:al ti Eendracht is te weinig agressief Zegedrift afgestraft VW Hamme gehavend terug van de kust Frans Van Eyck ongenaakbaar VW Hamme dringend aan puntenwinst toe Eric Goethals misschien nieuwe voorzitter van Eendracht Aalst Provinciale duivententoonstelling in Hamme Selecties Eendracht Aalst Het wordt niet gemakkelijk tegen Lommei M.T.S.A.-programma 18 - 18.11.1988 - De Voorpost VOETBAL BWCL-VeldrijdenLucien De Gusseme m reeks (xl) n Impe de D-reeks en Roger Colman de C- VELDRIJDEN Bij onze O.V.W.B.-Veteranen In de jaren tussen 1935 en 1947 waren Kamiel Vermas- sen, Maurits Seynave, Geor ges Van der Meersch, Firmin Van Kerrebroeck en later de broers De Vlaeminck met Al- bert Van Damme de vaandel dragers van de veldritten. Thans hebben we bij de vete ranen een zekere Frans Van Eyck uit Aalst, die zaterdag in Zellik zijn vijfde zege van het seizoen behaalde. Hij reed ook maar vijf wedstrijden... Van bij de start trok hij er vandoor op een zware om loop. Willy De Bruyn was de enige die hem een aantal kilo meters kon bijhouden, maar half-koers moest hij Van Eyck laten gaan. Achter deze twee kwamen Ju- lien Loggier, Omer Van Mol- le, Victor Herck en Eugeen Beelen reeds met geruime achterstand door. Yvon Don- nay leed bandbreuk en verder volgden nog August Delaen, Guy De Waerzegger en Jozef Vinck, op verscheidene minu ten van de leider. Die zou trouwens niet meer verontrust worden. Willy De Bruyn, die zijn wederoptreden vierde, verbaasde iedereen met zijn tweede plaats, vooral omdat onderweg nog gevallen was. 1. Frans Van Eyck, 2. Willy De Bruyn, 3. Omer Van Mol- le. Julien Loggier. 5. Victor Herck, 5. Eugeen Beelen, 6. Guy De Waerzegger, 7. Jozef Vinck. 8. Yvon Donnay. 9. Maurits Goossens, 10. August Delaen. Het wordt de hoogste tijd dat VW Hamme punten wint Zondag aan huis tegen het Westvlaamse Roeselare zou dal onverwijld moeten gebeuren. Daarna wenkt de derby tegen Sportkring Sint-Niklaas waarin Vigor Wuitens geenszins op geschenken hoeft te rekenen. Paul Vermeir is nog voor twee weken geschorst en treedt dus niet aan tegen Roeselare en Sint-Niklaas. iti Onzekerheid bestaat er omtrent Serge Geldof Hij liep XX vorige zondag in Oostende een lichte hersenschudding op. Paul Van Hemelrijck maakte als tweede doelman zijn debuut bij de invallers. Het ziet er naar uit dat hij weldi als wisselspeler zal postvatten. VW Hamme is er zich van bewust dat het realistisch moet voetballen. Dat wil zeggen dat het meer aandacht moet schenken aan het defensieve aspekt. Mooi voetbal tentoon spreiden alleen telt niet, zeker niet wanneer men I achteraan de poort maar halvelings gesloten houdt. De ploeg: De Wilde, D'Hondt, Verbustel, De Paepe, Nardus, Smet, Lenaerts, Ledens, Pirelli, De Borger. Van Der Stock (Herreman). (E.G.) ijn - Nadat Roger Van de Waeter zijn ontslag aanbood als v' voorzitter van Eendracht Aalst, is de klub nog steedsueI n onthoofd. In de beheerraad heeft men ondertussen niet ®Jfr stilgezeten om links en rechts enkele personen te raadple- 1 gen en om een nieuw boegbeeld te zoeken voor de *1 tweedeklasser. Er doen in Eendrachtkringen thans hard- eens' nekkige geruchten de ronde als zou wisselagent Eric Goethals bezig zijn met rond zich een Financieel sterke10** groep te verzamelen die Eendracht een nieuwe injektie a de kan bezorgen. Het ligt dus in de lijn van de verwachtingen 5 en dat Eric Goethals de nieuwe voorzitter wordt, ook al atst< omdat enkele mensen wier naam gefluisterd werd. voor de ai\sc eer hebben bedankt wegens diverse redenen. (abl) n dlt •egen id Op zondag 20 november organiseert de Oostvlaamse Postduif haar provinciale kampioenendag met o.m. een grote tentoonstelling van meer dan honderd kampioenen- duivert uit Oost-Vlaanderen in de zaal Familia. P. Van der Jeugdlaan vanaf 9.30 u. Al de kampioenenduiven van de provincie zullen daar te kijk staan tot 12 uur, voor de liefhebbers een enige gelegenheid om eens te komen kijken. Rond 11 uur heeft er een verkoop plaats van een tiental jonge duiven, gereed voor de kweek. Er zijn o.m duiven van Schorisse, algemeen kampioen van Oost-Vlaanderen en nationaal winnaar uit Brive. Een andere blikvanger is Jozef Deb- baut. dé grote kampioen van het vitesse-spel. Maar er zijn ook andere grote namen: Etienne De Backer, Sylvain Verstraeten. Roger Schollaert (Aalst), Mare De Keyser, William Van Driessche, Van Riet-De Ridder. Pierre D'Hollander, Roger Everaert en Willy Saeys. Ook de provinciale winnaar uit La Souterraine. Herman Aude- naerts, is van de partij. Deze grote tentoonstelling met verkoop is allicht een topper voor de streek. HVC lc Provinciale KAV Dendermonde Dirk Van Nieuwenhuyse is andermaal onbeschikbaar in gevolge kwetsuur. De ploeg: Van Meirvenne, Moens, De Schrijver, Jacobs, Cooreman, Segers, Van Bogaert. De Baere, Kambala. De Co- ninck, De Kunder (Laureys, Van de Perre, Lebrun). SK Lebbeke Balis onderging een heel kundige bewerkig en blijft en kele weken onbeschikbaar. De ploeg: Vinck, Meulenij- zer, Peeleman, Hals, Van Bladel, Fr. Van Hecke, Van Damme, De Vliegher, Pee- ters, W. Van Hecke, Chris- tiaens (Segers, Van Doorse- laer en Charey). 2Provinciale Robur Moerzeke Eddy De Malsche is ge schorst. Hij wordt vervangen door Gino Raemdonck. De ploeg: Laureys, Verhelst, Fons Vercauteren, W. Raem donck, Nobels, Jurgen, Ben ny en Eddy Huylebroeck, G. Raemdonck, Ost, De Vos (De Graeve, De Wispelaere) FC Baasrode Verstrepen, De Decker, Lijneel, Michiels, Van Der Vreken, De Man, Verhey- den, Eddy en Marc Van Keer, Gino Ringoot, De Backer (Vercauteren, Mario Ringoot en Comelis). (E.G.) Eddy Everaert, die met zijn boys zaterdagavond op bezoek moet bij Lommei, heeft te kampen met proble men. Glenn Geeraerts, die naar het einde toe van de wedstrijd tegen Hasselt een kniestoot in de dij kreeg, is voor een paar weken out. Ook Moortgat kon maandag en dinsdag 11. niet trainen ingevolge een spierverrekking. De medische staf hoopt nochtans de Westvlaming, die de jongste weken uitstekend aan het voetballen is, gevechts- klaar te krijgen. Clubsekretaris Jean-Pierre Van Droogenbroeck hoopt uit Lommei met een puntje terug te keren. "Het wordt weer een typische wedstrijd uit tweede klasse Kan Eendracht het eerst scoren dan kan het wellicht de volle buit veroveren. In het omgekeerde geval wordt het lastig om nog iets mee te graaien." In ieder geval moet Lommei. dat minder inhoud heeft dan Eendracht Aalst, niet onderschat worden. De Lim burgers, die de punten best kunnen gebruiken, weerden zich tegen titelkandidaat Seraing als een duivel in een wijwatervat en vochten manmoedig voor iedere meter grond. Eendracht staat dus in het verre Limburg voor een zware opgave als je het ons vraagt. Voor de rest vernamen we dat Jan Wanderstein. die een tijdje in Zaïre als trainer fungeerde, vanaf maandag a.s. opnieuw de trainingen van de B-kern zal leiden en bovendien ingeschakeld zal worden als adjunkt van hoofdtrainer Eddy Everaert. (abl) Eendracht Aalst-Hasselt 0-0 Eendracht Aalst moest in had na de rust meer agressivi- Everaert liet het niet zo direkt eigen huis een kostbaar punt- teit gevraagd van mijn pou- verstaan, maar we hebben de je prijsgeven aan Hasselt, dat lains. Als men thuis wil win- indruk dat de Eendrachtcoach buiten wat goed georgani- nen moet men risico's nemen, sterk is gaan twijfelen aan de seerd weerwerk, weinig te In de tweede klasse moet men waarde van zijn buitenlandse bieden had. De Limburgers bovendien geen enkele ploeg spits. Ook wij hebben onze veroverden dus waarvoor ze onderschatten. Ik had boven- twijfels nopens de technische te Aalst in de voetbalwei wa- dien gevraagd het eerste half- inhoud van Zoran Samard- ren gestapt: de halve inzet en uur vroeger te storen ter zija. De manier waarop hij, dat na een wedstrijd tijdens hoogte van de grote backlijn. helemaal vrijgespeeld, een dewelke ze op het middenveld Dat is niet gebeurd zodat de viertal centers achter de doel- werden weggespeeld door het Limburgers rustig teveel bal- lat van Hasselt joeg, getuigt duo Moortgat-Limpens, maar len op hun doelman konden niet van veel baltechniek. De in de zone van de waarheid terugtrappen." Zuidslaviër blijft dus wel dui- zich zo flink wisten te organi- Eddy Everaert. die rond delijk ontgoochelen seren dat de Aalsterse spitsen het uur Samardzija uit het Oefenmeester Everaert zal moeilijk de gelegenheid kre- veld haalde om hem te ver- dus op zoek moeten gaan in gen om te infiltreren. vangen door Geeraerts, trok zijn reservenpotentieel of Oefenmeester Eddy Eve- na de wedstrijd een bedenke- daar geen element huist dat raert was na de wedstrijd lijk gezicht nopens de vernch- tenminste het verschil kan enigszins ontgoocheld: "Ik ting van de Zuidslaviër. Eddy maken. (abl) Eendracht Zele - Union 2-3 De drang naar het derde en verhinderde. Toen de Union- wellicht winnende doelpunt is spits nog een tweede kans de Zeienaars in de slotfaze kreeg zag Eendracht het ver- fataal geworden. Terwijl elk- hoopte punt definitief te mist een zich reeds met een pun- ingaan tendeling verzoende schoot "Ik ben enorm ontgoocheld Jan Priem de Zeelse illusies omdat de beslissende derde stuk met een tweede thuisne- treffer in amper dertig sekon- derlaag als gevolg. Een koud den tijd aan de verkeerde stortbad na een wedstrijd kant in de netten viel", aldus waarin beide ploegen elk een Etienne De Wispelaere die helft voor hun rekening vooral de gemiste kans van namen. Dirk Van Renterghem op de Union startte met een im- korrel nam. "Voor rust heb- ponerend eerste halfuur waar- ben we een half uur lang ach- in het overigens twee fraaie ter een ongrijpbare bal ge- goals lukte. Aan het thuis- hold. Er waren geen veront- E. Aalst-Hasselt 0-0. Philippe Droeven in gezelschap van vijf tegenstanders (da) front trok men zich op aan het schuldigingen voor de 0-2 ach- strafschopdoelpunt van Frank terstand. De spelers hebben Van Den Broeck al werd de positief gereageerd. Met ka- Eendracht-topschutter ver- rakter zijn we opnieuw langs- plicht twee keer raak te tref- zij gekomen. In de slotfaze fen vooraleer ref Bosschaerts zijn we er te zegedriftig tegen- de treffer valideerde. Na de aan gegaan De zorg voor het pauze toonde Eendracht wils- vrijwaren van het gelijkspel kracht en doorzettingsvermo- bleef achterwege. Op Club gen. De gelijkmaker van Filip Roeselare lukten we 1-2 in Plaetinck kwam er evenwel na blessuretijd. Vandaag maak- een blunder van Union-doel- ten we de keerzijde van de man Marti. Hij verkeek zich medaille mee. De nederlaag schromelijk op de botsende komt jammer genoeg op een knal van de Zeelse voorstop- slecht ogenblikMet twee ver- per Moreel gesterkt bleef plaatsingen naar Bergen en men aan het thuisfront de Wervik wachten ons moeilij- overwinning najagen. Vijf mi- ke opdrachten. Toch zullen nuten voor tijd zorgde Priem we verplicht zijn ons over de- voor een eerste verwittiging ze ontgoocheling heen te toen Patrick Maache op de werken." doelüjn een zeker doelpunt Joost Arens Voetbal. Een momentopname tijdens de wekelijkse trainingen van E. Aalst (da) 4VA °jj O BfNWJ m was André Tummeleer de beste van de A-reeks, terwijl Paul BWCL- Dessein de B-reeks won (xl) BWCL-Veldrijden. Elie Roels won in Vlierzele de C-reeks en Willy Van der Eecken reeks (xl) Zaterdag 26 november 1988 om 15 uur Eerste afdeling Alexandcr-O.C. Aalst: BormsJ. 13.30 u. AZ 77-Mclckcbccckvr.: Van Belle R. Endoka-Camu: Florcs F. Exeelsior-Snas: Impcns R. Rayo Espanol-Edo: Daem A., 16.00 u. Octopus-Blauw Wit: Garcia A. Waterval-Giwo: Degrieck V. Tweede afdeling Bamboe-Bartan: De Winne H 13.30 u. Breughels-Jong Timarcha: Roeland! Ph Dressel-Vrij Denderleeuw: De Suttr F. Leeuwerik A.-Groen Wit: V.D Cruysscn M. Royal Sportief-Lceuwcrik B Van Impe E. Zandput-De Kring: Heiremans E. 14.00 u. Oostende-VW Hamme 3-1 Jammerklanken genoeg bij VW Hamme na de nederlaag in Oostende. De Wuitens kre gen er te maken met een tegenstander die qua gestalte duidelijk over meer centime ters beschikte. Vaak kwamen Van Der Stock en zijn maats als verliezers uit de duels. Overigens werd er voetbal- technisch minder goed ge presteerd als in de match te gen Eendracht Zele. De winst van de kustploeg is bepaald niet onverdiend. Tot overmaat van ramp werd Claudio De Paepe uit het veld gestuurd. Een sanktie die ve len de wenkbrauwen deed fronsen. Het kan toch niet dat als je een oorveeg inkasseert, je metéén ook voor de aan slag moet boeten? Broeckaert trakteerde De Paepe op een stevige mep. De Hamse voet baller duwde zijn belager van zich af. Allebei eruit was het oordeel van de scheidsrech ter, Kwam daarbij dat bij de rust Serge Geldof moest ver vangen worden. Hij bleek een lichte hersenschudding uit een 'botsing' te hebben overge houden. "Het gaat op de duur alle maal tegen", zuchtte Willy Meersman. In het verleden vond ik vaak oplossingen wanneer iets mis liep. Nu blijkt dat niet voor de hand te liggen. Het is een vaststelling dat we duels verliezen door dat we fysisch minder sterk zijn. Daar kan je niets aan verhelpen. Ik werp niemand een steen want wat betreft inzet en vaardigheid hoeven we niet onder te doen. Om in derde punten te winnen is dat niet voldoende. Het eerste Westvlaams doelpunt was het gevolg van een fout in onze middenlinie. Aan de tweede goal ging buitenspel vooraf waarvoor de spelleider geen oog had. Met een 2-0 achter stand aan de rust moest ik wat ondernemen. Paul Coucke en Franco Pirelli namen de plaats in van Geldof en Nar dus. We scoorden een tegen doelpunt en op een gegeven ogenblik hing de gelijkmaker in de lucht. Diep in de tweede helft viel er een derde Oos- terids doelpunt. Op dat ogen- ande coor< blik was de nederlaag on: wendbaar." VW Hamme moest rooien zonder de geschon fdd Paul Vermeir. De <1 kracht, die deze voetbal ,r telkens demonstreert, oi <ien brak duidelijk. Vooraan blij Stefan Ledens last te hebb van een weerbarstige konj tie. wat zich overigens al ej| 1 paar weken manifesteert. P lip De Borger - de laatste t vaak een opmerkelijke B guur - kwam tegen de hot J opgeschoten en flink uit i kluiten gewassen kustzon «reit niet zo best aan zijn trekkt VW Hamme kan niets and< dan de middelen hantet waarover het beschikt. K p tiek spuien aan het adres v klubleiding, trainer of spcli is niet op zijn plaats en bovt jren. dien hoogst onrechtvaard I Q Het vertrouwen is bepai niet aangetast en support* gur„| kunnen nu hun steentje I dragen door de eigen sPe'< .ejnj aan te moedigen Dat is meer nodig dan in period van hoogkonjunktuur. neen (ej ntter Derde afdeling Alnimalia-Dc Zwaan: Van Schuylcnbcrgh 15.30 u. Baccara-Groendal: V.D. Bossche E 16.00 u. Brughuis-Mijlbeek: V.D. Stock! J. Cobilas-Houtmarkt Van Delsen F. Nieuw Hofstadc-Blauwe Vlam: Everacrts R. Pic Boys-Reynacrds: Meert R. Zondag 27 november 1988 om 10 uur Amapola-Nieuwe Wijk: Bossacr R. Gipak-Star Boys. De Wolf W. Koszcn-Adclaars: V.D. Ecckhout G. Pano-Park: Dalschacrt K Real Familial-Sportkring: Van Der Veken L. Rode Roos-Poreistampers: Bovcndaerde A. Sunsct-Sporticf '81: Van De Velde A.

De Voorpost | 1988 | | pagina 18