Taverne 't Hofken 12 - 9.12.1988 - De Voorpost CMBV Aalst centrum Op dinsdag 13 december besteedt CMBV Aalst-centrum alle aandeel aan het bereiden van een feestmenu. Mevrouw Van Holder zal uiteenzetten hoe dit in zijn werk gaat. De voor dracht en de praktische toepassing vindt plaats in het Tech nisch Instituut Dames van Maria Onderwijsstraat te Aalst en begint om 19u30. De inschrijvingen worden voor 11 december verwacht bij mevrouw Heliebaut, Prosperity Shop. Korte Zoutstraat te Aalst. De prijs bedraagt 350 fr. Infovergadering Belgische Vereniging voor Suiker zieken Op vrijdag 9 december 1988 wordt het werkjaar van de B.V.S -afdeling Aalst afgesloten met een infovergadering, die in samenwerking met het stadsbestuur wordt georganizeerd en die zich richt tot alle belangstellenden. Als gastspreker fungeert Dr. Rottiers Raoul, intemist-diabeto- loog en tevens nationaal voorzitter van B.V.S. met het zeer aktueel tema: «De toekomst van een suikerzieke». De toelich ting gebeurt aan de hand van een diamontage. Na de inleiding is er mogelijkheid tot het stellen van vragen. Deze vergadering gaat door in de feestzaal van het stadhuis, Grote Markt te Aalst en begint om 19.30 u. De toegang is gratis Op het programma van KAV-H. Hart Op vrijdag 9 december gaat een demonstratie «Feestme nu» door om 19.30 u. in zaal «Kring». Op zondag 18 december: Kerstfeest met het gezin, om 15 uur in de Kring. Op maandag 19 december: gespreksavond «Angst bij kinderen» om 19.30 uur in de Kring. Op woensdag 21 december: is een reis gepland met als voornaamste bezienswaardigheden, de kerststallenroute en het bezoek aan een kruidenhoeve o.l.v. een gids. Inkerkursus Op zondag 4 december (van 8.30 u. tot 12.30 u.) startte de Imkersgilde Land van Aalst met een bijeenteeltkursus voor beginnelingen in de Vrije Lagere School, Spaarzaamheid straat 29 Aalst. De kursus loopt tot begin mei, iedere zondag en kost 400 fr. drankje inbegrepen. Inlichtingen: Julien Borms, Boudewijnlaan 148 Aalst. Tel.: 053/70,44.97. Op het programma van Het Vlaamse Kruis, Gewest Aalst Diploma-uitreiking aan de E.H.B.O.-kursisten 1988: vrijdag 9 december te 20 uur in de trouwzaal van het stadhuis. Nieuwe E.H.B.O.-kursus: vanaf 3 januari 1989 tot en met 23 maart 1989, iedere dinsdag en donderdag, van 19.45 u. tot 22 uur, in zaal Kring, Dr. De Moorstraat 104 (nabij parking Hospitaal) Aalst. Tentoonstellingen Van 9 tot 11 december: Mare Gijsels in de Belfortkelder Van 17 december tot 1 januari: Octavus Willems (schilde rijen) in het Belfort. Tot 13 december: Paule Pia (acryl op foto's) in het Belfort. Van 10 tot 23 december: Jef Michiels (grafisch werk) in den Ooievaar, Hopmarkt 9. Van 16 tot 18 december: Ikonen in het Sint-Jozefskollege, Pontstraat 11. Tot 11 december: Maurice Wyckaert (schilderijen) in Galerij Cotthem, Molenstraat 28B. Tot 15 december: Carine De Muyter (aquarellen) en Mar leen Van der Vurst (keramiek), Vredeshuis, Esplanadestraat. Tot 8 januari 1989: Stefaan Vander Haegen in Netwerk, De Ridderstraat. Van 13 december tot 22 januari: Luc De Block in Art Galery Phidias, Alfred Vichelsstraat 6. Tot 31 december: Laurent Reypens (schilderijen) in Galerij Muylaert-Hofman, Nieuwstraat 36. Tot 18 december: Agnes Van Ransbeeck (brons) in 't Kapittel, Priester Daensplein 2. Van 16 december tot 19 januari '89: Lucie Brulin (schilde rijen) en Simonne Reynders (keramiek) in Vredeshuis, Espla nadestraat 8. 8* Kerstvlucht Postzegelkring van Aalst Deze kerstvlucht is voorzien rond 20 december 1988. In een omslag steekt een meertalige wenskaart waarop door de inrichters nog de door U aangegeven vermeldingen kunnen aangebracht worden. De inschrijvingen sluiten af op 15 december. Prijzen: voor binnen- en buitenlandse bestemmelingen: 75 fr voor aangetekende zendingen: 165 fr. bestemmingen voor overzeese gebieden worden met de luchtpost verstuurd, Inschrijvingen te sturen aan: Postzegelkring van Aalst p/a Louis Verhulst, Fabriekstraat 3 bus C4 te 9300 Aalst. 16-18 december. december computerstage voor jongeren van het lager onder- wi's- 0p gemakkelijke en speelse wijze kunnen ze er omgaan riiosonscne raring met de computer in de kindvriendelijke Logo-taal. Per 12 Op 13 december te 20 u. in vredeshuis, Esplanadestraat 8, kinderen is er 1 lesgever en per 2 kinderen is er een toestel leeskring met «Inleiding tot de verwondering» van Cornelis beschikbaar. Iedere dag een sessie van 2.30 min. Nadere info Verhoeven. via 016/20.77.84. Aalst. Van al dat eten krijg je natuurlijk grote dorst zeggen ze bij Kartasj (a) Betalingen op rekening 293-0212252-71 van Postzegelkring van Aalst, 3 3 «Vergeten Aalst» «Hoe groot is de onderkant van Aalst? Hoe arm is arm? Waarom dromen zovele Aalstenaars achter hun video en wat heet «kansarme buurt»? Op maandag 19 december te 20 u vooropening in het stedelijk museum Oud-Hospitaal, Oude Vismarkt. Het «coc- o», Aalsters Coödinatiecomité biedt U er het Welzijnsmeerja- renplan aan. Een instrument om het welzijn van onze bevol king een flink stuk vooruit te helpen Het handelt over welzijnszorg en psycho-sociale noden, kuituur en edukatie. Cijfers en feiten maar vooral voorstellen aan wie er wat kan aan doen. Dus ook aan U! Het ligt gratis voor U klaar op de Stedelijke Dienst Gezinszorg, Kattestraat 31 op vertoon van een uitnodigingskaart. Galerie Van de Velde In Galerie Van de Velde, Tragel 7, tentoonstelling van schilderijen door Burgrave. Open van donderdag tot en met zondag van 14 tot 18 u. en op afspraak tot 15 januari via 053/ 78.75.47 of 70.04.65. Pakt het? Nog opvoeringen door MACT van «Pakt het?» op 9, 10 en 11 december telkens te 20 u. in De Bathyscaaf, Meuleschette- straat 74. Reserveren via 053/77,62.94 van Papierhandel De Kaft, Geraardsbergsestraat, elke werkdag tussen 8 en 19 u. Francois Glorieux De Stuurgroep voor niet-meer aktieve stadspersoneelsleden organiseert op donderdag 22 december te 20 u. in kultureel centrum De Werf een concert door Franqois Glorieux en. zijn voltallig orkest onder het motto «Van Gershwin tot Michael Jackson» Toegang kost 400 fr. Reservaties en kaartenver- koop: Keizerlijk Plein 21a, tel. 053/21.38.24, KAV H. Hart Vandaag 9 december demonstratie «feestmenu» te 19.30 u. in de Kring. Zondag 18 december te 15 u kerstfeest in de Kring. Maandag 19 december te 19.30 u. in de Kring gespreksavond rond «Angst bij kinderen». Woensdag 21 december reis naar kerststallenroute en krui denhoeve Info bij kernleden. Thessa Goossens Thessa Goossens, edelsmid, juweelontwerpster, gemologe voor diamant en andere edelstenen stelt haar laatste juweel- kreaties tentoon ten huize, Keizerlijk Plein 49 te 9300 Aalst op vrijdag 9 december te 20 u„ zaterdag 10 december van 10 tot 13 en van 14.30 tot 20 u. en zondag 11 december van 10 tot 13 en van 14.30 tot 20 u. Zelfde uurregeling voor het weekend Safir overgenomen Safir bouwt af. Brouwen wordt inderdaad op 1 januari volledig overgenomen door brouwerijholding Belbrew. De afdeling flessen is reeds dicht en de produktie voor vaten zwakt ook geleidelijk af. Vanaf nieuwjaar worden de aktiviteiten aan de Kalfstraat dan ook gereduceerd tot louter dépot. Dieven Aan BVBA aan de Gentsesteenweg 118 a werden twee dieven op heterdaad betrapt toen ze lokalen en kasten doorzochten op zoek naar geld. Ze maakten daarbij heel wat schade. Twee personeelsleden van deze firma die een handel drijft in apparatuur voor keukens betrapten de inbrekers doch één van hen kon met zowat 20.000 fr. aan buit de vlucht nemen. De andere werd gevat en voorgeleid. Het betreft de 31-jarige Emiel J. uit Aalst die reeds een zwaar strafregister heeft. Hij werd door onderzoeksrechter Troch aangehouden. Ersatz Een verkoper van nephorloges en vervalste Lacoste polo's werd door de Aalsterse Biezondere Opsporingsbrigade bij de lurven gevat. De man in kwestie werd aangehouden toen hij een tiental namaakhorloges van gekende merken bij zich droeg. Deze Zellikenaar ging over tot bekentenissen. Bij een huiszoeking werden trouwens nog heel wat valse polo's aangetroffen zodat hij ter beschikking van de prokureur des Konings werd gesteld. Handtas weg! De 66-jarige Hortense De Troyer, Rodenbachstraat 104 te Denderleeuw werd te Aalst op de parking van de Keizershal- len zondagavond overvallen door 3 jongeren en van haar handtas beroofd. De daders sloegen op de vlucht. Ongevallen - Ter hoogte van de Geraardsbergsesteenweg verloor een vrachtwagen op de uitrit van de autostrade E40 zowat 400 liter brandstof. De wagen bestuurd door de Antwerpse Gilberte Seghers-Van Gestel ging aan het slippen en belandde in een sloot De bestuurster zat gekneld in de wagen en werd gewond. Een tweede auto ging daarbij over kop. - Op de E40 aan de grensscheiding Aalst-Hekelgem ging de wagen van Filip Neyaert uit Brugge over kop. De bestuurder moest uit zijn benarde positie verlost worden en werd naar het ziekenhuis overgebracht, - Ook te Baardegem in de Dorpstraat verloor een tankwagen heel wat brandstof. Het wegdek werd er spiegelglad door en even later botsten twee wagens op elkaar - Op Ronkenburg in Lede werd bromfietser Steven Coppens, Nieuwstraat 1. gegrepen door een personenwagen. De 17- jarige werd gewond naar het O.L.V.-Ziekenhuis te Aalst overgebracht. - Danny Woestyn (35), Waelkensstraat te Oudenaarde ver loor op de Gentsesteenweg ter hoogte van Ter Mael verleden zaterdagnacht de kontrole over het stuur van zijn wagen en belandde op een stilstaand voertuig. De brandweer haalde hem uit het wrak en voerde hem zwaar gewond naar het ziekenhuis. - Op de Veldekenswegel te Lede botsten zaterdag rond 18 u. twee voertuigen. De 29-jarige Dirk Van Acker uit de Smesweg 35 te Lede werd gewond naar het O.L.V.-Ziekenhuis te Aalst overgebracht. - Zaterdagavond kwam te Opwijk op de Keli in de vooravond motorrijder Louis Van Miegro in botsing met een personenwa gen. De 53-jarige motorrijder werd zwaar gewond. In de kliniek te Asse overleed hij kort na aankomst. Oudejaarsavond in Mikisklub Alleen met Oudejaarsavond? Of gewoon eens zin in wat anders? Komt en viert dan mee van oud naar nieuw in de Mikisklub, Nieuwbeekstraat 35 te Aalst. De prijs van de maaltijd bedraagt, aperitief en wijn inbegrepen, 600 fr. per persoon. Onze eigen discobar zal zorgen voor de gepaste muzikale omlijsting. Inschrijven kan op nummer 053/21.13.27. Zorgt dat U erbij bent! Art Gallery Phydlas Deze kunstgalerij in de Alfred Nichelsstraat 8-12 bij de Houtmarkt is toegankelijk van maan- tot zaterdag telkens van 14 tot 18 u. Van 15.12 tot 15.01 werk van Luc De Blok, van 3.02 tot 5.03 werk van Willy Van Sompel en van 17.03 tot 23.04 werk van André Van Schuylenbergh. Vernissage expo Luc De Blok Op donderdag 15 december vanaf 19 u. vernissage van de tentoonstelling van werken van de 39-jarige Meldertenaar Luc De Blok in Phydias Art Gallery, A. Nichelsstraat tot 15 januari. Computerstage In KMI-Middenstand, Dirk Martensstraat 67, van 26 tot 30 Internationale ruildag A.s. zondag 11 december grote internationale ruildag georga niseerd door de Aalsterse Prentkaartenklub onder voorzitter schap van Danny Denayer. Deze heeft andermaal - reeds de 19de keer - plaats in de Sint-Annazaal, Roklijfstraat te Aalst waar parkeermogelijkheid en bar voorhanden zijn. Open van 9 tot 17 u. 200 m tafel beschikbaar. Tafelreservatie noodzakelijk. Info via 053/21.79.87 van Danny Denayer, baron Moeyersoenpark 12 te 9300 Aalst. Bij slecht weder toegang tot de zaal via de zijkant. Dranken en belegde broodjes te bekomen aan normale prijzen. Ter herinnering aan deze manifestatie wordt een nieuwe prentkaart uitgegeven, de negentiende in de nj. Ze is te bekomen aan de ingang aan de prijs van 30 fr. De oplage is beperkt tot het normale aantal van de bezoekers. Ze is achteraf niet meer te verkrijgen. Bonsai Vandaag vrijdag 9 december te 20 u. in zaal 't Apostelken, Mijlbeek, laatste werkvergadering 1988 nopens de esdoorn. Inbrekers betrapt D.V. (41) werd in Mazedic, handel in grootkeukenapparatuur, Gentsesteenweg 118a te Aalst betrapt op inbraak samen met de 31-jarige metserdienaar E.J. Twee technici van de zaak hielden de inbrekers in bedwang en konden ze aan de politie uitleveren. Overgebracht naar de nor te Dendermonde wist hij er echter te ontsnappen en trok regelrecht naar Parijs met de 140.000 buitgemaakte frank die hij aan de Place Pigalle frisvol verbraste. De politie zocht hem doch als kaderlid van een interkommunale wist hij welk lot hem toch beschoren was en meldde zich in berooide toestand aan bij de rijkswacht te Dendermonde. Erembodegem Algemene vergadering KA V-Terjoden Op zaterdag 10 december organizeert KAV-Terjoden haar algemene vergadering te 19.30 u. in de Parochiezaal van Terjoden. In een gezellige en stemmige kerstsfeer wordt de klemtoon gelegd op het jaartema. Vrouwen bewegen de samenleving. Al-Anon Voor familie en naastbestaanden van drankzuchtigen. Kontaktadres: Postbus 44, Erembodegem KAV-Turnen Dinsdag 13 december van 14 tot 15 uur in sporthal Denderdal Woensdag 14 december van 19 tot 20 uur in sporthal Denderdal Wat denkt de klant over de Middenstand Op dinsdag 13 december gaat de kersverse afdeling van het NCMV in Erembodegem officieel van start met een eerste aktiviteit: een informatieavond rond de recent uitgevoerde enquête over «Wat denkt de klant over de Middenstand. Gastspreker is Jan Boulogne, hoofd van de Kuituur- en Vormingsdienst van het NCMV. Deze avond heeft plaats te 20 uur in het Gerstenhof. Italiaanse avond Op zaterdag 10 december vanaf 18 uur in het Gerstenhof: Italiaans banket, georganizeerd door de Italiaanse kulturele en rekreatieve vereniging Vivaldi. Info: Leuvestraat 165, Erembodegem. Aalsterse Wljnmakersgilde Vergadering: vrijdag 9 december te 19.30 u, in de Krypie. V.K.S.J. Vergadering: zondag 11 december te 14 uur in de Krypte Postzegelkring «Dendria» Klubvergadering: zondag 11 december van 10 tot 12 uur in het Parochiehuis. Eveneens klubveiling! Zoekertjes: «Wie bezorgt mij volgende afgestempelde Franse postze gels (ruilen of verkopen): de nummers 575 - 808 - 900 -1180 - 1181 en 1182» vraagt Dendria-lid Maria De Pelsmaeker. Ze kan gekontakteerd worden op alle Dendria-klubvergaderin- gen. Om zijn studie over de jxtststempels van Groot-Aalst te kunnen afronden, zoekt Willy De Doncker (voorzitter van Oost-Phila), Schendelbeekhofstraat 24 te Aalst huidige maar vooral oude poststempels van klein-Aalst en alle deelgemeen ten, (oudere stempels zijn o.a. te vinden op oude spaarboek jes van de A.S.L.K.) Jozef Verleyen, Mijlbekelaan 18, Aalst, wenst zijn Belgische postfrisse postzegels van vóór 1960 te ruilen tegen Engelse postfrisse postzegels van na 1970, dit op basis van de Yvert- prijzen. Hij is Dendria-lid en te kontakteren op de Dendria- klubvergaderingen. Magerman Edmond, Goudenregenstraat 4 te 9620 Zotte- gem wenst buitenlandse postzegels (Frankrijk, Nederland, Luxemburg en Zwitserland) te ruilen voor Belgische postze gels, op basis van de Yvert-prijzen. A.A.-groep «Om Mekaar» Vergadering: woensdag 14 december te 20 uur in de boven- van het Parochiehuis. RUIMDIENST mi Aalst. In de Sint-Annaschool werd een geslaagde kaas- fa) en wijnavond georganiseerd Aalst. Een nokvolle Keizershalle voor het bezichtigen van het eiertapijt (a) Ruimen van beer- en sceptische putten kuisen van regenputten Berckmoes A. DE WITTEN Tel. 053/21.43.40 TAVERNE Uitbater Wilfried DE VOLDER Heet U hartelijk welkom uitgebreide snackkaart ijskreem vriendelijke bediening gezellige sfeer open van 11 tot.... zaterdag en zondag open vanaf 16 uur woensdag gesloten Wij hebben een zonneterras. Gentse Steenweg 8 9410 ERPE (Aalst) Tel. 053/77.37.87 Aalst. Deze oude brandweerwagen is reeds maanden te bewonderen aan de parking Aalst. Voor de jaarlijkse tripkensavond van Twiekierniet was er genoeg belangstelling, van de Keizershallen (a) zoals steeds trouwens (a)

De Voorpost | 1988 | | pagina 12