nog steeds peiling waren bijwijlen peperduur betalen voor verbluffend. Reden om 'gesofistikeerde wapens die dieper in te gaan op de hen worden aangevoerd vragen en antwoorden, voor dood en vernieling. Met gastspreker Jan Bou- er wel zullen bij varen. voordrachten kost 300 BF. installatie uitgelegd wor- tin Van Bever JM Heyman De afzonderlijke brochure den, dat, onder bepaalde naarde). voorwaarden, kan uitge- Een boekenpakket bouwd worden tot een on- voor Oude- gemande cel. Aan- en af- Martin Van Bever, Kwa- 1, 2901 Steenhuffel Jan De Prijck, Kwaadhal 65 B24, 9000 Gent Marleen De Slover, Ad termaalstraat 28, 9301 Aalst voer van onderdelen en trechtsesteenweg 40, 9200 Katleen Van den Broed spangereedschappen, de Wetteren Beukenstraat 10, 905 keuze van de onderdelen Christiaan De Vos, Stra- Evergem zijn in detail besproken tem 34, 9880 Aalter Philip Arickx, Meersstrai omdat deze variabelen Chaves Daguilar Carmen 68,9000 Gent zeer belangrijk zijn voor Dorpsstraat 126, 9980 St. Frans Van den Broed het slagen van dit opzet. Laureins Elslo 150, 9050 Evergem F.M.S. in 't lassen is het Tony Dublis, Oostmeers- Thessa Rombaut, Joz Aalst. Onder leiding van Johan Heirman kunnen de jongsten in het Vredeshuis zich opperbest amuzeren (a). antwoord op stukgebon- dreef 18, 9800 Deinze. den produktie en beoogt nse Van Lysebeth, Sport- het werkkapitaal van het veldstraat 57, 9360 Bug- bedrijf te reduceren. Deze genhout voordracht wordt verzorgd Tessa Hebbelinck, Hun- door dhr. A. Goos, Divi- delgemsesteenweg 313, sion Manager Automa- 9219 Gentbrugge tion, Esab België, Brussel. Auman Madeleine Pr. Jos Chariot telaan 37, 9200 Wetteren. Steven Vanommeslaeghe Jacob, Lacopsstraat 12, LH Kluyskensstraat 9, 9011 Gent Bart De Bergé, Nederko»., ter 25, 9298 Wichelen Mark Lamon, Beverstra^. 84, 9700 Oudfenaarde Diane Verrijcke, Rie<L kens 227, 9700 Oudfl aarde Ann Sanders, Oostkouti laan 144, 9800 Deinze.

De Voorpost | 1988 | | pagina 6