Spelen, spatten en ploeteren ■Fel gekleurde kaartendans Tiende keer ook geen goede keer Klaasjes-nieuws Ruzie in het straatje Zele zoekt sportfiguur van het jaar ogal fors in zodat hij, chteraf zou blijken, de t opvoedkundige eer ijgen om als eerste in Dekje te gaan van sch chter Romain. Nadat Sklaas even later langs VOETBAL SPORT Redaktie: Oude Vest 34, 9330 Oendermonde. Tel. 05Z21.40.60 K Sint-Niklaas - Roeselare 4-0 Voor onze lezers die de wedstrijd niet van dichtbij gevolgd hebben vooraf dit. Staar je tooral niet blind op de 4-0 eindstand in het voordeel van Sint-Niklaas. Want eer het allemaal zover gekomen was viel er in het Puyenbeke-stadion wel een en ander te beleven. Dat vooral scheidsrechter Romain een hoofdrol zou opeisen in dit duel kon in bet begin zeker niet worden opgemerkt wanneer hij bezoeker Mbemba vrij vroeg een eerste gele kaart onder de neus duwde voor een veel te agressief optreden. Het zou echter de eerste kaart worden van een lange reeks... de Roeselare dicht bij winst 50r w Sint-Niklaas startte zoals 8® jewoonlijk vrij snel en offen sief hetgeen al dadelijk de vlam in de pan joeg in het iTpn V ^zedige stadion, dat goed ge en zie was met zo n SUP" Dak'e gorters- Cornets kansje na Voorbereidend werk van Cor- elissen eindigde echter in de handen van doelman De Ry- iere van Roeselare Een fel begin dus van de artij en terwijl iedereen uit- «ek naar de volgende aktie >an de Klaasjes kwam er in- lerdaad een gevaarlijke aktie un Gino Nijs maar dan wel in et voordeel van de bezoe- ers want Gino speelde te ort terug op doelman Van taemdonck waardoor bezoe- er De Bouver alleen voor fan Raemdonck verscheen oen hij er als de kippen bij ras. Afwerken is blijkbaar >e Bouver zijn beste punt iet want hij slaagde erin om et leder nog naast de kooi te rappen. Het zwartje Mlemba vond maar niets en vloog er zoals wei- ;r zou in het te gaan van scheids- Romain. Nadat Sint even later langs Cor- tint-Niklaas - Roeselare 4-0. Cornelissen wordt achternagezeten door Verheuge (ex- lakeren), die achteraf nog een rode kaart zou krijgen (dw) •et en Cornelissen nog eens Rauw was komen dreigen, fond inmiddels Didier Ver- kuge (ex-Lokeren) al tegen «en gele kaart te kijken van onze vlijtige arbiter die dit spelbederf op korrekte wijze beteugelde. Zeggen dat de thuisploeg draaide zoals het koorde zou de waarheid ge- Van Raemdonck alweer be laagde. mocht de Klaasjesde fensie even na het halfuur een kaars branden toen Msiska alleen doorging na mooi kom- binerend werk met De Bou ver maar Van Raemdonck bleek eens te meer de redden de engel al had hij het geluk aan zijn zijde toen de terug- Voon-erkoop S.N.S.-VWHamme van 26.11.1988om20 u. Voor de schok van deze eerste kompetitiehelft tussen Sportkring en Vigor Wuttens worden natuurlijk vooraf kaarten verkocht. Verwacht wordt dat het weer een invasie zal worden aan de Watermolendreef. Op volgende data is het Sportkring-sekretariaat open om eventueel je kaart(en) te bestellen.: donderdag 24 november van 18 tot 20 u. vrijdag 25 november van 18 tot 20 u. zaterdag 26 november van 10 tot 12 u. De broek van de scheidsrechter Nee. dit is geen vervroegde karnavalhit maar je reinste waarheid. Na de wedstrijd Sint-Niklaas-Roeselare vond immers het arbitrale trio zijn broek terug in de kleedka mers netjes aan flarden gesneden. Een of andere leuke jongen had de zes broekspijpen van de zware heren in reepjes gesneden. Sponsor De Cock kwam achteraf vlug tussenbeide en schonk de heren een mooi trainingspak waarmee zij huiswaarts konden keren. Maar of ze thuis nok zullen gelachen hebben,.. (M.8.) wat nadien nog kwam heeft meer weg van een fel gekleur de voetbaloorlog dan van een wedstrijd. Aanleiding van dit alles was vooreerst het agres sieve gedrag van de Roese- laarse ploeg en de daaruit voortvloeiende uitsluiting van André Laurent na een kami kaze-aanval op Erik Lacroix. Laurent, die zeker niet de bedoeling had de bal te spe len, kreeg prompt en terecht dc rode kaart te zien. Wat Laurent echter niet te zien kreeg was de gele kaart van Joris Cornet na een te hard handig optreden tegenover doelman De Ryckere en wat belangrijker was, het doel punt van Sint-Niklaas. Bij een schaarse aanval probeerde De Wachter het tenslotte maar van ver en via de rug van Mbemba verdween het leder voorbij een verraste Roese- laarse portier: 1-0 na 43 minuten. Geel-rode tweede helft Terwijl Roeselare niets van zijn agressiviteit had ingeboet was bij een eerste kontakt een uitstekend spelende Hans Everaert bij de gele prijzen na een duel met Didier Verheu ge die zich echter niet lang daarna revancheerde en zo een tweede gele kaart kreeg. Verheuge mocht ook richting kleedkamers stappen zodat zijn ploeg met 9 verder moest in een wedstrijd die reeds lang deze naam niet meer waardig was. Tot overmaat van ramp, voor Roeselare dan, mocht weid aandoen. Bewijs hiervan springende bal ook door An- Dirk De Wachter in al dan was het balverlies van Quinte- dré Laurent niet voorbij de niet'buitenspelstand nummer lier en Maes, waarvan Danny doellijn kon gedeponeerd twee aantekenen in de 54e De Bouver alweer gebruik worden. Dit alles om maar min Dit zinde natuurlijk Tijdens de Vlaamse Zwemweek zetten alle zwembaden hun deuren wijdopen voor allerlei eigenaardige en soms zelfs humoristische aktiviteiten. Dat de jeugd daarvan gretig gebruik maakte, bewijst deze opname Al jarenlang is deze Zwemweek een uitstekend middel om meer publiek naar de zwembaden te lokken. Aan de basis van het initiatief lag de Dendennondse zwembaddirekteur Jan Van Darnme, die nog steeds voorzitter is van het organisatiekomilé (foto P. Hermans) Sint-Niklaas - Roeselare 4-0. Er was opnieuw veel volk, maar dat kreeg weinig goed voetbal en veel gekleurde kaarten te bekijken (dw) kon maken om alleen richting aan te tonen dat Sint-Niklaas doelman De Rycker niet en Van Raemdonck te snelle gedurende het eerste halfuur zijn spurt van 50 meter naar maar opnieuw zou hij onbe- gelukkig wegkwam van een de grensrechter werd beloond grijpelijk missen. Nadat De beslissende achterstand. Tot met Olympische allure door Bouver met een harde knal zover dan deze wedstrijd want Romain met geel. Later kre gen dan nog Martin De Bou ver, Patrick De Wispelaere en Francky Ciinkemaille eenzelf de onderscheiding van de scheidsrechter die zich enkel nog kon verweren door te dreigen met rood tegenover de heetgebakerde Roeselaar- se ploeg. Trainer De Wit zag het gevaar in omdat op een bepaald ogenblik nog slechts drie spelers geen karton te zien hadden gekregen, hij wisselde vlug twee belhamels om zodat hij terug wat rus tiger op de bank kon zitten. Tussen deze kaartenregen in had Sint-Niklaas van de nu merieke meerderheid gebruik gemaakt om langs Hans Eve raert (beste man bij Sport- "kring) en Karl Cornelissen de score op te drijven naar 4-0. Stand die ook na de 90 minu ten op het bord bleef in een wedstrijd die eigenlijk nooit kon bekoren omwille van de vele onderbrekingen, beho rend bij de gele of rode boe kingen. Voor Sint-Niklaas kwam dit echter mooi uit want de ploeg draaide werke lijk niet zoals het hoort. Ge lukkig speelde Roeselare het spel zeer dom, zodat het toch nog een ruime zege werd. Marc Stevelinck Sint-Gillis-Dendermonde - Klein Laar 0-3 Bornem - Jong Lede 3-2 Alweer een nederlaag voor de Ledenaars na een wed strijd die enorm boeiend ver liep. Tiende keer. goeie keer? Neen hoor! Alweer ging Lede de boot in en dit na tweemaal op winst te zijn geklommen. Inderdaad, er waren amper drie minuten gespeeld toen Charlie Meys de score open de, na mooi solowerk. Een goede start dus voor hekke- sluiter Lede dat wel onmid dellijk een offensief van Bor nem zou moeten dulden. Ech te kansen kwamen er niet, enkel Antonissen kon wat dreigen maar Moyson bleef overeind. Voor de rust zou het toch lukken voor de thuis ploeg. Lofombo gooide de bal voor de kooi en oud-Beer schotter Mücher rondde netjes af. Lede zou evenwel niet in de vertwijfeling geraken want na rust schoot Van der Stockt de gasten alweer op voor sprong. Dit alles rond het uur. De bezoekende vreugde was echter van korte duur want Lofombo himself zorgde voor de tweede gelijkmaker. Nu geraakte Lede wel de pedalen kwijt. De bezoekers liepen tegen geen kansen meer aan terwijl Bornem bleef door drukken. De thuisploeg wou de overwinning en... dat lukte ook. Een kwartier voor inrukken benutte Antonissen na sa menspel met Mücher en Lo fombo zijn kans. Bornem kwam meteen voor de eerste maal op voorsprong en dit was meteen de goede keer. Antonissen kon kort voor af fluiten de overwinning nog meer kleur geven maar zijn schot strandde tegen de paal. Lede verzeilt meteen in een precaire situatie, Tien wed strijden en nog steeds wordt er gewacht op de eerste zege. Nu Francs-Borains, ook laag geklasseerd, langsloopt in de Openveldstraat, zou het be slist moeten lukken. Daarna volgen drie uitwedstrijden. Winst tegen Francs Borains moet dus anders kan men stil aan aan Bevordering gaan denken. Doelpunten: 3' Meys 0-1 41'Mücher 1-1 61'Van der Stockt 1-2 65' Lofombo 2-2 74' Antonissen 3-2 Jong Lede: Moyson, Assel- berghs, Van der' Stockt. Ba ten, De Cremer, Corthals. Eeckhaudt, Moortgat, Van Troos, Meys, Impens (71' Aerts), (g.d.t.) Het blijkt niet allemaal koek en ei bij Eendracht Sint- Gillis. We vernamen dat er spanningen zijn gerzen bin nen de spelersgroep. Dezer dagen zou men hierover on derling van gedachten wisse len en in bestuurskringen had men het over het nemen van maatregelen. Wat er bij Sint-Gillis aan de hand is, heeft allicht niet al leen met het sportieve te ma ken. Of is het zoals in ieder huishouden dat, waar finan ciële middelen ontbreken, er nogal gemakkelijk ruzie in het straatje komt? We zijn ge neigd aan dit laatste te gelo ven. Nu is het zo dat het niet alleen bij Eendracht Sint-Gil lis is, waar zich dergelijke problemen stellen. Geen en kele ploeg op het niveau van de Eendrachters is, met een handvol supporters rond de omheining, bekwaam om de zaken te rooien, tenzij er an dere injekties worden gegeven. Wat de wedstrijd van vori ge zaterdag betreft, is het nu wel zo dat Eendracht eigen lijk niet als verdiende verlie zer te voorschijn is gekomen. Het klinkt misschien eige naardig maar tijdens het grootste deel van de wedstrijd was de thuisploeg het domine rende team. De Waaslanders zijn er niettemin in geslaagd om tijdens het derde kwartier twee keer uit een tegenaktie tot scoren te komen. Dat be tekende voor Eendracht uiteraard een flinke streep door de rekening. Dat de ga sten na de herneming het vei lig stellen van de verworven voorsprong beoogden, lag in de lijn van de verwachtingen. Klein Laar speelde alleen op de counter, wat in de slotmi nuten zou resulteren in een derde doelpunt en meteen ook in het einde voor Sint- Gillis. Na afloop van de match vielen er harde woor den. Waar het niet klikt wordt er inderdaad al wat harder met de deuren geklapt, maar toch wel iets te hard bij Een dracht Sint-Gillis... (e.g.) Tijdens een sportieve plechtigheid op zaterdag 17 decem ber brengen de'-Zeelse sportraad en Sporta naar jaarlijkse traditie hulde aan de sportfiguur van het jaar, de kampioe nen uit de verschillende sporttakken en de laureaten van sportverdienste. Deze laatsten worden in klubverband aangeduid door de Zeelse sportklubs De sportraad kiest uit deze lijst aangevuld met eventuele voordrachten door de beheerraadsleden en door sportklubs van buiten de gemeente waarbij Zeienaars zijn aangesloten drie hoofd laureaten meer bepaald een persoon met staat van ver dienste en de meest verdienstelijke sportklub en sport beoefenaar. Alle kampioenen in ploegverband en de individuele kampioenen of rekordhouders vanaf provin ciaal niveau komen in aanmerking voor een kampioenen- hulde Tenslotte is er dc verkiezing van de sportfiguur van het jaar waarbij de beheerraad van de sportraad, het bestuur van Sporta en de plaatselijke sportjournalisten hoofdzakelijk rekening houden met de prestaties van sportbeoefenaars. Informatie over de toekenningskriteria en dc w ijze van kandidaatstelling kan bekomen worden op het sekretariaat van de sportraad, bevolkingsdienst. Ge meentehuis, t.a.v. Joost Arens, tel 052/44.50.21. De kandidaturen dienen gesteld uiterlijk op vrijdag 15 no vember. (AJZ) Bornem-Jong Lede 3-2. De Leedse doelman kan verder gevaar voorkomen (pol)

De Voorpost | 1988 | | pagina 17