V.K. Tielrode slaat Waasmunster terug Scheidsrechter kon tempo niet volgen lode lantaarn schittert te fel voor FC Baasrode FC Wieze Kalf is nog niet verdronken ^Aalsterse jeugd veer op dreef De Voorpost - 25.11.1988 - 21 dmai uurs - Kamillekes Aalst 0-5 linkci 'aasrode 'eli* Haasrode VOETBAL De toestand ziet er voor FC Wieze nog wel somber uit, maar sinds zondagavond is er toch een kleine opklaring aan de lucht verschenen. Niet dat mep al dadelijk hoera is gaan schreeuwen, maar de winst op FC Baasrode heeft spelers en bestuur toch deugd gedaan. Zeker omdat de gunstige afloop in feite door niemand werd verwacht, "Ik hoopte wel, maar dacht nooit dat we het voor mekaar zouden krijgen, zegt voorzitter Adolf Moens. Nu moet ik eerlijk toegeven dat we meeval hebben gehad. Dat mocht eens nadat we een week tevoor door tegenslag op zijn minst een punt moesten prijsgeven. Baasrode heeft meer kansen geschapen. Niettemin hebben wij naast de twee doelpunten nog wel eens gelegenheid gehad om eventueel een derde keer raak te treffen. Dat was toen Philip Sonck in het lokale doelgebied was geïnfiltreerd. Ik kom tot de vaststelling dat een aantal spelers onder het bewind van René De Meyst meer inzet demonstreert. Dat is dan het laatste strohalmpje waar we ons aan vastklam pen. De kans dat we het behoud in tweede provinciale verzekeren is nog steeds bestaande, hoewel iedereen er zich van bewust is dat er hard zal te knokken vallen. Het verschil met die ploeg die derdelaatste gerangschikt staat bedraagt vier punten. Een dergelijke kloof valt niet 'dadelijk te dichten. Ik meen dat veel zal afhangen van de resultaten in de komende weken. Indien we er in slagen om snel wat korterbij te sluipen acht ik de kans op het behoud nog betrekkelijk groot. Wordt de afstand groter dan denk ik dat het een hopeloze zaak wordt." Zondag speelt Wieze aan huis tegen Wippelgem. Een tweede opeenvolgende zege zou het vertrouwen aanwak keren. Voorlopig zijn de troeven beschikbaar. Op wat langere termijn staat Ludo Van Driessche en Karei Roosen een strafzondag te wachten. (e.g.) toffe lamesvoetbal voor Jeugdploegen Vierde Provinciale Waasland In vierde provinciale Waasland komt er aan de kop van de klassering niet zo veel verandering. Leider Heikant Zele won zonder al te veel moeilijkheden tegen Eendracht Verrebroek terwijl FC Moerbeke ook al weinig moeilijkheden ondervond om Meerdonk zonder puntenwinst terug richting polder te sturen. Belangrijk op deze twaalfde speeldag was wel de winst van VK Tielrode in Waasmunster. Voor Sparta gold deze wedstrijd als de laatste kans om tegen een rechtstreekse konkurrent wat veld te winnen. Doch na affluiten keken de Heidejongens alweer tegen een nederlaag aan zodat het wellicht zeer moeilijk zal worden voor Sparta om nog in de voorwacht te komen. Ongeveer dezelfde wedstrijd stond geprogrammeerd in Stekene waar Straatje de White Boys mocht ontvangen. Hier bleef het dan ook bij want het speelveld lag er met de plotse sneeuwbuien onbespeelbaar bij zodat een afgelasting de enige uitweg was voor ref Bogaert. In Lokeren daarentegen werd wel gevoetbald en het plaatselijke team versloeg nu Herleving Sinaai zodat de mannen van nieuwbakken trainer Everaert nu een mooie 8 op 8 kunnen voorleggen. Maar wat gedacht van Rupelmonde? Met een 10 op 12 blijft de ploeg van trainer Jos Verguit toch verbazen. Nu werd VK Hamme de punten afhandig gemaakt en wordt Olympia een stevige middenmoter. Net als Eksaarde trouwens dat het streekderby winnend afsioot tegen Daknam. Rest dan nog enkel de wedstrijd Kieldrecht-Hoogeinde. De grensploeg verloor dit duel eerder verrassend tegen een Hoogeinde, dat in deze kompetitie te veel hoogten en laagten kent hetgeen ook de minder gunstige klassering van de ploeg uit Sint-Gillis verklaart. Sparta Waasmunster VK Tielrode Vanessa Molly en Daniella De Meersman (0-3). Trainer Freddy De Boom ver- Al in de aanvangsfase van de ving dan Inne Bambust door Cin- :linc edstrijd waren er knappe pogin- dy De Wit en Ann De Smet door :n van Nathalie Erauw en Inne Miranda Van de Wiele. ambust die even fraai werden Daniella De Meersman ging :red door de plaatselijke doel- tweemaal tereke op de solotoer en ouw. Na zes minuten was het besloot eerst op de keeper en dan "iter toch raak toen Vanessa naast het doel. tlly gevat Nathalie Erauw aan- Direkt daarop weerde de keep- :eldc en die niet aarzelde om er er haar schot af en was Wander- van te maken. stein bij de pinken om de 0-4 op Rond het kwartier knalde Da- het bord te prikken. :11a De Meersman op de paal en Een minuut later lukte Daniella i de 18e minuut werd het 0-2 na dan toch eindelijk haar doelpuntje m dubbelpas Bambust-Wander- en legde de 0-5 eindstand vast. door laatstgenoemde afge- Kamillekes Aalst: Natacha Vinck; Ann De Smet, Caroline Hinninck, ;Net voor de pauze ging een Inez De Boom en Karlien Deroy; )bal van Eva Wanderstein nipt Vanessa Molly. Daniella De Mee- ist het doel. Karlien Deroy rsman en Sophie Philips; Nathalie ~ide de plaats voor Eva Van Erauw, Eva Wanderstein en Inne Bossche en de rust werd met Bambust. bereikt. Na de appelsientjes Op het bankje zaten Eva Van den ig Wanderstein opnieuw haar Bossche, Cindy De Wit en Miran- '<ö"*ns doch besloot naast. da Van de Wiele. Ann dc 13e minuut Koorde E»a Cv„EI mooi voorbereidend werk van Ondanks de bezoekende zege heeft Sparta Waasmunster steeds veldoverwicht gehad in deze wed strijd. Getuige hiervan waren de 17 afgedwongen hoekschoppen die de heidejongens konden af dwingen. Maar bezoekend doel man Eddy Malfliet, die weldra een vier weken durende schorsing tegemoet gaat, plukte het meren deel van die hoekschoppen feil loos uit de lucht terwijl hij andere pogingen van onder meer Engels, De Boom en De Jonghe ook al mooi onschadelijk kon maken. Een dekkingsfout bij Waasmuns ter bracht dan na een kwartier spel Carl De Wilde in schietpositie voor Tielrode en Carl greep deze kans dankbaar aan om thuisdoel- man Van Den Broeck te verslaan, 0-1. Terwijl de thuisploeg dan on mondig bleef voor wat de afwerk ing betrof, kon VK Tielrode op slag van rusten een tweede maal raak treffen langs André De Puys- seleir. Doelpunt waarbij de Waas- munsterse defensie niet helemaal vrijuit ging: 0-2 na 44 minuten. In de tweede helft bleef Waas munster zich ook doorgaans op bezoekende helft bewegen maar hoe hard Engels, De Boom en De Jonghe zich ook inspanden, doel man Malfliet verslaan was er niet meer bij zodat de zege naar het bezoekende kamp ging. speler Patrick Smet dan nog met een gele kaart bedacht werd in de eerste periode was het toch weer VK Hamme dat bij de aanhef van de tweede helft zich liet gelden. Doch afwerken was er niet bij en dit bleek nu bij de thuisploeg net iets vlotter te gaan. Een type- aanval van Rupelmonde met als aangever Koen Buytaert en af- werker Benny Van Cleemput le verde zo in de 55e minuut het tweede thuisdoelpunt op zodat de wedstrijd beslist was. Rupelmon de drong nadien nog fel aan langs Kris De Laet die als uitblinker net niet scoorde in de 73e minuut toen een vrije trap van hem recht streeks in doel belandde terwijl de ref er bij bleef dat hij onrecht streeks had aangegeven. Maar tien minuten voor tijd mocht Kris De Laet dan wel jui chen toen hij in de zone van de waarheid onderuit werd gehaald en hij de strafschop zelf omzette: 3-0 na 80 minuten. Vijf minuten voor affluiten was thuisspeler Bert Canfeyn dan op weg naar het vierde thuisdoelpunt maar Benny D'Haese kon hem foutief stuiten hetgeen deze laat ste zelfs een rode kaart opleverde in deze overigens sportief betwiste wedstrijd die verdiend door de thuisploeg werd gewonnen. gen na een strafschop die hijzelf benutte na een voorafgaandelijke fout. Meerdonk poogde nadien nog wel te storen maar kon toch niet meer verhinderden dat de thuisploeg nu vooraan vrij spel kreeg. Dit paste natuurlijk in het kraam van enkele snelle thuisspit- sen zoals Gerry Dieleman die in de 74e minuut nog maar eens Ronny Van Den Durpel kon weg sturen zodat het 3-0 werd. In de slotminuut kon Gerry Dieleman dan het zware verdikt vellen voor het moedige Mee rdonk nadat Ronny Van Den Durpel een hoekschop perfekt op het hoofd van Gerry had getrapt, Zo blijkt nog maar eens van welk een grote waarde Van Den Dur pel is bij zijn Moerbeekse ploeg want elke week scoort Ronny niet alleen maar laat hij ook zoals in deze wedstrijd de medemaats naar believen scoren. echter weer niet al te veel plezier aan deze voorsprong want enkele minuten later werd Kieldrecht plots weer wakker en kon het via Erik De Witte op voorzet van Dirk Praet terug langszij komen: 2-2 na 56'. Kieldrecht. dat nu wel inzag dat het uit een ander vaatje zou moe ten tappen om een goed spelend Hoogeinde van de zege te kunnen houden, bleef dan maar drukken op de Hoogeindse helft. Maar een uitstekende doelman Van Hecke bleek eens te meer niet te kloppen te zijn zodat de 2-2 op het bord bleef. Tot een kwartier voor ein de. Dan schoot Hoogeinde nog eens uit de krammen en het was Moerloos die voor 2-3 kon zorgen. Helemaal in de slotminuten mocht dezelfde Moerloos dan nog een licht toegekende strafschop benut ten zodat de eindstand tenslotte nog 2-4 werd hetgeen echter ruim schoots verdiend was voor de be zoekende ploeg. alle onzekerheid weg door een derde doelpunt aan te tekenen. SK Lokeren H. Sinaai Heikant Zele E. Verrebroek Daknam Kieldrecht Hoogeinde Eksaarde heeft het zeker niet gemakkelijk gehad om beide pun ten thuis te kunnen houden tegen Daknam dat zich fel verdedigde en waarbij vooral doelman Mari- man als jong sluitstuk een opval lende rol speelde. Tijdens de eerste helft kon hij en zijn jonge ploeg echter niets vinden tegen de mokerslagen van een ervaren rat als Geert Nimme- geert. Geert scoorde twee maal en dat was voldoende om de wed strijd te beslissen in het voordeel van de thuisploeg. Nog even kwam daarin gevaar toen bezoeker Alain Govaert zo rond het uur de aansluitingstreffer wist aan te tekenen maar in de slotfase nam alweer Nimmegeert SK Lokeren heeft de opgang verder kunnen zetten dankzij een eerder moeizame zege tegen Her leving Sinaai dat duidelijk onder de waarde staat geklasseerd. Het waren trouwens de Tineljongens die langs Danny De Ruyte op voorsprong konden komen na dat het thuismiddenveld balverlies had geleden en De Ruyte dit wist af te maken. Tegen het einde van de eerste helft zou de thuisploeg dan toch in de wedstrijd komen en langs Mare Van Der Haegen voor enkele prangende standjes weten te zor gen voor het doel van Hans De Greyt. En op een hoekschop in de 41e minuut was het dan toch uit eindelijk raak toen Marc Van Der Haegen het inzenden van De Wolf kon afronden: 1-1. Ook na de rust was het aanvan kelijk Sinaai dat terug het tempo aangaf en via de flanken bestendig voor gevaar wist te zorgen voor de Lokerse kooi waar doelman De Jaeghere het moeilijk had. Toen dit bezoekende offensief dan niets opleverde was het de beurt aan de thuisploeg om zich te tonen. En een kwartier voor tijd kon Gino De Bruyn dan toch de thuisploeg het winnend doelpunt schenken nadat Hans Thibeau en Marc Van der Haegen tekenden voor de voorbereiding. Sinaai, nu aange slagen, kwam nadien nog goed weg bij een knappe thuisaanval, opgezet door het duo De Bruyn- Millieau maar de paal stond deze poging in de weg zodat de eind stand bleef bij 2-1. Op een zeer zwaar veld gaven beide teams elkaar partij. Aan vankelijk liep het dan ook niet zo vlot bij de leidersploeg die het meer moet hebben van enkele technisch verfijnde ingrepen. Maar toch kon Cesteleyn er in de 32e minuut 1-0 van maken voor Heikant toen hij een vrije trap rechtstreeks voorbij Verrebroek- doelman Thierens kon deviëren. Meteen leek Heikant dan toch aanstalten te maken voor een pro- duktieve namiddag maar de be zoekers profiteerden van een aar zeling in de thuisdefensie om langs Thierens langszij te komen in de 42e minuut. Bij Heikant aarzelde men omdat de grensrechter zwaai de maar de scheidsrechter liet het gemeend buitenspel doorgaan, vandaar dat de bezoeker kon sco ren. Kort na de rust evenwel stel de Heikant orde op zaken langs Mare Van de Velde die een afge weerde bal voorbij de bezoekende portier kon duwen, 2-1 na 48 mi nuten. En na een uur spel kwam dan uiteindelijk de einduitslag op het bord na de mooiste aanval uit deze partij. Van Cesteleyn ging het naar Jo Van Eetvelde die op zijn beurt Marc Van de Velde aanspeelde die kalm en beheerst nummer drie scoorde. Wel kreeg Heikant een kwartier voor tijd nog een strafschop langs Cesteleyn maar de anders zo seku- re spits miste de elfmetertrap en met de gele kaart van Derwedu wen in de slotfase tekende men het laatste wapenfeit op in deze rustige ontmoeting voor Heikant dat als leider nu zondag afreist naar Kieldrecht hetgeen zeker geen gemakkelijke opgave wordt. Marc Stevelinck FC Moerbeke WS Meerdonk 01. Rupelmonde VK Hamme VK Hamme begon sterk aan deze wedstrijd. Gedurende het eerste kwartier kon het minstens gelijke tred houden met de thuis ploeg die echter daarna het laken naar zich toe trok en langs Kris De Laet op voorsprong kon komen in de 21e minuut nadat Bert Canfeyn de ideale voorzet had getrapt. Ook tijdens het vervolg van de eerste helft bleef Rupelmonde de gevaarlijkste ploeg wanneer het op scoren uitdraaide en vooral de flankaanvallers Canfeyn en Buy taert zaaiden meermaals paniek in de Hamse defensie. Nadat thuis- Eer Meerdonk goed en wel be sefte dat het aan de aftrap stond van deze wedstrijd werd het al op achterstand geplaatst door thuis speler Kris Buyck die op aangeven van Ronny Van den Durpel doel man Franssens het nakijken gaf. Meerdonk dat zich evenwel knap herstelde van deze ongekonccn- treerde stait kwam later in de eerste helft zelfs nog twee maal dicht bij de gelijkmaker langs Bul- teel en De Paradé maar thuisdoel- man De Brabander verhinderde beide pogingen. En net als de dramatische start werd ook het begin van de tweede helft Mee rdonk fataal. Ronny Van Den Durpel kon immers in de 48e minuut de thuisploeg op 2-0 bren- Hoogeinde-doelman Van He cke was ongetwijfeld bij de uit blinkers wanneer zijn ploeg na het laatste fluitsignaal van ref Van Hoey de zege had weten te be machtigen in Kieldrecht. Vooral in de eerste helft moest hij met enkele spektakulaire reddingen zijn ploeg overeind houden wan neer Kieldrecht op zoek ging naar enkele geruststellende goals. Want gerust waren ze daar zeker niet in Kieldrecht wanneer Van Duyse voor Hoogeinde nog voor het halfuur een strafschop feilloos had omgezet na een foutje van thuisdoelman Buytaert. Enkele minuten later had Ge- leyn met een rake kopstoot de thuisploeg wel langszij kunnen brengen maar het leidinggevende doelpunt voor Kieldrecht werd dus, zoals gezegd door een uitste kende Hoogeindse doelman verij deld. Kort na de rust werd een tweede foutje bij de thuisploeg opnieuw afgestraft. Van Raem- donck speelde te kort terug op zijn doelman en Verschaffeit zat er tussen om af te ronden. 1-2 na 52 minuten. Hoogeinde beleefde Damesvoetbal. Kamillekes - Izegem 0-1. Renilde Clompen is door de Izegemse verdediging, doch tot scoren kwam Aalst niet (da) Damesvoetbal 2' Nationale Kamillekes Aalst - Izegem 0-1 aasrode - Wieze 1-2. Verheyden van Baasrode kan de bal Baasrode - Wieze 1-2. Marc Ringoot zet"d tijde oor doel brengen (vh) (vh) bal naast de bezoekende doelman en scoort aasrode - Wieze 1-2 de duimen zou moeten leg- slechte verrichting weggaf en wegens schorsing. Hij is zo- zelf te stellen dat deze ploeg gen, was het minste wat men allesbehalve georganiseerd wat de architekt van de twee- een vogel voor de kat wordt Baasrode op eigen had kunnen verwachten. Nu voetbal presenteerde, de provincialer. Komende en wellicht in een volgende hekkesluiter Wieze is het zo dat de thuisploeg een Eddy Van Keer ontbrak zondag neemt hij weer zijn kompetitie als derdeprovin- plaats in. Ook Cornelis debu- daler van stapel zal lopen, teert als titularis. Mario Rin- Het is des te jammer dat we goot en Lijneel worden wis- tegen zo'n team twee punten selspelers. te grabbel gooien, bovendien "De ploeg heeft globaal ge- dan nog op eigen veld. Glo- nomen een ontgoochelende baal genomen waren we nu verrichting geleverd, zegt oe- wel de betere ploeg en tijdens fenmeester Guido De Leeuw, de tweede helft waren er kan- Ik had vooraf opdrachten ge- sen genoeg om toe te slaan, geven die niet werden uitge- Uiteindelijk heeft een bezoe- voerd. Bij de rust wees ik de kende counter ons de das om- spelers op hun verantwoorde- gedaan. Grote tekortkoming lijkheid. De woorden gingen naar mijn mening was ook blijkbaar het ene oor in en het een gebrek aan koncentratie. andere uit. Daaruit zal ik pas- Zondag tegen Destelbergen sende besluiten trekken, zullen we anders moeten rea- Chris Ferket, Karei Roosen geren, willen we kans maken en Bert De Schrijver moesten op de zege. Een tweede extra in het oog worden ge- opéénvolgende nederlaag op houden. Dat was een verlan- eigen veld is uit den boze, gen van mij, waarop niet werd (e.g.) ingegaan, Nu moet ik zeggen dat Wieze, hoewel wij het Wieze 1-2. Het onverwachte gebeurde dan toch. Deze keer is het echter ondersP" moesten delven, dat de muit van Wieze belaagde (vh) geen grote indruk liet. Ik durf Tegen Izegem leden de Kamil lekes een pijnlijke nederlaag. De stug verdedigende bezoeksters speelden achteraan met zes, sloe gen het middenveld over en po steerden drie meisjes in de spits. Die merkwaardige taktische op stelling moest hen een puntje op leveren, dachten zij. Het werden er uiteindelijk twee. Acht minu ten voor het eindsignaal mochten de rood-zwarte bezoeksters een vrijschop nemen en daaruit puur den zij een doelpunt en de volle inzet. De ontgoocheling was groot in het Aalsterse kamp, want het hele elftal had zich tot het uiterste geweerd en net als Izegem de hele wedstrijd aan een hoog tempo gespeeld, dat alleen de scheids rechter niet kon volgen. Eén goaltje... Het begon goed voor de thuis ploeg, die twee vrijschoppen af dwong. Een ervan werd door Pau la Bisback in het zijnet getrapt. Myriam Van Slembrouck ging al leen door maar besloot in de han den van de doelvrouw, Hilde Van Caelenbergh deed hetzelfde maar schoot over de dwarslai. Na dat eerste kwartier liet Ize gem door zijn stug georganiseerde opstelling geen kombinaties meer toe. Even gingen de bezoeksters drukken maar reële kansen kon den ze niet afdwingen, Het bleef hoofdzakelijk bij steriel midden veldspel en als de Kamillekes dan al eens konden uitbreken, be gingen zij de vergissing de vrijges- peelde Kathleen Stevens in het spel te betrekken. Eén goaltje had nochtans de wedstrijd kunnen doen kantelen. Het waren tenslotte de bezoek sters die net voor de rust bij een gevaarlijk aandringen Conny Adam verplichtten in twee tijden redding te brengen, Dreigende nederlaag Na de pauze werd aan hetzelfde tempo verdergespeeld. De scheidsrechter kwam blijkbaar heel wat fysieke konditie tekort, want hij huppelde er maar wat bij en was niet in staat het spel van dichtbij te volgen, zoals het eigen lijk hoort. Bij de aanvang van de tweede helft moest Nancy De Cremer na een balbetwisting kreunend van de pijn worden afgevoerd. Zij werd vervangen door Marijke Buyse die een vlekkeloze prestatie leverde. De Kamillekes bleven aandrin gen. Myriam Van Slembrouck dwong een hoekschop af en het Izegems verzet leek eventjes af te brokkelen. Hilde Van Caelen bergh werkte zich in gunstige schietpositie doch kraakte jammer genoeg haar schot. Dit gebeurde na precies een kwartier en op dat psychologisch moment had de thuisploeg moeten scoren. De Kamillekes werden echter nerveus, precies omdat een doel punt uitbleef. Achteraan gaf Lut- gart Viaene zomaar een hoek schop weg. Aan de 19e minuut zette de lokale ploeg een schitterende aan val op via Van der Linden en Van Slembrouck, die Bisback in de ruimte stuurden. Paula werd in de fatale zone koelbloedig van de sokken gelopen maar de spellei der stond te ver van de fase en had dus niks gemerkt. Twee minuten later kreeg Van Slembroeck de bal moeilijk onder kontrole en Myriam zette uiteindelijk over het doel. Renilde Clompen dwong een hoekschop af, die niets opleverde. En dan kwam Izegem plots aan de bak. Met nog precies een kwartier te gaan kozen zij resoluut voor de aanval. Zij voelden waarschijnlijk de onzekerheid bij de thuisploeg groeien en sloegen dus toe. Eerst moest doelvrouw Adam duike lend moeizaam redding brengen en daarna werkte Marijke Buyse een dreigende bal schitterend in hoekschop. Nog diezelfde minuut moest COnny Adam alweer in de voeten van de aandringende bor stelmaaksters. Dat waren de voor boden van de lokale nederlaag. Aan de 32e minuut kregen de bezoeksters net buiten de backlijn een vrijschop, die er helemaal geen was, Hilde De Poortere trap te keihard naar de eerste paal, waar Conny Adam met de voet wou ontzetten. De bal kreeg daar door een verkeerd effekt mee en belandde tot verbijstering van Conny, haar ploegmaats en de hele Kamillekes-aanhang in de Aalsterse netten. Myriam Van Slembroeck dwong nog een hoekschop af, Conny Adam redde in hoekschop en Lutgart Viaene schoot in vrij schop in de Izegemse muur. Als we nog vertellen dat Brenda Van den Eeckhout in de slotfase nog geel krgeg, dan is alles gezegd over de wedstrijd zelf. De punten waren onverbidde lijk verloren. Een halfuur na de wedstrijd waren ook de scheids rechter en de Izegemse speelsters in het invallende duister verdwe nen. Als dieven in de nacht... Kamillekes Aalst: Conny Adam; Lutgart Viaene, Peggy Van de Maele, Nancy De Cremer en Brenda Van den Eeckhout; San dra Van der Linden, Paula Bis back, Hilde Van Caelenbergh en Kathleen Stevens; Myriam Van Slembroeck en Renilde Clompen. Wisselspeelsters: Marijke Buyse, Ann Eloot en Saskia Molly. Cyriel Temmerman

De Voorpost | 1988 | | pagina 21