Aalsterse TGV raasde door Zulte Glazenleeuw niet te temmen 't Kamilleke van de week Paula Bisback gelukkig met offensieve rol Kamille-bloeme-kes Transfers afgesloten bij Rap en Vlug 22 - 18.11.1988 - De Voorpost DAMESVOLLEYBAL Damesvoetbal 2' Nationale Zultse - Kamillekes Aalst 0-4 In het prachtig gemeen telijk sportstadion van Zulte hebben de Kamillekes nog maar eens een prestatie neer gezet. een titelkandidaat waardig. Op het grote terrein kon den zij naar hartelust hun technische bagage en fysische kwaliteiten demonstreren. Jo Loeman startte met hetzelfde elftal dat de week tevoren DW Brugge wegspeelde. Peggy Van de Maele kon na een griepaanval in de loop van de week uiteindelijk toch spelen en verder meldde ie dereen zich fit. Zo kon de opdracht in optimale omstan digheden worden aangevat. Aanvankelijk deden de Ka millekes het voorzichtig aan om geleidelijk als een diesel op gang te komen en dan na de pauze als een TGV over het arme Zulte heen te razen. Als het Peggy niet is, dan Paula maar Na een kwartier ging My- riam Van Slembrouck aan de haal, knalde naar doel maar zag haar schot via de rug van een Zultse verdedigster op de deklat afketsen om zo als een rijpe vrucht in de handen van de keeper te vallen. Even la ter vond een afstandsschot van Paula Bisback het kruis hout op zijn weg. Daarna kwam de thuis ploeg aan de beurt. Aan de 25e minuut kwam Inge Goe- minne verrassend oog in oog met Conny Adam, nadat ze door Mieke Den Blauwen knap was vrijgespeeld. doch zij besloot naast het doel. Mieke Den Blauwen zou ver der nog weinig in het stuk voorkomen, want Brenda Van den Eeckhout hield het blonde ex-Kamilleke stevig in haar greep. Even na het halfuur speelde Renilde Clompen zich kundig vrij, lifte de bal listig over de uitgekomen doelvrouw, doch de bal miste vaart en de terug kerende keeper kon hem nog voor de doellijn wegschar- relen. Dezelfde minuut nog moch ten de oranje-blauwen hun tweede hoekschop nemen. Lutgart Viaene nam haar ver trouwde positie aan het hoek- vlaggetje in en zette gemeten voor doel. Niet in de richting van Peggy Van der Maelen ditmaal, want die zat met twee verdedigsters op de huid. Wél naar de vrijstaande Paula Bisback die de verdien de openingstreffer tegen de netten kopte. 0-1 bij de rust dus, hoewel vlak voor inruk ken de Zultse stopper miste, de uitgelopen keeper niet bij de bal kon maar de attente Myriam Van Slembroeck haar geplaatst schot naast de ver keerde kant van de staak zag belanden en de 0-2 net niet op het bord kwam. En dan kwam er ruimte, veel ruimte Zulte leek zijn reserves in de kleedkamer te hebben ge laten, want na de pauze zakte het lokale team heel stilletjes als een pudding in elkaar. De Kamillekes peuzelden gretig het aangeboden toetje op en na ruim een kwartier in de tweede spelperiode was de match definitief gespeeld. Na amper vier minuten leidde een vloeiende aktie Viaene-Van der Linden-Van Slembroeck-Clompen tot een 0-2 stand, door Renilde op het bord getrapt zonder dat ook maar één Zultse speelster de bal had kunnen raken... Direkt daarop vuurde Hil- de Van Caelenbergh een laai ende kanonkogel af die de deklat schroeide. Zulte werd van het gekende kastje naar dat vervelende muurtje ge speeld, er kwam ruimte, veel ruimte voor de Kamillekes. In een van die "boulevards" spurtte Lutgart Viaene naar doel, zwiepte het balletje voor de kooi waar het vóór en daarna over de keeper bot ste tot bij de goedgevolgde Kathleen Stevens die niet aar zelde om er 0-3 van te maken. De lokalen bleven dapper meespelen, maar verder dan een afschamper van de snelle Inge Goeminne brachten ze het niet meer. Aan de 16e minuut mistast te de lokale keeper zich hele maal en natuurlijk was My riam Van Slembroeck op de juiste plaats om de 0-4 te laten optekenen. Myriam zou wat later een open kans weer heel nipt naast het doel besluiten, doch het is haar grote ver dienste dat zij steeds zeer at tent is en de kansen afdwingt. Het kan echter niet altijd raak zijn. Met nog een kwartier te gaan voerde trainer Loeman twee vervangingen door: Ma rijke Buysse en Saskia Molly kwamen in plaats van de ge kwetste Nancy De Cremer en de verkouden Renilde Clom pen tussen de lijnen. Beide wisselspeelsters deden het de resterende tijd nog uitste kend, maar de wedstrijd leek gespeeld en de forfaitcijfers kwamen er niet. Dat is ook niet nodig, de oververdiende zege kwam er en door het falen van Union was die over winning ook de (gedeelde) leidersplaats waard. Nu volgen uiteraard de moeilijke opdrachten elkaar op, want tegen een leider- sploeg wil iedereen zich over treffen en daar zullen de Aal sterse voetbalsters de komen de weken terdege rekening moeten mee houden. Kamillekes Aalst: Conny Adam; Lutgart Viaene, Peggy Van der Maelen, Nancy De Cremer en Brenda Van den Eeckhout; Paula Bisback, Sandra Van der Linden, Hil- de Van Caelenbergh en Kathleen Stevens. In de dugout zaten Marijke Buyse, Saskia Molly en Da nielle De Meersman. Cyriel Temmerman Bij de aanvang van het seizoen 1985-86 werd Paula Bisback aangeworven om bij de Kamillekes de rol van aanvallende middenvelder op zich te nemen. Bij Brussel D'71 was dit haar laatste funktie geweest, voordien was zij rechterflankverdedigster bij de hoofdstedelijke groen- witten. Door een samenloop van allerlei omstandigheden moest Paula de afgelopen drie seizoenen echter op alle mogelijke plaatsen van het elftal worden ingezet, behalve tussen de palen en op de linkerflank. Plichtsgetrouw en zonder morren vervulde zij altijd de rol die haar werd opgelegd. Momenteel is Paula echter in de wolken, want in het huidige spelkoncept van de Kamillekes kan zij zich volop uitleven in een offensieve funktie op de centrale as van de ploeg. Het is dan ook niet te verwonderen dat zij aan haar beste seizoen bezig is sinds zij bij de Aalsterse oranje- blauwen akteert. In een team dat op volle toeren draait kan zij optimaal de ruimte benutten die wordt gekreëerd, zij kan de bal opdrijven en op doel schieten en beleeft als 24-jarige het hoogtepunt van haar voetbalkarrière. Handen uit de mouwen Uitbundig van natuur is Paula Bisback niet. Eerder schuchter, doch vriendelijk in de omgang, wordt zij door haar medespeelsters en de hele Kamillekesaanhang bij zonder gewaardeerd. Deze in Brussel geboren onthaalmoeder woont bij haar ouders in Anderlecht, waar haar moeder een winkel uitbaat en vader Marcel als chauffeur bij de gemeente werkzaam is. Marcel Bisback is een sportieve en goed ogende veertiger die vroeger jarenlang rechterspeler was in het eerste elftal van Racing White en ook vandaag nog een fervent aanhanger van RWDM is gebleven. De grootouderlijke "roots" van Marcel liggen in het Vlaams- Brabantse Meerbeke. Omdat mama franstalig is werd Paula in het Frans opgevoed en door papa verleerde zij het Nederlands niet. Op die manier werd Paula perfekt tweetalig. Een paar jaar geleden deed zij ook de moeite om door het volgen van avondkursussen haar kennis van het Nederlands te vervolmaken. Paula en Marcel Bisback hebben het prima naar hun zin in Aalst en aan dit onafscheidelijke duo hebben de Kamillekes als klub reeds heel veel genoegen beleefd. Op alle door de klub georganiseerde manifestaties zijn zij aanwezig, niet om passief met de duimen te zitten draaien, doch steeds om de handen uit de mouwen te Damesvoetbal. Paula Bisback mag zich eindelijk naar hartelust uitleven als aanvallende middenvelder bij de Kamillekes. Zij beleeft dit seizoen het hoogtepunt van haar voetbalcarrière in Aalst (da) steken. Ook op de trainingen is Marcel aktief. Dit seizoen traint hij het jonge keepersduo Sandra Daghuyt - Marie-France Dubois en wisselt soms met Jean Deniet af om Conny Adam in het keepersvak te bekwamen. Verder haalt hij Myriam Van Slembroeck en Marie-Franse Dubois voor alle wedstrijden en trainingen thuis af en bezorgt hen ook weer veilig thuis, ook al mist hij daardoor 's woensdags af en toe een voetbalwedstrijd op televisie. Op dergelijke mensen mag men door dik en dun betrouwen, ze laten je nooit in de steek en zijn steeds met de glimlach paraat. In een tijdperk waarin vooral eigenbe lang hoogtij viert en klubliefde in de sport vaak ver te zoeken is, mogen mensen als Paula en Marcel Bisback best eens in het zonnetje worden gezet, ook al blijven zij liever bescheiden op de achtergrond. Vader en dochter Bisback mogen trots zijn op elkaar. Zij zijn allebei sportmensen in de meest positieve zin van het woord, op alle gebied en de Kamillekes zijn gelukkig dergelijke mensen in hun rangen te tellen. Cyriel Temmerman Na negen wedstrijden - slechts drie thuis en zes bui tenshuis- staan de Kamille kes samen met Union aan de leiding in tweede nationale. Beide klubs totaliseren 5 pun ten, hebben evenveel over winningen, nederlagen en draws maar het Aalsters doel- puntensaldo (29-7) is gunsti ger dan dat van Union (20-5). WOrdt het een nek-aan-nek- race tussen die twee, of kun nen de achtervolgers Nijlen en Izegem zich nog in het debat mengen? Daar kan de volgende speeldag misschien meer klaarheid in brengen, want naast Aalst-Izegem staat ook Nijlen-Union op het pro gramma. Uitslagen Looi Sp.-Nijlen 0-1 Union-Oostende 0-2 DV Brugje-Borgloon 0-1 Zultse-Aalsi 0-4 Izcgem-Wezemaal 3-1 Namêche-Braine 3-1 Lanklaar-Lommel 0-4 Klassement 1. Aalsi 9 7 1 1 29 7 15 2. Union 9 7 1 1 20 5 15 3. J. Nijlen 9 5 2 2 13 9 12 4. Izegem 9 5 2 2 13 10 12 5. Borgloon 9 5 0 4 16 16 10 6. Oostende 9 4 2 3 16 13 10 7. DV Brugge 9 4 1 4 14 20 9 8. Naméchc 9 3 3 3 20 17 9 9. Brainc 9 4 0 5 14 15 8 10. Lommcl 9 3 1 5 14 15 7 11. LooiSp. 9 2 3 4 17 17 7 12. Wezemaal 9 2 1 6 11 17 5 13. Zultse 9 2 1 6 7 15 5 14. Lanklaar 9 1 0 8 4 32 2 Van de twintig doelpun ten waarmee Union in de klassering gekrediteerd staat, hebben de Brusselse geel- blauwen er effektief vijftien gescoord. Voor de openings wedstrijd zal Lanklaar im mers forfait en die 5-0 kregen de Brusselse meisjes dus ca deau. De 29 Aalsterse doel punten werden echter stuk voor stuk door Kamillekes- speelsters zelf aangetekend. Niet minder dan negen speel sters verdeelden die score taart en dat is toch wel teke nend voor de offensieve sterk te van de ploeg van voorzitter Kamiel Sergant. Wie die doel punten op zijn naam bracht, is in het oranje-blauwe team niet van overwegend belang. Voor de statistiek echter de namen van de goalgetsters Myriam Van Slembroeck (10), Renilde Clompen (6), Peggy Van de Maele (3), Pau la Bisback (3), Kathleen Ste vens (3), Lutgart Viaene (1), 'Sandra Van der Linden (1), Saskia Molly (1) en Ann Eloot (1). Met een derde van de kompetitie achter de rug kan aan het huidig tempo de kaap van tachtig goals over schreden worden en dat zou beslist niet onaardig zijn. Vlak vóór de wedstrid op Zulte deed zich in de Aal sterse kleedkamer een spijtig incident voor. Toen de trainer bekendmaakte dat hij met hetzelfde elftal wilde starten dan in de vorige wedstrijd, trok Pascale Flamion woe dend haar spelersuitrusting weer uit, omdat zij niet op de bank wou zitten. Bovendien gaf zij zo luidruchtig lucht aan haar ongenoegen dat enkele van haar medespeelsters daar kennelijk van onder de indruk waren en met knikkende knieën aan de aftrap kwamen. Eerlijk gezegd hadden wij dergelijke houding van Pasca le nooit verwacht. Als ver standige en sportieve dame doe je zoiets niet. Het is geen schande op de invallersbank te moeten zitten en als alle wisselspeelsters telkens met dergelijk misbaar zouden rea geren dan werd het wel een smakeloos zootje. Ook op de maandagtraining verscheen Pascale niet en dat is toch wel jammer. Met haar kwaliteiten oet zij in staat zijn vlug haar plaats in de fanionploeg te heroveren, maar dan wel door hard te trainen en zich te schikken naar de richtlijnen van de coach. Tot weldra, Pascale? Na de wedstrijd op Zulte waren oud-Kamillekesspeels- ter Mieke Den Blauwen en verloofde Marc vol lof over de prestatie van de oranjehem den. "Een ploeg om kam pioen te worden", vonden zij unaniem. Spijtig voor Zulte is de klub door tegenslag in de onderste regionen van de ranglijst terechtgekomen. Wij hopen van harte voor het Oostvlaams voetbal en voor Mieke dat daar vlug een einde aan komt en dat bijv. volgen de zaterdag een puntje wordt meegegraaid in het Limburg se Borgloon. Morgen zaterdag 19 no vember om 15 uur staat aan de Zandberg dus opnieuw een topmatch op de affiche. Te gen Izegem moeten de Kamil lekes hun leidersplaats konso- lideren. Daarvoor rekenen zij, naast hun persoonlijke in zet. ook op de steun van hun supporters. Met hun positieve inbreng moeten zij het hunne bijdragen om de Kamillekes naar de overwinning te stu wen. Over het algemeen be staat er een hechte band tus sen de speelsters en een clan trouwe supporters die na de wedstrijd een tijdje geani meerd blijven nakaarten. Een prettig sfeertje heerst daar ge woonlijk. Sommige speelsters bekla gen zich echter volkomen te recht over de ergerlijke hou ding van één bepaalde toe schouwer. Met een stem als een klok schreeuwt hij onver moeibaar zijn kritiek uit op bepaalde plaatselijke speel sters. Nu is opbouwende kri tiek altijd welkom, bij de Ka millekes zoals overal elders. Maar hier is enkel sprake van soms grove woorden en kom pleet ongegronde verwijten, die enkele meisjes al pijnlijk hebben getroffen en niet be paald bevorderlijk zijn voor de koncentratie en dus een negatieve invloed hebben op hun prestatie. Met alle gevol gen vandien... Iedereen is vrij er een eigen mening op na te houden en daar ook openlijk voor uit te komen. Doch er zijn grenzen, het moet op een fatsoenlijke manier gebeuren. Bovendien moet persoonlijke kritiek rechtstreeks worden geuit en niet vanop veilige afstand. De speelsters en de hele Kamillekesaanhang ho pen van harte dat die welbe paalde, overigens in de gewo ne omgang erg sympatieke man, zich eens gaat bezinnen over zijn rol als "supporter"... De jeugd hebben wij dit seizoen nog niet vaak aan het werk gezien, omdat zij sinds eind september niet meer op eigen terrein hebben ge speeld. Toen stonden zij na vier wedstrijden met zes pun ten en een doelgemiddelde van 22-4. Sindsdien hebben de jonge Kamillekes enkele minder goede verrichtingen weggegeven Op Sint-Maar tendag werd het in Wezemaal "slechts" 0-0. Verwachten de supporters eigenlijk niet te veel van hun kampioenen- ploeg? Het kan toch niet elk seizoen even briljant zijn en er volgen nog een hele resem thuiswedstrijden om de situa tie recht te zetten. Wie het sukses van de Aalsterse jeugdploeg blijkba- lar in het verkeerde keelgat is geschoten, zijn onze goeie Limburgse kollega's uit Lom mei Dèèr werden de Kamil lekes immers nationaal jeugd kampioen eind vorig seizoen na een boeiend duel met de plaatselijke youngsters. Aalst won uiteindelijk met de straf schoppen en dat ligt kennelijk nog zwaar op de moeilijk ver terende Limburgse magen... Even de feiten op een rijtje. Zij hebben helemaal niets te maken met het voorgaande, doch geven stof tot nadenken. Op 8 oktober jl. werd de kompetitiewedstrijd Lommel- Kamillekes afgelast omdat het terrein van de thuisploeg voor de zoveelste keer onder water stond. De match werd ver schoven naar Allerheiligen. De aangeduide scheidsrechter had er blijkbaar geen zin in op die dag zjn delikat eopdracht te komen vervullen want hij zond zijn kat. Trainer Jo Loe man, jarenlang als referee ak tief in de K.B.V.B nam die taak over en floot op voortref felijke wijze de eerste helft Toen kwam het lokale be stuur met een officiële scheidsrechter op de proppen die de tweede helft voor zijn rekening nam. De Kamillekes wonnen probleemloos met 1- 3. Intussen zakte Lommei naar een degradatieplaats en herinnerde zich daardoor plots dat Jo Loeman een scheidsrechterlijke vergissing had begaan. Daarop werd dan klacht neergelegd en zo komt het dat op 3 december a.s. om 11 uur Kamiel Sergant naar de Guimardstraat mag afrei zen om er de bezwaren van Lommei aan te horen. In Aalst wacht men de afloop van de hele zaak met een gerust gemoed af. Tenslotte: het program ma van zaterdag 19 november 1988 aan de Zandberg: 12ul5 (en niet 12u45 zoals eerst was voorzien): Kamille kes Provinciaal-Wippelgem 15u00: Kamillekes I-Izegem. De "échte" supporters zullen er wel zijn! Cyriel Temmerman LIEFHEBBERSVOETBAL Land Van Beveren R tinaart-Sportief 2-2 Deze topper in de hoogste klasse van het zaterdagvoetbal kende aanvankelijk weinig hoogtepun ten. De doelwachters die weinig of niets moesten oplossen kwamen daarentegen in de tweede helft wel in aktie toen de wedstrijd plots openbarste met een strafschop voor de thuisploeg. Doelman Wim Cool stopte echter de elfmetertrap van Guy Staes waardoor Reinaart een unieke kans om op voorsprong te komen liet schieten. Meer zelfs bij de eerstvolgende tegenaktie kon Sportief langs Benny Pieters zelfs de score openen. Gelukkig voor de thuisploeg beschikt Franky Rotthicrs over een goed benenspel en kon hij een hoekschop recht streeks binnen trappen, 1-1. In een vrij spannende slotfase dacht Rei naart dan langs Jan Baljauw de winnende goal aan te tekenen maar Sportief kon via Benny Smet tenslotte toch nog langzij komen zodat deze topper tenslotte een maai voor niets werd voor wat de rangschikking betreft. De Meir-Poldervrienden 5-1 Het overwicht van F.C. De Meir kwam pas in de tweede helft tot uiting wanneer de doelpunten el kaar snel opvolgden. In de eerste periode kon geen van beide ploe gen tot scoren komen zodat zij die de eerste helft hadden overgesla gen niets gemist hadden toen Serge Deck en Marc Van Houte de Meir op 2-0 brachten De Poldervrien den wisten aanvankelijk langs Ben ny Smet aan te klampen maar te gen het eindschot van De Meir kon niets worden ingebracht. Mare Van Houte (2) en Dirk Geleyn brachten zo nog ruime winstcijfers achter de naam van F.C. De Meir dat eindelijk terug leuk begint te scoren na een wat mindere periode. De Jager-H.T.R.A. 2-5 Door deze nieuwe nederlaag ko men de Jagers in het bezit van de rode lantaarn en hopelijk licht de ze hun bij in de volgende opdrach ten. Zo niet dan verzeild De Jager onherroepelijk naar de achterban. Kurt Rogier bracht de gasten vrij vlug op voorsprong maar «Zoef» Sciacca kon nog voor de koffie ge lijk stellen bij de thuisploeg. Na de rust dan toch weer Kurt Rogiers voor Het Tafeltje Rond maar de Jagers kwamen terug langs Eddy Mets. De oprukkende Mare Moort- hamers bij De Jager bracht de ver dediging zo in de problemen dat de gasten via een strafschop van Willy Van De Velde en nog twee volgen de treffers van Frankie Andrie nog probleemloos deze wedstrijd kon den winnen. Bev. Blauwe-Veile 0-5 Weinig problemen voor de ploeg van V.K. Veile die zlfs een kursus Breien gaal volgen omdat hierdoor nog té veel kansen gemist werden. Lukske Heyrman kon voor de rust de gasten op 0-2 brengen en na de rust wisten Ludo Waterschoot, Yvan De Tender en Stijn Van Op stal nog de forfaitcijfers aan te tekenen terwijl nog een ontelbaar aantal kansen onbenut bleef we gens het laten vallen van enkele steken. V.K. VeUe-Sportllne 2-2 Voor de thuisploeg werd deze wedstrijd afgewerkt onder het motto: Match der gemiste kansen In de eerste helft trok Luk Pauwels twee maal de staander en werden twee pogingen van Gino Van De Vijver van de lijn weggehaald. Door deze redenen kon Sportline toch nog gerust de koffie nuttigen bij een 0-0 stand. Ook in de tweede helft begon V.K. Veile weer sterk. Ludo Waterschoot schoof Gino Van De Vijver de kans in de voe ten maar Gino knalde nog over Veile kerk van dichtbij. Toen na dien ook Waterschoot net voor langs kopte kon eindelijk dan Luc Catthoir als beste Vellenaar toch de lang verwachtte 1-0 scoren. En terwijl iedereen verder afgang ver wachtte van Sportline schoot deze club plots wakker bij deze kleine achterstand. Via Hans Van De Zande en Danny Van Belleghem kwam de Beverse ploeg zelfs op een 1-2 voorsprong Zo moest V.K. Veile nog uit de sloffen schieten om nog een gelijk spel af KAATSEN te dwingen. Dat kwam er dan pas schouwer een strafschop stopte en voorkomen, in de slotminuten langs natuurlijk nog enkele Snijrs kansen wist te Luc Catthoir en nadat Ludo Wa terschoot de staander nog maar eens getest had en de scheidsrech ter de thuisploeg nog 2 strafschop pen onthouden had. Baert Keukens-KWB OLV A 0-2 Beide teams missen nog enkele ba sispionnen maar brachten ondanks dit toch een aangename wedstrijd op het gras. Reeds aan de koffie was de eindstand bereikt toen eerst Walter Verbraeken kon scoren voor KWB en vervolgens Gunther 1 Heyrman de KWB ploeg verder op het zegepad hielp door in eigen netten te verwerken. Na de rust had scheidsrechter Buysse niet zo veel werk in deze sportieve wed strijd waarin Baert de (keuken)- deur gesloten hield achteraan. Glazenleeuw-De Vluggen 13-1 De thuisploeg vocht als (Glazen) Leeuwen tegen de Vluggen die blijkbaar toch niet zo vlug zijn want aan de aftrap verschenen slechts 9 Vluggen... Toen de stand aan de rust dan langs Dirk Hos- kens al opgelopen was lot 3-0 ver scheen nog een Vluggen meer in de ploeg maar ook deze kon niet be letten dat Glazenleeuw vlug langs Erwin De Keersmaecker (2), Hos- kens Dirk (3), Raf Van Goethem (3), Mare Calluy en Joris Praet wist uit te lopen tot meer dan een do zijn rozen. Op het einde wist nog een Vluggen door de mazen van het net te glippen en zo het eerred- dend doelpunt aan te tekenen in deze sportieve wedstrijd. Glazenleeuw-De Snijrs 1-2 Kop tegen staart in deze zaterdag se wedstrijd. Leider De Snijrs heeft het echter heel moeilijk ge had met de thuisploeg die vocht als Glazenleeuwen. Gert Van Damme kon scoren bij de thuisploeg maar onder impuls van een sterk spelen de Luc Roels wist de Snijrs dan toch nog in de tweede helft een scheve situatie recht te zetten, om zij het eerder moeizaam ook al om dat thuisdoelman Robert Vlee- XROmdat bestuurslid Benoni Van Langenhove het als coach-afgevaardigde niet meer zag zitten, wou het bestuur zijn taak overdragen op een aktief- of oud-kaatser. Het werd uiteindelijk Hugo Steels, die van Baasrode werd overgenomen. Hij is trouwens geen onbekende in Moerze- ke want hij traint er met veel toewijding de pupillen. Hij krijgt nu een omvangrijke taak: trainer van de eerste en tweede ploeg en coach-speler van de eerste ploeg. Bij het begin van de transfertperiode werd de 20-jarige belofte Johan Van Der Strickt van Overboelare aangewor ven. Er stonden nog andere ploegen aan te schuiven voor dit talent: Terjoden, Wieze en vooral Kokejane. Het blijft de vraag of deze knaap zal uitgespeeld worden als achterman op de plaats van Marc Lambert. Marc Lambert, Rudi Wielandt, Rudi De Clercq en Benny Van Haver hadden gevraagd om op de transfertlijst te staan. Er kwam wel belangstelling uit Buizingen. Meerbe ke en Brussegem, maar zover is het niet gekomen. Meerbeke wou wel De Clercq op jaarbasis aantrekken, maar de Rap en Vlug leiders konden daarmee niet akkoord gaan. Ook voor Marc Lambert waren vrij veel gegadigden. Toch kwam er niets van in huis, zodat de kommissie een rustige transfertperiode beleefde. Lambert zal volgend jaar aantreden in de tweede ploeg die naar bevordering promoveert. Voor Wielandt en Van Haver kwamen geen belangstellenden opdagen. HVC VTB-VAB brengt een prach tig vakantie-intermezzo aan de Donau en reist naar We nen en Boedapest, een reis van 7 dagen. Men kan deze reis maken van november tot begin maart en zoals steeds wordt de reis begeleid door een Vlaams reisleider. Voor meer informatie VAB-VTB reiskantoren of Sint-Jacobs- markt 45-47 te 2000 Antwer pen (03/220.32.06). Vanaf mei 1989 zal American Airlines, een van de grootste luchtvaartmaatschappijen ter wereld ook Brussel aandoen met een lijndienst. Dagelijks zullen er twee vluchten zijn met een Boeing 767.

De Voorpost | 1988 | | pagina 22