Enorme belangstelling vanuit de regio K.V.S. wil met «Een Wintersprookje» zijn publiek vermaken Lede Gilbert Van de Vijver in Palet 14 - 25.11.1988 - De Voorpost BGJG Op zondag 27.11 van 10 tot 12 u. zitdag in het Parochiehuis voor hernieuwing van de verminderingskaarten op het spoor. Vervallen kaart en identiteitskaart v.h. gezinshoofd mede- Ronnie Commissaris, Frank Fockelijn, Nand Buyl, An Tuis en Hans Rooyaards in brengen. «Een wintersprookje» Aalst K.V.L.V.-bloemenschikken Woensdag 30 november te 19.30 u. in de Krypte; 1" les bloemenschikken «Kerstmis in 't groen». Herdersem DF-Kindernamlddag: De gelaarsde kat Davidsfonds Herdersem organiseert op woensdag 07 decem ber 1988 een grootse kindernamiddag. Het Reizend Jeugd theater Nele speelt in het Parochiaal Centrum Grote Baan te Herdersem. «De markies van Karabas» of «De Gelaarsde Kat». Toegang: 60 fr. Begin: 14u30. Einde: 16 u. Kontaktadres: Hugo Bogaert, Hardingstraat 40, Herdersem. Tel. 053-77.83.95 WTC Chambrol Wielertoeristenklub Chambrol vierde tegelijkertijd haar 15- jarig bestaan en haar klubkampioenen Adolf Willmes, John D'Haese, Luc Gits, Willy Van Gijsegem, Patrick Schockaert, Wilfried Maes, André Van Der Maelen, Rik Toothoofd en Norbert Van Nuffel. Boeing-Boeing Door de toneelbond «De Vriendenkring» wordt in het Paro chiaal Centrum te Herdersem het kasstuk «Boeing-Boeing» van Mare Camoletti opgevoerd. Deze komedie rond de lotgevallen van Bernard en zijn «drie verloofdes» wordt op de planken gebracht op: vrijdag 25 en zaterdag 26 november telkens te 20 u. zondag 27 november te 19 u. vrijdag 02 november te 20 u. Ingangskaarten zijn te bekomen bij Adrienne Peirlinck, Dorps centrum 17, 9390 Herdersem. Opium of zuurstof? Deelname aan de gespreksavond van DF-Mortsel over «Gelo ven, opium of zuurstof?» op vrijdag 9 december te 20 u. in het KLJ-Heem. Nadere info via Hugo Bogaert, Hardingstraat 40. KSA en Chiro Bal van KSA en Chiro op zaterdag 3 december vanaf 22 u. waarop ouders, oud-leden, oud-leiders en simpatisanten ver wacht worden. Gratis inkomstdrank. «Grijp je kans» is het jaarthema. Zaterdag 10 december: Kaarting «Onder of Boven» Dinsdag 13 december: Hobby-avond vrouwen Vrijdag 16 december: Dartswedstrijd «DC Sunset» Zaterdag 17 december: Kerstmisfeest van de «Buurt- vrienden» Dinsdag 27 december: Hobby-avond vrouwen Vrijdag 30 december: Kompetitie Darts Wijnproeven Gratis wijnproefavond met filmvoorstelling in Soetekin. Mor gen zaterdag 26 november te 20 u. Reserveer via 053- 80.60.12 Just Nevest In «Soetekin» maandelijkse dartsavond georganiseerd door Dartsklub «Just Nevest», telkens de 1e vrijdag der maand te 20 u. Op vrijdag 2 december, op vrijdag 6 januari, op vrijdag 3 februari, op vrijdag 3 maart, op vrijdag 7 april, op vrijdag 5 mei, op vrijdag 2 juni Schrijf in in «Soetekin». Telefonisch inschrijven kan ook op tel. nr. 053-80.40.22. ledereen is van harte welkom. Ongeval Zaterdag in de late namiddag had aan de Koning Albertlaan een ongeval plaats waarbij Jozef Van Moorten uit de Guido Gezellestraat 47 gewond werd. Konditiegym- en zwemkursus De Leedse sportraad opende verleden woensdag 23 in de turnzaal van Stella Matutina een lessenreeks konditiegym. Telkens van 20 u. tot 21 u. of van 21 u. tot 22 u. Deelnemen kost 500 fr. A.s. maandag 28 wordt van wel gestoken met een zwemkursus steeds op maandag van 20 tot 21 u. in zwembad 't Waterhoentje, te Hillegem. Deelnemen aan de kursus kost 800 fr. Wie vrij wil zwemmen betaalt 500 fr. Nadere info bij de Leedse Sportdienst, Brilstraat 2, 053- 80.60.39, of bij Geert Uyttenhove, Molenbergstraat 33, 053- 80.62.62. Architektuur als buur Architektuur als buur is een projekt dat nog tot 11 december in Gent loopt en dat vanuit onze regio biezonder veel belangstelling krijgt. Het is geen alle daagse tentoonstelling, maar Architektuur als Buur wil meer aandacht vragen voor de betere hedendaagse architektuur en voor een vitale stadskultuur. Men omschrift het projekt als het resultaat van het groeiend bewustzijn van hoe beeldbepalend de architektuur wel is. De klemtoon wordt dan ook gelegd op de hedendaagse architektuur, op wat er vandaag gebouwd wordt. En rond dat centraal gegeven werd een heel programma ontwikkeld. Architektuur als Buur gaat uit van de stad Gent, dienst Monumentenzorg en Stadsarcheologie en van alle Oostvlaamse architektenverenigingen. Er is in de eerste plaats een centrale tentoonstel ling die men dagelijks in de Sint-Pietersabdij (maandag uitgezonderd) kan gaan bekijken van 9u30 tot 12u30 en van 13u30 tot 17 u. De Sint- Pietersabdij is gelegen aan het Sint-Pietersplein. De tentoonstelling presen teert de bezoekers een overzicht van wat er de laatste twee decennia in en om Gent aan betere archi- tektuur werd gerealizeerd. In een tweede tentoonstel ling in dezelfde Sint-Pie tersabdij kan men gaan kijken naar «Gent in weel de herboren» en daar ziet men foto's en dokumenten van het Gent tijdens de wereldtentoonstelling in 1913. Daarnaast bestaat er een architektuur-kaart die deel uitmaakt van de architek- tuur-gids en die de belang stellenden het moet moge lijk maken om in de stad een architektuur-parkoers te wandelen. Geleide be zoeken hebben het voor deel dat ze bovendien ook binnenin de gebouwen te recht kunnen. Die geleide bezoeken gebeuren in kleine groepen en meestal met een architektuurbus- je. Elk busje heeft zijn Architektuur als buur. In de Sint-Pietersabdij te Gent te bekijken (foto Griet Blomme). hebben een gebouw uifge- toonstellingen waarvan er kozen om er hun kreaties ondertussen al enkele ach- te brengen. Tot 11 decern- ter de rug zijn. Maar tot 30 ber zijn er bijvoorbeeld de november is er bijvoor klank-landschappen van beeld nog architektuur fo- Stichting Logos te beluis- tografie te zien van Libens Nieuwerkerken Kwisavond B.G.J.G. De B.GJ.G.-Nieuwerkerken organizeert op zaterdag 26 no vember een kwisavond in zaal Volkskring te Nieuwerkerken. Aanvang: 20 uur. Er wordt per tafel gespeeld. De drie beste tafelteams spelen de finale. Toegangskaarten kosten 50 fr. voor al wie ouder dan veertien is. Voor meer informatie kan men terecht bij André Schollaert, it 43b, Aalst, tel. 053/77.84.19. Aktiviteiten in Soetekin Vrijdag 25 november: Kompetitie Darts Zaterdag 26 november: Gratis Wijnproefavond met filmvoor stelling. Organisatie BVBA «De Leeuw» Vrijdag 2 december: Maandelijkse open dartswedstrijd naar geldprijzen en trofeeën De Hamse kunstschilder Gilbert Van de Vijver, ex- pozeert nog tot 7 december zijn werk in Galerij Palet aan de Franz Courtens- straat te Dendermonde. Gilbert Van de Vijver werd geboren te Lokeren op 28 oktober 1946 en is nu woonachtig in de Leeuwe rikenlaan 49 te Hamme. Hij voelde zich al van jongsafaan tot schilderen en tekenen aangetrokken. Hij was 14 jaar toen zijn ouders naar Hamme ver huisden en het is daar dat hij geboeid geraakte door de mooie landschappen van de Durme en de Schel de. Die landschappen heb ben hem niet meer losgela ten. Vijf jaar lang ging Gilbert Van de Vijver zich bekwamen in de Hamse Akademie voor Beeldende Kunsten. Hij volgde er de lessen schilderen en teke nen naar levend model. Daarna ging hij naar de Gemeentelijke Akademie en Vaktekenschool in Temse, waar hij twee jaar grafiek studeerde. Dan was het ogenblik rijp om een eigen en persoonlijke weg te kiezen. Gilbert Van de Vijver vond zijn eigen weg en stijl. Maar de on derwerpen die hij schildert blijven de landschappen van het Durme- en Schel- deland. De stillevens lig gen hem nauw aan het hart en Gilbert Van de Vij ver wil die dan ook zo ge trouw mogelijk weerge- In Galerij Palet kan men terecht alle weekdagen van 10.00 tot 12.00 en van 13.30 tot 18.00 uur en op zondag van 14.30 t 18.00 uur. Regie: Karst Woudstru Decor Mark Cnops 18 nov. lot II dec. 1988 Mei o.a.: Leslie De Gruyter.Scnne Rouffaer. Nand Buyl, Ronny Waterschoot, An Tuis, Sien Eggers, Ann Petersen. Koning Leontes van SiciliS offert vrouw en kind op aan zijn blinde jalcezie. Maar zoals het in sprookjes past wordt het kwaad, na een periode van leed, overwonnen. !M0 i?tt? Mosselsouper Zaterdag 26 vanaf 17 u. en overmorgen zondag van 11 u30 tot 17 u. mosselsouper in de kloosterschool. Voetbal thuis Patro Overg. B: Herdersem-Neigem (zondag 27 november 14u30) Eerste D: Joso Lebbeke - Herdersem (zondag 27 november 14u30) Patro-Jeugd Herdersem - Zeveneken (juniors) (zondag 27 november 10u30) Herdersem - S.C. Doorslaar (knapen) (zondag 27 november 9u15) S.K. Praeminiemen S.K. - St.-Gillis D (zaterdag 26 november, 10 u.) Knapen S.K. - R. lebbeke (zaterdag 26 november, 13u30. Reserven S.K. - A - Boonwijk (zondag 27 november, 10 u.) Archeologie Op dinsdag 29 november spreekt Mamix Pieters, archeoloog, te 20 u. in het Herdersems Parochiecentrum over «Archeolo gie, sleutel op het verleden» op uitnodiging van de Landelijke Gilde. De bewoning van onze regio door de eeuwen heen wordt o.a. met dia's belicht. Meldert Ciaerhaegse Comedie De Ciaerhaegse Comedie brengt in zaal Ingrid, Drop 36, nog opvoeringen van de komische thriller van Charles Raymond Deyer in een regie van Theo Van Gijseghem, vandaag vrijdag 25 en morgen zaterdag 26 november telkens te 20 u. Inkom 150 fr. In voorverkoop 120 fr. Kinderen tot 14 jaar 100 fr. Reserveren via 052-35.64.20. Prutske Toneelgroep «Prutske» speelt in het Hekelgems Parochiecen trum het blijspel «Bloemen noch kransen» van Borrasch en Moore in een regie van Martien Verreycken. Opvoeringen op vrijdag 25 november te 20u30, op zaterdag 26 te 20 u. en op zondag 27 te 16 u. Reserveer via 053- 66.39.78 Parochieheem Ontvangen u dit weekend: Clement en Albertine Kindermans. Volgend weekend: Luc en Maria De Vis «De bedoeling ervan is het publiek te vermaken en te verrassen. En dat is ook het uitgangspunt van de vertaling en de regie». Met deze woorden geeft regisseur Karst Woudstra zijn visie op «Een Wintersprookje» van William Shakespeare, dat nog tot 11 december te zien is in de Brusselse K.V.S. aan de Lakensestraat. «Een Wintersprookje» «Een Wintersprookje» is het verhaal van koning Leontes van Sicilië, die zijn vrouw en kind opoffert aan zijn blinde jaloezie. Maar zoals het in een sprookje past, wordt het kwaad, na een periode van leed, overwonnen. Dit spel is een van Shake- speares zogenaamde ro mances. In deze laatste stukken, waartoe ook «Pe ricles» en «De Storm» be horen, zijn komische en tragische motieven in een harmonisch geheel vere nigd. Elk van deze stuk ken is gebouwd op een ri tueel van welzijn, vernie ling en wedergeboorte. Dit proces voltrekt zich dank zij vergeving en verzoe ning, de centrale tema's in Shakespeares romances. Zoals elk sprookje is ook «Een Wintersprookje» erg onwaarschijnlijk maar weerspiegelt niettemin fundamentele menselijke ervaringen. De titel ver wijst bovendien naar de gang van de seizoenen. Zoals de winter steeds weer plaats maakt voor de lente, zo wordt ook de blindheid en het kwaad, na een periode van leed en be rouw, steeds overwonnen. Vergeving en verzoening triomferen uiteindelijk en brengen een vernieuwde harmonie. Verbroken relaties tussen man en vrouw, tussen va der en kind, worden her steld en een nieuwe, onge schonden liefde van de kinderen maakt de regene ratie volledig. Met «Een Wintersprookje» schreef William Shakespeare zijn versie van de onsterfe- lijkheidsmyte. De K.V.S.-produktie De Nederlander Karst Woudstra - zowat de No- rén-specialist - werd door K.V;S. ingehuurd om de regie van dit stuk te kla ren. En we kennen Woud stra als de man die prachti ge regies maakte van o.m. «De moed om te doden» van Norén en «Ritter, De ne, Voss» van Thomas Bemhard (respektievelijk voor Malpertuis-Tielt en De Korrekelder-Brugge). Niet toevalhg stukken waarin de psychologische uitdieping van de karak ters centraal staat en waarin slechts een heel be perkte cast vereist is. Dit «Wintersprookje» (The Winter's Tale uit 1611- 1612, gebaseerd op «Pan- dosto» van Robert Greene) vraagt een vrij uitgebreide akteursgroep en behandelt meer gebeurtenissen en feiten dan psychologische uitdieping van karakters. Ligt het misschien hieraan dat Woudstra niet tot een eenduidig koncept komt? Deze nieuwe vertaling-be werking van Shakespeares tekst door Ger Thijs en Woudstra zelf beoogde «de literaire aspekten op de achtergrond te plaatsen en de voorkeur te geven aan een direktere vertaling, zo dat het tempo van het stuk hoog ligt», hiervan is, al thans in de voorstelling die ik bijwoonde, niet veel te merken. Evenmin trou wens als van het feit dat Paulina «als de hoofdfi guur van het stuk be schouwd (kan) worden», omdat ze de enige is die durft ingaan tegen de on begrensd tirannieke han delingen van de jaloerse Leontes. Alles samen een toch nogal tweeslachtige voorstel ling, die op gebied van re- giekoncept meer vragen oproept dan verduidelijkt. De meeste akteurs, zo leek het mij althans, geloofden zelf niet zo erg in wat ze aan het doen waren. Toch waren er wel leuke mo menten te beleven, zodat ik niet volledig ontgoocheld de zaal verliet. L. Italiaanse avond Morgen zaterdag 26 november in zaal Bij Herman Italiaanse avond georganiseerd door Scouts De Hopduveltjes. Spaghetti aan demokratische prijs. Tussendoor dia's van de kampen in Martell en Surister. Moorsel «Geloof: Opium of zuustof?» Davidsfonds Moorsel, Herdersem en het gewest Land van Aalst organiseren op vrijdag 9 december 1988 te 20 u. in het K.L.J.-heem, Kerkweg 1b (naast pastorie) te Moorsel een gespreksavond: «Geloven vandaag: Opium of Zuurstof?». Samen spreken over geloof vanuit de inbreng van drie panelleden en begeleid door moderator Ludwig De Temmer man spreken de aanwezigen over geloof. Het boek Opium of Zuurstof? van Jean-Pierre Goetghebuer dat in het najaar van 1987 bij het Davidsfonds verscheen, kan een aanleiding zijn tot een verfrissend gesprek onder de aanwezigen. Nadere info bij Roger Van Mulders, Aalstersesteenweg 85, te 9390 Moorsel, tel. 053-70.49.64, en Hugo Bogaert, Hardings traat 40, te 9390 Herdersem, tel. 053-77.83.95. Renovatie na restauratie. Het Toreken is daar een mooi voorbeeld van (foto Belinda Dejonghe). parkoers en de busjes rij den op woensdag, vrijdag, zaterdag en zondag. Elke rondleiding start op het Sint-Pietersplein om 13u30 en een rondleiding duurt ongeveer vier uur. Een busje voor acht personen met gids kost 600 fr. per persoon. Men moet voor deze rondleidingen op voorhand inschrijven en dat kan op het nummer 091-33.00.30 of 091- 25.34.66. Pas nadat men het verschuldigde bedrag heeft gestort op rekening nummer dat wordt opge geven is de inschrijving de finitief. Ook film en muziek Nog tot 23 november kan men in Studio Skoop «Me tropoli-Film» gaan bekij ken. Dat is een reeks van films met de grootstad als dekor. Men krijgt onder meer Rome, Berlijn, Pa rijs, New York en andere steden te zien. Naast de film is er ook aandacht voor de muziek. Tussen muziek en archi tektuur bestaat er immers een wisselwerking. Enkele hedendaagse komponisten teren in de Boekentoren en in het verzekeringskan toor Noordstar en Boerha- ve, Elektronische muziek is er op zondag in het Be drijvencentrum aan de Blekerijstraat en de wind harpen van het duo True- stadt zijn te zien in de Boekentoren. Om en rond de Watertoren volgt er ex perimentele muziek begin december en in het bad huis Aqua Zul zijn Pal Beelaerts en Marleen De Pooter te gast. Voor meer informatie over het luik architektuur en muziek doet men er goed aan te telefoneren naar het num mer 091-33.00.30 van het Projektiesekretariaat, Bel fortstraat 17, te Gent. Het Nieuwpoortteater, werkt ook mee en brengt nog drie recitals in even veel woningen uit verschil lende tijdsperiodes op 18, 22 en 26 november telkens om 20u30. Er is ook nog een huiskamer-koncert van Judith Vindevogel op 9 december om 20u30 in Dokken Noord. Aanvullende tentoonstelling Bij deze overvloed aan ak tiviteiten horen ook nog een reeks aanvullende ten en Van Straaten in Galerie XYZ aan de Brabantdam 110. Shaker architektuur in Modern Form kan men tot 10 december gaan be kijken in de Burgstraat 1078 en in de Gele Zaal in de Nonnemeerstraat 29, is er tot 18 december een klank-ruimte-project mu ziek, plastische kunst en ruimte. In de Bank Brussel Lam bert aan de Kouter loopt tot 18 november de ten toonstelling over de inter nationale Eternitprijs voor architektuur en het Ant werps Linkeroeverplan van Le Corbusier staat op gesteld in de Blauwe Zaal van de Fakulteit Toege paste Wetenschappen in de Jozef Platteaustraat 22 tot 26 november. Van 5 november tot 31 december is er werk van Baines, Lampens, Delmulle en Van Severen te bekijken in Surplus, Zwarte Zuster straat. Tot 31 december ook nog Andrew Macnair en Egg City in de Galerie S H De Buck in de Zuidstationstraat en van 17 december tot 15 februa ri komen in het Museum voor Sierkunst de jonge interieurontwerpers aan de beurt.

De Voorpost | 1988 | | pagina 14