Johan De Wilde houdt VW Hamme overeind "Een punt winnen we beslist" Wintergala Rijbaan Piet met zelfs een gedresseerde koe! ndge*l Het derby tussen Sint-Niklaas en VW Hamme Claudio De Paep (VW Hamme) Monschau - St. Niklaas voor wielertoeristen VW Hamme zonder Paul Vermeir ABS VÖKS?88| inkéS| rd in|l| ivonSj gratfl issen I ge-W [amme - Roeselare 2-1 VW Hamme won twee pun- maar die werden door het 'estvlaamse Roeselare zo- n eerjaar niet op een presenteer- ip za aadje aangeboden, Pirelli i zaal i zijn maats hebben er bik- ilhard moeten voor knok- Grotendeels heeft doel- Hjl|an De Wilde een aandeel in winst van de derdeklasser, verdedigde zijn heiligdom it brio. Na afloop werd hij feliciteerd door Guy Herre- VW Hamme's invaller- :per. 'We hebben beide punten Jo te danken, zei de twin- jarige Guy. Tijdens de eer helft liet Johan zich enkele ;n biezonder opmerken en de hervatting was hij haast 'reukbaar. Hij pareerde een onterecht toegeken- strafschop maar was niet :and tegen de rebound. )e mogen tevreden zijn met twee punten. Het had eer- gesproken andersom kun- zijn. Nu wil ik hieraan lelijk toevoegen dat we in ige matchen vaak het bete team waren, maar er niet >r beloond werden. Een :tje kompensatie is op zijn bats." runstige indruk liet ander aal Philip De Borger. Hij trtolkte een aanvallende rol p de linkerflank en werd au- ur van de openingstreffer. 'Ik kontroleerde de hoge nter van Robbie Nardus op borst, en heb vervolgens bal in het doel gedepo- terd, zegt de Kleinbra- ander. In de eerste helft kregen we og enkele kansen. Twee ter maakte de opponent een liist, maar telkens was Jo De rdde bij de zaak. Ik meen it de winst bij de rust een (rechte weergave was van tn periode waarin we ons als et betere team lieten opmer- i(n. Na de hervatting hadden fe het warm. De bezoekers regen een penalty waaruit ze gelijkmaker puurden. Wat spelleiding bezielde, weet VW Hamme - Roeselare 2-1. Ook deze poging van Ledens zal overgaan (vh) geen mens. Ik denk dat hij zich vergiste maar daar niet wilde op terugkomen. Geluk kig hebben we binnen de kortste keren een tweede doelpunt kunnen scoren. Daarna hebben we water en bloed gezweet. Ik hoef niet te zeggen hoe groot de vreugde in ons kamp wel was, toen het laatste fluitsignaal weer klonk." Een opmerkelijke rol ver tolkte Claudio De Paep. Voor het eerst vatte hij post in de middenlinie als substituut voor Serge Geldof die door een lichte hersenschudding onbeschikbaar was. Claudio leverde een uitmuntende ver richting wat ook door Willy Meersman beaamd werd. "Ik meen dat dit een be langrijk positief aspekt is, zegt de Hamse oefenmeester. Anderzijds liet Paul Coucke die de rol van Claudio in de afweer had overgenomen, evenzeer een behoorlijke in druk. Wellicht was onze waar deze keer van mindere kwali teit. Gelet op de situatie op teerde ik in eerste instantie voor resultaten. We wonnen en in de huidige omstandighe den leek mij dat het belang rijkste." Willy Meersman was het eens met onze zienswijze dat zowel Philip De Borger als der moet worden geknokt dan Johnny Lenaerts met een werd verwacht. Indien men "goed" werden gekrediteerd. zich kan handhaven zal het Vigor Hamme kan in elk ge- zeker een leerrijke kompetitie val besluiten trekken. Vast- geweest zijn. stelling is dat er in derde har- (e.g.) In het derby met Sportkring Sint-Niklaas vertrekt VVV Hamme als underdog. Wie dezer dagen een gok doet, tipt op de leider. Dat is evident. By Hamme reageert men anders. Claudio De Paep is optimistisch. Hij rekent op een puntendeiing. "Tegen Sportkring hebben we nog nooit slecht gespeeld en dat zal ook nu niet het geval zijn. Al mijn kollega's zijn gemotiveerd en opgejut. Ik veronderstel dat de leider met ons een lastige klant op visite krijgt. Onze huid verkopen we duur en verliezen doen we niet, tenzy we te kampen krijgen met onkans zoals vorig jaar toen we na bijna negentig minuten overwicht, met het kleinste verschil de duimen moesten leggen, aldus Claudio De Paep. De voetballer uit Meerdonk is intussen aan zijn tweede seizoen bezig bij Hamme. De overgang heeft hij zich nooit beklaagd en zowel de klubleiders als de oefenmeesters Meersman en Maes zijn opgetogen met De Paep in hun midden. Niettemin heeft hy in deze kompetitie nog maar pas in de laatste weken zijn nut bewezen. 'Tot voor een maand was ik gekazerneerd in de buurt van Keulen waardoor ik maar zelden aan de training kon deelnemen en geen konditie opdeed, vervolgt Claudio. De klubleiding kreeg het voor mekaar dat ik als milicien mijn overplaaltsing bekwam naar de Westakkers te Haasdonk. Hierdoor ben ik in de gelegenheid om op iedere training aanwezig te zyn, wat de vorm inmiddels ten goede is gekomen. Ik meen overigens dat we de laatste weken gunstig evolueren. We wennen meer aan de principes van derde klasse en zijn tot de vaststelling gekomen dat het er anders aan toegaat dan aanvankelijk werd verondersteld. Er wordt veel harder geknokt en het is niet alleen door mooi voetbal te presenteren dat je punten haalt. Zowel technisch als fysisch zyn we in staat om overeind te bljjven. Alleen beschikken we niet over voldoende kracht om stevig uit te halen. Mentaal zijn we even sterk gebleven ondanks itieaanhcf. Ik voeg hier dadelijk aan toe dat we roet acht punten op ons aktief, onder onze waarde De Paep vatte vorige zondag voor het eerst post in de middcnlinie, waarin hy zich als een veropenbaring manuesicerde. "In de jeugdrangen van SK Beveren vertolkte ik vaak de rol van verdedigende middenvelder, zegt Claudio. Willy Meersman had m(j voor het eerst de opdracht meegegeven om als "schokbreker" te opereren. Het was een experiment dat meeviel en lonend was. Of dat zaterdagavond zal herhaald worden is een zaak van de trainer. Iedereen bij ons kent de leider, zijn aanleg en tekortkomingen. Omgekeerd is evenzeer het geval. Ik meen dat er langs beide zijden laktisch zal gegokt worden. In elk geval ben ik gerust in de goede afloop. Tegen hoger gekwoteerde ploegen kan VW Hamme altijd wat meer. Dat is in het verleden vaak gebleken en niet in het minst in de bekermatchen tot uiting gekomen." Er hangt Claudio De Paep op korte termijn een schorsing boven het hoofd. In Oostende werd hy uit het veld gestuurd. Volgende woensdag zal het strafkomité van de voetbalbond oordelen welke "prijs" het de Hamse voetballer zal toekennen. (e.g.) PAARDENSPORT Het was alleszins een glunde rende Jules Pieters (inclusief smoking) die op zaterdag en zondag, samen met zijn echt genote, de vele honderden liefhebbers van mooie paar densport mocht begroeten in zijn manége aan de School straat te Appels. Voor dit wintergala werd een fraai programma opgesteld en het publiek - al bestond het eigenaardig genoeg voor een groot gedeelte uit «enthou siaste» Dendermondenaars bleek dankbaar. Tijdens het eerste gedeelte kregen we een korte voorstel ling van de meeste deelne mers met daarna een heuse Alle wielertoeristen en wielertoeristenklubs worden door de Wase Wielertoeristen uitgenodigd op een ontmoetings avond rond de wegklassieker Monschau - St. Niklaas in de zaal Panda, Grote Markt 25 te Sint-Niklaas op vrijdaga vond 25 november vanaf 19.30 u. De toegang is gratis, ledereen die er inlichtingen wil over de bekende klassieker kan er die bekomen. Bovendien worden dia's geprojek- teerd over volgende onderwerpen: De deelname aan de organisatie van Parijs-Roubaix, Een overzicht van Monschau - St. Niklaas. Er worden allerlei inlichtingen verstrekt over de klassieker Monschau - Sint-Niklaas 1989 en de deelname aan Parijs- Roubaix 1989. Het wordt een unieke gelegenheid voor alle wielertoeris- ten om kennis te maken met de grote Wase wegklassieker. Paardensport. Fraaie kledij en mooie paarden: ingrediën ten van de Wintergala op Rijbaan Piet (vh) show van gespannen. Het aantal paarden groeide voort durend en toen uiteindelijk een zesspan de manége bin nenreed meenden we dat er ongelukken gingen gebeuren, maar de menner hanteerde het gevaarte als een lichte camionette en maakte fraaie arabesken in de toch wel kleine - voor dit doel - manége. De tribunes waren ondertus sen volledig bezet en ook in het gezellige klubhuis hadden de mensen voor de ramen plaatsgenomen. Meer dan voldoende opkomst dus voor een show die verderging met de allerkleinsten en de «stoe lendans». Bijgestaan door de frele danseresjes van Ballet school Hardies in hun leuke paddenstoelenpakken, moes ten de jongsten aantreden voor de klassieke stoelendans maar nu te paard, Telkens de muziek stopte wipten ze van het paard en zochten - met het paard aan de teugel - een vrijstaande stoel. De aanmoe digingen waren zeker niet uit de lucht en het waren uitein delijk broer en zuster Weste- linck uit Grembergen die overbleven. In het laatste duel klopte broer Bram zijn zus Lisa. Terwijl we konden zien hoe goed die kleintjes al met hun rijdier overweg kon den, werden voorbereidingen getroffen voor een komische show met twee honden. De familie Hochegger stond daarvoor in. Een leuk num mer dat voldoende afwisseling bracht in afwachting van de voetbalwedstrijd te paard die dan geprogrammeerd stond. Het werd een spannende match met een enorme bal, Tijdens de wintergala van Rijbaan Piet volgde de ene attraktie de andere op. Dit was nog maar een begin. Er was ook een vierspan en een zesspan (vh) omkaderd door de felle kre ten van «yelling girls» aan beide zijden. Een fraai schouwspel dat de kijkers als echte voetbalfans deed sup porteren. Na de voetbalwedstrijd kre gen we nog een demonstratie formatierijden zodat elk wat wils had gekregen. Tijdens de pauze werd de bar bestormd voor warme drank jes want in de manége was het blijkbaar bitter koud. Na een nummer waarin de plaatselijke «mounties» hun kunnen toonden, zat iedereen gespannen te wachten op de gedresseerde koe van de heer Hochegger. Het was het wachten waard. Nog nooit hebben we zoiets gezien. Wie dacht dat een koe zo dom was als een achterdeur moet zijn mening herzien. Het werd een eerste klas nummer. Tijd nu voor de meer ruige nummers. Het «rozenspel» is een nummer gebaseerd op ou de tradities. De cowboykledij en muziek pasten volledig in het kader terwijl de broers Pieters, bijgestaan door enke le anderen demonstreerden wat er allemaal met een paard te doen is. Het ging er vrij wild aan toe, maar de toe schouwers zagen daarin zeker geen graten. Schouwspel van de bovenste plank. Uiteindelijk werd de voorstel ling zo tegen halftwaalf beslo ten met een stemmige fakkel tocht te paard. Dendermonde kan terecht prat gaan op Rijbaan Piet, geleid door de heer en me vrouw Pieters, en op de knap pe ruiters die er gevormd wor den. Of we volgend jaar nog zo'n show te zien zullen krij gen. kon nog niet met zeker heid gezegd worden. Mis schien is het allicht beter om in het hart van de zomer iets dergelijks te organiseren... in open lucht. Het is immers geen geheim dat de organisa tiekosten zeer hoog zijn en dat de manége maar een be perkt aantal toeschouwers kan bevatten. Jules zal er wel iets op vinden, want het was de moeite waard. VW Hat (vh) 2-1. Pirelli geeft de beslissende voorzet aan D'Hondt die scoorde Voor het derby op Sportkring Sint-Niklaas kan VW Hamme geen beroep doen op Paul Vermeir. Hij is aan een schorsing toe. Serge Geldot' doet zijn wederoptreden. Hij is hersteld van een lichte hersenschudding. Johnny Le naerts nam wegens griep niet aan alle trainingen deze week deel, maar zal, naar het zich laat aanzien, van stapel lopen in de Wase hoofdplaats. Op de bank is er verande ring. Paul Van Hemelrijck vat "voor het eerst post als wisseldoelman Veertien dagen geleden verscheen hij opnieuw op de training. Een financieel probleem dat voor het begin van de kompetitie was gerezen tussen hem en de klubleiding werd opgelost. Guy Herreman die tot nu toe als invallersdoelman postvatte wordt nu de derde man, hoewel hij lid blijft van de basis. De ploeg: De Wilde, De Paep, D'Hondt, Verbustel, Geldof, Smet. Pirelli. Nardus. Ledens. Lenaerts, De Borger (Van Der Stock, Coucke. Van Hemelrijck). (e.g.) Ue Voorpost - 25.11.1988 - 17 SPORT Redaktie: Oude Vest 34, 9330 Dendermonde. Tel. 05Z21.40.60 Hamme - Roeselare 2-1. Robby Smet geeft een voorzet (vh)

De Voorpost | 1988 | | pagina 17