De Snijrs «Snijden» Houttequiet aan Veel harde wedstrijden mm Aalsterse discipline bracht puntje op Tennis- en zweminitiatie voor volwassenen in Sint-Niklaas Stekense Oud-Chiroleiding leerde huidige leiding voetballen... Zwemlessen voor kinderen in de Kerstvakantie te Sint-Niklaas Langlaufuitstap De Voorpost - 2.12.1988 - 31 ■=.0*KS*~ Land van Beveren F.C. De Jager V.K. Frema Liefhebbersvoetbal. Blauw-Wit uit het Aalsterse M.T.S.A.-verbond (da) LIEFHEBBERSVOETBAL In de zaterdagafdeling blijft leider O.C. Aalst voorlopig over tuigen. Het moest naar Papegem om het moeilijk te manoevreren Alexander partij te geven. Ref J Borms. een ouwe rot in het vak. zag beide teams voorbeeldig spe len. Ze leken aan mekaar ge waagd, maar toch bleek dat de bezoekers de beste schutters in huis hadden De thuisploeg dwong veel hoekschoppen af. maar kwam niet tot scoren. In de tweede helft had O C Aalst zich beter aangepast aan het hobbelige veld van Alexander en drukte het tegen de muur. L. D'Herde brak de ban met een schitterend doel punt: 0-1. De thuisploeg zette nu alles op alles, maar had niet gere kend op de aalvlugge Aerts, die tweemaal door de mazen van het net glipte en zo de 0-3 eindstand vastlegde. A.Z. 77 boekte een verdiende zege tegen een agressief Melke- beeck. Vooral de gebroeders Van Hauwermeiren maakten het een zeer goed leidende ref R Van Belle niet gemakkelijk. Elke be slissing werd aangevochten, maar voetballend waren de bezoekers nergens, zodat ze verdiend met de rode lantaarn naar Lede terug keerden. C Corcthals en D. Van den Brande maakten de verdiende doelpunten voor de thuisploeg: 2-0. Endoka-Camu was sportief tot ref Flores terecht een gelijkstel lend doelpunt van de bezoekers afkeurde, wegens een fout op de doelman. Bij het daaropvolgend tumult kreeg hij een zware trap achteraan het been van een bezoe ker en moest verzorgd worden langs de zijlijn. De bezoekende kapitein werd erbij gehaald, maar deze kon of wilde de dader niet aanwijzen, zodat het MTSA-straf- comité zal moeten beslissen wie het gedaan heeft. Na enkele minu ten verzorging kon de match ver dergaan. Endoka won verdiend met 3-2. Gabriels (3) scoorde voor Camu. Excelsior moest optornen te gen het sterke Snas, dat deze sportieve wedstrijd beheerste. Toch toverde ref Impens, die de Ponnet van MTSA wordt ge noemd, liefst zeven gele en een rode kaart uit zijn bovenzakje. Het rood was voor G. De Cock wegens een grove overtreding Van Mol, Ottoy en Geeroms zorg den voor de 0-3 zege van Snas. Edo is het dieptepunt te boven gekomen en versloeg Rayo Espag- nol met 1-3 De Kerf (2) en Ver- leysen maakten de bezoekende doelpunten. Octopus had maar weinig moeite om een zwak Blauw-Wit met 3-0 te kloppen. De bezoekers lijken inderdaad rijp om na één seizoen in eerste terug naar twee de afdeling te tuimelen. De Pels- maecker. Van Impe en Bael be zorgden de 3-0 winst aan de thuis ploeg. Waterval moest tegen Giwo tot het uiterste gaan om de zege thuis te houden en won nipt met 3-2. Christiaens, Van Hauwermeiren en De Windt, scoorden voor de thuisploeg. De Kring had in tweede afde ling weinig last om een zwak Zandput met 0-3 te verslaan. Bamboe kon pas in de tweede helft aanspraak maken op de volle winst. Bartan kwam in de eerste helft verdiend op 0-1 maar verloor P De Neef, die een thuisspeler zwaar had onderuit gehaald en van ref De Winne prompt een rode kaart kreeg. Onder impuls van Stockman ging de thuisploeg dan op zoek naar de gelijkmaker, maar De Pelsmaccker kon de Bar- tan-keeper driemaal te grazen ne men: 3-1. Brcughels boekte een eerste seizoenszege tegen een minder vlot spelend Jong Timarcha: 2-1 Paridaens (2) en Baro zorgden voor die cijfers. Dressel moest op eigen veld de duimen leggen tegen een sterk V. Denderleeuw, dat verdiend met 1- 4 won. Aartsrivalen Leeuwerik-A en Groen-Wit stonden tegenover el kaar en wat iedereen verwonder de was dat beide ploegen sportief en degelijk speelden. De bezoe kers die verzwakt in het veld ston den, moesten zonder punten naar Erembodegem terug. Het werd 2- 0. J. Van Caelenbergh maakte beide goals. R. Sportief kwam op eigen veld niet verder dan een 2-2 ge lijkspel tegen het bescheiden Leeuwerik-B. G. Wijnandt (2) en G. Bauwens (2) troffen raak In derde afdeling kwam de ver rassing van Cobilas dat Hout markt met 2-1 het nakijken gaf. Toch kwamen de bezoekers langs Van Haudenhove op voorsprong: 0-1 aan de rust. Na de rust brach ten de gasten er nog weinig van terecht. O. De Wiot zorgde voor de gelijkmaker. G. Uyttersprot maakte het tweede doelpunt in samenwerking met een bezoeker, die zijn eigen keeper op het ver keerde been zette: 2-1. De Zwaan moest de verre ver plaatsing maken naar Animalia- Denderleeuw. De thuisploeg speelde zeer moedig en pas in de laatste tien minuten konden de Uitbergenaars haar op de knieën krijgen. K. De Neve en Van Hau wermeiren brachten de stand op 1-1. Toen schoot B Klein uit zijn krammen en legde met drie tref fers de bezoekende zege vast: 1-4. Brughuis, dat een paar fanio- nspelers moest missen, moest de overdreven zege laten aan het be zoekende Mijlbeck. De schutters van dienst waren G De Neef (2), en J.P. Seghers (2). Uitslag 0-4. Baccara had weinig moeite met het sportieve Groendal Erpe. T. De Bruecker (3) bezorgde de thuisploeg de zege. Groendal kon de eer verdiend redden. N. Hofstade-Blauwe Vlam was een echte thriller, waarin ref. Eve rnerts het meer dan moeilijk had. De thuisploeg zag twee spelers de laan uitgestuurd. De Ridder en Van Caeckenberghe waren de on ruststokers. Er werd ook nog ge voetbald en de zege was verdiend voor de bezoekers: 04. Na een goede wedstrijd is het dan toch eindelijk gelukt voor De Ja ger om nog eens een wedstrijd winnend af te sluiten. De eerste 20 minuten waren nochtans voor Fre ma maar bij de eerste thuisaktie was Paul Oste er als de kippen bij om de score te openen. Na de rust wist Frema langs Filip Audenaert om langszij te komen maar onder impuls van een wederoptredende Etienne Cools kon Paul Oste diep in de tweede helft uiteindelijk de thuiszege veilig stellen. Ondanks het nog hardnekkig aandringen van Frema in de slotfase van deze sportieve wedstrijd. Sportief 4 't Smiske 1 Deze derde opeenvolgende top per voor Sportief is zonder noe menswaardige moeilijkheden tot een goed einde gebracht zodat de leiderzetel niet in het gedrang kwam. In de eerste helft zorgden Van Goethem Erik en Dirk Meul voor het verschil terwijl na de pauze Swyboda twee maal mocht juichen voor de leidersploeg. Het was pas bij een 4-0 stand dat 't Smiske langs Van Craenebroeck de eer wist te redden. Veel meer zat er trouwens niet in voor 't Smiske al botste het wel op een voortreffelijke thuisdoelman Wim Cool die in de slotfase nog een strafschop stopte van Guido Buys. De Snjjrs 10 Houttequiet 1 Deze topper in tweede afdeling is duidelijk in het voordeel van de Snijrs verlopen. De bezoekers die slechts een handvol doelpunten hadden binnen gekregen geduren de de elf voorgaande wedstrijden werden nu getrakteerd op een 10- tal rozen in geschenkverpakking. Erny Moorthamer leidde deze eenrichtingswedstrijd met drie doelpunten. Na hem volgden Pe ter Janssens, Luc Moorthamer, Daniël Noens, Mare Vermeulen en Patrick De Rijck In de slotfase verwendde Houttequiet de sup porters nog met een own doelpunt en een tegentreffer. V.K. Haasdonk 3 Palamos 0 V.K. Haasdonk was gedurende heel de wedstrijd de betere ploeg. In de eerste helft kwam de sco- ringsmachine echter maar niet op gang. De Ben, Cloostermans en Bodson misten enkele wenkende kansen en nadat twee strafschop pen in het scheidsrechterlijke fluitje bleven steken werd tot overmaat van ramp nog een echt doelpunt van Hugo Van den Ber- ghe afgekeurd. Het was echter allemaal maar uitgesteld voor Haasdonk want na de rust kon Julien de Bruyn dan toch een strafschop benutten na een fout op Hugo Van den berghe Amper één minuut later knalde Patrick Bodson dan al nummer twee te gen de Palamos netten en nu het hek duidelijk van de dam was volgde het derde doelpunt even later op hoekschop langs Patrick Bodson. St.-Martinus 3 V.K. Veile 4 De broeders van St.-Martinus hebben het spel openlijk meege speeld in deze wedstrijd die vol gens onze zegsman duidelijk niet voor hartlijders was. V.K. Veile liep vrij vlot uit tot 0-2 langs Stijn Van Opstal en Ludo Waterschoot. Maar in een korte tijdspanne wis ten de thuisspelers deze scheve situatie recht te trekken 2-2. Ge lukkig voor Veile kon Yvan De Tender op slag van rust zijn ploeg toch weer op voorsprong brengen. Diep in de tweede helft dan weer een suksesrijke tegenstoot van de thuisploeg waardoor de partij in de richting van het gelijkspel ge duwd werd. Dit was echter zonder Ludo Waterschoot gerekend die op de 82* min. V.K. Veile alsnog de zege kon schenken en hiermee bijzonder gelukkig was (Men moest hem tegenhouden of hij liep naar huis). Liefhebbersvoetbal. FC Everslaer speelt in de eerste afdeling van het liefhebbersverbond der Stad Lokeren. Het droomelftal van "moeder Emma" staat stevig, maar mits iets meer vertrouwen kan deze ploeg de toekomst rooskleurig tegemoet zien (foto Marcel Tackaert) Lindehof Combori Gelijkopgaande wedstrijd tussen twee sportieve ploegen. De thuis ploeg kon langs Gerard De Dob- belaere een eerste voorsprong la ten optekenen maar Combori kon langs Guido Van Esbroek nog voor de rust op gelijke hoogte komen. Combori dat over een ruime kern beschikte wist nog ge durende een hele poos in de twee de helft goed weerstand te bieden maar toeval wilde dat thuisspeler Yvan Wauters zijn eerste goal maakte sinds twee jaar voor Lin dehof. Dat dit natuurlijk weer Combori moest overkomen. Bart Colman maakte tenslotte de Provinciaal Damesvoetbal Bellem B Kamillekes Aalst 0-0 DAMESVOETBAL Met een noodploeg slaagde trai ler Freddy De Boom er in op het «ld van Bellem een puntje mee te {raaien Hannah Hove kwam niet ipdagen, Helga Van der Donckt {af verstek om studieredenen, Marie-France Dubois is nog iteeds gekwetst en Daniëlla De Meersman moest met de fanion- iloeg meereizen. Jovendien waren Carine Van Mellaert. Ann Van der Gucht en tathy De Bruyne niet helemaal fit •n zat er niemand op het bankje m hen eventueel te vervangen. Jp de koop toe werd Conny De Meersman tijdens de tweede helft rogal zwaar geraakt, maar bleef ach dapper verder spelen om aar ploeg aan dat ene puntje te elpen. lathy raakte «gorilla's» niet kwijt lus drukte de trainer voor de 'edstrijd zijn meisjes op het hart -e tegenstander vooral niet op doel te laten schieten en pakte uit met een versterkt middenveld In de spits stonden Annemie Ver- meersch, die pas aan haar tweede echte wedstrijd toe was en Kathy De Bruyne, pas hersteld van een operatief ingrijpen. Toch scheen de plaatselijke coach er nog niet helemaal gerust in, want goalgettcr Kathy Van de Moortcle kreeg ook in het mid denveld twee bewaaksters mee. Die «zet» speelde wellicht in de kaart van de zwaar gehandikaptc Kamillekes, omdat Bellem toch twee pionnen offerde aan dat Aal sterse paradepaardje. De wed- «rijd zelf had eigenlijk niet zoveel °m het lijf, het hele gebeuren speelde zich hoofdzakelijk af in de centrale strook van het veld. Dat kwam natuurlijk doordat de bezoekende defensie de deur angstvallig gesloten hield er,» zelf nauwelijks iets aanvallends op het getouw kon zetten. Als Bellem dan al één keer ge vaarlijk was, kon Anja Lambert de bal net voor de fatale lijn weghalen. De tweede helft bood een identiek spelbeeld. Bellem was niet vin dingrijk genoeg om de Aalsterse afweer te ontwrichten. Het was uiteindelijk Freddy De Boom die tien minuten voor het eindsignaal een verrassende gok waagde om de zege te forceren Hij stuurde Kathy Van de Moor- tele ten aanval, met als direkt gevolg dat haar twee «gorilla's» haar ook in die vooruitgeschoven positie op de voet bleven volgen... Precies tijdens die periode moest doclvrouw Sandra Daghuyt in een uiterste inspanning de bal van de doellijn weggrabbelen om de nul op het bord te houden. Meteen een gewonnen puntje voor de pro vinciale Kamillekesplocg, die een pluim verdient voor de wijze waarop ze ook in ondankbare om standigheden gedisciplineerd blijft voetballen, Kamillekes Aalst: Sandra Dag huyt; Anja Melckenbecck. Nancy Schuddinck. Carine Van Mellaeii en Belinda Schalck. Ann Van der Gucht, Kathy Van de Moortele, Conny De Meersman en Anja Lambert Annemie Vermeersch en Kathy De Bruyne, Cyriel Temmerman Deze kursus vangt op zaterdag 14 januari aan in het vernieuwd stedelijk zwembad. Personen die nog niet of slechts nauwelijks kunnen zwemmen, kunnen zich daarvoor inschrijven. De volledige cyclus bestaat uit 10 lessen en de ervaring heeft aangetoond dat dit vrijwel voor iedereen volstaat om zich meer dan behoorlijk in het water te leren voortbewegen. Een deskundige sportmonitor/-trice van het stedelijk sportpromo- tieteam staat daarvoor in. De prijs voor 10 lessen bedraagt 990 fr. Belangstellenden kunnen zich inschrijven aan de kassa van het stedelijk zwembad. Parklaan 117, waar eveneens verdere inlichtin gen kunnen verkregen worden. Aangezien de lesgroepen beperkt zijn tot 8 personen per cyclus, is het geraadzaam spoedig in te schrijven. Tennis Deze lessen vinden elke vrijdagvoormiddag plaats in de stedelijke sporthal «De Mispelaer», Gyselstraat 53 te Nieuwkerken. Eerste les op vrijdag 13 januari 1989. Elke kursus bestaat uit 10 lessen van 1 uur Belangstellenden kunnen een keuze maken uit 2 mogelijk heden. nl. van 9.30 tot 10.30 uur en van 10.30 tot 11.30 uur. Voor iedere lessenreeks is een deelnemersmaximum van 8 personen bepaald. De inschrijvingsprijs bedraagt 900 fr, verzekering en het gebruik van materieel inbegrepen. Vanaf heden kan men voorin- schrijven in de stedelijke sportdienst ten stadhuize dagelijks van 8 tot 12 uur en van 13.15 tot 17 uur Verdere inlichtingen kunnen ook daar verkregen worden Tel sportdienst: 777.84.00 toestel 4843 klus af voor Lindehof zodat de beide punten ook bij hun totaal mochten toegevoegd worden. V.K. Veile 5 Poldervrienden 5 V.K. Veile speelde een weck eer der dan aangekondigd Sinter klaas. Na amper 6 minuten spel wezen de bordjes immers al 1-3 aan in het voordeel van de bezoe kers. Vooral de zak van J.P. Pop- pe bleek onuitputtelijk Eerst mocht Luk Van Gulck de Polder- vrienden op voorsprong brengen en even later liet men Mare En gels vrije doorgang om de 0-2 te netten. Na 5 minuten dan toch Etienne Audenaert die zijn ver antwoordelijkheid opnam en de V.K. ploeg terug in de wedstrijd bracht. Niet voor lang echter want één minuut later alweer Luc Van Gulck die mocht scoren voor de Poldervrienden. Gelukkig voor ons bleef deze regelmaat van sco ren dan achterwege en duurde het tot aan het halfuur alvorens Gerry Audenaert in zijn broers voetspo ren stapte en de achterstand van de thuisploeg wist te herleiden tot één doeltje, 2-3. En net als de beginfase van deze sensationele eerste helft was ook de slotfase een produktieve bedoening. Op amper enkele minuten tijd kon V.K. Veile dan deze uitzichtloze situatie langs Luc Catthoir en Gerrit Audenaert weten om te buigen in een 4-3 voorsprong. Wie na de pauze nog het laatste restje schuim van de snor moest likken in de kantine miste dan alweer het gelijkstellende doel punt van de Poldervrienden langs Benny Smet in de 46ste min. De zelfde Benny Smet knalde rond het uur zelfs de 4-5 voorsprong op de planken maar gerechtigheid ge schiedde dan toch vijf minuten later wanneer Luc Catthoir de uiteindelijke 5-5 eindstand kon aantekenen in deze spannende en aantrekkelijke wedstrijd die won derlijk genoeg het laatste halfuur geen doelpunten meer kende. F.C. De Meir 4 V.K. Gaverland 3 Moeizame zege voor leider F.C. De Meir tegen een alles gevend Gaverland. Vooral in de eerste helft kwam de thuisploeg nauwe lijks in het stuk voor. Dit resul teerde algauw in enkele bezoe kende doelpunten van Rudi Smet. De Meir. dat geen al te beste indruk naliet kon dan toch nog op slag van rust de aansluitingstreffer weten te scoren langs Marc Van Haute. Na de pauze hielp bezoe ker Neirinckx Walter dan F.C. De Meir terug op de goede weg met een own-doelpunt en Marc Van Haute die de smaak nu te pakken had zorgde even later voor een 3-2 voorsprong. Gaverland dat onder tussen wel de pedalen kwijt was geraakt verloor even later Willy Wuytack wegens twee gele kaar ten. Het Gaverland bestuur dat het niet eens was met deze beslis sing belaagde de scheidsrechter maar voor de spanning ten top steeg werd de bezoekende voor zitter geveld door een overslaand hart. Nadat hulpdiensten dan hun werk hadden gedaan ging de wed strijd gewoon verder en kon Guy Staes de 10 bezoekers nog eens kloppen terwijl dezelfde Gaver- landers er in de slotfase nog in slaagden om langs Franky Rot- thiers terug te komen tot 4^3. Het einde was dan al te dichtbij om nog te kunnen spreken van een eventuele spanning. V.K. Frema 2 K.W.B. O.L.V.A. 4 V.K. Frema heeft in een bijzon der sportieve wedstrijd die goed geleid werd door Ref Mijntjes een uur stand weten te houden tegen de leiders. Van Weynsberghe opende wel de score voor de be zoekers maar Filip Audenaert kon niet lang nadien beide teams weer naast elkaar brengen. Meer zelfs nog voor de rust kon V.K. Frema een voorsprong opbouwen langs Van den Bossche Patrick. Na de rust stelde K.W.B. echter weer orde op zaken en via Etienne Van den Bogaert kwamen beide teams weer naast elkaar Later zouden Franky De Bruyn en Ver- straeten Walter dan de klus afma ken voor K.W.B. Boys 85 4 Meteoor 0 Geen al te beste wedstrijd van de Boys 85 ondanks de ruirne zege tegen Meteoor. Gerard De Dob- belaere heeft blijkbaar een patent op het openingsdoelpunt en sa men met Ronny Vercouteren en Rudy Blockx kon aan de rust de 3- 0 stand opgetekend worden in het voordeel van de thuisploeg. Na de rust weer Rudy Blockx die zorgde voor 4-0 waama de partij bij ge brek aan spankracht wat verwa terde zodat de 4-0 op het bord bleef. Mare Stevelinck Gelegenheidsvoetbal. Op zaterdag 24 december begint voor onze kinderen de Kerstvakantie. Een gelegenheid misschien voor 6- tot 12- jarigen die nog niet of slechts nauwelijks kunnen zwem men om het definitief onder de knie te krijgen Voor hen immers organiseert het stadsbestuur een specia le initiatiecursus in het vernieuwd stedelijk zwembad. Onder leiding van de deskundige monitoren en monitricen van het sportpromotieteam kunnen de kinderen in 10 lessen vooreerst watergewenningsoefeningen en -spelen meedoen en daarna de basiszwemslagen aanleren Een volledige cursus kost 825 fr.. d.w.z. toegang plus lesgeld. Inschrijven doet men aan de kassa van het stedelijk zwembad zelf Voor meer informatie stedelijke sportdienst, stadhuis, tel. 777.84.00 (toestel 4843) stedelijk zwembad, Parklaan 117, Sint-Niklaas, tel. 776.27.12. Onze afspraak is voor zondag 22 januari en als bestemming kozen wij Sourbrodt-Ovifat in de provincie Luik. Ligt er die dag echter geen of onvoldoende sneeuw dan zijn er later nog drie mogelijkheden, nl zondag 12, zondag 19 en zondag 26 februari 1989. De begeleiding is in handen van bekwame monitoren en monitri cen en het dagschema ziet er uit als volgt: 06.45 uur: vertrek per bus vanop de Grote Markt te Sint-Niklaas ter hoogte van het stadhuis. 09.30 uur: aankomst te Sourbrodt-Ovifat. 09.45 uur: uitdelen en aanpassen skilatten, schoenen en sticks. 10.15 uur: voor de beginnelingen: initiatieles en eerste meters afleggen voor de gevorderden korte omloop 12.00 uur: middagmaal: ofwel verbruikt u uw eigen lunchpakket in de plaatselijke cafetaria, ofwel maakt u kennis met het zelfbedie ningsrestaurant 13.30 uur: voor iedereen: grote uitstap. 16.30 uur: verzameling aan de vertrekplaats en inleveren skimate- naal. korte pauze. 17.15 uur: vertrek. 19.45 uur. aankomst te Sint-Niklaas. De Prijs bedraagt 595 fr per persoon, skimateriaal en verzekering inbegrepen. Wie eigen skigcricf meebrengt, betaalt 345 fr voor de busreis Het spreekt vanzelf dat dit geld wordt terugbetaald, indien de uitstap om één of andere reden wordt afgelast of indien u omwille van ernstige gezondheidsredenen niet kan deelnemen. Andere redenen worden geval per geval bekeken Inschrijven doet u aan de hand van het inschrijvingsformulier dat u uiterlijk op vrijdag 13 januari 1989 indient bij de stedelijke sportdienst in het stadhuis (openingsuren; 8.00-12.00 uur en 13 15- 17.00 uur). Het minimum aantal inschrijvingen is bepaald op 35. het maximum 100. Ons langlauftelefoonnummer: 777,84.00 (toestel 4843), stedelijke sportdienst. Tenslotte nog dit: indien u ingeschreven bent. dan moet u zelf 's vrijdags voor de uitstap kontakt opnemen met de sportdienst om u te informeren over het al dan met doorgaan ervan 's zondags erop! De ploeg van de jongerenofte de huidige leiding die een voetballesje kreeg van de oude leiding. Een bewijs dat onze sportaktiviteiten meer en beter gespreid zijn», hoorden we als verontschuldiging... (d. Brol) Vorige zaterdag liep de huidige leidersploeg van de Stekense Jon- genschiro een sportief blauwtje op. Filip, Marc. Stefaan, Jo, Gosta, Kris. Filip, Bert, Joris, Filip. Bart, Kris, Rudi, Luc. Piet, Gerrit. Pierre en proost Patrick en dat is de huidige leidersploeg had den de vermetele moed gehad om de oud-leiders uit te dagen tot een «spetterende, niet te missen, ver moeiende maar toch deuggdoende voetbalwedstrijd. Even na 14 uur stonden ze paraat: de leiders in het rood, de oud leiders in groene uitrusting, Een heuse scheidsrechter leidde de partij. In het begin leek het er even op dat de «jongeren» (huidig leiding) het op hun entoesiasme zouden gaan halen, doch spoedig bleek dat de ploeg van de «oude ren» (oud-leiders) héél wat meer voetbaltalent in huis had. Natuurlijk verweerden de «jonge ren» zich en nu en dan gaven ze zelfs de indruk dat ze massaal de «ouderen» -keeper zouden gaan bedreigen Meestal geraakten ze evenwel niet zo ver want de aan vallen werd akuraat opgevangen door een stevige, klaarkijkende groene verdediging. De «ouderen» liepen niet blind storm, dosseerden hun krachten gepast en sloegen toe wanneer de gelegenheid zich voordeed. Ze hadden daar ook het materiaal voor. Alles gebeurde meer met overleg. Kortom, het wedstrijdverloop was zowat een illustratie van het ver schil tussen jeugdige, dikwijls on gebreidelde overmoed en volwas sen inzicht, gekoppeld aan erva ring en routine. Een ongelijke strijd dus. Dat de proost enkele sekonden voor het einde z'n jeugdig team kwam «versterken» bracht hierin geen kentering. Uiteindelijk liepen de eindcijfers nog op tot weliswaar overdre ven 7-0 cijfers. Maar dat had in feite niet zo veel belang. Het voornaamste was dat de «jongere» en «oudere» Chiroleiding nog eens iets samen hadden georgani seerd. Tot een (spoedige) volgende akti- viteit? Brol Het team van de ouderenofte de oud-leiders die hun jongere oud-kollega's sportief inpakten met 7-0 cijfers. Zij konden natuurlijk putten uit een veel ruimer potentieel dan de huidige leiding, (d. Brol)

De Voorpost | 1988 | | pagina 31