V ideo-be waking voor Oud-Hospitaal en voor De Werf Grandioos Kunstkoncert te Affligem Lachwekkende «Bemoeial» perikelen bij Toneelgroep «Tijl en Nele» van K.W.B.- Erembodegem Aperitiefkoncert met Duo Loho te Aalst Geslaagd Laureatenkoncert Paule Van Parys koncerteerde Hoger Op aan het werk in KVS Brussel en Aalst Georges Steel in Belfort te Aalst 14 - 18.11.1988 - De Voorpost «Tijl en Nele», de toneelvereniging van K.W.B.- Erembodegem-Centrum brengt op 19, 25 en 26 november, telkens om 20 uur en op zondag 20 november a.s. om 19 uur, de komische triller «Bemoeial» van Jack Popplewell op de planken en dit in regie van Louis Pauwels. De voorstellingen hebben plaats in het Parochie huis, Term uren 1 aanErembodegem. De K.W.B. is een vereni- medie «Vijf is meer dan ging voor sociaal-kultu- genoeg» in 1987, regis- reel werk met volwassen seerd door Willy Van Box werknemers, waar aan de stael kenden een onver werknemers mogelijkhe- hoopt aukses. den en kansen worden ge- Dit jaar koos «Tijl en Nele» boden waarbinnen zij zich- ©en stuk van Jack Popple- zelf kunnen vormen, ont- well. Deze Britse toneel- plloien, ontspannen. Het is schrijver had heel wat an- een zelfstandige «tak» van dere pijlen op zijn boog, de kristehjke arbeidersbe- vooraleer hij zich aan het weging. toneel wijdde. Na achter- Een brok gezonde ont- een volgens als boer, op spanning brengen aan de steller, lyrisch schrijver, Erembodegemnaars, dat komponist en librettist stond en staat nog altijd door het leven te zijn ge- hoog in het blazoen van de gaan, debuteerde hij in K.W.B.-toneelgroep «Tijl 1953 als toneelauteur met en Nele» ui Erembodegem. stukken waarin een pro- Reeds heel wat Erembode- bleemloze tematiek en een gemse «akteurs» en «aktri- prettige dialoog voor suk- ces» toonden er het laatste ses zorgden, decennium hun kunsten Zo ook is het met «Bemoei- op de planken en beleefden al», een komische triller er zelf ook de meeste pret. Met «Bemoeial» brengt In 1980 stonden zij «Voor Jack Popplewell ons naar hete vuren», nadien werd het hart van de Londense hen een pluim op hun hoed City. Het stuk vertelt het gestoken voor hun goede verhaal van Lili Piper (Goi- prestatie8 in «Tante krijgt delieve Van Geert), een een zetpil», «De Boks kam- poetsvrouw in een Lon- pioen», «Over twaalf da- dens makelaarsbedrijf. Op gen... tegen midder- een herfstavond doet zij tij - nacht», «De verloofde van dens haar werk een akeli- mijn vrouw», «De Kat op ge ontdekking. In een het spek», «Tante Non kantoor treft zij haar baas, komt uit Zaire. De triller Richard Marshall. (Mark «Witte konijntjes met rode Van Der Heyden) dood oogjes» in 1986 en de ko- aan. Lili gaat op zoek naar de ware toedracht van de zaak. Wat haar de bijnaam «Bemoeial» oplevert Als kroongetuige voert ze met vrouwelijke in tui te haar eigen onderzoek en bena dert zij de zaak op een heel andere wijze dan de met het onderzoek belaste kommissaris Baxter (Geert Van Vaerenbergh). Het kontrast tussen hen bei den zorgt ongetwijfeld voor meer dan een glim lach... Delen eveneens in de vreugde: rechercheur Goddaard (Hugo Remy), Claire Marshall (Magda Kindermans), Marian Sel- by (Hilde Raeymaekers), Robert Westerby (Herman Van Overwaelle) en Vickie Reynolds (Krista Cop- pens). De K.W.B-ploeg o.l.v. Dirk Vermeiren is verant woordelijk voor de dekor- bouw. Johan De Cock zorgt voor een passende verlichting, Alex Geeroms brengt de geluidsinstalla tie in orde, Tina Permen- tier staat aan de grimetafel en Hilde Coppens verzorgt de haartooi van de spelers. Martine Van Der Heyden zorgt ervoor dat elke ak- teur en aktrice bij zijn .haar tekst blijft. Louis Pauwels treedt aan als re gisseur en André De Bruy- ne als regie-assistent. Toneelvereniging «Tijl en Nele» van K.W.B.-Erembo- degem-Centrum brengt «Bemoeial» voor het voet- lilcht in de mime Erembo degem Parochiezaal, Ter- murenlaan, op 19, 25 en 26 november, telkens om 20 uur en op 20 november om 19 uur. De toegangs prijs bedraagt 120 fr. aan de kassa en 100 fr. in voor verkoop. En 50 F voor kin deren onder de 12 jaar. Kaarten zijn te verkrijgen in het B.AC.-kantoor, Kaai 3 te Erembodegem en telefonisch op nummer 053/78.34.67 (tussen 17 u. en 19 u.). Deze amuzante komische triller rond de figuur van een bemoeizuchtige schoonmaakster is zeker een avondje-uit waard. Al vast veel kijkgenot! Aalst. Een werk van Georges Steel (a). Om het stedelijk museum Oud-Hospitaal aan de Oude Vismarkt veiliger te stellen werd voorgesteld er een videobewaking op te stellen. Met het oog op het kunnen volgen van de bezoekers moeten er naast de video-camera's ook monitoren en een sequentiële stitcher worden opgesteld. Gezien de aard van het gebouw is het onmogelijk elk lokaal individueel met de installatie te bestrijken. Voorgesteld wordt de leveringen onderhands te gunnen op basis van een bestek. Raming: 1 miljoen. De jonge en knappe clave- ciniste Paule Van Parys bracht in het rustieke de corum van het «Concert Cafe» te Aalst een schitte rende vertolking van enke le klassieke werken. Het selekt-kunstzinnig pu bliek was in de wolken over dit koncert. «De Va riaties» van Mozart bie- voorbeeld worden met heel wat gevoelen gespeeld en ook de werken speciaal voor clavecimbel geschre ven door Forberger, Cou- perin, Bach en Trazegnies kregen de juiste vertol king. Paule Van Parys is niet aan haar eerste optreden toe. Ze was acht jaar toen ze haar eerste pianorecital gaf Ze behaalde verschil lende eerste prijzen aan de conservatoria van Gent. Antwerpen en Brussel en ging zich nadien verder bekwamen in Parijs. Ze trad op in heel Europa, maakte een koncert re ia doorheen Afrika, Canada en de Verenigde Staten en werkte meerdere malen mee aan opnamen voor ra dio en televisie. Zij geeft 1 pq aan hpt T»mmorv; In». tuut te Leuveri'i JM". Hêyman In de feestzaal van het Aal stersstadhuis traden vèrle- den maandag onder heel wat belangstelling leerlin gen op van de Akademie voor muziek, ballet en to neel. Leerlingen die een stads- of regeringsmedail le haalden of een bijzonde re onderscheiding genoten. Er werd werk gebracht van Bach, Devreeze, Hay dn, Mendelssohn, Schubert, Strauss, van Beethoven en Wolf. Poëzie en proza was van de hand van De Pillecijn, Rodenko en Roeseels. Solisten traden er op: Gerda Blondeel, Barbara Daled, Anja De Meersman, Jean Paul De Meyer, Hilde Jacob, Angelique Steen- hout, Nancy Terrijn, Ma rijke Van Caekenberghe, Ewoud Van der Heyden, Annemie Van de Winkel, Ulrich Van Impe, Johan Vankeirsbilck, Kathleen Van Opstal. Er was verder instrumen taal samenspel van Jan CaudronJan Mertena, Jo han Van der Biest, Lieven Van der Biest en Vincent Van der Biest. Voor duozang zorgden Marleen Van den Broeck en Annemie Van de Winkel Regeringsmedailles wer den toegereikt aan Angéli- que Steenhaut (clarinet), Nancy Terrijn (toneel). Marijke Van Caeckenber- ghe (voordracht), Johan Van der Biest (viool) en Ulrich Van Impe (slag werk). LH Raadslid Edgard Hoog- huys heeft vragen over de efficiency van deze appa ratuur in de gegeven om standigheden. «Als de waarnemer aan de video iets verdachtst ziet wat ge beurt er dan?» vroeg Hooghuys. «Dan slaat au tomatisch het arlm aan» riposteerde Anny De Magt. «Als het alarm dan maar funktioneert» weder voer Hooghuys. «'t Werkt goed want het sloeg reeds herhaaldelijk verkeerd aan» werd geantwoord. «Maar vooraleer de politie ter plekke is is de dief reeds lang verdwenen» stelde Hooghuys nog, waarbij hij dan ook het nut van deze investering niet inziet. Schepen Borms stelde dat dergelijke delikate mate rie beter in besloten verga dering zou behandeld wor den en Danny Denayer zegt «voor één keer heb ge gelijk, mevrouw». Maar Edgard Hooghuys slikt geen aantijgingen. Noch van Borms noch van Denayer. «Ik heb het over het geheel. Niet over per sonen» verduidelijkte hij. Burgemeester De Kerpel vat met zalvende bewoor dingen samen stellende te hebben begrepen dat Hooghuys tegen kontrole geen bezwaar heeft en pleit voor optimale bewa king naar de politie toe om te komen tot een zo veilig mogelijk museum Oud- Hospitaal. Uit deze en andere diskus- sies meent Willy Van Mos- sevelde te mogen afleiden dat we liefst ten spoedigste aan 11.89 toe zouden zijn. Bewaking De Werf Ter beveiliging van het kultureel centrum De Werf werd voorgesteld over te gaan tot inbraak beveiliging van het niveau gelijkvloers en leveren van een intern camera-circuit op de tentoonstellingsni- veau's. Het betreft hier onder meer de buitenom trek van het gebouw: toe gangsdeuren, ramen, nooduitgangen. Dit eerste luik is goed voor anderhalf miljoen fr. Het camera circuit met zes camera's verbonden aan een mor.-- tor wordt geraamd op een half miljoen. Hopelijk wordt deze appa ratuur meer efficiënt ge bruikt dan de fameuze Biotel. Dacht U ook daaraan? LH Aalst. De belangstelling voor het aperitiefkoncert was zeer groot (a). Aalst. Angelique Steenhaut, klarinet regeringsmedaille, tijdens haar uitvoering op het laureatenkoncert (a). De door de Kulturele Raad van Affligem georgani seerde concerten schitte ren als parels in het kunst leven. Dat voorzitter Vic tor Van Frachen, geboren bezieler en organisator de kuituur zeer dicht bij het volk brengt staat als een paal boven water. Weer was alles tot in de kleinste détails voorbereid. Zo werd in de parochiekerk van Es- sene het 1ste lustrum ge vierd met werken van ei gen bodem. Tijdens het beluisteren van het St.-Michielskoor van Hekelgem o.l.v. V. Van Frachen, wiens direktie de met kracht opborrelende bron van bezieling en in spiratie is. werden wij ge troffen door de zekerheid, de verstaanbaarheid en de prachtig klinkende stemmen. Sublieme gedichten van Angèle De Bremaeker. Ai- mé De Cort en Laurette Bosteels kregen van V. Van Frachen een bewon derenswaardige voor dracht. Een hooggeprezen gast was ook pianiste Yo- lande Uyttenhove. Met een perfect beheerste techniek, virtuoze kracht en glans speelde zij eigen werk en werken van Ernest Van Der Eyken, August De Boeck en Victor Van Fra chen. Fel expressieve liede ren van V. Van Frachen en Jan Douliez, die de diepge- voelige gedichten van L. Bosteels, A. De Bremaeker en Paul Van Herreweghe met prachtige muziek on derstreepten, werden door de uiterst verfijnd en ge nuanceerd zingende bari ton V. Van Frachen ver tolkt met soepele zan gtechniek en evenwichtige warme stem. Zijn begelei der Joe Merten8 verrichtte zijn taak op bescheiden en accurate wijze. Van zijn echtgenote Yolan- de Uyttenhove speelde flui tist René De Macq een aan sprekende Sonate. Fluitist Aalst. In Erembodegem feestte de landelijke werkgroep afdeling groot-Aalst (a). en pianiste onderscheiden zich door een prachtige klankverwerking van een ontroerend samenspel Zeer verantwoorde com mentaar door Jean-Paul Vandemeersche en V. Van Frachen. De laatste klan ken waren nog niet wegge storven toen een glunde rende V. Van Frachen wer kelijk in de bloemen werd gezet door het St.-Mi chielskoor en de Konink lijke Harmonie St.-Cecilia van Hekelgem, die hun waardering uitdrukten voor de door hem behaalde FUGA-trofee 1987. Het publiek bracht leider en uitvoerders een meer dan verdiend applaus. LH Aalst. Het A Capellakoor Termuren Erembodegem gezellig rond de feesttafel tijdens het ledenfeest (a). In de feestzaal van het ho- wat deugd doet aan het tel Royal Astrid werd door hart zoals muziek, vriend- het Duo Loho dat bestaat schap, uit Hilde Raeymaekers en Hilde Raeymaekers stu- Lieve Weymeers een uniek deerde aan de muziekcon- apentief koncert ten geho- servatoria van Brussel en re gebracht. Het duo legt Antwerpen en behaalde er zich vooral toe op het uit- eerste prijzen notenleer en voeren van werken voor gitaar. Zij geeft les aan de fluit en gitaar, geschreven muziekakademie van Aalst voor komponisten uit de en Boom. Lieve Weymeers 20e eeuw. Men zou kun- die burgerlijk ingenieur nen zeggen van impressio- is, studeerde aan het mu- nisme tot avantgarde mu- ziekconservatorium van ziek. Ze brengen ook wer- Gent en Brussel. Ze behaal ken uit de barok- en ro- de er eerste prijzen noten - mantische periode. «Loho» leer, dwarsfluit en kamer- werd ontleend aan een muziek. Zij geeft les aan de aantal Afrikaanse talen muziekakademie van Aa[st mde Raymaeker en Lieve Weymeers, het duo Loho (a). waar dit woord wordt ge- Aalst. bruikt voor «hart» en alles De Aalster se Koninklijke Toneelgilde Hoger Op start het nieuwe speelsei zoen niet in het vertrouw de tea ter, maar wel in Brussel waar zoals vorig jaar in samenwerking met de Brusselse toneelvereni ging «De Verbroedering» in de KVS het stuk «Uit vaart» van Sutton Vane in een regie van Louis Pau wels op de planken wordt gezet. Deze voorstelling heeft plaats op dinsdag 22 november om 20.00 uur. Nadien wordt het stuk ge speeld in de parochiezaal aan de Moorselbaan 128 te Aalst op 26 en 27 novem ber en 2, 3, 4 en 5 decem ber telkens om 20.00 uur Het stuk handelt over een groep passagiers die el kaar ontmoeten op een schip dat een zeevaart maakt, maar blijkbaar geen bemanning heeft. Stilaan groeit het besef dat de bemanning dood moet zijn. Het lot dat ook de passagiers staat te wach ten. Het stuk is eigenlijk het verhaal van de tragiek van het onbekende. De reakties van een groep echt menselijke figuren die gekonfronteerd zijn met de vrees voor de ver borgenheid van het leven. JM Heyman In het Belfort te Aalst ex- pozeert Georges Steel zijn werken. Deze kunstschil der werd geboren te Slei- dinge in 1923 en studeerde aan het Sint-Lucasinsti- tuut te Gent het nationaal hoger instituut voor scho ne kunsten te Antwerpen. Hij is een leerling van Ba ron Isidoor Opsomer en Constant Permeke. Steel was eerst aktief in Antwer pen, maar na studiereizen in Zuid-Europa en het Mid den-Oosten besloot hij in 1956 zich in Granada in Spanje te vestigen. Hij voelde zich vooral aange trokken tot het felle Spaanse licht. In zijn wer ken is duidelijk de invloed van zijn Spaans verblijf merkbaar. Steel is een zeer vruchtbare schilder die heel wat pittoreske hoek jes uit Spanje op doek heeft gebracht, ook zigeunerty pes en Spaanse landschap pen. Hij schildert ook ma rines en stillevens die blijk geven van een sterk kolo riet en diepe geborgen heid. da

De Voorpost | 1988 | | pagina 14