Geen hertelling te Aalst Stuurgroep niet-meer-aktieve stadspersoneelsleden Eeuwelinge nog steeds in eigen woonst Honderdjarige te Gijzegem heldin van dorpsfeest «Vlaanderen erger je niet* Benoemingen KOOPHANDEL cm 6 - 2.12.1988 - De Voorpost Een kwartier later beginnen, heel wat tijd spenderen aan de vakbondsaktie en toch vóór 22 u. gedaan, het kan. Het gebeurde inderdaad verleden dinsdag. Weliswaar met een agenda van amper 33 punten, plus twee uitgebreide interpellaties. Het kan gewoon omdat de fut er uit is. Gemeenteraadszittingen worden gedegradeerd tot quasi administratieve formaliteiten. Het is gewoon wachten op nieuwjaar want op nieuw jaarsdag zelf te 10 u. wordt de nieuwe gemeenteraad geïnstalleerd. Eerst komen er dan toch nog twee gemeenteraadszittingen. Een belangrijke voor de begroting op 13 december en een 'gewone' op 20 december. Daarmee is de kous dan voor deze bestuursploeg af. Geen hertelling Burgemeester De Kerpel gaf lezing van een schrij ven van de Bestendige De putatie waarbij de klacht tegen de uitslag van de verkiezingen van 9 okto ber niet ontvankelijk wordt verklaard, omdat de handtekening ontbreekt en de latere bevestiging, wel met handtekening dan, buiten de gestelde termijn is aangekomen. Van Herman Goossens konden we echter verne men dat hij van mening is dat de Bestendige Deputa tie het ontbreken van een handtekening te baat neemt om een beslissing over de grond van de zaak - het meehelpen in het tel bureau van getuigen - te kunnen ontgaan. De B.D. steunt zich daarvoor op de Raad van State. Ze had zich even goed kunnen steunen op het Verbre kingshof, het hoogste rechtscollege in ons land. Volgens Goossens zijn de door hem bezorgde door verwijzingen naar arresten van het Verbrekingshof niet of onvoldoende bestu deerd en/of ontleed. Hij leidt dit af uit het feit dat een lid niet met stelligheid wist of de door Goossens bezorgde dokumentatie al dan niet aan het dossier werd toegevoegd. Voor Herman Goossens laat de Bestendige Depu tatie hier een kans liggen om de verloedering van onze demokratische instel lingen tegen te gaan. In schakelen van getuigen bij het tellen van voorkeur stemmen schept risico's naar manipulatie van de uitslag. Goossens weet zich met deze mening ze ker niet alleen te staan. Volgens hem bewijst de B.D. aan de gemeentebe sturen een slechte dienst. Ze moet inderdaad waken over de toepassing van de wetgeving en fraude on mogelijk maken. «Alles zins teleurstellend», be sluit Herman Goossens. duidelijk ontgoocheld én over de beslissing én over de motivering ervan. Reglementering wegverkeer Er komt parkeerverbod aan de Oude Gentbaan nrs. 143-145, de Drie Sleu telstraat rechts in de rij richting, de Kouterstraat van nr. 1 tot 7, de Rozen- dreef 30 meter links en rechts van de Sporthal, de Jan Bijlstraat langsheen de onpare huisnummers en de Olmenstraat te Erem- bodegem, langs de kant van de expressweg. (Ad viezen verkeerscommissie d. dis 18 mei 1988, 29 juni 1988 sn 6 september 1988) Voorbehouden parkeer plaatsen voor anders-vali den worden ingesteld aan de Graanmarkt 1 plaats aan het Koninklijk Athe- In de besloten vergadering werd overgegaan tot een aantal benoemingen in vast verband. Lutgarde Clauwaert werd benoemd tot kleuterleid ster, Bruno De Brandt en Luc De Decker tot onderwijzer en Elodie D'Haeseleer en Ingrid Van Cauter tot lokaalbewaarsters. De plaats van stads- sekretaris werd in de gemeenteraad in de besloten vergadering vakant verklaard nadat gesteld werd dat de betrekking zal begeven worden via bevorde ring. Momenteel is de situatie zo dat kandidaturen ingewacht worden tegen uiterlijk 10 december a.s. Komen er geen andere kandidaturen dan die van de adjunkt dan zou de benoeming nog kunnen door gaan voor Nieuwjaar. Komen er wel andere kandi daturen dan moet een bevorderingsexamen worden uitgeschreven en georganiseerd en is de benoeming een taak voor het nieuwe bestuur. Verder is Myriam De Kegel ontslagnemend als lerares ballet, gaat kinderverzorgster Lena Lievens voor een periode in beschikbaarheid, gaat Marcelle Aerts met pensioen en worden Herman Asselman en Rudy Van Keymolen stagedoende politieagent. LH Eeuwelinge Maria Eemans werd in het Aalsters Torenhof net op haar honderdste verjaardag ge vierd. Wel in een rolstoel doch onvermoeibaar liet ze zich de talrijke blijken van genegenheid en waardering welgevallen. Ze stamt zelf uit een gezin met zes kinderen en kreeg met haar sinds 1975 afgestorven echtgenoot Jan Daelemans twee kinderen die echter ook bei den reeds overleden zijn. De stammoeder is echter gebleven. De viering werd dan ook georganiseerd door de kleinkinderen. Op het feestmaal zaten naast de familie aan de postbode die reeds 30 jaar de eeuwelinge haar korrespondentie bezorgt en heel wat klusjes voor haar klaarde, bejaardenhelpsters Imelda en Marie-Rose van de interventiedienst van het OCMW Aalst en verpleegster Diane die haar vanwege het Wit-Gele Kruis dagelijks verzorgt. Pastoor Gyselen van de Sint-Annaparochie ging voor in een dankeucharistie en achterkleindochter Birgit las aangepaste teksten. Burgemeester De Kerpel en twee schepenen kwamen de eeuwelinge feliciteren en bracht naast bloemen een tinnen schotel en de nieuwste foto van Boudewijn en Fabiola mede, eigenhandig door de Vorsten ge- naamtekend. Verder kreeg de eeuwelinge heel wat bloemen en geschenken die ze in dankbaarheid in ontvangst nam. Marie Eemans die nog steeds in haar eigen woning huist, wijt het geheim van een lang leven toe aan de goede verzorging die ze van de reeds vermelde personen mocht ontvangen. De twee jaar terug bij het OCMW opgerichte interventiedienst vormt im mers een aanvulling van de reeds bestaande bejaar denhulp. De bejaardenhelpsters van deze interven- tieploeg bezoeken elke dag zes acht bejaarden en dat liefst elk drie keer. Hopelijk mogen ze nog vele jaren bij Maria Eemans aan huis komen. LH neum. Grote Markt 2 plaatsen (1 aan het stad huis. 1 langs het verkeers vrij gedeelte), parking Sint Jobstraat, 1 plaats en aan de kerk te Gijzegem 1 plaats. Ook aan de Leo de Bethunelaan nr. 109. In de Korte Nieuwstraat en de Boterstraat wordt de rij richting gewoon omge keerd. Dat doet raadslid Alois Adriaenssens steige ren. Niet om het feit zelf, wel omdat de problema tiek beter globaal en niet geval per geval wordt aan gepakt. Bij de stemming onthoudt hij zich dan ook op dit punt. Het afbakenen van een parkeerzone aan de Ro- zendreef vindt in de ogen van Baita Dolores aller minst genade. «Men doet juist het tegenovergestelde van wat de aktiegroep vraagt», zegt ze. Maar de burgemeester wijst er op dat de verkeerskommissie een uiterst deskundig or gaan is, waar naast politici ook mensen zitten van de politie, de rijkswacht, het openbaar vervoer, brug gen en wegen die daarover in openheid van geest lang hebben beraadslaagd. Ook verkeerstechnische en budgettaire aspekten werden daarbij ingeschat. De SP-fraktieleider voelt zich allerminst gelukkig met de tussenkomst van ex-partijgenote Baita Do lores en zet zich af tegen elke vorm van demagogie. Leningen Nadat de gemeenteraad zich akkoord heeft ver klaard met het oprichten van een kursus notenleer in het filiaal van de stede lijke akademie voor mu ziek, ballet en toneel en eveneens met een kursus gitaar, piano, dwarsfluit en klarinet-saxofoon aan het filiaal te Denderleeuw, worden volgende leningen zonder enige vorm van be spreking, goedgekeurd. Samen goed voor 6.258.000 fr. - Van 830.000 fr. voor de aankoop van electrische-, sanitaire- en centrale ver warmingsmaterialen. - Van 1.261.000 fr. voor de aankoop van bouwma terialen voor uitvoeren van werken in eigen beheer. - Van 3.106.000 fr. voor de aankoop van materia len voor het aanvullen van de stock in de stedelijke werkhuizen. - Van 761.000 fr. voor het leveren van een omroepin- ginstallatie in de Keizers- hallen. - Van 300.000 fr. voor de inrichting van een deel van de bibliotheek en de boek binderij in het Huis De Bolle - aanpassing toewij zingsbedrag. Provisie voor geringe uitgaven Het toekennen van een provisie van 40.000 i.p.v. 10.000 fr. aan hoofdpoli- tiekommissaris Provost, liep allerminst van een leien dakje. Op vraag van Edgard Hooghuys werd het punt zelfs verdaagd voor nader onderzoek. Om geringe uitgaven vlot te kunnen betalen, zou de provisie van 10.000 fr. op getrokken worden tot 40.000 fr. Uiteraard als voorschot en mits later te verantwoorden via reke ningen. Edgard Hooghuys is van oordeel dat financiële be werkingen moeten gaan via een kas. Kleine uitga ven zijn dat snuisterijen, sigaretten of pralines vraagt hij. Voor de burge meester is dat echter slechts een formule, om zonder veel formalisme en eenvoudig, te kunnen wer ken. Uiteraard mits ach teraf afrekening met de nodige bewijsstukken. Het punt wordt echter ver- u Aalst. De twee finalisten van de kwis «Vlaanderen erger je nietmaken zich op voor de eindstrijd (a) Ter gelegenheid van de eerste lustrumviering organi seert de Stuurgroep niet-meer-aktieve personeelsleden het Francois Glorieuxkoncert in De Werf op donderdag 22 december. Het ontstaan van de stuur- Stichter schepen Robert groep van niet-meer-aktie- De Pauw, voorzitter sche ve personeelsleden van de pen Paul Stockman, on stad Aalst is te danken aan dervoorzitster Jeanine de idee van een «afge zwaaid» personeelslid, een orgaan op te richten, ten einde een nauwer kontakt te onderhouden tussen de gewezen collega's ener zijds en het stadsbestuur anderzijds. Dit werd onder impuls van de toenmalige schepen van personeel Robert De Merckx (gepens. bedien de), bestuursleden Marcel Coppens (gepens. bedien de), Robert De Poorter (gepens. werkl.), Louis Janssens (gepens. werkl. brandweer), Arthur Paepe (gepens. politie brandweer), Achiel Putte- man (gepens. politie), Frans Teerlick (gepens. Pauw, de personeelsdienst bediende), Severien Tem en een tiental gepensio neerden uitgewerkt. Allen kwamen tot de vast stelling dat in de huidige slechte economische situa tie onze gepensioneerden meer dan ooit af te reke nen hadden met proble men van de moderne maatschappij. Allen gin gen akkoord zich daad werkelijk in te zetten om de noden en de vereenza ming van de oudgedienden van het stadsbestuur op te vangen. merman (gepens. onder wijs), Arsene Vettenburg (gepens. bediende), admi nistratieve begeleiding: Isolde Geerinck (direct, secret.), Wim Liebaut (af delingschef), Clement Muylaert (bestuurschef). Paul Van der Veken (soc. assistent). Inzet voor en met gepensio neerde kollega's Wanneer men spreekt over «seniorenwerking» denken buitenstaanders nogal dikwijls aan ouderen Ambtshalve werd de stich- dje a|ieen maar kaarten of ter erevoorzitter opge- op rejs gaan en cafgs be- volgd in juli 1985 door ZOeken. Dit is een éénzij schepen Paul Stockman. dig en verkeerd beeld. Voor het pluralistisch be stuur dat alle takken van het stadspersoneel ver tegenwoordigt, staat de mens centraal en we zeg gen tot alle nieuw gepen- De stuurgroep voor ge pensioneerde personeels leden (of weduwen ervan) van de stad Aalst die vijf jaar geleden van start ging, heeft het totaal an- sioneerden «we schrijven ders bekeken jullie niet af, we heten jul- Door het sociaal engage- lie hartelijk welkom!». Het bestuur ment van de leden van de stuurgroep is er al heel wat tot stand gekomen. Solida riteit is voor hen geen mo dewoord! Talloze huisbezoeken wer den reeds afgelegd. Indivi duele problemen hetzij van administratieve-, so ciale of financiële aard werden opgelost. Lang durig zieken die gehospita liseerd waren werden be zocht. Verlangens en be hoeften van onze gepen sioneerden werden in no ta's uitgewerkt en overge maakt aan hat College van Burgemeester en Schepe nen. Deze adviezen wer den door het College posi tief beantwoord. Bewust van het feit dat ouder worden een gevaar voor isolement en vereen zaming inhoudt en dat de mens een sociaal wezen is, werden talrijke leenstaanden bezocht. Om een nauwer kontakt te onderhouden tussen de ge wezen collega's enerzijds en het stadsbestuur ander zijds werden verscheidene bezoeken afgelegd aan de binnen- en buitendiensten van de stad. De stuurgroepleden kwa men tot de vaststelling dat vele van onze jonge ge pensioneerden alles behal ve voorbereid zijn op hun pensionering. Om aan dit euvel te ver helpen worden regelmatig kulturele en andere ont spannende aktiviteiten georganiseerd die gericht zijn op een voortreffelijke zelfontplooiing van de ge pensioneerden. LH Gijzegem vierde verleden zaterdagnamiddag, -avond en -nacht mee met eeuwe linge Hermine Roef die twee dagen eerder haar honderdste verjaardag mocht beleven. Voor de regio de derde op korte tijd na Clothilde Polleyn en Maria Eemans. Voor Gijzegem echter een primeur waarvan de deelgemeente die verst van Aalst verwijderd is en zich ietwat stiefmoederlijk behandeld voelt, duchtig gebruik maakte om er een dorpsfeest van te maken. Hermine Roef werd op 24 november 1888 in Schoonaarde geboren, maar belandde reeds op tweejarige leeftijd in Gijzegem. Ze was de oudste uit een gezin en kreeg zelf vijf kinderen. Waren er in het gezin van haar ouders enkel meisjes. Hermine had drie meisjes en twee jongens. Tijdens de wereldoorlog diende ze alleen voor haar gezin in te staan want haar echtgenoot Adolf Van Audenhove, verbleef in krijgsgevangenschap in Duits land. Na de terugkomst van haar man kreeg ze er nog een dochter bij. Daar woont ze trouwens bij in aan de fameuse bocht in Gijzegem op de baan Aalst - Dendermonde. Hermine is steeds in goede gezondheid, de omstandigheden in acht genomen. Vóór 20 jaar werd ze echter aan beide ogen geopereerd. Na een dankeucharistie opgedragen door E.H. Van Hocht trok een stoet door de dorpsstraten, tussen vlaggen en sparretjes. Het hele dorp leefde inderdaad met de eeuwelinge mede en een kollekte voor de festiviteiten leverde 100.000 fr op. In de stoet zagen we boeren en boerinnen in vroegere kledij, verklede bewoners van de nieuwe Mimosawijk, KSA en Chiro, de fanfare Hofstade-Gijzegem en vendeliers van expressiegroep Vredon. Hermine zelf werd door het dorp gereden in een statige Bentley en wierp kushandjes naar de honderden omstaanders. Na de mis, waarin het Gijzegems zangkoor zijn beste beentje had voorgezet, trok de stoet naar «Den Uil», waar burgemeester Maurice De Kerpel en een aantal schepenen namens het stadsbestuur en namens onze Vorsten de felicitaties, geschenken en foto's kwam aanbieden. Hermine Roef was allerminst onder de indruk van de feestelijkheid en zette na het feestmaal rond 22 u. de danspartij in met haar zoon Jef. Ad muitos annos. LH In De Werf Een dubbeltje kan eigenaardig rollen. Voor de opname door de BRT-TV van de volgende editie «Vlaanderen, erger je niet» scheen de belangstelling ondermaats. Tot de dag voor de opname amper een 50-tal belangstellen den voor deze wedstrijd waarin Jos Ghysen met zijn gekend flegma tien kandidaten aan de tand zou voelen. De uitzending van verle den dinsdagavond moet echter wonderen hebben verricht want woensdag voormiddag regende het aanvragen en op de mid dag waren de 596 plaatsen totaal uitverkocht. Drie dagen lang stonden de kaptatiewagens en an dere BRT-wagens reeds bij De Werf. O.m. voor de opbouw van een gigantisch dekor en voor de techni sche installaties en aanslui tingen. Het werd dan ook vollen bak en een voltreffer van belang waarbij voor de show gezorgd werd door Bart Kaël, Pascale en Gerard Vekeman. De vra gen hadden deze keer uiteraard betrekking op de provincie Oost-Vlaande ren en vanzelfsprekend kwam ook Aalst ruim aan bod. Aalst had ook een aantal typische prijzen ge schonken om de prachtige geschenkenmandjes van de deelnemers te vullen. Over het verloop van de avond en de winnaar ver klappen we u liever niets om uw pret niet te beder ven. We geven u wel ren dezvous voor de uitzen ding op derde kerstdag 27 december e.k. U kan dan lekker genieten vanuit uw luie zetel. LH Aalst. De deelnemers aan het seminarie georganizeerd door de Kamer voor Koophandel a Aalst. De Aalsterse Kamer organizeerde een seminarie over patrimonium vennoot 1 schap (a) Aalst. De wielertoerismeclub van de RTT bij haar 20 jarig bestaan. Paul Hoebeed Speci werd gehuldigd als keizer omdat hij drie keer achtereenvolgens kampioen werd (a)

De Voorpost | 1988 | | pagina 6