Nieuweling Tom Eggermont ukt beste tijd op rollen Duivenmaatschappij «Verbroedering» huldigde kampioenen in Kemzeke DUIVENSPORT Cecile Van Hal doet machtsgreep hergroepering bij de heren! Zware streep door Dendermondse rekening! Kampioenschap van Lokeren drieband De Voorpost - 25.11.1988 - 25 él?JM f I fjNA De «oude» wielergloriën waren van de partij. We herken nen van links naar rechts José de Cauwer, Rik van Linden en Rik van Steenbergen, (d. Brol) Samen met RODA-voorzitter Rob Verbeke (uiterst links) en sekretaris Adolf de Hooghe (midden) reikte «good-old» Rik Van Steenbergen (uiterst rechts) de prijzen uit aan de winnaars. Hier staan de juniores linkse helft) en de nieuwelingen (rechtse helft) op het podium met vooraan met bloemen - Tom Eggermont die het rekord scherper stelde, (d. Brol) iVielersportavond «35 jaar Sportklub Roda-Kemzeke» )m z'n 35-jarig bestaan enige uister bij te zetten knoopte ie aktieve Sportklub «Recht ip doel af» - afgekort wordt lit dus RODA - uit Kemzeke erag aan met de traditie van Ie wielersportavonden zoals lie tot voor een 10 15 jaar in mze kontreien elk weekend i'erden georganiseerd. )p de affiche stonden koer en op rollen voor wielertoe- isten, nieuwelingen, juniores n liefhebbers. De reeksen 'erden voor de pauze afge- erkt en nadien kwam het grote werk»: de finales, die «rden afgewisseld met korte raaggesprekken met enkele :kenden/vedetten uit en in wielersportmiddens, et feit dat interviewer Carl uybrechts zonder ook maar én signaal zijn kat stuurde jn de pret niet bederven. De iwat 200 wielerliefhebbers nuseerden zich best met het brachte programma, te- eer daar RODA-penning- sester Hubert De Roos de oegere TV-vedette met ans verving, este 3 wonnen et organiserende RODA ld zich oorspronkelijk nogal at meer toeschouwers voor- steld, doch... er was die- ilfde avond zo veel te doen Groot-Stekene en omstre- :n. Er was de 6«Dag van n en Alleman», hier en daar n «smeerdag» van suppor- rsklub en er was ook de inkurrentie van het bal van aatselijke liefhebberskrack anny Daelman. iteindelijk was, alles in acht nomen, de opkomst nog et zo miniem en het spekta- el deed de rest vergeten, pektakel dat er gedeeltelijk wam van de 61-jarige «we- tldkampioen op rollen» Ka- I de Prins, die - mits enige raghoudendheid van z'n mgere uitdager - ook nu 'ereind bleef. We vonden de wereldkampioen» evenwel wertuigender met z'n mond in met z'n benen... essen de finalewedstrijd tor konden de wielerliefheb- ts dus ook luisteren naar aaggesprekken met José De auwer en Patrick De Wael, et de grote - letterlijk en [uurlijk - Rik Van Steen- irgen en ook met Rik Van nden en Danny Janssens. öornamelijk de twee Rik- tn en José De Cauwer kon- n de geïnteresseerden leien. 'at het sportieve vlak betreft Wg Roda de «gedroomde» erwinnaars, want in elke tegorie won de op papier «te en dus meest bekende Superprestige Land van Waas - Organisatie Flamingo Hamme Karei de Prins «won» ook nu zijn uitdagingswedstrijd en blijft dus de plaatselijke «wereldkampioen op rollen». Tijdens de vraaggesprekken voor en na met Hubert de Roos was hij evenwel beter te genieten dan op rollen... (d. Brol) DARTS D» opkomst was overweldi gend te noemen, dat diende men dan ook te ondervinden in een zaal die zeker niet berekend was op 216 deelne mers; het aantal doelen bleek dan ook ondermaats om een snelle afhandeling te garan deren. De organisatoren waren uiter aard tevreden, het is immers een open wedstrijd waar ie dereen toegelaten is, en bij voorbaat kan men nooit een opkomst vaststellen. De wedstrijd zelf dan, zowel bij de dames (60) als bij de heren (156) waren de topte- noren op Nationaal vlak aan wezig. Om enkele namen te noemen: De Keyzer Maria, Pauwels Sonja, Callebaut Ma rina, Laurens Leo, Lefevre Pascal, enz. Dit groepje re presenteert op zichzelf ver schillende grote prijzen en klinkende zeges. Bij de Waasse dames viel de onmiddellijke uitschakeling op van Beanca Janssens, Leen Antheunis en Jeanine De Keyzer verlieten eveneens vrij vroeg het strijdperk. Hierdoor schoven Linda Van Kampen en weerom Cecile Van Hal naar voor. Zij hielden stand in de zware wedstrijd en bereikten beiden de halve finales; deze werd echter door beiden verloren waardoor zij dienden te strij den voor de derde en vierde plaats. Deze plaats zou haar echter 7 rangschikkingspunten opleve ren en meteen ook de eerste plaats in de tussenrangschik king. De heren hadden het even eens zwaar te verduren. Har ry Famaey, Ronny Baetens en Stefaan Claessens dienden na de derde ronde af te haken. Robby de Waele had blijk baar nog wat recht te zetten en vorderde gestadig naar de eindronde. Hier ontmoette hij in de halve finales Yoeri Weemaes, eveneens een op komende troef van Flamingo Hamme. Robby liet zich ech ter niet van de wijs brengen en versloeg Yoeri om daarna tegen een sterke Pascal Lefe vre uit te komen. Deze Lefevre had in de kwart finale Belgisch nr. 1 Leo Lau rens uitgeschakeld met enorm machtsvertoon? Deze bui was blijkbaar nog niet over en hierdoor was Robby's lot vrij snel bezegeld. Robby zou dus prachtig twee de worden, goed voor 3.000 frank, een trofee en 8 wed- strijdpunten. Yoeri Weemaes zou tenslotte een vierde plaats voor zich nemen, goed voor 1.000 frank, een trofee en 7 wedstrijdpunten. De rangschikking bij de da mes werd aldus enigszins ge wijzigd, de heren sluiten nau wer bij elkaar aan op de top, een spannender strijd kan men zich niet voorstellen; De volgende wedstrijd in het kader van «Superprestige» gaat door bij dartsklub De Meir, Klapperstraat te 2750 Beveren op zondag 27 novem ber 1988 om 15 uur. Iedereen van harte welkom. Wedstrijduitslag Dames 60 deelnemers: 1. Callebaut Marina, 2. Buyse Lucrese, 3. Van Kampen Lin da 7 ptn., 4. Van Hal Cecile 7, 5. Burm Gaby, Laurens Heidi, De Graef Conny 6, Smolderen Christiane. Heren 156 deelnemers 1. Lefevre Pascal, 2. De Wae le Robby 8, 3. De Jonghe Jean-Marie, 4. Weemaes Yoeri 7, 5. Abbeloos Pol, De Potter Peter, Philips Patrick, Laurens Leo Hoofste uitworp: Callebaut Marina 114, Laurens Leo 160 Rangschikking Dames 1. Van Hal Cecile 24, 2. Jans sens Beanca, 3. Antheunis Leen, De Keyser Jeanine, Van Kampen Linda 17, 6. Van Cauwenberghe Hilde 16, 7. Van Acker Nancy 15, 8. Wuytack Simonne, Vereec- ken Ria Colleman Irene 14. Heren 1. Claessens Freddy 18, 2. Famaey Harry 18, 2. Baetens Ronald, Weemaes Yoeri 17, 5. Claessens Stefaan, De Waele Robby 16, De Clerck Patrick, Van Cleem- put Gunther, De Munck Ni- que 13. Stevelinck Mare Al de kampioenen van duivenmaatschappij «Verbroedering» uit Kemzeke tijdens de jaarlijkse «teerdag» (d. Brol) vrain en Noyon samen maar hij werd daarenboven nog verschil lende keren kampioen in diverse andere klassementen Op zondag 27 november stelt al gemeen kampioen Quiévrain plus Noyon Frans Meerschaert zijn duiven tentoon in het lokaal vanaf I 10 u. tot ongeveer 12.30 u Zaterdag 10 december is er in het lokaal, met begin om 20 uur, een grote bingoavond met prachtige prijzen. De opbrengst is ten voor dele van de duivenmaatschappij. De kampioenen Quiévrain Oude duiven: 1 Mauncc Geldof, 2. Marcel De Decker, 3. Jozef De Saeghcr en 4. Frans Meerschaert. Jonge duiven: 1. Marcel De De cker, 2. Verlackt-Van Aerde, 3. Karei De Paepe en 4. Gilbert Smet. Jaarlingen: 1. Frans Meerschaert, 2. Gilbert Smet, 3. Maurice Gel dof en 4. Lucien De Detter, Duivinnen: 1. Frans Meerschaert, 2. Gilbert Smet en 3. Emiel Schel- faut. Asduiven: Frans Meerschaert bij de oude duiven, jaarlingen en dui vinnen en Marcel De Decker bij de jonge duiven. Algemeen kampioen: 1. Frans Meerschaert, 2. Gilbert Smet en 3. Emiel Schelfaut. Noyon Oude duiven: 1. Juhen Van den Bosch, 2. Emiel Van Dam, 3. Gilbert Smet en 4. Frans Smet. Jonge duiven: 1. Gilbert Smet, 2. Emiel Schelfaut, 3. Mare Durnez en 4. Frans Meerschaert. Jaarlingen: 1. Julien Van den Bosch, 2. Frans De Geest, 3, Jozef Goossens, en 4, Marcel De Decker. Duivinnen: 1. Frans De Geest, 2. Marcel De Decker en 3. Roger De Kindt. Frans Meerschaert werd alweer de grote slokop. Hij werd verschillende keren kampioen en werd ook algemeen kampioen bij duivenmaatschappij «Verbroedering» uit Kemzeke. (d. Brol) Asduiven: Emiel Van Dam dij ae Algemeen kampioen Quiévrain oude duiven, Julien Van den en Noyon: 1. Frans Meerschaert, Bosch bij de jaarlingen, Mare 2. Gilbert Smet en 3. Marcel De Durnez bij de jonge duiven en Decker. Frans De Geest bij de duivinnen. Meest getekende duiven: Gilbert Algemeen kampioen: 1. Julien Smet. Van den Bosch, 2. Gilbert Smet d. Brol en 3. Marcel De Decker. Visé-D.R.C.:20-9 renner: bij de liefhebbers Danny Daeleman die z'n sup portersbal even verliet om te komen winnen, bij de junio res Tom Steels en bij de nieu welingen Tom Eggermont die meteen de beste tijd realiseer de ooit op de installatie gere den. Bij de wielertoeristen toonde WTC Blijf Jong zich, gezien de omstandigheden, het betere team. De uitslagen Wielertoeristen: 1. WTC Blijf Jong, 2. WTC De Sneltrap- pers, 3. WTC Roda. Nieuwelingen: 1. Tom Egger mont (in 16,2"), 2. Jan Sme- kens, 3. Ronny Moras, 4. Jur- gen de Clerck. Juniores: 1. Tom Steels (17"), 2. Jean Boone, 3. Jean-Pierre Ivens, 4. Bert Persoon. Liefhebbers: 1. Danny Dael man (17,7"), 2. Geert Per soon, 3. Ivan Pultyn, 4. Guy Van Hese. Ploegencompetitie Reeks I Flying Arrow A - Flamingo 3-12 Daltoncity Noord - Oud Gelaag Noord 8-7 De Zwaan - Schuttershof A 10-5 Lolly Boys vrij Reeks II Breughel - Sportarena 9-6 Flying Arrow B - Daltoncity United 8-7 Schuttershof B - Oud Gelaag Zuid 8-7 Daltoncity Zuid vrij In reeks I houden Flamingo en de «dames»ploeg Daltonci ty Noord hardnekkig vast aan hun eerste plaats, in reeks II staat Breughel nu alleen op kop met 4 punten, onmiddel lijk gevolgd door Daitoncity Zuid met 2 punten, doch één wedstrijd minder gespeeld. PETANQUE ITANQUE-KALENDER W/1988 •anvang 15 uur) re-afdeling losta-Midi-Delft trsle afdeling A: -elzate-Alosta Poüo-Knokke-Heist trste afdeling B: '"sla-Verbroedering eynaert-Omega fcetjesland-Nederkouter weede afdeling A: [eynaert-Alosta tweede afdeling B: Omega-Reynaert Derde afdeling A: Mistral-Lebbeke Derde afdeling B: Alosta-Lebbeke (zat. 26/11) Apollo vrij PETANQUEPLOEGEN IN DE STREEK Het lokaal van Alosta is gele gen in het domein Beuken hof, Langestraat 16 te Aalst. Verantwoordelijke is Van Damme Louis, Geraardsberg- sestraat 116. Aalst, Tel. 053/ 21.90.53. Apollo Aalst is gevestigd in de S. J. Geerinckx 2 te Aalst (Kasteel Terlinden). Tel. 053/ 77.77.40. Verantwoordelijke is Barrez Wilfried, Anjer straat 4, 9308 Hofstade-Aalst Tel. 053/70.18.88. De terreinen van Reynaert Lokeren zijn gelegen in de Oude Bruglaan 35 te Loke ren. Tel. 091/48.07.47. Ver antwoordelijke is Guy De Maesschalck, H. Geestmolen straat 131, Lokeren. Tel. 091/ 48.12.24. Nederkouter Wichelen speelt zijn wedstrijden te Wichelen, Margote 93. Verantwoordelij ke is De Bruyne Julien, Heu vel 121 bus 5 9440 Erembo- degem. Tel. 053/77.11.62. De pleinen van Petanqueclub Lebbeke «Hof Ter Burst» zijn gelegen in het Tenniscentrum Hof Ter Burst, Hof Ter Burstbaan 3, tel. 052/ 35.59.29. Verantwoordelijke is Robert Van Overloop, De Dammenlaan 54, 9330 Den- dermonde. Tel. 052/21.64.73. 's Vrijdags vanaf 19 u. en 's vanaf 14 u. is er speelgelegenheid. Pétanqueclub 't Klaverke, ge legen op de hoek van de Den- dermondse Steenweg en de Kapellekensbaan. Verant woordelijke Alfons Coore- man, café 't Klaverke, Kapel lekensbaan 2 te Lebbeke. Het lokaal en de speelvelden van Pétanqueclub «de vier Heemers» zijn gelegen op de Brusselsestcenweg 199 te Lebbeke. Tel. 052-21.43.77. Verantwoordelijke is Marcel Van Den Steen, Baasrode straat 134 te Lebbeke. Dendermonde, dat had ge hoopt op een uitzege te Visé, is van een kale reis terugge keerd. Winst betekende im mers een belangrijke af scheiding met de achtervol gers en kontakt met de koplo pers. Visé kwam echter sterk uit de hoek en verdiende ten volle de zege. Dendermonde, gehandicapt door de afwezigheid van een paar titularissen bij de voor- waarsten, moest de duimen leggen tegen het Visé-pack. Tot de rust ging de wedstrijd gelijk op. Visé opende de stand op vrijschop: 3-0. Bij een lukraak ontzetten van de Viséverdediging, onder druk gezet door de DRC-aanval- lers, kwam de bal bij vleugel speler Wieter Vermeulen. Deze zwenkte met de bal naar binnen en lukte een prachtig dropshot vanop 35 meter: 3-3. Na de herneming nam de Vi- sé-druk toe. Het zwaardere pack maakte het Dender- mondse verweer genadeloos af en er kwamen gaten in de DRC-defensie. Tot driemaal toe werd door kollektief spel van het Visé-pack, na scrum, de bal over de Dendermondse doellijn gebracht. Bij een goed opgezette Dendermond se tegenaanval leverde Luc Macharis goed werk, gaf de bal gepast aan Charles Sluys, die toch nog kon scoren. Rik Casier lukte de omzetting en meteen was de eindstand 20- 9. Dendermonde was wel gehan dicapt door de slechte weers omstandigheden. De gladde bal bemoeilijkte immers aan zienlijk het spel voor de drie kwarten die er zelden in slaag den het leder snel en juist door te spelen. Visé komt door deze overwinning, sa men met nog drie andere ploegen, op gelijke hoogte van DRC. Er volgen nog twee wedstrijden en dan zijn we reeds halfweg de kompetitie: op 4 december thuis tegen leider. Bosvoorde en nadien uit op Rubes Edegem, de Dendermondse rivaal uit de Vlaamse streek in hoogste na tionale. Uit deze twee moei lijke matchen zou DRC toch punten moeten halen om uit de gevaarlijke zone weg te blijven. Op 4 december wordt alvast gehoopt op een massa supporters. Met medewerking van «De Voorpost» zullen en kele duizenden reklamebiljet- ten uitgedeeld worden. Alle details voor het DRC-rugby in de match staan hierin ver meld. Toch nog even vertel len dat de wedstrijd begint om 14.00 u. achter de sporthal in de Van Langenhovestraat te Sint-Gillis. Gratis toegang. F. Van der Veken Ter gelegenheid van de twintigste verjaardag van de Stedelijke Sportraad van Lokeren werd door de drie Lokerse biljartclubs samen (BA Longoni, BC Trappisten huis en BC Centrum) het initiatief genomen een kam pioenschap van Lokeren, individueel drieband te organi seren. Voor dit kampioenschap schreven niet minder dan 42 Lokerse spelers in. De eerste schiftingsronde is reeds achter de rug en de achttien best geklasseerde spelers betwisten de tweede ronde. Nadien spelen op 3 december de 8 best geklasseerde spelers de finale (met rechtstreekse uitschakeling) in BC Longoni. De volgende spelers betwisten de tweede ronde: van BC Longoni: Luc De Block, Willy Buyle, Etienne Saey, Arthur De Paepe, Felix Martin en Philip Van Boven. Van BC Trappistenhuis: volgende spelers konden zich plaatsen: Rudi Bellens, Romain Verlaeckt, Roger Bam- bust, Danny Cooman en Chrétien De Roeck. Van de zijde van BC Centrum zijn het Gustaaf Thiré, Jo Huybrecht, Marcel Lintacker, Mare Bellens, Hugo De Wilde, Jo Van Laere en Jozef D'Haen, die hun kansen verder mogen verdedigen in het eerste kampioenschap van Lokeren individueel driebanden. Wie wordt de eerste kampioen??? We houden u verder op de hoogte. J.V.L. Zaterdag waren de duivenmelkers van Kemzeke en omstreken in feest. Duivenmaatschappij «Ver broedering» uit lokaal «Stekene» aan de Regentiestraat blies name lijk verzamelen voor z'n jaarlijkse feestelijke prijsuitreiking gevolgd door een uitgebreide maaltijd en nadien een gezellig samenzijn. Het bestuur van de Kemzeekse duivenmaatschappij «Verbroede ring» wordt aangevoerd door voorzitter Roger De Kindt en z'n bestuursploeg wordt gevormd door Gilbert Smet, Gerrit Ste vens, Maurice Geldof en Lucien De Detter, Ze zorgden voor een smakelijke en gezellige avond. Ook deze keer was Frans Meer schaert van Drieschouwen degro- te slokop. Hij werd niet alleen algemeen kampioen van Quié-

De Voorpost | 1988 | | pagina 25