Daar zijn de echte crossers! Bert Persoon bereidt nationale selektie voor Quintelier en Permentier winnen Zesde zege voor Frans Van Eyck ervan eens prof te worden Edwin Enthoven droomt WIELRENNEN Voor heelwat renners begint de periode van volstrekte rust stilaan naar haar einde te lopen. Sommigen zijn al begonnen met de voorbereiding, zoals Edwin Enthoven. Hij heeft geen slechte kompetitie achter de rug. Vooral op het laatst manifesteerde hij zich als een opmerkelijk junior en in de Ronde van Luik was hij ongetwijfeld de centrale figuur met twee overwinningen en een tweede plaats. "Ik hoop volgend jaar beter te doen, zegt de amateur uit Stekene. Ontevreden over wat voorbij is, ben ik niet maar mijn betrachtingen reiken verder. Ik steek het niet onder stoelen of banken dat ik ooit wel eens prof wil worden. Het is de bedoeling om in de loop van volgend seizoen een kontrakt te verzilveren. Of ik daarin zal lukken zal afhangen van mijn prestaties. Ik ben er mij van bewust dat ik meer op de voorgrond zal moeten treden. Ik volg momenteel sportschool en doe aktief aan power-training. Volgende week neem ik deel aan een veldrit in het Nederlandse Sluiskil. Even later staat nog zo'n wedstrijd gepland in Hulst. Ik denk zo'n vijf keer aan cyclo-cross te doen. Na de jaarwisseling begint dan de voorbereiding op de weg. Het pistewerk ligt mij niet. Ik voel er mij niet zo in bedreven en bovendien zint het mij minder dan wedstrijden op de weg of in het veld." Edwin Enthoven beseft tenvolle dat hij zich in de nabije toekomst zal moeten manifesteren wil hij kans maken om als broodrenner zijn weg te maken. In januari wordt hij 22 en dat is een leeftijd waarop hij adelbrieven moet kunnen voorleggen. Aan vader Dirk heeft hij een ideale raadge ver. Hij werd ooit Nederlands amateurkampioen en kent dus de knepen van het vak. (e.g.) BWCL-Veldrijdert. In Impe en in Mere won Dirk Janssens de A-reeks en Paul Dessein de BWCL-Veldrijden. Gustaaf Sonck was de beste van de C-reeks in Impe terwijl Lucien B-reeks (xl) Van Impe de D-reeks won (xl) VELDRIJDEN B.W.C.L. Veldrijden In het gezelschap van Tom Steels is Bert Persoon begonnen aan de voorbereiding op het komende wielersei- zoen. Ook hij werd aangeduid als lid van de nationale selektie en maakte met zijn medemaats kennis tijdens een oefencross in de Leuvense velden. Bert Persoon wil beter presteren dan in de voorbije kompetitie die volgens hem niet volledig geslaagd was. "Het voorjaar was goed en ook tijdens de laatste anderhal ve maand viel het behoorlijk mee, meent de junior uit Stekene. Tijdens de periode van de grote vakantie maakte ik een vertrouwenskrisis door, wat een slechte invloed had op mijn verrichtingen. Als tweedejaars wil ik beter presteren. Ik blijf overigens een ganse kompetitie junior. Het wordt ook een belangrijk jaar waarin ik genoodzlaakt ben om mij te tonen, nu ik lid werd van de nationale selektie. Ik hoef niet te zeggen dat ik tevreden ben over de gang van zaken. De wintermaanden slijt ik niet in ledigheid. Iedere week wijk ik uit naar Leuven. Op tweede kerstdag trek ik het veld in. tenminste wanneer de weersomstandigheden niet al te slecht zijn. Ik nam twee keer deel aan een cross, zonder dat ik resultaten beoofde. Dat zal ook nu niet het geval zijn. Het is gewoon de bedoeling om de basis te leggen van een kompetitie waarvan ik veel verwacht. In januari begin ik te trainen op de piste. Het is nodig dat ik het konditiepeil bereik op het ogenblik dat het uur van de waarheid slaat. Als lid van de nationale selektie zal ik aanzetten in alle grote wedstrijden. Ik zal ook een trainingsschema volgen dat me weldra zal worden opge legd. Bedoeling is ook om deel te nemen aan de Oost- vlaamse Ster der Juniores. Een beetje meeval hoort er natuurlijk altijd bij wil ik als kanshebber debuteren, maar een degelijke konditie is het allerbelangrijkste, besluit Bert Persoon. (e.g.) 3' Sterrit in Impe Waren totnogtoe de crossen alle maal langs de vrij gemakkelijke kant, met de komst van de regen mocht men zich aan een gans ander wedstrijdbeeld verwachten. De namen van een paar echte crossers, die nu vooral in de mid denmoot evolueerden, konden dan gaan schitteren. Zij houden van de regen, maar de meeste deelnemers halen er de neus voor op en willen liever een lichte en goed berijdbare omloop. C- en D-reeksen Gustaaf Sonck en Lucien Van Impe Opnieuw nam Gustaaf Sonck van bij de start resoluut de leiding. In zijn kielzog volgden Lucien Mus- schc en Raoul Verbraeken en die sleurden Jean Goossens mee. Daarachter kwamen na twee ron den Marcel Schuddinck en Serge Bie, allebei fel in opmars, dan een langzaam verbeterende kampioen Vettenburg in gezelschap van Jean-Paul Van Oudenhove, Eddy Cobbaut en Willy De Clercq met Willy Van der Eecken en enkele anderen. Vooraan forceerde een geweldig op dreef zijnde Jean Goossens het tempo en eerst Ver braeken en dan Mussche moesten lossen. Alleen de taaie Sonck kon de losgebroken Goossens bijhou den en in de spurt kloppen. Ver der volgden Lucien Mussche en Marcel Schuddinck die Verbrae ken nog hadden gepasseerd en dan Serge Bie. Bij de D-renners kwam de verrassing van Lucien Van Impe en Jozef Gevaert, die er allebei in slaagden om Willy Van der Eecken, die een ganse wed strijd vrij ver op kop had gereden, te remonteren en de nummers 1 en 2 te worden, voor de verbijster de Van der Eecken. Voor Gevaert eindelijk een resultaat dat we van hem gewoon zijn. Hij is als herbo ren bij regenweer, René Fiers werd knap derde, voor Willy Daem. A- en B-reeksen Dirk Janssens en Hubert Loomans Dirk Janssens heeft zonder pardon, voor eigen volk, het ganse veld gedomineerd. Van start tot eindmeet reed hij zonder omzien aan de leiding en niemand kon hem bedrei gen. Hubert Loomans, slecht gestart, maar stilaan naar de leiding fietsend, kon wel alle anderen achter zich laten en knap de B-reeks winnen. Toch was hij voor Janssens geen probleem. Voor de ver dere ereplaatsen waren Paul Bicqué, Luc Van der Eecken en Patrick De Maesschalck de besten, terwijl een heroptre- dende Laureys reeds mooi vijfde werd. Paul Dessein werd knap tweede en Bron- deel was goed voor de derde plaats. Ook Etienne Van der Helst verraste aangenaam en eindigde nog net voor een flink verbeterende Willy Nuel, die na zijn zware val aan een come-back werkt. Herman De Gent, de laatste weken niet uit de kop weg te slaan, werd zesde en begint last te krijgen van de zwaar dere omlopen, terwijl Mare Duquet langzaam maar zeker aan zijn return werkt. Uitslagen A-reeks: 1. Dirk Janssens, 2. Bic qué, 3. L. Van der Eecken, 4. De Maesschalck, 5. Laureys, 6. De Paepe, 7. De Baerdemaecker, 8. Van den Abbeele, 9. De Wagter, 10. De Milde. B-reeks: 1. Hubert Loomans, 2. Dessein, 3. Brondeel, 4. Van der Helst, 5. Nuel, 6. De Gent, 7. De Bruyn, 8. Verhaegen, 9. Duquet, 10. Van Handenhove. C-reeks: 1. Gustaaf Sonck, 2. Goossens, 3. Mussche, 4, Schud dinck, 5. Verbraeken, 6. Bie, 7. Vettenburg, 8. Van Oudenhove, 9. Cobbaut, 10. Moens. D-reeks: 1. Lucien Van Impe, 2. Gevaert, 3. Van der Eecken, 4. Fiers, 5. Daem, 6. Boone, 7. Roe- lands, 8. De Gusseme, 9. De Bae- re, 10. Van den Hoecke. Zondag 4e Sterrit in Erpe C- en D-reeksen Gustaaf Sonck Gevaert Het werd in Honegem, zo al een lastig parcours, door het nachtje regen een zware brok om te verte ren met twee vrij lange loopstro ken en moeilijk om te berijden. Eindelijk konden de crossers uit pakken. Met Gustaaf Sonck en de verbazend sterke Jean Gossens op kop passeerden de renners na één ronde. Sonck, voor eigen volk, hield het tempo zeer strak en Goossens moest op zijn talent be roep doen om geen voeling te verliezen. Vooral de loopstroken gaven hem heelwat problemen. Op het einde haalde Sonck het Jozef vrij gemakkelijk op de moedige Goossens. Ze konden allebei voor de enthousiaste supporters de ar men juichend in de hoogte steken. Bij de D-renners verscheen einde lijk Jefke Gevaert in zijn ware gedaante. Zelfs Lucien Van Impe moest Gevaert in de voorlaatste ronde laten gaan en meteen kre gen we een glansrijk winnaar. Omer De Baere kwam verrassend uit de hoek en werd knap derde. Verder volgden Lucien De Gusse me en Arnold Roelands, voor de regelmatige Willy Daem. In de C- reeks was Lucien Mussche derde. Hij moest nogmaals het kopduo laten gaan, terwijl Marcel Schud dinck, nu knap vierde, zijn kondi tie stilaan terugvindt. Dat mag ook gezegd worden van Etienne Vettenburg en JP Van Oudenho ve, terwijl de wegrenners Raoul Verbraeken, Eli Roels en broer Willy het wat lastiger krijgen en ook Serge Bie niet aan zijn trek ken komt. A- en B-reeksen Dirk Janssens en Paul Dessein Eddy Temmerman voerde van bij de start de forcing in gezelschap van Luc Van der Eecken, Paul Bicqué, André Tummeleer en Ru dy Stijvere. Iets verder kwamen Dirk Janssens en Willy Nuel. Reeds in de tweede ronde ploeter de Dirk Janssens zich aan de lei ding, terwijl daarachter de posi ties telkens veranderden. Terwijl Janssens op de zege afste vende, bleef het achter hem zeer spannend. We kregen verschillen de namen vooraan en zelfs Tum meleer en Brondeel konden na een inzinking terugkeren. Ook Paul Dessein reed een sterk slot en was verdienstelijk in de B- reeks met een plaats achter Dirk Janssens. Verder Luc Van der Eecken, ook sterk naar het einde toe, die op hét laatste nog Paul Bicqué was voorbijgegaan, terwijl Tummeleer ook Rudy Steyvere en De Maerechalck kon voorbijsnel len. Ook Antoine Brondeel ver beterde in de eindfase. Hij klopte Willy Nuel, terwijl Mare Duquet mooi vierde werd en langzaam bouwt aan zijn terugkeer. A-reeks: 1. Dirk Janssens, 2. L. Van der Eecken, 3. Bicqué, 4. Tummeleer, 5. Steyvere, 6. De Maeschalck, 7. De Wagter, 8. Laureys, 9. Temmerman, 10. Keymolen. B-reeks: 1. Pol Dessein, 2. Bron deel, 3. Nuel, 4. Duquet, 5. Van Handenhove, 6. Buslot, 7. Van Steerthem, 8. De Smet, 9. Lava- ge, 10. Vastiaux. C-reeks: 1, Gustaaf Sonck, 2. Goossens, 3. Mussche, 4. Schud dinck, 5. Vettenburg, 6. Van Ou denhove, 7. Verbraeken, 8. Roels E., 9. Bie, 10. Roels W. D-reeks: 1. Jozef Gevaert, 2. Van Impe, 3. De Baere, 4. De Gusse me, 5. Roelands, 6. Daem, 7. Van den Hoecke, 8. Acke, 9. Schau- kens, 10. Van de Velde F. Zaterdag in Leeuwergem: Buke 83, café Onder den Toren Zondag in Lede, Kampioenschap van Oost-Vlaanderen, Leeds- houwken 29. VELDLOPEN BWCL-Veldrijden. In Mere was Gustaaf Sonck winnaar van Jef Gevaert de D-reeks won (xl) De AC-lopere hebben het goed goed te dofen dit seizoen als derde gedaan deze week. Bij de pupillen binnen. Hendrik Van Ekert was de C-reeks, terwijl deze keer luk,e Bart Van De Velde zijn vijfde. eerste zege. Sesley Smet nam als Er was ook een volledig Hams derde nog plaats op het podium, podium bij de kadetten 1973: 1. Stefan Verdonck schijnt het ook Peter Van De Velde 2, Dirk Per> O.V.W.B. Veldrijden Het slechte weer was zeker niet in het voordeel van de renners. Was de publieke be langstelling eerder schraal, re gen en sneeuw waren wél van de partij. Het zou dus een harde wedstrijd worden door modder en slijk en vele ren ners zouden de pijp aan maar ten geven. Nadat de bende vertrokken was in de Zellikse Beneden straat, muisde Frans Van Eyck naar goede gewoonte er al vanonder. Er wachtte hem een zware karwei daar de we- I gen door de modder bijna j onberijdbaar waren. Menig J j renner dook tegen de vlakte en daarbij kwam nog dat de berm van de autostrade Brus- sel-Oostende vrijwel onbe- reidbaar was. Toch nam Frans Van Eyck direkt een ruime voorsprong, die hij tot op de eindmeet zou behouden, wat hem meteen zijn zesde zege van het seizoen opleverde. Bij de achtervolgers waren Willy De Bruyn, Omer Van Molle en Eugeen Beelen ze ker de besten. Spijts hun hoge leeftijd waren ze toch in staat om de wedstrijd uit te rijden in dit helse weer. Halfkoers botste Willy De Bruyn nog tegen een hond die over de weg liep. Hij plofte loodzwaar tegen de grond en kneusde zich aan armen en benen. De ze val zou hem de tweede plaats kosten ten voordele van ouderdomsdeken Omer Van Molle. Alle renners die deze wedstrijd uitreden ver dienen applaus voor hun moed en doorzettingsver mogen. Uitslag 1. Frans Van Eyck, 2. Omer Van Molle, 3. Willy De Bruyn, 4. Eugeen Beelen, 5. Julien Loggier, 6. Victor Herck, 7. Guy De Waerzeg- ger, 8. Maurits Goossens. tw B>e Nationale Confederatie HpjMp van Ouderverenigingen orga- 4 nizeert een reeks vakantieini- tiatieven voor jongeren. Het gaat om vormende vakanties Kj^H IMjlaPg ^jjpBra z°als «levensstijl verwerven «ög: H en savoir vivre», «zich leren IBL-v: RyfflBk mj&goed gevoelen en bewegen», «Frans leren op het water» en J een «basiskursus informati- ca>>' Voor meer informatie m. W kan men z'ch wenden tot de H Nationale Confederatie van bankwezen. Veldrijden. In Hamme kwa- Veldrijden. Peter Saey tij- SktTiedt mooie ^tS- men de C-renners aan de dens de achtervolging in de ,jeVen voor de algemene eko- start. De lokale Chrts tn- C-reeks te Hamme (vh) nomische ontwikkeling en dus gels reed een mooie wed- voor de financiële sektor. strijd en werd vijfde (vh) Weekberichten is verkrijg baar in de KB kantoren. Wielertoerisme. De heren van WTC Sportiva uit Hamme werden gehuldigd en kregen hun trofeeën uitgereikt (vh) Wielertoerisme. Ook de dames van WTC Sportiva hadden dit jaar hun best gedaan, (vh) mentier en 3. Kurt Comelis. Ver der volgden nog een paar AC- leden: 15. Nico Ronsmans en 21. Kristof Roels. Bij de kadetten 74 liep Pieter Danijs als nummer tien binnen. Hans Van Kersavond op nieuw een zestiende plaats. Ver ders nog Kris Lanotte (19). Luc Permentier (20), Pierre D'Haen (werd 17e bij de veteranen, en verder nog Raymond Walschap (25) Van Eetvelde (29) Fons Du- rinck (88). Goed resultaat bij de senioren. De gebroeders De Keyser Wim en Bart werden tweede en vierde. En daarna Gilbert Pieters (2), Van De Velde Antoine (56), Van Ekert Ludwig (59), Ivens Emiel (67), Lanotte Frangois (90), Rudy Audenaert (93). Te Hasselt was Gino Van Geyte half koers nog mee vooraan om uiteindelijk als derde te eindigen. Luc Peerlinck deed op het einde een geweldige remonte en werd hiervoor beloond door een ver dienstelijke vierde plaats. Bij de kleinsten won Ben Quinte lier de wedstrijd. Hij bewees nog niets van zijn kwaliteiten verloren te hebben. Integendeel. Wesley Smet zag een podiumplaats verlo ren gaan door een valpartij in de eindsprint, maar werd toch vier de. Tommy Van Praet hep als zevende over de eindmeet. Bij de miniemen van 1977 liep Hendrik Van Ekert en Stefan Verdonck mee in de spits om uiteindelijk als derde en vierde te worden genoteerd. Tim Coppie- ters werd zevende. In de tweede reeks nam Gert Van Herck revan che op de provinciale kampioen en deze in de allerlaatste bocht voorbij te snellen naar het hoogste schavotje. Frederick Lauwert, die voor het eerst startte, mag terugblikken op een goede wedstrijd en liet een 14e plaats afdrukken. Tijdens de eerste ronde van de kadetten wa ren het allemaal Hammenaare aan de leiding. Dirk Permentier begon in de laatste ronde aan de slijta geslag en werd op de hielen geze ten door Kurt Comelis. Voor Per mentier was dit zijn eerste over winning. Comelis werd tweede, Stefan Coppieters werd zevende. Verder nog Andy Poppe (9), Wim De Clercq (10), Franky De Key ser (11). De Voorpost - 25.11.1988 - 23

De Voorpost | 1988 | | pagina 23