Moorselse Bianca goed voor drie nationale titels Van Gershwin over Stan Kenton naar Michaël Jackson Tegemoetkomingen aan verstandelijk gehandikapten 1 Sint-Maarten te Aalst Geschenkenbeurs te Mere Een broek, E5-Mode natuurlijk. |E5-MOPE> ro„d s-deTjrrs: srs, werk"Aah'De,geUike speUe"es vragm hed m De Voorpost - 2.12.1988 - 3 Bianca De Cock uit Moorsel werd andermaal nationaal kampioene twirling-baton. Ze was dat reeds in 1985 en 1987 en veroverde andermaal deze titel. Deze keer te Beverlo. In deze toch nog jonge discipline was er tot op heden nog geen enkele deelneemster aan kampioen- schapsproeven in geslaagd drie keer de titel te behalen. Alleen in 1986 greep ze er even naast. Deze prestatie werd voor Bianca de be kroning van een dan toch geslaagd seizoen. Twirling baton is ons over gewaaid uit de States en is vergelijkbaar met de evo luties van majoretten met hun stick. Eigenlijk gaat het er om de stok in alle mogelijke houdingen met charme en snelheid te draaien en ondertussen al lerlei min of meer akroba- tische oefeningen uit te voeren. Spektakulair daar bij het meters hoog gooien van de baton en ondertus sen sprongen en evoluties waar te maken om het stokje dan feilloos op te vangen. Reeds van haar 8e levens jaar is Bianca druk doende met het fameuse twirlings- tokje, doch een blessure was er oorzaak van dat haar jongste seizoen eer der in mineur verliep. Twee dagen voor het Eu ropees kampioenschap in Schotland raakte Bianca bij het opvangen van het stokje aan de duim ge kwetst. Normaliter moest de duim dan gewoon in het gips doch gezien de om standigheden werd die ge woon met tape omwin- deld. Verliep het de eerste dag van het kampioen schap allemaal naar wens, de tweede dag was de pijn in de duim niet meer te harden en dat resulteerde dan ook in slechts een tiende plaats. Thuis geko men moest de duim dan wel in het gips en kon ze het wereldkampioenschap in Japan vergeten. Nadat het gips was wegge nomen bleek dat er zich verwikkelingen met kraakbeen hadden voorge daan en Bianca kreeg de raad met het twirlen liefst te stoppen. Toch begon ze begin okto ber terug aan de training in het zicht van het natio naal kampioenschap te Beverlo-Leopoldsburg. En nu werd het weer als voorheen: kampioene. Dit heraanknopen bij het sukses wijt Bianca De Cock vooral aan de deug delijkheid van haar nieu we Nederlandse trainer Pieter Hazen. LH Frangois Glorieux, internationale vedette van eigen bodem te Aalst Dat niemand sant is in eigen land ondervond Francois Glorieux, een veelzijdig muzikant die niet alleen klassiek geschoold is maar ook van eigentijdse muziek houdt en naast koncertpianist ook dirigent van een 25- koppig orkest is, heel wat eigen werk brengt en werk van anderen in eigen unieke arrangementen en improvisatie bij uitstek. Deze man die in alle kontinenten furore maakte en nog steeds maakt, die optrad voor televisiestations overal ter wereld, die speelde voor een TV in China met een kijkdichtheid van 500 miljoen personen komt bij onze nationale instanties nauwelijks aan bod. Pim Jacobs, de gekende pianist die U regelmatig meemaakt op een Nederlands beeldscherm stelde: «Bij ons zoudt ge een wekelijks programma krijgen maar in België beperkt zich dat tot enkele schaarse minuten om de zoveel jaar». Deze man komt naar Aalst op uitnodiging van de Stuurgroep niet-meer- aktieve stadspersoneelsleden en dit ter gelegenheid van de eerste lustrum viering van de Stuurgroep op donderdag 22 december te 20 u. in kultureel centrum De Werf onder het motto «Muziek van Stan Kenton tot Michael g»sir«® Jackson». Deze laatste, bijna ongenaakbare persoon, is trouwens een intieme vriend van onze nationale Frangois. Met zijn 25-koppig orkest brengt hij zowel romantische musicals als evergreens en eigentijdse komposities. Iedereen komt er dus alleszins aan bod. Een apart geval werken dienen vermeld: Belgische Dynastie in het De Belgische musicus «Manhattan» (verfilmd in Koninklijk Paleis te Frangois Glorieux is wat New-York door R. Lom- Brussel; men noemen mag een heel mé), «Mouvements», «Ri- - Flanders Technology; apart «geval» in de ge- tus Paganus», «Diverti- - «Fanfare voor Europa» schiedenis van de muziek: mento», «Traklgedichte», en de «Hymne voor de pianist, komponist, diri- film- en ontspanningsmu- Mensheid»; gent, kommentator en ani- ziek en de talrijke kompo- - «Gouden Schoen 1984 mator, professor van ka- sities en bewerkingen voor Frankie Vercauteren», een mermuziek aan het Ko- zijn eigen orkest gesticht muzikaal portret van onze ÏSi, nsmuKaen en zowe. ninkiijk Muziekconserva- S 1979 en hestalde uit gekende vSetbalspeler, met hSSL- .progressieve jazz, torium te Gent, leider van 25 muzikanten (kopers, de officiële thema's voor q™ „evaar Glorieux de de Internationale Zomer- slagwerk, fluit, piano, 3 het internationaal tennis- biteerde er twee uur lam? kursus voor piano aan het synthesizers, elektrische tornooi ECC; ÏÏlT moiliSke aïekdS Koninklijk Vlaams gitaar en basgitaar) zoals: de Hymne en het Lied mj werkeliikheid be Muziekconservatorium te de huides aan Stan Kenton van R.S.C. Anderlecht; leefdeJ y 06 Antwerpen en gastprofes- en Michaël Jackson, maar de «Thomas KeUer sor aan de Yale-University eveneens een aantal gele- Hymne»; de legende van (U.S.A.). Hij beoefent alle genheids werken, met "Bruce Lee» enz. muziekstijlen en laat zich name: Frangois Glorieux is dra vooral opmerken door zijn - een «Koninklijke Fanfa- £er van volgende onder- verbazingwekkende im- re» en een nieuwe versie scheidingen: de «Harriet provisatierecitals welke van ons «Vaderlands Lied» Cohen International Music hij thans in vijf ialen voor- ter gelegenheid van de Award» (Londen 1967), de stelt die enthousiast 150e verjaardag van de «Prijs Achilles Van Acker werden onthaald door vele artiesten, waaronder: An- dré Thielemans, Annie Gi- rardot, Robert Hardy, Mi chaël Jackson enz. Tussen de markante feiten ij Aalst. Het 25 koppig orkest met de unieke sound nen nog een deugdelijk nadrukken en zowel klas- het publiek dat gekomen was om de kon certpianist live mee te ma ken was dat bijna verge ten. «Nooit werden achter af zoveel cassetten van mijn pianomuziek achter af verkocht» stelde hij. Was het dat incident in dachtig dat Glorieux voor aleer naar De Borse te ko men eerst een kijkje ging nemen in De Werf. Daar staat echter wél een kla- exotische en zelfs popklan ken aan bod te laten ko men. Deze afwisseling is eveneens merkbaar in de stijlgraduaties gaande van het weemoedige tot het ex plosieve. De vuurproef was een triomfantelijke toernee in Groot-Brittannië, het Mek ka van de kopermuziek. Pers en publiek waren unaniem lovend en elk koncert eindigde op staan de ovaties en verschillende bisnummers. Op het orkest en de kom posities van Frangois Glo rieux wordt ook in eigen van een zeer gevulde bio grafie moet toch de aan dacht gevestigd op zijn triomfantelijke toernees met André Cluytens in Duitsland en Oostenrijk; zijn ontelbare recitals en- concerten doorheen Euro pa, Noord- en Zuid-Ameri ka, Azië en Afrika, zijn samenwerking met het «Ballet van de XXe Eeuw», het «Koninklijk Ballet van Vlaanderen», het «Neder lands Danstheater»het «Nationaal Ballet», het «In diana Fall Ballet», de cho reografen Béjart, Panov, Leclair, Koning, Corelli en Loza; het jazzorkest van Stan Kenton (U.S.A.) en de «Locke Brass Consort of London». Ander evenement: sinds maanden in Japan op de eerste plaats van de klas sieke hitparade, ontvangt hij er een gouden plaat. De komponist Ook als komponist is Fran cis Glorieux zeer bedrij- n vig en als voornaamste Aalst' De internationale topvedette Frangois Glorieux vier. En daarenboven een land steeds vaker beroep dat zijn goedkeuring weg- gedaan voor officiële aan draagt. Frangois Glorieux is pas terug van een triomfante lijke tournee in China en toont zich uitermate ge lukkig met de buitengewo ne belangstelling die Mi chaël Jackson voor zijn oeuvre en voor zijn per soonlijkheid betuigt. Een gouden compactdisc voor gelegenheden. De bakens verzetten Frangois aan het werk zien is een verbazingwekkend evenement. Zijn orkest heeft geen saxo's. Die zijn inderdaad vervangen door vijf hoorns wat zorgt voor een speciale sound. De trumpets stelen tot de la liefst 250.000 in Japan boven de conter-do in nooit verkochte CD's viel hem vermoede regionen. Zijn trombone wordt aangezien als de beste die ooit in Groot-Brittannië heeft gespeeld. Hij heeft liefst 60 slagwerkinstru menten waaronder synthe sizers die voor het eerst in Aalst gehoord zullen wor den. Van Stan Kenton naar Michaël Jackson In deel I speelt het orkest werken, alle in bewerkin gen van Frangois Glo rieux, van Paul MacCart- ney, George Gershwin, Maurice Jarre, David Ra- kain, Jerome Kern, Si mons en van hem zelf. Tij dens de pauze gelegenheid tot het tekenen van CD's en cassetten en in deel II volgt werk van Ernest Gold, Jo seph Kosma, Charles Tre- net, Tom Bahler, Michaël Jackson en van Glorieux zelf. Praktisch Het koncert heeft plaats in De Werf op donderdag 22 december te 20 u. Reserva tie en kaartenverkoop op het kabinet van schepen Paul Stockman, Keizerlijk Plein 21 (053-21.38.34 of 77.11.11 toestel 315). Per kaart 400 fr. te storten op rekeningnr. 068-2028282- 39 van Stuurgroep niet- aktieve personeelsleden, Aalst. L.H. Isabelle De Vleeschouwer is lid van de Marcoent- jes en kandidate voor de titel van jeugdprinses van de Arend (a) Sint-Maarten, die dit jaar wegens de wegenis- en rioleringswerken aan De Werf, niet met de boot uit Spanje aankwam aan de Zeebergbrug, doch wel met de trein in het Aalsters station, deelde naast heel wat lekkers, aan honderden kinderen speel goed uit, aan volgende gelukkigen. - Verleysen Maarten, Doriksveld 61, 9308 Hof- stade. - De Leeuw Pieter, Mimosastraat 44, 9308 Gij- zegem. - De Neef Christoph, Schendelbeekhofstraat 14, 9300 Aalst. - Borms Jozefien, Volksverheffingsstraat 87, 9300 Aalst. - De Coster Evelyne, Molenberg 3, 1790 Affligem. - Buyle Leslie, Anjerstraat 20, 9308 Hofstade. - Van de Winkel Kathleen, Moorselbaan 502, 9300 Aalst. - Moortgat Dimitri, Waverstraat 14, 9390 Moorsel. - De Neef Donnie, Scherreveldstraat 27, 9300 Aalst. - Limpens Heidi, Kantonstraat 76, 9430 Nieuwer- kerken. - Blancquaert Anja, Bergweg 11, 9308 Hofstade. - Raes Stephen, Ronsevaalbaan 7, 9440 Erembo- degem. - Van der Burght Dimitri, Burg. De Cocklaan 8, 9440 Erembodegem. - De Nayer Barbara, Parklaan 183, 9300 Aalst. - De Luyck Timothy, Binnenstraat 315, 9300 Aalst. - Poleyn Sofie, Goudbloemstraat 15, 9300 Aalst. - Schollaert Liesbeth, Capucienenlaan 120, 9300 Aalst. - Ceuppens Frederick, Korte Lindenstraat 19, 9300 Aalst. - Immesoete Tom, Vrijheidsstraat 49, 9300 Aalst. Verwaeren Sarah, Kruisstraat 37, 9308 Gijzegem. - Martens Emily, Gustaaf Paepestraat 7, 9300 Aalst. - De Sadeleer Tom, St.-Amandsstraat 21B, 9440 Erembodegem. - De Saedeleer Tamara, Mimosastraat 4, 9308 Gijzegem. - Van Boxstael Kevin, Bolleweg 7, 9300 Aalst. - Callebaut Natalie, St.-Ursmaarstraat 5, 9300 Aalst. - De Quick Thijs, Heuvel 72A, 9440 Erembo degem. Sterckx Kristof, Kon. Albertlaan 1, 9390 Moorsel. LH zopas te beurt. Ook als ar tistiek direkteur van «The Best of Proms» en als gast- dirigent van de «National Symphony Orchestra of London» genoot hij recen te suksessen en voor enke le weken was hij nog de gastvedette op de «Love Boat Pacific Princess». Adelbrieven zoals niemand. Het Orkest Frangois Glorieux Na het orkest van Stan Kenton te hebben gediri- T geerd in de U.S.A. en de ln 1 Apostelken te Mijl- Tussenkomsten voor bui- ten qua belasting, radio- Tenslotte juridische be- Locke Brass Consort in beek-Aalst stelde de afde- tengewoon onderwijs, en TV-taksen, inzake huis- scherming bi 1 verlengde Londen, sticht hij in 1979 hng Aalst van de Nationa- fonds voor medische, so- vesting, parkeerfacilitei- minderjarigheid, zijn eigen ensemble, waar- le Vereniging voor hulp ciale en pedagogische ten, vrijstelling van leger- Nadere informatie bii af u 6611 aan verstandelijk gehandi- zorg, rijksfonds voor re- dienst, fiskale voordelen delingsvóorzïtTer Lvrouw Olympische mSIi» (iSsc? neert en bewerkt (o.m"^ stanTvoor van^de* te*e~ Jjlassering van anders-vali- voor personenwagenge- De Roeck - Van Thielen, 7 de «Lieven Gevaert Prijs» aantal gelegenheidswer- - ge" denen rijksinstituut voor bruikers, spoorwegver- Guido Gezellestraat 117 te s de vorige jaren or- kan er zich zelfs een com- (1985), Eruopees Ere-sena- ken- 6611 tribute Stan ™oeV4°r"ingen die ver- ziekte- en mvahditeitsver- mindering en premies toe- Denderleeuw, ganiseert de VZW-Vlaams puter aanschaffen en alles tor (1986), Ridder in de Kenton en een uitvoerige standelijk gehandikapten zekering. gekend door sommige ge- LH (pntr.itr. Leopold II Ordeenzhulde aan Michaël Jack- kunnen genieten. Een ak- Vrijstellingen en facilitei- meentebesturen. F»»-1 «ausoiicuicil en Centrum en Gudrun op- wat ,e maken heeft Muw een geschenken- elektrische apparaten, beurs in het Hot ten Date Tenslotte is er alles voor Mere. Hier kan men de school eindejaarsgeschenken ko- Deae ges'chenkenbeurs is son). A very bizzy man Alhoewel de invloed van In de Borse van Amster- Kenton onmiskenbaar is, dam maakten we Frangois houdt Glorieux eraan een Glorieux mede. Het was persoonlijke sound en ima- tualisering van de sociale wetgeving bijgewerkt met de meest recente gege vens. Het betreft vergoedingen, tussenkomsten, vrijstellin- pen zoals zaken uit een teitsboetiek, hob- dag 2 december varT20 u. dag en de hem er voorge- Dit komt tot uiting o.m. in - porseleinartikelen, tot 22 u., zaterdag 3 de- 8Chotelde hapjes waren de zijn eigen instrumentale 8?n en faciliteiten en juri- oude en nieuwe kanten, cember van 18 u tot 22 u eersfe die hii die daer vemr- orkestbezetting-met. na- dische bescherming, keramiek en bloemen, en zondag 4 december van S schilderijen, artikelen uit 14 u. tot 22 uur. een naaiboetiek en een schoonheidssalon. Men 25 MODEFABRIKANTEN SAMEN ONDER 1 DAK cember van 18 u tot 22 u 661,816 die hij die dag veror- orkestbezetting, berde. Tussen optredens me: 5 trompetten, 5 hoorns en der en na en voor (i-P-v. de traditionele koncerten en recitals in al- saxofoons). 5 trombones, JV le mogelijke landen was bastuba, fluit - altfluit en hij even te Aalst en toonde piccolo, een indrukwek- zich naast een door de wol kend arsenaal percussie- geverfde muzikant een ui- instrumenten (waaronder termate boeiend causeur, vibrafoon en marimba), dische bescherming. Vergoedingen en toelagen y qua kinderbijslag tege- moetkoming voor lichame lijke letsels, bijzondere te gemoetkomingen voor verstandelijk gehandikap ten, aanvullende tege- —.WW.. v-ii.ieci iiiivxiy, Anekdotes uit zijn karriè- basgitaar en elektrische moetKomingen op pen- re bij de vleet Want ook gitaar, piano en verschil- sioenleeftijd, tegemoetko- met zijn tong kan hij een lende Yamaha synthesi- ming voor hulp aan der zaal blijven boeien. zers. den, nieuw stelsel van te- Bij een in het kasteel van Het doel van de program- Lavaux-Saint-Anne ge- matie werd duidelijk om- pland pianokoncert was al- lijnd door Frangois Glo- les tiptop in orde doch een rieux zelf, nl. via een spon- piano was duidelijk verge- tane en direkte eigen mu- gemoetkomingen vergoe ding voor sekwestratie ten huize, socio-kulturele toe- mu. tege, financiële hulp

De Voorpost | 1988 | | pagina 3