Doelpuntenkermis bij Jong - K.W.B. en Reinaart Vijfjaar rekreatiesporten bij Z.V. 't Ploegsken in Sinaai... Scheidsrechter én Den Hert winnen derby Puntendeling voor Van Damme Zele Prestigezege troostprijs voor Asahi Kwai-Zele Konfrontatie van de leiders N.O.M.B. kern Dendermonde Land Van Be veren LIEFHEBBERSVOETBAL De Voorpost - 25.11.1988 - 31 't Vliegje 1 De Meir 4 't Vlietje, dat eindelijk weer een valabele ploeg tussen de lijnen kan brengen, speelde een zeer open wedstrijd tegen de leiders in de znndagsreeks. De Meir kwam dan ook in de eerste helft langs Mare Van Houtte en Serge Deck op voorsprong. Na de rust dikten Serge Deck en Peter Beek de zaak nog aan voor De Meir zodat het tegendoelpunt van thuisspeler Guido Pauwels na balverlies in De Meir-rangen geen gevaar meer opleverde voor de verdiende eindzege. H.T.R.A. 1 Sportief 1 Beide ploegen namen elk één helft voor hun rekening. Sportief kon in de eerste helft langs Erik Van Goethem de score openen maar in de tweede periode stelde Glen Covents nog gelijk zodat deze wedstrijd onbeslist eindigde. Col. R.M.S. 3 Den Buiten 2 De zege van de thuisploeg is nooit in gevaar gekomen want steeds wisten de oud-leerlin gen van de R.M.S. aan de winst te blijven. In de eerste helft kon Danny De Bel de 1- 0 scoren en toen na de pauze Hermans voor Den Buiten kon milderen kon Walter Yvens van de thuisploeg met een rechtstreekse vrije trap toch weer een doelpunt voor sprong aantekenen. Meer zelfs, Jurgen Schroeyen kon er nog 3-1 van maken alvo rens bezoeker Rudy Catthoir in de slotfase met een goedko pe strafschop de 3-2 eindstand kon vastleggen. De Samenkomst 3 Col. R.M.S. B 5 Zeer gelijkopgaande wed strijd waarin de bezoekende ploeg slechts diep in de twee de helft afstand kon nemen van een aanklampende thuis ploeg. Op hoekschop kon Ru dy Maes de thuisploeg op voorsprong brengen maar en kel forse tegenstoten van de oud-leerlingen langs Luk Praet en May zorgden er toch voor dat De Samenkomst hard moest knokken om langs Dirk Muys aan een 2-2 gelijke ruststand te komen. Na de kampwissel zou Franky De Bruyne de thuisploeg zelfs op voorsprong brengen maar te- gpn het slotoffensief van Col. R.M.S. had de thuisploeg niets in te brengen zodat Luc Praet op hoekschop en Gun- ther Govaert met enkele eigenaardige goals de uitein delijk bezoekende zege op het bord kon prikken. Jong K.W.B. 7 Reinaart 7 Reinaart, dat technisch iets beter was dan de thuisploeg, die het meer moest hebben van de inzet, heeft het zeer warm gehad als leider bij mid denmotor Jong K.W.B. in een sportieve wedstrijd die het opgekomen supporterle gioen natuurlijk kon boeien van begin tot einde. Er aan toevoegend dat alle doelpun ten van mooie makelij waren geven we hier de auteur even op een rijtje: 1-0 Wim Van Lierop, 1-1 Dirk Verhulst, 2-1 Mare Calluwaert, 2-2 Franky Rotthier. Rust. 3-2 Herman Van Der Zande, 3-3 Dirk Windey, 3-4 Franky Rotthier, 4-4 Hans Van de Zande, 4-5 Luc Janssens, 4-6 Dirk Ver- helst, 5-6 Stef De Bock, 6-6 Mare Caluwaert, 7-6 Hans Van de Zande en 7-7 in de laatste sekonden door Dirk Verhelst. V.K. VeUe 2 H.T.R.B. 1 Tegen minder goede ploegen speelt V.K. Veile ook altijd een mindere wedstrijd. Ook nu weer kostte het heel wat zweet om Het Tafeltje Rond onder tafel te spelen. De be zoekers kwamen immers in de eerste helft op een 0-1 voor sprong en het was al een eind in de tweede helft alvorens Stijn Van Opstal en Rudy Catthoor de winnende goals konden aantekenen. Opval lend was evenwel hoe moei lijk V.K. Veile een kans kan benutten want zelfs Ludo Wa terschoot miste 4 open kansen in deze wedstrijd op het kleine gezellige V.K. Velle- terrein. St.-Elisabeth 3 V.K. Veile 5 Een gehalveerde V.K. Velle- ploeg heeft toch nog een knap resultaat weten te boeken bij St.-Elisabeth. Zonder André Audenaert (op everzwijne- jacht in de Ardennen), Joris Clarisse (polsbreuk). Peter Van Royen (werk) en Pietje Robberecht (autopech) zag het er aanvankelijk niet zo goed uit voor de ploeg uit Temse. St.-Elisabeth wist zelfs in de eerste helft langs Kloostermans (foutje Cat thoir) en De Maeyer afstands schot op een mooie 2-0 voor sprong te komen. Gelukkig voor V.K. Veile kon men in de tweede helft op 2 minuten tijd de voorsprong ongedaan maken langs Ludo Water schoot en Gino (raket) Van de Vijver die een van zijn bekende raketten afvuurde vanop zo'n 30 meter. Na een uur spel nog beterschap voor V.K. Veile toen Gino Van De Vijver alweer aan het feest was. Een kwartier voor tijd kon de thuisploeg dan langs een strafschop van Pierre Neels blijkbaar een gelijk spel weten af te dwingen maar te gen de eindjump van Luc Cat thoir was de thuisploeg niet berekend, zodat V.K. Veile vreugdedansen mocht maken. Enkel het auto-ongeluk van Gino (raket) Van De Vijver na afloop van de wedstrijd temperde deze feestvreugde bij V.K. Veile. 't Smiske 2 De Jager 1 De Jager zorgde bijna voor de stunt van de week door als rode lantaarn de leiders in eigen nest te gaan bedwingen. Vooral keeper Walter de Jonghe akteerde op hoog peil bij de jager. Ondanks dit moest hij zich in de eerste helft toch gewonnen geven op schoten van Volders Peter en Van Cranenbroeck Patrick. Na de rust zou F.C. De Jager dan het initiatief overnemen van de thuisploeg en nadat Fons Van Drom de aanslui tingstreffer had gescoord zag Paul Oste zijn poging nog op de lijn gestuit door een thuis- verdediger. In een woelige eindfase keken dan nog Volders Peter, De Bus Walter en André Ver meulen tegen een gele kaart K.W.B. O.L.V. A 6 Welkomboys 0 De Welkomboys waren met te weinig in getale om over een wedstrijd te kunnen spre ken. Met 10 vertrokken kon den ze in de eerste helft nog goed weerstand bieden en en kel een strafschop van Guido Smet zou hen op achterstand krijgen. Toen echter ook nog Wardje Duymelinck uitviel bij de bezoekers konden Luc Tvens, Lieven Verhelst, Ri chard Verhelst en Lissens Alex het half dozijn bij elkaar trappen voor de K.W.B. Baert Keukens 8 Rode Arend 0 Open deur bij Baert Keukens tegen de Rode Arend die een komplete Off-Day hadden. Wim Van Royen (4), Walter Ivens (2), Patrick Oevermans en Gino Somers waren de Keukenmannen die de Rode Arend enkele staaltjes lieten zien. Liefhebbersvoetbal. Ten voordele van BLO-W'indekind te Lokeren werd er gevoetbald op het oude terrein van Racing in de Lokerhoutstraat. De aftrap werd gegeven door Sportingvedette Ronny Laroy. FC Deegstampers speelde tegen de beroepsrenners en won met 6-1. Bij de wielrenners noteerden we Lucien Van Impe, Peter Van lmpe, Gino De Backer, Karei Dierickx, Johan Lammerts, Stefaan Van Leeuwe, José De Cauwer, Jerry Cooman, Mare Finek, Luc Govaerts, Frangois Van Vlierberghe, Ronny Bisschop, Franky De Gendt, Ghislain Van Landeghem en Roger Michiels (ds) ZAALVOETBAL Hamse Liga Den Hert 6 - The Horseboys 4 De oudere generatie zal het zich nog allemaal best kunnen herinne ren. De «bareel» aan de Plezant- straat in Sint-Niklaas, het «kot» den treinwachter en onaf scheidelijk daarbij: Clement De Oercq. Tussen twee treinen in altijd bereid voor een babbeltje over voetbal en dat historisch beeld uit het verleden, heeft ten slotte ook voor de modernisering moeten wijken. Al een aantal ja ren liggen de spoorrails er op slaapkamerhoogte en Clement De Oercq, geniet reeds een vijftal winters van zijn pensioen. Het afscheid is toen ook niet onopge merkt gebleven en uit de vrien denkring van de spoorweg, werd een zaalvoetbalploeg geboren. Pionier en voorzitter werd Cle ment De Gercq welke ook reeds een vijftiental jaren als scheids rechter in het liefhebbersvoetbal achter de rug had. Het lokaal werd toen gevestigd bij Els Van Bossche in café 't Ploegsken aan de Vlecshouwerstraat in Sinaai en de zaalvoetbalploeg startte er on der dezelfde benaming. Nu een vijftal jaren later, zijn de tijden enigszins veranderd en bij 't Ploegsken werd ook de struktuur gewijzigd. De grenzen van de vriendenkring van de spoorweg werden ook doorbroken en ande re spelers, werden eveneens in 't Ploegsken opgenomen. Alleen Frangois Smekens, Mark Janssens en Clement De Oercq herinneren er nog aan de beginperiode waarin de eerste resultaten van 't Ploeg sken niet al te schitterend waren. Nu wordt er al eens meer gewon nen dan verloren en sinds een tweetal jaren, heeft de ploeg nu ook al een sponsor. Het werden Frieda en Georges De Wilde, de nieuwe lokaalhouders van toen en in het zaalvoetbal op recreatief niveau, is 't Ploegsken nu ook al een begrip geworden. Om de twee weken wordt er gespeeld in de sporthal Ter Beke in Sinaai met de volgende kern: Frangois Sme kens, Felix Van Brussel, Patrick Van der Vloet, Jimmy Vlaeminck, Mark Van Brussel, Kurt Verbrae- cken, Mark Janssens en als doel man, de 38-jarige Frangois Vlae minck, en tevens de ouderdoms deken van de ploeg. Op bestuurs- vlak wordt 't Ploegsken vertegen woordigd door Clement De Oercq (voorzitter), Mark Jans sens (sekretaris) en Jeanne De Schrijver als penningmeester. Vo rige zaterdag werd er dan ge speeld tegen de formatie van de Belseelse Trappers en voor de rust, skoorde deze ploeg langs Gerrit Ducrinckx en Mark Ruyt- horen. Een 0-2 verlies dus voor 't Ploegsken en nadien, zorgde Kurt Verbraecken alleen voor een om mekeer (3-2). Echter niet de eind stand, want vooraleer scheids rechter Firmin De Vos het einde floot had Danny Smet voor de Belseelse Trappers de verdiende gelijkmaker geskoord (3-3). Een logisch resultaat trouwens en geïnteresseerde ploegen voor een match kunnen altijd kontakt op nemen met het klublokaal of de verantwoordelijken van 't Ploegsken... Roger Van Laere Het Kultureel Jaarboek van de Provincie Oost-Vlaande- ren is weer verschenen. In de bekende 13 hoofdstukken krijgt men een degelijk over zicht van het rijke assortiment kuituur dat in de provincie wordt aangeboden. Het jaar boek kost 360 fr en kan be steld worden bij de Negende Direktie, afdeling 91 Kuituur, Vogelmarkt 17 te 9000 Gent. Vorige week vrijdag had in sport hal De Wuiten te Hamme de der by én topper tussen Den Hert en The Horseboys plaats. Voor de wedstrijd was reeds duidelijk dat de spanning in deze partij tussen de twee Dendermondse ploegen naar een hoogtepunt kon stijgen Den Hert, gestart als titelkandi daat, kreeg het van bij het eerste fluitsignaal moeilijk met een de laatste weken goed op dreef zijnd The Horse-boys. Deze laatste had Sportwereld, nog een titelkandi daat, acht dagen eerder met zware 16-4 cijfers opzij gezet, en was opgeklommen in de rangschikking naar een vijfde plaats. Binnen acht minuten liep The Horse-boys uit tot 0-3. Driemaal was het Ver- cammen die aan het kanon stond. En nadat Drieghe tegenscoorde, bracht Jacobs, na dubbelpas met Van Ranst, de bordjes op 1-4. Den Hert stond machteloos toe te kijken, de jongens van Luc en Wis leken recht op een etentje af te gaan, hen beloofd door de lokaal houders in geval van winst. Maar leek The Horse te sterk voor Den Hert, tegen scheidsrechter Steen man kon het niet optomen. Voor onbenullige fouten, zoals er dage lijks tientallen gebeuren, werden Van Hove en De Gryse, beide spelend bij The Horse, voor twee minuten van het terrein verwezen. Van die man-meer-situatie maak te Den Hert gebruik om via Drieghe (2) en Legat langszij te komen. Met 4-4 werd trouwens ook gerust. Na de rust begon The Horse op nieuw goed doch doelman les- taert. ook goed gekend in brand weerkringen, stopte de schoten van Van Ranst, tweemaal, en Vercammen. Deze laatste zag ook nog een schicht tegen de paal te pletter vliegen. Bij één van de zeldzaam geworden tegenaanval len kon Den Hert op voorsprong komen. In de slotfaze gooide The Horse alles in de aanval, het kreeg in plaats van een gelijkstellend doelpunt nog een zesde doelpunt tegen, doelpuntenmaker was nog maals Drieghe Scheidsrechter Steenman, die de woedende The Horse-supporters en dat waren er een heel pak, tegen zich in het harnas had gejaagd, floot de wed strijd dan nog anderhalve minuut .voor tijd ten einde. Dolle vreugde bij Den Hert, dat toch beter zal moeten spelen als afgelopen wed strijd, wil het een waardige con current vormen voor leider Spor- tiv. The Horse, dat zonder de tegenstand van de man in het zwart, zeker had gewonnen, speelde met Penninger JP, Van Ranst P., De Man P., Vercammen M., De Gryse R.. Van Hove M., Jacobs R. en Van Cauwenberg D. JR MINIVOETBAL Molocross. Lekker smullen lijders hel jaarlijks eetfestijn ran de supportersklub ran Joel He Backer, motocrosser uit Dendermonde (foto P. Hermans) De Zeelse eerstenationaler Van Damme zorgde bij GS Lokeren voor een nieuwe ver rassing nadat het enkele we ken terug The Maracana Gent tot een puntendeling beperk te. Lokeren, de andere titelfa- voriet, ondervond in de eigen sporthal aan den lijve hoe gevaarlijk ON uit de hoek kan komen. Met doelpunten van Clauws (2) en Rongé geraakte Van Damme in de tweede periode 3-1 achter. Eric Kint, Robert Baranski en Johan Van Eetvelde zorgden ervoor dat aan de rust alles te her doen viel (3-3). In de derde periode miste Lokeren een strafcorner en legden Clauws en Luc Poppe dankzij een cornerbal de eindcijfers (4-4) vast. De Lantaarn behaalde op basis van drie uitstekende Door een slippertje op de eerste kompetitiedag is Asahi Kwai net 'f~y K geen Vlaams interklubkampioen d-' V geworden. Deze naar «/"V M' Samurai Ronse na „fr-., .-rgfltffr-- een 3-3 puntendeling met de tech- gj >a(| «jgg.--' nische punten (18-19) van dc I Ssjj^T ijt-j m Zeelse judoklub verloor. De bei- jÉM/MK a —dtf de Vlaamse vaandeldragers ein digden daardoor in het eindklasse ment met gelijke punten. De Ron- senaars kregen de titel dank zij een groter aantal individuele over winningen. Samen met Lummen en Herentals verdedigen Ronse en Zele de Vlaamse eer op de natio- nale interklubkampioenschappen. Molocross. Ter gelegenheid van het tweede groot eetfestijn van motocrosser Joël De decembeMnP'EUMteek^Langs Backer uit de Boonwijk werd hem een nieuwe machine overhandigd. Ook wij wensen Waalse zijde is er de deelname Joel een goed seizoen toe van de Waalse kampioen Montig- nies, Neupré. Crossing en Sdes- sin. Nadat Asahi Kwai op de tweede kompetitie won van Bras- schaat (5-2), Lummen (4-3), Jigo Antwerpen (6-1) en Herentals (4- 0) en zonder de gekwetste Michel Van Assel op de slotdag Sint- Niklaas (4-2) en Arendonk (5-2) versloeg maakte trainer Raymond Van Avermaet zich op voor de strijd met Samurai Ronse dat reeds voor de konfrontatie zeker was van de titel. In de -60 kg. gewichtsklasse vocht een gemoti veerde Wim Herrebout onbeslist met Foulon. Gino Bauwens (-65 kg.) smeerde met een yuko Noter- man zijn eerste kompetitieneder laag aan. Asahi Kwai kwam 0-2 voor toen Daniël Ott (-71 kg) met waza-ari won van Janssens. perioden een verdiende 6-7 overwinning bij JS De Kiinge. De Zeienaars bereikten na doelpunten van Luk Haen- tjens, Luk De Mets (3), Mare De Beule (2) en Patrick Van de Velde kort na de rust, een maximale 1-6 voorsprong. Desondanks kwam de over winning in de laatste periode nog in gevaar. De Lantaarn plots onherkenbaar en bie- zonder zenuwachtig akterend kon niet beletten dat Van Hauwermeiren (3), Geertsen, Van Geysel en Van Broeck tot 6-7 terugsloegen. In de slotminuten kropen de Zeie naars nog door het oog van de naald toen De Klinge tegen de staander schoot en een strafcorner onbenut liet. (AJZ) Nico Dc Maesschalck (- 78 kg) trad wedcrop ondanks een duide lijk tekort trainingsmogelijkhe den. De Gentenaar leed kokaver- lies tegen Daels zodat Ronse de score herlaida tot 1-2. Luk De Beule (-86 kg) na vier jaar terug van weggeweest was eveneens aan een heroptreden toe. De Zeienaar overtrof zich tegen Meyhui en beperkte zijn verliespunt tot een yuko. Met nog twee kampen te gaan was het vooral uitkijken naar het duel tussen nationaal kam pioen in de -95 kg Mario Bau wens en Fruythier huidig Belgisch kampioen alle kategorieën. Bau wens zijn voorganger bij de open kategorie lukte waza-ari en ver meed verdere risico's. Door deze overwinning stond dc prestigezege van Asahi Kwai vast. Zelfs de ippon-nederlaag van Peter Balie- geer (+95 kg) tegen Van Barne- veldt kon daar niets meer aan veranderen. AJZ Heden vrijdag 25.11 te 20 uur heeft in de sporthal van Grembergen dé ontmoeting van het moment plaats. Er wordt immers gestreden tussen Minishotters en Verhofstadt voor de eerste plaats. Onder tussen zit Givana op de uitkijk en hoopt in stilte dat deze konfrontatie op ean gelijkspel mag eindigen. Zo wordt het gemakkelijker om zelf het heft in handen te nemen. Binnen enkele weken staat immers de ontmoèting tussen Givana en Minishotters op het programma. Uitslagen 10de speelweek Sportwereld - Snuffelaartje 13-2 Honky Tonk - Verhofstadt 0-8 Eves-D.V.V. 8-3 Kleding Octaaf - Zwamberhof 11-3 Givana - Dendermotors 9-1 Minishotters - Quick Shop 5-4 Markt-M.V.C. 66 Rangschikking 1. Minishotters 10 10 0 0 75 24 20 2. Verhofstadt 10 10 0 0 70 19 20 3. Kteding Octaaf 10 9 1 0 100 24 18 4. Givana 10 6 4 0 58 42 12 5. De Markt 10 4 3 3 58 47 11 6. Sportwereld 10 5 5 0 60 54 10 7. Eves 10 5 5 0 53 66 10 8. D.V.V. 10 5 5 0 43 55 .10 9. Zwamberhof 10 4 5 1 50 56 9 10. M.V.C. 10 3 6 1 57 67 7 11. Honky Tonk 10 3 7 0 42 58 6 12. Quick Shop 10 2 7 1 39 66 5 13. Snuffelaartjes 10 1 9 0 23 90 2 14. Dendermotors 10 0 10 0 22 84 0 Uitslagen 10* speeldag Afdeling 2 Regent Boys - St. Amout Rond Punt - Rappenheimers Rijkswacht-J.Z. Klub Young Boys - Lada De Leu Chiro II - OKA KSA Chiro I - Romeo Bobby's 1 Caf. Oudegem - Mouton Stand afdeling 2 1. Rond Punt 2. Dolly Shoe j 3. Chiro Wieze II 4. Chiro Wiezei 5. OKAKSA 1 6. St.Arnout 7. Rijkswacht 8. Young Boys 9. Lada de Leu 10. Caf. Oudegem 11. Mouton 12. J.Z. Klub 13. Romeo Bobby's 14. Pappenheimers 15. Regent Boys

De Voorpost | 1988 | | pagina 31