Les in bewegingsvoetbal Met de groeten van Peter Beveren niet onverdienstelijk tegen Anderlecht nog T Thuisploeg benut kansen Leedse leed kompleet! E. Aalst Rehabilitatie tegen Seraing 18 - 2.12.1988 - De Voorpost blessure idevolf" houdet 'lng 'inne <f Wa doorgi 'en liende ltn* Leedi fen VOETBAL Wervik - Eendracht Zele 5-1 Eendracht Zele is er niet in Desondanks kwamen ze tel- gelukt zijn blazoen op ver- kens moeilijk tot scoren. Van daag viel hen alles mee. Uit- Lo keren RWDM 1-1. F er ene Meszaros, afgezonderd door John Etim, knalt de kans op de geruststellende 2-0 op het doelhout (ds) Anderlecht - Beveren 2-0 Men vermoedde wel dat het Beveren anno 1988 geen par tij zou zijn voor Anderlecht en inderdaad de Brusselaars wonnen hun thuiswedstrijd tegen geel en blauw. Maar de 2-0 uitslag betekende uitein delijk voor de paarswitte hoofdstedelingen een hele op luchting. Anderlecht was heel blij met de twee punten en Beveren kon eervol weer naar het Waasland. Beveren had meer weerwerk geboden dan verwacht. De Waaslanders konden in laatste instantie toch beroep doen op doelman Rosez die door zijn Dendermondse huisdokter De Decker weer fit werd gemaakt maar het was Marek Kusto, de Pool zou de voorbije week gebotst zijn met de sportieve leiding op Freethiel, die ontbrak. Anderlecht begon zoals verwacht aanvallend maar veel lijn stak dat eerste kwar tier toch niet in de akties en Beveren kon moeiteloos zijn rol spelen. Rond het kwartier kwam Beveren echter al een eerste keer in de problemen en Herreman moest Musonda in de rechthoek van de bal duwen. Scheidsrechter Goris had daarvoor strafschop kun nen fluiten. Voor het halfuur zou An derlecht trouwens op straf schop de stand toch openen maar nu was er veel twijfel in de bezoekende rangen want zowat iedereen wist dat Nilis buitenspel liep wanneer hij Vervoort bediende. Vervoort die door captain Pfaff daarop duidelijk werd gepakt. Van Tiggelen zette de strafschop eindelijk zijn we met onze dingen zien. Zondag maken eigen wapens geklopt. Een we ons op voor een spektakel- fysiek sterke en beweeglijke Hfl*? te3fn suPer^avonet ploeg die niet ten onrechte in Sint-Niklaas. de top van de klassering Joost Arens Voorverkoop E. Zele - Sint-Niklaas Eendracht Zele houdt op zaterdag 3 december van 10 tot 12 u aan de loketten een voorverkoop van ingangskaarten voor het derby met Sint-Niklaas. Ook het nummeren van de tribunekaarten kan aan de loketten gebeuren. Op zondag is er parkeergelegenheid aan het gemeentelijk sportstadion ingang Beukenlaan, de straten van de Tuin wijk, Poststraat en Brandweerkazerne en op het Markt- en Diiesplein. (uz| om. De 1-0 ruststand was ver diend voor Anderlecht maar ver van overtuigend. Na de pauze liet Desaeyere Verevcken opdraven in plaats van Van Der Heyden en het was aanvankelijk Anderlecht dat voluit het initiatief opei ste. Rosez kon zijn laatste blessuretwijfels vergeten -*p schoten van Jankovic en Grün maar hij werd door kopbal specialist Krncevic na amper zeven minuten toch gevloerd. Anderlecht hield het toen zo wat voor bekeken en Beveren kreeg op het middenveld meer voet. Geel en blauw verloor zich echter in veel lateraal spel al werden de schaarse uitvallen van de be zoekers toch gevaarlijke ak ties voor het doel van de uit geweken De Wilde. Danny Pfaff kwam tweemaal dicht bij een aansluitingstreffer ter wijl Erik Viscaal zaterdag zwakke trappen toonde. Het bleef 2-0 en daarmee was An derlecht ook best tevreden, Beveren moest op Anderlecht geen punten halen. Zondag op Freethiel wordt dat echter ook weer moeilijk. De tegen stander dan staat momenteel nog een trapje boven Ander lecht. Als KV Mechelen pun ten haalt op Freethiel dan zijn de Maneblussers ook Herfst- kampioen. Dat is dan meege pakt voor de Mechelaars maar Freethiel en Beveren zijn voor de troepen van Aad De Mos slechts een halte naar hogere waarden. Geel en blauw is gewaarschuwd, Hugo Aerts plaatsing ongeschonden houden. Het inkasseerde bij het gevreesde Wervik zijn eerste uitnederlaag weliswaar met overdreven cijfers. De atletisch sterke Westvlamin gen werkten voor rust immers aan honderd procent af. Dat stelde Eendrachttrainer Etienne De Wispelaere na een evenwichtige wedstrijd waarin Eendracht geen greintje geluk kende. "De eindscore geeft een vertekend beeld van de on derlinge verhoudingen, aldus de Gentenaar. Wervik dat tij dens de eerste helft vier doel kansen kreeg benutte ze alle maal. Ondanks de 4-0 achter stand aan de rust zijn we steeds voluit blijven voetbal len. We zijn nooit de mindere Louvj£re I0ne Lede' 1-0 geweest van onze tegenstan- Lokeren RWDM 1-1. Didier M'Buyu speelde weer een volledige wedstrijd. De der. Als je ziet dat we 17 Hoe moet het nu verder met Wervik (tweede gerangschikt) zijn weer geheeld... (ds) hoekschoppen afdwingen, Jong Lede? Na de eerste zege en Menen voor de boeg zou tweemaal tegen de lat en te- dienen de Ledenaars driemaal de ontmoediging zich wel gen de staander besluiten en op reis te gaan. Eerst werd eens meester kunnen maken om een vuist te maken. De te verdoezelen. Vooraan is valler Limpens kon een Wervikverdediger een Henegouwen, meer bepaald van de Oostvlamingen. Daar thuisploeg had het dus niet men werkelijk onmondig. Ge- gen, maar doelman poging van Frank Van den La Louvière aangedaan, moeten punten verzameld moeilijk om een superieure lukkig was La Louvière even- wasom Broeck op de doellijn stuit. Evenwel zonder succes. Het worden anders is de aftocht houding aan te nemen. Dit min in een produktieve bui. w'nst aan "U1S te zaten er ook voor ons een nog steeds gehavende Lede, naar bevordering niet meer af zelfs gedurende de volledige Anders was de afstraffing Verder noteren we nog aantal doelpunten in." zonder Gallière en Van Cau- te wenden partij. Lede is enkel nog een kompleet geweest maar Mu- uitsluiting van De Winne "Ik had Wervik reeds drie- ter, kon bij de Wolven werke- Te La Louivère werd alvast groepje noeste werkers, dat sem en Swinnen wrongen tal- noodgedwongen de maal thuis op een dominante lijk niet aan de bak komen, geen historie geschreven. De er niet in slaagt om het klasse- rijke doelrijpe kansen de nek broken Dirk "uyt diende wijze aan het werk gezien. Met de verplaatsingen naar Ledenaars waren niet in staat verschil, dat meestal bestaat, om. Enkel rond het halfuur vellen. Zo was het wist Musem er toch één te 'ee" compleet. Lokeren - RWDM 1-1. John Etim werd al voor de tweede keer dit seizoen door trainen fe prijkt. De nederlaag mag het d' b""k uu' moch' als vertrouwen in eigen kunnen 1 de niet aantasten. We lieten ne gentig minuten lang goede a Eendracht Aalst - Germ. Ekeren 0-3 durende de eerste helft "de betere ploeg, zonder echt Eendracht Aalst werd na de Oefenméester Bers was tegenstrever De Rijck uit rust in de topwedstrijd tegen uiteraard een gelukkig man speelde en Hofmans de gele- Ekeren voor een voldongen na die riante zege. "We speel- genheid schonk om zijn goal kansen te kunnen kreëren feit geplaatst. Na een flater den vandaag toch wel tegen te scoren, was een staaltje van Onze spitsen waren echter op- van doelman De Schrijver die één van de sterkste verdedi- hogeschool voetbal." nieuw niet bij de zaak. Maar veel te laat reageerde op een gingen van de reeks en wisten Ondanks de 0-3 nederlaag dat is een oud zeer. De goal eerder zwak schot van Hof- nog drie treffers te plaatsen, had in het andere kamp oe- van Ekeren onmiddellijk na mans en dat amper één mi- Ekeren steekt boordevol ver- fenmeester Eddy Everaert de de rust heeft ons entoesiasme nuut na rust, kreeg Aalst geen trouwen en de mannen met glimlach niet verloren. "De gedurende een kwartier ge vaste voet meer in de wed- talent blijven "het doen. De klasse van Ekeren is niet weg kraakt, met alle gevolgen van- strijd. Het kreeg een lesje in manier waarop Vos zijn te denken. Eendracht was ge- dien aldus Eddy Everaert. bewegingsvoetbal en hoe dat- 'ABL' zelfde voetbal modern kan uitgevoerd worden. Aalst presenteerde in de eerste helft en dan vooral een kwartier voor rust een bekij- kenswaardige wedstrijd. De bezoekende verdediging had toen wel enige last met de gevaarlijke inswingers van Droeven, maar echt uitge speelde kansen werden er niet gekreëerd door de thuisploeg Tijdens de tweede periode zouden de leerlingen van oe- fenmeester Bers bewijzen dat ze niet voor niets aan de lei ding prijken in tweede klasse. Tegenover het "grijs" voetbal van Aalst pakte Ekeren uit met een uiterst fris voetbal. Met vooraan een paar ras voetballers die met een paar bewegingen een ganse verde diging kunnen oprollen en dan nog weten gepast af te E. Aalst - Germ. Ekeren 0-3. De talrijke Aalsterse supporters kregen een vrij zware drukken werd Aalst voor een ontgoocheling te verwerken (da) voldongen feit geplaatst. verzilveren. Daar ging wel Jong Lede: Moyson, Van een prachtactie Hamilton - Stockt. Baten, De Winne. Sciamana aan vooraf. Lede Cremer, Corthals, was enkel vijf minuten voor houdt, Arts, Van Troos inrukken even gevaarlijk. In- Impens), Moortgat, Meys. (G.D. Vrijdagavond moet E. Aalst in de clinch met Seraing ea de vraag die men zich in de Eendrachtmiddens stelt: "Zijn Derijck en Co wel voldoende hersteld van de knock-down die ze te inkasseren kregen van Germinal Ekeren?" Oefenmeester Eddy Everaert heeft in de loop van dt week de voorbije zaken nog eens op een rijtje gezet. Hij deed dit rustig met zijn poulains, maakte sommigen attent op de fouten die begaan werden na de rust en pompte weer moed in zijn team in het kader van de zware verplaatsing naar het Luikse. De Eendrachtcoach kan uiteraard niet wegcijferen dat bepaalde jonge spelers over het beste heen zijn en wellicht aan rust toe zijn. Eddy Everaert dient echter te wachten tot Geeraerts, Peeters en De Maere weer volledig fit zijn om de kern optimaal te kunnen versterken. In ieder geval wordt het voor Eendracht, dat op Seraing niet het spel hoeft te maken, zeker niet het beste onderdeel van het Aalsterse team, een andere wedstrijd dan tegen Ekeren. Eddy Everaert zal zich hoogstwaarschijnlijk houden aan een verdedigende instelling en trachten de counter uit te spelen. Hij rekent hierbij op de ontbolstering van Samard- zija, die op verplaatsing duidelijk een meerwaarde is dan voor eigen publiek. De Zuidslaviër moet nu maar eens gaan bewijzen dat hij werkelijk een prof is en derhalve wal meer uit zijn mouw kan schudden dan een amateur. (abl) Mohammed Timoumi is terug Na een onwettige afwezigheid van zes maanden is Timoumi Lokeren - R.W.D.M. 1 -1 Door een dom toeval heeft Sporting Lokeren zondag j.l. een punt uit handen gegeven aan een ongevaarlijk en uitermate zwak R.W.D.M., dat in de volle negentig minuten amper één keer gevaarlijk was. Tot ongeveer tien minuten voor het einde had de Lokerse doelman enkel wat ongevaarlijke Brusselse balletjes moeten plukken, de gastheren stonden bovendien met 1-0 voor na een treffer van Samson in de 30* minuut. De anticlimax kwam er echter toen de bewaker van Wawa, Peter Eikelboom, zijn eigen doelman versloeg op een totaal onschuldige bal van invaller Ronny Martens. Etim op de bank Dé grote verrassing bij het begin van het duel was wel dat er geen John Etim aan de aftrap kwam. De Lokerse spektakelman had zich im mers niet aangeboden op de ultieme training zodat oefen- meester Anthuenis, voor de tweede keer dit seizoen, de Nigeriaan een plaatsje op de bank toewees. Lokeren start te met Samson en toen deze even vóór het uur door krampen geveld werd, mocht Etim het veld opdraven. De eerste kans in deze matte partij was voor de bezoekers toen Thairet, vanop hoek schop, de vuisten van Dany D'Hondt schroeide. Dit was meteen het eerste en trou wens enige wapenfeit van een onmondig R.W.D.M. Maar ook Lokeren speelde uiterma te zwak. Even na het halfuur kwam het dan toch op voor sprong toen een hoekschop van Patrick Versavel bij Sam son terechtkwam en doelman Vanderschommen mocht zich meteen omdraaien: 1-0. De rust bracht geen beterschap, Lokeren kon tegen een uiter mate zwakke Brusselse defen sie zonder Dirk De Vrieze en Cossey zelfs geen vuist maken. De gastheren pro beerden wel het spel te maken maar deden dat zo ongeïnspi reerd en zwak dat zelfs een aantal halve kansen de nek werden omgewrongen. Een paniekerig Lokeren, met de kleinste voorsprong, bleef driftig op zoek naar een ge ruststellende tweede treffer maar telkens ontbrak de goeie voorzet. Vanderschommen kreeg het nog een paar keer warm in het Brusselse doel toen hij onderdoor ging bij een voorzet van Versavel maar Samson kwam te laat om in te tikken. De door krampen geplaagde Samson mocht toen het veld verlaten en Aimé Anthuenis stuurde John Etim in de vuurlijn. Het had er alle schijn van weg dat het nu ging beteren toen de Nigeriaan Meszaros kon af zonderen voor de Brusselse kooi maar de Hongaar knalde onbeheerst tegen het doel hout. De kans op 2-0 was verkeken... Antiklimax Pakweg tien minuten voor het einde kreeg R.W.D.M. een punt kado, getekend Peter Ei kelboom. De nochtans sterk spelende Nederlander ver sloeg zijn eigen doelman en een aangeslagen Lokeren kon, zo kort voor het einde, niet meer reageren. RWDM kwam zelfs nog dicht bij de winning goal toen Martens, op aangeven van Wawa. lutte le centimeters te kort kwam om in te koppen. Trainer Aimé Anthuenis was na de wedstrijd zichtbaar on der de indruk van het feit dat zijn team tegen dit R.W.D.M. een punt uit han den gaf. Op een domme ma nier dan nog. «Toch wil ik Peter niet met de vinger nawijzen. Het is vooral duidelijk dat Lokeren nog steeds niet rijp is om een wedstrijd onder kontrole te houden. De ploeg had een tweede doelpunt nodig om rustiger te kunnen akteren en zolang dat doelpunt er niet is, viert de nervositeit hoogtij met het gevolg dat de uitge speelde kansen niet konden worden benut». Een duidelijk aangeslagen Eikelboom, die nochtans tegen Wawa een puike prestatie afleverde, prar.tte zijn blunder helemaal niet goed maar was toch van mening dat de partij, lang vóór zijn own-goal, moest beslist zijn. En daarin had de Nederlander dan ook weer gelijk... op Daknam aangeland. Een terugkeer die gepaard gaat met de meest gemengde ge voelens. Het is allesbehalve zeker dat de Marokkaan nog ooit het trikolore Lokerse shirt zal aantrekken. Eerder dit seizoen werd in de Loker se wandelgangen gefluisterd dat men maar wat graag van zijn dure vogel wou af zijn. De affaire-Timoumi dwars boomde overigens het aan trekken van een extra spits of middenvelder. Wat de reden was voor die langdurige afwezigheid, blijft voorlopig een raadsel De ganse zaak wordt dezer dagen op Daknam uit de doeken gedaan. Timoumi zou. naar verluidt, in Marokko betrok ken zijn geweest in de oprich ting van den restaurant-keten, maar onverwacht zijn daar moeilijkheden opgedoken. In 1987 tekende de Marok kaan, die in 1986 één van de uitblinkers was op de Mun- dial, een tweejarig kontrakt met Lokeren. De vraag is nu of hij nog wel bereid is voor de Wase klub te spelen. Nochtans kan hij momenteel best nuttig zijn voor het niet van talent overlopende Spor ting. Er wordt nu vlijtig gezocht naar een kompromis. Wil de spelmaker van vorig seizoen weg bij Lokeren, dan zullen er eer het zover komt heelwat brokken moeten ge lijmd worden... Vivian Bogaert Lokeren - RWDM 1-1. Paniek in de Brusselse rangen. Meszaros kijkt met spanning tot (ds)

De Voorpost | 1988 | | pagina 18