Technisch sterkere bezoekers Inzet levert VW Hamme gouden punten op sLiwrti S3 Een halfuur sprankelend voetbal Bart Boven beste Oostvlaming VW Hamme Punt een must Etienne De Wispelaere (E. Zele) "We lieten na vroeg te scoren" K.A.V. Dendermonde Ue Voorpost - 9.12.1988 - 17 SPORT Redaktie: Oude Vest 34, 9330 Dendermonde. Tel. 0SZ31.40.60 VOETBAL Eendracht Zele - Sint-Niklaas 1-3 ast tap?it VW Hamme - La Louvière 3-2. De Borger, die hier zijn tegenstander mooi omspeelt, kan de bal voor doel zetten waar Lenaerts maar binnen te schieten heeft (vh) Een goed gestarte thuis ploeg is er niet in gelukt de leiders een voetje te lichten. Sint-Niklaas, dat in laatste in stantie Cornelissen moest ver vangen door De Meyer trok verdiend de zege naar zich toe. Zele imponeerde on danks de slechte weersom standigheden in het wedstrijd- begin. De bal had nauwelijks enkele omwentelingen achter de rug toen De Wolf keihard uithaalde en De Vroe met de hulp van de dwarsligger ver der onheil voorkwam. Een lijker. Met Fiers in de plaats van De Wolf bracht de thuis ploeg een extra-aanvaller in. Zonder sukses overigens ver mits Lathouwers gelanceerd door De Wachter de wed strijd kon beslechten. Het eerreddend doelpunt van Frank Van Den Broeck bracht nauwelijks nog animo in het door de regen ontred derde Zeelse sportstadion. De bezoekende defensie hield de lokale aanvallers in de greep zodat de logische over- Eendracht Zele Sint-Niklaas 1-3. Goossens wordt omringd door een overmacht c bezoekers zodat hij ook nu aan het kortste eind trekt (bvw) minuut later haakte Van Ren- winning op geen enkel ogen- terghem zich in schietpositie blik meer in gevaar kwam. maar zijn poging miste pre cisie. Hamme - La Louvière 3-2 VW Hamme liet tegen La Louvière tijdens een groot deel van de wedstrijd een rea listische indruk. Niettemin waren er enkele schrijnende tekortkomingen. Van de twee bezoekende doelpunten bij voorbeeld die al in de eerste twintig minuten tot stand kwamen, had er minstens één vermeden kunnen worden. Onbegrijpelijk was de reaktie in het slotkwartier toen na het verwerven van een voor sprong plots het middenveld uit handen werd gegeven en een aantal akteurs overmand raakten door zenuwen. Ge lukkig was doelman De Wilde bij de pinken om de hele zaak recht te houden. Nu zijn er uiteraard ook een reeks posi tieve punten op te noemen en strekt de algehele inzet Ver bustel en zijn maats tot eer. Al bij al werd het een ver- De mooiste scorekans j j *_i. naast. De leiders door de lo- ongeordend gereageerd op de reden te meer om m de twee- k drilk on de colinter afln. achterstand. Positieve vast- de ronde betere resultaten na OPVJP7pn unmm.n Hp stelling was dan weer dat de te streven. Degraderen doen h jj spelers in hun kansen bleven we niet. We beschikken over P geloven. Het doelpunt voor materiaal om in derde te de rust gaf hoop en moed en blijven." Eendracht Zele - Sint-Niklaas 1-3. Dit was dé kans voor de thuisploeg om reeds na tien minuten op voorsprong te komen. Van Den Broeck was goed vrijgespeeld door Vervaet. Frank ging alleen op doelman De Vroe af maar miste de reuze kans (bvw) BADMINTON sprong. Een verre voorzet van Om een doorstroming te bekomen ginnen voor Stefaan De Rijcke de van de provinciale kampioenen examens rees zo vroeg? - - naar de nationale kampioenschap- Want inderdaad vooral voor de B Cornet zette de Zeelse defen- pen, en vroegtijdig te weten te spelers zijn deze kampioenschap- \r o-yvel- komen wie de mogelijke klasse- pen zeer belangrijk. Immers wor- mee mentsstijgers naar de A reeks den de winnaars van afgelopen d^ 4 eérSgCteiè inze" Hamme vertrok regen .V» hebben we een 0-2 ach,er- U Louvibre stt gehi 5Ï stand in een overwinning kun- capt. Marc D Hondt en Dirk ueers. :n no™- deze treffer Ligakampioenschap te organi- nemen aan de nationale van begin nen omzetten." Van Der Stock waren "Dat het een zware op- schorst maar in extremis dien- dracht ging worden, wisten de ook Paul Vermeir forfait te we vooraf, vervolgt Johnny geven. Als turnleraar had hij Lenaerts die auteur werd van zich op school bij het demon- het eerste Hamse doelpunt, streren van een oefening ge heerst in. Door deze treffer Ligakampioenschap te organi- verloor de thuisploeg de kon- u1*"; .role op her gebeuren. Op her ^£0 SKTft*- van S,e,aa„ naituur viel er sensatie te De- en de provinciale kampioenen in De Rijcke haalden Danny Ver leven toen De Wachter al dan de Cl. heyden (De Klamp) en Rik Van niet in buitenspel vertrokken, In een prachtig versiert Ucon Ra- Belle (Brugse) de finale, alleen voor Van Puyvelde op- cketsportcenter te Gent boden de Door lange rally's poogde Ver- ze zeer moeizaam met 12-11 en Won Vrancken de eerste set met 11-6. 11-6, dan kwam Geboers na de Met Els Nijs (Leiebad) had Heg- setting op 9-11, maar Vrancken gcrick drie sets nodig om de dub- slaagde er in in één rush uit tc bele finale te winnen van Fret- maken. Cools (Amateurs) met 15-4, 6-15 Jim Van Bouwel (Dropshot) zorg en 15-5. de voor de verrassing door favo- Maar de mooiste finale was zeker riet Pedro Van Neste (Leiebad) de heren dubbel tussen Kelders- uit te schakelen met 15-9 en 15-6. Daems (Olympia) en clubgenoten En dan toch een Oost-Vlaming in Mercie-Verhaegen. Een thriller finale. Bart Boven van Ucon Ze- begin van formaat die uiteindelijk werd nith zelf. Met Lieven Plouy ging te omzeilen. In de tweede helft hebben diende overwinning tegen een we geknokt en zijn we tot het team dat toch maar zijn twee- uiterste gegaan. We vertrok- We hebben de Walen in het kwetst aan de knie en zondag- dook e„ foutief weM'gesUüt. beste A B speler, ui, Vlamde- heyden zijn legiWande", m< te begin twee goals geschonken, namiddag had hij daar nog pe Pachter zelf kanierde de ren ZIC^ aan Spijtig genoeg zeer putten. Uiteindelijk slaagde hij Daarna zijn ze zich defensie- zoveel last van dat aanzetten sfrnfcr»,nn v:a dp nndprkant we'n'g deelnemers uit onze pro- zijn opzet en ver gaan organiseren en werd onmogelijk was van de dwarslirer temrhet vincie, Brabant en Limburg. en 15-4. het moeilijk om hun verdedi- Na een aantal wedstrijden u Zelfs de kandidaat A 2 speler Ook Dominique Heggerick (Blan- ,n.in Ui:lt. veiü in. *\tpfaan Tip Ritrtp van dp Ptiinn Itpnhpropl har! hpl mnpilitl' Tp. de nederlaag leed en een stel vaardige voetballers verenigt. "Een hoogstaande demon stratie hebben we niet ten beste gegeven maar in de ge geven omstandigheden is dat ook niet zo belangrijk", zegde oefenmeester Willy Meers man na afloop. "Het is nu alleen het resultaat wat telt en in eerste instantie zijn het punten die we moeten nastre ven. Na twee 'domme doel- ken van het principe dat het doel de middelen heiligt. Daarmee bedoel ik dat we bepaald niet alleen aan voet ballen dachten maar uitslui tend de gelijkmaker en even tueel de winninggoal op 't oog hadden. We zijn daarin ge slaagd, hoewel weinigen dat hadden verwacht. Ik meen dat we ons stilaan aan het derdeklassevoetbal aanpas sen, wat trouwens de hoogste Deze misser betekende slechts uitstel van executie. Amper twee minuten later draaide Cornet zich knap vrij en kanjerde via de binnen kant van de paal in. Na de rust werd het technisch over wicht van de bezoekers duide- punten' zag het er natuurlijk tijd is. Indien we uit de twee Gelet op de situatie waarin VW Hamme zich bevindt is het winnen van een punt bij het Waalse Francs Borains een must. Zondag over acht dagen komt Bornem op bezoek, wat halvelings een derby is. Zulke matchen kunnen verrassend evolueren. Stel in het ongunstigste geval dat twee keer na mekaar wordt verloren. Op dat ogenblik wordt het voor de Hammenaars vijf voor twaalf. Voorafgaand rekensommetje maken is in voetbal niet erg logisch, maar toch moet deze mogelijkheid onder ogen gezien worden. Uiteraard kan het ook helemaal anders verlopen en in dat geval wordt de match tegen Anderlecht een gelegenheid om één groot kerstfeest op te zetten. Claudio De Paep zal de twee laatste matchen van de beenronde niet meemaken. Hij is geschorst na een uitslui ting op het veld van KV Oostende. Of Paul Vermeir bij Francs Borains in de wei komt, was deze week nog onzeker Hij heeft last van een onwillige knie. "We krijgen te maken met een opponent die ervaren voetballers verenigt, zegt Willy Meersman. Ik meen dat de snelheid van uitvoeren deze keer van doorslaggevende aard kan zijn, Een punt winnen is een noodzaak in het vooruitzicht van de match tegen Bornem. De ploeg: De Wilde, D'Hondt, Couckc, Verbustel, Nardus, Gcldof, Smet, De Borger, Pirelli, Ledens, Le naerts (Van Hemelrijck, Van Der Stock, Vermeir (E.G.) waarin hij een mindere indruk liet, behoorde Stefan Ledens deze keer tot de betere ak teurs. De Brusselaar werd ook auteur van twee doelpun ten waardoor hij een ruim aandeel heeft in de zege van VW Hamme. (e.g.) r De affiche met Sint-Niklaas waarvan zoveel werd ver wacht is voor de Zeienaars op een kleine katastrofe uitgelopen. Enerzijds betekende het rotweer een fikse domper op de verhoopte recette. Met amper 1200 tickets ging een pak poen de mist in. Op het sportieve vlak liep het op de eerste 25 minuten te na gesproken ook verkeerd af. In deze periode had Eendracht tweemaal moeten scoren om de leiders te kunnen bedreigen, Scoren deed het technisch sterke Sint-Niklaas wel al verkeken ze in de eerste helft vanop de strafschopstip de kans op een nog ruimere kloof. Na de wedstrijd liet men zich in het Zeelse kamp ontvallen dat de thuisploeg de doodgeverfde titelfavoriet wellicht te optimistisch is te lijf gegaan. Nu men vooraan niet zo gemakkelijk meer tot scoren komt dringt zich een meer voorzichtige aanpak op. Acht doelpunten inkasseren in amper twee wedstrijden is van het goede teveel. "Na het eerste doelpunt heeft men de organisatie verwaarloosd", stelt Eendrachttrainer Etienne De Wispe laere. "De eerste 25 minuten had Sint-Niklaas moeite met onze veldbezetting. Het broodnodige doelpunt bleef jam mer genoeg uit. Dat is ons uiteindelijk fataal geworden vermits de tegenstander met een vernietigende counter voor een koud stortbad zorgde. De ploeg leek me duide lijk aangeslagen. Nochtans was er geen reden om het taktisch stramien te wijzigen na dit eerste doelpunt dat overigens tegen de gang van het spel is gescoord. Na de rust was de frisheid weg. Het inbrengen van Fiers als extra-aanvaller bezorgde ons niet de verhoopte terugkeer. Op de overwinning van Sint-Niklaas is niets aan te merken. Volkomen verdiend. Ik blijf er echter bij dat indien we in het begin tot scoren waren gekomen we beslist een andere wedstrijd hadden meegemaakt." Stefaan De Rijcke van de Flying kenberge) had het moeilijk. Te- shuttles was niet aanwezig. Be- gen Annemie Buysse (Izba) won februari te Moeskroen, in de A gewonnen door Kelders-Daems (Deerlijk) speelde hij de dubbel met 18-17 en 15-12. tegen Verbruggen-Vervloet (01- Met Sandra Baecke (Blankenber- ve), de eigenlijke favorieten, ge) speelde Rik Van Belle zijn Het duo Boven-Plouy draaide zo tweede finale. Net als in de enkel goed dat ze zeer verdient de finale speelde Van Belle drie sets. Maar wonnen met 5-15. 15-2 en 15-11. deze keer wonnen de Westvlamin- Een duo voor de nationale te gen met 16-17, 15-3 en 15-6 van Moeskroen. Verhaegen-Lauwers (Olympia). Bij de dames verliep de dubbel in met 9-15, 15-6 In de A reeks overheersten spe één poule. Heidi Vrancken en Iers van de Topsportschool de fi- Ann Foblets (Antwerp) wonnen nales. Zo ontsnapte Heidi Vran- daar de ultieme wedstrijd tegen ken (Dropshot) aan een derde set Siegrid Schelstraete (Ucon Ze- tegen Gert Geboers (Olympia). nith) en Gert Geboers. (L.C.) De kommentaren zullen allicht weer dezelfde zyn. "Moe ten we voor zo'n vertoning betalen?... Er was werkelijk niets te zien... Hoge ballen, onverzorgd uitverdedigen (waaruit het tegendoelpunt kwam)... voorzetten in het niemandsland...!" Daarbij vergeten de "supporters" echter dat ze toch een halfuur fraai voetbal hebben gezien, voetbal dat een klasse hoger lag. Hoe is het anders te verklaren dat KAVD toch een zevental monumenten van kansen heeft geschapen na een dikwijls zeer aantrekkelijke voorbereiding. Uit die open kansen werden sier doelpunten gepuurd. Dat is efficiënt voetbal. Toen we paarsblauw tijdens het eerste kwartier bezig zagen, konden we reeds voorspellen dat het zo niet kon blijven duren. Dat tempo houdt geen enkele provincialer anderhalf uur vol. Wel mogen we er gerust bijvoegen dat de bezoekende defensie al te gemakkelijk panikeerde, maar de doelpunten in die periode waren van degelijke makely. Zowel De Kunder als Van Nieuwenhuyse sneden als een mes door de boter, bijgestaan door de hardwerkende De Ruyter en De Coninck, een kwieke speler die een goede pas in de voet heeft. Ook Zeeuw De Kunder laat een steeds betere indruk. Absoluut niet begaafd met een hoge snelheid - net zoals Kambala - staaf hy toch meestal op de goede plaats en kan, net als "Albert" een tegenstander vlot in de wind zetten. Na de doelpunten van De Kunder (11') en De Ruyter (13'), ging de thuisploeg wat op haar lauweren rusten. Veel tegenstand kwam er niet en dus was het blijkbaar tijd om enkele individuele nummertjes op te voeren. Dat zinde trainer Pfaff niet en die haalde meteen Kambala van het terrein, een Kambala die misschien niet erg spektakuiair had gespeeld, maar aan de rechterflank toch aardig de bezoekende verdedigers aan het lijntje hield. Te veel misschien en daarom Putzeys in de ploeg na de rust. Het technisch aspekt verbeterde er niet op maar de aanvallen werden direkter, allicht wat ordelozer, maar af en toe kregen we échte fast-breaks, om een basketterm te gebrui ken. Zo kwamen De Ruyter en De Coninck alleen voor de jonge bezoekende doelman, maar geen van beiden kon besluiten. Van Nieuwenhuyse, die zich by KAVD ontpopt als een noeste werker en een gevaarlijke klant, kon met een gclukskopballeije de naast hem staande Zottegemkeeper verschalken en meteen was het 3-0. De pronostiekers die hoge cijfers gezet hadden - en er waren er veel - begonnen reeds te hopen, maar zy ver bleekten toen KAVD slecht uitverdedigde en een fraaie Zottegemse kombinatie in een doelpunt werd omgezet. De verdediging stond er even beduusd bij, maar de aanvallers hadden blijkbaar een nieuwe impuls gekregen. Toch bleef Zottegem nog aandringen. Een kwartier voor het einde ontsnapte de thuisploeg eerder gelukkig en mede dankzij een goede reservedoelman Laureys aan de aansluitings- treffer. Ook Zottegem begon toen even te drukken want het zag licht in de duisternis. De Coninck werd vervangen door Van de Perre en de broer van keeper Wim kreeg van de tribune een gemeend applaus. Hij had trouwens menig goede pass rondgestrooid, vooral in de eerste helft. Een unieke aktie van Van Nieuwenhuyse-De Kunder, die op dat moment liet zien wat hy intrinsiek waard is en zeer kalm de verdediging oprolde, resulteerde in een gouden pass naar De Ruyter, die zyn werkkracht beloond zag met een tweede doelpunt. Enig was dat. De Kunder had zelf ook kunnen besluiten, maar koos de zekerste oplossing. Onbegrijpelijk hoe de supporters na zo'n wedstrijd nog niet tevreden kunnen zijn. Ondanks het ontbreken van De Baere, Sogers en Van Meirvenne (aflicht out voor dc rest van het seizoen wegens gescheurde gewrichtsbanden), heeft KAVD gedurende een halfuur voetbal laten zien van een veel hoger niveau dan provinciale. Het is niet omdat we de verdediging met Laureys, Moens. Cooreman, Jacobs, De Schrijver en de wroetende Van Bogaert nog niet vermeld hebben, dat deze jongens geen gave vertoning hebben weggegeven, integendeel. Nu komt de kat echter cp de koord. Naar Melsele en Aalter worden geen klusjes en dus weten we zo ongeveer tegen nieuwjaar waar we staan, ai zeggen vele kenners dat de prijzen pas in februari worden gedeeld. Toch hebben we een goed oog in deze ploeg. Het zou spijtig zijn dat een rudimentair en hard spelend Aalter op die manier de titel zou pakken, al blijven er ook andere kandidaten om de hoek lonken. ErtyeWe, met een match minder, is zeker nog niet afgeschreven en zelfs Geraards- bergen heeft er weer zin in gekregen. Het wordt nog spannend...

De Voorpost | 1988 | | pagina 17