Opnieuw winst voor White Boys iiiéèkg&mè Lokerse S.V. zet opmars verder KJ 20 - 18.11.1988 - De Voorpost 4C Provinciale Waasland Nadat White Boys de laatste weken wat minder had gepresteerd en een 2 op 10 voor een toonaangevende ploeg zeker niet voldoende kan genoemd worden, speelde de Sint-Niklase ploeg eindelijk op niveau en meteen werd Sparta Waasmunster het kind van de rekening. De verwachte terugval van Tielrode na de Zeelse pandoering kwam er niet. Meer zelfs, de ploeg van sekretaris De Keyzer liet zien dat ze ook kan knokken en klopte prompt Kieldrecht. En dan is er nog leider Heikant. De Zeienaars blijven ongestoord verder doen. Nu bengelt de scalp van Hoogeinde aan de riem van trainer Verhelst en met tien gescoorde doelpunten uit de twee laatste wedstrijden wordt het eens te meer duidelijk dat dit Heikant een gevaarlijk kandidaat is voor de eindzege. In deze optiek mogen we echter ook Moerbeke niet vergeten. De suikerjongens wonnen met forfaitcijfers in Verrebroek en blijven zich ook torenhoog in het klassement situeren. Meerdonk speelde weer een beresterke partij maar toch konden de Pfaff-boys geen afstand nemen van Eksaarde. Ook Daknam en Rupelmonde geraakten niet voorbij elkaar. De piepjonge thuisploeg kon met een scoreloos gelijkspel een tweede puntje in deze kompetitie binnenhalen. Eenzelfde uitslag was ook bepalend in Sinaai waar Herleving het spelen belet werd door Straatje dat duidelijk voor een punt was afgezakt naar de Tinelgemeente. Dat SK Lokeren ook met één leidsman kan winnen bewezen de Lokeraars in Hamme waar een nipte zege werd behaald tegen een goed voetballende thuisploeg die zeker een puntje verdiende op deze elfde speeldag. VOETBAL E. Verrebroek Moerbeke Q strategie had vooropgesteld blijk- baar Met veel verkeer op het middenveld was deze wedstrijd Tijdens het eerste halfuur van dan °°k 8een lust. voor het oog. deze wedstrijd kon de thuisploeg Sinaai konden in de eerst helft wedijveren met het sterke Moer- fnke' Danny De Ruyte met een beke maar nadat pogingen van koPs,oot cn Patrick Van Acker onder meer Rogiers en Laureys "J161 een 8ronc'scherend schot door een attente De Brabander in doelman Mannens in het Straat- het Moerbeekse doel onschadelijk ]esd°e' bedreigen. Voor de Ste- werdcn gemaakt waren het toch P'oe8 nikten zich enkel Luc de suikerboys die langs Marc Van Audenaert en Erwin Van Camp Gaver op voorsprong zouden ko- enke'e keren 'os maar ook al zon- men rond het halfuur wanneer een der ^cbI een 8evaar te vormen aarzeling achterin van Eddy De Y?°r 'buisdoelman Hans De Cock maximaal werd uitgebuit. Greyt. Net voor de rust dan een eige- Na de ru5t verwaterde het spel- naardig doelpunt van Moerbeke. '>ee'd n08 meer Twee wapenfei- Op een vrije trap voor Verre- ,en blijven dan ook te onthouden, broek kon bezoeker Van Den Vooreerst was er de thuispoging Durpel met de bal aan de haal aan van, D|rk Paelinck dat tegen de van in het strafschopgebied en na kru'sm? ,e pletter sloeg en voor een rush van zo'n 80 meter netjes Straatje was het Luc De Vos die de bal voorbij Verrebroek-doel- het dlch,sl bl) de openingstreffer man Thierens deponeren. 0-2 na kwam maar Hans De Greyt redde 43 minuten Bij Venebroek was Prachtig. Zo bleef de blanco stand de veer nu wel gebroken en zo 'n Sinaai het bord sieren. Vermel- moest doelman Thierens bij het den we nog dat thuisverdediger én begin van de tweede periode op al rots 'n de branding Marc Maes zijn kunde beroep doen om een verbeten duel in de wedstrijd zwaardere cijfers te voorkomen, "itvocht met Erwin Van Camp, Deze kwamen er dan evenwel la- aanvaller bij Straatje maar onder ter toch toen eerst Kris Buyck op °Sen van scheidsrechter Siccard een algemene Moerbeekse aanval e'ndigde dit bijkomende duel ook de 0-3 kon scoren terwijl Gerry a' °P een match-nul. Enig ücht- Dieleman in de 70e minuut in de Punl bli de thuisploeg is dat Mare diepte gestuurd werd en met een Dc Breucker terug met de trainin- mooie aktie de 0-4 mocht aanteke- Sen hegonnen is zodat binnenkort nen. De thuisverdediging die in een n08 sterker Herleving-team deze wedstrijd wel ondermaats ma8 verwacht worden en in de bleef akteren kreeg dan in de duels die eraan k°men tegen Lo- slotfase nog een vijfde doelpunt te keren en Rupelmonde. slikken langs Marc Van Gavere die een missen van Karei Van White Boys 2 Bogget en De Maeyer optimaal §p- Waasmunster 1 uitbuitte waardoor de forfaitcij- fers tenslotte op het bord versche- Vrij verdeelde wedstrijd, met nen in deze wedstrijd die op voor- een hele korf doelkansen die om treffelijke wijze geleid werd door de haverklap gemist werden en scheidsrechter Van De Perre. waarin zeker ook de beide doel- mannen hun verdiensten hadden. E. Daknam 0 Dus voor het opgekomen suppor- 01. Rupelmonde 0 terslegioen werd het een snoeperi- ge wedstrijd die spannend bleef Rupelmonde. fel op dreef de van begin tot einde ook al zat het iaatste weken, werd verrassend venijn duidelijk in de staart. Na 10 een halt toegeroepen door een minuten spel nochtans kwam de jonge Daknamploeg die liefst een thuisploeg op voorsprong. Een vijftal zeventienjarigen herbergt, hoekschop van Rip Van Lijsebet- Henk en Hans Manman, Thuys- tens kwam bij Yves Van De Neu- baert, Jurgen Roels en Steven cker maar diens kopstoot trof de Bosman zijn allen jongelingen die onderkant van de lat zodat de in de toekomst dit Daknam toch goedgevolgde Verbeke maar voor een vooraanstaande rol moeten het inleggen had: 1-0. Waasmun- laten opeisen in deze reeks aange- ster. dat traditioneel zijn blitzstart zien ze reeds nu bewijzen wat zij zo een beetje in rook zag opgaan, in hun mars hebben. kon even later wel wat terug doen Het eerste halfuur tekende de langs De Jonghe maar een sterk thuisploeg zelfs voor de gevaar- keepende Bruggeman redde op lijkste kansen In de 3e min. kopte spektakulaire wijze de gelijkma- Alain Govaert zo een vrije trap ker. ook al waren we toen een over van Steven Van Buynder en halfuur ver, terwijl verder dan rond het halfuur was er een goeie J.M. Engels van Waasmunster Wim Brijs nodig in het Rupel- goed uit de wedstrijd werd gehou- mondsc doel om Jurgen Roels het den door thuisverdediger Smet scoren te beletten, weer na voor- was het toch White Boys dat zich bereidend werk van Steven Van nog de beste kansen mocht toeëi- Buynder. Na deze aanloop nam gencn langs Yves Van den Tegen een knap spelend Kiel drecht heeft VK Tielrode zich toch weten te herstellen na de grove pandoering van vorige speeldag in Zele. Nochtans had V.K. in de eerste helft van dit duel niet veel in te brengen tegen een sterk spelende grensploeg. Na am per zes minuten kreeg de bezoe kende ploeg zelfs een vervroegd Klaas-geschenk aangeboden door Marc Maes die slecht ontzette Doch De Witte, die met het leder aan de haal ging, miste gelukkig voor de Durme-ploeg. Toch leek het of dit maar een uitgesteld verdikt was want Calu- waert, Geleyn, Claeyé en De Wit te bestookten het doel van Mal- fliet. En gelukkig voor Tielrode misten al deze pogingen een juiste richting want met een nét over of juist naast werden alle pogingen van Kieldrecht besloten. Anders verging het Tielrode zelf. Bij de groen-witten was het er juist in... Tegen het spelbeeld in kon Bart De Meersman De Wilde aanspe len en tegen de knal van deze laatste had Kieldrecht-doelman Buytaert, tot dan toe werkloos, geen verhaal zodat Tielrode aan de leiding kwam met 1-0 Naarmate de wedstrijd echter vorderde kwam er dan toch ge rechtigheid Erik De Witte, eens te meer de beste man bij Kiel drecht, kon op slag van rust de grensploeg langszij brengen het geen Tielrode angstig stemde in verband met de nakende tweede helft. Eens deze tweede periode gestart kwam inderdaad terug Kieldrecht het hoge woord opei sen. Maar net als in de eerste periode was het Tielrode dat wist te scoren. Rond het uur liep Kurt De Caluwé op links iedereen uit het wiel en trok mooi voor naar André De Puysseleir die beheerst Kieldrechtdoelman Buytaert voor een tweede maal het nakijken gaf: 2-1 na 61 minuten. De grensploeg die na deze nieu we opdoffer dan op zoek ging naar de gelijkmaker liep tegen een nieuwe counter aan in de 75e minuut. Op voorzet van Dirk Buytaert kon Ronny Meyntjes het leder doorkoppen naar Yvan De Keyser die terug in de spits was verschenen en die hiervoor be dankte met een derde thuisdoel- punt dat over winst besliste in deze wedstrijd, waarin Kieldrecht zeke. de evenknie was van de thuisploeg maar waarin de afwer- kers zich in het thuiskamp be vonden. Geert Nimmegeert die bij de eerstvolgende tegcnaktie immers Eksaarde langszij kon brengen. Terwijl de wedstrijd verder ge- lijkopgaand verliep kon Eksaarde zich op slag van rust dan toch uit de problemen werken toen Van Broekhoven een afstandsschot mooi over thuisdoelman Frans- sens kon knallen wat meteen de 1- 2 ruststand aantoonde. Trainer Pfaff had nog wel enke le goocheltruuks in de hoge hoed zitten bij het begin van de tweede periode zodat Vereecken in de kleedkamers bleef terwijl Van Goethem dan toch in de ploeg kwam en Mare Vercouteren als libero mocht fungeren. Wie nog niet van plaats gewisseld is bij Meerdonk. meldt het ons per gele briefkaart... Toch kon Meerdonk hoe eigen aardig ook in de tweede periode tekenen voor de gevaarlijkse ak- ties terwijl doelman Franssens knapen als De Cock, Nimme- geerts en Broekhoven meermaals te vlug af was. Met nog een kwar tier te spelen was het dan Robert Van Landeghem die het verdien de gelijkstellende doelpunt kon netten nadat Jo De Wreede en Bulteel de voorbereidende taak op zich hadden genomen. Terwijl Eksaarde via enkele counters er nog steeds niet in slaagde langs Nimmegeers en Broekhoven om Franssen van zijn voetstuk te ha len, was de beste kans in de wed strijd nog voor Dirk De Paradé van Meerdonk. met een aanval uit het boekje probeerde hij zijn kans te gaan maar een superreflex van Eksaarde-doelman Van Driessche belette uiteindelijk de winnende thuisgoal zodat beide teams met dit gelijk spel vrede moesten nemen. Hoogeinde Heikant Zele Bij de thuisploeg was men het eens, dit was het beste team waar tegen gespeeld werd in deze lo pende kompetitie. Terwijl Gino Verschaffel' gekwetst dit duel moest missen kon Hoogeinde evenwel gedurende de eerste 45 minuten de leidersploeg felle re pliek geven. Bruno Verschaffeit ging vaak de duels opzoeken met doelman De Maerschalck terwijl ook een Moerloos zich niet onbe tuigd liet. Thuisdoelman Van He- 'wSml, mmT_ «Teojj De lokale Meert kan voorbij zijn tegenstander geraken sidHhëL* VK Hamme-SK Lokeren 2-3. voorzetten (vh) cke mocht evenwel ook nooit bij de pakken blijven zitten want met een weer knap draaiende Jo Van Eetvelde bij Heikant is gevaar nooit uit de lucht. Toch werd de rust gehaald met een blanco score zodat de wedstrijd nog alle kanten uitkon gedurende de tweede pe riode. Maar een dol Zeels kwar tiertje waarin draaischijf Jo Van Eetvelde kwistig de juiste voorzet ten rondstrooide waarmee de thuisverdediging geen raad wist. bracht een totale ommekeer in het score-verloop. Kesteleyn opende vrij vroeg (46') waarna Van de Velde (48') en Kesteleyn en D'Hollander 60' en 61' de zaak wisten af te ronden voor een hul peloos geworden thuisploeg. Een thuisploeg die enkel in de slotfase toen de leiders de zaken wat rus tiger opnamen wat kon terugdoe langs Moerloos maar verder da ïr dit eerreddend doelpunt geraakt!1 de club uit Sint-Gillis-Waas °ol Ond- niet in deze sportieve wedstriji waarin natuurlijk bezoeker Jt Van Eetvelde zijn wekelijkse gek kaart niet werd onthouden Mare Stevdimi j me Tet 3C Provinciale Terwijl de Klingse grensploeg hard moest knokken in Vrasene om Herleving een puntje afhandig te maken blyfl Eendracht Bazel als autoritaire leider door deze kompetitie stappen. Excelsior, vol goede wil en entoesiasme, ondervond dit aan den lyve en kon de nederlaag niet ontlopen. Hetzelfde geldt ook eigenlijk voor Sint-Gillis-Dendermonde, dat tegen Klein Laar V rasene niet veel kon inbrengen waardoor het ver wegzakt in de rangschikking, terwijl de Yrasense opponenten torenhoog geplaatst blijven. Ook Sombeke mag zich door de nieuwe zege tegen Sint- Pauwels tot de kopgroep rekenen terwijl Gerda met alweer een kleine zege baas bleef over Sint- Gillis-VYaas en zich zo net tussen de koplopers en het ruime achtervolgend peloton bevindt. Een achtervolgend peloton, dat nu aangevoerd wordt door SK Overmere dat ging winnen te Stekene maar ook Grembergen, dat won van Buggenhout en Herleving Vrasene maken deel uit van dit middenpeloton, waarvan Haasdonk nu de hekkesluiter is. De jongens van 't Ster zijn duidelijk de pedalen kw\jt, hetgeen bevestigd wordt door hun tweede opeenvolgende nederlaag. Nu kon het herboren SV Lokerse beide punten zonder al te veel moeite meenemen richting E17. De ploeg van Toine De Nul werkt zich dan ook met een 4 op 4 uit de problemen. Ze wordt afgelost door Sportief Stekene, nog een onverwachte kandidaat op deze weinig benijdenswaardige plaatsen. VK Hamme SK Lokeren Rupelmonde echter het comman do over en het was Henk Manman in het thuisdoel die op zijn beurt nu kon laten zien wat hij in zijn mars heeft De vrije trappen van Neucker. Na de rust probeerde Waas munster dan alles op alles te zet ten hetgeen hen ook een lichte veldmeerderheid opleverde. Maar Buytaert en Van Stnjdonck wer- echt uitgespeelde kansen zaten er den dan ook met sukses gekeerd Voor Van Haver en Co niet in. zodat de stand blanco bleef aan de white Bovs daarentegen kon via rust. Na de pauze zag het er dan enkele gevaarlijke tegenakties naar uit dat Rupelmonde met al te Sparta-doelman Van den Broecke hard zou moeten doorduwen om dicht bij een tweede knieval bren- de zege te pakken nadat thuisspe- gen Zo verscheen Bressinck eens Ier Van Damme met een tweede gele kaart werd uitgesloten. Trou wens. scheidsrechter De Looze had meer dan de handen vol om dit bitsig duel in de juiste banen te plots alleen voor doel en mist even later Van de Neucker van dichtbij een reuzekans. mede omdat Van Den Broecke enkele pracht-tus- senkomsten ten beste gaf De leiden. De Mercator-jongens kon- thuisploeg die dan nog Said en den ondanks hun numerieke meerderheid en het feit dat V Clcemput, Foubcrt en Buytaert nog mooie gelegenheden kregen Glibert inbracht voor Van Lyse- bettens en Colman (voetkwet suur) moest evenwel wachten tot i de 90e minuut alvorens het dan tot scoren, de zege niet meepik- uiteindelijk toch de stand kon ver ken uit Daknam hetgeen voor de dubbelen. Een vrije trap van Ver- thuisploeg toch wel een onver- eeckcn werd door Said met het hoofd verlengd waardoor de te ver uit zijn doel staande Van Den hoopt sukses is. H. Sinaai Straatje Stekene Gelijkopgaande wedstrijd waarin de thuisploeg zich zeker op gelijke hoogte mag stellen als het bezoekende SK Lokeren. Deze laatsten wisten echter te scoren aan een hoog percentage zodat de zege uiteindelijk nog aan de neus van de thuisploeg voorbij ging. Dat VK Hamme sterk speelde kan worden afgeleid uit het feit dat zij tot twee maal toe een achterstand ongedaan konden maken. Nadat eerst Gino De Bruin rond het kwartier had geopend voor Loke ren was het immers trainer Walter Mertens die kort voor de rust zijn VK Hamme op gelijke hoogte kon brengen. Hetzelfde kon Rudy Ouintelier na een uur spel voor elkaar brengen nadat SK Lokeren even voordien langs Ronny Van Kerschaever een tweede maal op voorsprong was gekomen. Het was dan ook jammer voor VK Hamme dat Freddy Apers een kwartier voor tijd bij een schaarse Lokerse tegenaanval de definitie ve winstcijfers op het bord kon prikken. Geen antwoord meer vindend kon VK Hamme dus de nederlaag nadien niet meer ontlo pen hetgeen bijzonder jammer was gezien de stevige repliek die minstens één puntje had verdiend. H. Vrasene 2 SKKIinge 2 Na een kwartier wedstrijd zag het er voor medeleider Klinge echt bedenkelijk uit op het veld van Herleving Vrasene. De thuis ploeg had dan immers tweemaal kunnen scoren en aangezien Her leving niet als een meelopertje kan beschouwd worden, zou het dus lastig kunnen worden voor de grensjongens. Op een verre uit trap van thuisdoelman Henk Ver- té miskeek de Klingse defensie zich reeds na drie minuten zodat Luc Van der Jeugt van de thuis ploeg oog in oog verscheen met Ferket in het Klingse doel en die uiteindelijk geen kans gelaten werd. 1-0 na 3'. Klinge moet dan wat aangeslagen geweest zijn want in de 10de minuut was het weer raak voor Herleving. Chris De Maere was opgerukt en kon me- demaat Van de Vijver bedienen die Ferket voor de tweede maal het nakijken gaf. Er was trouwens nog een erg goede Ferket nodig gedurende het verdere verloop van de eerste helft want hoe de Klingse goalie het schot van Guy De Clercq uit de kruising zweef de. begrijpt nu nog niemand. Klinge ontsnapt dus in de eerste helft aan een serieuze pandoering. Nu bleef het dus echter wel 2-0 voor Herleving wanneer van speelhelft verwisseld werd. Dat Klinge echter niet onterecht bo venaan de rangtabcl te vinden is bewees het in de tweede helft wanneer het op amper één minuut tijd deze toch wel enigszins scheve situatie wist recht te trekken. In de 57e minuut belandde zo een verre inworp bij Geertsen die niet aarzelde om de aansluitingstreffer te worden net als één minuut later trouwens wanneer diezelfde Geertsen na een laag gegeven hoekschop opnieuw raak wist te treffen. Toch kwam Klinge nog goed weg toen met nog een kwar tier te splen Patrick De Jonghe van dichtbij onbegrijpelijk naast trapte en even later Van de Vijver van iets verder ook al over knalde. Klinge dat echter langs De Calu wé in de slotfase nog kon dreigen haalde zonder noemenswaardige problemen het einde van deze wel erg spektakulaire wedstrijd waar in beide teams produktief waren tijdens één speelhelft. speelhelften een doelpunt scoren dat hun een verdiende zege schonk. Op de 43c minuut was het Costa Vervact die een missertje tussen Chris Stevelinck en thuis doelman De Roos wist uit te bui ten en helemaal op het einde van de wedstrijd was het Hugo Nelis die alle twijfels wegnam door kalm en beheerst De Roos uit te spelen nadat hij alleen voor de thuisportier kwam opduiken. Langs Haasdonkse zijde kon men ons weinig of geen kansen vertel len Mede doordat zoals gemeld dit Lokerse te sterk leek voor dit Red Star dat vooral in het mid denveld de wedstrijd verloor. FC Gerda St.-Gillis-Waa 0 Broecke dan uiteindelijk toch ge- 0 klopt was. Maar later in de 95e minuut Sinaai. dat aantrad zonder Dan- (het was scheidsrechter Teugels) ny Joos, die gekwetst uit het be- overkwam thuisdoelman Gino kerduel was gekomen, kon tegen Bruggeman net hetzelfde toen een Straatje Stekene nooit de bevesti- afstandschot van De Jonghe over ging brengen van hun sterke be- hem heen waaide waardoor de kcrmatch De grote schuldige stand plots nog 2-1 werd tijdens hiervoor wordt in de thuiskringen blessuren-minuten. Dc ze- dan ook Straatje Stekene ge- ge bleef evenwel in hel thuiskamp noemd dat nooit de indruk heeft en dit betekent wellicht dat White gegeven om voluit te gaan in de Boys terug op het goede spoor zit rinclgcmecnte cn duidelijk was na ccn wat mindere periode en afgezakt voor één puntje. Een een lichte terugval in de klasse- verdienste waar Stekene tenvolle rjng is in geslaagd. Enkel Van Camp vooraan hou- VK Tielrode 3 dend voor een eventuele counter §K Kieldrecht 1 was het enige wat Stekene aan W.S. Meerdonk Eksaarde Red Star Haasdonk SV Lokerse Een fel vertimmerde thuisploeg waarbij als voornaamste wijziging die van De Paradé naar het mid denveld kan onthouden worden, heeft weer aangeknoopt met het betere voetbal in deze reeks. Zelfs een Erik Van Goethem werd door trainer Pfaff op de bank gelaten maar dat betekende geenszins een verzwakking voor de thuisploeg want met ccn knappe De Paradé die mooi Van Releghem kon be reiken terwijl De Jonghe mocht afwerken, kwam Meerdonk na een kwartier spel op voorsprong tegen een Eksaardsc ploeg die nog binnen de minuut terug dc bordjes in evenwicht kon hangen. Het was Verdiende Lokerse zege tegen een ondermaats presterend Haas donk dat in alle lijnen overtroffen werd door het bezoekende team. Haasdonk, dat nu al enkele weken erg voorspelbaar voetbal brengt met weinig of geen mogelijkheden langs de flanken en steeds de tegenstander probeert te verschal ken langs het centrum van de aanval Zo wordt er te veel met het Ieder gemaneuvreerd op een kleine ruimte zodat het voor de tegenstander niet zo moeilijk is om deze aanvallen in te dij ken. Lokerse daarentegen, dat te rug draait zoals het hoort onder leiding van Bob Hoogcnboom kon telkens op het einde van dc twee Sint-Gillis-Waas was de mees! aanvallende partij in deze wed strijd. Hetgeen ook logisch te noe men is wanneer we weten dat Sint- Gillis tijdens het merendeel van de wedstrijd de bal in eigen ran gen kon houden. Gerda daartegen heeft zich goed aangepast aan de gewoonten van deze reeks cn dat blijkt de counter te zijn. Een wa pen waarover Gcrda-traincr Van Puyvelde maximaal kan beschik ken met vlugge jongens als een Staelens en een Van Spittael. Terwijl Sint-Gillis-Waas gedu rende het eerste halfuur toch en kele prangende standjes kon af dwingen voor het doel van thuis doelman De Pelsmaecker n.aar enkel een kans kreeg langs Rin- goet was het toch de thuisploeg die tot scoren kon komen. Op een balverlies van Sint-Gillis kon Stae lens het leder goed afschermen en mooi de vrijstaande Mervaille be reiken. Deze spurtte door op rechts, gaf voor en natuurlijk was daar de vlugge Kris Van Spittael die voor doelman Vijt kon ingrij pen reeds tot scoren kwam 1-0 in de 44e minuut. Ook na de rust bleef Sint-Gillis de ploeg die het meest in balbezit was. Maar echt gevaarlijke standjes voor het doel van De Pelsmaecker waren er vooralsnog niet bij. Dit licht over wicht van Sint-Gillis paste dan juist in het kraam van de thuis ploeg die langs Staelens met enke le gevaarlijke counters kon uit pakken. Maar het duel Staelens- Vijt eindigde reeds in het voor deel van de Sint-Gillisse portier. Terwijl bij Gerda nog De Prijcker werd ingehaald voor Heyrman probeerde Sint-Gillis-Waas dan naarmate het einde vorderde om achteraan enkele risiko's te ne men door man-man te spelen cn iets aan deze kleine achterstand te doen. Maar de Pelsmaecker ver slaan was er niet meer bij zodat Gerda opnieuw met een miniem verschil beide punten wist te beha len in deze sportief betwiste der by. Trouwens, het is een feit wan neer we de rangtabel bekijken dat FC Gerda met bijna het kleinst aantal gescoorde doelpunten een maximaal rendement weet te be komen wat de klassering betreft. WS Sombeke H. St.-Pauwels Sombeke met Kris Keymolen terwijl Van Eyck in het midden veld vertoefde heeft in een gelijk opgaande wedstrijd nooit echt moeten doorduwen om Herleving af te houden. Van Eyck miste zo in de beginfase al enkele mooie kansen om Van Poecke te ver slaan terwijl Seghers na enig solo- werk ook meermaals in de clinch ging met de Hcrleving-doelman. Bij Sint-Pauwels kon enkel Kleber Maes een opvallende rol vertol ken door zich steeds mooi vrij te spelen voor de medemaats On danks het feit dat Maes steeds aanspeelbaar was kon na een half uur de thuisploeg toch de stand weten te openen Een verre uit trap van doelman Acndenhof werd door een twijfelende Sint- Pauwelsverdediging slecht beoor deeld en Dirk Van Royen kon alleen voor Van Poecke verschij nen met het openingsdoelpunt voor gevolg. 1-0 na 31 minuten. Herleving, dat replikeerdc met een kopbal van Jacobs, kwam goed weg toen kort voor de rust zowel Seghers als Van Gucht in dezelfde fase dicht bij de verdubbeling van de stand waren maar Van Poecke cn een dosis geluk beletten dit voor tijdig vonnis zodat de rust voor Herleving net op tijd kwam om een nieuw strijdplan uit te teke nen. Maar alle goede wil ten spijt van Herleving was het toch Som beke dat in de 65e minuut de stand wist te verdubbelen langs Van Gucht nadat Mamix Van Eyck dc ideale voorzet had ge trapt terwijl de voorbereiding in handen was van het duo Van Royen-Baert. Na deze 2-0 achterstand dan toch Sint-Pauwels langs Mathicu Michelet. Met nog een kwartier te gaan kon hij zich eerst afzonderen op links maar zijn schot ging voor langs en even nadien was er een knappe safe nodig van doelman Aendcnhof om dc aansluitings treffer te verhinderen. Herleving, dat nu voelde dat er toch een eerreddend doelpunt in zat ging nog wat meer risiko's nemen maar dit was dan weer een kolfje naar de hand van de pijlsnelle Seghers die twee minuten voor tijd nog eens iedereen uit het wiel spurtte cn gepast kon doorgeven aan Rolf Aubroeck die was ingevallen voor Johan Van Gucht. Rolf, die na een inaktivitcit van méér dan één jaar meteen bewees dat hij het doel nog weet staan, want ook hij gaf Van Poecke geen schijn van kans zodat meteen de 3-0 eind stand op het bord verscheen in deze sportieve wedstrijd waarin Sint-Pauwels wel wat repliek gaf maar waarin uiteindelijk toch Sombeke als sterkste ploeg ver diend zegevierde Sp. Stekene SK Overmere Ondanks deze nieuwe neder laag voor Sportief Stekene heeft het trouw opgekomen thuispu bliek toch weer een andere ploeg tussen dc lijnen gezien. Een Ste- kense ploeg die zich weer kansen wist te kreëren voor het doel van de tegenstander. Ongelukkiglijk konden Ronny De Smedt en Fred dy Kerkhofs niet ten volle dc hen geboden kansen benutten want anders zou nooit een nederlaag op het programma geslaan hebben. En kansen benutten dat is wat telt in een wedstrijd. Kijk maar eens naar SK Overmere dat uit een miniem aantal doelkansen maximaal rendement wist te halen door tweemaal thuisdoelman Van de Wiele te verslaan. Stekene. dat fors begon langs Kerkhofs die enkele centimeters te kort kwam met het hoofd om te kunnen scoren in de 6de minuut keek dan toch vrij sip toen het bij de eerste tegenaktie al meteen raak was voor de gasten. Dc Sadc- laere, die was doorgespurt, kon enkel door Frank Merckx foutief worden gestuit in de grote recht hoek. De logische strafschop werd door Ruys voorbij thuisdoelman Van de Wiele getrapt en meteen stond Overmere na 8 minuten op voorsprong: 0-1. Stekene herstelde zich dan evenwel goed van deze enorme opdoffer en na een hele periode van veel middenveldspcl was het Van Den Branden die in de 32e minuut werd neergelegd door Rasschaert. eveneens in de ge vaarlijke zone. Edilbcrt Zaman zette de strafschop feilloos om. Meteen mochten beide ploegen ook met deze gelijke stand de koffie nuttigen want het laatste kwartier van de eerste periode gebeurde niet veel bijzonders meer. Anders was het gesteld met de tweede helft waarin altijd wel ér- gens doelgevaar was. De Stekcnsc spitsen De Smedt en Kerkhofs bleven goed aangespeeld worden maar evht gevaar konden zij in de beginfase van de tweede helft niet scheppen. Dit dan weer in tegen stelling tot Overmere dat langs Christiaens en De Wilde thuis doelman Van de Wiele weer eerst gevaarlijk op dc proef stelde in dezelfde fase. Na deze gevaarlijke bezoekende opening was het toch Stekene dat het volgende kwartier op zich nam en langs Rudy De Jonghe en Kurt Verdonck voor een echt gevaarlijk standje wist te zorgen voor Overmere-portier Wouters maar het schot van Ver donck zeilde over. Nog meer pech had Ronny De Smedt toen hij zijn kopstoot zag belanden tegen de paal na voorbereidend werk van een ongrijpbare Noél Van den Branden, nog steeds dc gevaar lijkste Stekense speler. 70e mi nuut. Nadat ook nog Frank Merckx een poging net over zag waaien was het toch weer Over mere dat met nog een kwartier te gaan de thuisploeg een les gaf in efficiëntie Eerst was er een op rukkende Fiers die alleen voor het Sportief-doel de bal tegen de paal kopte en vervolgens was er nog maals Fiers die nu wel raak ko treffen nadat een wat verwi toegekende vrije trap vlug gent j" men werd en de Stekense verdedi ging vertwijfeld Serge Fiers lie 1 scoren. 1-2 na 78 minuten. Stekene. dat nu op zoek moei naar de gelijkmaker kon zich da [L' in de slotfase nog een viertal glas heldere kansen toeëigenen mai j telkens was er wel iets of icmair die kans zag om het leder niet u tegen de Overmeerse netten l krijgen. De Smedt had de eerst kans op een terugspeelbal maj was zo verrast dat hij onbegrijpe lijk miste. Kerkhofs en later nog maals De Smedt knalden over ei TT later nog nam Patrick Merckx dit voorbeeld over zodat ook dez e si Na laatste thuiskans in de wolken digdc hetgeen uiteindelijk dc ne f* dcrlaag betekende voor Steker» dat ondanks het verlies toch no kon rekenen op een 250 trouwt supporters. Sportief komt nu on J dcraan gevaarlijk dicht in de buut n van rode lantaarn Excelsior. 1 tegen de verwachtingen is wan voor de start van de kompetitk ün rekende men in dc Stadion-ara*w nog op een top-drie-plaats. N zondag is er echter dc vierpunten wedstrijd op het veld van buut Sint-Pauwcis waar gans Steken zich wil bewijzen tegen oud-spelt ev( Mathicu Michelet. Alvast te voty, gen. dit duel! Excelsior E. Bazel .'hoi U ton Wel 8 srspr Na di Leider Eendracht Bazel heeft ipaa ook in Sint-Niklaas punten wctca [trek te behalen in ccn wedstrijd die hen weinig of niet in de proble- men bracht. Aanvallend was de jonge thuisploeg weer beneden alle peil en op enkele verward fasen na voor het doel van Bazel doelman Troch kon Excclsioj nooit dreigen. Bazel daarentege wist zich aanvallender wel gevaat lijk op te stellen hetgeen uitmond de in een doelpunt in de 2U minuut van Stuer op een vrije tragi die dwars doorheen de opgestekbfc muur in het doel belandde. Ook na dc rust bleef Bazel dl gevaarlijkste ploeg en vooral d wissel van Buytaert met Impe leek een goede gok te zijn v Bazel-trainer De Bruyne. Impend die zowat in alle gevaarlijke aktie betrokken was en nog kanse schiep voor Janssens en Stuer kod dan in de 80e minuut zelfs dc| beslissing forceren toen hij, alleen voor de jonge thuisdoelman. dezel geen schijn van kans liet. Metee was de beslissing een feit in dez wedstrijd die verdiend door Bas werd gewonnen bij een zich wel moedig verdedigend Excelsior. Marc Stf.vf.i.inc» 'ugd Voetbal. Nee, dit is niet minister Tobback maar een van de grensrechters tijdens de wedstrijd SK Erembodt gem-E. Nieuwerkerken (da)

De Voorpost | 1988 | | pagina 20