Robur Moerzeke werpt zich op 3 als titelkandidaat angs Nobels en Ebebusschere Schuttersverbond Overmere-Donk vierde vijftienjarig bestaan Te zwaar vonnis Hoopvolle zege Verstrepen in slechte dag '4ÈË$Êk JllléillW5 -Inzet is niet voldoende voor FC Wieze Jean-Pierre Lippens trainer bij Buggenhout De Voorpost - 18.11.1988 - 19 VOETBAL i zijn - Oostakker is in tien wed- trijden liefst dertig keer tot coren gekomen. De elfde ompetitiematch zullen de ientenaars zich allicht nog :ruime tijd herinneren. Bij tobur Moerzeke werden ze ewoon ingeblikt en bijwijlen elfs van het kastje naar de muur gerammeld. Robur loerzeke toonde zich titel- andidaat, liet in alle linies ad als en vaard'ëe indruk en kwam 2' Provinciale üet minder dan zes keer tot coren. Nu dient hier dadelijk aan oegevoegd dat de cijfers eenszins overtrokken zijn. Net nadat de spelleider het rustsignaal had gefloten kwam het tot een incident. Een blijkbaar over zijn toeren geraakte Renneboo trapte de bal naar de scheidsrechter. Onder de rust kreeg hij te horen dat hij niet meer moest aantreden. Amper was de tweede pe riode begonnen of Eddy De Malsche deponeerde een der de treffer tegen de bezoeken de netten. Vanaf dat ogenblik werd de afgang van de gasten kompleet. Toen even later Van Hyfte na een tweede gele kaart ook al naar de kleedka mer werd verwezen, was het voor Oostakker onbegonnen werk om nog op te tornen tegen een entoesiast Moerze ke dat een duidelijk overwicht bleef demonstreren en in feite met een nog groter verschil had kunnen winnen. Met drie doelpunten onderstreepte Frankie De Vos andermaal zijn produktiviteit. Langs de andere kant liet Fons Vercau- teren zich weerom bewonde ren als een zelfzekere voetbal ler die in staat is om zowel offensief als defensief te rea geren. Patrick Verhelst was op het middenveld andermaal de spil. Overigens kunnen alle Moerzeekse voetballers met een "zeer goed" worden ge- krediteerd. De tweedeprovin- cialer etaleerde zich als een stevig kollektief geheel waar mee rekening zal moeten ge houden worden. (E.G.) Robur-Oostakker 6-0. De Vos omspeelt de bezoekende doelman en maakt er 4-0 van (vh) £rjc angs de andere kant is het ,terke weer 20 dat de bezoekers jektie12 de uitsluiting van Van Hyf- i en Renneboog het in het latste halfuur met negen lanschappen moesten rooien (abl) n d'e konden n'et optomen legen een fluks en spranke- :nd spelend Moerzeke. Al en tijdens het eerste kwar- er konden de bezoekers lee. Niettemin was het in die triode ook Robur Moerzeke at zich het gevaarlijkst aan- telde en zelfs tot scoren zou amen. Eddy Huylebroeck erd auteur van de openings- effer. Patrick Verhelst had de voorbereiding een ruim indeel. Frankie De Vos worde het tweede doelpunt, g on! erst had hij de bal tegen de muur" getrapt, kreeg hem adelijk weer in zijn bezit en ichor lndde de zaa'c a^ met een weI :hot in de verste hoek. Ro- etbal ur Moerzeke zat metéén op oi,zen- i bli| uit stzon irembergen - Buggenhout 2-0 rekkt ur and< getuige was van de antet redsl"jd Grembergen-Bug- [t j, tnhout is zeker en vast niet Ires v PSe,0Sen huiswaarts ge- eerd. Van enig spektakel ^v( tas er nauwelijks sprake en j irembergen kan alleen de be er opeisen dat het verdiend mort ïon" Voorzitter Herman itie I 'ur£hgrave geeft overigens rif toe dat zijn spelers maar it is 'e'n'8 Potten braken. •eriod ^et eerste kwartier wei"d rr wél degelijk gevoetbald, meent de Grembergse voor- 'F-1 titter. We zijn overigens in die periode op voorsprong ge- f j omen langs Bart Nobels, i tan het doelpunt ging voor- reidend werk van Hans •e vooraf. Bijna imen we een tweede keer scoren toen Didier Debus- :re met het hoofd uithaal- maar de bal naast het doel :fde. Achteraf zijn we in :t sukkelstraatje geraakt Tijdens het tweede en der kwartier brachten we er nig van terecht. Van doel- isen was geen sprake. Nu is :t ook zo dat de bezoekers al 'enmin in staat bleken om :n vuist te maken. In de 'eede helft is Buggenhout JV Kruibeke - Meulestede 1-5 Vrij verrassend vertrokken de heroptredende Kris Stitsels en Rudy Beck op de bank bij Kruibeke voor een wedstrijd waarin de thuisploeg zeker niet onder heeft gelegen tegenover een vlot scorend Meulestede, dat een helpende hand werd gereikt door thuis- verdediger Benny Goossens die tot tweemaal toe in de eerste helft als ideale fourier optrad voor de bezoekende spitsen. Toch kan deze neder laag niet alleen op Goossens afgereageerd worden want Benny, die al weken Kruibe- kes beste man is, kostte mis schien zijn ploeg wel enkele doelpuntjes maar als men de onnauwkeurigheid ziet waar mee de thuisspitsen te werk gaan, dan roept dit toch vra gen op. Het eerste halfuur van de wedstrijd demonstreerde de thuisploeg hoe men best en kele kansen naar de bliksem helpt. Enkel Cockheyt kon suksesvol zijn en dan ook de score openen na een kwartier. Net voor het halfuur de reeds aangekondigde misser van Goossens en bezoeker Lip pens nam dit in dank af: 1-1. Kort voor de rust een identie ke fase met beide spelers in de hoofdrol en meteen mocht de Gentse ploeg met een 1-2 voorsprong aan de koffie be ginnen. Na de pauze kwamen dan toch Beek en Stitsels in de ploeg terwijl Temmerman en Vernimmen nóg een bakje koffie mochten nemen. Bij Kruibeke bleef het gesmeerd lopen tot aan de zone van de waarheid. Daar misten om zeggens alle spelers een mo gelijkheid om de zege te be werkstelligen. De bezoekers, die vlot op de counter speel den, konden dan na een weg- geefhoekschop van alweer Goossens (pechdag), op 1-3 komen en van dan af werd het gemakkelijk. Wuytack, Goossens, Dhondt, iedereen trok vooruit bij Jong Vlaan deren hetgeen de Gentse ploeg toeliet om in de slotfase tweemaal te scoren langs De Baerdemaecker en Goethals, tegenover een arme Alain Verbeke die samen met doel man Verstraeten achterin wa ren gebleven. Natuurlijk dat men achteraf fel ontgoocheld was bij de thuisploeg door deze nieuwe opdoffer waar door men steeds verder weg zakt in de rangschikking. Dringende puntenwinst is nu 2' Provinciale Sint-Kruis-Winkel - Kemzeke 0-1 VK Hamme-SK Lokeren 2-3. Huylebroeck, belaagd door twee stoere bezoekers, komt goed uit de strijd (vh) Door deze tweede opeen volgende zege zet de ploeg van trainer Roelandt natuur lijk een belangrijke stap voor waarts in de klassering. Niet dat de problemen nu al direkt achter de rug liggen maar de Klauwaerts slaan toch al di rekt een kleine kloof op de voorlaatste, FC Zelzate. Ge zien er boven Kemzeke een imposante groep is die ook in het bereik moet liggen van rood-zwart, kan mits enkele nieuwe opmerkelijke presta ties toch een wat ontspannen- der Kemzeke tussen de lijnen verschijnen. Zeggen dat het gemakke lijk liep in Sint-Kruis is moei lijk. De Klauwaerts moesten het hebben van inzet en werk kracht en... doelman Smet. De Kemzeekse doelman was weer schitterend. Zo stopte hij ondermeer pogin gen van Luc De Malsche en Dirk Querter. Vooral met de ze laatste had Kemzeke het moeilijk maar enkele harde geslaagde tussenkomsten ble ken toch voldoende te zijn om ook deze klus te klaren. Ter wijl het punt steeds dichterbij kwam viel er tenslotte toch nog een zege te noteren voor de Waaslandse klub. Met nog een kwartier te spelen was het Mario Marin die zich kon af zonderen bij een counter. Marin scoorde en meteen ver dwenen ook de broodnodige twee punten mee met Kemze ke, want hoe de thuisploeg ook nog aandrong, ze geraak te niet voorbij een uitsteken de Jan Smet die zeker een deel had in de Klauwaerts- zege. (M.S.) 2' Provinciale zo'n twintig minuten lang meer in balbezit geweest. Ik bedoel daarmee niet dat het ons het vuur aan de schenen heeft gelegd. Enig gevaar ging er nauwelijks van uit. Pas la ter zijn wij weer wat meer in de match gekomen maar toch hadden we een tegenaanval nodig om de voorsprong te vergroten. Bart Nobels zette de aktie op en Didier Debus- schere werkte af. Vanaf dat ogenblik waren we zeker van de punten en in de gegeven omstandigheden leek ons dat wel het belangrijkste. In de voorbije weken verloren we vaak punten na een degelijke verrichting. Nu was het net omgekeerd. Nu is het niet aan mij om iemands anders reke ning te maken, maar toch meen ik te moeten zeggen dat Sparta Buggenhout op mij al lesbehalve een degelijke in druk liet. Voor ons staan nu drie zware opdrachten op het programma. Tegen De Klin- ge, Bazel en Lokerse. Indien we 3 op 6 halen zullen we geenszins ontevreden zijn." (.c.) SA' Grembergen-Sp. Buggenhout 2-0. Baetens krijgt de bal voorbij zijn Buggenhoutse tegenstander maar gaat ook door de knieën (vh) wm Kallo-Baasrode 2-1 Terwijl Kallo verleden week een puntje verloor te gen Wieze en daarbij stuitte op een uitstekende doelman, heeft het nu tegen Baasrode weer beide punten gewonnen nadat ook de bezoekende doelman hierin een hoofdrol vertolkte. Beide doelwachters kenden geen minuut rust in deze spektakulaire wedstrijd, waarin opviel dat Baasrode over een sterke formatie be schikt die het trouwens nog ver zal schoppen in deze kom petitie waarin iedereen van iedereen kan winnen. In alle lijnen was Baasrode de even knie van de leiders uit Kallo. Het begon schitterend voor Baasrode want na vijf minu ten kon Eddy Van Keer, die men bij de thuisploeg als een der gevaarlijkste schutters telt, reeds scoren na een mis tasten achterin van Erwin Van Royen. Terwijl bij Kallo. niet lang na dit openingsdoelpunt, Van de Vijver moest invallen voor de gekwetste Van Steenhuy- zen kon het net voor het half uur toch op gelijke hoogte komen. Hier was wel een hel pende hand voor nodig van Baasrode-doelman Verstre pen om Qeckmijn toe te laten te scoren: 1-1 na 29 minuten. Op slag van rusten kon Danny Hamerlinck de thuis ploeg na een vrije trap op voorsprong brengen. Een vrije trap die in de verste hoek binnenging en die vol gens velen kon voorkomen worden... Gedurende heel het ver loop van de tweede helft zocht Baasrode naar de ver diende gelijkmaker maar hoe hard de broers Van KeeiMi- chiels en Ringoet zich ook inspanden, telkens stuitten zij op de onmiskenbare klasse van Kallo-doeiman Rijsbrack. Zelfs tot in de laatste minuut geloofde de Dendermondse klub in haar kansen maar uit eindelijk was het toch Kallo dat met de zege aan de haal ging- (M.S.) SK Grembergen-Sp. Buggenhout 2-0. Grembergenaar Nobels kan deze sliding ontwijken en de bal voor doel brengen (vh) Wieze - Sint-Amandsberg 1-2 Onder het bewind van Re- R m De Meyst heeft FC Wieze "og geen overwinning kunnen terzilveren. Gehoopt werd op ten kentering na de punten- deling vorige week buitens- kuis maar tegen Sint- Amandsberg hebben Ferket en zijn maats andermaal de duimen moeten leggen. Voor FC Wieze is het nu al meer kn vijf voor twaalf. Of dc toeedeprovincialer erin zal tlagcn om het behoud te reali sten is meer dan ooit twijfel achtig. "Toch geven we de moed Moens. Ik meen te mogen zeggen dat we tegen Sint- Amandsberg een gunstige re pliek hebben geboden en in feite onverdiend de nederlaag hebben geleden. De spelers demonstreerden een algehele inzet waardoor niemand hen ies kan verwijten. Tijdens de eerste helft waren we min stens evenwaardig als de op ponent die uit een tegenaktie een doelpunt puurde. Na de hervatting werd een offensief ontketend, waarvoor we jam mer genoeg niet beloond wer- den. De spelleider was ons blijkbaar niet goed gezind. Twee bezoekende overtredin gen binnen de zone van de waarheid, werden door de vingers gzien. Het was hemel tergend toen Ferket van de voet werd gelopen en er niet eens een reaktie van de scheidsrechter volgde. In het slot werd een handspel onbe straft gelaten. Zonder te wil len overdrijven meen ik dat we recht hadden op één punt. Chris Ferket scoorde met het hoofd het enige doelpunt. We zijn ons ervan tenvolle bewust dat het niet gemakke lijk wordt om ons te handha ven. Uit hun reaktie kan ik afleiden dat de spelers er niet temin blijven in geloven. Dat is hoopgevend. We zijn echter sprokkelen. Of we daar zon- wel realistisch genoeg om te dag in Baasrode zullen in sla- beseffen dat het nu de hoog- gen is een ander paar ste tijd wordt om punten te mouwen." J.-P. Lippens die veertien dagen geleden als trainer ontslag nam bij FC Wieze, heeft zondagavond een verbin tenis onderschreven met derdeprovincialer Sparta Bug genhout. Daar volgt hij Willy Aerts op die enkele weken geleden de laan werd uitgestuurd en ad-interim door Eddy Bellon voor een tijdje werd opgevolgd. (E.G.) Op zaterdag 12 november vierde het Schuttersverbond Overmere-Donk zijn vijftien jarig bestaan. Voor die gele genheid was er een ontvangst voorzien in de raadszaal van het gemeentehuis. Ondertus sen werden ook de talrijke ereprijzen uitgereikt. Een ge legenheid om even de ge schiedenis van deze vereni ging te belichten. In mei 1974 werd gestart on der de naam «Vijfverlond» met volgende maatschap pijen: Flandria-Vissershof, Nieuw Palingshuis, Rodeo, Donk-Eendracht en SK Klap- pel. Het toenmalige bestuur werd gevormd door voorzitter Omer Vermeiren, ondervoor zitter Henri Fruythof, sekre- taris André De Meyer en de kommissarissen Modest Moerman, Isidoor De Rop, Frans De Meyer. Ivo Ras- schaert, André Comelis. Maurice Rasschaert en Omer van Petegem (t). Bij de start telde men 77 le den welke in 1976, tot 83 leden waren aangegroeid. In 1977 verdwijnt Flandria- Vissershof en vijfverbond wordt vierverbond, dat in 1978 opnieuw vijfverbond wordt door toetreding van Blauwe Duivels-St. Hubertus. Men telt dan 98 leden. In 1978 start het verbond ook met de kampioenschappen (zie verder). Het puntenklassement: Hoge: 3 punten. Zijden: 2 punten. Kleine vogels: 1 punt. 1978: Wijziging voorzitter schap: Omer Vermeiren neemt ontslag en wordt opge volgd door Copers Leon (Donk Eendracht), de huidi ge voorzitter. 1984: Blauwe Duivels-St. Hu bertus, Weekendschutters, Black Gold (i.p.v. Nieuw Pa lingshuis), Donkhoeve, K.M. Donk Eendracht, SK Klappel en Blauwe Duivels-Fina zijn de acht maatschappijen die met 117 leden het Schutter sverbond Overmere-Ddnk vormen. Verbondschietingen: oor spronkelijk kreeg iedere maatschappij een jaarlijkse verbondschieting op twee wippen met 2.000 fr. gratis toegewezen, ook voor niet- leden. Daarna werd dit gewijzigd. Enkel leden uit het verbond mochten deelnemen. Na het inlassen van de puntenklasse- ringen, in 1978, op basis van het puntensysteem 3-2-1 is men overgegaan tot «ieder vogel 1 punt». Bij de start van het schutters verbond in 1984 wordt, naast de individuele klassering ook een ploegenklassement geor ganiseerd. De verbondschietingen gaan door op een kalenderdag van de maatschappij welke deze inricht. Koningschieting: deze wordt bij loting toegewezen. In de eerste jaren werden 3 kampronden uitgevoerd. Vanaf 1984 wordt de konings titel toegekend na 4 beurten, met eventuele kamping alle ronden af. In 1988 verdwijnen Donkhoe ve en Blauwe Duivels-St. Hu bertus en benaming Blauwe Duivels-Fina wordt omge vormd naar Fina. Zes maatschappijen vormen nu het Schuttersverbond Overmere-Donk. In de educatieve folderreeks «Milicusparcn» van de Stich ting Leefmilieu vzw, ver scheen een tweede folder met als thema «luchtverontreini ging». De titel van de folder is «Lucht is niet te koop» en men kan hem gratis bekomen op het sekretariaat van de Stichting Leefmilieu vzw, per adres Kredietbank, Kipdorp 11 te 2000 Antwerpen (03/ 231.64.48). De folders liggen ook ter beschikking in de KB kantoren.

De Voorpost | 1988 | | pagina 19