TV- Ekspres geeft tOO Panasonic video's kado! Panasonic 50.000 F cash1 Zeelse postzegelkring organiseert voorverkoop van Kerstmis- en Nieuwjaars postzegel Podorie vlot winnaar van eerste ronde Sterrekundekring Saturnus Zele organiseert sterrenkijkdag v^ekelijks De Voorpost Ook nog in TV-Ekspres deze week.., 16- 18.11.1988-De Voorpost Onder de benaming «Zeelse Postzegelkring» werd op 12 januari 1987 een postzegelvereniging opgericht. Aan de oorsprong lag een kern van filatelisten die in juni 1986 meewerkten met de VZW St. Ludgerus om de voorverkoop te organiseren van de toenmalige toeris tische uitgifte, waaronder een postzegel met de Zeelse St. Ludgerustoren. De vereniging «Zeelse Postzegelkring» staat bui ten elke politieke of le vensbeschouwelijke strek king en stelt zich tot doel het ontwikkelen en be kendmaken van de filate lie, voomameüjk door het ruilen van postzegels, het inrichten van tentoonstel lingen, voordrachten, prijskampen, en verder al le aktiviteiten in verband met filatelie. Een bijzon dere zorg wordt besteed aan het bevorderen van de filatelie bij de jeugd. Het bestuur van de Zeelse Postzegelkring is samenge steld als volgt: Paul Knop, voorzitter; Leonard Huys- man, ondervoorzitter; Al fred Bauwens, sekretaris; Robert De Leenheer, schatbewaarder; Antoon D'Hoey, verantwoordelijk uitgever tijdschrift; Karei Van Hecke, verantwoor delijke materiaaldienst en nieuwigheden; Jules Thienpont, public-rela tions en Rodolf Roelant, bestuurslid. De vereniging telt momen teel 91 leden. De ledenbij drage wordt laag gehou den. Volwassenen betalen per jaar 150 F bijdrage en de jeugd (-19 jaar) slechts 75 .F. Het tweemaande lijks tijdschrift wordt gra tis bezorgd aan de leden. Ieder nummer omvat een 20-tal bladzijden informa tie over alles wat met de filatelie te maken heeft. Per maand zijn er twee vergaderingen voorzien. Deze vergaderingen gaan door in de bovenzaal van het Gildenhuis, iedere tweede zondag van de maand van 10 tot 12 u. en iedere laatste vrijdag van de maand van 20 tot 22 u. Op elk van deze ruilverga- deringen is er tseeds vol doende filatelistisch mate riaal aanwezig zoals de ruilboekjes van Oost-Phila (telkens 60 nieuwe ruil boekjes), onze eigen ma teriaaldienst (met ruime korting aan de leden) en ook leden verzamelaars met ruilmateriaal. Vijfmaal per jaar richt de Zeelse Postzegelkring een postzegelveiling invoor en door de leden. De te veilen loten worden ver meld in het tijdschrift. Eind juni '88 werd door onze Kring een eerste ten toonstelling ingericht. Op verzoek van de direktie van de R.B.S. Zele was het bestuur bereid een fila telistische tentoonstelling op te bouwen. Zowel re cente zegels als oudere uit giften en eerstedagomsla- gen uit verschillende lan den werden tentoonge steld. Op 25 september '88 orga niseerde de Zeelse Postze gelkring een eerste natio nale ruildag in het Gilden huis. 30 tafels met alle mo gelijke filatelistisch mate riaal (postzegels, albums, insteekboeken, postkaar ten, postwaardestukken, doodsprentjes, munten, enz...) waren bezet door handelaars en ruilers. De talrijke bezoekers waren vol lof over deze organisa tie. Dit initiatief zal jaar lijks herhaald worden in de maand september. Als kroon op het werk pakt de Zeelse Postzegel kring nu uit met de voor verkoop van de Kerstmis- en Nieuwjaarzegel. Deze voorverkoop heeft plaats op 19 en 20 november 1988 in de raadszaal van het Gemeentehuis van 10 tot 17 u. (doorlopend). De Kerstzegel waarde 9F die normaal vanaf 21 november in alle postkan toren kan gekocht wor den, zal tijdens dit week end van 19 en 20 novem ber in voorverkoop reeds kunnen bekomen worden. Ter dezer gelegenheid werd een speciale dagteke ningstempel ontworpen door onze dorpsgenoot Hugo Van Damme. Dit ontwerp een gestyleer- de afbeelding van O.L- Vrouw van Zeven Smar ten uit de Kouterkapel te Zele gevat in een dub bele rondstempel met de vermelding «Zeelse Post zegelkring - 9140 Zele» en met als data 19.11.1988 en 20.11.1988, werd door het Bestuur der Posterijen in tegraal goedgekeurd. Prentkaarten en omslagen waarop een grafische voorstelling van de Kou terkapel en O.L.Vrouw van Zeven Smarten zullen bij deze gelegenheid ver kocht worden, voorzien van de Kerstmiszegel en de Zeelse gelegenheids- stempel. Ook deze beide werken zijn van de hand van Hugo Van Damme. Een fraaie tentoonstelling omvattende 25 kaders met postzegels zal door enkele van onze leden opgezet worden in de raadszaal. De vooropening van deze tweedaagse voorverkoop heeft plaats op zaterdag, 19 november om 18 uur in de raadszaal van het ge meentehuis Beno Dendermonde. CSC-Kwis. Strijden voor een plaats in de finale (foto Piet Hermans CSC-Kwis Grembergen Dendermonde CSC-Kwis. Hermans). Wie wil winnen zal Podorie opzij moeten zetten (foto Piet De Grembergse CSC-af- deling bouwt dit jaar zijn tiende kwisuitgave en voor dat jubileum wil men de ploegen dit jaar een nog ruimere prijzenpot ter be schikking stellen. Het CSC-kwistornooi groeide in die tien jaar trouwens uit tot een icwis waar het niveau steeds beter werd zonder dat men het zacht- ludieke element opzij schoof. Het waren opnieuw de k wissers van de Wase kwisploeg Aquila die be reid gevonden waren de kwis te maken en Hubert Weyn was de vragensteller van dienst. Na de eerste reeks van tien vragen, de negen ploegen waren toen voorbij Met- ternich, Von Danniken, Berline en de Nederlandse schrijver Aard Van Der Leeuw gestuurd, kwam Podorie al aan de leiding en de winnaars van vorig jaar zouden die pole-posi- tie ook niet meer uit de hand geven. Toch kwamen bij de pauze de Molen en Just of Nie dicht in de buurt postvat ten. De torenspringer Loeganis en de Servische nationalist Princip waren samen met het Duitse V- wapen de grootste boos doeners. Na de pauze liep Podorie steeds verder uit en het leek zelfs of Podorie de jokers niet nodig had. De jokers die op dit CSC-tor- nooi nochtans vaak voor onvoorspelbare wendin gen zorgen. Verder bleken Grieg, Hindenburg, Cron- in, Botticelli, Wankel, Im- panis en Nipkov ook weer niet de meest alledaagse figuren. Duidelijkheid om de drie eerste plaatsen was er snel maar voor de n sterende tickets voor ee finaleplaats werd hard gs streden. Naast Podorie, overtol j£m" gend winnaar van de ea n ste ronde, de Molen e Just of Nie plaatsten zit 0f(e] ook Jeugd zonder Dak a de Biekens voor de eind eys strijd Uitgeverij De Cuyper, naamloze vennootschap, Oude Vest 34, 9330 Dendermonde H.R. Dendermonde 33579 De aandeelhouders worden uitgenodigd de jaarvergadering bij te wonen, die zal gehouden worden op dinsdag 13 december 1988, te 14 uur, in de maatschappelijke zetel. Agenda: 1Verslag van de raad van bestuur. 2. Verslag van de kommissaris-revisor. 3. Goedkeuring van de jaarrekening op 30 juni 1988 en van de verwerking van de resultaten. 4. Kwijting van hun bestuur aan de leden van de raad van bestuur. 5. Kwijting aan de kommissaris-revisor. 6. Diversen. De aandeelhouders die de algemene vergadering wensen bij te wonen worden verzocht zich te gedragen naar de statuten. De raad van bestuur. Vijf jaar geleden bundel den enkele jongeren uit Berlare en Zele hun inte resse voor de sterrekunde in een kring. Kurt Chris- tiaens, Gino Van Damme, Chris Wauters, en Gino Van Hauwermeiren, ver gaderen regelmatig te Be rlare en noemden hun jeugdknng «Saturnus». Momenteel is de club ge groeid tot een tiental jon geren die regelmatig sa menkomen en uitstappen organiseren naar het pla netarium of nationale kon- taktdagen. Ze beschikken mc menteel over drie telescopen die ze op zon, maan, sterren en Onafhankelijk weekblad voor Dender-, Durme- en Scheldeslreek Uitgeverij De Cuyper n.v. Oude Vest 34 9330 Dendermonde Tel. 052/21.40 60 Telefax 22.54.64 HRD 33.579 BTW 419.120 172 Hootdredakteur: S. Dewachter Sportredaktie M De Backer Redaktie Waasland W Vloebergh Abonnementendienst lel. 052/21.40.60 jaarabonnement 2 000 F 6 maand 1.040 F 3 maand 520 F los nummer 40 F Bankrekem 442-8601481 'TSb Lid van de Nationale Federatie der Informatie weekbladen vzw Aangesloten bi] de Verantwoordelijke uitgever D. De Cuyper Drukkerij A. De Cuyper-Robberecht Drukkerijstraat 11 9140 Zele Telex 25765 planeten richten en voor hen een onuitputtelijke bron van ontspanning en leergierigheid betekenen. Ze proberen nu tot een volwaardige club met een nog bredere uitstraling uit te bouwen. Een enige ge legenheid om hun kring meer bekendheid te geven is het organiseren van een sterrenkijkdag, die kadert in een nationale aktie. Op zaterdag 19 november vanaf 14.30 u., staan de telescopen opgesteld in het gemeentelijk sport- en wandelpark en wordt de zon reeds in beeld ge bracht, om de zonnevlek ken en fakkelvelden te HEBT U EEN HUIS TE KOOP? Is uw prijs tussen 700.000 en 4 miljoen? Is er een tuintje aan? Er mogen kosten aan zijn! Bel dan WOONBEMID- DELING 053/78.99.36 en na 18 u. 053/62.44.62. U stelt de voorwaarden en wij garanderen een snel le en discrete service zonder kosten. observeren. Van 19 u. tot 23 u. wordt er naar de maan gekeken en zijn de kraters, zeeën en bergen te bekijken. Er wordt uit leg verstrekt over o.a. sterrenbeelden, poolster, nevels, sterrenhopen en galaxies. Ingeval van slecht weder is er een ver vangingsprogramma voor zien. Voor de jeugd sterrekun dekring Saturnus, die de medewerking krijgt van de volkssterrenwachten en het Nationaal Planetarium is deze sterrenkijkdag een ware innovatie. Beno VOLWASSENEN Onnodig bepaalde winkels in HoF land te bezoeken. Zelfs kleinste be steling van stnkt aan volwassenen voorbehouden boeken, fotobladen, films, artikelen, videotapes, enz. Goedkoop, betrouwbaar en diskreet per post, 20 jaar ervaring, Onverplichtende inlichtingen na op gave van uw volledige naam en adres aan: UITGEVERIJ D.P. afd.VKB Joh. van Relgersbergstr. 223 MIDDELBURG, NEDERLAND DE 3 KLOKKEN van langernhovestraat 1 st. gillis, dejndermonde Uitslag van de winnende paren op donderdag 10 november: 1. echtpaar Christiaens, 2. Magda Weymans en Werner Cornelis, 3. echtpaar De Saeger, 4. Lucien- ne De Visscher en Mare Hofmans en 5. Karei Colpaert en Jan Van Tilborg. Elke donderdagavond vanaf 19.45 uur is er bridgea vond van de «Belle Bridge club» in het lokaal «De Drie Klokken», Van Langenhovestraat 1 te Sint- Gillis. Tot maandag 19 december heeft in dezelfde zaal de eerste lessenreeks van de bridgekursus systeem «Acol» plaats. De tweede lessenreeks zal beginnen na nieuwjaar. Alle laatste nieuwe video-snufjes binnen je bereik trage, tot ultratrage slow-motion perfekt stilstaand beeld 8 uur kontinue opname-mogelijkheid meekijken tijdens versneld vooruit- en terugspoelen super „OTR"-toets voor instant programmatie ultrasnel opzoeken van fragmenten digitale afleesstift multifunktionele afstandsbediening 8 uitzendingen in één blok programmeren hypertuner voor 99 preselekties postsynkronizatie mogelijk... Je raakt niet uitgepraat over deze exclusiviteit van KNAP ACTEUR... EN KNAP GEZICHT TV-EKSPRES ging praten met de acteur die door een Amerikaans tijdschrift werd uitgeroepen tot „meest begeerde man ter wereld"Tom Selleck. EEN HELE TOEKOMST IN JE HANDEN Handlezen het lot van je leven ligt in een paar lijnen VOORZICHTIGHEID VÓÓR ALLES Beveiligingssystemenhoe veilig kan ons bestaan worden VRUCHTWATERPUNCTIES EEN VOORSPRONG OP DE NATUUR en het vroegtijdig ontdekken van misvormingen. DE DIAMOND AWARDS SCHITTEREN WEER De jaarlijkse pleiade van internationale artiesten in het Sportpaleis.

De Voorpost | 1988 | | pagina 16