C0PPENS J.P. Taverne 't Hofken De Voorpost - 25.11.1988 - 13 NINOVETEGEL MUYLAERT Willy Eigen plaatsingsdienst Winkel open van 9 u. tot 20 u.. s zaterdags van 9 u. tot 16 u gesloten op zon- feestdagen Steenweg 691 9470 DENDERLEEUW Tel. 053/66.72.71 Bib Mijlbeek out Vandaag opent de bibliotheekfiliaal Mijlbeek voor de allerlaat ste keer haar deuren. Net zoals de bibfiliaal Sint-Job die reeds eerder ter ziele ging wordt dat nu ook het geval met Mijlbeek. Hugo Verriest en Fé Timmermans doen er dan ook de boeken definitief toe en verhuizen wellicht mee naar het boekenmaga- zijn. Lezers die hun leeshonger verder willen stillen via gebruik maken van een Plaatselijke Openbare Bibliotheek zijn nu aangewezen op De Werf, Het H. Hart, de Driesleutelstraat Ten Berg of de Arend. Louis Waltniel 20 jaar parlementair A.s. zondag 27.11 in de feestzaal v.h. Stadhuis akademische zitting n.a.v. het 20 jarig parlementair mandaat van Louis Waltniel. Toespraken door A. De Maght, Camille Paulus, A.M. Neyts en Willy De Clercq. Maria-devotie De tentoonstelling gewijd aan de devotie tot de H. Maagd door een werkgroep van de parochie Sint-Jan genoot overweldi gend trouwens verdiend sukses. E.H. Pastoor biedt alle medewerkers een hapje en een drankje aan bij een evaluatie gesprek op zaterdag 10 december rond 20 uur in het Sociaal Centrum aan de Immerzeeldreef. Jebron in december Vrijdag 2.12: om 20 uur tweede vormingsavond in de reeks verhalen van radikalen, Seppe Vperman: Mei '68: Wat... naar kerk en geloven?! Echtgescheidenen Gespreksavond Regio Aalst (EGRA) op 8 en 22 december van 20 tot 23 u. Zat. 3.12: om 18.30 u.: Begijnhofkerk: liturgie met en voor kinderen. Zon. 4.12: van 10 tot 12 u.: Open Trekkersgroep Woe. 5.12: om 20 u.: voorbereiding van de Kerstliturgie Za. 10.12: om 18.30 u.: Begijnhofkerk: liturgie Za. 17.12: om 18.30 u.: Begijnhofkerk: liturgie Woe. 28.12: Feest van eenvoud en verbondenheid vanaf 16 uur Zon. 18.12: van 10 tot 12 u.: Open Trekkersgroep Woe. 21.12: om 20 u.: Werkgroep liturgie Za. 24.12 om 18.30 u.: Kerstliturgie Om 19.30 u.: Receptie Om 21 u.: Kerst-samenzijn Di. 27.12: om 19.30 u.: Redaktieraad Vrij. 30.12 om 20 u. Beheerraad Za. 31.12 om 18.30 u.: liturgie met zang Za. 7.1.1989: van 14 tot 18 u. van 20 tot 22 u.: Evaluatiedag om 18.30 u.: liturgie met en voor kinderen Zon. 8.1.1989: van 10 tot 12 u.: Open Trekkersgroep Ongevallen Op de Moorselbaan slipte de wagen van Georges Cooman uit Aalst en kwam op een paal terecht. Chauffeur en Yvonne Van Geyt werden ernstig gewond. - Bromfietser Jochum Van Kerckhoven werd op het kruispunt Boudewijnlaan-Biekorfstraat door een personenwagen gegre pen. De 17-jarige Jochum en de 16-jarige duozitster Sabine Van den Bossche werden gewond. - Op de Geraardsbergsebaan werd de 11-jarige Sylvie Door- emont door een personenwagen aangereden. Het meisje uit de Hollestraat 16 werd naar het ziekenhuis overgebracht. Fietsster Brigitte Scheerlinck uit Aalst werd op de Parklaan door een personenwagen aangereden Deze 27-jarige werd gekwetst. Op het Keizerlijk Plein botsten bromfietser David Van Goe- them en de personenwagen bestuurd door Albert Michiels. De 17-jarige bromfietser liep verwondingen op. - Nog op het Keizerlijk Plein botsten twee fietsers op een personenwagen De fietsers Maria De Bruyn (54) en Peter Van den Berghe (19) werden gekwetst. - In de Rozendreef botsten motorrijder Waso Diezenberghen met de wagen bestuurd door Augustijn De Prins. Waso (21) en zijn duozitter Bart Van Boven (31) werden gekwetst. - In de Kwalestraat te Nieuwerkerken werd voetganger Kamiel Schockaert door een personenwagen gegrepen. De 40-jarige man werd gewond. De Vesten In Taverne De Vesten, Keizerlijk Plein 10, stelt Cochinel doorlopend tijdens de maand december authentieke Kilims tentoon. Op weekdagen open vanaf 11.30 u. Op zaterdag vanaf 18.30 op zondag evenwel gesloten Voor nadere info. Ann Vermeiren, Peperstraat 22 of elke woensdag van 14 tot 17 uur en elke zaterdag vanaf 19 uur in De Vesten. Aalst. In de Werf had de jaarvergadering plaats van dt kulturele centra uit het hele land (a). Land van Aalst Ter gelegenheid van haar veertigjarig bestaan organiseert de Historische Kring Land van Aalst op zaterdag 10 december te 15 uur in de feestzaal van het stadhuis een akademische zitting. De Horenhaultkaart uit 1596 zal er worden voorge steld. Ze heeft uiteraard betrekking op het voormalige «Land van Aalst». Ook het jubileumnummer van het tijdschrift Land van Aalst wordt er gepresenteerd en oud-voorzitters en verdienstelijke bestuursleden zullen er worden gehuldigd. Mannen en Sex De Aalsterse Mannengroep organiseert in het Centrum voor Gezinsplanning een sexuele opvoeding een gespreksavond over «Mannen en Sexualiteit». Alle mannen die de eigen situatie willen onderkennen zijn er welkom op dinsdag 29 november te 20 u. L)e Peperzolder van de Bond van Grote en Jonge Gezinnen Aalst organizeer- - verantwoordelijken van de den een spreekbeurt over hoe gezonde voeding goedkoper kan (a Frank Van Belle, Hof ter Lokerenstraat 40, Terjoden Jos De Sloover, Alfons Van de Maelestraat 60, Erembo- degem. Ceclliafeest van Fanfare «De Terjodenaren» Zaterdag 26 november te 20 uur in de kantine van S.K. Terjoden. Damesbasketbalklub Erembodegem nodigt uit Op zondag 27 november van 11.30 u. tot 16 u. in zaal Gerstenhof te Erembodegem: 3° reuze-eetfestijn. Op het menu: soep, steaks, zalmnoot, vol-au-vent, BEGRAFENISSEN Begrafenissen crematies Alle formaliteiten Dorp 7 MOORSEL 053/21.45.51 Baardegem Kunstambachten Nog tot en met a.s. zondag 27 november in de parochiale zaal tentoonstelling «Kunstambachten uit het Oosten» georgani seerd door de missie- en ontwikkelingsgroep Bwamanda van het Zaïrees bisdom Molegbe. Open, Dorp 46, van 15 tot 21 u. Jaar van het gezin Te Baardegem wil de BGJG een weekend rond het gezin organiseren, de BGJG wil er alleen de gangmaker van zijn en rekent op de medewerking van Baardegemse verenigingen in «éénsgezindheid». Contactvergadering op donderdag 1 de cember te 20 u. in de Parochiezaal. Nadere info via 35.79.08. Erembodegem Terugblik op de Alfons Van de Maele-herdenking De Alfons Van de Maele-herdenking op zondag 2 oktober li„ georganiseerd door A.C.W.-Erembodegem, groeide uit tot een groot sukses. Volgens de organizatoren "reden te over om nog eens duchtig na te vieren aan de hand van heel wat beeld- en klankmate riaal dat door de plaatselijke Fellini's die dag werd vereeu wigd." Een en ander gaat in première op zondag 27 novem ber e.k. om 15 uur in de Alfons Van de Maelezaal, op de Kaai te Erembodegem. Er is niet alleen een smulklare koffietafel, maar er zijn bovendien de dia-reeksen, de vele foto's en het video-programma over de feestviering van 2 oktober. Er is tevens gelegenheid om foto's van dit gebeuren te bestellen. Deelname: 50 fr. per persoon. Toneelopvoering «Bemoeial» door K.W.B.-toneel- groep «Tljl en Nele« Op vrijdag 25 en zaterdag 26 november te 20 uur in het Parochiehuis: toneelopvoering «Bemoeial», komische thriller van Jack Popplewell in een regie van Louis Pauwels. In- komprijs 120 fr. (100 fr. in voorverkoop) en 50 fr. voor kinderen tot 12 jaar. Kaarten zijn te bekomen in het BAC-kantoor, Kaai 3 te Erembodegem of telefonisch op nummer 053/78.34.67 (tussen 17 en 19 uur). K.W.B.-toneelgroep Trejater stelt voor Toneelgroep Trejater van K.W.B.-Terjoden stelt voor «Een beeld van een man», blijspel in drie bedrijven in een regie van Jos De Sloover. De voorstellingen hebben plaats op 25, 26 november, 2, 3, 4 december a.s., telkens te 20 uur in de Parochiezaal, Geraardsbergse steenweg te Erembodegem- Terjoden. Kaarten enkel in voorverkoop bij: Rudi De Zwaef, Hoogstraat 48, Haaltert Carine De Geyter, Hof ter Lokerenstraat 3C, Terjoden Frans Van Dorpe, Beukenlaan 64, Terjoden Annie Callebaut-Geeraerts, Ninovestraat 1, Terjoden Aalsterse Wljnmakersgilde Vergadering vrijdag 25 november te 19.30 u. in de Krypte. V.K.S.J. Vergadering zondag 27 november te 14 uur in de Krypte. Postzegelkring «Dendria» Vergadering zondag 27 november te 10 uur in het Parochie huis. A.A. groep «Om Mekaar» De Anonieme Alkoholisten, of kortweg AA, zijn een vereniging van mannen en vrouwen die de drank eik voor zich niet aankonden en daarom samen hun ervaring, hun kracht en hun hoop op een ander, beter leven (zonder drank uiteraard) aanwenden om hun probleem tot oplossing te brengen. Ze appreciëren een reeks suggesties, gebaseerd op de ervaring van anderen die het aangekund hebben de drank te laten staan. Deze suggesties vormen samen een levensprogram ma, een nieuwe manier van leven als 't ware, een manier van leven waarin het woord «alkohol» niet meer voorkomt. In 1935 ontstaan in de Verenigde Staten uit de ontmoeting van 2 alkoholisten, is A.A ondertussen een wereldomvattende be weging geworden van zo'n 2 miljoen mensen van allerlei ras, geloof en levensovertuiging. In Erembodegem komen A.A.-ers regelmatig in kontakt met mekaar tijdens de wekelijkse vergaderingen: iedere woens dag te 20 uur in de bovenzaal van het Parochiehuis. St. Amanduskoor Koorherhalingen op vrijdag 25 november om 19.15 u., zondag 4 december om 9.30 u., vrijdag 9 december om 19.15 u. in de St.-Amanduskerk. Kontaktadres: Peter Biesbrouck, Lindenlaan 8, Erembo- degem-Terjoden. Landelijke Gilde Het jaarlijks St -Elooifeest wordt gevierd op dinsdag 6 de cember. Om 9 uur mis in de O.L.V. Hemelvaartkerk. Daarna rondgang met de fanfare. Om 14 uur middagmaal in het Gerstenhof, Erembodegem. Op het menu: meloen met hesp, soep, varkensgebraad met groenten, koffie met gebak. Daarna reuzetombola. Prijs: 400 fr. De traditiegetrouwe pensenkermis heeft dezelfde avond plaats om 20 uur in het Gerstenhof. Prijs: 150 fr. Voor inschrijvingen en inlichtingen: Van den Broeck H Brusselbaan 264; Vandeputte Xavier, CERA, Kerkstraat 15; of bij fam. Bruylandt, Gerstenhof. Van harte welkom! Gala der Oosterse Gevechtskunsten Op zaterdag 26 november, om 18.30 u. in sporthal Denderdal, Kortestraat te Erembodegem, organizeren volgende sportve renigingen een «Gala der Oosterse Gevechtskunsten»: Aikido Erembodegem. jui-jitsuklub Akijama Aalst, jui-jitsuklub Yukio Tam Aalst, judoklub Hirano Kwai, judoklub Moorsel, Karate Do Aalst, Nunchaku Ten Aalst, Aalst Taekwondo klub i.s.m. BAC Spaarbank-Aalst. BINNENHUISINRICHTING DECORA pvba Vangoethem F. L. Behang- en schilderwerken - Gordijnen en overgordijnen. Alle vloerbekledingen verhuur van tapijtmachine Citin Luxaflex Koolstraat 46 - 9300 AALST 053/21.72.67 CONTAINERS VAN ROY pvba Containers voor alle afval Ruimen putten Tel. 053/66.61.38 RUIMDIENST Ruimen van beer- en sceptische putten kuisen van regenputten Berckmoes A. DE WITTEN Tel. 053/21.43.40 TAVERNE Uitbater Wilfried DE VOLDER Heet U hartelijk welkom uitgebreide snackkaart ijskreem vriendelijke bediening gezellige sfeer open van 11 tot.... zaterdag en zondag open vanaf 16 uur woensdag gesloten Wij hebben een zonneterras. Gentse Steenweg 8 9410 ERPE (Aalst) Tel. 053/77.37.87 2/286 VLOEREN EN FAIENCE Pe dekenij Molendries zorgde voor een nieuwe feestverlichting die met grote a i r> i Middelen en veel vaardigheid werd aangebracht (a). Aalst. De werken aan de Werf naderen hun voltooiing (a) Voor mentaal gehandicapten De Nationale Vereniging voor Hulp aan Verstandelijk Gehan- dikapten afdeling Aalst organiseert op vrijdag 25 november een informatie-avond rond «de verschillende financiële tegemoetkomingen voor mentaal gehandicapte personen». Bedoeling van deze vergadering is een beeld te schetsen van de diverse soorten tegemoetkomingen, zowel voor kinderen als voor volwassen verstandelijk gehandicapten Deze avond zal geleid worden door Dhr. Etienne Buysse, maatschappelijk werker op het Nationaal Sekretariaat van de N.V.H.V.G., en vindt plaats in de zaal: «'t Apostelken - Apostelstraat 1 (Mijlbeek), 9300 Aalst om 19.30 u. CVP-Dansfeest In zaal Gerstenhof op zaterdag 3 december CVP-Bal vanaf 22 u. met orkest «De Musetta's». Inkom: 100 fr. In voorverkoop: 80 fr. Artsen zonder vakantie Het Sint-Augustinusinstituut voor Verpleegkunde organiseert op woensdag 30 november te 20 uur in haar feestzaal, ingang Moorselbaan, een kulturele avond ten voordele van «Artsen zonder vakantie». Inleiding door Jean-Pierre Goetghebuer, Aalst. KAV Erembodegem organizeerde een bezinningsavond over Kerk-zijn met voordracht door Tine Ruysschaert en zang door Kurt Fleming onder meer een getuigenisgesprek, een groepsgesprek en een visie op de toekomst fa) lokaal de Uzer komt de kaartclub van de WVG samen (a) in koördinatie van Hilde Van Cappelen. De studenten van het instituut zorgen voor koreografie. Deze avond staat in het teken van «Handicap en Derde f HHB A[| II Wereld» en de integrale opbrengst ervan gaat naar «Artsen S toïï® ^^3j| jg|j| zonder vakantie» die talrijke gehandikapten in de Derde l fllalliB flH SB I -ta Wereld verzorgen. Inkom: 200 fr. Reserveren in het Instituut via 053/70.33.79. 1 t Mfp| Kerstboomaktle Om hun jaarlijks kamp te financieren organiseren de Welpen van scoutsgroep Sint-Kristoffel een kerstboomaktie. U kan kerstbomen kopen voor 180 tot 400 fr. al dan niet met of zonder wortels. Na telefonische bestelling via 053/77.28.00, 053/21.04.30 of 052/22.26.03 na 18.30 uur kunnen de be stelde boompjes worden opgehaald op zaterdagnamiddag 10 december op het schoolplein van de lagere afdeling van het Sint-Jozefskollege aan de Capucienenlaan. Voor een supple ment van 50 fr. worden ze bovendien aan huls geleverd.

De Voorpost | 1988 | | pagina 13