Intergewestelijke studiedag in De Werf Geluidsinstallatie van De Werf moet reeds vervangen worden... Akuut tekort aan bloed in het Aalsterse Uit de gemeenteraad Bouwen aan een al dan niet uitgeruste weg Regio '86 organiseert in De Werf colloquium «Vrijwilligerswerk in Vlaanderen» Te weinig tafels voor nieuwe schrijfmachines 6 - 18.11.1988 - De Voorpost De Vereniging der Meester-Schilders van het arrondisse ment Aalst organiseert op vrijdag 18 november in Kultureel Centrum De Werf, Molenstraat 51, een stu diedag onder het motto «Onderwijs, opleiding, verlan gens, behoeften en toekomstperspektieven in het schil dersvak». ma's worden aangehaald den te bediscussiëren en en bediskussieerd. tekorten aan te klagen. Zonder een omlijnde doel- maar aan de hand van stelling wenst de Vereni- konklusies aktie te onder ging met dit regionaal ini- nemen om er iets aan te tiatief niet alleen toestan- doen. De nood aan geschoolde arbeidskrachten in de sek- tor schilderwerken, sie raadschilderwerken en wand- en vloerbekledin gen die zich nu reeds enke le jaren laat gevoelen en waarvan gevreesd wordt dat dit tekort nog zal toe nemen, was voor de Raad van Bestuur van de Vere niging de aanleiding tot de organisatie van de interge westelijke studiedag. Om organisatorische rede nen wordt de studiedag beperkt tot het Neder landstalige gedeelte van ons land. In de studiedag wordt een praktijkgerichte vragenstellmg ingebouwd. Een uitwissehngsbeurs van ideeën, bijgestuurd naar konkrete aanpak. Van schoolinstelling naar schil derspatronaat en omge keerd. Over Ministerie van Onderwijs naar P.M.S.-centra. Via werk nemersvakbonden RV. A-beroepsopleiding en Fonds voor Vakoplei ding in de Bouwnijver heid. Als organisatieplaats wer den de vergaderzalen van het Cultureel Centrum «De Werf» te Aalst op de vierde verdieping gereser veerd. Uit de samenstel ling van het programma zal U kunnen opmaken dat de organisatoren trachten te vermijden dat het een te logge dag wordt, vrijdag 18 novem ber e.k. Om 9.00 u. wor den de deelnemers, er wordt gerekend op een tachtigtal inschrijvingen, verwelkomd in de in komhall van het Kultureel Centrum De Werf. Van 9.15 u. tot 10.00 u. wordt door de organiserende vereniging een ontbijt aan geboden in de bar van De Werf. Op die manier zul len de deelnemers in losse gesprekken de eerste kon takten leggen. Om 10.15 u. beginnen de diskussies in de schoot van de ver schillende gespreks groepen. Deze zullen zijn samenge steld uit deelnemers die behoren tot de verschillen de instellingen en organi saties die aan de studiedag meewerken. De diskussies in de gespreksgroepen worden om 12.15 u. afge sloten. Om 12.15 u. is het aperitief voorzien, gevolgd door een koud buffet dat door de Vereniging van Meester Schilders is aan geboden, eveneens in de bar van het Kultureel Centrum. Om 14.15 u. is er een ple naire vergadering. De woordvoerders van de ver schillende gespreksgroe pen zullen dan bondig de diskussieresultaten van hun groep weergeven. Van 15.30 u. tot 16.00 u. wordt er een koffiepauze voorzien, ook weer in de bar van De Werf. Er is mogelijkheid tot een ver ruimde gedachtenwisse- ling onder de deelnemers. Van 16.15 u. tot 17.00 u. zal de synthese worden ge maakt van de studiedag door het bureau van de organisatie. Het einde van de intergewestelijke stu diedag is voorzien om 17.15 u., met een af- scheidsdrink die wordt aangeboden door de orga niserende Vereniging, in de nabijgelegen «Dirk Martens» taverne. De vereniging van Mees ter Schilders, Sieraadschil ders, Glazenmakers, Plaatser van Wand- en Vloerbekledingen in het arrondissement Aalst heeft vijf hoofddiscussie punten weerhouden, die zullen worden voorgelegd aan elke groep. De heropbloei van de am bachtelijke technieken en de herwaardering van het schildersvak. De problematiek rond de stages van de leerlingen. Wat is te behouden? Wat dient te worden bijge stuurd? Wat verdwijnt? De opleiding van de vak leraars. Het leerplan Schil ders, Sieraadschilders en Plaatsers van Wand- en Vloerbekledingen. Het profiel van de afgestu deerde in onze sektor. Leerkontrakten, arbeids- kontrakten en de vestiging als zelfstandige. Uiteraard kunnen er bin nen de gespreksgroepen één of meerdere vrije te- Alleen al die betrachting lijkt het bestuur van de vereniging de moeite waard om deze intergewestelijke studie dag te organiseren. LH Een tweetal jaren geleden richtten een vijftiental ver enigingen uit Zuidoost- Vlaanderen de «kontakt- klub» Regio '86 op; Net werk Aalst en Gamma Herzele waren bij de ini tiatiefnemers. De opties waren: interessante kon takten leggen en samen programma's opzetten. Een voorbeeld van deze laatste optie is het collo quium dat op zaterdag 19 november georganiseerd wordt in het kuituurcen trum De Werf te Aalst. Het thema is «Vrijwilli gerswerk in Vlaanderen». Om 9 uur kan men in schrijven en een half uurt je later vallen er in plenai re sessie twee referaten te beluisteren. Harrie Hou- ben, stafmedewerker van het Dienstencentrum voor Plaatselijk Kultureel Werk, heeft het over «Vrijwilligerswerk: histo rische schets en mogelijk toekomstvisie». Nadien spreekt Freddy Aers, on- derdirekteur en docent management aan het Ho ger Instituut voor Readap- tatiewetenschappen te Leuven, over «Manage ment, ook in de kulturele sektor». Na aperitief en lunch (fa- kultatief) debatteren drie werkgroepen rond verga dering dit colloquium af gerond wordt met een ver slag vanuit de drie werk groepen. Deze bijeen komst wordt rond 16.30 uur besloten. Wie nog belangstelling heeft voor dit colloquium, kan telefonisch kontakt nemen met Centrum Net werk op nr. 053/78.89.81. Deelname kost 200 bfr. (zonder lunch) of 400 fr. (met lunch). L. De geluidsinstallatie in kultureel centrum De Werf iaat het geregeld afweten. Vaak uiteraard op delikate mo menten. Er werd dan ook voorgesteld er een nieuwe te kopen. Een uitgave van 1 miljoen aan te kopen bij wijze van beperkte offerteaanvraag. Dit voorstel liep begrijpe lijkerwijze niet zo maar van een leien dakje. Gracienne Van Nieuwen- borgh, de toekomstige schepen van kuituur, gaat met de aankoop wel ak koord dat vraagt dat kwes tieuze firma andermaal zou aangemaand worden tot nazicht en herstelling, deze installatie heeft in derdaad nooit gewerkt tot iedere voldoening. Boven dien wordt het stadsbe stuur nu gekonfronteerd met de aankoop van tien jaar terug («ze stond inge pakt jaren lang in de Friac» zegt Willy Van Mossevelde) bij een firma die ondertussen de bran che geluidsapparatuur vaarwel heeft gezegd. En supplementaire moeilijk heid dus. Destijds stuurde deze firma wel technici- doch het euvel kon duide lijk niet overwonnen wor den en de onzekerheid over het al dan niet wer ken van de geluidsverster king was nooit ver weg. In gebreke stellen Voor Danny Denayer is er maar één valabele oplos sing: de firma in gebreke stellen. Bij de geplande oplevering mag deze appa ratuur niet aanvaard wor den. De apparatuur is daarenboven hopeloos verouderd door de slenter gang van de relatie van De Werf en de spoed destijds om de apparatuur te ko pen. «Ze is nog alleen goed om afgevoerd te wor den» besluit Denayer. Ook voor kuituurschepen Borms is er aan de oude apparatuur geen beter schap te verwachten. Die valt inderdaad geregeld «slook». De oplevering die reeds gebeurde was een voorlopige. De definitieve moet nog komen. Ook zij wil dat de firma in gebreke wordt gesteld. «Daarmee mag niet geedraald wor den. Desnoods moet een deurwaarder aangespro ken worden» zegt Edgard Hooghuys. Ook schepen De Maght is voor spoedig handelen want de datum van defini tieve oplevering is in zicht. «We moeten deze appara tuur kordaat weigeren» zegt ze. Willy Van Mossevelde heeft daarbij nog wel een paar indringende vragen. «Heeft die apparatuur wel ooit goed gewerkt? En heeft men in kultureel cen trum De Werf het geschikt personeel om met derge lijk gesofisticeerde appa ratuur deskundig om te gaan?». De bedoeling is dan ook dat binnen de kortst moge- r-rm meuwe bloedge ld'-' vers worden gevonden om Aalst. Taizeviering. Na de misviering en de receptie werd tot slot een diavoorstelling 5.000 zakken bloed per gegeven over Taize (a). Aalst. De Seniorenakademie van Aalst organizeerde i waardebeleving (a). de Werf een voordracht over Operatie 5000 «Operatie 5000» is de naam van de aktie die door het Bloedtransfusiecentrum Aalst wordt opgezet om wat te doen aan het akute en nijpende tekort aan bloed in de Aalsterse regio wat te doen. Het Bloedtransfusie cen trum heeft zich tot doel gesteld alle mensen die bloed nodig hebben, dit ook te verschaffen. Maar dat is makkelgker gezegd dan gedaan, want in de regio Aalst kampt men geregeld met het probleem dat men de vraag van de ziekenhuizen niet altijd kan voldoen. ben zich achter het initia tief geschaard. Zij verle nen hun medewerking voor een bloemenaktie langs de scholen en aan de organizatie van een of twee showavonden voor de nieuwe bloedgevers in de Werf. Op die dag van de bloedgevers op zater dag 4 maart, zullen alle afgevaardigden en leden van de 52 vriendenkringen die bij het bloedtransfusie centrum zijn aangesloten, naar Aalst komen. Wanneer de financiële mogelijkheden het toela ten zal er op die dag ook een grootscheeps anima tieprogramma worden opgezet. Personen, firma's of instel lingen kunnen hun mede werking verlenen aan het hele projekt. Ze kunnen een bijdrage storten op het rekeningnummer 091- 0044650-59 van het bloed transfusiecentrum Aalst met de vermelding «Dag van de bloedgevers». Stor tingen van meer dan 1.000 fr. zijn fiskaal aftrekbaar. - In de afdeling Herzele van de Akademie voor muziek ballet en toneel Aalst zou een kursus notenleer voor volwassenen worden opgericht. Dit punt werd van de agenda afgevoerd omdat er nog administratieve formaliteiten te Herzelt moeten worden vervuld. - Goedgekeurd zonder enige vorm van bespreking werden het plaatsen van smering op een vrachtwagen met takelkraan (92.000 fr.), het leveren en plaatsen van een takel aan kraan in kombinatie met een hoogtegondel te financieren via een lening, de aankoop in onderhandse overeenkomst van betontegelklemmen eveneens te financieren via een lening, de aankoop van een meetsysteem voor een zaagmachine en van opspanmaterieel voor een freesmachine te financieren via de opbrengst van vroegere verkopen, de aankoop van drie dieplepels een hydraulische rotator, een pale vork met montageplaat en hydraulische snoei- schaar en zaag ter waarde van 400.000 fr. te financieren via een lening en het aanvullen van stocks ten behoeve van werken in eigen beheer aan reinigingswa gens aan te kopen in onderhandse overeenkomst. - Blauwe hardsteen wordt aangekocht voor de columbaria te Aalst en te Hofstade: 3,77 m3 voor 466.575 fr. Edgard Hooghuys stelt dat «dit wansmakelijk gedrocht» zoals hij het hoorde noemen wel snel evolueert. Voor enkele dagen waren er nog 25 nissen vrij. Momenteel nog slechts 21. Uiteindelijk wordt nu door het stadsbestuur ingezien dat uitbreiding noodzakelijk werd. Over de plaats van inplanting is Hooghuys niet te spreken. «Gewoon ongelukkig. Er werd met de ruimte gespeeld alhoewel het kerkhof te Aalst worstelt met plaatsgebrek» Het gevoerd beleid noemt Hooghuys dan ook «stuntelig». - Het agendapunt over het plaatsen van openbare verlichting in de Goudbloem- straat werd afgevoerd. Het is inderdaad momenteel onuitvoerbaar gezien de verkaveling nog niet is goedgekeurd en omdat er nog geen wegenwerken werden Met het oog op onderhoud en vervanging van paalkoppen wordt bij begro tingswijziging een krediet van een half miljoen voorzien. - Het agendapunt over de keukenuitrusting in de gemeentelijke school aan de Zijpstraat te Hofstade werd afgevoerd. Het betrof de aankoop van een spoeltafel in inox, een elektrisch fornuis met oven, een dampkap, een friteuse en een koelkast samen goed voor 300.000 fr. - De sanitaire installaties van sportcentrum Ten Rozen zijn aan renovatie toe. Ingevolge ingewonnen inlichtingen binnen de subsidiërende overheid zou dil dossier eerstdaags in aanmerking komen voor een vaste belofte van toelage wat zou toelaten over te gaan tot een algemene offerteaanvraag. Aktualiseren van de raming is dan ook noodzakelijk. Die wordt nu 1.194.570 fr. groot. - Aan de kamavalwerkhalle, stadseigendom, zal gewerkt worden. Het betreft instandhoudingswerken aan de kant van de Schoolstraat, Astridpark. Een som van 1 miljoen is daartoe uitgetrokken. - Het eerder genomen gemeenteraadsbesluit tot boren van een waterput voor voeding van de Spiegelvijver werd ingetrokken. Er zou inderdaad gebleken zijn dat boren van dergelijke put(ten) geen absolute zekerheid geeft van voldoende waterwinning om de Spiegelvijver regelmatig te bevoorraden ook in droge periodes. Het stadsbestuur opteert dan ook voor verlaten van dit vroeger projekl en vond een alternatieve oplossing. Bij een nabijgelegen firma waarmee een kontrakt voor waterlevering zou worden gesloten. De hieraan verbonden kosten zouden gedekt worden door middel van kredieten «onderhoud parken en plantsoenen» op de gewone dienst. Schepen De Maght stelt hierbij dat het korrekt verlopen van de bevoorrading door de firma nog terdege moet afgesproken worden. Voor Edgard Hooghuys betekent terugtrekken van een agendapunt «geklungel» Pas achteraf blijkt nu dat de firma die boort met een put van 60 m diep die een miljoen kost onvoldoende water kan garanderen. De omgekeerde wereld. - Óm bekomen van kredieten veilig te stellen werden op de jongste gemeen teraad twee punten bij hoogdringendheid aan de agenda toegevoegd. Infrastruk- tuurwerken aan de Keizershallen en aansluiten ervan aan het Aalsters stoomnet. - De podiumverlichting in de Keizershallen zal worden uitgebreid met projekto- ren en statieven ter waarde van 240.000 fr. - Door het Polderbestuur Beneden-Dender worden werken gepland aan onbe vaarbare waterwegen van derde kategorie voor 45.000 fr. - Voor de riolerings- en wegeniswerken in de Wellekens- en de Kluyskensstraat zal worden afgezien van staatstoelagen. Er is immers gebleken dat dit jaar geen staatstoelagen daartoe zullen worden verleend en gezien de slechte staat van deze straten kan niet langer getalmd worden. De werken zullen dan door de stad bekostigd worden en dit mits aanpassingen aan de opmerkingen van de Technische Diensten te Gent. Deze werken worden geraamd op 12,5 miljoen fr. - Het agendapunt in de besloten vergadering nopens het benoemen van twee «lokaalbewaarders» werd van de agenda afgevoerd. LH In de jongste gemeenteraadszitting kwam tegen alle gewoonten in géén enki interpellatie voor. In laatste instantie zorgde Danny Denayer dan toch voor interpellatie over een bouwvergunning, verleend voor eeii villa gelegen aan i Kluisdreef, rechttegenover Steenland. Hij vroeg op welke wettelijke basis b stadsbestuur zich heeft gesteund bij het toekennen van deze vergunning dit met h doel «de bevolking inzicht te geven over de bouwmogelijkheden te Aalst». jaar meer te kunnen leve ren aan het geneeskundig korps. Een speciale aktie wil de daad van het bloed- geven meer bekendheid geven en het streefdoel is dat er in elke familie ten minste een bloedgever zou zijn. De aktie is ondertussen al van start gegaan. Aan elke nieuwe bloedgever en elke aanbrenger van een nieu we bloedgever, wordt een tombolalot gegeven. De trekking van de tombola zal plaatsvinden op 4 maart 1989. De tombola wordt gesponsord door verschillende service-klubs van Aalst en door de Na tionale Loterij. De trek king van de tombola in de keizershallen moet een triomfdag worden voor de bloedgevers en zal dus «de dag van de bloedgevers» worden. Ook vele bank en kredietinstellingen heb- Volgens interpellant be treft het hier een woonuit- breidingszone die een be stemmingsplan moet heb ben. Zonder die planning zou er geen bouwvergun ning kunnen worden afge leverd. Daarenboven zou het noodzakelijk zijn dat een eventueel bouwper ceel gelegen is aan een «uitgeruste weg» en voor Denayer betekent dit niet riolering maar wel een breedte van 3 meter en aanwezigheid van elektri citeit. Bovendien stelt hij de vraag waarom aan «uit breiding» doen als zo vaak geopteerd werd voor «in- breiden». «Als men zo te werk gaat zullen in de na bije toekomst alle nog openliggende gebieden aangesneden worden» vreest Denayer. Wettelijke procedure Voor schepen De Maght is er geen vuiltje aan de lucht en werd de wettelijke gang van zaken nauwgezet ge- respekteerd. De stad verleende de ver gunning op advies van de gemachtigde ambtenaar en daarenboven op voor leggen van stedebouwkun dig attest nummer twee. Dit dan na overeenkomst met de drie erkende bouw maatschappijen te Aalst en steunend op het be staand ontwerp van Bie- zonder Plan van Aanleg «Immerzeeldreef» Het stuk is in totaal 2 ha 78 a groot en de bouwgrond waarvoor de vergunning verleend werd is 45 m. breed en 18 are groot en gelegen op een hoekge- deelte «van een uitgeruste weg», zegt schepen De Maght. Volgens haar is al les in de totale wettelijk heid verlopen. «Uitgeruste weg»? Of de weg in kwestie nu al dan niet een «uitgeruste weg» is werd dan het voor werp van een welles-nie- tcsspel tussen De Maght en Denayer. Voor De nayer is die alleszins niet uitgerust omdat er geen elektriciteit voorzien is dat zou een voorafgaand lijke voorwaarde zijn vendien is er (nog) planning voor verkaveli van achtergelegen grt den waaruit zou kun» blijken op de verleen vergunning een eventa wegenplan al dan niet z belemmeren. Maar voor schepen Maght, teksten in de ha» is de weg «wél uitgerust» Burgemeester Maurice I Kerpel maakte een ei» aan het gebekvecht d» het incident te sluite «Da's gemakkelijk» std Denayer nog. L In de jongste gemeen teraad werd de aankoop van meubilair voor de stadsdiensten goedge keurd ter waarde van 400.000 fr. Wegens de reeds bestaande inrichting is een gedeelte ervan aan vervanging of aan aanvul ling toe. Volgens Edgard Hoog huys (SP) zijn er dermate veel schrijfmachines aan gekocht dat er onvoldoen de tafels zijn om die er op te kunnen zetten en even zo te weinig stoelen voor het aantal dactylo's. «Een goede motiverio zegt burgemeester Kerpel. Danny Denayer (VU) a niets te hebben tegen aankoop van drie perso« computers maar het 4 onlogisch te vinden dat 4 dienst 100 nog steeds nj steekkaarten moet wem bij gebrek aan pc. Desj meer omdat dergelii aanschaf wellicht door fcj gere instanties zou kunr4 worden terugbetaald 4 de Aalsterse stadskas. I

De Voorpost | 1988 | | pagina 6