Paul Dessein tweemaal op het podium ■5 RENAtt' Wachten op de grote konfrontatie Dynamica wankelde B.W.C.L.-Veldrijden Vlierkouter neemt optie op titel Rekords tuimelden op Patro's jeugdtornooi 28 - 18.11.1988 - De Voorpost Tafeltennis. Ook voor de reeks der miniemen was zeer veel belangstelling tijdens Patro's jeugdtornooi in Hamme (vh) «W1HEEMSCKK Ofsmnrnm 1 BWCL-Veldrijden. Paul TAFELTENNIS K.V.K.T.-Tafeltennis Er is in onze provincie blijk baar geen kruit gewassen te gen Ucon Zenith 1 uit Gent. Voor de vierde opeenvolgen de keer won Ucon 1 met o.a. Bart Boven (A2) hun kompe titiewedstrijd met 8-0, Slachtoffer waren deze keer de Mintons 2 die in eigen zaal met 0-8 verslagen werden. Scladis 1 verloor thuis met 2-6 van Buggenhout 1. Het team van ploegkapitein Jan De Kinder verloor alleen de tweede heren enkel: Nico Walschap (B2) verloor van Kurt De Rijck (B2) en Tecq- menne-Verheyden (BI en B2) verloren de dubbel bij de da mes van De Bruyn-De Munck (Cl). Maar de verrassing in eerste provinciale was zeker het ge lijkspel van Ucon 2 tegen de Mintons 2. Daar zorgde Al fredo Herrerra (C2), ons wel bekend van het provinciaal kampioenschap, voor de ver rassing door met 15-10 en 15-1 te winnen van Jacques Van Daele (BI). Weimet voor alle eerlijkheid worden vermeld dat deze Mexicaan in België op een B2 niveau speelt. Naast de over winning van Herrerra won Ucon 2 ook zoals verwacht alle damespartijen. Wat lo gisch is als men weet dat de Mintons hier noodgedwongen uitpakken met C2 dames. Ucon 1 en Buggenhout 1 staan hier met 8 punten aan de leiding. Nu dinsdag heeft trouwens de grote konfronta tie tussen beide ploegen plaats te Gent. Scaldis 1 en Ucon 2 volgen dan met 3 punten, de Mintons 2 met 2 en als laatsten Eikenlo 1 zonder punten. In tweede A haalden zowel Drive 2 als Temse 3 de eerste kompetitiepunten binnen. De ploeg uit Dendermonde won thuis met 5-3 van Temse 3. Datzelfde Temse 3 kreeg af gelopen zondag een 8-0 ca deau door het forfait van Scal dis 2. Enkele dagen eerder won Scaldis 2 in eigen zaal met 8-0 van Drive 2. De Dendermondse topploeg Drive 1 won maandagavond met 3-5 van Danlie 2. Alleen de drie dameswedstrijden werden in drie sets gewonnen door Danlie. In afwachting van de topper Temse 2 - Drive 1 nu zondag staat Drive 1 hier met 8 pun ten aan de leiding, gevolgd door Temse 2 met 6, Scaldis 2 met 4, Stekene met 3, Drive 2 en Temse 3 met 2 en Danlie 2 met 1 punt. Maspo 1 ambieert een plaats in eerste provinciale. Het won met 3-5 van grote concurrent De Lieve 1. Werden alle wedstrijden on derling verdeeld, viel de ver rassing in de beide dames en kel partijen. Vooral het ver lies met 3-11 en 1-11 van Kathleen Schoonvliet (BI) van Mieke Van De Veire (C2) heeft voor Maspo de winst benadrukt. Enkele dagen eerder won De Lieve 1 uit met 3-5 van Latem 1. Maar afgelope zaterdag won nen de Pluimplukkers 1 dan weer met 4-3 van De Lieve 1. Maspo 1 staat hier met 7 pun ten aan de leiding, gevolgd door de Pluimplukkers en De Lieve 1 met 6, Gents 1 met 2, Lovendegem met 1 en Latem 1 zonder punten. Buggenhout 2 won vlot met 0- 8 van Danlie 3 in derde A. Ook Hamse 1 won probleem loos met 7-1 van Scaldis 3. Hamse 2 verloor van Buggen hout 2, maar dat Buggenhout 2 verloor dan weer van Ham se 1. Daardoor staat Hamse 1 hier met 8 punten aan de leiding, gevolgd door Buggenhout 2 met 6, Snaar Af met 5, de Mintons met 4, Danlie 3 met 2, Scaldis 3 met 1 en Hamse 2 zonder punten. De Lieve 2 won logisch in derde B van De Lieve 3 met 6-2 en Merelbeke won ook met 6-2 van Moerbeke. Wetteren 1 en Merelbeke staan hier samen aan de lei ding, gevolgd door De Lieve 2 met 4, Maspo 2 met 3, De Lieve 3 en Aalst met 2 en tot slot Moerbeke met 1 punt. Geen verrassingen in de eer ste herenreeks. De Lieve 4 - Latem 2 eindigde op een 1-7 eindstand in het voordeel van de bezoekers, en vier dagen later won Latem 2 weer met 7-1 van Gentse 2. Door die dubbele woopt La tem 2 met 8 punten sterk uit op de Flying Shuttles die 6 punten hebben en Wetteren 2 met 5 punten. Het grote ge vaar komt echter van Wette ren dat twee wedstrijden min der gespeeld heeft dan Latem 2. Pluimplukkers. Gentse Politie en Gentse 2 hebben ieder 2 punten en tot slot De Lieve 4 zonder punten. Maar de spannendste reeks is zeker deweede herenreeks. De Mintons 4 wonnen over tuigend met 8-0 van rode lan- taarnploeg Latem 3, maar Deinze won met 6-2 van grote concurrent Wetteren 3. Of de afwezigheid van eerste heer Bernard De Pauw bij Wette ren toegedragen tot hun ver lies, valt moeilijk te zeggen. Alleen de tweede heren enkel en eerste dubbel werden door de bezoekers gewonnen. Eikenlo 2 won oorspronkelijk met 8-0 van Oudenaarde maarwisselde twee enkel he ren om, zodat de einduitslag 6-2 wordt. Eikenlo 2 is hier de sterkste ploeg met 9 punten, gevolgd door Deinze met 6, Wetteren 3 met 5, de Mintons 4 met 4. Oudenaarde en Vulcain met 2 en Latem zonder punten. (L.C.) VELDRIJDEN Vrijdag in Impe C- en D-reeksen Roger Colman en Lucien De Gusseme Roger Colman is verrassend als eerste uit de bus gekomen na een cross met heelwat perikelen. Gus- taaf Sonck bracht gewoontege trouw de wagen op gang en toen hij het gezelschap kreeg van Lu cien Mussche leek de wedstrijd gestreden. Sonck moest echter van de flets toen een landbouwer hem vrijwillig hinderde. Meteen was Mussche alleen weg, maar die reed lek. nam een ander wiel. maar moesl opnieuw van de flets en verdween van het toneel. Sonck deemsterde weg en dan zwaaiden Eli Roels en Ben Moens de plak. Toen ze echter vóór een boom in plaats van erachter re den, werden ze prompt uit de wedstrijd genomen. Nu ging het tussen Colman, Serge Bic en Mar cel Schuddinck. Roger Colman werd verrassend tot laureaat ge kroond. Bij de D-renners kregen we eerst Jozef Gevaert afgeschei den aan de leiding, maar een slecht gestarte Willy Van der Eecken kwam langzaam terug om tenslotte bij Gevaert te komen. Toen iedereen dacht dat het tus sen die twee zou gaan, werd de verrassend sterke en de laatste weken steeds beter uit de hoek komende Lucien De Gusseme de derde hond mét het been. Hij had zowaar de lef én de kracht om de twee ter plaatse te laten en in een indrukwekkende rush naar zijn eerste bloementuil te crossen. A- en B-reeksen André Tummeleer en Pnlleke Dessein Na een vliegende start kwam An dré Tummeleer er na de eerste ronde al flink afgescheiden door. Meteen leek het of de tegenstre vers voor de tweede plaats reden. Toen Tummeleer van .de fiets moest was daar plots Dirk Jans- sens en Tummeleer moest achter volgen. Deze renners losten el kaar geen vin en in de sprint won Tummeleer voor Janssens. Bij de B-renners won eindelijk Polleke Dessein zijn eerste wedstrijd. Meteen is hij waar hij hoort. In de eerste ronden dong Theo Van Handenhove nog mee voor de zege. maar een vorkbreuk oor deelde er anders over. Ook Willy Nuel, goed gestart, moest geleide lijk terrein prijsgeven Dat is lo gisch als men weet dat hij voor de eerste aantrad na een val met polsbreuk te Asse. Verder kwa men een slecht gestarte Luc Van der Eecken en een steeds verbe terende De Wachter. Uitslagen A-reeks: 1. André Tummeleer. 2, Janssens, 3 De Paepc, 4. L. Van der Eecken. 5. De Maerschalck, 6. De Wachter. 7. Seeuws, 8. Keymolen, 9. Rottiers, 10. De Milde B-reeks: 1. Pol Dessein, 2. De Gendt. 3. Nuel, 4. Van der Helst, 5. Buslot. 6. Van den Heede, 7. Duquet, 8. Verlot. 9. Van Han denhove, 10. De Smet. C-reeks: 1. Roger Colman, 2. Goossens, 3. Schuddinck. 4. Bie, 5. Sonck G.. 6 Roels. 7. R Mussche. 8. L. Mussche, 9. De Mey, 10. Van Oudenhovc D-reeks: 1. Lucien De Gussemen. 2. W Van der Eecken. 3. Ge vaert, 4. Daem, 5. De Baere. 6. Van de Velde. 7 Acke. 8. Van Den Hoecke. 9 Van de Velde H 10. Boone. Zaterdag in Smetlede C- en D-reeksen Lucien Mussche en Lucien Van Impe Deze tweede Stcrrit kende een weergaloos sukses: veel volk en knappe wedstrijden. Voortaan kregen we een hele tijd een gans groepje, maar uiteindelijk moes- In de eerste afdeling valt het op hoe lastig Dynamica-A het kreeg in Hingene. Aanvankelijk ging de thuisploeg naar 3-1, maar naarma te de match vorderde kwamen de bezoekers langszij en na de enkels stonden ze al op 4-5. Het dubbel, met één punt als inzet, was bijzon der spannend en het duo Gerlo- Van Assche zou de volle buit veroveren met 4-6. Dat Madelon-B Buggenhout-Op- stal geen verhaal zou hebben te gen Patro-B was te verwachten: 1- 9. In de tweede afdeling is Stekene- A met 6-4 overeind gebleven te gen BAC-B, maar de bezoekers waren onvolledig. De thuisploeg deed na enkele wedstrijden de balans in haar voordeel overslaan, vooral omdat bij BAC alleen My- riam Muylaert voor de punten moest zorgen, wat ze met veel brio deed, want niemand kon te gen haar winnen. Pardaf-A zat ongeveer in hetzelf de schuitje. Het bezoekend Vlier kouter-B, dat ook al onvolledig was, stuitte er op een sterke thuis ploeg: 6-4. Het ontbreken van Hermans werd Vlierkoutcr fataal. Permentier, Van Hemelrijck en Co konden het tij niet keren. Voor Pardaf-A zijn dit gouden punten. KWB, de andere Krui- beekse ploeg, heeft thuis moeten knielen voor Stekene-AStefaan Van Bogaert (KWB) won alles, maar zijn maats lieten het afweten en het werd 4-6. Bij Stekene wa ren De Beleyr en Wuytack de besten. Een andere verrassing in deze reeks: de nederlaag van Op wijk-A op Vlierkouter-B. Al wonnen Danny Vermeulen en Van Der Vreken tweemaal, Op wijk won verder niets en dus werd het 6-4. Bij Vlierkoutcr was voor al Cesar Permentier niet te houden. In de derde afdeling geraakte Eendracht-C in sporthal Vierhui zen niet verder dan 5-5 tegen Pardaf-B. Aanvankelijk werd het toch 3-0. maar dan zakte de thuis ploeg weg. Pardaf ging naar 34, maar het bleef haperen bij 3-5, zodat Eendracht nog kon bij benen. Ook Eendracht-B, op verplaat sing naar BZP-Lokeren pakte met 64 naast de punten. Mare Breda was bij Eendracht de beste met twee punten, maar de Lokerse Peter Smet was onhoudbaar. Dankzij André De Kimpc, die alles won. behaalde Victory-A in vierde afdeling een draw tegen KWB-B. Toch was het spannend. Met 5-3 gaf niemand Victory nog een kans, maar in de laatste twet wedstrijden werd die situatie rechtgezet. Dat Roger De Witte voor Kruibeke niets kon oogsten was een verrassing. Herleving' Dendermonde is ook al met een drawn naar huis gekomen na een verplaatsing naar Eendracht-D. Marcel De Bniyne hield Dender monde steeds een puntje voor en uiteindelijk waren er een stevige Van Biesen en een Van Praet nodig om Eendracht een punt t< bezorgen. Het ziet er naar uit dat Vlierkou- ter-A in 2e provinciale op weg is naar de titel Na twee drie jaar hard vechten, schijnt het resultaat te zullen hebben. Nadat het vorige week een 16-1 lukte tegen Rooi- gem-C was het deze week te gast in Galmaarden-Ade leider in de kompetitie. In het begin zorgden de lokalen voor stevige weerstand met 5-5, maar nadien moesten ze terrein prijsgeven en Vlierkouter won beide punten met 6-10. Eric Joos en Kurt De Cock waren de besten en wonnen alles. Meteen staat Vlierkouter-A ongeslagen aan de leiding en over veertien dagen weten we meer als het te gen Kieldrecht-B moet uitkomen Vlierkouter-B dat in het verre Ronse geen drawn kon forceren, hoewel het tot 6-6 gelijk bleef, heeft zich deze week herpakt en bij Galmaarden-B een 6-10 zege behaald, via 3-5 en 4-9. Jef De Maeyer behaalde drie zeges, net zoals Daniël Dehon. Danny D'Hollander en Jan Van De Vel de wonnen elk tweemaal. Er stonden deze weck ook twee derby's op het programma. Vlierkouter-C - Patro-D 9-7. De grote bewerker van de thuiszege was Hubert De Bock die vier keer won. Mare Vermeulen (3), Pa trick Van Den Bossche (2), en Leo De Ridder (1) zorgden voor de andere Vlierkoutcrpunten. Al licht zat er voor Patro-D een ge lijkspel in want Thomas Behiels verkwanselde een 12-18 voor sprong. Vberkouter-E kon Patro-E vrij vlot kloppen met 10-6. André De Kimpe won vier keer en verloor nog niet dit seizoen. Dirk Tem merman (3), Johan Van Der Vre ken (2), en Danny Ruys (1) maak ten de andere punten Hierdoor blijft Vlierkouter-E vooraan in de rangschikking. Tenslotte was er nog Vlierkouter- D dat in eigen huis door Sint- Pauwels met 0-16 werd geklopt. Toch blijft Vlicrkouter-D noj tweede in het klassement. HVC ten er achtereenvolgens Serge Bie, Vettenbug, Sonck, Schud dinck en JP Van Oudenhove eraf. Naar het einde toe verzwakten ook Willy Roels en Roger Colman zodat er drie leiders overbleven. Lucien Mussche won de sprint, voor Jean Goossens en Raoul Verbraeken. Bij de D-renners was Lucien Van Impe ongenaakbaar, voor een fel verbeterende René Fiers, Jozef Boone, Lucien De Gusseme en Willy Daem A- en B-reeksen Luc Van der Eecken en Hubert Loomans Luc Van der Eecken heeft zijn eerste cross van het jaar met brio gewonnen, hoewel hij lange tijd in de clinch lag met kampioen Dirk Janssens. Net voor het einde kon hij zich toch nog losrukken en zeer verdiend winnen Dan volg den Dirk Janssens en Paul Bicqué. Bij de B-renners won de oersterke Loomans, die geen kans liet aan Antoine Brondeel en Pol Dessein, hoewel die fors verbetert. Willy Nuel werd knap vierde Uitslag A-reeks: 1. Luc Van der Eecken, 2. Janssens. 3 Bické. 4. De Wach ter, 5. Bacle. 6. Rottiers. 7. Tem merman. 8. De Maerschalck, 9. De Baerdemaecker, 10. De Milde. B-reeks: 1 Hubert Loomans. 2. Brondeel. 3. Dessein. 4 Nuel. 5. Verhaegen, 6. Van Handenhove. 7. Duquet, 8. Ysebaert, 9. De Smet, 10. Van Hoorebecck. C-reeks: 1. Lucien Mussche, 2. Goossens, 3. Verbraeken, 4. Col man, 5. Roels, 6. Van Oudenho ven, 7. Schuddinck, 8. Sonck. 9. Vettenburg, 10. Bie. D-reeks: 1 Lucien Van Impe. 2, Fiers, 3. Boone, 4 De Gusseme. 5. Daem, 6. Gevaert, 7. Roc- lands. 8. Cobbaut, 9. De Baere. 10. Van de Velde F. Zondag in Vlierzele C- en D-reeksen Eli Roels en Willy Van der Eecken Reeds van in de start gingen Gus- taaf Sonck en Willy Roels er van door. Later kwamen daar nog Willy Van der Eecken, Serge Bie, Van Oudenhovc, Schuddinck, Colman en De Clercq bij. Deze kopgroep zou geleidelijk uitdun nen en eerst De Clercq dan Van der Eecken vielen weg, terwijl Eli Roels er alleen vandoor ging, ach ternagezet door Gustaaf Sonck, Serge Bie, Willy Roels en Roger Colman. Door een val van Col man verachterden Roels en Roger zelf, terwijl Eli Roels vooraan volhield. Bij de D's bleef Willy Van der Eecken voorop, voor een fel oprukkende René Fiers, Willy Daem en Lucien De Gusseme. A- en B-reeksen Ronny Van Thourenhout en Paul Dessein Met bliksemschicht André Tum meleer op kop. vloog men het veld in Na een ronde was Tum meleer nog op kop, gevolgd door Rudv Steyvaers, Luc Van der Eecken en de slecht gestarte Dirk Janssens. Terwijl Tummeleer werd ingelopen ging Rudy Stey- vers door, maar na twee ronden konden Van Thourenhout, Jans sens en Van der Eecken aanslui ten. Toen Van Thourenhout er dan alleen vandoor ging, was de wedstrijd gereden en achter hem kregen we drie achtervolgers met als tweede Steyvers, Luc Van der Eecken en Dirk Janssens met Tummeleer als vijfde en Eddy Temmerman als zesde, die een puike wedstrijd reed ondanks een stuur- en een bandbreuk. Bij de C-renners was Polleke Dessein lang mee op kop. Hij kon goed standhouden tegen Antoine Bron deel die naar het einde toe nog viel en Herman De Geest moest laten passeren. Verder volgden Theo Van Handenhove en Etien- ne Van der Helst, voor een terug gekomen Mare Duquet en Pierre Buslot. Uitslagen A-reeks: 1, Ronny Van Thouren hout, 2. Steyvers, 3. L. Van der Eecken, 4 Janssens, 5. Tumme leer, 6. Temmerman, 7. De Maer schalck, 8. De Wachter, 9. Ber- ckenbosch, 10. Heyvaert. B-recks: 1 Pol Dessein, 2. Dt Gendt. 3. Brondeel. 4. Van Ha» denhove. 5. Van der Helst. Duquet. 7 Buslot. 8. Van dt Meirssche, 9. Colino, 10. Dt Smet. C-reeks: 1. Elie Roels. 2. De Bit 3. G. Sonck. 4. Van Oudenhow. 5. Schuddinck, 6 Colman, 7, Roels, 8. De Clercq. 9. De Mey. 10. Vettenburg, D-reeks: 1. Willy Van der Ee cken, 2. Fiers, 3. Daem, 4 Dt Gusseme, 5. Gevaert, 6. De Bae re, 7. Schaukens, 8. Acke, 9. F Van de Velde, 10. Van Dei Hoecke. Volgende wedstrijden Zaterdag 19 november: 3' Sterr* in Impe. café «De Oude Mol> Dorp. Zondag 20 november: 4C Sterrit ii Erpe, Wijk Hanegcm. café «Odile». Dessein en zijn echtgenote na de wedstrijd in Vlierzele (.r'l Het zesde jeugdtornooi voor spe lers van Groot-Hamme werd een groot sukses. AUe rekords werden gebroken. 52 deelnemers, waar van de meesten niet-aangeslote- nen, is een plek die nog niet bereikt werd. De belangstelling van ouders en sympathisanten was onverwacht groot! In reeks 1 bij de mikroben won Sven Straetman voor Emmanuel Van Poucke. In reeks II won Jor- dy De Schoesitter. voor Ilse Claessens en in reeks III Tom Waterschoot, voor Sven Straet man. De finale tussen De Schoe sitter en Waterschoot was zeer spannend en de laatste haalde het met 2-0 (23-21 en 22-20). Bij de miniemen waren er vijf reeksen met als winnaars Bob Vermeire, Koen De Schoesitter, Wim Waterschoot, Christof De Rijcke en Wim Heymans. Wim Waterschoot en Koen De Schoe sitter speelden de finale, door de eerste vlot gewonnen met 2-0. Begrijpelijk dat in deze kategorie de aangeslotenen op het voorplan kwamen. Bij de kadetten behoorde Nico Schelfhout bij de grote kansheb bers en hij haalde het ook. In reeks I won Herman Van Caute- ren voor Gino Raemdonck. Rob- by Ruys won de tweede reeks voor Peter Van De Vijver, terwijl Nico Schelfhout de derde reeks won voor Nico Van Kersavond. De finale tussen Schelfhout en Ruys was bijzonder spannend. Nadat Ruys de eerste set won, kon Schelfhout in de belle de zege vastleggen. In de juniores-reeks waren er 14 in Hamme (vh) deelnemers voor een evenwichtige strijd. Davy Van Cauteren won de eerste reeks voor Geert Van De Velde. Mario Smet de tweede voor Chris Van Geert en Johan Van Der Vreken voor Chnstophe De Clercq. In de halve finale gingen de twee Vlierkouterspelers eruit. De finale werd in de belle gewonnen door De Smet tegen Van Cauteren. Feest Er werd niet alleen tafeltennis f gespeeld. AI de deelnemers wer- Tafeltennis. De mikroben tijdens het jeugdtornooi van t den vergast op warme wafels, sa men met de ouders en de sympa thisanten. Bij Patro aan tafelten nis doen is een echt feest! Boven dien brachten Sinterklaas en zijn Zwarte Pieten een bezoek om snoepgoed uit te delen aan de deelnemers. Technische uitslagen: Mikroben: (11) 1. Tom Water schoot (Patro), 2. Jordy De Schoesitter (Patro), 3. Sven Straetman (Patro), 4. Danny Vlaeminck (Patro). Miniemen (16): 1. Wim Water schoot (Patro), 2. Koen De Schoesitter (Patro), 3. Wim Hey mans (Patro), 4. Bob Vermeire (Patro). Kadetten (11): 1. Nico Schelfhout (Patro). 2. Danny Ruys (Vlier kouter), 3. Herman Van Cauteren (Patro), 4. Gert Van Kersavond (Patro). Juniores (14): 1. Mario De Smet (Patro), 2. Davy Van Cauteren (Patro). 3. Robby Van Hemel rijck, 4 Johan Van Der Vreken. Tafeltennis. Veertien juniores tijdens het jeugdtornooi van Patro (vh) Tafeltennis. De kadetten die aantraden in Patro's jeugdtornooi (vh)

De Voorpost | 1988 | | pagina 28