VW Hamme s peelt voor Sinterklaas In de marge V.W. Hamme alleen knokken telt SK Sint-Niklaas - VW Hamme 2-0 Tal van Wase herfstkampioenen De Voorpost - 2.12.1988 - 17 SPORT Redaktie: Oude Vest 34, 9330 Deitdermonde. Tel. 05221-40.60 VOETBAL Ruim 5000 enthousiaste supporters hebben afgelopen zaterdagavond een mooie voetbalavond bijgewoond tussen beide Wase tenoren in derde afdeling. "De schok", zoals al weken op voorhand dit duel werd afgeschilderd, is werkelijk een wedstrijd geworden waaraan heel wat sportieve hoogtepunten vastkleefden. Voeg hierbij nog meteen het hele recept dat deze wedstryd deed uitgroeien tot een spannend en aangenaam kijkstuk, dat kon boeien van begin tot einde. Sint-Niklaas nam duidelijk de eerste helft voor zijn rekening maar ondanks de talrijke doelkansen was er toch een "weggeefdoelpunt" nodig om de Wase hoofdstedelingen met voorsprong de rust te laten ingaan. Na de pauze dan een groots VW-Hamme offensief dat Sint-Niklaas een halfuur op eigen helft hield. Tot... Sinterklaas zijn ronde één week vroeger dan gepland deed want opnieuw een "cadeau-doelpunt" van Hamme zorgde ervoor dat de wedstrijd definitief beslist werd een kwartier voor tijd. St. Niklaas-Hamme 2-0. Een gevaarlijk standje voor het Hamse doel. In de tweede helft werd het echter anders. Hamme had toen minstens een drawn verdiend (dw) Onzekere De Wilde Beide teams vertrokken iet wat gehandicapt aan deze be langrijke wedstrijd. Belang rijk in die zin dat Hamme bij verlies zo stilaan in vieze pa pieren kwam te zitten, terwijl Sint-Niklaas als lijstaanvoer der zich liefst op eigen bodem de punten niet wou laten ont futselen. Zo ontbrak bij Hamme Paul Vermeir als draaischijf op het middenveld, terwijl bij de Klaasjes Paul Theunis in dezelfde strook afwezig bleef wegens een barstje in de bo venarm. Sint-Niklaas had in de beginfase duidelijk minder last van de zenuwen dan de Durmejongens want reeds in de eerste minuut kon Dirk De Wachter oprukken op rechts maar zijn hard schot belandde nipt naast het doel van Ham- me-doelman Jo De Wilde. Hamme was dus verwittigd. Maar hoewel een verwittigd man er nog altijd twee waard is, kon de Hamse ploeg blijk baar geen vuist maken tegen de aanhoudende druk van de thuisploeg die een vroeg doel punt nastreefde. Een doel punt dat er dan ook kwam. Al was hier wel de bereidwillige medewerking nodig van Dirk Verbustel en doelman De Wilde toen een vrije trap van Jos Lathouwers - de vervan ger van Paul Theunis - in het doelgebied viel van Hamme en Verbustel en De Wilde zó lang talmden dat Joris Cornet als het ware met de bal in het doel kon lopen: 1-0 na 11 minuten. Een opdoffer die VW Hamme nooit meer zou kunnen verwerken gedurende de eerste helft want hoewel het in de 14e minuut langs Nardus een kansje en enkele hoekschoppen kon afdwin gen, terwijl Robby Smet half weg en Johnny Lenaerts op het einde van de eerste helft hun kans zonder resultaat waagden, konden de Wuitens niets inbrengen tegen het ge vaarlijke spel van de thuis ploeg. Sint-Niklaas was rijper dan deze zwalpende Hamse ploeg tijdens de eerste periode. Vooral Peter Quintelier dreef St. Niklaas - Hamme 2-0. De own-goal van Robbie Smet (dw) TAFELTENNIS K.B.T.T.B. In de Koninklijke Belgische Tafcl- tennisbond zit dc heenronde er op. De herfstkampioenen zijn ge kend en dit geeft meteen een eerste indikatie van de machtsver houdingen tussen de diverse ploe gen. De billan is duidelijk positief voor onze Wase vertegenwoordi gers, want niet minder dan zes periodctitels werden in de wacht gesleept. In eerste provinciale naakt de gedoodverfde favoriet Kieldrecht A het waar. Op uitzon dering van een klein slippertje, gelijkspel bij Melsele A, dienden dc jongens rond Norbert Van Dc Wallen en Wilfried Dumcz, nog geen punten af te staan. Zij voe ren de ranglijst aan met een punt voorsprong op Zomergem, en lwec punten op een goed replike rend Mclscle A. Ook in tweede provinciale kan men moeilijk van Mn verrassing spreken, wannnccr rncn dc vierpuntenkloof ziet die Vlierkoutcr A reeds geslagen h«eft. St.-Niklase lijkt op weg om zowel in eerste als in beide reek sen van tweede provinciale met niet minder dan drie ploegen te degraderen, Aan de Klaasjes om dit tijdens de terugrondes alsnog te vermijden. In derde provinciale doet Bcveren A het uitstekend. Ook zij staan ongeslagen aan de leiding. Hier zorgen St.-Eligius A en Melsele D voor het grootste weerwerk. In derde D staan een drietal Wase vertegenwoordigers goed geklasseerd, Kieldrecht C en Vlierkouter C delen de tweede plaats, maar tellen wel reeds 4 punten achterstand op leider Eek- io B. Temse B volgt reeds op 5 punten. Ook in vierde provinciale bezit het Waasland twee herfst kampioenen. In de A reeks lijkt Kruibeke A met twee punten voorsprong gelanceerd om tegen stander Zelzatc achter zich te hou den en de D reeks is St.-Pauwels A outstandig. Zij voeren de rang lijst aan met het maksimum der punten. Dc andere Wase ver tegenwoordigers bezetten hier de ereplaatsen, Kieldrecht D op 4, Melsele F op 5 en Vlierkouter D reeds op 6 punten. De ploeg met Corryn, De Boom en de broers Dc Bosschere kunnen volgende maand reeds rekenkundig zeker zijn van de tweede opeenvolgende titel, In vijfde provinciale tenslot te moest dc laatste speeldag van de heenronde uitsluitsel brengen over de pcriodetitel. Vlierkouter B en St.-Pauwels B dienden el kaar partij te geven als medelei ders. In deze konfrontatie bleef Kruibeke B aan de winnende hand met 9-7 cijfers, zodat zij nu twee punten voorsprong tellen op St .-Pauwels B dat ook Vlierkouter E nog met een punt moet laten voorgaan. Spanning troef dus in de laagste reeks, waar op de slot dag een ontmoeting St.-Pauwels - Kruibeke op het programma staat. MJP bij Sint-Niklaas op een onge kend hoog peil en samen met een ook al erg werkkrachtige Carl Cornelissen en een ver bluffende Jos Lathouwers brachten zij keer op keer pa niek in de Hamse rangen. Zo hing de 2-0 meerdere malen in de lucht wanneer na een kwartier Cornelissen mocht doorgaan maar diens schot in het zijnet belandde, terwijl even later Lathouwers enkel nog door Nardus kon afge stopt worden na een pracht- voorzet van Joris Cornet. Of wat later rond het halfuur toen zelfs de mee opgerukte libero Nijs bijna kon scoren na een snelle thuisaktie, opge zet door Cornelissen en Quin telier, maar te veel volk van Sint-Niklaas voor de Hamse kooi nekte deze unieke kans. Tussen al deze aanvallende bedrijven door dan toch deels pech voor de thuisploeg toen doelman Rudy Van Raem- donck wegens een dijkwet- suur (vercekking) moest ver vangen worden door Luc De Vroe, die zo voor het eerst onder de Sint-Niklase lat kwam in een kompetitiewed- stnjd. De Vroe, die niet veel kans had gekregen om zich op te warmen, kon dat ook tij dens het verdere verloop van de eerste helft niet doen want Hamme was echt niet bij machte om tot in zijn buurt te komen. Sint-Niklaas daarentegen bleef verder de offensieve toer opgaan en een op links ongrijpbare Jos Lathouwers kon nog twee gevaarlijke ak- ties opzetten, maar zowel Cornet (niet in zijn dagje) als Cornelissen misten van dicht bij om de score verder uit te bouwen. Voor Hamme klonk het rustsignaal als hemelse muziek want net voor dit laat ste fluitsignaal van scheids rechter Van Driessche had Dirk De Wachter de Hamse doelman nog maar eens op de proef gesteld, nadat hij in sco repositie was gebracht door een mooie een-twee beweging tussen alweer Quintelier en Cornelissen. De Wilde, die tot dan toe een onzekere in druk had gelaten, kon nu met de voet redding brengen zo dat zijn ploeg toch nog zonder al te veel kleerscheuren de rust kon ingaan. Own-doelpunt van R. Smet De rust werd door de Ham se trainer Willy Meersman blijkbaar goed benut om zijn team op te peppen en het te doen geloven in eigen kun nen. Een kunnen waaraan niemand van de 5000 aanwe zigen twijfelde. Jongens als Ledens, De Borger, Pirelli en De Paep moeten toch tot iets beters in staat zijn dan het geen tijdens de eerste helft werd vertoond. En waarlijk, van bij de aan vang van de tweede helft tap ten de Hammenaars uit een ander vaatje. Robby Nardus bijvoorbeeld slalomde in de 51e minuut tussen drie-vier thuisverdedigers en enkel de voet van Gino Nijs leek een niet in te nemen stelling voor Nardus, die voor deze poging zeker meer verdiende. Sint-Niklaas, dat wel langs Cornelissen nog eens kon dreigen toen deze alleen voor De Wilde verscheen en een lobbal over het Hamse doel plaatste, moest nu toch duide lijk een stap terugzetten en het initiatief aan de Wuitens laten, die langs Robby Smet met enkele gevaarlijke vrije trappen een betere periode konden laten optekenen, het geen de talrijk opgekomen Hamse supporters ook een hart onder de riem stak. En kel de beslissing van Willy Meersman om de wat minder akterende Filip De Borger te vervangen door de jonge Van der Stockt werd door de blauw-zwarte aanhang op awoert-geroep onthaald. Toch kan moeilijk ontkend worden dat dit geen slechte ingreep was van Meersman want de Wuitens bleven de lakens uitdelen. Pirelli kende in de 65e minuut minder ge luk toen hij het hoofd van thuisverdediger Struyf trof in plaats van de netten. Bij Sint- Niklaas was het voetballen onder het motto "alle hens aan dek" want zelfs een Cor nelissen moest de mee opge rukte Verbustel onderuit ha len. Aanvallers werden verde digers en omgekeerd in deze wedstrijd die beslist nog alle kanten uitkon en waarbij een Hams doelpunt in de lucht hing. Zoveel was duidelijk, want Sint-Niklaas kon zich enkel nog laten gelden via een sporadische tegenaanval of het lukraak wegtrappen van het leder achteraan. Met nog een kwartier te gaan werd de Hamse druk alsmaar groter en Claudio De Paep miste eerst met het hoofd een mooie kans terwijl Franco Pi relli na voorbereidend werk van Lenaerts op links een vluchtschot net over zag be landen. En toen kwam de fa tale 11'. Hamme mocht zélf een vrije trap nemen maar die werd zoals zo veel anderen keihard ontzet uit het thuis- kamp. Direkt trok men bij Sint-Niklaas in de tegenaan val en via Cornet ging het naar de mee opgerukte Gino Nijs. Deze trok strak voor doel waar een paniekerige Robby Smet de bal voorbij zijn eigen doelman devieerde, voor Dirk De Wachter die echter nimmer ofte nooit nog aan het leder zou gekund heb ben: 2-0. Meteen was de wed strijd beslist. Hamme liet nu de oren hangen ook al kon het langs Pirelli nog de dwarslig ger treffen maar dat was dan ook aanvallend het laatste wa penfeit van de bezoekende ploeg in deze wedstrijd waar in ze vooral in de tweede periode het veldoverwicht heeft gehad maar dit niet heeft kunnen ombuigen in doelpunten. De thuisploeg daarentegen die vooraan veel efficiënter te werk gaat kreeg nog een tweetal glasheldere kansen tijdens de laatste vijf minu ten. Eerst was er nog een Sint-Niklaas - Hamme 2-0. De Hamse doelman heeft meer dan zijn werk gedaan (DW) nummertje van uitblinker Pe ter Quintelier, dat uiteinde lijk bij Cornelissen belandde maar een weeral onzekere De Wilde kon de bal die té ver van Cornelissens' voet sprong enkel met de voeten ontzet ten. Gelukkig kon Cornelis sen niet meer hernemen en tenslotte kreeg Dirk De Wachter in de slotminuut, toen Quintelier een (ap- plaus)vervanging had gekre gen door Gunther De Meyer, nog een kans op 3-0 maar hij knalde pardoes tegen de be nen van Jo De Wilde die aldus het laatste woord had in deze wedstrijd die een hoge spek- takelwaarde kreeg toege meten. Sint-Niklaas: Van Raem- donck (32' De Vroe), Gino Nijs, Daniël Maes, Werner Struyf, Hans Everaert, Erik Lacroix, Dirk De Wachter, Peter Quintelier (88' Gunther De Meyer), Jos Lathouwers, Joris Cornet, Carl Corne lissen. VW Hamme: Jo De Wilde, Paul Coucke, Mare D'Hondt, Dirk Verbustel, Claudio De Paepe, Filip De Borger (65' Dirk Van Der Stockt), Ste- phane Ledens, Johnny Le naerts, Robby Nardus en Francesco Pirelli. Toeschouwers: 5000 Gele kaarten: Maes, Verbus tel, Robby Smet en Lenaerts. Marc Stevelinck Als derdeklasser kan men geen betere tegenstander dromen dan V,W. Hamme. De kijkers zijn verzekerd van aantrek kelijk voetbal en de kassier doet een gouden zaak, vermits heeiwat Hammenaars mee de verplaatsing ondernemen. Tenslotte zijn Verbustel en zyn maats vaak gul in het uitdelen van geschenken. Het hoéft daarvoor niet eens Sinterklaas te zijn. Vorig weekeinde werden de leiders uit Sint-Niklaas op een flinke «cadeau» getrakteerd. Kwestie van er de goede nabuurschap op na te houden. We twijfelen eraan of Willy Meersman het met die opvat ting eens is. De periode van Sinterklaas is wel aangebroken, maar dat betekent niet dat we nu ook La Louvière moeten belonen, zegt de Hamse oefenmeester. Ik meen dat het nu punt en gedaan moet zyn. Tekort aan maturiteit? In elk geval wordt het de hoogste tijd dat we gaan beseffen dat we een derdeklasser zyn. Er wordt helemaal anders gevoetbald dan we ons hadden voorgesteld. Niettemin is het materiaal voorhanden om stand te houden. Reden tot panie|j is er vooralsnog niet. Wel is de tijd gekomen om punten te winnen. La Louvière wordt geen makkelyke prooi. De Walen verloren maar één wedstrijd. Wij moeten realistisch spelen en in de gegeven omstandigheden is het alleen het resultaat wat telt. By V.W. Hamme ontbreken Marc D'Hondt, Dirk Van Der Stock en invaller Patrick Moens door een schorsing. Paul Vermeir en Paul Coucke zyn titularis. V.W. Hamme: De ploeg: De Wilde, Coucke, De Paep, Verbustel, Nardus, Vermeir, Pirelli, De Borger, Smet, Ledens, Lenaerts (Geldof, Van Hemelryck). E.G. Paul Theunis: elk een helft Paul Theunis, die slechts zaterdagnamiddag besliste niet te zullen aantreden, gaf grif toe dat elke ploeg één helft voor haar rekening heeft genomen. "Wat ik evenwel vind is dat Sint-Niklaas in de periode van overwicht heeiwat meer doelrijpe kansen heeft kunnen afdwingen dan de Hamse konkurrenten tijdens hun betere tweede periode. Wanneer het bijvoorbeeld 3-0 wordt na de eerste helft zal niemand dat aanvechtbaar vinden, denk ik, terwijl het aanvalsspel dat we van Hamme te zien hebben gekregen na de rust toch heeiwat minder efficiënt was dan onze eerste periode", aldus Theunis die vooral zijn verdedigers loofde om hun opbouwende werk tijdens de wedstrijd ook al vinden wij dat dit alleen maar in de eeisle periode te onderscheiden was... Peter Quintelier: beste match Voor Peter Quintelier werd het zaterdagavond in het duel met Hamme duidelijk zijn beste wedstrijd van het lopende seizoen. "Kan ook moeilijk anders, pikt Peter in, als men weet dat deze wedstrijd al wééééken vooraf in de pers werd opgeschroefd als dé Wase schok. Dan til je jezelf automatisch op een hoger niveau. De grote verdien ste ligt echter bij Paul Theunis. Hij heeft mij en ook de andere jongens dankzij keihard werken op dit niveau gebracht. Een training zoals op dit moment zou ik en veel andere jongens uit de ploeg bijvoorbeeld verleden jaar niet overleefd hebben. Nu komt echter die fysieke paraat heid iedereen ten goede met het gekende gevolg. Wel misten we Paul zélf op het middenveld, als patron, hetgeen gedurende de tweede helft tot uiting kwam, ook al doet zijn vervanger Jos Lathouwers het méér dan behoor lijk." Luc De Vroe vertrouwen van Theunis Thuisdoelman De Vroe kreeg de moeilijke opdracht om titularis Van Raemdonck in deze belangrijke wedstrijd na 32 minuten te vervangen. De Vroe, die samen met Calleeuw ontdekt werd bij Brugge op het Jacomo-tornooi, wist dat het goed zou aflopen. "Trainer Theunis geeft mij i 150% vertrouwen tijdens de trainingen. Ook al ben ik dan 'maar' de reservedoelman. Ook het feit dat we ideale keeperstrainingen krijgen van Etienne Van Den Berghe j en dat Rudy Van Raemdonck en ik vrienden zijn i.p.v. j konkurrenten, zal mijn vertrouwen enigszins gestaafd i hebben", aldus de Klaasjes-reservist die wel eens tot aan i de winterstop onder de lat zou moeten postvatten. Willy Meersman: het storen verleerd De Hamse trainer verklaarde de nederlaag door de traagheid van de verdediging of de snelheid van uitvoering in sommige spelmomenten (eerste doelpunt), "Sint-Ni klaas, dat door een veel agressiever spel telkens een stapje rapper was dan wij kon zo de zege behalen. Een agressivi teit die wij volledig kwijt zijn. Wellicht hebben we té lang in eerste provinciale of bevordering gebleven om het plots over een andere boeg te gooien. In beide reeksen speelden we vlot en zonder problemen telkenjare de kop zonder dat het al te veel inspanningen vroeg van de groep. Maar in derde afdeling is dat natuurlijk wat anders. Iemand die niet kan storen moet niet in derde ingeschakeld worden. Natuurlijk, het missen van een Paul Vermeir in deze omstandigheden is voor ons, zoals blijkt, fataal geworden. Paul is toch dé man op het middenveld die als "patron" de jongens wat kan opjutten", aldus nog Willy Meersman die natuurlijk ook doelman De Wilde niet kon witwassen bij beide doelpunten omdat deze toch het meeste zicht op de situatie had. Toch gelooft Willy dat Hamme zich zeker in derde zal houden. Want al kwam vandaag Sinterklaas, misschien brengt de kerstman (Anderlecht) ons meer...

De Voorpost | 1988 | | pagina 17