GRATIS TIP Agenten en pompiers lieten sirenes loeien op Grote Markt ordt een dame Prins Karnaval te Aalst SW-top huldigde Louis Waltniel, vintig jaar parlementslid WH LimeeRaen Prijsverhoging weekbladen Voor wie iets beter zoekt O) 7 kant van 1965 tot 1979. Hij werd gemeenteraadslid en schepen te Ninove in 1965, senator in 1974, staatsse- kretaris Openbaar Ambt in 1981, staatssekretaris voor financiën in 1984, tweemaal vice-premier van de Vlaamse Exekutie- ve plus gemeenschapsmi nister van financiën en dit jaar gemeenschapsminis ter Ruimtelijke Ordening en Huisvesting. Alle hens aan dek Voor de viering van Louis Waltniel, destijds te Aalst minder briljant ontvan gen, was de hele PW-top present. PW-voorzitter Annemie Neyts moest noodgedwongen verstek laten gaan wegens een de bat live in het TV-pro- gramma «De zevende dag». Ze werd echter ver vangen door Herman De Croo, een spiritueel spre ker bij uitstek. Arrondissementeel PW- voorzitter Herman Herpe- linck belichtte de studiën, het bedrijfsleven en ten slotte de politieke karrière van Louis Waltniel die het vermocht deze diverse stukken in een te laten uitmonden in een valabel geheel. Waltniel was een man die het beeld van het sociaal liberalisme in de regio gestalte hielp geven samen met zijn (voor)- naamgenoot D'haeseleer. Eerste schepen Anny De Maght stelde dat Waltniel 71 jaar een mandaat be kleedde wat de gevierde achteraf zal laten zeggen dat hij op dat vlak een «cumulard» was. Ze loof de zijn nooit aflatende in zet en wees op het belang van een passende aflossing van de wacht. Voor voorzitter van het Liberaal Vlaams Verbond Camille Paulus is Louis Waltniel het boegbeeld van de PVV samen met De jongste gemeenteraadszitting verleden dinsdag werd voorafgegaan door een massale en vooral luidruchtige doch steeds waardig blijvende protestaktie van de Aalsterse politie en brandweer. Vanaf 19 u loeiden alle mogelijke sirenes en draaiden zwaailichten van de op de verkeersvrije Grote Markt gestationeerde wagens van politie en brandweer die voor de gewone dienst niet noodzakelijk waren. «We hebben toestemming om hier te staan van de gendarmerie» zegde een spuiter. Wanneer even voor half acht er een stilte intrad was die slechts de stilte voor de storm want toen de politici in aantocht waren werd het een geloei van jewelste. Wie niet op de hoogte zoü geweest zijn van deze aktie moest wel hebben gedacht dat Aalst gekonfronteerd was met een ramp vergelijkbaar met de brand van bloemenveiling Flora. Op de Rechteroever hoorde men inderdaad het langdurig geloei. Ondertussen hadden brandweerlui en politie mannen, samen een zestig tal waaronder ook vrou- aan te vatten, welijke agenten en één of ficier zich opgesteld in de voldoende mum 10% en een beteke- dien bedanken ACOD en CCOD voor de voorge stelde weddeverhoging met 1%. «We willen een échte loonsverhoging. Geen aalmoes». Repliek van de burgemeester Nadat de burgemeester had aangekondigd dat in gevolge besprekingen in de kommissies de punten heid niet aantal was om zonder nisvolle opslag van vakan- over de aanleg van een kleerscheuren de agenda tiegeld en eindejaarspre- hoofdweg op de stedelijke mie. ACOD en CCOD begraafplaats en de aan vragen daartoe verdere koop van een planafdruk- E'sen onderhandelingen met de machine voor de politie belfortzaal waar ze een Op een pamflet van de regering voor alle betrek- van de agenda waren afge- heuse erehaag voor de ge- politie kon men lezen dat kingsgroepen. Voor de voerd. pikte de burge- meenteraadsleden vorm- «veilig wonen en winkelen veiligheidskorpsen wordt den, zelfs de militaire alleen kan door voldoende daarenboven gevraagd groet brachten al trachtten politiezorg» en dat de naar een toelage voor een aantal verkozenen des mensen van de stadspolitie nachtwerk die 25% van volks niet te moeten spits- zich ondergewaardeerd het uurloon bedraagt en staande, de protesterende roeden lopen door via een voelen. een toelage voor werk op leden van de politie zon- trapje achteraf minder op- Onderbetaald met voor zon- en feestdagen die het gemerkt de raadszaal te mensen van niveau A2 die dubbele van het uurloon bereiken. Daar werd ech- 21 jaar zijn en ongehüwd bedraagt. Hiervoor eisen ter een stokje voor gesto- een beginwedde van ACOD en CCOD bespre- dienst waren en die zich ken zodat de beleidsmen- 25.600 fr. een nachtpremie kingen met het stadsbe- dan ook waardig gedroe- sen dan maar goed- of van 7,27 fr geïndexeerd per stuur. Daarenboven wordt gen. De burgemeester had kwaadschiks tussen de uur. een zondagvergoe- geprotesteerd tegen de hen inderdaad gevraagd rangen doormoesten. Bur- ding die maar 2/3 is van lakse houding van de rege- geen incidenten uit te lok- gemeester De Kerpel, wel- het bruto uurloon en een ring die blijkbaar niet van ken die zouden kunnen licht wegens de regen, met wedde die sinds vele jaren P|an 's een ernstige inspan- leiden naar het doen ver niet meer werd aangepast. n'n8 te leveren om tot een dwijnen van de proteste- Dit dan met onderbezet- betekenisvolle loonsver- meester in op de diverse vakbondsakties. Dit in aanwezigheid van een overvolle zaal met, recht- der wagen en van de brandweer. Allen mensen die op dat moment vrij van zijn pet. Schepen Stock man die als eerste de situa tie trotseerde stelde dat ting van de brigades en hoging te geraken. Boven- toegeven aan de eisen van voor risico's als geldtrans- de protesterenden de stad porten verkeersregeling en zowat 12 miljoen zou kos- bestrijding van banditisme ten en schepen De Maght om slechts de voornaamste zegde zich nooit zo goed te noemen, beschermd te hebben ge- ACOD e„ CC0D voeld als in de belfortzaal. De gemeenteraadszitting In een gemeenschappelijk begon dan ook met een pamflet van de Algemene kwartier vertraging doch en de Christelijke Centra dat was ook de vorige keer le der Openbare Diensten reeds het geval. Nu duur- wordt gepleit voor een de het nog even omdat CAO (collectieve arbeids- aanvankelijk mede door overeenkomst) ten gunste de afwezigheid van sche- van het personeel van de penen Bourlon en Doorns openbare diensten voor die in de Nieuwe Wereld '89-90 die voorziet in een Vervolg op blz. 4 Vervolg op blz. 4 vertoeven, de meerder- loonsverhoging van mini- Al enkele weken betaalt U voor uw dagblad 21 frank in plaats van de gebruikelijke 20 fr. Die prijsverhoging van de dagbladen houdt in dat ook de weekbladen hun prijs moeten optrekken, niet niet een, maar met twee frank, zodat U vanaf 2 december 1988 voor een los nummer 42 fr. moet betalen. De prijsverhoging gebeurt met instemming van het Ministerie van Ekonomische Zaken en aan de basis liggen de toenemende produktiekosten 41'JAARGANG NR. 47-42 F VRIJDAG 2 DECEMBER 1988 Het Aalsters Feestkomitee dat nogal eens moeite had, zelfs de inschrijvingsperiode verlengde om aan voldoende kandidaten prins karnaval te geraken, heeft er nu te veel. Vooral door het feit dat voor de allereerste keer dames aan deze verkiezing naar de o zo gegeerde titel mogen deelnemen. Ze worden echter, zo ze uiteindelijk uitverkoren worden door jury en publiek geen "prinses" doch gewoon "prins karnaval". Aalst. Een van deze drie wordt dus prins karnaval (a) Twee dames meldden van ex-prins Michel die Hofstade, de echtgenote zich voor deze kandida- zelf drie keer de titel haal- van ex-prins Goebbi. tuur. Christiane De de doch geen keizer werd Twee dames dus gewoon Strooper, de echtgenote en Odette Scheerlinck uit uit het karnavalmilieu die het klappen van de zweep voldoende kennen. Preselektie Vermits het reglement, om organisatorische rede nen, voorziet dat er slechts drie kandidaten op de ver kiezing in de Keizershallen mogen voorkomen, werd een preselektie noodzake lijk. Die vond verleden donderdagavond plaats in De Werf. Een jury, be staande uit mensen uit het karnavalmilieu, uit de tea- terwereld en van de pers, moest de vijf kandidaten aan de tand voelen om uiteindelijk er slechts drie over te houden. Die vijf waren naast de twee reeds vermelde dames Adolf Ot- toye die gestudeerd heeft aan de universiteit van Mijlbeek, Frank Van Rij- menant uit Hofstade die als drieëntwintigjarige de jongste kandidaat is van de reeks en Peter Roe- landt, alias "de Sjoe" die verleden jaar naast de titel greep toen cocacolist Mau rice De Smedt prins werd. Twee proeven De eerste proef was een schriftelijke. Uiteraard gingen de vragen over de Aalsterse karnavalvierin- gen maar tevens over Aal sterse folklore en over het optimaal beheersen van het Aalsters dialekt. De tweede proef werd live af gelegd in de studio van De Werf. De kandidaten tra den er aan in een "rollen spel" onder leiding van Anton Cogen. Elk hadden ze in het "stuk" een rol te verdedigen wat ze deden met wisselende bijval. Daarna traden ze elk af zonderlijk op als verslag gever voor krant of radio. Elk hadden een paar groe pen van de stoet te beoor delen en te evalueren bij hun intrede op de Grote Markt bij het komend kar naval. Vanzelfsprekend moes ten er twee uit de boot vallen. Dat waren dan Adolf Ottoye en Odette Scheerlinck, die echter als karnavalisten in hart en nieren de komende prins alle heil wensen. Op zaterdag 14 januari gaat de ultieme verkiezing door vanaf 20 uur in de Keizershallen met als kan didaten Christiane, Frank en de Sjoe. Krijgt Aalst, dat dan reeds bestuurd wordt door zijn eerste vrouwelijke burgemeester Anny De Maght, nu ook een eerste vrouwelijke prins karnaval? (l.h.) «La vie commence soixante ans...» De huidige g^?"?-*~hapsminister van Ruimtelijke Ordening en Huisvesting Louis m zondagvoormiddag in een ruim 2.30 u. durende akademische van het Aalsters stadhuis gevierd wegens z|jn twintig jaar it. In het parlement zelf was hem reeds een huldiging te beurt j het jaar werd zijn broeder gehuldigd bij het op rust gaan als direkteur van de Aalsterse «Handelsschool». Ook toen werden vergelijkingen getrokken tussen personen en w|jn die beide verbeteren met ouder te worden. Aangemaand t|jdig voor de opvolging te zorgen en aanvoelend dat dergelijke huldiging wel eens zou kunnen rieken naar een fin de carrière, stelde de minister net als Edith Piaf «je ne regrette ricn». Meer hield hjj het echter b|j Simone de Bauvoir die zegde «la vie commence 'soixante' ans». Aalst. Gemeenschapsminister Waltniel in gezelschap v Hoogstraat 28 Aalst Tel. 053/21.23.22 Huwelijkslijsten .pciiif Porselein geschenken Meubelen en decoratie voorname partijleden (a) Louis Waltniel was de tweede zoon uit een Ni- noofs gezin die geboren werd op 28 augustus 1925. Zijn oudere broer en jon gere zus hadden politiek bloed in de aderen stro men. Hij zelf scheen minst weggelegd te zijn voor een politieke karrière. Een dubbeltje kan echter wel eigenaardig rollen. Uitein delijk waren broer en zus zijn opzwepers, aanmoedi- gers, supporters en waar nodig troosters. Als licen tiaat ekonomische weten schappen werd hij ambte naar bij de Belgische Dienst voor Buitenlandse Handel en leerde zo de marktmechanismen van de wereldbusiness kennen. Later werd hij echter een zelfstandig meubelfabn-

De Voorpost | 1988 | | pagina 1