Opening van een SBB-kantoor in Aalst op 10 november 1988 Uit Aëroklub Aalst herrees Phoenix Oombergen Laureaten van de arbeid te Aalst AKV Kartasj aan tafel Pakt «Pact» met Pakt het? pakken impakt? De Voorpost - 18.11,1988 - 5 I03TÉSSHO5 SBB is een Diensten- groep, die service ver leent aan alle ZELF STANDIGEN, WERK GEVERS en ONDERNE MINGEN. Haar nieuwe kantoren in Aalst zijn gevestigd in de gebouwen van de Veiling Flora, Albrechtlaan 78. De SBB Dienstengroep groepeert: een Sociaal Secreta riaat waar alle werkge vers terecht kunnen voor hun loon- en weddead- ministratie; een Fiscaal kantoor voor de aangifte en ver dediging inzake directe belastingen, bedrijfso vername en -overlating; een Accountingkan- toor waar alle zelfstandi gen en bedrijven terecht kunnen voor: 7 de organisatie en de informatisering van hun boekhouding; - bedrijfsadviezen; - de vennootschaps- en personenbelasting; - financiële analyse van balansen en resultaatre kening; - oprichting, fusie, ont binding vennoot schappen; een Sociaal Verzeke ringsfonds voor Zelfstan digen; een Kinderbijslag fonds; een dienst voor Perso neelsmanagement die zorgt voor de recrutering, de selectie en de vor ming van personeel. Op donderdag 10 no vember werd de officiële opening gehouden van de SBB-kantoren in de nieuwe gebouwen van de Veiling Flora, Al brechtlaan 78. Ruim 200 genodigden namen aan deze openingsplechtig heid deel. In zijn openingstoe spraak herinnerde dhr. I. VAN THIELT, voorzitter van de SBB Diensten- groep, eraan dat de be stendige klantenuitbrei ding het noodzakelijk maakte in Aalst naar aangepaste kantoren te VnINhje service voor zdfsSandigöi, werkgevers Openingstoespraak door Dhr. I. Van Thllt. Voorzitter zoeken, die men in de Veiling Flora heeft ge vonden. Verder verstrekte dhr. I. VAN THIELT uitleg over de activiteiten van de SBB Dienstengroep die diensten levert aan zelf standigen, werkgevers en ondernemingen. SBB Sociaal Secreta riaat richt zijn dienstver lening naar de werkge vers. Steeds meer en links naar rechts provinciaal verantwoordelllke A. Van Renterghem, kantoorverantwoordelljke Wlnne, consulent W. Moons, Voorzitter I Van Triest, Dlrekteur-generaal H. Fosseprez, Directeur SBB Accounting fiscaliteit W. Van den Berckt. (foto P. Van San). meer werkgevers doen een beroep op SBB So ciaal Secretariaat, Cijfers zeggen niet alles maar geven toch een beeld van de evolutie binnen een afdeling. In 1982 wa ren er 4.525 werkgevers aangesloten bij SBB So ciaal Secretariaat en werden er voor 35.962 loontrekkenden lonen berekend. Momenteel is het aantal aangesloten werkgevers opgelopen tot ruim 6.500. Drie we ken geleden hebben wij de kaap van 100.000 loontrekkenden, waar voor wij de lonen bereke nen reeds overschreden. Met fierheid kunnen wij zeggen dat SBB Sociaal Secretariaat op dit ogen blik voor ruim 14% van de werknemers, die via een sociaal secretariaat hun loon ontvangen, de loonberekening doet. Uit deze cijfers blijkt dat de laatste jaren verschei dene grote bedrijven hun vertrouwen aan SBB So ciaal Secretariaat heb ben geschonken. Dit ver trouwen hebben wij ver diend door steeds effi ciënt in te spelen op de noden van de werkge vers, bedrijfsvriendelijke documenten af te leve ren en duidelijke informa tie te verstrekken, zowel aan de werkgever als aan de werknemer. Een ploeg van 5 juristen on dersteunt deze werking. SBB Personeelsmana gement is de jongste telg van de groep en ver strekt ook diensten aan bedrijven en werkgevers. Aan bedrijven met 100 tot 500 werknemers wordt een software aan geboden die draait op een micro-computer. De ze software is modulair opgebouwd en geeft niet alleen een oplossing voor de tijdregistratiepro- blematiek van middelgro te bedrijven, maar laat ook toe om de relatie te leggen naar de boekhou ding, om budgetsimula ties te maken en perso neelsinformatie te sto ckeren. Een tweede activiteitstak van SBB Personeelsma nagement is eerder ge richt op het personeels beleid van de bedrijven, namelijk personeelsse- lectie, vorming en trai ning. De factor opleiding, vorming en training speelt een steeds grote re rol in het hedendaag se bedrijfsleven. SBB Kinderbijslagfonds volgt dezelfde groeitrend als SBB Sociaal Secreta riaat. De laatste tien jaar is het aantal rechtheb bende gezinnen geste gen met ongeveer 35% en het aantal rechtheb bende kinderen met on geveer 27%. SBB Kin derbijslagfonds telt 4.400 aangesloten werkgevers. Aan 23.601 gezinnen met 43.439 rechthebben de kinderen worden maandelijks de kinder bijslagen uitbetaald. Ook hier is de snelle uit betaling en de goede De dienstengroep SBB vond onderdak in de Bloemenveiling Flora te Aalst, (foto P. Van San). service aan de bedrijven en de werknemers de basis voor de groei. SBB Sociaal Verzeke ringsfonds telt 70.000 aangesloten leden. De laatste jaren wordt er een aktieve inspanning ge daan om ook oog te heb ben voor de problemen van beginnende zelfstan digen. Zo werd er een dienst opgericht die spe ciaal belast werd met hulp aan en het begelei den van beginnende zelf standigen. Deze kunnen hierop een beroep doen voor inlichtingen en het vervullen van alle forma liteiten, die met het star ten van een beroep ver band houden. SBB Accounting en SBB Fiscaliteit, ontplooien activiteiten die zeer nauw bij elkaar aanleunen. En kel wettelijke bepalingen hebben een gesplitste opstelling noodzakelijk gemaakt. Een boekhou der of fiscalist is traditio neel de vertrouwensman van de zelfstandigen en de bedrijven. SBB Ac counting en SBB Fiscali teit willen hieraan tege moet komen door goed opgeleide consulenten, verspreid over 25 kanto ren, ter beschikking te stellen, Er wordt zeer veel aandacht besteed aan een bestendige technische opleiding. Een centrale studie dienst, bemand door twee juristen en twee economisten, staat borg voor een permanente deskundige ondersteu ning. Tenslotte dankte Voorzit ter I. VAN THIELT de talrijke aanwezigen en wees erop dat dit een bewijs is dat de werking van SBB in deze regio wordt geapprecieerd. Hij sprak de wens uit dat er nog vele commerciële successen mogen be haald worden en dat het kantoor Aalst mag groei en en bloeien in lengte van jaren. Inwijding van de nieuwe lokalen door E.H. B. Maes. (foto P. Van San) Goed nieuws voor zweefvliegers U herinnert zich alvast nog de vele tribulaties die de Aalsterse Aëroklub in de Affligemdreef beleefde. Na een afsterven van de eigenaar kwam er onenigheid die na heel wat palabers leidde tot verlies van het terrein en uiteraard intrekken van de vergunning door het Bestuur der Luchtwegen. Vermits ook het vliegveld van Sint- Denys-Westrem ter ziele ging, had Oost-Vlaanderen geen eigen toeristische vliegmo- gelijkheden meer. Pogingen om te komen tot een terrein te Grotenberge-Zottegem mondden uit in heel wat protesten onder meer in de Zottegemse gemeenteraad. Naar nu echter blijkt uit een publikatie in het Bel gisch Staatsblad, ons aller «Moniteur», zou er een oplossing voor zweefvlie gers in het verschiet zijn. >Jiet te Aalst doch wel te Oombergen op zowat een halve km. van de gekende afspanning 't Vosken. Het betreft hier het Vlaams Zweefvliegtuigcentrum Phoenix dat uit de asse van Aëroklub Aalst als de tra ditionele Phoenix herrees. De statuten van deze vzw zijn reeds in het Staatsblad verschenen en de nieuwe klub is reeds lid van de overkoepelende vzw Liga van Vlaamse Zweevlieg- klubs die 13 klubs met ruim 700 leden groepeert. Phoenix maakt zich alles zins sterk voor haar terrein met een startbaan van 750 m. de nodige vergunning te zullen krijgen. De vere niging is ervan overtuigd dat het nieuw terrein ka- Karnavalgroep AKV Kar tasj organizeert op zater- 3 en zondag 4 decem ber telkens vanaf 11.30 uur en op zaterdagavond ook vanaf 18.00 uur zijn aarlij ks etentje in de Sint- dartinuszaal, Zonnestraat te Aalst. Op het menu staan steaks en mosselen in vanzelfsprekend ruime porties. Op zaterdagavond is dit voor de kamavalisten en andere fuifnummers de ideale aanloop en afspraak voor een «sortieken». Men kan vooraf reserve ren bij de leden van AKV Kartasj dert in het bestaand ge westplan. Er wordt trou wens een klublokaal opge trokken en op vrijdag 9 december start er een ini- tiatiekursus zweefvliegen voor beginnelingen. Vanaf vijftien jaar kan u leren zweefvliegen. Er wordt aangevangen met een teoretische kursus en na slagen in het examen ervan en mits een goed resultaat van de medische keuring kan aangevangen worden met vliegen met een oefenvergunning uiteraard onder begelei ding van ervaren instruk- teurs. De eerste reeks teoreti sche lessen loopt in het klublokaal op het Domein Hoeve d'Eecke aan de Steenweg Gent - Ge- raardsbergen van 9 decem ber tot 24 februari steeds op vrijdag van 20 tot 22u30. Prijs voor deelna me is 1000 fr. Maar ook reeds gevorderden komen 67.25.67 (sckretaris), bij er aan hun trekken met voorzitter Johan Jonda een lessenreeks eveneens 091-69.39.70, of bij pen- op vrijdagen van 17 maart ningmeestcr Danny De tot 24 april. Nadere info Winter 053-21.35.43 bij Michel Tanghe, 053- 1 alst. De Sint-Annazaal was te klein voor het bal van AKV De Matotten die hun 20- irig bestaan vierden (a). Gisteravond, donderdag 17, werden op de vierde verdieping van kultureel centrum De Werf op plechtige wijze de diplo ma's van Laureaat van de Arbeid door het stadsma gistraat uitgereikt. De nieuwe laureaten zijn: Gouden ereteken Cherrette Jozef, Hof ter Lokerenstraat 46, 9440 Erembodegem-Aalst Lammens Cyriel, Indus trielaan 3b, 9440 Erembo degem-Aalst Van Den Eynde Gaston, Vrijheidsstraat 16, 9300 Aalst Zilveren ereteken Cammerman Adolf, Man- naertweg 1, 9308 Gij- zegem-Aalst Mergan Gaston, Linden- laan 2, 9440 Erembo degem-Aalst Van Essche Karei, Ar- beidstraat 76, 9300 Aalst Bronzen ereteken Baeyens Maria (echtg. De Swaef) Kortenhoekstraat 2, 9308 Hofstade-Aalst Coppens Pierre, Rij ger straat 52c, 9390 Moorsel- Aalst Coppens Willy, Hogeweg 72, 9440 Erembodegem- Aalst De Bruyne August, Boter- melkstraat 36, 9300 Aalst Desutter Lucien, Hove niersstraat 102, 9300 Aalst De Swaef Gaston, Korten hoekstraat 2, 9308 Hof- stade-Aalst Merckx Eddy, Mechelse- weg 3, 9391 Baardegem- Aalst Moeyersoon Petrus, Hof ter Lokerenstraat 72, 9440 Erembodegem-Aalst Raes André, Nachtegaal straat 13, 9430 Nieuwer- kerken-Aalst Sonck Aldegonda (echtg. Verleysen) Vosholleweg 8, 9440 Erembodegem- Aalst Van Heddeghem Maurits, Hovenierstraat 62, 9300 Aalst Verscheure Paul, Parklaan 43, 9300 Aalst Volkaert Agnes (echtg. Staelens) Kasteellaan 35,- 9308 Gijzegem-Aalst Cadet van de arbeid Michiels Maria (echtg. Pieters), Kattestraat 4C, 9390 Moorsel-Aalst Eredekens zijn: De Ridder René, Stwg. op Dendermonde 80, 9308 Hofstade-Aalst De Waen Paul, Katte straat 15, 9300 Aalst Gilbos Georges, Brede- straat 228, 9300 aalst Nuel Frans, Geldhofstraat 84, 9300 Aalst Van Boxstael Albert, Heuvel 18, 9440 Erembo degem-Aalst Van Den Broeck Leon, Zonnestraat 59, 9300 Aalst Van Der Meersche Mauri ce, Terjodenstraat 12, 9473 Denderleeuw Van Langenhove Francis- cus, Kerkstraat 80, 9391 Baardegem- Aalst. LH Aalst. De Destereers en 't Parksken organizeerden een dartstornooi (a). Aalst. Ook de vrouwen namen deel aan het dartstornooi georganizeerd door 't Parksken en AKV De Destereers (a). PACT, «Progressief Aal- sters Collectief Toneel» brengt het vrolijk spel voor verrassingen, verkle dingen, vermommingen en verwikkelingen in de bonte wereld van de Far- west «Pakt Het?» in zaal «De Bathyscaaf», Meule- schettestraat 74 te 9300 Aalst. Een stuk naar «Driekoningenavond» van William Shakespeare in een bewerking en regie van Achiel Van Malder. Een toneelklassieker met zangers en combo's, olti- mers, saloongirls en In dianen. Een westernspektakel met liedjes, squaredances en knokpartijen in een saloon. Shakespeare in het Wilde Westen. Pakt het? Voor dans tekent Greta Lents, voor kostumering Betty Backaert en Martine Hanssens en voor de pro- duktie Noël Donckels. Er wordt gespeeld op 25, 26 en 27 november en op 2, 3, 4, 5, 9, 10 en 11 decem ber telkens te 20 u. Reser veren noodzakelijk via De Kaft, 053/77.62.94 elke werkdag tussen 9 en 19 u. Op zaterdag 17 december in De Bathuscaaf Kaas- en Wijnavond ter afsluiting van het eerste deel van het toneelseizoen '88- 89 met optreden van kabaret Komma.

De Voorpost | 1988 | | pagina 5